Tentoonstelling Verzet op Tholen? Halve damfinale clubviertallen mi m m m is Grenzen van het vrijwilligerswerk Duiken voor gehandicapten ■JOVU-w Hi.Hi,HOM ■JOL mazairacigfij Weinig ratten Donderdag 6 september 1984 1 i^. i JP V i (OM M I SS I i:s Vrijdag 14 september, 10.00 uur, vergaderen Provinciale Staten in de statenzaal, Abdij 1 1Middelburg. De zaal is vrij toegankelijk, want de vergadering is openbaar. Subsidie stichting Zeeland Voorwaarden scheppend' beleid Grevelingen Structuur welzijnsplaning Diocesaan Instituut Jeugd en Jongeren Volwassenen edu catie Vissershaven Vlis singen Kunst en cultuurbe houd Regio-advies ziekenhuizen Sociaal-pedagogi sche zorg Aandelen PZEM i X isuuour Bootdiensten Rekening 1 983 De nationale tentoonstelling "Verzet en vervolging 1933-19NU" zal mét het provinciale gedeelte "Zee land 1940-1945" dit najaar achtereenvolgens in Brouwershaven (20-30 sept.), Sas van Gent (4-14 okt.) en Aardenburg (18-28 okt.) worden opgesteld. Nage gaan worden de mogelijkheden om de expositie ook enige tijd naar de Bevelanden en naar Tholen te brengen. 250 foto's PIT-collekte.... zorgen voor jongeren Tholen blijft psychiatrisch georiënteerd op West-Brabant DAMRUBRIEK m lüPi mi mi |ii!ii UÜUUL u in Wit wint. Wit v/int. korfbal mazairac doet méér! dui venrubriek Windsurfcentrum ABDIJ IEUWS 'vJ Vrijdag 5 oktober organiseert het Zeeuws platform vrijwilligerswerk een themadag over de "Grenzen van het vrijwilligerswerk". Aanleiding daartoe is de wrijving die er nogal eens is tussen vrijwil ligers en beroepskrachten als zij dezelfde of soortgelijke werk zaamheden verrichten. Gedacht moet worden aan werk in de maatschappelijke dienstverle ning, zoals vriendschappelijk huisbezoek, klusjes in huis, ver-' voer van bejaarden en zieken, zie kenhuisbezoek, telefonische hulpverlening, welfarewerk enz. Van de kant van de beroepskrach ten is er wel het verwijt dat vrij willigers niet voldoende deskun dig zijn, dat zij oneerlijke concur rentie bedrijven en plaatsen be zetten die anders open zouden zijn zijn voor de beroepskrachten. De vrijwilligers en hun organisa ties stellen daar tegenover dat hun werk een eigen plaats inneemt en kan bestaan naast de beroepsma tige aanpak. Beide partijen en niet te vergeten de cliënt - want daar wordt het toch allemaal voor ge daan - komen aan het woord tij dens de themadag. Het platform pretendeert niet op 5 oktober de precieze grenzen tus sen de twee werksoorten te kun nen stellen, hetgeen "Grenzen aan het vrijwilligerswerk" mis schien doet vermoeden. Doelstel ling is partijen tot elkaar te bren gen, opdat zij hun diensten geza menlijk en in samenwerking aan de cliënt kunnen aanbieden. Theatergroep Optater laat aan de hand van sketches de problemen in het vrijwilligerswerk zien; ook wordt een film vertoond; "Geen baan, wel werk" en er is een le zing. Natuurlijk bestaat er de mo gelijkheid tot discussie. De themadag wordt gehouden in De Hoeksteen, Rozenburglaan 22, Middelburg. De aanvangstijd is 10.00 uur. Aanmeldingen kun nen worden gedaan bij het Zeeuws platform vrijwilligers werk, p/a Dam 31,-4331 GE Middelburg, tel. 01180-33024, toestel 44, Op dit adres is ook nadere informatie beschikbaar. De bestuurscommissie Zeeuws Steunpunt voor Kunstzinnige Vorming en Volwassenenedu catie vergadert maandag 10 september, 16.00 uur, aan de Rouaansekaai 43, Middelburg. De commissie wordt geïnfor meerd over de benoeming van mevrouw M. Audenaerdt-Wal- hout tot muziekconsulente. Ter discussie staan onder meer de leergang volwasseneneducatie, de positie van het vrouwenvor mingswerk, het jaarverslag over 1983 van het steunpunt en de personeelsvoorziening op de ad ministratie. De vergadering is openbaar. De statencommissies voor bes tuurszaken en voor ruimtelijke or dening behandelen op vrijdag 7 september de begrotingshoofd stukken die op hun werkterrein liggen. De commissie Bestuursza ken bespreekt bovendien