Tholense Boys 2 verrast Smerdiek 2 met 2-0 zege Donderdag 4 oktober 1984 EENDRACHTBODE 13 voetbal '%W programma voetbal uitslagen zaalvoetbal "Toch verrassend", zei één van de Thoolse supporters tegen een Smerdiekenaar na de 2-0 overwinning van Tholense Boys 2 tegen de Smerdiekse reserves. "Ver rassend?", informeerde de Smerdiekenaar, "waar baseer je dat op?" De Tholenaar wees op de ranglijst in het vorige seizoen, toen de Tholenaren net de degradatie- dans ontsprongen. Smerdiek had echter maar 1 punt meer. Strafschop T* knvb voetbal Kopbal raak WHS 2 opnieuw 3-0 zege Tholense Boys had gelijkspel verdiend. W.H.S. maar één punt Overtuigende zege Smerdiek Noad verloor door blessure doelman Vosmeer gelijk met SVW Knap gelijkspel Stavenisse 2 korfbal Thijs Fase zevende Zaterdag 6 okt uur WHS-Zaamslag(Nefs) 14.30 Thol.Boys-K. loetinge(de Groote) 14.30 NOAD-Krabbendijke(Vermeulen) 15.30 De Meeuwen-Smerdiek(Veenvliet) 14.30 Veere 2-Thol.Boys 2(Kok) 14.30 Smerdiek 2-De Meeuwen 3(vAssen) 15.00 Kloetinge 2-WHS 2(Kaland) 14.30 SPS-FSV(Dessens) 15.00 W andelbos-Stavenisse( H arte) 14.00 SPS 2-Seolto 3(vdTak) 13.00 WHS 3-DSE 2(Taks) 15.00 Thol. Boys 3-Dinteloord 4(vM'boer) 15.30 Alliance 2-WHS 4(Starink) 13.30 Stavenisse 2-NOAD 2(vdHeijden) 15.30 Chrislandia 3-Smerdiek 3(Kot) 14.30 Smerdiek 4-WHS 5(Bholasingh) 14.30 ZPR 3-ïhol.Boys 4(Lisseveld) 12.30 NOAD 3-Bergen 2(Stolwerk) 13.30 Stavenisse 3-SPS 4(Openneer) 13.30 Zondag 7 okt uur Noordhoek-Vosmeer(Ghijs) 14.30 BSC 3-Vosmeer 2(Kersten) 12.15 Vosmeer 3-Rood Wit 3(vLeeuwe) 14.30 Vosmeer 5-Halsteren 9 12.00 Vosmeer d.-Kruisland(Jacobs) 10.00. Donderdag 4 okt uur Cluzona 5-zv Vosmeer 2(Wouw) 20.00 Maandag 8 okt uur vd Made-zv Vosmeer(D'oord) 18.30 Dinsdag 9 okt uur zv Vosmeer 2-Molenzicht 3(Mvl) 20.00 3e kl.A: Serooskerke-Thol. Boys 1-0, Kapelle-WHS 1-1, Zaamslag-Kogel- vangers 3-0, Wemeldinge-Tern.Boys 0-1, Zwaluwe-Dinteloord 0-0, Veere- Kloetinge 1-2 4e kl.A: Nieuwdorp-NOAD 3-1, Smerdiek-MEVO 3-0, SNS-VCK 0-1. Krabbendijke-Nieuwland 1-4, Meeu wen-Arendskerke 1-0. 4e kl.G: Vosmeer-SVW 0-0, BSC-kOC 3-2, RSV-Kruisland 0-0, VES-Hoeven 1-2. RCS-NSV 2-2, Noordhoek-Ou- demolen afg. res. 3e kl.A: Thol.Boys 2-Smerdiek 2 2-0, WHS-Klundert 3-0, Dinteloord- Nieuwdorp 0-0, Meeuwen-Kogelvan gers 0-2, Bruse B-Veere 1-1, Kloetin- ge-Seolto 3-1. Ie kl. afd.: Alliance-SPS 6-0, FCV- Rust Koest 1-1, Vrederust-Seolto 1-2, FCH-Family B. 1-1, DSE-HNC 1-1, VVC-The Gunners 2-1. 2e kl. 2e kl. afd.: Stavenisse-Dussense B. 1-3, Wandelbos-VVR 2-1, Chrislandia- Unitas 6-0, DVO-Beek V. 1-1, ZPR- FC Bergen 3-4, Terheijden-Jeka 2-0. 2e kl.res.A: SPS 2-Chrislandia 2 3-3, DVO 2-WHS 3 3-3, DSE 2-Thol.Boys 3 1-3, DVO 3-DSE 3 1-5, Dinteloord 4-Vrederust 2 1-1, Seolto 3-Klundert 4 1-1. 3e kl.res.A: NOAD'67 2-DVO d 3-6, Alliance 2VVC 3 2-0, WC 2- Cbrislandia 3 3-0. 4e kl.res.A.: Thol. Boys 4-NOAD'67 3 2-4, NOAD'67 5-SC Stavenisse 3 2-0. 4e kl.res.B.: Tl.Boys 5-DVO 6 2-6, Vrederust 3-Dinteloord 5 5-1, Crislan- dia 4-Alliance 4 2-5, Kogelvangers 5- Alliance 3 1-5. Junioren: Lepelstraatse Boys Al- Smerdiek Al 0-5, Smerdiek Bl-Odio BI 4-1, VVC'68 B2-Smerdiek B2 1-6, Snerdiek Cl-Vosmeer Cl 8-1. Jeugd: Dosko Al-WHS Al 7-3, WHS Bl-Nw.Borgvliet B2 7-1, Steenbergen C2-WHSCl 5-0, ValaanDl-WHSDl 2-11, WHS El-Thol.Boys El 2-1, WHS F1-Stavenisse F1 17-0, Borgvliet F2-WHS F2 15-3. Nederlaag Vosmeer zaalteam Vosmeer 1 heeft het in de thuiswed strijd tegen Noël niet kunnen bolwer ken en werd naar een flinke 3-8 ne derlaag gespeeld. Bij de rust keek men al tegen een 1-4 achterstand aan, waarbij Jack Mosch voor Vosmeer had gescoord via een strafschop. In de tweede helft bood men wel heter tegenstand, maar men kon toch niet verhinderen dat de bezoekers nog viermaal scoorden. Vosmeer kon hier slechts twee treffers tegenover stellen van Bram de Groen en Adrie Hom mel. Ook Vosmeer 2 verloor, en wel met 5-4 van FC Bergen 2. Bij de rust leek Vos meer door een 2-0 voorsprong nog aanspraken te hebben op de overwin ning. Maar in de tweede helft wist een beter FC Bergen vijf keer te scoren, tegenover Vosmeer nog slechts twee maal. De goals werden gemaakt door Kees Schot (2x), Hector Jansen en Jan van Zetten. Na een splitsing van de