Aardappelhandel Van Houdt Oostvest grootste aankoop van gemeente Weinig enthousiasme voor huizenbouw Doelweg H. de Wit diende L.T.S. graag Zetels bezet van de welzijnscommissies Gevonden en verloren Nieuwbouw op industrieterrein St. Maartensdijk 4000 m2 Raad vreest verlies parkeerruimte Orthodidact aan de Veste Verlaging verkoopprijs gemeentehuis opvallend Donderdag 13 september 1984 EENDRACHTBODE 9 De gemeenteraad besloot maandagavond tot de grootste aankoop van één eigenaar in de gemeente Tholen: de gebouwen van aardappelhandel Van Houdt aan de Oostvest in St. Maartensdijk. Op het Smerdiekse industrieterrein wil men naast bouwbe drijf Van der Werf, tegenover de BB A-garage, 4000 m2 grond van de gemeente kopen voor nieuwbouw. Niet op de hoogte Verantwoord Heftig Fijn wonen Onvrede De Thoolse gemeenteraad juicht beslist niet over de bouw van 33 huizen aan de Doelweg/Verbrandestraat in Tholen. De vrees over verlies van teveel parkeer ruimte temperde maandagavond de vreugde bij alle fracties, op de SGP na. Niet strijdig? Geen details Leraar 25 jaar aan Burg. Bouwenseschool verbonden Opnieuw kon de vlag uit bij de Burg. Bouwenseschool in St. Maartensdijk nu vrijdag voor de derde keer een docent het feit herdacht dat hij 25 jaar aan de school verbonden was. Na de heren Meeuwsen en Viergever viel dit keer de eer te beurt aan adjunct-directeur H. de Wit. Hij kreeg veel geschenken. Op het groepsbureau der Rijkspolitie in Tholen zijn inlichtingen verkrijgbaar over de volgende gevonden en verloren voorwerpen in augustus 1984. Precedent Bejaarden Hulp bij de ramp Recht door zee VVD en RPF7GPV maken bezwaren Met de benoeming van 19 mannen en 4 vrouwen heeft de Thoolse gemeenteraad maandagavond de zetels in vier welzijnscommissies bezet. De zogenaamde artikel 62 commissie met uitsluitend vijf raadsleden, de sportcommissie met zes mannen, de commissie so ciaal-cultureel werk met zeven leden en de commissie jeugd- en jongerenwerk met vijf vertegenwoordigers. Allemaal wegen Vindingrijk Atletiek Voor de aankoop' van de oude bedrijfsgebouwen is de gemeente drie ton van het ministerie van vragen van volkshuisvesting in 't vooruitzicht gesteld, zoals wij vorige week al meldden. Inmiddels is die bijdra ge al tot 463.000 gulden gestegen en wethouder Koopman zei te proberen, nog 150.000 gulden van het rijk los te peuteren. Het aan de agenda toegevoegde raadsvoorstel was haastwerk in verband met de inwerkingtreding van de Wet op de Stadsvernieu wing in 1985, waardoor de moge lijkheden voor een rijksbijdrage vervallen. Daarom verliep alles niet volgens het boekje en werden de raadsleden van de commissie onroerende zaken(OZ) telefo nisch benaderd. Wethouder Koopman verdedigde zijn voorstel met hand en tand, met name tegen flinke kritiek van VVD-raadslid J.L. van Gorsel. ,'De meeste aan- en verkopen worden goed in de commissie OZ behandeld, maar in dit geval is daar geen sprake van geweest", aldus Van Gorsel. "Zeker als het haastwerk is, moet je de commis sie terdege informeren. Over klei ne zaken kun je telefonisch over leggen, maar niet over een aan koop van deze omvang. De stuk ken lagen donderdagmorgen niet ter inzage, zodat ik niet op de hoogte ben van het taxatierapport en de kaart van het saneringsplan Oostvest. Dat is verstrekkend, want ik wil weten hoeveel er uit de gemeentepot bij moet om dit rond te krijgen. De aardappelhandel wordt in het voorstel een negatief element ten opzichte van de woonomgeving genoemd, maar de Oostvest blinkt nu niet uit door het aantal huizen. Hoe komt