PLAATSELIJK NIEUWS J. VAN OOST AFWEZIG avondzitting Rabobank Q PLAATSELIJK NIEUW! PLAATSELIJK NIEUWS PLAATSELIJK NIEUWS:..:. WAT U VERS HAALT, IS PAS LEKKER! DAG EN NACHT 17.45 VISSER Donderdag 13 september 1984 THOLEN DEURLOO EN ZOON OUD- VOSSEMEER SINT-ANNALAND STAVENISSE EENDRACHTBODE THOlfN STAVENISSF SCHERPENISSE SINT PHILIPSLAND POORTVLIET SINT ANNAI AND SINT MAARTENSDIJK ANNA OUD VOSSEMEER HOER NIEUW VOSSEMEER THÖlEN STAVENlSSE SC Ht SI SCHERPENISSE SINT PHilIPSI AND OUD VO SDlJK ANNA SCHERPENISSE OUD VOSSF ME ER SINT MAARTENSDIJK NIEUW VOSSEMEER Mossel- en Zeevishandel Contr'Escarpe 11 Tholen tel. 01660-2799-2504-3257 Vanaf heden STOKVIS nieuwe oogst VERSE ZEEUWSE PALING in diverse dikten Advertentie I.M. Plattelandsvrouwen 25 jaar De Bond van Plattelandsvrouwen begroet in het Patronaatsgebouw van de R.K. Kerk de bekende kunstschilder Ben van Rooy uit Sint Maartensdijk. Hij vertelt over zijn werk en hij leert de dames de verschillende technieken die in de kunst gebruikt worden zoals et sen, beeldhouwen e.d. Het voorlopige winterprogramma van de Plattelandsvrouwen ziet er verder als volgt uit: in oktober "wijn maken thuis", in november is een huisarts uitgenodigd die over zijn werk vertelt, in decem ber wordt knipselwerk gemaakt voor de Kerkst, dan de jaarverga dering, in februari iets over "Wereldkinderen". In mei viert de vereniging haar 25 jarig bestaan. Tegen alle vrouwen die tot nu aarzelden om lid te worden zou het bestuur willen zeggen: U bent welkom op don derdag 20 september om 20.00 uur in het Patronaatsgebouw. Verder hebben de Plattelands vrouwen een aparte commissie handwerken. Op 17 september houden zij in het Holland Huis te Scherpenisse een handwerkmid- dag. Daarna komen er regio-cur sussen. Mevr. Gré Hoogedeure, M. van Gelrestraat 88, tel. 2786 geeft hierover inlichtingen. Voor al het betere^, bloemwerk rgfj| BLOEMSIERKUNST^ „LIATRIS" C. v.d. berge 01660-2662^1^ eendrachtsweg 10 tiioien Advertentie I.M. Geen 24e Mosseltocht T.W.U. Na 23 keren de bekende Mossel- tocht van de Thoolse Wandel Unie te hebben aangekondigd, moet de Eendrachtbode in gebre ke blijven. En ook de bekende stencils en aanplakbiljetten zullen niet meer verschijnen. Wat is na melijk het geval? De Thoolse Wandel Unie zag het na de Mos seltocht 1983 niet meer zitten. Er waren nauwelijks deelnemers, en diegenen die meewandelden kwamen van buiten het eiland. De hardwerkende echtparen Witha gen en Burgers, die samen met Rode-Kruisman Lou Geuze alle tochten van de afgelopen jaren uitstekend organiseerden, namen het besluit er mee te stoppen. Per 1 januari '84 ging de Thoole Wandel Unie ter zielen. In 1961 was de Unie, gevormd door gymnastiekvereniging Olympia en C.J.V. Jongensclub Jong Tholen enthousiast begon nen met de eerste Thoolse Avondvierdaagse. Er kwamen wisselingen in bestuur en organi satie-vorm en langzamerhand lie pen de evenementen uit tot de jaarlijkse Koninginnetocht, avondvierdaagse en Mosseltocht. Er was nooit een spectaculair deelnemersveld, maar niettemin kon men zich bedruipen. Dit lukte echter de laatste paar keer niet meer zoals men wilde, en ook van gemeentewege kan men een vere niging die niet rendeert, niet blij ven steunen. Daarom het besluit om ermee te stoppen. De wandel unie staat nu dus stil, jammer. Geen mosseltochten meer, geen Koninginnetochten meer, en de avondvierdaagse was enkele jaren geleden al opgehouden. Organi satie, toch nog bedankt voor uw aandeel in het Thoolse sportpak- ket. Kledingbeurs De Fabeltuin organiseert wede rom een beurs voor kinderkle ding. En deze kee* wel speciaal voor winterkleding. Men kan daarvoor terecht in het pand van de voormalige buurtsuper, Grindweg 15, Tholen. Op maan dag 24 en dinsdag 25 september kunnen tussen 10 en half 5 de kinderkleren worden ingeleverd, terwijl op woensdag 26 september tussen 10 en half 5 verkocht zal worden. Ook donderdag 27 sep tember kan men nog kopen, maar dan stoppen de dames om half een. De verkoop geschiedt op fif- ly-fifty basis en als men wil kan men het totale bedrag ook aan de Fabeltuin gunnen, zij weten er zeker raad mee. Zwemvierdaagse 140 Deelnemers begonnen dins dag in zwembad 'de