Goeree- Overflakkee Flipland wil Bevrijdingsdag niet op zondag 5 mei vieren 17.98 ÖËKRÖlk Rabobank S Rabobank Q Geldleningen gezondheidszorg Zomertijd weer over avondzitting avondzitting ZEELAND IN DE PEN Uien 30 cent Donderdag 27 september 1984 IX BEHOEP Onlangs is bij de provincie verschenen een samenvatting van de rapporten over de voorzieningen voor bejaarden in Zeeland. Titel van rapporten en samenvatting is Oud en zelfstandig. Aanleiding Definities Conclusies Aantallen Verkrijgbaar Schilderijen in Zeeuws museum Voorstel SGP door Gemeentebelang en CDA gesteund De gemeenteraad van St. Philipsland heeft met 5 tegen 2 stemmen besloten een verzoek aan de regering te richten om Bevrijdingsdag en andere nationale feest dagen niet op zondag te vieren. Dit is actueel omdat 5 mei 1985 op zondag valt. "Zondag is een aparte dag, die gewijd behoort te zijn aan de dienst van God. Andere dingen die niet noodzakelijk zijn, dienen op te schuiven naar een werk dag", aldus SGP-wethouder L. Walpot. Verontrust Twee soorten Geweten STAVENISSE VANAVOND wordt voor de Zending te Stavenisse oud papier opgehaald. GROENE KRUIS n*p SINT. MAARTENSDIJK PAK EVEN UW ZAKBOEKJE BOKMA Liter ROKMA ABDIJ I E UWS "In de loop der jaren heb ik en kele honderden artikelen ge wijd aan Goeree, dat verbonden met Overflakkee het zuidelijk ste eiland van Zuid-Holland is. Met zijn folklore en taal sluit het echter geheel bij Zeeland aan, is het feitelijk een Zeeuws eiland. Terecht heeft het dialect van Goeree en Overflakkee dan ook een plaats gekregen in het Woordenboek der Zeeuwse dia lecten, onder redactie van dr. H.C.M. Ghijsen. Ik heb daaraan jarenlang meegewerkt voor het Goerees...." Dit schreef F. den Eerzamen ter inleiding van het in 1966 verschenen werk over het eiland Goeree. Daarvan is nu een herdruk verschenen met bijvoeging van zijn studie van Overflakkee. Den Eerzamen, geboren te Goe dereede, oudste uit een groot boerengezin, begon zijn loopbaan als onderwijzer te Stellendam in 1 901Hij beëindigde zijn carrière als directeur van de particuliere H.B.S.-A aan de Westsingel te Rotterdam in 1947. Nog jaren la ter sprak men over 'de school van Den Eerzamen'. Hij overleed in 1968. Mej. Ghijsen schreef in een 'ter gedachtenis' dat Den Eerzamen voor alles een zoon van zijn eiland is gebleven. Deze zeer ijverige man sloot zich bij de aan vang van het Zeeuws dialecten- onderzoek in 1929 aan als lid medewerker bij het voorberei dend werk voor het Zeeuws woordenboek. "Dat hij niet alleen zijn reeds verzarfleld materiaal ter beschikking heeft gesteld, maar dit bleef aanvullen en belichten bij zijn beantwoording der dialect-lijs- ten, is voor de documentatie van dit deel van het Zeeuws taalge bied in het Woordenboek der Zeeuwse dialecten van onbere kenbare waarde geweest". Het gebundelde werk van Den Eerzamen met als titel 'Het ei land Goeree-Overflakkee' is niet alleen een waardevol, maar ook een gezellig werk. Je leest erin voor je genoegen, zoals in het derde deel over het dialect. Hij geeft voorbeelden van vroe ger algemeen gebruikte woor den, die thans vervangen zijn. Men herkent die woorden ook in Zeeland. Brievezakje voor envelop, vleisnat-bouillon, sop- saus, sopkomme-sauspan, meestersgoewd - medicijnen, meestere-dokteren hartespel- le-brosje, ruker-boeket enz. "Typisch voor 't oude Flakkees is, dat men zoveel gebruik maakt van verkleinwoorden. De verklaring ervan zoeken we in de vroeger gesloten gemeen schappen, waarin een intieme sfeer heerste". Voorbeelden: 't zunnetje, 't