u daar dan bij? Het moet eerst goed in de commissie OZ behandeld worden", zei het VVD-raadslid. I.C. Moerland kon de haast be grijpen gezien het aflopen van de bijdrageregeling per 1 januari 1985. Hij was met name nieuws gierig naar de terugbouw van huizen aan de Oostvest. "We moeten oppassen, dat we geen tweede Ds. de Bresstraat krijgen met de woningen zo dicht op el kaar", aldus het PvdA-raadslid. Van Belzen was tevreden met de gang van zaken. Een telefoontje en informatie daarna had bij hem zeer verhelderend gewerkt. Daarentegen was Van Kempen van mening, dat de procedure misschien niet de schoonheids prijs verdiende. "Daar wil ik ech ter overheen stappen, want de aankoop van de aardappelhandel is twee keer in de commissie OZ besproken en daarna is telefo nisch het taxatierapport doorge geven. Dat is niet volgens het boekje, maar het gaat om een al leszins verantwoorde zaak. Je biedt een bedrijf de mogelijkheid om naar een goede plaats te ver huizen en daar het werk te doen. Als je daarop niet inspeelt, ben je veel onverantwoorder bezig,', vond het CDA-raadslid. Rijnberg had vrijdagavond alle stukken ter inzage gekregen en zijn fractievoorzitter Aarnoudse vulde aan, dat je voorzichtig moest zijn om niet van zulke rijksbijdragen gebruik te maken. de wethouder op raadslid Moerland. Koopman gaf nog aan, dat de aankoop van de aardappelhandel en de terugbouw van huizen een kostendekkende zaak is gezien de grote rijksbijdrage. "En misschien krijgen we straks nog meer." Aan de Oostvest staan inderdaad weinig huizen, maar voor deze verbetering van de woonomge ving zijn 54 huizen rond de aard appelhandel meegeteld. De burgemeester vulde aan, dat de Oostvest van het verleden her kenbaar moet blijven in het nieu we bebouwingspatroon. "Dat legt beperkingen op." Moerland meende, dat 't een mis- lukkiging wordt als er alleen op de plaats van de aardappelhandel huizen komen en de rest zo blijft, zonder verdere saneringsaanko pen. "Je kunt er iets leuks van maken, zodat het aan de Oostvest fijn wonen wordt", zei de burge meester. Van Gorsel zei duidelijk een stuk onvrede te hebben gespuid en dat vond hij terecht ook. "Bet gaat nu om heel andere zaak dan waar mee we eerder in de commissie OZ bezig waren. Dat moet ook wethouder Koopman erkennen. Er is inmiddels echter veel duide lijker geworden. Toch moeten raadsvoorstellen van b en w uiterlijk woensdag morgen bij de raadsleden zijn, want anders geeft 't onvrede. Dan kun je de zaak niet goed volgen en geen weloverwogen beslissingen nemen", concludeerde het VVD- raadslid. "Ik zou wel eens graag willen we ten, wat er fout is gegaan,', zei wethouder Koopman heftig op de uitlatingen van VVD en CDA. "Volgens het verslag van de com missie OZ is de aankoop van Van Houdt 5 juni goed doorgesproken, evenals op 21 augustus het rap port van Joziasse. Op 30 augustus besloten b en w tot aankoop en op 31 augustus zijn de commissiele den OZ telefonisch geïnformeerd. Voor 1 september moest de zaak in Middelburg rond zijn. De tax aties van Gropatax waren door ziekte vrijdagmorgen pas bij de gemeente. De fractievoorzitters zijn ingelicht, maar als die hun raadsleden dan niet informeren... Van Damme: "Ik dacht dat alle raadsleden gebeld waren." Van Belzen wekte hilariteit op met zijn opmerking, dat een eenmansfr actie ook wel eens voordelen heeft. Bij het CDA waren er geen problemen, Van Kempen is te vens commissielid OZ en bij de PvdA - waar De Bres niet bereik baar was - bleek de plaatsvervan gend fractievoorzitter lid van de commissie OZ. Van