Spetter' aan de zwemvierdaagse. De meesten kozen voor de 500 meter, terwijl 16 deelnemers op de 1000 meter van start gingen. Deze laatste groep zwemt 's avonds tussen acht uur en half negen. Naast een groot aantal nieuwe deelnemers zijn er ook die al negen keer meededen. Vrijdagavond is er aan het bad een bloemenstalletje, zodat de sportieve zwemmers met bloemen gehuldigd kunnen worden. Veel botsingen Er ontstond nogal wat materiële schade bij verschillende aanrij dingen. Zo gaf automobilist C.M.M. vanuit de Bebouwden Dam geen voorrang aan L.B., die met zijn auto over de Eendracht- sweg reed. M.J. verleende in de Kon. Julianastraat geen voorrang aan de van rechts, uit de Simon Lindhoutstraat komende E.M. van T. uit Oud-Vossemeer. H.G. van D. uit Papendrecht liet in de Pr. Bernhardstraat de doorgang niet vrij voor de van rechts uit de Simon Lindhoutstraat komende A.L.M., die de binnenbocht nam. Beide auto's werden beschadigd. Op de Eeweg kwamen de fietsers D.M. uit St. Maartensdijk en dhr. v.d. W. uit Scherpenisse, die in een personenauto met aanhang wagen reed, met elkaar in botsing. De fietser had een slag in z'n voorwiel en een beschadigde versnelling. G.Chr.H.S. uit Am stelveen wilde op de Nieuwe Postweg keren en reed achteruit de sloot in. Na een blaastest werd deze automobilist een rijverbod opgelegd wegens alcoholgebruik. Ook bij mevr. E.C.M.G. was er alcohol in het spel, zo bleek uit een bloedproef. Bij het nemen van de bocht in de Polder-/Louise- straat raakte ze de geparkeerde auto van M.A.M.S. van W., terwijl ze ook nog tegen een woning reed. Parkeren op stoepen in de Een- drachtsweg leverde twee boetes op, terwijl de politie ook nog een bekeuring af wegens het ontbre ken van kentekenbewijs deel III. Bloemperk bij molen vernield Voor tweehonderd gulden bloe men en planten zijn door onbe kenden uit een perk bij de molen in het bosje getrokken. Donder dagmorgen werd dat ontdekt, maar de daders lieten geen enve lop met inhoud achter om deze schade te vergoeden. Bij mevr. A.C. werden drie vlaggen gestolen en ook winkelier T. miste een Thoolse vlag. Het Waterschap onderzoekt olievervuiling in een sloot bij het woonwagenkamp. Nationale ziekendag Ter gelegenheid van de nationale ziekendag op 9 september werden door de Zonnebloem-afdeling bij een aantal inwoners bloemen overhandigd met een groet van de Zonnebloem. Dat deze geste door 30 betrokkenen op prijs werd ges teld behoeft geen betoog. ARNHEMSE JONGENS GEVULD MET SLAGROOM 5 HALEN 4 BETALEN R0ZIJNENSL0F MET SPIJS VAN 3.95 VOOR 2.95 Advertentie I.M. Zeilwedstrijd jeugd De jeugdzeilcommissie van wa tersportvereniging De Kogge or ganiseerde zaterdag voor haar jeugdleden en ook voor jeugdige zeilers uit naburige verenigingen een zeilwedstrijd. Het rak dat ge- localiseerd was vanuit de baai van van Duivendijk tot aan het einde van de Vluchthaven leverde voor de 12 deelnemende boten geen moeilijkheden. Het was een span nende strijd met uitstekend zeil- weer. Er namen ook enkele boten met dames-bemanning aan de strijd deel, helaas vielen zij niet in de eerste prijzen. De prijsuitrei king vond plaats in clubgebouw "Het Koggedek" en gebeurde uit handen van voorzitter H. Nieu- wenhuis, tevens lid van de jeugd zeilcommissie. Hij werd voor deze wedstrijd bijgestaan door de he ren Ad de Korte en Dirk van Duivendijk. Er waren twee ra tings. Bij de lagere rating waren slechts drie boten betrokken, en H. van Broekhoven werd eerste. De hogere rating leverde als win naar Mark Verburg, 2e René Goedegebuure en 3e Arjan Bout. Alle deelnemers kregen een vaantje als herinnering. Op 23 september is er een zeilwedstrijd te Bergen op Zoom, waaraan ook Thoolse zeiljeugd kan deelnemen. Kookwedstrijd Scouting Op de gedempte oesterputten werd zaterdagmiddag de kook wedstrijd voor het district Zoom- streek van de scouting georgani seerd. Het wisselvallige weer was voor een aantal scoutingleden re den geweest om niet te verschij nen, niettemin namen erin totaal zo'n 120 padvindsters, Gidsen, Verkenners, Roans en Sherpa's van het district deel. De opdracht was dat men twee aan twee een simpele één'-pans maaltijd moest klaarmaken. Dit was moeilijk heidsgraad