maentje, starretjes, 't lochtje; men gaat een daegje uut, je komt voor een nachje. Men drinkt 'n bakje koffie, 'n kommetje thee en er is een prakje voor de man. Je hebt het over een kacheltje voor een veulen en over een kuusje voor een vaarskalf. Men kan blijven citeren. De geschiedeniskant wordt in het boek zeker niet vergeten. De komst van de tram en de betere veerboten krijgt ruime aandacht. Hoe grillig de grenzen in het ver leden lagen, kan men opmaken uit het feit dat de heerlijkheid Bommenede op Schouwen-Dui- veland Hollands gebied was, ter wijl Sommelsdijk op Goeree- Overflakkee een Zeeuwse heer lijkheid was. Dit houdt verband met een vroeg middeleeuwse si tuatie. Dat er alles over de ge schiedenis in staat is overdreven, maar overdrijven doen ze graag op het eiland. Den Eerzamen: Wie z'n vaoder en moeder vermoord heit, is nog te goed voor zöo'n huushouwen, hie vliegt over de weg (hard lopen), hie stikt in de vuulte (vol onkruid). Hie is zoo maeger as 'n hore, as 'n brand hout, as strope. Dinsdag 2 oktober, 11.00 uur houdt de AROB-commissie een hoorzitting. De heer J.A.A. Fran sen van de Putte en mevrouw A. Fransen van de Putte-van Oosten uit Serooskerke (Sch) hebben be zwaar aangetekend tegen het verlenen van verklaringen van geen bezwaar van gs (gevraagd door b. en w. van Westerschou- wen) voor de bouw van 8 wo ningwetwoningen aan De Dijk weg te Serooskerke. Om 11.20 uur die dag behandelt de tweede kamer uit gedeputeer de staten een beroepzaak op grond van de algemene bij standswet. Het gaat om een uit spraak van de gemeente Vlissin- gen. Als laatste is aan de beurt de der de kamer uit gedeputeerde sta ten. Zij behandelt om 1 1.40 uur een beroep van mevrouw M C. Plasman uit Tholen tegen de be slissing var? b. en w. van Tholen over reiskosten voor schoolbe zoek. Alle zittingen zijn openbaar. Ze worden gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42 in Middelburg. Oud en zelfstandig Aanleiding tot het onderzoek naar bejaardenvoorzieningen dat in 1 982 werd gehouden is de bepa ling in de wet op de bejaarden oorden dat iedere provincie een "plan bejaardenoorden" moet maken. Zo n plan moet aangeven waar in de provincie bejaarden centra moeten zijn en hoe groot zij moeten zijn. Er werd een enquête gehouden onder zeshonderd ouderen op Walcheren en de Bevelanden, er werden berekeningen gemaakt van de beheerskosten van voor zieningen voor ouderen en ten slotte werd bekeken hoe de baten en de lasten van de verscheidene huisvestingsvormen tegenover elkaar staan. Ouderen zijn mensen van 65 jaar en ouder, maar wanneer sprake is van hoogbejaarden, dan worden daarmee mensen van 80 jaar en ouder bedoeld. De bejaardenzorg is te verdelen in intra- en extra murale voorzieningen. Intramurale voorzieningen zijn de diensten die binnen de muren van instellingen worden verleend: bejaardenoorden, verpleeghui zen, Extramurale voorzieningen zijn de diensten die niet aan een gebouw gebonden zijn, zoals wijkverpleging, tafeltje-dek-je, en gezinsverzorging. Intervalhulp is de vakterm voor hulp die ouderen een of meerdere malen per week ontvangen, maar niet dagelijks, bijvoorbeeld bij huishoudelijke karweitjes. Onder dagelijkse hulp moet worden ver staan lichamelijke verzorging, het toedienen van medicijnen enz. Validiteit tenslotte is de gesteld heid van de oudere (lichamelijk en geestelijk): afhankelijk van de va liditeit is de hulp die geboden moet worden. Een belangrijke gevolgtrekking uit het onderzoek is, dat uit breiding van de extramurale voorzieningen