Dalem-Boys in de vereniging Dalem "Jansen" en de vereniging Dalem "Bout", onder de bezielende supervisie van bloemsier- kunstenaar P. Jansen, kwam "Jansen" dit weekeinde in actie tegen Hof van Holland: Nightlife. Jansen was over de gehele wedstrijd de meerdere van Hof van Holland. Na in eerste instantie een royale voor sprong te hebben opgebouwd, werd deze marge vlak voor rust toch nog verkleind. Toch herstelde men na rust tijdig om uiteindelijk te zegevieren met de cijfers 10-4. Een goed resultaat tegen deze tegenstander, die enkele gerenommeerde spelers in zijn team heeft. Een goede opsteker voor het volgend weekend 'tegen Dalem "Bout". Op 13 oktober wordt de strijd aangebonden tegen "The Daltons" uit Steenbergen. Zondag speelde het 2e team van bloemsierkunst Dalem een wedstrijd tegen Sneeuwwitje. De Dalem-boys hadden een bliksemstart en stonden na 10 minuten met 3-0 voor, door doelpunten van Ben Schot (lx) en Tom Schoep (2x) Sneeuwwitje kwam goed terug en met de rust was de stand 3-2. In de tweede helft scoorde Sneeuwwitje 3-3 in een gelijkopgaan- de strijd, maar toen Ben Schot 4-3 voor Dalem maakte werd Sneeuwwitje in de achterhoede telkens weggetikt. De Dalem-boys kwamen met 6-3 voor door doelpunten van Johan Vos, Ben Schot en Peter van As, waarna Sneeuwwitje vlak voor het eindsignaal nog 6-4 maakte in deze sportieve wedstrijd. Zaterdag speelde het damcszaalvoet- balteam van de 27 me Tholen tegen de "Kannebuisgirls" uit Halsteren. Het eerste doelpunt was voor de "kanne buisgirls" (0-1) Na een prima passeer beweging en een goede voorzet scoor de Greet de Lang het gelijkmakende doelpunt voor de 27 mc (1-1). De tweede helft startte goed en het resulteerde in een doelpunt van Ma- riëtte Deurloo (2-1). Het derde doel punt werd aangegeven door een uit stekend spelende Alma Jeroense en werd beheerst ingeschoten door Greet de Lang: 3-1 voor de 27 mc. Zaterdagmiddag waren de rollen inderdaad omgedraaid en domi neerden de Tholenaren. Smerdiek stond na de bruiloft van grens rechter Hans de Jong, die weer paraat was, wat onzeker op de benen en miste voor rust moge lijkheden om te scoren, zelfs via een strafschop. De Thoolse ploeg is met het terughalen van Marius van Houdt en Henk Boxhoorn ook een stuk ervaring rijker ge worden, terwijl de van SPS terug gekomen Johan van Dijke tegen Smerdiek ook een versterking bleek. De thuisclub was gebrand op een overwinning en streed daar ook voor, terwijl Smerdiek met name na rust niet kon imponeren. Toch was een 0-2 voorsprong bij rust niet onmogelijk geweest. In de 2Qste minuut werd een door Ben v.d. Aarssen weggeslagen hoekschop door een Smerdieke naar uitstekend ingeschoten, maar Piet v.d. Vlies redde de Tholena ren voor een achterstand door de bal van de lijn te halen. In de 40ste minuut was er op nieuw een scoringskans. De snelle Guno Pelgrim werd prima aan gespeeld, passeerde Jacco Vos en liep op het doel af, waarbij Marius van Houdt hem van achteren stopte. De strafschop van Adrie v.d. Rhee in de linker hoek was te zacht en keeper Ben v.d. Aarssen dook precies in de goede hoek. De Thoolse verdedigers hadden zo niet over "geluk te klagen, al gaf het tegelijk de goede inzet aan. De vlugge Jaap Schot was in de eerste helft ook gevaarlijk met een kopbal net naast, een schot net over en een boogbal, die keeper Jan Guiljam met moeite op de vuist tot hoekschop verwerkte. Ook Johan van Dijke schoot net over. Smerdiek zat evenmin stil en Peter Franke zag zijn schot gestuit door de uitlopende Thoolse doel man. Martin van Houdt kreeg nog een waarschuwing van de vaak fluitende scheidsrechter Hulspas nadat die al een vrije trap aan Smerdiek had gegeven. Ondanks de mogelijkheden bleef de eerste helft zonder doelpunten, maar dat werd na rust anders. Tholense Boys ging vanaf de af trap vinnig in de aanval en Jaap Schot was dicht bij een doelpunt, maar keeper Guiljam wist de bal nog met de vuist weg te slaan. Toen echter bij een hoekschop in de vijfde minuut de lengte van Sjaak Suykerbuyk werd uitgebuit, hadden de Tholenaren met een succesvolle kopbal een 1-0 voor sprong. In de 15de minuut werd de wed strijd beslist, toen Jaap Schot met een diagonaal schot van een flinke afstand de wat