Kempen zei bereid te zijn, zijn uitspraak over de 'schoon heidsprijs' terug te nemen. Koopman zei dat alles in ijltempo gedaan was wat mogelijk was. Hij illustreerde de haast nog met de mededeling, dat Van Boudt maandagmiddag had doorgege ven 4000 in plaats van 3000 m2 grond te willen kopen op het in dustrieterrein. "Dat is niet voor een tuintje. Ik hoop en verwacht dat daaruit een uitbreiding van de werkgelegenheid voortvloeit'', zei Het aanvullende voorstel was erg laat bij de raad gekomen, zo gaf burgemeester Baerends toe. 't Was ook niet volgens de regels eerst in de commissie ruimtelijke ordening besproken. De haast was ingegeven door een extra wo ningtoewijzing. "Dat willen we liever niet aan onze neus voorbij laten gaan. Als we tot oktober wachten, lopen we het risico dat we die mogelijkheid kwijt zijn", zei de burgemeester. Mevr. Boissevain was benieuwd, hoe groot de overblijvende par keerruimte aan de Doelweg/Ver- brandestraat zal zijn. Ze wilde verder weten, of het plan van de stichting Gereformeerde Bouw corporatie voor Bejaarden vas tomlijnd was of nog maar een voornemen. Ook Van Belzen zat met 't parke ren in z'n maag. "Hoeveel vaste parkeerplaatsen nemen de bewo ners van de 33 huizen al niet in beslag. Is die woningbouw omk niet in strijd met eerdere raadsbe sluiten om de Kerkstraat af te sluiten en aan de Doelweg/Da- lemsestraat een postkantoor met bibliotheek te bouwen?" "Alle ruimte gaat teniet met dit plan", vond ook raadslid Bijl. "Verbrandestraat was één van de eerste bestemmingsplannen en toen al Was de wens om ruime parkeergelegenheid te scheppen. Blijkbaar zijn b en w dat vergeten, terwijl de bibliotheek en het post kantoor er nog bij komen. Er zul len heel weinig parkeerplaatsen overblijven als er 33 huizen ko men. De inrit in de dicht be bouwde straat zal ook levensge vaarlijk zijn", meende het CDA- raadslid. De burgemeester vond dat de raad nogal veel ophef maakte. "Het gaat nu alleen om het prin cipe om de procedure voor wijzi ging van het bestemmingsplan te beginnen. In de commissie ruimtelijke ordening bespreken we dan of er 33 of minder huizen gebouwd worden. De bouwer wil heel graag zijn plan verwezenlij ken, maar dat kan niet uit de nor male woningtoewijzing. Alleen uit de knelpuntenpot kan 't gebeuren en vermoedelijk dan nog niet alle 33 huizeri tegelijk. Bet is niet op portuun om nu in details te tre den", aldus de burgemeester. "Ik wil 't graag precies hebben. Wordt het bestemmingsplan nu alleen gewijzigd voor die woning bouw, dan moet dat erbij gezet worden in het voorbereidingsbe- sluit", vond mevr. Boissevain. "Dat vind ik weinig principieel. We gaan een bestemmingsplan voorbereiden en dat komt terug bij de raad", zei de burgemeester. VAn Kempen wilde als raad de ruimte hebben en geen beperking inbouwen. Als er bij het niet doorgaan van de woningen een bankgebouw zou komen, moest dat volgens hem ook kunnen. Van Damme achtte informatie over het verlies aan parkeerruimte van veel meer belang. "Anders ga je nu kosten voor niets maken." Ook Van Belzen hamerde daar nogmaals op, maar de burge meester verwees dat voor overleg naar de commissie ruimtelijke or dening. In het oude bestem mingsplan stond al dat de straat- wand in de Verbrandestraat en aan de Doelweg dicht gemaakt zouden worden, maar dat was nog niet uitgewerkt. Raadslid Heijboer wachtte rustig de commissie r.o. af, maar mevr. Boissevain benadrukte nog eens, dat de raad geïnformeerd zou moeten worden als het bouwplan niet doorging. De Thoolse gemeenteraad had er