Lokale omroep alleen voor de stad Tholen Orthodidact behouden voor Thoolse scholen 'Thermoskan' op Thools industrieterrein Controverse tussen piraten laait weer op Uitstel voor veerdienst AJP-Zijpe? Wisseling van gem.personeel Open dag REC druk bezocht K. Deurloo beste ploeger Donderdag 6 september 1984 EENDRACHTBODE 9 Een werkgroep bestaande uit de heren C.A. Burgers, L. Ottevanger en H. Berre- voets en mevr. J.Bos-Prince gaat de mogelijkheden bekijken voor een lokale omroep in Tholen. Aannemer Burgers heeft daarvoor al apparatuur ter waarde van 60.000 gulden toegezegd. Hij wil zich tot de stad Tholen beperken met een lokale omroep. "Het gehele eiland erbij betrekken lukt te nooit en te nimmer", aldus Burgers. Kritiek Politie Dinteloord De oud-economisch directeur van ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom, Mr. G. F. van Gent, is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Zelf sprak hij vrijdag van 'een parel aan de kroon die staat boven Lievensberg'. Gemeente financieel garant als rijkssteun uitblijft In afwachting van een rijksbijdrage voor orthodidact J. Walhout van mlk-school de Veste, willen b en w van Tholen tot en met 31 december de salariskosten betalen. Dit onder de voorwaarde, dat de orthodidact beschikbaar is voor alle in de gemeente gevestigde scholen. Zorgverbreding T.N.O. onderzoekt isolatie nieuwbouw koeltechniek Op het Thoolse industrieterrein is bij Kyo glas en constructiebedrijf van den Hoven een nieuw, opval lend, wit bedrijfsgebouw verrezen. Van der Harst koeltechniek heeft de ervaringen met de eigen appa ratuur benut bij de nieuwbouw en dan met name ten aanzien van de isolatie. "Het gebouw is als het ware een grote thermoskan", zegt Alex van der Harst, die polyurethaan (p.u.) heeft gebruikt, waardoor maar een kwart van de energie nodig is. T.N.O. onderzoekt de mogelijkheden van dit nieuwe procédé. Vijf plaatsen Schreeuwend duur Volgespoten Geen o.l.s. erbij Klachtenbureau gezondheidszorg Woordvoerder Walpot van de ge zamenlijke piraten op Tholen en St. Philipsland stelde daar tegen over, dat het wettelijk niet moge lijk is in een gemeente met zeveri kernen alleen in één kern lokale omroep in te voeren. Ook dhr. A. Jansen wees erop, dat eerst het standpunt van de gemeenteraad afgetast zou moeten worden. "De raad moet een bindend advies ge ven, anders kun je ,t wel vergeten. Ook dient er een begroting van baten en lasten te zijn. Verder moeten de statuten bij het minis terie van WVC ingediend wor den", aldus Jansen. Na de eerste vergadering van de stichting lokale omroep Tholen in oprichting(SLOTH) reageerden de gezamenlijke piraten via 'stemman van lezers' in de EB, waarop'een weerwoord kwam van Burgers. Donderdagavond waren er o.a. piraten uit St. Philipsland, Stavenisse, St. Annaland en Tho len in Meulvliet aanwezig. Walpot zei voor de eerste bijeenkomst niet uitgenodigd te zijn. Samenwer king achtte hij onmogelijk. "Dat is in het verleden wel gebleken. Pas hebben we nog een vergadering gehad met twintig man en ieder blaast als het hoogste haantje van de toren.,' Volgens Walpot draaien de pira ten al jaren terwijl 't niet mag. "Het door de politie aangekon digde optreden, loopt met een sis ser af, dat beloof ik je op een briefje." Burgers was een geheel andere mening toegedaan. "Het was niet moeilijk om door te gaan. maar de andere week nadat ik op het politiebureau ben geweest, zou ik gepakt zijn. Dan zou ik voor 60.000 gulden materiaal kwijt geraakt zijn. De piraten doen niets anders dan kritiek le veren", aldus Burgers. Volgens