Zit net even prettiger. Hollandia Q W.J. MOSSELMAN Cki7 U altijd al een I I KRUISWERK DIRIGENT "VIGAR" ^7 FA. VERJAAL heijstraten computers W. Rikken b.v. .is Sr kraamverzorgenden ARGENTA NAJAARSAANBIEDING WMF SNELKOOKPAN GOEDE DRAINAGE FA. REIJNG0UDT EN ZN. werkster Warm water waar, wanneer, hoeveel u maar wilt „THOLENS VERLICHTINGSSPECIAALZAAK" Adverteren is bekendbjijven ■Xi Slingerweg 25 Bergen op Zoom Tel. 01640-50000* ■■■■(«■n Dealer voor Brabant en Zeeland. illülülilU Pfaff naaimachine had willen hebben, moet U hem nu kopen Fa. W. Pleune Zn. Priem-Wielaard Fa. A.F. Pollie Zn. Den Engelsman en van Driel A. de Bruin PERSONEEL GEVRAAGD B0UER B.V. FA. F.C. DE VALK Uw woning direkt verkopen? Steengoed BV. OLYMPIA Donderdag 20 september 1984 EENDRACHTBODE 11 Sportief ondergoed heeft een merk: Verkrijgbaar bij: Hoge Markt 16-18, Scherpenisse Voorstraat 5, Sint Annaland Wilhelminastraat 13, Stavenisse F.D. Rooseveitstraat 17, Oud-Vossemeer Voorstraat 17, Sint Annaland Kerkstraat 5, Tholen Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis 7 liter met 1 inzetbakje OIO nu slechtsZ1 5 liter met 1 inzetbakje 2nu slechts1 Uw huishoudspecialist een eerste vereiste Wie wil er bij 1 uur gym geven aan jongens 1et/m 3e klas lager onderwijs. Inl. bij Magda Verbiest, tel. 01 660-3739 In verband met vertrek van de huidige dirigent zoekt het jeugdkoor Scherpenisse een nieuwe Inlichtingen J. Wesdorp, Laban Deurloostraat 38, 4694 BR Scherpenisse, tel. 01666-2780 Gevraagd Wij zijn HET adres in West-Brabant waar u een badgeiser kunt huren. Wij hebben de laatste nieuwe modellen keuken- en badgeisers In ons gebied West-Brabant zijn 14.000 warmwatertoestellen in verhuur. U hebt geen onderhoudskosten. Eventuele storingen worden binnen 24 uur opgelost. En dit alles in goede samenwerking met het gemeentelijk energie- en waterleidingbedrijf Roosendaal. Verhuur van warmwatertoestellen Bloemenmarkt 10, 4701 JB Roosendaal Postbus 1 93, tel 01650-36404 Wij hebben beslist de lamp die voor sfeer en gezelligheid zorgt! Groot assortiment tijdloze merkverlichting voor binnen en buiten. Stapt U gerust onze zaak eens binnen. Voor betere verlichting TMi VbltUHHL dap is het goed! Molendijk 3-4 - tel. 01666-2315 - St. Maartensdijk SCHERPENISSE POORTVLIET SINT- PHILIPSLAND SLAGERIJ BOSMAN NIEUW- VOSSEMEER Heren shirt en lange pantalon /J\ Elastorib 100katoen Rolluiken Vertikale lamellen Rolgordijnen Vertikale zonwering Markiezen Aluminium jaloezieën Zonneschermen Alum, horren en hordeuren Zonwering en rolluiken Huygensstraat 2, St. Annaland 01 665-2904 en 2115 Gratis advies en prijsopgaaf I Ook reparatie aan zonwering Rikken verkoopt nu enkele van de meest gevraagde modellen met KORTINGEN TOT f250,- NAAIMACHINEHANDEL REPARATIE INRICHTING BERGEN OP ZOOM: Zuivelstr. 