ver voor zijn doel staande Guiljam met een boogbal verraste: 2-0. De Tholenaren drukten door met twee hoek schoppen en een kans voor Suy kerbuyk, die echter de bal nog doorschoof naar Schot. Toen kon de Smerdiekse verdediging ingrij pen. Johan van Dijke viel nog op met Het heeft er iets van weg, dat WHS 2 koerst naar een marge van drie doelpunten. In de laatste drie partijen was dat in elk geval zo, nl. tegen Dinteloord 2-Seolto 2 en dan zaterdag tegen Klundert 2. Dan kom je op het eind van de competitie uiteraard wel aan een aardig doelgemiddelde. Zover is het echter nog lang niet, hoewel de beginfase toch niet doet ver moeden, dat het voor de groen witte tweede keus een marge naar de andere wordt, dus het doel- puntenverschil in elke wedstrijd drie tegen wordt. Daarvoor zit er toch wat te veel kwaliteit in de WHS reserves. Men zal weliswaar een veer moeten laten als het ver trek van Theo Fase naar Bonnaire door gaat, maar invallers blijken voorlopig nog weinig uit de toon te vallen. Het eerste half uur was zaterdag tegen Klundert 2 weer volop het aankijken waard. Goe de combinaties en een lange trap wisselden elkaar af. Rinus West dorp en Willem Jan Ligtendag toonden zich vaardige midden velders en zo te zien, zouden ze ook als aanvallers goed te gebrui ken zijn. De gasten weerden zich haast even goed en bleken de eer ste helft taaie mannen, zodat het groen wit overwicht niet zo ge makkelijk in doelpunten werd uitgedrukt. Een paar keer was Henk Vermaas te gehaast om meer te halen uit de goede moge lijkheid en ook Theo Fase zat er nog een paar keer naast. Toen echter na een kwartier Henk Ver maas van een goede pass werd bediend, was hij aanstormende verdedigers van Klundert te vlug af en scoorde via een lage inzet: 1-0. In het laatste kwartier zakte de thuisclub terug en moest Kees Goedegebuure toch een paar keer optreden. Dat gold ook nog voor het begin van de tweede helft. Er was niet zelden balverlies, o.a. ook bij Theo Moerland en de passes kwamen minder goed terecht. Al leen Willem Jan Ligtendag hand haafde zich in die fase goed, ter wijl Thijs Fase zich opnieuw sterk toonde in het timen van kopbal len. Met nog slechts een 1 -0 marge blijft er risico inzitten, maar ge leidelijk aan kon WHS het over wicht herwinnen. Toen na 20 mi nuten in die tweede helft een doorgestoten Rinus Westdorp het leer kreeg aangespeeld vergrootte hij na een korte solo koelbloedig de marge: 2-0. Voor Klundert was het nu wel gebeurd. De overtui ging was er niet meer en de WHS defensie kon op adem komen om vervolgens de aanval weer te sti muleren. Daardoor kon ook mid denvelder Theo Moerland niet naar voren, evenals de ook goed spelende Jan Willem Mosselman op links. Dat bracht herhaald WHS gevaar voor het Klundertse domein. Met name als Kees Westdorp het leer kreeg toeges peeld of dat kon bemachtigen. Er kwamen in dat opzicht voor hem zuivere passes van Theo Moer land. Met bekeken voorzetten of een eigen doelpuntpoging bracht Westdorp leven in de brouwerij. Enkele minuten voor tijd werd hierdoor de voorsprong nog ver groot. Met een juweel van een goal. Theo van 't Hof, die was in gevallen voor Theo Fase passte naar Kees Westdorp, die zijn tegenstander zijn hielen liet zien om dan een haarzuivere voorzet te lanceren, die de ter hoogte van de tweede paal opgekomen Theo Moerland bereikte. Diens kop stoot maakte de KTundertse doel man machteloos?'behalve dat hij voor deze fraaie WHS aanval en afronding sportief kon applaudi- seren. Dat kan ook het publiek niet minder enthousiast. De laat ste 5 minuten werd het meer een show, want de WHS reserves hadden opnieuw een marge van 3 punten. WHS II 4 4 0 0 8 11- 2 Kloet. II 4 3 1 0 7 7-2 Bruse B. II 422066-4 Meeuw. III 4 12 14 7-7 Nieuwd. II 3 0 3 0 3 4-4 Klund. II 4 1 1 2 3 6-5 Kogelv. II 4 1 1 2 3 2-3 Th. B.II 3 1113 2-4 Dintel. II 4 1 1 2 3 5-9 Smerd. II 4 0 2 2 2 4-7 Veere II 3 0 12 11-3 Seolto II 3 0 12 12-7 In Serooskerke bracht Tholense Boys met name de eerste helft goed voetbal en kwamen er ook wel een paar fraaie kansen, maar talrijk waren die toch niet. Uit een hoekschop scoorde Paul Deurloo bijna. Het leer.kwam echter op de paal terecht. Vijf minuten voor rust een vrije trap voor