C. v.d. Kleijn is de SLOTH pas opgericht nadat drie piraten uit Tholen op het politie bureau waren geweest. "Nu moet iedereen komen, maar als je de poli ie daar naar vraagt, weten ze 't niet." Berrevoets was de piraten-discus sie zat. "Zoek dat verder privé maar uit, maar als een piraat ge pakt wordt, zijn z'n spulletjes weg en daar schiet je niets mee op." Voorzitter Geluk van de Algeme ne Nederlandse BondAoor Oude- ren(Anbo) vroqg zich af, of dege nen die verantwoordelijk zijn voor het uit de lucht halen Van piraten toch wel weten wat ze ouderen aandoen. "Als er via de kabel een lokale omroep komt, kan die slechts door 15% van de ouderen ontvangen worden. De kabel kost nu 19 gulden per maand en dat wordt steeds duurder.,' Burgers bestreed dat. Hij vertelde ook dat een lokale omroep geen grote kosten met zich meebrengt. "Alleen is er een apparaat van de PTT nodig, wat 5000 gulden vergt. We kunnen vanuit de boven- ruimte van het Groene Kruisge- bouw in Tholen uitzenden. Daar zit ook de centrale Schakelkast van Casema. Het is technisch niet mogelijk vanuit St. Maartensdijk uit te zenden. Casema zal er mis schien het gehele eiland bij willen betrekken, maar dat is organisa torisch heel moeilijk. Dan moetje met eilandelijke bonden in plaats van plaatselijke verenigingen overleggen. We kunnen beter an derhalf jaar kijken hoe SLOTH ontwikkelt en dan eventueel de rest van het eiland erbij trekken", aldus Burgers. Dichter bij elkaar Met lokale radio en televisie wilde Burgers de mgelijkheid aangrij- De raad van commissarissen van streekvervoer Zuid-West-Neder- land (ZWN) heeft onlangs in een vergaderirtg besloten de veer dienst Anna Jacobapolder-Zijpe per 1 januari 1986 te beeindigen. Als echter tot het moment van openstelling voor het verkeer van de Philipsdam de overheden be reid zijn de exploitatie-verliezen van 1 januari 1986 af voor twee derde deel voor hun rekening te nemen, eenderde deel blijft dan voor rekening van ZWN, wil men de exploitatie voortzetten. Wel stelt men de voorwaarde dat, ge zien de ouderdom van het schip, boven het normale een voorzie ning voor herstel noodzakelijk is van meer dan 100.000 gulden, de veerdienst met onmiddellijke in gang wordt gestaakt. De rijks- en provinciale overheid is van de uitspraak van de raad van commissarissen op de hoogte gebracht, evenals de minister van Verkeer en Waterstaat. De exploitatie-kosten voor 1984 worden geraamd op 1.379.414 en de opbrengst op 1.190.000 gulden, zodat men rekent op een verlies van 189.414 gulden. Nu staat er nog een boot op de richtingborden die verwijzen naar de veerdienst Zijpe-Anna Jacobapolder, zoals hier in de Broekseweg bij Oud- Vossemeer. A Is die aanduiding in 1986 verdwijnt, hoefje nog niet het vliegtuig te nemen, ook al is de Philipsdam dan nog niet klaar. pen om de Thoolse bevolking dichter bij elkaar te brengen. ,'Er kan snel informatie gegeven wor den. Vooral voor ouderen is een lokale omroep van groot belang. Ze kunnen de busdienstregeling en de doktersdiensten op hun t.v. scherm ontvangen. De plaatse lijke pers zal misschien niet zo ge lukkig zijn, maar men kan er ook gebruik van maken. De eis van het ministerie van WVC is, dat er zo'n breed moge lijke groep van de Thoolse bevol king bij betrokken moet worden. Die krijgt ook zeggenschap bij het samenstellen van de program ma's. Op subsidie van de overheid moeten we nooit rekenen. De lo- kale omroep dient zichzelf te be druipen door middel van bijd.ra- gen van donateurs en bedrijven en acties. De leden( verenigingen) betalen een vrijwillige bijdrage