niet automatisch betekent dat op de intramurale kan worden bezuinigd. Er is wel een verschuiving mogelijk, maar als het om de kosten gaat, krijg je het vestzak-broekzak idee: de bejaardenzorg in het al gemeen wordt er niet goedko per of duurder door. De hulpvraag van ouderen tus sen 65 en 80 jaar is nogal ver schillend van die van hoogbe jaarden. Ook is uitgekomen dat vraag en aanbod van dage lijkse, beperkte hulp niet goed op elkaar zijn afgestemd. Een verschuiving wordt dan ook no dig gevonden in vooral de ex tramurale sfeer. Het onderzoek bracht aan het licht dat het met de informele hulp in Zeeland zo slecht nog niet is gesteld. Hulp van kinde ren en buren maakt in veel ge vallen hulp van beroepskrach ten overbodig. Een andere, belangrijke conclu sie is dat in de bejaardenoorden en verpleeghuizen mensen zijn opgenomen, die daar naar hun validiteit thuishoren, met ande re woorden: de intramurale voorzieningen bieden afgepaste hulp aan de mensen die daar voor het meest in aanmerking komen. Omgekeerd kan worden gezegd, dat er niet veel ouderen zijn die zich eigenlijk beter thuis zouden voelen in een bejaarden oord of verpleeghuis, maar op een andere manier zijn gehuis vest. De stichting Psychiatrisch zie kenhuis voor Zeeland in Goes heeft de provincie gevraagd ga rant te staan voor geldleningen tot een bedrag van 1 miljoen voor de oprichting van een psy chiatrisch hostel in Middelburg. Voor dat bedrag kan worden aan gekocht het pand "Het Baken" aan de Zijpestraat, waarna het tot hostel kan worden ingericht. De stichting De Sterre heeft voor de uitbreiding, aanpassing en verbouwing van het zwak zinnigeninternaat De Sterre in Clinge een bedrag van 3,6 miljoen nodig. Ook hier wordt de provincie gevraagd garant te staan. Onderdelen van de ope ratie zijn verbouwing van het paviljoen Nobelhof en aanpas sing van paviljoen Tibaerthof, maar het ministerie van volks gezondheid heeft hiertoe nog geen toestemming gegeven. Dit houdt in dat beide projecten buiten de garantieverlening moeten blijven, aldus gs. in hun voorstel aan provinciale staten. Zij adviseren de staten de stich ting Psychiatrisch ziekenhuis voor Zeeland het volle bedrag van de geldlening te garanderen en bij de stichting De Sterre te volstaan met ƒ2,2 miljoen. Als de minis teriële goedkeuring nog voor 1 januari volgend jaar afkomt voor de aanpassing van de twee on- Op een totaal aantal inwoners van ruim 350.000 telt Zeeland ruim 50.000 ouderen. Procentueel is dat 14.3; het landelijke percenta ge ouderen is 11.7. Verwacht wordt dat Zeeland in 1992 ruim 56.000 ouderen zal hebben: een kwart van die ouderen moet tot de hoogbejaarden wofden gerekend. Opmerkelijk is dat in West- Zeeuwsch-Vlaanderen de meeste ouderen wonen. 18.4 procent en in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen de minste: 13.2 procent. In de samenvatting wordt verder aandacht besteed aan de ver schillende soorten van zorg en hoe daarvan gebruik wordt ge maakt, de kosten en de baten en aan het beleid. De samenvatting van Oud en zelfstandig is verkrijgbaar bij het bureau welzijn van het pro vinciehuis, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31422. derdelen kan alsnog een garan- tieverzoek worden ingediend. Gs schrijven de staten dat al ja ren wordt gepraat over veran dering in de garantieverlening voor instellingen in de gezond heidszorg, maar dat tot nu toe geen knopen zijn doorgehakt. Het is de bedoeling dat het rijk de geldleningen gaat garande ren via een achterborgregeling en dat de provincie