A., terwijl er tevens een B.opdracht was, die bestond uit het bereiden van een maaltijd met meerdere pannen. Rond half drie begon men met het graven van een kookputje, daarop hout vuur, de ingrediënten moesten worden opgehaald, schoonge maakt en gekookt, en werden dan beoordeeld door een jury. Deze bestond uit mevr. L. Goorden, le rares L.H.N.O. Ben Derwig, bes tuurslid Scouting Heenetrecht, Aanwezige brandwachten van de Thoolse vrijwillige brandweer de heren A. Geuze en J. van Dorst en de districtsspeladviseur Hans Respen. Er werd overal opgelet, dus niet alleen op de bereiding van de andijvie met worst maal tijd (cat.A) en de bonen met ge haktballen (cat.B.) maar ook op het verzorgen van het vuur. Rond half 6 konden de prijzen worden overhandigd. Het bleek dat het koppel Jan Gaakeer en Philbert N ij pels hadden gewonnen in de A. categorie, 2e. Esther Aantjes en Kim Buitenwijk, Halsteren, en Leon van de Kevie en Huibert Leunis waren derde. De wat moeilijker maaltijd leverde een overwinning op voor het duo Franken en Van der Ham van de Markiezaatsgroep uit Bergen op Zoom. Tweede: Anita Aarnoudse en Saskia Thoen, Tholen en 3e Marcel Steenbergen en Bernard Tack uit Halsteren. Alle juryleden kregen als dank een maaltijd in blik! Wonderstamppot, terwijl er voor iedereen een herinnering was in de vorm van een houten herin neringsplaquette. 4 Meisjes en 6 jongens van De Wilde Vaart namen het afgelopen weekend deel aan zeilwedstrijden van de Admiraliteit Zeeuwse Stromen te Yerseke. Er werd in Yerseke in het clubhuis overnacht en zondagochtend kwam men met de twee vletten door wind en re gen naar de Thoolse haven terug. Sfeervol Carillon concert De klokken van het carillon, bes peeld door de stadsbeiaardier Gerard de Waardt en de 37 bellen van de Maassluise Handbelgroep, zorgden woensdagavond 5 sep tember voor een sfeervol en goed geslaagd koffieconcert. In de wat kille tuin van de Gasthuiskapel waren rond 19.00 uur zo'n twintig mensen present om het beiaard concert op het gedeeltelijk ver nieuwde carillon van het Stadhuis te beluisteren. Het programma omvatte o.a. religieuze muziek, klassieke arrangementen, inter mezzo scenes, melodiën van Le- roy Anderon en opera/operettek lanken. De herkenbaarheid van de verschillende melodieën spreekt de luisteraars tijdens deze concerten altijd bijzonder aan, en zijn dan ook voor de beiaardier belangrijk bij de programmakeu ze. Na het concert maakten be langstellenden en vooral veel jeugd, gebruik van de gelegenheid om een kijkje in het stadhuis te nemen, en zij hadden voor de in teressante voorlichting door de heer de Waardt graag halsbre kende toeren op het trapje over. In de pauze was er voor de bezoekers een kopje koffie, geschonken door het echtpaar Buijs, beheerders van deze historische kapel. Daarna volgde een optreden van de Handbelgroep, Deze groep die in 1982 door de heer de Waardt werd opgericht, telt eigenlijk 8 dames en 1 heer. Deze avond wa ren er enkele leden verhinderd. De stemmig geklede musici, aan gevuld met het mooie koper van de bellen maken dat de muzikale optredens niet alleen mooi is om naar te luisteren, maar ook om naar te kijken. Handbellen komen niet zo veel voor in Nederland. Het is typisch Engels en Ameri kaans en in die landen tref je groepen aan die variëren van 8 tot zelfs 40 personen per groep. De handbellen worden voor allerlei doeleinden gebruikt, zoals in ker ken met religieuze muziek, maar ook bij volksliederen en ever greens e.d. Samenspel met koor, koperblazers, piano, maar vooral ook met orgel zoals op dit concert klinkt uitstekend. De Maassluisse groep werkt momenteel met 37 bellen dit is een chromatische reeks. De groep speelde een veel zijdig programma, en ze werden begeleid door het orgelspel van Paul Heijboer. Tijdens het concert blijkt dat de handbei veel moge lijkheden heeft. Zo kan men door de klepelbol te verstellen het tim bre van de bel beïnvloeden, en heel belangrijk is ook het zacht en krachtig aanslaan van de bel daar de wisseling in toonsterkte één der belangrijkste uitdrukkingsmoge lijkheden in de muziek is. Het optreden van de groep was succesvol: Valeriusliederen, reli gieuze muziek, en