de meerjarenraming 1985-1989. Maandag 10 september verga dert de statencommissie voor waterstaat en verkeer en voor economische zaken over de pro vinciale begroting. Allevier de vergaderingen begin nen met spreekrecht voor het pd- bliek; zij worden in het provincie huis, Sint Pieterstraat 42, Mid delburg, gehouden. De aanvang stijden zijn resp. 9.30 uur, 1 5.00 uur, 1 3.30 uur en 1 6.00 uur. Eind september begint het Duikteam Zeeland met een cursus sportdui- ken voor gehandicapten. De trainingen zijn in het zwembad Poelendaele in Middelburg; zij worden op woensdagavond van negen tot elf uur en op zondagmiddag van half twee tot half vier gehouden. De eerste bijeen komst is op woensdag 26 september. In een jaar tijd kan het een-stersbrevet van de Nederlandse Onderwa tersportbond (NOB) worden behaald. De trainingen bestaan uit theorie en praktijk. Tot de theorie horen de communicatie onder water en natuurkunde (hoe reageren lichaam en apparatuur op de druk onder water). De praktijklessen beginnen met het leren omgaan en zwemmen met duikbril, snorkel en zwemvliezen en worden vervolgd met de ken nis van de apparatuur. Tot het geheel hoort ook het kennen van de EHBO-beginselen. In overleg met de trainers kan worden bekeken hoe universele regels kunnen worden aangepast naar de gehandicapte. Het een-stersbrevet geeft aan dat tot tien meter diepte mag worden gedo ken. Het duiken gebeurt steeds onder begeleiding. Deze regel geldt niet alleen voor de gehandicapte sportduiker, maar evengoed voor de vali de. Het intiatief tot de cursus komt van het Duikteam Zeeland; het is in overleg met de Zeeuwse sportraad uitgewerkt. Nadere informatie wordt verstrekt door de Duikteamleden B. van Arend, Duunmede 32, 4337 BA Middelburg, tel. 011 80-14751 en B. Roose, Verk. Quakkelaarstraat 30, 4381 PM Vlissingen, tel. 01184-18034. Op deze adressen worden ook de aanmeldingen ingewacht. Voor wie nog niet zeker is van deelneming is er de mogelijkheid een maand op proef mee te draaien. Staten vergadering De subkidie voor de stichting Zeeland, het provinciale opbouw- orgaan, is in 1982 bepaald op ruim 2,64 miljoen; de begroting voor 1984 van de stichting geeft aan, dat dit subsidiebedrag ge handhaafd kan blijven. De staten hadden vorig jaar de begroting voor kennisgeving aangenomen in afwachting van de salarismaat regelen per 1 januari 1 984 en de inkomsten die het opbouworgaan ontvangt van de stichting Natio nale sporttotalisator. Gs doen de staten mededeling van de projecten die zij bij de staatssecretaris van Economische Zaken hebben aangemeld voor subsidie in de uitvoering. Het gaat o.a. om de verlenging van de Ze- venaarhaven (Terneuzen) het gra ven van de Kaloothaven (Vlissin- gen-Oost) verplaatsing van het bedrijf Vitrite uit de stad Middel burg naar het industriegebied en de herinrichting van de vissers- en landbouwhaven in Bruinisse. Het totale subsidiebedrag komt op 5,9 miljoen. Gedeputeerde staten vinden dat het water in het Grevelingenmeer zout moet blijven en dat voor de landbouw op Schouwen- Duive- land een pijpleiding beschikbaar moet komen, te bekostigen door het rijk. De transportleiding zou zoet water vanaf de Krammer of de Schelde-Rijnverbinding moe ten halen. Als de staten ermee in stemmen willen gs dit advies aan de raad van de waterstaat uit brengen. De raad moet de minister van Verkeer en Waterstaat uit eindelijk adviseren. De staten commissies waren verdeeld over het gs-standpunt. Ter vereenvoudiging van de pro vinciale welzijnsplanning is in 1983 een nota gemaakt met een aantal aanbevelingen. Na een in spraakperiode is de nota aange past; de staten wordt voorgesteld de stuurgroep coördinatie wel zijnsplanning en de bezwaar schriftencommissie welzijnsplan ning op te heffen en de planpro cedureverordening welzijnsplan ning in te trekken. De statencom missie welzijn is in de nieuwe op zet de instantie die de afweging maakt voor