19 Tel. 01640-35878 ROOSENDAAL: Nieuwe Markt 48 01650-35546 U hebt nu de meest gelezen krant op Tholen en Sint-Philipsland in handen. De dienst Kraamzorg vraagt voor haar kraamcentra Rondom de Oosterschelde, Walcheren en Zeeuwsch-Vlaanderen die van tijd tot tijd kunnen worden ingezet. Zij die in het bezit zijn van het diploma kraamverzorgende of verpleegkundige-A kraamaantekening c.q. kraam- specialisatie kunnen zich overdag mondeling en telefonisch aanmelden bij onderstaande kraamcentra. Kraamcentrum Rondom de Oosterschelde: Beatrixlaan 26, Goes, telefoon: 01100-15892. Walcheren: Segeerstraat 41, Middelburg, telefoon: 01180-13295. Zeeuwsch-Vlaanderen: Anna Bijnsstraat 4, Terneuzen, telefoon: 01150-95351. Schriftelijke sollicitaties kunt u richten aan de afdeling personeelszaken van voornoemde vereniging, postbus 79, 4460 AB Goes. v.a. 25.500.- AUTOBEDR1JF Langeweg 16-18 SCHERPENISSE 01666-2629 sinds 1 694 Kortemeestr. 9-13 Bergen op Zoom Dat bevordert de structuur van de grond, dus betere opbrengsten van uw gewas. Nu met laser Voor al uw drainage-werkzaamheden vrijblijvende offerte bij: Sint Philipsland Postbus 23, tel. 01677-2637 b.g.g. 2604 bel dan Inkoopgroep Onroerend goed, tel. 01641-33 33/01640-4 31 46 Pres. Rooseveitstraat 46 Sint Maartensdijk PLAATSELIJK NIEUWS PLAATSELIJK NIEUWS PLAATSELIJK NIEUWS handeingen 17. Hij herinnerde met dankbaarheid aan het werk van juf Catrien, dat ze ruim vijf jaar deed. Eerst als leidster en na het vertrek van juffrouw Jo als Hoofd. Zijn woorden gingen ver gezeld van geschenken. De voorzitter sprak ook een har telijk woord van welkom tot juf Gera Bouman, de opvolgster van de Scheidende juf. Hierna kregen de kleuters o.l.v. Juf Lia de gelegenheid om door middel van zang en gedichtjes juf Catrien vaarwel te zeggen met o.a. de overhandiging van enkele aquarellen. Dhr. A.B. Goedhart bedankte na mens collega's en oudercomm- missies de juf voor de goede sa menwerking. Hij wenste haar Gods zegen toe in haar nieuwe werkkring. Een paar tuinstoelen vergezelden deze woorden. Dhr Goedhart hoopte ook, dat de nieuwe juf zich spoedig in Smer- diek zou thuisvoelen. Nadat Juf Catrien allen bedankt had, sprak ds. van Loon namens de Hervormde gemeente. Hij liet ps. 119:17 zingen en eindigde met dankgebed. Organisten intrededienst ds. Beens Dhr. C.M. Kleppe is ten onrechte als organist genoemd in het ver slag van de bevestiging en intrede van ds. Beens van de Gerefor meerde Gemeente. Dat misver stand is ontstaan door de gelijke nis van dhr. Kleppe op de werke lijke organist Bram van der Slik- ke. Die begeleidde de samenzang 's middags, terwijl zijn broer Koos v.d. Slikke 's avonds organist was in de N.H. Kerk te St. Annaland, waar beide diensten werden ge houden. De Gouden Leeuw verkocht Hotel-café-restaurant-slijterij de Gouden Leeuw is in andere han den gekomen. Dhr. A.J. Slager, die het horecabedrijf al verschil lende jaren exploiteert, heeft het grote pand verkocht aan dhr. M.J. van Houte, die het op zijn beurt weer kwijt kon aan Steengoed B.V. Dat laatste bedrijf kijkt nu uit naar een nieuwe beheerder. Per 1 december moet dhr. Slager, die tevens beheerder is van het naastgelegen gemeentelijk vere nigingsgebouw in het voormalige gemeentehuis, de Gouden Leeuw verlaten hebben. Het horecabe drijf aan de Hoge Markt neemt een dominerende plaats in, vlak bij het monumentale gemeente huis. Doorrijder achterhaald De politie is er dankzij een oplet tende getuige in geslaagd om een doorgereden automobilist na een botsing aan te houden. Vrijdag avond omstreeks kwart voor ze ven reed J.B. uit St. Annaland in de Bram Groenewegeweg huis waarts toen er een tegenligger na derde. Die wist van geen uitwij ken, zodat B. genoodzaakt was zover naar rechts te gaan om een aanrijding te vermijden, dat hij in de berm terecht kwam. B. raakte in een slip en belandde links in de sloot. De bestuurder van de tege moetkomende auto reed zonder blikken of blozen doör.