van bijvoorbeeld tien gulden per jaar", aldus Burgers. Hij had al aanmeldingen binnen van de VVV, de Trouwe Duif, EHBO, aquariumvereniging La- beo, 27 MC, gymnastiekvereni ging Olympia, de muziekvereni ging Concordia, de bejaardensoos en Tholense Boys. Andere vereni gingen zouden er positief tegen over staan zoals de brandweer, de Gereformeerde Kerk, Christelijk Nationale School de Regenboog en de ijsclub. Burgers kwam totaal aan zo'n 18 a 19 gegadigden, ter wijl er 20 van de totaal 65 vereni- gingen in Tholen nodig zouden zijn. Het verwonderde hem, dat Ten Anker zich had afgemeld. Ten aanzien van de wettelijke mogelijkheden wees de initiatief nemer op een nieuwe wet van 1 september en het feit, dat er bin nen twee jaar kansen komen via PTT-zenders. De beperking van de kabel, waarop nog maar 40% van de Thoolse bevolking aange sloten zou zijn, zou dan vervallen. In Meulvliet werden de statuten van de stichting lokale omroep Dinteloord uitgereikt, die sinds augustus vorig jaar bestaat. Eén van de vertegenwoordigsters van de Thoolse piraten viel 't op, dat er uitsluitend niet in Dinteloord geboren mensen in de stichtings akte vermeld waren. Burgers vertelde, dat Dinteloord twaalf uur per week in de lucht is. Er wordt daar meer naar de t.v. gekeken dan naar de radio geluis terd. "Er is alleen indirecte recla me mogelijk. Je mag wel over de slager-op-de-hoek praten, maar niet z'n naam noemen." Volgens de statuten van Dinte loord is er een programma-ad viescommissie van maximaal elf mensen waarin zoveel mogelijk plaatselijke Culturele en maat schappelijke stromingen verte genwoordigd zijn. De stichtingsraad wordt benoemd uit vijf vertegenwoordigers van de sector kunst en cultuur, twee be jaarden, acht sporters, drie men sen uit de sector recreatie, èén ge handicapte,'twee maatschappelijk werk, één ondernemer en één omroepinitiatiefnemer. "De eis is zo representatief mogelijk: van de kerk tot de biljartvereniging", al dus Burgers. Bij de veertig aanwezigen in Meulvliet waren naast de ge noemde verenigingen ook de R.K. Kerk, zaalvoetbalverenigingen en de AN IB. Daarvan zei voorzitter R.J. Damen de oprichtingsvorm, de aansprakelijkheid en de op zegtermijn heel belangrijk te vin den. "Als we gezamenlijk de schouders eronder zetten, moet een lokale omroep, kunnen", zei hij. Burgers zegde toe, belangeloos zijn apparatuur van Pinocchio ter beschikking te stellen, behalve platen en banden. Damen stelde voor een voorlopig bestuur of werkgroep te kiezen die de plannen verder uitwerkt. Vier belangstellenden gaven zich op. Burgers treedt op als woordvoer der, maar Jansen vond dat geen gelukkige keuze gezien de contro verse tussen de piraten. ,'Je moet iemand los van het spanningsveld als voorzitter hebben." Ottevangers was 't daarmee niet eens. "Burgers weet er het meest van." Daarmee was deze tweede verga dering van de stichting lokale omroep Tholen in oprichting ten einde. De studie gaat nu in kleiner verband door. De nieuwe directeur beheerszaken van ziekenhuis Lievensberg, de heerJ.A. Heijmans, feliciteert zijn voorganger mr. G.F. van Gent met zijn koninklijke onderscheiding: ridder in de orde van Oranje Nassau. De Bergse Burgemeester drs. P. Zevenbergen speldde de onder scheiding op in de bestuurskamer, waar het echtpaar van Gent bijeen was ter gelegenheid van de offi ciële pensionering op 65-jarige leeftijd. Vorig jaar had mr. van Gent gebruik gemaakt van de mogelijkheid om vervroegd uit te treden. Vrijdag zou de laatste werkdag zijn geweest, als hij niet in de vut was gegaan. De burgemeester