de thuis club op de rand van het straf schopgebied. De Thoolse muur stond dit keer snel op zijn plaats, maar nadat doelman Bert Jacobs de inzet eerst had gekeerd, liet hij de bal los, zodat de goed inlopen de Bert Riemens kon scoren: 1-0. In de 2e helft was er opnieuw een Thools overwicht, maar de thuis club verdedigde hardnekkig en tot scoren kwam niemand meer. Daarom waren de gasten ook niet tevreden over deze uitslag, maar wel over het vertoonde spel. Bles sures zijn er voor Aad Gunter en Chris Quist, die respectievelijk in de 2e helft werden vervangen door Jan de Bruin en Ben van Ol- fen. Jammer dat in deze uitwed strijd de verdiende gelijkmaker er niet uitkwam. Moest trainer De Frel vorige week al improviseren voor wat het groen wit verdedigingsblok be treft, zaterdag was dat in de uit wedstrijd tegen Kapelle opnieuw het geval. Naast de geschorste Dies de Witte kon hij evenmin beschikken over de aan de aan zijn knie gekwetste Piet Fase. Met het "nieuwe" centrum Theo van Poortvliet en Rien Fase werd toch zo aanvallend mogelijk gespeeld, waarbij Sander Westdorp het weer als rechtsback mocht probe ren.- De eerste tien minuten was er sprake van een vrij gelijkopgaan- de wedstrijd. Enerzijds resulteer de dat in een serie gevaarlijke si tuaties voor het Kapelle-doel met onder andere een naast gekopte bal van Nico Hage, aan de andere kant moest ook doelman Theo den Engelsman de handen uit de mouwen steken bij een paar knappe kopstoten van Kapelle's aanvoerder Henny van der Sluis. Deze vooral kopsterke speler werd gedurende de rest van de wedstrijd goed in bedwang ge houden door voorstopper Rien Fase. Daardoor werd de Kapelle- aanval van zijn angel ontdaan. In de dertiende minuut werd een voluit sprintende Jan Burgers door Nico Hage in de diepte aan gespeeld' Burgers passte op tijd in de voeten van de door het midden meegekomen Johan van de Repe, die met een schuiver onder de vallende thuisclub doelman 0-1 aantekende. Alsof men het eigenlijk jammer een paar briljante acties, maar doelman Guiljam keerde de in zetten uitstekend. Smerdiek deed weinig tegenover die Thoolse aanvalskracht en zelfs een vrije trap mislukte nog. De Thoolse overwinning was dan ook alles zins verdiend. Tholense BoyS: Ben v.d. Aarssen, Marius van Houdt, Piet v.d. Vlies, Jacco Vos, Sjaak Suykerbuyk, Henk Boxhoorn, Johan Kwist, Johan van Dijke, Bert Geuze, Kees Wilsijig en Jaap Schot. Smerdiek: Jan Guiljam, Martin van Houdt, Jos Leemreijze, Hans Lindhovt, Jaap Moerland, Addie de Jonge(Perry Opree), Guno Pelgrim, Piet Polderman, Adrie v.d. Rhee, Martin Lindhout en Peter Franke. De volgende derby in de reserve 3e klas KNVB is 10 november Tholense Boys 2-WHS 2. Dan is er al meer duidelijkheid in de krachtsverhoudingen. De Smerdiekse verdediging Martin van Houdt heeft het nakijken. Sjaak Suvkerbuyk heeft bij een Thoolse hoekschop de defensie even verwaar loosd. En met volop resultaat, want zijn kopbal brengt Tholense Boys 2 in de vijfde minuut van de tweede helft aan de leiding. Smerdiek 2 incasseert nog een treffer, zodat de thuisclub de eerste derby in de reserve 3e klas KNVB wint. voor de tegenstander vond, be gonnen de Sint Annalanders van af dat moment bij vlagen panie kerig té spelen. Ballen, die met een ongehoorde dreun uit het ei gen zestien metergebied verwij derd hadden kunnen worden, werden nu met een speels tikje opzij gelegd, daarbij de tegen stander uitnodigend er eerder bij te zijn dan een medespeler. Toch zagen de weinige meegereisde groen witte supporters die eerste helft bij tijd en wijle mooie com binaties van hun favorieten. Zo kopte Leo Mosselman schitterend in na goed voorbereidend werk van Sander Westdorp. De reactie van de lange Kapelle-keeper was echter van hetzelfde niveau, zodat deze aktie slechts een hoekschop opleverde. Met nog een klein kwartier te gaan voor het rustsig- naal kreeg WHS de rekening ge presenteerd voor het eigen, on rustige spel. De zoveelste klutsbal sprong voor de voeten van een Kapellenaar, die zich niet bedacht en voor zijn ploeg de gelijkmaker scoorde: 1-1. Kon de eerste helft nog onder het predikaat "redelijk" gerangschikt worden, na de thee trakteerden beide ploegen op een bedenkelijk