^Een ge tuige had evenwel het autokente ken in de menselijke computer vastgelegd en bij het snel infor meren van de politie werd de dader, een zeker W.K. uit Moer straten, even over de Thoolse brug door Halsterse politiemannen aangehouden. Gezien het alco holgebruik werd K. gevraagd een bloedproef af te leggen. Op 11 september deed zich om vijf uur ook al een aanrijding voor op de kruising Bram Groenewe geweg/ Engelaarsdijk/Zwarte- weg. Tractorbestuurder P.M. wil de de kruising oversteken en zag de personenauto van D.H. uit St. Annaland, aan wie hij voorrang moest geven, over het hoofd. De auto werd zwaar beschadigd, maar verwondingen waren er niet. Verkoping van Tryfena De vrouwenvereniging Tryfena houdt donderdagmiddag 27 sep tember van drie tot vijf uur een verkoping in de zaal van de Ge reformeerde Gemeente aan de Zuidstraat. Ook 's avonds kan men daar van zeven tot negen uur terecht voor handwerkartikelen, e.d. Ambtenaar 'vast en zeker'? De Christelijke Federatie van Overheidspersoneel (C.F.O) heeft woensdagavond in 't Ouwe Raed'uus met weinig leden ver gaderd. Secretaris A. Boxhoorn opende met schriftlezing en ge bed. Hij heette in het bijzonder dhr. v.d. Voorde welkom. Deze hoofdbestuurder uit Goes hield een inleiding over het onderwerp 'ambtenaar, vast en zeker'? Na de pauze werd hierover gediscus sieerd. G.A. Heijboer werd tot waarne mend-voorzitter gekozen, M. Snoep uit Tholen tot penning meester. De voorzitter had meer leden verwacht. Zaterdagmiddag bazar Zaterdagmiddag om twee uur or- ganissert de Gereformeerde kerk weer een bazar in 't Ouwe Raed- huus. De opbrergst komt ten goede aan de nieuwbouw van het kerkgebouw. Op de bazar worden een handwerk- en een levensmid delenstand ingericht, terwijl men zich verder kan vermaken met pijltjesgooien, enveloppen-trek ken, het rad van avontuur en de schiettent. Koffie en frisdrank is verkrijgbaar in de koffiestand. Tafeltennis A.J.P. wint De tafeltennisvereniging A.J.P. heeft de eerste twee competitie wedstrijden in de N.T.T.B.-com petitie gewonnen. Vorig seizoen speelde men nog bij de recrean ten, maar het kampioenschap le verde promotie op. Op naar de 6e klasse B. Het eerste team bestaat uit Ad Verhage, Johan Burgers, en Harry Cossmann, die met 8-2 van Smash 70 uit Noordhoek wonnen. Het gelegenheidsduo Verha- ge/Cosmann (normaal speelt Verhage met Burgers, maar die was grieperig) verloor de dubbel. Verder verloor Burgers nog 1 partij, maar het was toch een goed begin in de N.T.T.B. In de tweede wedstrijd tegen Mo lenberg II uit Klundert was op merkelijk, dat Verhage na twee jaar voor het eerst een wedstrijd in competitieverband verloor. On danks dat een uitstekende start in de aanbieding: KIPPEBOUTEN 1 kiio5.95 GEBRADEN KIPFILET 1 50 gram2.45 KIP-KERRYSALADE 