schetste, dat zo'n hoge onderscheiding niet el ke dag werd uitgereikt. "De door U gestimuleerde samenwerking in de West-Brabantse gezondheids zorg was echter ook van eminent belang". Van Gent begon in het bankwe zen te Breda en Bergen op Zoom. Door zijn maatschappelijke be langstelling kwam hij bij het Bergse ziekenhuis. Mr. van Gent was nauw betrokken bij de fusie van het Rooms-Katholiek en Pro testants-Christelijk ziekenhuis waaruit het interconfessionele Dat is nu ook al het geval. Dhr. Walhout begeleidt individuele leerlingen met bepaalde leerpro blemen of hij geeft het personeel van de betrokken school daarvoor adviezen. De orthodidact viel on der het experiment funderend onderwijs, dat augustus vorig jaar eindigde. Als compensatie voor het verlies van een experimen- teerjaar(het funderend onderwijs zou nog een jaar duren) wees het rijk 13 extra schooltijden voor het kleuter- en lager onderwijs toe. Die financiële ruimte werd benut voor de orthodidact. Die mogelijkheid is nu vervallen, maar de Veste vroeg aan het mi nisterie de orthodidact in het kader van de ambulante hulpver lening te mogen hapdhaven op grond van artikel 174 van het Be. sluit buitengewoon onderwijs. De Onderwijsraad heeft hierover po sitief advies uitgebracht, maar het ministerie worstelt er nog mee. De Veste zal tevens een aanvraag indienen om mogelijkheden in het kader van activering/projecten speciaal onderwijs. Vooral de zorgverbreding krijgt hierin grote aandacht, zoals dat ook één van de onderdelen was bij het experi ment funderend onderwijs. Ook op dit verzoek wordt niet binnen afzienbare tijd beslist. "Wij achten het van eminent be lang, dat de werkzaamheden van de orthodidact zonder enige on derbreking gehandhaafd kunnen blijven", schrijven b en w aan de gemeenteraad, die maandag avond een beslissing neemt. Het schoolbestuur kan de salaris kosten van de orthodidact voor 5 Vi uur per week bekostigen. Voor de resterende 20 V2 uur wil de ge meente nu geld uittrekken. Door de benoemingsconstructie van de orthodidact kan volstaan worden met de vergoeding van de 'goed koopst' aan de Veste verbonden leerkracht. De stichting Begeleidingscentrum Gereformeerd Schoolonder wijs! BGS) te Hendrik Ido Am bacht ziet, als het aan b en w ligt, de subsidie stijgen van 26,66 naar 45 gulden per leerling. Van 1982 tot en met 1984 heeft het BGS zich bewezen, zodat deze dige, vaste dienst. "Mijn pro bleem is, niet te sterk te groeien". Van der Harst speelde met de aankoop van faillissementsgoede ren ook in op de grote vraag naar tweede hands winkelapparatuur. maar revisie en opslag vergen wel veel ruimte. Op vijf verschillende plaatsen staan er koeltoonbanken e.d. en dat werkt niet doelmatig. Mede daarom viel het besluit tot nieuwbouw op het Thoolse in dustrieterrein, waar naast de 880 m2 bebouwde ruimte nog een op tie is op 2000 m2 gemeentegrond. Koeltechnicus van der Harst werkte zes jaar bij Berkel-Marij- nen en kreeg in 1981 gelegenheid om van zijn hobby (binnenhui sarchitectuur) zijn beroep te ma ken door zelfstandig te beginnen met winkelinterieurs, met name voor slagerijen, bakkerijen, e.d. hij ontdekte, dat er behoefte was aan sleutelklare projecten omdat de druk bezette ondernemers te veel bedrijven/mensen bij ver nieuwingen moesten inschakelen. Ondanks de concurrentie liep de ontwikkeling voorspoedig en dhr. van der Harst heeft momenteel zes mannelijke krachten in volle- Er komt een showruimte van 200 m2, een werkplaats van 100 m2, twee kantoren, een spoel- en schuurruimte voor het revisiema teriaal en een