niveau. Vrijwel contant in WHS nadeel fluitend, paste scheids rechter Verhoeks zich moeiteloos aan bij dit peil. Zonder dat er sprake was van een harde wed strijd ontstond daardoor irritatie. De fluitist gaf verschillende keren een vrije trap aan Kapelle op de rand van het groen-witte straf schopgebied, terwijl daarvoor geen enkele aanleiding bestond. Het laatste kwartier zetten de Sint Annalanders nog aan voor een slotoffensief. Naast wat kleinere mogelijkheden resulteerde dat vlak voor tijd in een geweldige kans voor de jeugdige Leo Mos selman. Sjaak Gunter brak op rechts door, samen met de hard werkende Johan v.d. Repe, die te veel middenveldwerk alleen moest opknappen. Hij trok hard en als een streep voor, waardoor de verbouwereerde Mosselman rakelings over, in plaats van in het lege doel kopte. Toen lag de volle buit voor het grijpen, maar eer lijkheidshalve zij gezegd dat een overwinning toch net iets te veel geweest zou zijn voor het niet best spelende WHS elftal. Vooral in de defensie is er te vaak onrust, waarbij het ontbreken van twee vaste krachten een behoorlijke rol speelt. Aanvallend kon men zich deze middag te weinig kansen scheppen om de toch ook niet erg sterk optredende tegenstander te verslaan. Voor de wedstrijd van komende zaterdag tegen de veel scorende koploper Zaamslag zal er heel wat komen kijken om twee punten thuis te houden. Een mis schien te zware opgave. Zaamslag 4 4 0 0 8 9-0 Kogelvangers 4 3 0 16 8-5 Kloetinge 4 2 1 1 5 7-3 Serooskerke 4 2 1 1 5 5-3 WHS 3 1113 4-4 Zwalu'we 3 1113 2-2 Dinteloord 3 1113 3-4 Tem. Boys 2 10 12 2-2 Veere 3 1 0 2 2 4-6 Thol. Boys 3 0 12 10-4 Kapelle 3 0 12 13-9 Wemeldinge 40 13 11-6 Zowel de thuisclub als het Zierik- zeesche Mevo speelden in een 4-4-2 opstelling. Het eerste kwar tier toonde wat afwachtend voet bal met een vol middenveld. Na 20 minuten kreeg Smerdiek een hoekschop te nemen. Mevo ver dedigde gelijk uit en Smerdiek was met man en macht naar voren geschoven. Men dacht aan bui tenspel, maar de Mevo spits ging alleen op doelman Lindhout af. Hij zwenkte echter wat te veel naar buiten, maakte het daardoor zichzelf moeilijk en schoof de bal centimeters voorlangs de paal. De thuisclub ontsnapte aan een achterstand. Daarna kreeg toch ook Smerdiek kansen. Een kopbal van Wim Scherpenisse werd door een verdediger van Mevo uit doel gekopt. Wim Vroegop sr had ver volgens pech, toen hij over de dpelman kopte, maar het leer bleef op de doellijn liggen, zodat de keeper nog tijdig kon ingrijpen. Mevo speelde verzorgd voetbal en was in haar geheel duidelijk beter dan vorig jaar. Het was bijna rust toen Wim Scherpenisse vanaf de middellijn alleen doorging, twee man passeerde en met nog alleen de keeper voor zich, die door eruit te komen het doel verkleinde vanaf de 16 meter keihard in schoot. De doelman kon echter met de voet het leer keren en daarom was het geluk toen aan Mevo-zijde. In de tweede helft had trainer Van de Meeberg de blauwen op het hart gebonden harder te werken dan voor de thee. Dat gebeurde prompt. Er werd nu voor elke meter geknokt. Na 10 minuten ging de oud- Smerdiek speler Mart Koopman op recht voor Mevo goed door. Hij trok de bal van de achterlijn naar de Mevo spits, die maar op 5 meter van Kees Lindhout stond., maar hoog over knalde. Mart riep teleurgesteld dat dit de grootste kans van de wedstrijd kon wezen en hij had er voor wat Mevo be treft gelijk in. Na een dik kwartier trapte Kees Lindhout de bal ver over de Mevo verdediging. Rien Vroegop profiteerde ervan, ging alleen op de doelman af, maakte een passeerbeweging, maar de doelman gooide zich er prima voor en gritste de bal van de voet. Daarna kregen de gasten een vrije trap op de 16 meter lijn van Smerdiek. De bal ging over de. muur naar de bovenhoek, maar Kees Lindhout blonk weer eens' uit door zijn geweldige reactie. Na 20 minuten gaf Wim Vroegop jr de bal vanaf de middellijn aan Addy Stoutjesdijk, die er met een fraai schot in de linkerhoek 1-0 van maakte. Een paar minuten later volgde een hoekschop van Rien Vroegop. Wim Vroegop sr sprong gelijk met de keeper in de lucht en vervolgens lagen keeper en bal achter de lijn: 2-0. Even voor het einde gaf Rien Vroegop de bal aan Addy