een onderlinge af stemming van de verscheidene welzijnsterreinen. Gs stellen de staten voor het Dio cesaan Instituut Jeugd en Jonge ren in Breda meer subsidie te ge ven dan de laatste jaren gebrui kelijk was. Het instituut doet meer werk in die provincie dan de sub sidie rechtvaardigt. Dit wordt nu recht getrokken. De basisnota volwasseneneduca tie en de deelnota's basiseduca tie/elementaire educatie en ka dervorming/deskundigheidsbe- vordéring zijn de staten ter vast stelling aangeboden. Uitgangs punt in de volwasseneneducatie is mensen in een achterstandspo sitie een kans te geven zich te ontwikkelen, opdat zij beter mee kunnen in de maatschappij. Gs stellen de staten voor vier ton uit het monumentenfonds be schikbaar te stellen aan de ge meente Vlissingen voor de reno vatie van de Vissershaven. Gs vragen de staten uit het wel- zijnsfonds een ton te besteden voor Kunst- en Cultuurbehoud. Het gaat om 45 mille voor evene menten van provinciaal belang, 30 mille voor bijzondere evene menten en experimenten, 10 mil le voor tentoonstellingen van pro vinciaal belang, hetzelfde bedrag voor culturele uitwisselingen en 5.000,— voor literaire activi teiten. De oorspronkelijk geraam de bedragen voor 1984 bleken niet voldoende te zijn. Dit komt door een actiever provinciaal be leid en door meer activiteiten en initiatieven. Uitgangspunt van het regio-advies ziekenhuissituatie is dat er per re gio een centrumziekenhuis is. De provincie is in dit opzicht in drie gebieden ingedeeld'. Walcheren, de Bevelanden/Schouwen-Dui- veland en Zeeuwsch-Vlaanderen. Voor Walcheren wordt, overeen komstig de wensen van het zie kenhuisbestuur, voorgesteld het centrumziekenhuis te vestigen in het Bethesda/Sint Josephzieken- huis in Vlissingen en het Gasthuis in Middelburg te sluiten. De Be velanden Schouwen- Duiveland krijgen een centrumziekenhuis in Goes en een basisziekenhuis in Zierikzee. In Zeeuwsch-Vlaande- re n is een centrumziekenhuis gepland in Terneuzen met een ba sisziekenhuis in Oostburg en een buitenkliniek in Hulst. Ge volg hiervan is sluiting van het Sint Liduinaziekenhuis in Hulst en het Sint Elisabethzie- kenhuis in Sluiskil. In Zeeuwsch-Vlaanderen en vooral in Hulst, zijn er nogal wat bezwaren tegen die voor nemens. Tijdens een vergade ring van de statencommissie Welzijn (onlangs in de Schouwburg van Middelburg gehouden) bleek dat de meer derheid van de commissie het eens is met het gs-advies, dat aan de staatssecretaris van volksgezondheid moet worden uitgebracht. De staten moeten het provinciale advies nu defi nitief maken. De stichting Dienst Sociaal-Peda gogische Zorg heeft een tekort van 142.000,— Gs vragen de staten dit bedrag als extra bijdra ge op de rijksbijdrage te verstrek ken. Gs stellen de staten voor bindend De voorzitter van het college van gedeputeerde staten (de commis saris der koningin) hoort dinsdag 11 september, 10.30 uur, een inwoonster van Hulst. De Hul- sterse heeft bezwaar aangetekend tegen de beslissing van de voor zitter over het verlenen van geld via de algemene bijstandswet. De Arob-zitting wordt in het pro vinciehuis gehouden, Sint Pieter straat 42, Middelburg; de bijeen komst is openbaar. mandaat te verlenen tot wijziging van de statuten van de nv PZEM. Door de wijziging wordt het maatschappelijk kapitaal ver hoogd en kan een herschikking van de aandelen worden doorge voerd. De gemeenten hebben hiervan financieel voordeel. De staten wordt een krediet ge vraagd van 185.000,— voor de inrichting van de gebouwen en de terreinen op de aanlegplaatsen van de bootdiensten in Vlissingen en Breskens. De staten behande len ook de jaarstukken 1 983 van de bootdiensten. De exploitatie kosten bedragen ruim ƒ48,5 miljoen, waarvan het rijk bijna 32,5 miljoen voor zijn rekening neemt. De vervoersopbrengsten belopen 15,7 miljoen. Ook het jaarverslag van de nv Provinciale Zeeuwse Brug Maatschappij wordt in de staten behandeld De rekening van de provincie over 1 983 sluit met een batig saldo van ƒ4 miljoen. Het voordeel komt door meevallers in de appa raatskosten, in de rentekosten voor investeringen en door lagere directe kosten. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting. Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180 31392 of 31402 Nadat de tentoonstelling in de Wandelkerk en de Kloostergan gen in Middelburg te bezichtigen was geweest (en daar bijna 6.000 bezoekers had getrokken) is zij in de zomermaanden belangrijk on derdeel van de exposities in de Grote Kerk van Veere geweest. Daar blijft zij tot en met 16 sep tember te bezichtigen. Tot eind augustus hebben in Veere tussen de 27.000 en 28.000 mensen haar bezocht. De expositie "Verzet en vervol ging 1933-19Nu" wordt beschik- Meer dan ooit is het welslagen van de PIT-collecte van levensbelang voor de protestantse geestelijk verzorging van de militairen, al dus het Protestants Interkerkelijk Thuisfront. Door subsidievermin dering van de overheid van ruim 350.000,- zijn al 7 protestantse militaire tehuizen gesloten en dreigt de arbeid van de krijgs machtpredikanten en het werk in het vormingscentrum te moeten worden beperkt. Dit baart grote zorgen, temeer daar steeds weer blijkt dat de militair, juist in deze tijd, behoeft heeft aan opvang en begeleiding. "Tienduizenden jongeren moeten verplicht in dienst; hun geestelijk welzijn is ons aller aandacht waard. Het moet ook u een zorg zijn dat het benodigde geld er komt, van daar de dringende oproep: steun de PIT-collecte die in de week van 10 t/m 15 september wordt ge houden of stort uw hoognodige bijdrage op giro 5163 t.n.v. PIT te Rijswijk. Uw bijdrage....ons een zorg min der. Wilt u meer weten over het PIT? Bel even: 070-994170 aldus het PIT. baar gesteld door de stichting co mité nationale viering bevrijding. De provincie heeft er tot eind 1984 optie op kunnen nemen. Zij bevat, behalve een aantal voorwerpen, ongeveer 250 foto's en documen ten .die betrekking hebben op de concentratiekampen in het alge meen, de kampen Sachsenhausen en Ravensbrück, honger, Joden vervolging, bezetting en eerste verzet, pers en vervalsing, gewa pend verzet, bevrijding en eind- balans, verleden en heden en het Indische hoofdstuk. "Zeeland 1940-1945" wil een indruk geven van het leven zoals zich dat hier in de tweede wereldoorlog heeft af gespeeld. Op 24 panelen is het "beeld van toen" geschetst door middel van meer dan 80 foto's en bijna 60 originele documenten, geschriften, formulieren, krante artikelen enz. Het materiaal is af komstig uit de verzamelingen van het Documentatiecentrum van de Provinciale Bibliotheek, uit de ar chieven in de betrokken regio's en uit het Rijksinstituut voor Oor logsdocumentatie in Amsterdam. Van de 24 Zeeuwse panelen zijn er steeds 6 gevuld met specifiek regionaal beeldmateriaal. Opeen aantal slotpanelen zijn de werk stukken aangebracht die Zeeuwse schoolkinderen dit voorjaar heb ben gemaakt op het thema "Be vrijding en verdraagzaamheid" en waarmee zij voor een wedstrijd prijzen hebben gewonnen. Scholen en begeleiding Door middel van een brief doet de commissaris der koningin, dr. C. Boertien, een beroep op de scho len in de diverse regio's een be zoek aan de tentoonstelling te brengen. De oproep geldt de la gere scholen (vanaf de vijfde klas) en het voortgezet onderwijs. De commissaris schrijft o.a. dat het noodzakelijk blijft op de hoogte te zijn van wat zich in de tweede wereldoorlog heeft afgespeeld. "Toen de wapens zwegen was daarmee niet voorgoed een einde gekomen aan allerlei vormen van onderdrukking en het vertrappen van mensenrechten. Het is van groot belang dat ook de jongeren dat beseffen nu allerwegen symp tomen van een herlevend fascisme zich openbaren", aldus dr. Boer tien in de brief aan de hoofden en directeuren van de scholen. Hij deelt nog mee dat - evenals in Middelburg en Veere het geval