opslagruimte. Deze week volgt de eerste verhui zing uit een van de Thoolse op slagplaatsen, waarna Oud-Vosse- meer. Halsteren en Tilburg later volgen. Van der Harst verwezen lijkt de nieuwbouw voor 90% in eigen beheer. Alleen het metsel werk wordt door dhr. F. Bogert uitgevoerd. "Met eigen mensen kan ik de kosten overzien en mijn kritische eisen realiseren. Nieuw bouw door derden zou onbetaal baar zijn geweest". Van der Harst orienteerde zich op beurzen en vergaarde informatie over nieuwe ontwikkelingen. "Ik heb een hekel aan terugkerend onderhoud en energieverspilling. Dat speelt met name in de koel- branche, waar je bij hitte 60 gra den moet overbruggen. Het op lossen van het isolatieprobleem 'bij de nieuwbouw was voor mij een uitdaging en het lukte met p.u., dat al in 1930 door Bayer is ontdekt, 't Is alleen jammer dat het bijna onbetaalbaar is: het is schreeuwend duur. Energie wordt echter ook elk jaar duurder en daarom is het een investering in de toekomst. Met p.u. heb je in de zomer geen air conditioning nodig en in de winter nauwelijks een kachel. Architect A. Slingerland uit Bruinisse kwam tot de ver bluffende berekening, dat ik maar een kwart van de energie nodig heb. T.N.O. is ingeschakeld, want als dit het ei van Columbus is, kunnen anderen ervan profite ren". "De bouw schiet maar niet op, hoorde je zeggen", vertelt van der Harst. "We begonnen echter van binnen en met een speciaal aan gekocht apparaat zijn de muren met p.u. volgespoten. Voor het licht zijn er transparante platen aangebracht, maar ook daarbij is de isolatie niet vergeten. P.U. neemt geen vocht op en stoot on gedierte af. Het is naadloos door het schuim. Zo heb ik weinig energiekosten, want als de ruimte op temperatuur is, slaat de ver warming of koeling automatisch af. Met deze aanpak kon ik mijn specifieke verlangens bij de nieuwbouw verwezenlijken, want m'n werk is m'n leven", zegt Alex van der Harst. Uit België en Frankrijk is er ook al belangstelling getoond, want het materiaal is ook brandwerend. De nieuwbouw met verhuizing moet tussen het normale werk door, waarbij het hollen of stil staan is. Van der Harst komt in heel Zeeland, Noord-Brabant tot Waalwijk, een deel van Zuid- Holland en België. Dankzij de nieuwbouw kan hij beter uit de voeten. MEET THE BRITISH! Onder het motto 'Meet the Bri tish" heeft de stichting English Conversation Club deze zomer een aanzienlijk aantal Nederlan ders met Engelsen in contact ge bracht. Door plaatsing bij geselecteerde Engelse gastgezinnen worden zij in staat gesteld hun Engels in praktijk te brengen en het huise lijk leven persoonlijk te ervaren. In combinatie met het verblijf bij de gezinnen in Northampton volgt men conversatielessen in kleine groepen onder leiding van ervaren Engelse docenten. Ook worden er excursies georganiseerd naar vermaarde steden zoals Londen, Stratford-on-Avon etc. en dragen o.a. gezamenlijke pub visites ertoe bij de plaatselijke be-, volking nog beter te leren kennen. Evenals vorig jaar sluit de stich ting haar activiteitenprogramma af met een laatste gezellige groepsreis van 29 september t/m 14 oktober a.s. De deelnemers krijgen dan een diner aangeboden op de dagboot terug. Er zijn voor deze reis nog plaatsen beschik baar. Een folder kan worden aange vraagd bij: H M. Delhaas, tel. 076/412840, Haverdijk 42, 4841 AS Prinsen beek. De nieuwbouw van koeltechniek A. van der Harst op het Thoolse industrieterrein, waarbij polyurethaan als isolatiemateriaal is gebruikt. De begroting 1985 van de ge meente Tholen laat nog op zich wachten, zodat pas