Stoutjesdijk, die de keeper prachtig passeerde: 3-0. Wim Vroegop sr had nog gewis seld met Ab Poot en Chris Koop man met Sjaak Kwaak. Opstel ling: Kees Lindhout, Peter Jan sen, Robert van Splunter, Arnold Hoogendoorn, Wim Vroegop jr, Wim Scherpenisse, Wim Vroegop sr (Ab Poot), Jan de Viet, Addy Stoutjesdijk, Chris Koopman (Sjaak Kwaak) en Rien Vroegop. Er was maar 5 minuten meer te voetballen in Nieuwdorp, toen doelman Huib van Westen door 2 spelers van de thuisclub onver standig werd aangevallen en zich zo blesseerde, dat de dokter er aan te pas moest komen, waarbij nier beschadiging werd gevreesd. Op dat moment was het 2-2, terwijl de gasten heel wat meer hadden ver diend, maar tenslotte nog dieper werden teleurgesteld. Jos van Splunter nam de plaats in onder de lat voor de zwaar geblesseerde Van Westen. Uit een hoekschop wist Nieuwdorp onverdiend de winst te behalen: 3-2. In de korte resterende tijd speelde Noad alles of niets om opnieuw aan de ge lijkmaker te komen, maar het werd zelfs nog 4-2 en zelfs de Nieuwdorpse trainer moest na het eindsignaal toegeven, dat zijn club met veel geluk had gewon nen. Ondertussen heeft Noad echter behalve dit ongelukkig verlies in Nieuwdorp al met drie zwaar geblesseerden te kampen in het nog prille seizoen. Noad begon in Nieuwdorp goed, zonder dat het nu veel kansen op leverde. In de 13e minuut neemt laatste man Frans S(ols een doel- schop slecht en een Nieuwdorp aanvaller kan het leer oppikken, speelt daarna Frans Stols uit, geeft daarna goed voor. zodat de spits kan scoren: 1-0. Uit de aftrap krijgt Noad een vrije trap, maar de doelman van Nieuwdorp redt de harde knal van Bram Kot uit stekend. In de 20ste minuut is er door de thuisclub een goede aan val over links en met een pracht kopbal wordt de voorzet voortref felijk benut: 2-0. Dat was toch wat meer dan de thuisclub verdiende. Noad wordt daarna goed wakker en gaat steeds beter combineren. Er komen goede kansen, temeer omdat de Nieuwdorp doelman de gekeerde inzetten vaak loslaat, maar daarvan wordt door de gas ten niet geprofiteerd. Nog in die eerste helft wordt Reinie Reijn- goudt gewisseld voor Ard Beur- kens, maar het blijft voor de thee toch 2-0. Na de rust begint Noad met Jan Zuidweg voor Sjaak Koolaard. Nu bovendien volop in de aanval. Nieuwdorp komt met de rug tegen de méér te staan en er komen heel wat Fliplandse mo gelijkheden, maar geen doelpun ten. Tot de 55e minuut er een goede pass komt van Jos van Splunteren. Een in het nauw ge brachte Nieuwdorp verdediger speelt terug, maar Bram Kot weet het leer eerder op te pikken en speelt de keeper uit: 2-1. Even daarna weer een aanval op het Nieuwdorp doel en tot drie maal toe wordt ingeschoten, maar het leer wil er niet in. Toch blijven de gasten aanvallen, houden het flinke overwicht en 5 minuten voor tijd scoort Frans Quist de dik verdiende gelijkmaker. Daarna komt dan de keeper-blessure en loopt het ongelukkig af voor de Fliplanders. VCK 4 2 2 0 6 8- 4 Nieuwdorp 4 2 2 0 6 6- 3 Smerdiek 3 2 1 0 5 6- 1 Nieuwland 4 2 1 1 5 6-3 Meeuwen 4 12 14 4- 4 Wolph.dijk 3 1113 6-3 MEVO 3 1113 4-5 Arendskerke 4 1 1 2 3 4-4 Krabbendijke 4 1 1 2 3 6-11 NOAD 4 103 2 5-10 SNS 3 00 3 00- 7 Vosmeer is er in dé thuiswedstrijd tegen SVW uit Sint Willebrord niet in geslaagd om de eerste competitieoverwinning te beha len. Het werd een doelpuntloos gelijk spel. Met voortdurende re genval was er slechts een handje vol toeschouwers. Vosmeer begon de SVW verdediging onder druk te zetten. De Willebrordse ploeg heeft echter flink aantal gerouti neerde spelers in huis die hun voetbalcarrière bij Rood Wit hebben beleefd en in hun nada gen op routine in de vierde klas nog een best partijtje meeblazen. Vosmeer werd in deze wedstrijd dan ook duidelijk het slachtoffer van de oud Rood Wit gedienden maar moet de hand toch ook wel in eigen boezem steken. Diverse kansen werden niet benut. In de beginfase zocht Hans Vaders het doel tweemaal te hoog bij even zovele hoekschoppen van Hans Polderman en zag Adrie Capelle een afstandsschot uit de linker hoek gehaald door de uitstekende SVW doelman. Rien Vaders werd nogal eens in de ting genomen door de SVW defensie en toen dit de spuigaten begon uit te