meer een bemiddelende rol speelt. Het rijk staat echter niet te dringen om die financiële verantwoor delijkheid over te nemen. Het is dan ook niet bekend wanneer de regeling van kracht wordt, maar de provincies heb ben onderling afgesproken dat zij garantieverlening volgens de huidige regelingen per 1 januari volgend jaar stoppen. Sommige provincies zijn er nu al mee op gehouden. De garantieverleningen voor het psychiatrisch hostel en voor De Sterre worden nog op de oude voet afgehandeld. Dit moet ge beuren in de vergadering van provinciale staten van 12 okto ber. WÊ Het Zeeuws museum exposeert tot 26 oktober schilderijen van Ronald Mullié. Mullié werd in 1958 in Middel burg geboren: hij genoot zijn op leiding aan de Akademie Sint Joost in Breda van 1978 tot 1982. Sinds kort woont hij weer in Zeeland. De schilderijen die tentoongesteld worden hebben vaak landschap pen en koeien tot onderwerp: zij zijn alle op Zeeland geïnspireerd. Het Zeeuws museum, gevestigd aan het Abdijplein in Middelburg, is op werkdagen tussen 1 0.00 en 17.00 uur geopend; aanstaande zaterdag (26 september) is het museum 's middags geopend van half twee tot vijf uur. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31392 of 31402 Zijn initiatiefvoorstel werd behal- kul. Het gaat om volgend jaar mei, ve door de drie man sterke SGP- fractie, gesteund door wethouder A. Kosten(Gemeentebelang) en raadslid J. de Jager(CDA). De twee PVAB-leden waren tegen. Kosten was trouwens onderteke naar van het voorstel, terwijl De Jager zich tijdens de discussie aansloot onder de voorwaarde, dat het verzoek alle nationale feestdagen betrof. Walpot zei verontrust te zijn over de ontwikkelingen. "In Neder land is het tot op heden niet ge bruikelijk geweest om feesten van nationale omvang op zondag te houden. Koninginnedag wordt ook opgeschoven. Nu is er voor 't eerst voor 5 mei een uitzondering gemaakt. Bevrijdingsdag zou dit keer moeten ópschuiven naar maandag 6 mei", zei de wethou der. "Er is een afspraak gemaakt, dat zaken die de landelijke politiek raken, niet in de gemeenteraad thuis horen. Ook de SGP is daar mee accoord gegaan", zei PVAB- raadslid A. P. Kornaat. "Dat er wegens tijdnood een initiatief voorstel moet komen, is flauwe- dus deze zaak had ook in de ok- tober-vergadering behandeld kunnen worden. Ik zie de nood zaak van een verplichting om Be vrijdingsdag op 6 mei te houden, niet in. Vijf mei leeft bij heel veel mensen, met name ook boven de grote rivieren, die de oorlog nog langer meegemaakt hebben", al dus Kornaat. De Jager wees ook op de afspraak, dat er geen landelijke zaken in de gemeenteraad behandeld worden. "Daar is één uitzondering op ge maakt met de abortuskwestie en toen heb ik ook op het landelijk karakter gewezen. Bevrijdingsdag kan in iedere gemeente apart ge vierd worden. Dat hoeft in St. Philipsland niet op zondag. Ik vind 't te ver gaan en het is ook voorbarig om 't in andere ge meenten niet op 5 mei te laten doorgaan", aldus De Jager. Burgemeester T.A. Vogel liet we ten, achter het initiatiefvoorstel te staan. "De herdenking van het te rugkrijgen van onze vrijheid is zo'n groot goed, dat het zinvol is dat elk jaar te herdenken. Dan moet je geen belemmeringen in voeren als de zondag. Daarmee raak je een groot deel van de Ne derlandse bevolking in 't geweten. Het is nooit op zondag geweest. Deze zaak heeft wel raakvlakken met St. Philipsland, want in Den Haag wordt bepaald, dat we Be vrijdingsdag niet op maandag, maar op zondag moeten vieren. Nationale feestdagen