volgende week donderdag te melden valt, welke werken er op het programma staan en hoeveel dq belastingen en/of tarieven daarvoor verhoogd moeten worden. De cijfers van het woningbedrijf zijn voor volgend jaar wel bekend. Er wordt een batig saldo geraamd van J"9993,87(dit lopende jaar 11.779,27), wat aan de gemeente zal worden uitgekeerd. De bijdragen van en aan het grondbedrijf betreffen de nadeli ge en batige saldi van de exploi tatie van panden in sanerings plannen. Deze hebben een geza menlijk overschot van 910,35(dit jaar 850.57). De stortingen in het onderhouds- fonds zijn verhoogd: voor losse huizen van 1100 naar 1150 gulden en voor autoboxen van 120 naar 125 gulden. Voor die complexen die na verwachting op 31 decem ber 1984 nog een negatief onder- houdsfonds hebben, is een hoger bedrag geraamd. Deze zijn ook niet met rente wegens belegging belast, zodat aan de positieve een lager rentepercentage werd toe gevoegd dan de van de gemeente ontvangen 8%. Het grondbedrijf 1985 laat een .nadelig saldo zien van 900.815 gulden, wat wordt toegevoegd aan de boekwaarde van de gronden. B en W menen, dat er nog geen aanleiding bestaat de algemene reserve, die met een toevoeging van zeven ton bijna 1.1 miljoen gulden bedraagt, te versterken. Voor het verschil tussen het na delig exploitatiesaldo en de toe voeging aan de algemene reserve wordt door de gemeente kapitaal verstrekt. schoolbegeleidingsdienst met in gang van 1985 officieel door de staatssecretaris van onderwijs er kend wordt. Hij gaat ervan uit, dat rijk en gemeente elk voor 50% de kosten van een sobere dienstver lening voor hun rekening nemen. Alle schoolbegeleidingsdiensten worden straks op fifty-fifty basis gesubsidieerd. Bij de BGS gaat het om 45 gulden, terwijl men in 1983 nog maar 20 gulden ontving. Via collectes en ouderbijdragen kwam het BGS financieel toen rond. van het BGS maken een aantal chr. scholen(meest verbon den met de Gereformeerde Ge meente) gebruik. De overige chr.(behalve de Rehobothschool Stavenisse) en openbare scholen op Tholen en St. Philipsland zijn op het Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland(RPCZ) aange wezen. Een formele zaak betreft het raadsvoorstel om geen openbare scholen op te nemen in het plan 1985-1986 tot en met 1987-1988. Volgens de Wet op het Basison derwijs moet dat gebeuren, maar in elke Thoolse woonkern is er een openbare lagere en (op Oud-Vos- semeer na) kleuterschool. Er is voldoende gelegenheid om open baar onderwijs te volgen, aldus b en w. B en W van Tholen hebben ver schillende nieuwe personeelsle den in dienst genomen en anderen eervol ontslag verleend. Aangenomen werden: mevr. J.N. van den Houten-Manuhutu als schoonhoudster in tijdelijke dienst van enkele lokalen van de o.l.s. Ter Tolne, mej. L.M.A. Deurloo uit Tholen bij de afdeling sociale zaken als hoofdschrijver, dhr. W.J. M.M. van der Meer uit Tholen als adjunct commies A in vaste dienst bij sociale zaken, waar hij al een halfjaar op ar beidscontract werkte. Op die af deling kreeg dhr. J.J. van der Werf eervol ontslag. Dhr". P.J. van de Repe uit St. An naland kreeg eervol ontslag als adjunct commissie A wegens zijn promotie naar een nieuw ge vormde gemeentel na herindeling) in de Hoekse Waard. Commies R.H. Rijper uit Rijswijk wordt per 1 oktober zijn opvolger bij de af deling registratuur. Ook jeugdwerkster mevr. C.M. Wilbrink-Francke uit Tholen ver trok wegens een benoeming el ders. Op de afdeling welzijn is mej. C.E. Moerland uit St. Anna land 1 september begonnen als schrijver in tijdelijke dienst. Ze werkt