Het enige volledig erkende installatiebedrijf in uw omgeving voor: c. v., elektrisch, gas, water, dakdekkers, en vele andere installa tie werkzaamheden. Kille zwemtocht over 3200 m WIJ ZIJN "DE F1ETSVAKMAN "LIVINGSTONE" 375,- 499,- Paasdijkweg 23 4693 RE Poortvliet tel. 01662-2650/2690 Vraag het juiste advies bij ons Jeugdappèl Brabantse relatie met Tholen/St. Philipsland De 'bestseller' van Gazelle Fa. J. v. Houdt en Zn Fa. A. Duine en Zn. 14 EENDRACHTBODE Donderdag 13 september 1984 Zo stralend de eerste Oosterschelde-Zwemtocht vorig jaar was, zo regenachtig was de tweede uitgave die zaterdag van Strijenham naar de Zwarte Trap gezwommen werd door 56 deelnemers. Evenals vorige keer, toen er 75 zwemmers onder de zon waren, domineerden de Belgen. (met een groot assortiment) Lage winterprijsü St. Maartensdijk tel. 2826 Scherpenisse tel. 2403 Smerdiek 4 verslaat Stavenisse 3:1-3 Royale zege Thol. Boys 5 Smerdiek dames bezwijken onder druk Vosmeer dames uitgebekerd Voor de relatie tussen de twee Zeeuwse gemeenten Sint Philipsland en Tholen en het streekgewest W. Noord-Brabant bestaan er twee mogelijkheden, zo heeft het dagelijks bestuur van het streekgewest aan gedeputeerde staten geschreven. Kom eens kennis maken met een nieuwe najaarscollectie in een voor u zo bekende zaak. ENGELSMAN eXan DRIEL Dat overkomt je gewoon! VISSERb.v. POORTVLIET Mevr. van 't Slot uit St. Maartensdijk voltooide zaterdagmiddag als laatste de zwemtocht over 3200 m in de Oosterschelde. Ze ontving bloemen en gelukwensen van voorzitter C.G. Visser en raadslid mevr. Deurloo, die het startschot loste. De zwemmers hadden het on danks de kille weersomstandighe den beter dan vorig jaar, toen het grootste deel tegen een sterke stroom moest vechten. Zaterdag was de wind en stroom zeer gun stig. zodat ook de laatste deelne mers vlot binnenkwamen. Raads lid mevr. J.M. Deurloo-van Broekhoven gaf bij verhindering van burgemeester Baerends en wethouder van Schetsen het start schot. Onder begeleiding van ze ven boten van de brandweer, rijkspolitie te water en de onder watersportvereniging de Snotdolf begaven de zwemmers zich naar de Zwarte Trap. langs de Oester- dam-werken. die overigens ver boden terrein zijn geworden. Na 41 minuten nam P. Stout uit het Belgische Essen de eerste bloemen in ontvangst. Tweede was H. Raymakers uit Kalmthout (B) in 43 minuten, derde M. Smits uit Kalmthout (B) in 44 min. Ook de vierde was een Belg, zodat de ne gen zuiderburen die de 3200 m in de Oosterschelde zwommen, zeer succesvol waren. De overige van de 56 deelnemers kwamen van Tholen. Vier staakten onderweg de tocht. De jongste deelnemer was 12 jaar, de oudste 65 jaar, raadslid J. de Bres uit St. Maar tensdijk. Het viel de volgboot van ESLAAGD DUS GEFELICITEERD Bij de stichting Kader- en Onder nemersopleiding Bouwbedrijf (KOB) slaagden in de Streek school te Bergen op Zoom: J. Goud uit Tholen en A.L. de Vos uit St. Maartensdijk voor onder nemer Woningbouw en Utiliteits bouw. P.W.U. Rademakers uit St. Annaland en P.C.M. Timmer mans uit Oud-Vossemeer voor uitvoerder Woningbouw- en Uti liteitsbouw. P. Scherpenisse en W.E. van Vossen uit St. Annaland voor ondernemer Grond-, Water en Wegenbouw. Het Prinses Beatrix Fonds, een particuliere stichting, die geen enkele subsidie ontvangt, zal in de week van 17 t/m 22 september a.s. haar jaarlijkse COLLECTEWEEK houden voor de vele duizenden mede- mensen^die lijden aan invaliderende ziekten als polio, multiple sclero se, spasticiteit, spierziekten, de ziekte van Huntington of de ziekte van Parkinson. De oorzaak van deze ziekten is - op polio na - onbekend en het weten schappelijk onderzoek dat moet worden verricht om achter die oorzaak te