maandagavond geen enkele moeite mee om de salariskosten van de orthodidact voor 20 '/i uur te bekostigen tot 31 december a.s. Dit in afwachting van een finan ciële bijdrage van het rijk. De ort hodidact is aan de mlk-school de Veste in Tholen verbonden, maar begeleidt leerlingen en personeel van alle scholen op het eiland. Raadslid Van Belzen wilde nog opheldering over de benoemings- construetie omdat hij dat in het voorstel te vaag vond. De ortho didact is voor 26 uur in dienst, wat in het onderwijs een volle week taak is. Volgens wethouder Versluijs ging 't om een voortzetting van de bes taande situatie. De orthodidact is als boventallige leerkracht aan de Veste verbonden. Vandaar dat er in het voorstel over een vergoe ding voor de 'goedkoopst' aan de Veste verbonden leerkracht wordt gesproken. Blij waren Van Kempen en Aar noudse met de subsidiëring van het Begeleidingscentrum Gere formeerd Schoolonderwijs(BGS): 45 gulden per leerling in 1985. Driejaar hebben ze 't met minder moeten doen omdat het rijk het BGS toen nog niet als officiële schoolbegeleidingsdienst erkend had. Beide raadsleden herinner den nog aan het verleden, toen er wat moeite was met subsidiëring van het BGS naast het RPCZ. Aarnoudse had er alle vertrouwen in. Bij de ingekomen stukken waren er brieven van b en w van Veere en Wormer over kernbewapening. De raad nam ze zoals gebruikelijk voor kennisgeving aan, maar De Bres wilde nog kwijt, dat hij zich situaties kon voorstellen, datje er wel op in moet gaan. LTS-leraar H de Wit kreeg ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum een prachtig geschenk van zijn collega's het LTS-wapen. Mevr. de Wit, actiefin het welfarewerk van het Rode Kruiswerd in de bloemen gezet. De hele vrijdag stond in het teken van dit jubileum, waarvoor een lesroosterwijziging buiten de ju bilaris om (die daar normaal ges proken verantwoordelijk voor is) werd geregeld. De leerlingen kregen een film te zien, terwijl 's middags het meer officiële gedeelte plaatsvond. Ceremoniemeester J. de Kerf kon naast de jubilaris en echtgenote ook familieleden, gemeente(s- chool)bestuur, oud-directeur Meijer en de oudercommissie be groeten, terwijl ook de collega's en 25,— I zwart knipportemon- GEVONDEN: Portemonnees: I portemonnee t.n.v. Hendriks; 1 zwarte'herenportemonnee inhoud 30,— kleingeld en sleutels; 1 zwarte herenportemonnee inhoud Het zat de VVD en PvdA niet lekker, dat b en w de prijs van een in november 1982 verkocht pand bijna twee jaar later verlaagden. "Wie 't ook is, gemeente of bur ger, als je een zaak gedaan hebt, moet je je daaraafri houden. Op deze manier terugkomen, dat is niet juist. Je moet als gemeente deze weg zo weinig mogelijk be wandelen, maar als het geld op is, dan houdt alles op", zei Van Damme. Het ging maandagavond in de gemeenteraad om de verkoop van het oude gemeentehuis aan de Molendijk in St. Annaland aan dhr. N. Coelers van bistro het Baeken. De Bres plaatste een vraagteken bij de motivering van b en w voor de verlaging: dhr. Coelers had een pand in Steenbergen tegen een veel lagere prijs kunnen verkopen, de verbouwing van het oude ge meentehuis zou veel meer kosten en de prijzen van onroerend goed zijn sinds '82 gedaald. "Als je deze weg opgaat, zijn er dan geen pre cedenten?", vroeg het PvdA- raadslid. Wethouder Koopman erkende, dat het gemeentebestuur deze weg inderdaad niet op moet. "Het is de eerste keer dat we zo teruggaan, mdar we krijgen nog een goede prijs voor dit pand. Het is zeer slecht en een poging om aan een andere gegadigde te