in het kader van een nieuwe werkgelegenheidsbeleid 32 in plaats van 40 uur. Ook mej. A.D. Pleune uit St. Maartensdijk gaat dat 1 november doen op de afde ling financiën als schrijver A in tijdelijke dienst. Lievensberg voortkwam. Het aantal specialismen groeide, de omzet van 10 naar 48 miljoen gulden en het personeelsbestand van 429 in 1968 tot 798 in 1983. Met het St. Franciscus ziekenhuis in Roosendaal werd samenge werkt op het gebied van nucleaire geneeskunde en pathaloge anato mie. Voor de gezondheidszorg werkte mr. van Gent over de pro vinciegrenzen heen ook voor Tholen en St. Philipsland. Burgemeester Zevenbergen sprak van een werkzaam en zeer wel besteed leven. Dhr. van Gent vond 't een hele mooie samenloop, dat de onder scheiding hem juist op 31 augus tus ten deel viel, van oudsher Ko ninginnedag als verjaardag van de toenmalige Koningin Wilhelmi- na. Hij herinnerde zich de feest dag nog in zijn geboorteplaats Nijmegen, met als besluit het vuurwerk. De volgende dag was 't dan voor het eerst school. "Die weemoed voel ik nu ook, maar ik ben ook heel dankbaar, dat het pensioen in vervulling mag gaan", zei mr. van Gent, die vond, dat zijn vrouw de onderscheiding ei genlijk had moeten krijgen. De open dag die zaterdag door het Regionaal Educatief Centrum (REC) werd georganiseerd in het REC-gebouw in Tholen met in formatie over de cursussen, is erg geslaagd. Ongeveer honderd mensen namen aan de voorlich ting over de diverse opleidingen deel, waarvan er zich zo'n vijftig voor een cursus aanmeldden. Met name voor de cursussen En gels, Frans en Middenstand was veel belangstelling en in tegen stelling tot vorig jaar mag het Frans zich in een grote populari teit verheugen. De deelnemers zijn inmiddels in groepen inge deeld terwijl er voor Nederlands, rekenen en de cursus Engels voor beginners nog plaatsingsmoge lijkheden zijn. Er meldden zich zaterdag vijf buitenlanders aan voor het machtig worden van de Nederlandse taal, waardoor de internationale groep aardig vol begint te raken. Voor kunstzinni ge vorming bestond eveneens een levendige belangstelling. Het informatie- en klachtenbu reau over de gezondheidszorg, een project van de Algemene Ve reniging Patiëntenbelangen, is sinds maandag met haar werk be gonnen. Coördinatrice mevr. Donken- Verhees is in haar kantoor aan de v.d. Spiegelstraat 7a te Goes be reikbaar op maandag, dinsdag, woensdag en donderdag van 9-12 uur. dinsdagmiddag van half twee tot vijf uur en donderdagavond van zes tot negen uur. Ook telefo nisch: 01100-31594. Voor Tholen en St. Philipsland heeft mevr. Donken twee con tactpersonen aangetrokken die bij de behandeling van de klachten .medewerking verlenen aan het onderzoek. VVcWGli. Ui 1 K. Deurloo uit Tholen heeft za terdag tijdens de provinciale ploegkampioenschappen Wilhel- minadorp in de catagorie rond gaande ploegen de eerste prijs behaald met 221 punten. M.A.H. van Tilbeurgh uit Oud Vossemeer eindigde als tweede mqt 216,5 punt. Het was op het wedstrijdterrein een drukte van belang, waar mede de tentoongestelde oude tractoren uit de jaren 40 en 50 debet aan uv vuugoiic twee-scha- rige wentelploegen eindigde A. Geluk uit Tholen op de 11e plaats met 203.5 punt en M. van Oor schot uit Tholen kreeg een 14e prijs met 201,5 punt. In totaal na men negentien ploegers aan de provinciale' kampioenschappen deel, onderverdeeld in twee rond gaande- en zeventien wentelploe gers. Vrijdag en zaterdag worden de nationale ploegwedstrijden geor ganiseerd in de Flevopolder.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 9