komen, vergt bijzonder veel geld. Vandaar dat het wetenschappelijk onderzoek de thematiek is van dit jaar. de R.P. te Water wel op, dat dhr. de Bres, die eerst in laatste positie lag. steeds verder naar rechts uit week. Die koers bleek gunstiger en nu werd mevr. van 't Slot uit St. Maartensdijk als laatste met bloe men binnengehaald. De organisatoren hielpen de zwemmers op de glooiing een handje om op de wal te kopten, waar de fa. Hommel voor een kleedaccommodatie had gezorgd en de fa. Visser voor het geluid. Ook het Rode Kruis was present, maar die had minder te doen dan de friteswagen. "Hopelijk hebben we volgend jaar beter weer, want nu liet een bus met Belgen nog verstek gaan. We willen er een jaarlijks terugkerend evenement van maken, waarbij het meedoen aan deze recreatieve tocht be langrijker is dan het winnen", al dus comité-voorzitter C.G. Visser. met remnaaf Trommelrem - 3 versnellingen in de nieuwe kleur: grijs antraciet Vrijdag 21 september hoopt de Classicale Hervormde Jeugdraad Tholen/St. Philipsland officieel te beginnen met het winterwerk. Dit gebeurt in de Ned. Herv. Kerk te Sint-Annaland, met een Jeug dappèl. De opening is in handen van Ds. B. den Butter uit Stave- nisse. Het appèlwoord, getiteld "Houvast", zal worden gesproken door Ds. C.G. Geluk, predikant directeur van de H.G.J.B. Muzi kale medewerking verlenen het kinder- en jeugdkoor uit Ridder kerk onder leiding van Jennifer van den Hoek. Deze koren genie ten landelijke bekendheid door hun optredens voor radio en t.v. De voorzitter van de Classicale Hervormde Jeugdraad Tholen/St. Philipsland zal deze avond slui ten. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Smerdiek 4 heeft zaterdagmiddag Stavenisse 3 met 3-1 verslagen. Stavenisse, dat thuis speelde, opende de score na ongeveer twintig minuten. Daar was dan wel een eigen Smerdiek-doelpunt van Rien van Zetten voor nodig. De meeste kansen waren voor Stavenisse, maar vooral door ge brek aan een goede spits bleef het bij kansen. In de tweede helft kwam bij Smerdiek 4 Hans de Korte in de ploeg voor Rien van Zetten. Smerdiek scoorde de ge lijkmaker na ongeveer tien minu ten in die tweede helft. Cor Boom kopte een hoekschop van Ad Je- roense in. Stavenisse kwam in het verdere verloop van de wedstrijd nauwelijks meer aan de bal, de kansen waren nu voor Smerdiek. Tien minuten voor het eindsig naal brak Pierre Tröster door op de linkervleugel. Hij wilde bij de hoekvlag voorgeven, maar raakte de bal niet goed. Toch was die actie goed voor een doelpunt, 1-2. Het derde Smerdiek-doelpunt kwam vlak voor het einde op naam van Cor Boom, die weer uit een hoekschop inkopte. Smerdiek won met 1-3 en voetbalt met vier punten uit twee wedstrijden vol vertrouwen verder. Thol. Boys 5 heeft in Heiningen tegen Chrislandia 4 een vrij ge makkelijke 7-4 overwinning be haald. De ruststand was 4-2 voor de Boys en doelpuntenmakers voor Thol. Boys 5 waren Tom Deurloo (3x), Bart Coldenhoff (2x) en Cees Nieuwenhuizen (lx). Chrislandia deponeerde de bal één keer in eigen doel. De Smerdiek dames hebben de eerste competitie-wedstrijd tegen Krabbendijke verloren met 2-0. Hoewel niet compleet en terwijl de regen met bakken uit de hemel viel, koos Smerdiek gelijk de aan val. Zo ontbraken Jannie Lind- hout en Tieneke Cool. Krabben dijke doorzag de passeerbewegin gen van de gasten en zo werd de druk voor de Smerdiek dames steeds groter. De keepster van de Thoolse ploeg hield echter haar doel schoon. Ruststand 0-0. In de tweede helft verraste een Krabbendijke speelster de Smer- diek-keepster met een hard schot, 1-0. Hoewel Smerdiek alles in het werk stelde de gelijkmaker te for ceren, slaagde de ploeg niet in deze opzet, terwijl het Krabben