verkopen, liep vast op de prijs. Dan vraagje je af, zitten we niet te hoog? We hebben nog geprobeerd als ge-, meente daar een huis te bouwen, maar dat kon niet. De commissie onroerende zaken heeft een stem in het kapittel om een eventueel vervolg te voorkomen, maar er zijn geen andere, soortgelijke ge vallen bekend", aldus de wethou der. Raadslid Heijboer betreurde 't bijzonder, dat de zitbanken voor de bejaarden in St. Annaland door deze verkoop zouden verd wijnen. Daar had hij in november 1982 ook al op gewezen en Van Damme viel hem bij. Wethouder Koopman antwoordde, dat de stichting welzijn voor ouderen nog onderhandelingen voert over de bouw van een praathuisje voor de St. Annalandse bejaarden. neetje inhoud 45,- Geld: 1 biljet van 100,— en 1 biljet van 25,— Sleutels: sleutelbos met 6 sleutels; 3 sleutels aan ring (soort lipssleu- tels) met 2 sleutelhangers, mapje bruin met opschrift Rabobank in houd 4 sleutels, 4 sleutels aan ring, 1 autosleutel merk Simca, 1 sleu telhanger met 4 sleutels, 1 sleutel hanger mpt opschrift "Diesel Jai me'' met 5 sleutels, 1 sleutel aan ring. Horloge's en sieraden: 1 horloge merk montino met ijshockey af beelding, 1 dameshorloge quarts merk Velona. Kledingstukken: 1 bordeaux-rood kleurig regenpak met naam Jen nie de Es. Huisdieren: 1 grote zwarte kater ong. 7 jaar oud; 1 kleine poes kleur wit/grijs ong. paar maanden oud.l jonge kater 4-6 maanden kleur zwart met witte bef, 1 Me- chelse herder, 1 bruinkleurige vaars 1,5 jaar oud (Charleroi ras). Overigen: 1 dameshandtas kleur zwart met inhoud; 1 leren hon- denriem kleur rood, 1 fototoestel merk Olympus, 1 zwemvlies kleur zwart snorkel; 1 bruine fietstas gereedschap; 1 baco sleutel; 1 groene Nolan helm nr. Jet g 950; 1 witte linnen tas met inhoud, 1 stijgbeugel riem. VERLOREN: Portemonnee's: 1 portefeuille kleur bruin inhoud 300,— rijbewijs; 1 zwarte he renportemonnee inhoud f25,— 1 zwemabonnement; 1 portemon nee met inhoud; 1 zwarte heren portemonnee met inhoud; 1 brui ne damesportemonnee met in houd; 1 zwarte herenportemon nee inhoud ong. ƒ230,— 1 brui ne knipportemonnee inhoud ong. 185,— 1 kleine bruine knip portemonnee met inhoud; 1 brui ne portemonnee met 2 sleutels; 1 zwarte knipportemonnee inhoud ƒ300,- Geld: Veertig gulden (papier geld); I biljet van 10,— 4 a 5 girocheaues in blauw mapje nr. 3966102; 1 biljet van 100,— NMS premiespaarbiljet no. 8474. Sleutels: I sleutelbos sleutel hanger; 1 sleutel met metalen ring merk Assa nummer 8197; 1 groen sleuteletui met 4 sleutels; I huis sleutel aan ring. Horloge's en sieraden: 1 wit Quartz horloge; 1 gouden ring met plaatje Indisch kopje; 1 zil veren bedelarmbandje met 6 be deltjes; 1 gouden oorbel met pa rel; 1 schakelarmband goud met plaatje (inscriptie "Wendy"); 1 digitaal horloge; 1 gouden ring met zwarte steen; 1 gouden ket tinkje met 2 hangertjes; 1 zilver kleurig armbandje; 1 dameshor loge met fixoflexbandje. Kledingstukken: 1 blauw badpak badhanddoek; Huisdieren: 1 jonge poes ong. 3,5 maand oud met tijgerstrepen (zwart/groen), witte bef en witte pootjes; 1 hond, Schnauzer, kleur zwart/grijs; 1 poesje Bernees. Overigen: 2 Eurochequepasjes nr. 4852 en 4853; 1 fietstas kleur groen met inhoud; 1 paar kinder sportschoenen maat 25. oud-collega's en oud-leerlingen aanwezig waren. v De in 1932 te Breda geboren Hendrik de Wit werd in 1959 door de gemeente St. Maartensdijk uitgenodigd om te solliciteren naar de betrekking van leraar aan de plaatselijke L.T.S. en werd vervolgens per 1 september 1959 benoemd voor 34 lesuren. Hij woonde