klassieke ar rangementen, alles viel bij het publiek dat inmiddels tot zo'n 50 personen was aangegroeid zeer goed in de smaak. Paul Heijboer speelde drie orgelsoli: een ricercar van Pachelbel van de componist Sweelinck, een tijdgenoot van Valerius het bekende "Est - ce mars, en een Fuga van Bach. De organist gaf aan het publiek uitleg over de door hem te spelen stukken, iets dat vooral voor de jonge luisteraars leerzaam is, ze ker als het op deze sympathieke wijze gebeurt. Het applaus dat de tevreden luisteraars lieten horen, was reden voor de heer de Waardt zijn handbelgroep nog een toegift te laten spelen. Zij herhaalden het eerste nummer van het program ma "Trumpet Voluntary" van Jer. Clarke. Daarna sprak hij een woord van dank tot het aanwezige publiek, met name aan het adres van de medewerkers van de ge meente die nauw bij de restauratie VO WATEftinG-KIPmULOEP ff illsn ooGmiTin o conTucuiniin Steenbergsestraat 20 22 Tel 01640-34228 BERGEN OP ZOOM j Lid O V en an VC Advertentie I.M. van het carillon betrokken zijn en ook in de Gasthuiskapel aanwezig waren. Anbo's trip naar Antwerpen Dinsdagmiddag 4 september maakten de Anbo-leden en enkele gasten een trip naar Antwerpen. Daar deze busreis in een mini mum van tijd was volgeboekt, moesten er nog enkele teleurges teld worden. Mevr. P. Hornicek- Verhoef ging mee als Rode- Kruis-helpster, gelukkig hoefde zij tijdens de reis niet in actie te komen, daar alles prima verliep. Om 13 uur ging men vanaf de be kende opstapplaatsen van start, en in Putte was het bij de douane snel geregeld, zodat men rond 14.00 uur in Antwerpen aan een kopje koffie zat. Daarna kwam er een gids van de V'.V.V. in de bus die de reizigers alles vertelde. In sappig Vlaams, met 'n beetje een Ant werps accent en veel humor, leid de hij de twee uur durende tocht. Hij liet de stad zien, zoals nie mand van de deelnemers ooit de ze prachtige stad gezien had. De monumentale gebouwen, kathe dralen en musea; de diamantwijk, de Ambassade en de omgeving, de grote Boulevards en de kleine en ge straatjes, beroemde en soms ook beruchte. Ook kwam men langs de havens. Het was overweldigend. De gids kreeg na deze tocht dan ook een welverdiend applaus. Daarna reed men richting Woensdrecht, waar in "Non Plus Ultra" een voortreffelijk diner te wachten stond. Hier had de onthulling plaats van de nieuwe ANBO vlag, die werd vervaardigd door mevr. F. van der Eyck-Beukelaar. Zij werd door de leden met een ovatie beloond terwijl de voorzitter haar een verdiende embrasse gaf. Als dank kreeg zij een bloemstuk overhandigd. Tijdens dit diner, dat ieder zich prima liet smaken, werd gecollecteerd voor het potje van "lief en leed". Deze collecte bracht het formidabele bedrag van ƒ95,- op. Voorzitter Geluk deelde verder nog mee dat in ok tober a.s. in Hof van Holland weer een mosselmaaltijd zal zijn terwijl de algemene vergadering in no vember gepland is. Nadere data worden nog aan de leden doorge geven. Rond 22.00 uur was ieder een veilig thuisgebracht, na een zeer geslaagde trip. Theologe geslaagd Inge Baerends is aan de Theolo gische Hogeschool van de Gere formeerde Kerken in Kampen geslaagd voor het kandidaatsexa men Theologie. Ze gaat nu verder voor haar doctoraal. Autobotsing Mevr. J.G.V. uit Tholen gaf ko mend van de Molenstraat in de Raadhuisstraat geen voorrang aan de van rechts uit de Voorstraat komende automobilist J.P.H., die de binnenbocht nam. Er was al leen materiële schade. Waterschap en Provinciale Wa terstaat moesten er aan te pas ko men om omgewaaide bomen en afgerukte takken op te ruimen aan de Rollandsedijk en de Broekse- weg. 't Scharretje maakt vijf kilo vis buit Hengelsportvereniging -'t Schar retje heeft in het Schelde Rijnka naal de 8e clubcompetitiewed strijd afgewerkt. Er waren negen tien deelnemers die samen vijf ki lo vis op het droge brachten. Uit slagen heren: 1. Th. Rijnberg 985 punten, 2. R. Lindhout 895 p. 3. J. Geerts 889 p. 4.1. Lindhout 472 p. 5. J. Verhees Pzn. 377 p. 6. J. Keur 321 p. Junioren: 1. Perry van Westen 333 p. Belgische telling bij Poedelaars Biljartvereniging De Poedelaars is de onderlinge competitie begon nen met het invoeren van de Bel gische telling. R. van Poortvliet, 24 caramboles, hoogste serie, 15 beurten, kortste partij. Uitslagen: J. van Gorsel-P. van Kessel 7,9-10, J. Konings-J. Plandsoen 10-7,6; J. Kouwen-J. van Gorsel 10-3,8; M. Pipping Wzn.