dijke lukte de voorsprong tot 2-0 te vergroten. De Vosmeer dames zijn de tweede bekerronde niet doorgekomen na een 4-0 verlies van Marjola Girls uit Lepelstraat. Nadat men de eerste ronde zonder sp len had gehaald, omdat tegenstander MOC geen elftal op de been kon brengen, vond het dameselftal haar Waterloo in een wedstrijd waarin de thuisclub weliswaar sterker was, maar men met wat meer geluk toch wel enkele doel punten tegen had kunnen scoren. Het kwam er echter niet van en met twee treffers in iedere speel- helft bouwden de Marjola voet balsters een ruime 4-0 zege op. De uitschakeling in het bekertref- fen tegen Marjola Girls werkte zondag kennelijk nog na want de ploeg kwam kwam tegen DVO al snel op een 0-1 achterstand, die voor rust door een treffer van Anita Goedegebuure echter teniet kon worden gedaan. Na de thee ging de thuisclub op jacht naar een tweede doelpunt maar het waren de meisjes van DVO die met een tweede doelpunt Vos meer de punten afpakten. <;s Aitj-I/. i - De ene mogelijkheid is, dat de Zeeuwse gemeenten - gezien de maatschappelijke samenhang - gaan deelnemen aan de samen werkingstaken in streekgeweste- lijk verband en daarvoor integraal lid worden van het streekgewest. De andere mogelijkheid voor de invulling van de bestuurlijke rela tie met de twee Zeeuwse gemeen ten is volgens het dagelijks bes tuur, dat voor het leveren van diensten, bijvoorbeeld op het ter rein van de gezondheidszorg, af zonderlijke dienstverleningsove reenkomsten worden gemaakt. Het dagelijks bestuur vindt het namelijk niet aanvaardbaar, als voor elk stuk dienstverlening een aparte gemeenschappelijke rege ling zou moeten worden gesloten. Dat strookt bovendien niet met de nieuwe Wet gemeenschappelijke regelingen, die op 1 januari 1985 van kracht wordt. Volgens die nieuwe wet moet de intergemeentelijke samenwerking namelijk plaatsvinden in vaste sa- menwerkings' gebieden. De pro vincies moeten daarvoor een in deling maken. Het streekgewest zal straks door de provincie als zo'n samenwerkingsgebied wor den aangewezen. Gedeputeerde Staten bereiden momenteel een voorstel aan provinciale staten voor over de indeling van de pro vincie in samenwerkingsgebieden. Volgens de nieuwe wet is het niet uigesloten, dat zo'n samenwer kingsgebied de provinciegrens overschrijdt, als de maatschappe lijke samenhang daar aanleiding toe geeft. Het dagelijks bestuur heeft zijn brief aan gedeputeerde staten in tussen ook ter kennis gebracht van alle streekgewestgemeenten en van de gemeenten Sint Philips land en Tholen. 131 ')i St. Annaland Voorstraat 15-17 Tel. 01665-2490. Het is nu alweer acht jaar ge leden, dat wij in ons nieuwe huis gingen wonen. Het was helemaal naar mijn idee inge deeld en ik had ieder plekje naar hartelust ingericht met vee! bruin Bruine gordijnen en een bruin tafelkleed stonden immers zo warm? Gehaakte valletjes en kleedjes toch zo ouderwets? In de loop van de tijd vergaarde ik fanatiek een bonte verzame ling nostalgische spullen. Voor een deel gekregen van liefheb bende lieden en de rest door op rommelmarkten te scharrelen. Zelfs m'n echtgenoot bracht geregeld iets mee, wat hij spot tend "antiek"noemde en glun derde, wanneer hij mijn opge togen ogen zag. Ons huis werd voller en voller. Er ging be hoorlijk veel tijd zitten in het schoonhouden. Bijna wekelijks veranderde ik wel wat. "Dat kastje paste toch beter tegen die andere muur en die gele schaal stond veel leuker op tafel dan op de televisie. Die grote plant hing eigenlijk te dicht bij die stoel en de foto lijstjes kwamen daar heel wat mooier uit". Er ontbrak nog wat. Met uit stapjes vergaapte ik me onder weg naar huisjes met kleine ruitjes, die er zo knusjes uitza gen. Hoe mooi