lopen verwees scheidsrechter Meeuwsen een SVW speler naar de kleedka mer. Of die numerieke plus ook voordeel opleverde viel echter te betwijfelen, want de bezoekers gooiden er allemaal een schepje bovenop en konden de man min der zodoende goed compenseren. Hans Polderman schoot een vrije trap in de 32e minuut rakelings over en in de Vosmeer defensie greep Dick den Hollander goed in bij een gevaarlijke aanval over links. Kort voor rust leek Vosmeer bij een scrimage aan de leiding te komen maar Frans Verhees zocht het doet van dichtbij toch te hoog. In de 2e helft bleek al gauw dat SVW de thuisclub liet komen en op de counter loerde. Na tien mi nuten kreeg Vosmeer een vrije trap te nemen wegens het neer leggen van Frans Verhees en dit had een doelpunt kunnen zijn, maar buiten bereik van de doel man schoot Ad Verhees na een overstapje van aanvoerder Leo Havermans, via de paal naast. Een shot van Fred Hommel werd uit de hoek gedoken terwijl een af standsschot van dezelfde speler rakelings over ging. Aan de ande re kant moest Ad van Treyen bij een uitval alles geven om een doelpunt te voorkomen en dook doelman Jack Hommel een ge vaarlijke schuiver uit de hoek. Tien minuten voor tijd kwam Leo Polderman nog in de ploeg voor broer Hans, maar hij werd te wei nig in het spel betrokken en men maakte van zijn snelheid weinig of geen gebruik. Een afstands schot van dertig meter van deze speler ging rakelings naast en een vrije trap van aanvoerder Leo Havermans rakelings over. Vijf minuten voor tijd was er veel ge vaar in de Vosmeer defensie bij een vrije trap van SVW die het doel ternauwernood miste. In de slotfase forceerde Vosmeer nog 2 hoekschoppen maar deze konden ook de begeerde winnende treffer niet opleveren. Het bleef bij een 0-0 stand op een voor spelers en publiek nette thuiswedstrijd waarin men toch op meer had ge hoopt dan er is uitgekomen. MOC NSV BSC Kruisland Oudemolen Hoeven RCS Vosmeer VES SVW Noordhoek 42115 13-9 4 1 3 0 5 9-8 42115 3 1204 2 1103 3 1113 4 1123 403 1 3 302 1 2 302 1 2 20111 7-6 3-1 4-2 4-5 8-10 3- 5 3- 4 0- 2 5- 6 S.C. Stavenisse 2 moest zaterdag naar het nog ongeslagen Kogel vangers 3. Het was in de beginfase flink aanpakken voor de verdedi ging, na twintig min. was er een geweldige reactie van Keeper van Houdt die de bal nog tot corner kon verwerken nadat de spits doorgebroken was. Stavenisse ging steeds beter spelen en kwam onder de druk vandaan, wat een kwartier voor rust zelfs tot een doelpunt leidde, na een op zicht afgeslagen aanval van Stavenisse werd de bal door een verdediger van kogelvangers in de voeten van Harry Vermaas gespeeld, die zich geen moment bedacht en zeker van 25 meter uithaalde waarop ook de keeper geen verweer had. 1-0 voor Stavenisse ruststand 2 de helft een gelijk weer fel op dringend Stavenisse met in de 2de min. een bijna zeker lijkend doel punt van Dies Potappel na een Het eerste team van Emergo had tegen het Dordtse snsl 4 wat goed te maken na de slechte wedstrijd van vorige week. Snel had alleen de eer het eerste doelpunt te maken met een strafworp, scherpe voorzet van Peter Wiel- laert maar de keeper stond goed opgesteld. Toch nog vrij onverwachts de ge lijkmaker na een dood spel mo ment de vrije trap werd genomen de verdediging deed de stap te laat naar voren en de pas ingevallen spits kon met het hoofd afronden 1-1. Hierna nog goede kansen voor S.C. Stavenisse met in de laatste min. nog een mogelijkheid voor Rob v/d Klein die net een meter te kort kwam, al met al een goed Stavenisse 2 met vooral de twee jeugdspelers Harry Vermaas en Peter Wielaard in een stijgende vorm. maar daarna nam Emergo het heft in handen met af en toe zeer goed korf bal. Dicky v.d. Linden zorgde van niet zo grote afstand voor 1-1, Rini Klomps met een doorloopbal voor 1-2, Kees Klomps met een afstandsschot voor 1— en Ineke de Graaf vlak voor rust op 1-4. In de tweede helft ging Emergo door: Harry Verduit 1-5 moet een afstands schot, Jaap de Rijke 1-6 met een ge lukkige doorloopbal, Dicky v.d. Lin den verhoogde de score met een bal van korte afstand tot 1-7. Kees Slomps bepaalde de einduitslag van deze goe de wedstrijd op 1-8. De pupillen wonnen met 3-1 van Bre da Noord. Sandra