-J. Smit 10-9,7; R. van Poortvliet-A. van de Houten 10-2,3. Jong Vosmaer Jeugdvereniging Jong Vosmaer heeft vrijdagavond in de Vossen- kuil een begin gemaakt met een maandelijkse sport- en spelcom- petitie, waarbij aan het eind van het seizoen een beker voor de winnaar beschikbaar zal zijn. Men hield zich onder meer bezig met tafeltennis, sjoelen, vier op een rij en beschuit happen. Besloten werd om, in tegenstelling tot vorig jaar, wekelijks bijeen te komen met om de twee weken een the>- ma-avond. Die zal dan weer wor^ den afgewisseld door een soos- avond met een open karakter. Druk bezochte jeugddienst Er was een ruime belangstelling voor de eerste jeugddienst in het nieuwe seizoen, die zondagavond onder het theam 'Blijven we gelo ven' werd gehouden. Voorganger was ds. D.M. Knibbe uit Anna Jacobapolder. Dirk Lisseveld sprak een welkomstwoord' ge volgd door het intochtlied in sa menzang Ps. 74 9, 10. Het jeugdkoor Polyhymnia zong o.l.v. mevrouw W.H. Droogers-Vogel diverse liederen, terwijl er ook een optreden was van de kindern van de zondagsschool o.l.v. M. van Dijke-Douw. Samen met haar zus Carla verzorgde zij ook de schriftlezing. Een declamatie uit de bundel 'Bid om vrede' van Huub Oosterhuis werd vertolkt door H. Droogers-Vogel, terwijl Ada Quist de geloofsbelijdenis voor haar rekening nam. Ds. Knibbe ging in zijn aandachtig aangehoorde predikatie dieper in op het thema 'Blijven we geloven'. Tijdens de dienst werd er gecol lecteerd voor de gezamenlijke kerken, terwijl na het slotlied (lied 477, verzen 1 en 2) nog een col lecte voor het koor werd gehou den, die een bevredigende op brengst had. A.W.A. de Looze, arts van 17 t/m 28 sept. Waarneming door dr. R. Padt, tel. 01662-2400. Spreekuur om 11.30 uur. Apotheek 17.00 tot 17.30 uur. Advertentie I.M. Geslaagde Fancy Fair De plaatselijke afdeling van de Zonnebloem kan met tevreden heid terugblikken op haar eerste Fancy Fair, die zaterdag in de Vossenkuil werd gehouden. Hoe wel de weersomstandigheden niet veel aanleiding gaven om de deur uit te gaan, was het toch de hele middag gezellig druk bij de diver se stands. De handwerk artikelen die op de wekelijkse contacmid- dagen werden gemaakt vonden goed aftrek bij de bezoekers. Te vens kon men de naam raden van een door mevr. A.Hommel-v. Loenhout aangeklede pop die Natasja bleek te heten. Ad v.d. Klundert werd de winnaar. Het gewicht van een zak aardappelen werd met 29 kilo geraden door mevr. Rijstenbil-Vos, die zich daarmee eigenaar ervan kon noe men. Ook de opgestelde sjoelbak was regelmatig bezet. Bij de vol wassenen kwam D. van Driel tot de hoogste score met 127 pnt., ge volgd door Fr. v.d. Zande, mèvr. Aarden en C. Schipper met 124, mevr. Timmermans en C. Aarden met 120 en J. Aarden met 116 pnt. Bij de je-gd ging de overwinning naar Carisca de Graaff, voor Ni cole de Graaff, Jaco Kouwen, Ja- co Vaders, Patrick Fase en Riek van Tiggele. De naam van een konijn leverde diverse inzeindingen op, maar de juiste was er niet bij. De langoor werd daarom onder de inzenders verloot en kwam terecht bij de fa, Nijpels. Een ritje per huifkar, getrokken door twee Haflingers van de fam. Frigge, was vooral bij de jeugd zeer in trek. De kletterende re genbuien op het dekzeil gaven een extra behagelijke sfeer in de huif kar, waar ruim honderd personen voor een leuke opbrengst zorgden. Na afloop waren de organisatoren dankbaar gestemd voor de steun van de vele gevers en bezoekers. Het betekent een welkome injec tie aan de kas, waarvan men de komende winteractiviteiten mede kan financieren en op die wijze de kosten voor de gasten zo laag mo gelijk kan houden. Middenstand verliest op punten Zaterdagavond werd op sportpark de Vossenberg een vriendschap pelijke lichtwedstrijd gespeeld tussen een elftal van de midden standsvereniging onder leiding van voorzitter Piet de Wilde en Vosmeer 4 dat in 1974 kampioen werd. Dit vloeide voort uit de ge slaagde feestweek, waaraan di verse Vosmeer-leden