zou de kerst boom achter zulke ruitjes staan. Ik droomde ervan dat m 'n man en ik samen aan tafel door die ruitjes naar het bes neeuwde landschap zouden kijken Wat zou ik die toch graag hebben!. Een bevriend heerschap deed ook die wens in vervulling gaan, door raamwerkjes in el kaar te knutselen van "afval- letjes". Met een miniscuul ko peren spijkertje werden die werkjes tussen de kozijnen be vestigd en alleen de binnenkant was voor mij al voldoende. Ja renlang genoot ik intens van ons oergezellig onderkomen en was de koning te rijk. Toen gebeurde er iets. We werden opgeschrikt door het bericht dal een dierbaar fa- milieid acuut was opgenomen in het ziekenhuis. Ik spoedde mij er natuurlijk regelrecht naar toe, me bewust van het nodig zijn. Er volgden weken van spanning omtrent de zieke. Tientallen keren reed ik alleen, of vergezeld van echtgenoot of nageslacht naar Breda. Na het bezoek werd er nog uren nage praat in m 'n ouderlijk huis en 's avonds thuis had ik soms lange telefoongesprekken met verde re familieleden. Ik deed gedachteloos de bood schappen en automatisch het huishouden. Probeerde nuchter te denken over het ernstige ziektebeeld, wat de dokter ons bereidwillig had uitgelegd. Na het verzet kwam de berusting. Toen kwam de genezing, de patiënt mocht na twee maan den weer naar huis en blij gin gen we op visite. De volgende dag was het maandag, die begon zoals alle andere maandagen. De telefo niste van het voederbedrijf nam m'n bestelling op. Ik deed de was in de wasmachine en ruimde kranten en het zondag se goed op. Ik zette koffiewater op en rookte een sigaretje, alles was weer normaal. Daarna keek ik wat rond. Er hingen overal stofragen aan de balken en de bossen droogbloemen waren grijze schimmen gewor den. De emaille koffiekannen begonnen vals te grijnzen. De potjes, pulletjes tafeltjes, plan ten en sombere gordijnen leken op me af te komen. Er ronkte een trekker in de verte, hoewel het aardappelland vlak naast de deur lag. Er bekroop me een vreemd gevoel, alsof ik een ge vangene in m 'n eigen huis was. "Ik wor gék van die kleine raampies!zei ik hartgrondig onder het koffiedrinken. met deze uitspraak deed ik m 'n Zuidhollandse afkomst weer alle eer aan). Manlief keek me slechts lichtelijk verbaasd aan. Hij kent m'n onregelmatige uitbarstingen allang en staat daar altijd uiterst soepel tegen- "'k Zou die latjes maar goed bewaren", raadde hij veelbete kenend. Er volgde een explosie van werkzaamheden, die dagen duurde. Ik wilde niet langer langs allerlei obstakels de pol der in kijken en zette verwoed alle overbodigheden op zolder. Ik wilde licht en ruimte om me heen, dus maakte ik de muren wit en bestelde lichtgrijze gor dijnen. "Ik laat alleen de dingen nog maar staan, waar ik herinne ringen aan heb en die me lief zijn. Dingen waar verhaaltjes bij horen", verkondigde ik lui dop. Zoals die prachtige olielampen en dat arbeiderstheekastje. Het geheimzinnige schilderij en en die stoere keulse potten. De antieke spiegel en dat grappige kabinetskacheltje. De verza meling wit aardewerk en het legertje blikken trommeltjes. Dat ontroerende rieten koffert je en de oude poppen, ik kon weer vrij ademhalen en vroeg me af hoe dat nou ineens ge komen was. Ik was toch dank baar, dat de 'dierbare' in ons midden mocht blijven? En op gelucht, dat ik geen vermoei ende autoritten meer hoefde te maken? Nou dan! Was ik misschien de laatste tijd teveel met m'n neus op de be trekkelijkheden gedrukt en daardoor misschien"ge frustreerd?" (ik kan dat woord bijna niet uit m'n pen krijgen). Ik wist geen verklaring. Het overkwam mij gewoon en ge niet wederom van al het moois om me heen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 14