op zondag is nooit een discussiepunt geweest. Sommige mensen raakt dit heel diep", zei de burgemeester. "Anderen raakt het heel diep als Bevrijdingsdag van 5 mei ver schoven wordt naar 6 mei'" merkte Kornaat op. Hij herinner de er ook aan, dat kamerleden van SGP en GPV deze zaak landelijk al aan de orde hadden gesteld. "Als 't zondag blijft, krijg je twee soorten bevrijdingsdagen en dat is juist een afbrokkeling. Ik zou Be vrijdingsdag juist meer inhoud willen geven", zei de raadsvoor zitter. Walpot bracht naar voren, dat een zaak als de kruisraketten een lan delijke aangelegenheid is. "Maar Bevrijdingsdag vieren op zondag raakt ons in 't geweten en daaro ver zijn we ook niet geraadpleegd. Dit is diep ingrijpend. Het geeft bovendien een precedentwerking ten aanzien van Konninginnedag. Wij willen een signaal geven om terug te komen op deze weg. Deze vergadering was geprikt om 't aan de orde te stellen en daarvoor kwamen we in tijdnood om het eerder aan de raad te laten weten. Kornaat heeft gesproken over landgenoten die familieleden in de oorlog te betreuren hebben. Ach, dat is één, diepgaand facet van de zaak, maar niet van im portantie om op die bewuste zon dag Bevrijdingsdag te vieren", al dus de SGP-wethouder. De Jager zei bereid te zijn voor deze keer een uitzondering te ma ken, maar er dan tegelijk Konin ginnedag en alle nationale feest dagen bij te betrekken. "Het zwaarste punt is, je niet te be moeien met de landspolitiek. Als je nu weer een uitzondering maakt, kun je die afspraak beter laten varen. Walpot had 't over kruisraketten, maar voor sommi gen weegt de kernbewapening qua geweten net zo zwaar", aldus het CDA-raadslid. "Als er kruisraketten bij Nieuw- Vossemeer komen, dan maak je ook een uitzondering op de af spraak om geen landelijke zaken in de raad te behandelen", zei de burgemeester. "Dat is destijds met de Oosterschelde ook gebeurd. Het vieren van Bevrijdingsdag op zondag raakt ons ook", zo rondde de raadsvoorzitter de discussie af. De stemming viel met 5 tegen 2 stemmen in het voordeel van het SGP-initiatief uit om de regering te verzoeken, Bevrijdingsdag 1985 op maandag 6 in plaats van zon dag 5 mei te vieren. PLAATSELIJK NIEUWS PLAATSELIJK NIEUWS PLAATSELIJK NIEUWS Himalaya geweest, zodat ze met behulp van dia's een goed beeld van het land en bevolking kon geven. Het zijn meestal Tibetaan se vluchtelingen, een klein, moe dig volk dat zich door keihard werken staande houdt en zijn ei gen cultuur bewaart. Ze hebben een groot gevoel van saamhorig heid en hecten veel waarde aan behoud van hun godsdienst. Mevr. Dirkse verzamelde ook kleren en met enkele medewer kers trok ze met een jeep het land in over vaak moeilijke wegen, 't Was een boeiende lezing en allen waren onder de indruk van de el lende. Het was op deze eerste bij eenkomst na de vakantie dat ook al laat geworden voordat de pre sidente met een dankwoord mevr. Dirkse bedankte en voorstelde nog een collectie te houden voor het S.O.S.-kinderdorp. Mevr. Dirkse was bijzonder ingenomen met de 248.30 van de kleine groep. De Bond van Plattelands vrouwen kon drie nieuwe leden inschrijven. In de nacht van zaterdag 29 op zondag 30 september gaat de wintertijd in. De klok moet een uur terug gezet worden. Het invoeren van zomer- of win tertijd lijkt gemakkelijker dan het is. Er heerst namelijk nogai wat verwarring over de duur ervan en over de vraag of de zomertijd in Europa overal op hetzelfde tijd stip zou moeten ingaan. De Europese Commissie komt met een nieuwe reeks voorstellen