medewer king hadden gegeven. Er was goede belangstelling. Vosmeer 4 was toch wel de betere ploeg. Leo Havermans Jzn. scoorde eerst, maar nog voor rust wist Jos van Driel voor de middenstand tegen te scoren. In de tweede helft boekte het kampioensteam met nog twee doelpunten een 3-1 overwinning door goals van Toon Brusselaars en Rien Goedege buure. Tijdens een gezellig sa menzijn werd de wedstrijd nog aan een nadere analyse onder worpen. Barbecue S.R.V.z. ondanks slecht weer, toch geslaagd. De risicofactor bij het organiseren van een buitengebeuren is in Ne derland altijd zéér groot. Dat bleek ook vrijdagavond weer toen er ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van de Stichting Ver pleeg- en Rusthuizen Zeeland een feest was gepland. Dit feest, dat zou bestaan uit een grootse bar becue met muzikale omlijsting, was bestemd voor de personeel sleden van Ten Anker te Tholen, Sint Maartenshof uit St. Maar tensdijk en De Rozenboom te Sint Philipsland. In het kader van deze lustrumviering, die eigenlijk op 15 augustus plaatsvond, wordt per regio een activiteit opgezet. Het personeel van de regio Tho- len/Sint Philipsland beet het spits af en zij werden vrijdagavond om 20.00 uur aan de Gankelweg te Oud-Vossemeer verwacht waar men op het bedrijf van de heer van Westen een schuurfeest met bijbehorende barbecue hield. De Caroline Drive-In show uit Oud.Vossemeer zorgde voor de muziek, terwijl zij deze avond ook een optreden van de Thoolse play-back-groep "de Dolly Dots" en de Oud-Vossemeerse André van Duin op het programma had den. Ondanks het feit dat het weer er barmelijk slecht was, werd het toch een zeer geslaagd feest, aan gezien er in de schuur volop ruimte was voor de 170 deelne mers. Onder de bezoekers bevon den zich ook enkele bestuursleden terwijl ook, zij het incognito, de Commissaris van de Koningin in Zeeland, de heer Boertien, acte de présence gaf. Zijn echtgenote is namelijk bestuurslid van de SVRZ. De bewoners van de instellingen in Zeeland zullen uiteraard ook van het jubileum mee profiteren. Zij krijgen per instelling iets aan geboden, in de vorm van een ge zellige bijeenkomst of een ge schenk voor algemeen gebruik naar keuze. "Der Boede" houdt b.v. voor de mensen die daar ver zorgd worden op 26 en 27 sep tember een Zeeuwse Dag. De juiste data rondom de festivi teiten voor de Thoolse tehuizen worden nog nader bekendge maakt. Eerste competitie-wedstrijd Smash Zaterdag begint Smash de nieuwe tafeltenniscompetitie. De teams van Smash '76 hebben de laatste weken wedstrijdritme opgedaan in oefenwedstrijden tegen Anna Jacobapolder en in Klundert tegen Molenberg. De senioren teams bleven ongeslagen, maar in een op handen zijnde competitie zal op meer tegenstand gerekend moeten worden. Smash zal in de competitie vertegenwoordigd zijn met vijf teams: twee senioren teams, een junioren-, een aspi ranten- en een pupillenteam. De eerste keus zal in de vierde klasse A goed aan moeten pakken om zich tussen vijf sterke Brabantse ploegen te kunnen handhaven. Dit zal moeilijk worden wegens de beperkte trainingsmogelijkheden in de Wellevaete als gevolg van weinig medewerking van het ge meentebestuur. Zaterdagmiddag staat er één thuiswedstrijd op het programma; de junioren spelen vanaf half drie tegen hun leeftijd genoten van Dio uit Heerle. De andere teams spelen uit: Deso 4- Smash 1, Smash '70 3-Smash 2, Vice Versa 7-Smash aspiranten, Hotak 8-Smash pupillen. Taptoe en openbare repetitie Accelerando De Koninklijke Fanfare Accele rando heeft zich zaterdag- en dinsdagavond voor de bevolking gepresenteerd met een taptoe en een openbare repetitie. De taptoe op het Havenplein bleef ondanks een dreigende lucht droog met een redelijke belangstelling. De volksdansvereniging Dodi Dodi verleende met een fleurig optre den medewerking, wat het pu bliek met applaus waardeerde. Accelerando voerde een populair programma uit, afgewisseld met een koraal o.l.v. de zieke dirigent Pierre van Broekhoven en de drumband-instructeur Piet v.d. Burg. Tot slot werd het Wilhelmus gespeeld. J.v.d. Houten legde het optreden vast op de film, Kees van Winkelen op de videoband. Dinsdagavond was er een open