Bosters maakte van halve afstand 1-0, Arnold Verjaal bleef niet achter met 2-0. Breda miste een strafworp, maar maakte later toch 2-1. Andre Knuist stelde met een af standsworp de einduitslag vast op 3-1 De adspiranten speelden met 5-5 ge lijk tegen Juliana B. Jan Duine zorgde voor 2-0 met afstandsworpen, maar Juliana benutte een strafworp en liep voor de rust zelfs uit tot 2-4. Na een kwartier spelen in de tweede helft kwam Emergo weer óp gang. Nart Wielaard en Monique Suurlant scoor den en Arienne van Haaften zorgde KAMPIOENSCHAPPEN 1984 Vitesse Hok i. J.v. Ballegooij 1500 p.; 2. R. Vaders 1482 p.; 3. J.C. Potappel 1384 p. Midfond Hok 1. R. Vaders 1807 p.; 2. A. Havermans 1621 p.; 3. J.v. Ballegooij 1565 p. Fond Hok 1. R. Vaders 1391 p.; 2. S. Schetters 1243 p.; 3. M. Moerland 1016 p. Generaal Hok 1. R. Vaders 4680 p.; 2. J.v! Ballegooij 3568 p.; 3. M. Moerland 3543 p. Jonge duiven Hok 1R. Vaders 3694 p.; 2. J.C. Vaders Zn. 3461 p.; 3. J.v. Ballegooij 3429 p. Navluchten Hok 1. M. de Graaff 1236 p.; 2. P. Hommel 1214 p.; 3. R. Vaders 1156 p.: 4. J.v. Ballegooij 1156 p. Generaal Oud-Jong 1. R. Vaders 8374 p.; 2. J.v. Ballegooij 6997 p.; 3. J.C. Vaders Zn. 6664 p. Vitesse Duif 1. R. Vaders 694 p.; 2. C.A. Hommel 596 p.; 3. R. Vaders 537 p. Midfond Duif 1. M- Moerland 790 p.: 2. R. Vaders 714 p.; 3. M. de Graaff 630 p. Fond Duif I. D. Vaders 564 p.; 2. M. Moerland 478 p.; 3. M. Moerland 458 p. Generaal Duif 1. R. Vaders 1408 p.; 2. R. Vaders 1215 p.; 3. C.A. Hommel 1009 p. Jonge duiven Duif I. J.v. Ballegooij 1475 p.; 2. R. Vaders 1347 p.; 3. R. Vaders 1265 p. Navluchten Duif 1. J.C. Potappel 527 p.; 2. J.v. Balle gooij 320 447 p.; 3. J.C. Vaders Zn. 373 P Bovenste van de Poulebrief. I. R. Vaders 531 p.; 2. J.v. Ballegooij 320 p.; 3. D. Vaders 319 p. Vitesse 1. Rien Vaders 1482 p.; 2. J.v. Balle gooij 1500 p.: 3. J.C. Vaders Zn. 1048 P- Midfond 1. Rien Vaders 1807 p.; 2. J.v. Balle gooij 1565 p.; 3. J.C. Vaders Zn. 1162 P- Fond 1. Rien Vaders 1391 p.; 2. J.v. Balle gooij 503 p.; 3. J.C. Vaders Zn. 993 p. Jong 1. Rien Vaders 3694 p.; 2. J.v. Balle gooij 3429 p.: 3. J.C. Vaders Zn. 3461 P- Navlucht 1. Rien Vaders 1156 p.; 2. J.v. Balle gooij 1156 p.; 3. J.C. Vaders 1104 p. Totaal I. Rien Vaders 9530 p.; 2. J.v. Balle gooij 8153 p.; 3. J.C. Vaders Zn. 7768 P Het wegseizoen 1984 is in Nederland vrijwel afgelopen en daarom gingen de Thoolse renners naar het Belgische Sint-Pauwels. In dit criterium over 120 km. konden Dirk Uyl en Nap Hage tot de hon derdste kilometer aardig meekomen, maar toen waren de krachten gesloopt. Ook nu kwam het succes voor Tholen van Thijs Fase. Hij eindigde op een ■fraaie zevende plaats. De K.N.W.U. heeft een nieuwe regeling bekend ge maakt inzake de licentietoekenning voor 1985. Twee Smerdiekenaars, Hans Lindhout en Frak Breure, zijn hierbij direct betrokken, want zij moeten vroeger dan gedacht naar een hogere categorie. De Wielreunie let nu op het geboortejaar en niet meer op de geboortedatum. De Thoolse KNWU-groep bestaat in 1985 uit de amateurs Nap en Izak Ha ge, Dirk Uyl, Thijs Fase, Johan van Dijke, Corné Stoutjesdijk en Hans Lindhout. De twee laatsten maken hun debuut. Misschien dat Mart Stoutjesdijk uit Smerdiek zich nog zal aansluiten bij deze amateurgroep. Frank Breure fietst volgend jaar bij de junioren en Heieen Hage zal een da meslicentie aanvragen. De KNWU-renners gaan uitrusten van een vermoeiend seizoen dat niet zo succesvol was als Nap Hage en Thijs Fase tekenden voor de Thoolse uitsla gen, maar er was geen overheersing in de criteria. Hopelijk verschijnen er in de toekomst meer Tholenaren op het podium. Thijs Fase behaalde dinsdag in Hulst een achtste prijs in de Zeeuwse slot wedstrijd van het wielerseizoen. met een afstandsschot zelfs voor een 5-4 voorsprong. In de laatste minuut maakte Juliana toch nog gelijk 5-5. Een goede dag voor Emergo, ondanks de afgekeurde wedstrijd van Emergo 2 tegen Albatros 6 in Zwijndrecht. Za terdag spelen het le en 2e team van Emergo om respectievelijk 15.30 en 13.00 uur thuis in St. Maartensdijk. Emergo B moet naar Oosterhout (Voltreffers 10 u), Emergo P naar Et- ten Leur (elk 11 u

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 13