150 gram2.25 Woensdag: BAMI 500 gram2.95 01677-2573 Advertentie IM van A.J.P. 1 met twee gemakke lijke overwinningen. Geen subsidie V.Z.O.S. De christelijk gemengde zangve reniging Vooruitgang Zij Ons Streven heeft van b en w nul op het rekest gekregen ten aanzien van een subsidieverzoek. Er was 3000 gulden gevraagd in de kosten van jubileumviering.Op 19 okto ber bestaat VZOS 25 jaar en het bestuur wil dat zilveren feest graag opluisteren met drie solisten en een orkest van 28 muzikanten. Inclusief een receptie van 2000 gulden worden de jubileumkosten geraamd op 4950 gulden. B en W willen geen bijdrage van 3000 gulden geven omdat het subsidiesysteem van de gemeente niet gebaseerd is op evenementen, maar op ledental, dirigentkosten en concoursbezoek. Schade in opgebroken straat In Anna Jacobapolder reed mevr. C.J.Q. met haar personenauto in de Beatrixstraat achteruit, maar ze had geen erg in het opgebroken wegdek. De aannemer die daar bezig was, had geen borden ge plaatst. De uitlaat van de auto ging plat en mevr. Q. wil dat graag vergoed zien. Plattelandsvrouwen maken stokpoppen De plattelandsvrouwen hielden hun eerste bijeenkomst van het nieuwe seizoen in de Druiventros. De presidente heette de aanwezi ge leden hartelijk welkom, met nane mevr. Noord uit Steenber gen, welbekend van de cursus ka rakter-poppen vorig jaar. Verdere mededelingen werden opgeschort naar de volgende bijeenkomst, omdat deze avond een "Doe"- avond was en de dames stokpop pen gingen maken. Al spoedig was men druk bezig met het knippen en naaien en aan het eind van de avond had iedereen, op wal afwerking na, een stokpopje gemaakt. Het was een kleurig ge heel en men was een leuk ideetje rijker om iets kado te geven met het oog op de feestdagen. Het vergt weinig tijd om een stokpop te maken en het resultaat is zeker de moeite waard. Mevr. van Dijke bedankte de gaste hartelijk voor haar komst. De presidente be treurde de geringe opkomst van de leden en hoopte tijdens vol gende avonden op meer belang stelling. Barokconcert in Wimpel Morgenavond om acht uur geven Marja Verwijs (Mezzo sopraan), Ton van de Wolf (blokfluit) en Jos Vogel (clavecimbel) een barok concert in de Wimpel. Zij voeren onder meer werken uit van Han del, Bach en Telemann. Politiehondendemonstratie Politiehondenvereniging De Schaerpe Bliek organiseert zater dagmiddag om twee uur een poli tiehondendemonstratie op de Tramput. Verschillende onderde len worden gedemonstreerd zoals voedselweigeren, steloefeningen met een pakwerker en een prak tijkoefening. Uitvoering Concordia Onder geringe belangstelling heeft muziekvereniging Concor dia maandagavond een uitvoering gegeven in de muzieknis. Er wer den onder andere twee nummers gespeeld die men tijdens het con cours 3 november eveneens op het programma heeft staan, namelijk La Grappe d'Or van Alfred Del- becq en Latona van Joh. C. de Wit. Schaakcompetitie DSVF Uitslagen eerste competitieavond DSVF senioren schaken: S. vd Velde-M. Verkerke 1-0, P. Reijn- goudt-M. Lupker 1-0, J. Walpot- R. Faasse 1-0. Tijdens de jaarver gadering'stelde voorzitter L. ten Hove zich niet herkiesbaar en stond hij zijn functie af.aan