waarbij de tijdswijziging in alle tien Lid-Staten van de Europese Gemeenschap op hetzelfde tijd stip zou ingaan. Zij stelt voor de zomertijd te laten aanvangen om 1 uur GMT 's ochtends op 23 maart 1986, op 29 maart 1987 en op 27 maart 1988. De zomertijd zou dan eindigen op hetzelfde uur op 12 oktober 1986, op 11 oktober 1987 en op 9 okto ber 1988. Dat betekent dat de zomertijd die drie jaar ingaat op de laatste zon dag in maart en afloopt op de tweede zondag in oktober. Voor 85, 84 en '85 was dat nog verschillend. Het vasteland van Europa koos voor de laatste zon dag in september als datum van de overgang naar de wintertijd. Het Verenigd Koninkrijk en Ier land kozen voor de zondag die volgt op de vierde zaterdag in ok tober. In het nieuwe voorstel wordt een tussenoplossing aange geven. Het wijzigen van de tijd zou kun nen worden opgevat als een in grijpen in de natuur maar het in voeren van zomertijd kan aan zienlijke gevolgen hebben voor de economie en de samenleving. Bij voorbeeld "minder" daglicht, ho gere energiekosten en beïnvloe ding van de levensstijl van men sen in ploegendiensten Herbestrating Molendijk Straatmakersbedrijf Adr. Goede- gebuure uit St. Annaland gaat voor 47.300 gulden, exclusief btw, de Molendijk verbeteren. Het gaat om grond- en bestratings werkzaamheden, waarvoor men liefst minder regen heeft dan de laatste weken is gevallen. Met ingang van 5 oktober is onze gewijzigd. De nieuwe tijd is van 1 8.00-1 9.30. geld en goede raad Advertentie I.M. Verandering spreekuren per 1 oktober 1984: Stavenisse voortaan dagelijks van 13-13.30 uur in wijkgebouw. Tel. 01663-2383 Ook voor uitlenen van magazijnartikelen. Advertentie I.M. Collecte Prinses Beatrixfonds Alle gevers en collectantes harte lijk dank voor de 1300 gulden die in St. Maartensdijk voor het prin ses Beatrixfonds werd ingeza meld. Baldadigheid met katapult Vanuit de omgeving van de Tulp straat werd geklaagd dat jongeren met name in de avonduren zich aan baldadigheid schuldig maak ten. De politie ging er op af omdat onder meer met een katapult ge schoten werd. Klaverjasclub Smalstad Het puntenkassement wordt nog steeds aangevoerd door Susan Meijer; met 10149 punten die de gevaarlijke concurrent van vorig jaar steeds verder achter zich laat. Op de tweede plaats staat C. van Harlingen met 10U7 p 3. Ton Struik ÏOIU p 4. J. van Splunter 9901 p 5. Johan Meijer 9412 p 6. Aad van Hulsel 9077 p 7. Coby v.d. Berge 9000 p 8. Leen Neele THOLEN do 27 sept kledingbeurs Fabel- tuin, Grindweg 15 ma 1 okt clubavond aquariumver. Labeo, Meulvliet 19.30 u. vr 5 okt Jaap van Zweden en Harro Reijsenaars, Stadhuishal 20.00 u. wo 3 okt bejaardensoos P.J. Koopman over bijen Meulvliet 14.00 u. za 6 okt bowlingavond 27 mc za 6 okt dansavond voor paren, Holland Huis za 13 okt oriëntatierit Mac, start Zoekweg, 19.00 u. ma 15 okt thema-avond aqua riumver. Labeo Meulvliet 19.30 u. POORTVLIET do 4 okt studiever. Calvijn, ver.gebouw Ger.Gem. 19.30 u. spreker G. van Velzen SCHERPENISSE za 29 sept examendag V;D. Her ders, Langeweg 9.00 v. zo 30 sept toerclub Zeel.Welv., Fi nale wegseizoen tijdrit 9.00 u. ST.MAARTENSDIJK zo 30 sept. finale wegseiz. tijdrit t.c. Tandje Bij, 14.30 u. do 27 sept cursus agr. "Bent u er van verzekerd, goed verzekerd te zijn?", door de ZLM ST .ANNALAND za 29 sept vogelexcursie natuur ver. Tholen, verzamelen Haven plein 12.00 u. do 13 okt dansavond Wellevaete &OUD VOSSEMEER vr 28 sept soosavond Jong Vos- maer, Vossenkuil 19.30 u. vr 28 sept vr 3 okt Bijbelstu die-avond Youth for