bare repetitie in het kader van de ledenwerfactie. Voorzitter W.A. Boogaard was verwonderd over de grote opkomst van de jeugd, die door middel van een verloting een walkman kon winnen. Er wa ren ook nogal wat moeders mee gekomen. De voorzitter noemde het op plezierige wijze muziek maken het belangrijkste en ten tweede wordt dat zo goed moge lijk gedaan. "Je kunt er oud mee worden, want het is een leuke vrijetijdsbesteding. Aangezien we onderbezet zijn. doe ik een beroep op de gemeenschap van St. An- naland voor nieuwe leden te zor gen. Een eerste vereiste is, dat je elke dag even blaast of trommelt, al is het maar tien minuten. Onze nieuwe dirigent is vol overgave predikbeurten zo 16 sept 1984 THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (HA) en 18.30 ds Verheul HERV. GEM. 1MMANUEL 10 u. ds van Wingerden, Breda CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst begonnen en wij hopen op die aanpak in te spelen", aldus voor zitter Boogaard. Accelerando speelde met de drumband een aantal nummers, .terwijl de diri gent op aansprekende wijze ook alle instrumenten voorstelde. In de pauze was er in de fraai op geknapte eigen lokaliteit (de voormalige gymzaal aan de Bie- rensstraat) nog een mogelijkheid om iets te drinken. Accelerando hoopt op versterking. Vrachtauto van (omlei- dings)wegHet verkeer over de Oude Zeedijk is dinsdagavond van half tien tot half een via de kleine dijk omgeleid na een onge luk met een vrachtwagen. In de bocht worden werkzaamheden uitgevoerd voor de fietstunnel en ook dinsdagavond was men nog aan 't werk. Er stond een bestel auto van J.M.R. uit Rosmalen, waar langs G. den H. uit St. Phi lipsland met zijn geladen vracht wagen probeerde te komen. De omleidingsroute is echter zo srrral, dat hij in de berm kwam en vast raakte. De vrachtwagen kantelde bijna. Uit Bergen op Zoom moest een takelwagen komen om de rij baan weer vrij te maken. De ver zekeringsmaatschappijen moeten de schade verder regelen. Bromfietser gewond Twee ongelukken maandag avond, allebei tussen een brom fietser en een auto. J.H.H. hield op de Havenweg bij het Cebeco- gebouw onvoldoende rechts-en botste tegen de personenauto van C.W.L.V. Hij had veel pijn en werd met een been- en voetver wonding en schaafwonden naar het ziekenhuis Lievensberg ge bracht. De bromfietser A.J. ver leende in de Nieuwstraat geen voorrang aan de automobilist J.K., die van de Raiffeisen naar de Tuinstraat reed. De fietser C.L.D. uit Stavenisse kreeg een bekeu ring omdat hij zonder licht naar huis wilde rijden. Tijdens de kerkdiensten van don derdag gaf de politie vijf boetes wegens verkeerd parkeren aan de Ring (3) en in de Schoolstraat (2). De auto's stonden midden op de stoep of dwars voor andere ge parkeerde voertuigen. Verder werden er nog drie schriftelijke waarschuwingen gegeven aan au tomobilisten die aan de Ring op de tegels stonden. Jacht op koeien ln de nacht van maandag op dinsdag heeft de politie met eige naar C. Slager vijftien loslopende koeien in de wei aan de Stoofweg teruggedreven. Vermoedelijk hadden jongelui het hek open ge maakt, waardoor de dieren de vrijheid kregen. Ze werden om streeks half twee op de rijbaan aangetroffen, maar toen de dieren teruggedreven waren, miste slager Slager bij telling nog acht koeien. Er volgde een klopjacht en ten slotte werden ze met veel moeite ontdekt op een stuk land aan de Dorpsweg. De jeugd vernielde een hooiklamp van dhr. J.C. Kooijman aan de Koelhuisdreef. Van de zeilen waren glijbanen gemaakt, waardoor het doek scheurde en het hooi nat werd. Er werden ook hutten gebouwd, waardoor een deel van het hooi waardeloos werd. Diefstal van hengels Uit een bootje van een Belg uit Antwerpen werd voor vierhon derd gulden hengels en molens gestolen. Het vaartuig, dat op de parkeerplaats van camping Su zanne stond, was voorzien van een dekzeil, maar dat bleek niet af doende. Zondagavond omstreeks half twaalf rukte de vrijwillige brandweer nog uit naar de Bie- rensstraat, waar in de woning van dhr. M. Moerland de rook terug sloeg bij het stoken van de open haard. Wegens de regen bleek er nog een bloempot op de schoor steen te staan. Met ingang van 5 oktober