J. Noorthoek. P. Reijngoudt be dankte ten Hove voor zijn trouwe inzet. Gedurende drie jaar bek leedde de scheidende voorzitter zijn functie en twaalf jaar (vanaf de oprichting in 1972) was hij bestuurslid. Waterafvoer- en bestratingswerk De afwatering en de slechte toe stand van de achterpaden en de paden vóór de woningen aan de Eendrachtstraat tussen de Wilhel minastraat en de Gladiolenstraat vereisen noodzakelijke verbete ring. Een afdoende maatregel is het op het goede afschot herleg- gen van de paden en het aan brengen van een drainage naast de achterpaden. Bij een plaatselijk bedrijf is offerte gevraagd en de totale kosten inclusief btw bedra gen 7259 gulden. Supportersvereniging N0AD '67 telt 67 leden Tijdens de oprichtingsvergade ring van supportersvereniging NOAD '67 bleek dat zich inmid dels 67 mensen als lid hebben aangemeld. Oud-voorzitter van NOAD L. Vroegop leidde de ver gadering Hij benadrukte het feit dat men de voetbalclub niet alleen in tijden van succes moet steunen, maar ook als de successen minder zijn. Juist dan kan men de steun van supporters niet missen. Voor het bestuurslidmaatschap meld den zich twee kandidaten name lijk Jacqueline Filius en Lena Quist. Vroegop werd gekozen tot voorzitter met 11 stemmen voor A. de Raat, 2 stemmen en N. Kornaat. 1 stem. Hij verklaarde echter het voorzitterschap niet te accepteren, wat hij al vanaf het begin gesteld had. "Mijn betrok kenheid bij de voetbalvereniging weerhoudt mij ervan de benoe ming te aanvaarden" aldus Vroe gop. Tot drie keer toe werd er gestemd, maar men kwam niet tot een bevredigende oplossing. Uit eindelijk verklaarde Vroegop ge durende één jaar of minder te willen fungeren als interim-voor zitter, een besluit dat door de ver gadering werd toegejuicht. Als bestuursleden werden rechts treeks gekozen J. de Kok, Lena Qvist en Jacqueline Filius met respectievelijk 12, 10 en 13 stem men. Een herstemming leverde voor J. Quist 8 en voor L. Vroegop 6 stemmen op, zodat Quist als bestuurslid gekozen werd. Dhr. Vroegop besloot de oprichtings vergadering met de hoop dat de vereniging een lang en succesvol leven beschoren zal zijn. Nieuwe schoolborden Wegens de slechte staat en de ou derdom van de schoolborden heeft de stichting Katholiek On derwijs de medewerking van het gemeentebestuur gevraagd bij de aanschaf van nieuwe exemplaren. De inspecteur van ftet lager on derwijs is het met de aanschaffing eens. De kosten worden geraamd op 9160 gulden exclusief btw. Het bedrag voor de vergoeding van vakonderwijs over 1983 blijkt ƒ9318,03 te bedragen. Bij raads besluit van 16 maart 1983 werd het voorschot voor 1983 vastges teld op 6708,30. Inmiddels zijn door het ministerie van Onderwijs wijzigingen aangebracht in de be rekening van het aantal uren dat vakonderwijs gegeven kan wor den met subsidie van het rijk. Dit heeft er toe geleid dat het aantal uren vakonderwijs aan de lagere school in het schooljaar 1982/1983 komt te vervallen. Voor het schooljaar 1982/83 is nog een bedrag van 2609,73 niet betaald, zodat het bedrag van vergoeding voor vakonderwijs voor 1983 is vastgesteld op ƒ9318,03.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 11