Christ, bij Wim Bevelander, 19.30 vur za 29 sept viswedstrijd 't Schar retje, Schelde-Rijnkanaal 15.00 u. za 6 okt taptoe muziek. OVM, marktplein 19.30 u. di 23 okt cursus bloemschikken AVB, Vossenkuil 20. u. ST.PHILIPSLAND do 27 sept ledenvergadering SGP, ver.gebouw OGG Voorstraat vr 28 sept uitvoering Crescendo 1.s.m. jeugdor Van knop tot bloem. Ons Dorpsis 19.30 u. ma 3 okt avond NCVB, spreker Dr. Menger over de stervensbe geleiding, 19.30 u. vr 5 okt cursus natuur op Flipland za 8 okt excursie NVSP naar Rammegors za 6 okt viswedstrijd De Makreel, Schelde-Rijnkanaal, 12-15 u. wo 24 okt dhr. Heijdermans over suikerziekte BERGEN OP ZOOM tot l okt tentoonst. Energie uit ei gen bodem, Markiezenhof tot 15 okt exp. Netty Sebregts vandkleden en Loes Kagenaar keramiek, Etcetera di t/a zo 13.30-17.00 u. 2, 9, 23, 30 okt ANWB-cursus Pech Onderweg, Streekschool West-Brabant, Rimgersweg 14, 19.30 u. film film film - fila -F ROXY 1: Against all odds - 12 jr dag. 20.00 u, vr'+ za 19. 21.30 v, zo 14., 16.30* 19. en 21.30 u. ROXY 2: De Schorpioen -12 jr di, wo, do 20.00 u, vr za 19. 21.30 u, zo 14., 16.30, 19. en 21.30 u. CINEMACTUEEL 1: Muiterij op de Bounty/Yellowbeard - a.l dag. 20.00 u, vr za 19. 21.30 u, zo 14., 16.30, 19. en 21.30 u. CINEMACTUEEL 2: Police Academy a.l dag. 20.00 v., vr za 19. 21.30 u, zo 14., 16.30, 19. en 21.30 u. CINEMACTUEEL 3: Yentl a.l dag. 20.00 v, vr za 19. 21.30 u, zo 14., 16.30, 19. en 21.30 u. 8949 p 9. Simon Meijer 8794 p 10. Coby van Hulsel 8729. Met ingang van 5 oktober is onze gewijzigd. De nieuwe tijd is van 1 8.00-1 9.30. geld en goede raad Advertentie I.M. Zaterdag taptoe Euterpe Muziekvereniging Euterpe geeft zaterdagavond vanaf half acht een taptoe op de Markt. Het is dan de eerste keer dat Euterpe het eigen dorp op een taptoe tracteert. Een aantal lichtspots geeft het optre den van de muzikanten een extra dimensie. Stevige bries met vis Zaterdag werd de 9e bekerwed strijd van de Oosterscheldevissers vervist. Er woei een stevige bries, maar er werd weer vis gevangen. 1. R. Vermaas 270 pnt.; 2. J. de Graaf 135 pnt.; 3. Ad Polderman 190 pnt.; 4. Iz. Lindhout Phz. 170 pnt.; 5. B. Bogers 165 pnt.; 6, A. Dane 25 pnt.; 7. W. v. Oudenaar de 25 pnt.; 8. mej. Ada Istha 25 pnt. en 9 Adr. Hengstmengel 25 pnt. Junioren: 1. Peter Poot 410 pnt.; en 2. Rien de Bruin 250 pnt. de 10e en laatste wedstrijd is op 6 oktober van 12-15 uur. De mos selmaaltijd is op vrijdag om 19.30 uur. 18 lekke banden in 2 ritten Materiaalbeheerder Christ Ve raart van tourclub Tandje Bij Veiling St. Annaland, 25 septem ber: uien maat 40 opwaarts klasse. 2 nl. ƒ30,40 per 100 kg, aanvoer 25 ton. Aardappelen: bintje 27-29, drie lingen 13, kriel 89, bonken 25-30, gloria 27, bonken 24, pipo 23, bonken 20, arcula 21, aanvoer 36 ton JOHGE heeft een drukke periode achter de rug. In de zondag- en maanda- grit over 97 km. moest hij 18 keer in actie komen voor lekke banden en tubes. Veraart herstelde de mankementen vlot, zodat het op onthoud beperkt bleef. Ondanks het bewolkte weer kwamen er toch nog 20 fietsers opdagen, een bewijs dat Tandje Bij trouwe le den heeft. Zohdagmiddag is de finale met een precisietijdrit vanaf 14.30 uur bij het clubhuis. Lij staanvoerder Arjaan den Braber heeft 113 km voorsprong op plaatsgenoot Giel v.d. Est. Mas en Witte Andriesse kozen voor de nationale Hollands Har- troute over 150 km vanuit Bode graven met passage van Lopik, Zaltbommel, Gorkum, Stolwijk en Gouda. VERVOLG PAG. 13

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 7