toentertijd in Woer den en was 12 jaar werkzaam bij de NV Werkspoor, in welke pe riode hij o.a. de ir. Maasprijs ont ving. Zijn eerste contact met het eiland Tholen dateerde uit 1953, toen hij bij de luchtmacht diende en tijdens de watersnoodramp hielp aan de Thoolse dijken. Na een jaar werd hij ook benoemd aan de Avondnijverheidsschodl, waar hij les gaf tot de opheffing rond 1970. Aan de dagschool was hij inmiddels in 1962 vast be noemd. In 1971 werd hij tijdelijk benoemd tot adjunct-directeur en in 1975 ook tot schooldecaan. Deze hele opsomming van de carrière van de jubilaris werd door wethouder J. Versluijs als verte genwoordiger van het bevoegd gezag naar voren gebracht. Zijn persoonlijke contacten met dhr. de Wit dateerden van de Fort-pe riode. Hij had hem ervaren als ie mand die gereserveerd luistert en pas daarna een oordeel vormt. Besluiten, ook als die niet hele maal zijn goedkeuring hebben, worden echter steeds voor 100% door hem gesteund, aldus Ver- sluys, die de jubilaris nog 10 jaar aan de lts toewenste en zijn ge lukwens vergezeld liet gaan van een geschenk en een bloemetje voor mevrouw De Wit. Namens de oudercommissie sprak dhr. C. Vroegop. Hij memoreerde hoe de Wit oorspronkelijk nog onbevoegd les gaf en hoe hij de kneepjes van het vak leerde ken nen bij smid Knook. De verschillende gebouwen van aardappelhandel Gebr, van Houdt aan de Öostvest in St. Maartensdijk, die de gemeente heeft aangekocht om er huizen te bouwen. De voordracht van b en w werd volledig overgenomen, maar niet iedereen kreeg alle 17 stemmen. Het maximum was 16 aangezien er 1 blanco bij was, maar bij de commissie jeugd- en jongeren werk kreeg mevr. J. Lindhoudt-de Graaf uit Oud-Vossemeer 13 stemmen. De andere 3 stemmen waren niet voor een andere kan didaat, want die was er niet. Bij de commissie .sociaal-cultureel werk kregen zes leden alle 17 stemmen maar mevr. A. van de Sande-Sinke uit Tholen 14. Haar) tegenkandidaat R.J. Da- men(voorzitter ANIB) had er 3. Daarvoor hadden VVD en RPF/GPV bezwaren geuit tegen de procedure. "Alle kandidaten moeten gewogen kunnen worden. Nu zijn mevr. v.d. Sande en dhr. Damen tegenover elkaar ge plaatst, maar ze zijn allebei ge schikt, terwijl er voor vier andere zetels geen tegenkandidaat is. De verordening moet op de helling", vond Van Gorsel. "Bij enkele kandidaatstelling is er weinig te kiezen", zei Van Belzen. "Als er zo weinig kandidaten zijn, moeten b en w de raad zelf laten kiezen. Bij de aanbeveling zijn nu opgezochte redenen vermeld." De Bres wilde er fiiet aan begin nen om de verordening te veran deren. "Als de raad de voordracht niet zint, kan ze die altijd terug verwijzen naar b en w. We moeten proberen meer mensen voor dit werk te animeren, want dat doet tekort aan deze hele moeilijke taak", zei het PvdA-raadslid. De burgemeester bracht naar vo ren, dat bij de voordracht duide lijk rekening gehouden is met spreiding over de zeven kernen, maar dat houdt wel beperkingen in. In de verordening staat, dat b en w uit de kandidaten met een voor dracht van twee mensen moeten komen, liet wethouder Versluijs weten. Voor sport en jeugd-/jon- gerenwerk waren zes en vijf gega digden in plaats van zeven. Als er tussentijds liefhebbers bijkomen, worden die aan de raad voor be noeming voorgedragen, zei de wethouder. Raadslid J. v.d. Heuvel kreeg ge lijk met zijn opmerking, dat dhr. P. Jansen, beroepskracht bij het REC Tholen, niet thuishoorde bij de kandidaatstelling. In de veror dening staat, dat commissieleden in de gemeente Tholen woon achtig