is onze gewijzigd. De nieuwe tijd is van 1 8.00-1 9.30. geld en goede raad Advertentie I.M. Weer voltallig bestuur S.C. Stavenisse Op de goed bezochte algemene jaarvergadering van de S.C. Sta venisse zijn vrijdag drie nieuwe bestuursleden gekozen: de heren P.C. Moerland, H.L. v.d. Jagt en M.P. van Bloppoel. Bestuurslid H.C. Mol is herkozen zodat het bestuur van S.C. Stave nisse nu weer voltallig is, na één seizoen met vijf bestuursleden te hebben gewerkt. Het stemmen VERVOLG PAG. 15 18.30 u. ds van Beek, Veenendaal GEREF. GEM. 9 en 18.30 u. ds Tanis 14.30 u. leesdienst GEREF. KERK 10 u. ds Kakes, Goes 17 u. ds Verheul, Sleeuwijk R.K. KERK za 19 en zo 9.15 u.'H.Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds vd Heijden GEREF. KERK 10 u. ds Vos, Bergen op Zoom 18 u. ds Stam, Etten Leur CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 v. ds van Beek, Vee nendaal 18.30 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst R.K. KERK za 17.30 ert zo 10.30 u. H.Mis SINT ANNALAND HEVORMDE GEMEENTE 10 u. ds Cazander, Nieuwe Tonge 18 u. kand. drs. Paul, Zoetermeer GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18 u. leesdienst do 27 sept 19.30 u. ds Hage, Krui- ningen GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds den Butter OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 19 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds van Loon HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds Otte, Middelharnis 19 u. ds de Jager, Kruiningen OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 19 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst R.K. KERK zo 10.30 u. H.Mis, Haestinge SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 v. ds van Bergen Bravenboer GEREF. GEM. 9.30, 14 en 19.30 u. ds Beens POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds de Jong GEREF. KERK 10 u. ds Verheul, Sleeuwijk 13.30 u. ds Hamstra, Oostervt GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. dhr. Ruiten burg, Zevenhuizen SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds Cysouw GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. leesdienst do 20 sept 19.30 u. ds Harinck, Oost-Kapelle OUD GEREF. GEM. 9.30. 14.30 en 18.30 u. ds vd Meer ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds Hilhorst, Oosterhout 14.30 u. ds de Roo, Zwijndrecht i_ weekenddiensten za 15 en zo 16 sept 1984 ThoLen, Poortvliet, Oud Vosse- meer en Scherpenisse (Dr. Padt) Dr. Mellema, Tholen, tel. 01660-2377 St Maartensdijk, Stavenisse, St Annaland en Scherpenisse (Dr. vd Bel) Dr. Veldman, Stavenisse, tel. 01663-2400 St Philipsland en Nw Vossemeer Dr. de Groot, Nw Vossemeer, tel. 01676-2545 WIJKVERPLEEGSTERS zr Schot, av- en nachtdienst zr Metze, tel. 01100-14444 TANDHEELKUNDIGE HULP De Waal, Nw Vossemeer, tel. 01676-2359 DIERENARTS Dr. Rinses, St Maartensdijk, spr. u. za 8.30-9 u. Dr. Brons, Tholen, spr. u. za 11-12 u. ANONIEME ALCOHOLISTEN tel. 01660-3742 wo 20.15 u. REC- gebouw, Tholen WELZIJNSORGAAN Alg. maatsch. wrk, gezinsverzor ging en info-advieswrk, dag. 8.30-10 u. geestelijke volksge zondheid di-do-vr morgen 9-10 u. Hoogstr. 12, Tholen, R. kinderbe scherming vr 14 sept 14.30-15.30 u. en v. afspr. ADVIESB. GEHANDICAPTEN Jelderda, tel. 01677-2533 TELEFON. HULPDIENST 01180-15551 d/n, 01180-38251 (chr) en 01650-56600 (kinderen) RUTGERSHUIS B.O.Z. Parallelweg 39, tel. 01640-40242 BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis vrouwen. tel. 01184-14645 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwanger schap, tel. 01660-3947, 01665-2654 AMBULANCEVERVOER tel. 01650-40000 STORINGEN ENERGIE 01660-3250, bgg 01184-79191 HOOGWATERSTANDEN do 13 t/m vr 21 sept uur donderdag 13 6.29 - 18.40 vrijdag 14 6.59 - 19.06 zaterdag 15 7.28 - 19.30 zondag 16 7.54- 19.58 maandag 17 8.25 - 20.37 dinsdag 18 9.07 -21.31 woensdag 19 10.05 - 22.42 donderdag 20 11.23 - 0.05 vrijdag 21 12.53 di 19 sept 11.31 u. Laatste Kwar tier Voor storingen in uw installaties zowel electra, gas. c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken TECHNISCH B UREA U Poortvliet tel: 01 662-2650 Advertentie IM

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 2