moeten zijn en dat is met Jansen niet het geval. Hij roemde de buitengewone in zet van de jubilaris om de leerlin gen alles bij te brengen, en karak teriseerde hem als 'recht door zee, soms ondiplomatiek, maar hij weet wat hij zegt'. Hij memoreer de hóe dhr. de Wit na het deca naat sinds 1979 ook de leerlin genbegeleiding onder zijn hoede' heeft. Naast een bloemetje voor mevr. de Wit overhandigde hij een boek over Zeeland. Directeur A.A. Meloen zei dat de jubilaris best wist hoe hij over hem dacht en wat hij van hem vond. Hij wilde daarom eens die andere meneer De Wit belichten. Hij deed dat aan de hand van een drietal typerende karaktereigen schappen. Ten eerste noemde hij de jubilaris zeer behoudend. Hij wil nooit graag dingen veranderen en als dat dan toch moet, kijkt hij eerst wat zo'n verandering voor de school betekent. Daarnaast is ty perend het niet willen loslaten van eenmaal op zich genomen take.n en ingenomen standpunten. Dhr. Meloen noemde dit voor hem echter waardevolle meetinstru menten. Als derde karaktertrek noemde hij de 'barometer' die op het gezicht van de jubilaris is af te lezen. Al met al af en toe een moeilijk baasje, aldus de direc teur. Hij onderstreepte zijn geluk- wens met het boekje 'Fluiten naar de overkant' van Toon Hermans. Namens de personeelsvereniging, waarvan de Wit voorzitter en me de-oprichter is; was er een komi sche speech van dhr. Slootweg, met een al even komisch cadeau (een stuk hout) dat echter vol symboliek zou zitten. De heer Bolier sprak namens' de vakgroep mechanische technie ken en wees op de vindingrijkheid van De Wit. Gereedschappen die niet te vinden waren, werden ge woon zelf gemaakt. Zelf oud leerling zijnde, zei de heer Bolier nog dagelijks van het ontvangen onderwijs te kunnen genieten. Oud-directeur Meijer sprak over de moeilijkheden die hij samen, met de Wit in de beginperiode moest overwinnen. Doelend op zijn functie bij Werkspoor noem de hij De Wit iemand die steeds de juiste wissels weet te plaatsen, wat de onderwijsvernielers/nieu- wers in Den Haag vaak niet kun nen. Bij zijn afscheid had hij van dhr. de Wit een zelfgemaakt geschenk gekregen en daarom had hij nu ook iets meegebracht dat op zijn huidige school was gemaakt: een taart. Namens de oud-leerlingen sprak dhr. J. Snoep een felicitatie op rijm. Mevrouw Provoost, directrice van de Oesterschelp, had tijdens het Fort met De Wit samengewerkt in de groep continue leerlingbege leiding. Ze zei veel te hebben ge leerd van zijn kennis over de Thoolse situatie. Ook oud-collega G.A.R. Meeuw sen wilde, na zelf in het verleden al drie keer tot 'feestvarken' te zijn gebombardeerd nu de stand op 3-1 te brengen. Hij benadrukt vooral het vele dat De Wit naast de schooluren nog deed, zoals de excursies en schoolreisjes en de aandacht voor atletiek op school. Enkele leuke voorvallen werden daarbij niet vergeten. Daarna was het woord aan de ju bilaris voor een dankwoord. "Meloen heeft me geschetst zoals ik ben, maar ik zou niet anders willen wezen" aldus De Wit die de diverse sprekers bedankte voor hun woorden. Bijzonder blij was hij met de aanwezigheid van le den van het schoolbestuur en de diverse oud-collega's en ook het uitnodigen van enkele oud-leer lingen (zeker niet de gemakke lijkste klas) vond waardering. "Ik heb steeds getracht mezelf te zijn", met alle tekortkomingen. En ik heb deze LTS altijd graag gediend" zo eindigde de heer De Wit. Tot slot werd daarna nog een toast op de jubilaris uitgebracht.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 9