was - vertegenwoordigers van het voormalig verzet bereid zijn de schoolgroepen te begeleiden. In alle plaatsen in de verschillen de regio's zullen affiches worden verspreid. De voorbereidingen en de technische organisaties van de tentoonstelling zijn steeds in han den van het bureau voorlichting van de provincie. In een brief van de gemeente Tholen aan gedeputeerde staten van Zeeland juicht men het be trekken van gemeenten bij de provinciale planning op het ge bied van de gezondheidszorg toe. Vooral ten aanzien van de geeste lijke gehandicaptenzorg onder schrijft de gemeente de stelling dat herstructurering moet leiden naar kleinschaligheid, gezien het streven om te komen tot een ge zinsvervangend tehuis. De gemeente Tholen gaat ervan uit dat het aanbod van hulpverle ning aan moet sluiten op de be hoeften van de individuele ge handicapte in samenhang met zijn milieu. Onze regio is op het punt van een kleinschalige voorziening een beperkte vlek, zodat vestiging van een instelling noodzakelijk is. Gezien de oriëntatie op West- Brabant heeft de gemeente een voorkeur voor handhaving van de mogelijkheden voor gebruik van de algemene en psychiatrische ziekenhuizen in West-Brabant en onderschrijft de stelling dat Vre derust een permanente functie zal blijven vervullen voor de inwo ners van Tholen en Sint Philips- land, ook na voltooiing van het psychiatrisch ziekenhuis Zeeland in Goes. Zaterdag wordt in Meulvliet te Tholen een van de halve finales om het Nederlands kampioen schap voor clubviertallen gehou den. Organisator damclub de Eendracht die als Zeeuws kam pioen de in deze klasse provincia le kleuren mag verdedigen. Te vens is de Eendracht Nederlands kampioen in de aspirantenklasse, zodat deze titel verdedigd moet worden. Het Thoolse junioren-viertal, Ben Kegge, André Kousemaker, Leen Beth en Peter Luten, zal de strijd moeten aanbinden tegen Slag vaardig (Wamel), B.D.V. (Boxtel) „.ill Jili PI PI en De Ridder (Brunssum). Voor de eerste keer komt een Zeeuwse club uit met een junioren-viertal in de strijd om het Nederlands kampioenschap. Omdat het ni veau hoog ligt, zullen zij het zeer moeilijk krijgen. Het aspiranten viertal van Tholen, dat vorig jaar kampioen werd, bestaat bijna nog in zijn huidige vorm. Slechts André Kousemaker moest wegens leeftijd overschrijding (16 jaar) naar de junioren worden overge heveld. Jan Moerland, Henk en Ronnie Gunter uit St. Annaland behoeven dus aanvulling. Een keuze is nog niet helemaal zekër, I lil i' AfteK ill H 111 H maar vanavond hoopt de leiding op de clubavond deze plaats te kunnen invullen. De aspiranten zullen het moeten opnemen tegen 'D.C. Lent (Nijmegen), E.D.G. (Eindhoven) en De Ridder (Brunssum). Het moet voor de as piranten mogelijk zijn om over te gaan naar de finale. Bij de pupillen bestaat het viertal vermoedelijk uit Martijn Schel- linger, Marnix Kousemaker, Ge rard Polderman en Wilco Bos. Zij spelen tegen Jong en Oud (Stol wijk), D'Amateurs (St. Michiels gestel), Z.D.V. (Zwijndrecht), In- fo-Engeneering (Tilburg) en de Vaste Zet (Geleen). De start is te 11.00 uur, terwijl de laatste par tijen rond 17.30 uur worden afge rond. Bezoekers zijn uiteraard van harte welkom, zodat men kennis kan maken met de damsport. Wil uw zoon of dochter dammen leren, dan kunnen zij elke don derdagavond terecht in zaal 3 van Meulvliet om 18.30 uur. Uiteraard is de damclub een aangelegenheid voor de hele gemeente Tholen en kan de jeugd uit alle kernen mee doen. Senioren kunnen op dezelf de avond terecht na 19.30 uur. Zaterdag 1 september begon de com petitie voor de korfballers. Senioren I (3e klas), senioren 2 (5e klas), aspiranten en pupillen. Emergo I moest tegen P.K.C. 8 in Pa- pendrecht spelen. Emergo kwam in het begin van de le helft voor te staan met 3-1. Dicky v.d. Linden scoorde met een doorloopbal, Petrina v. Zetten volgde eveneens met een doorloopbal en Kees Klomps scoorde van afstand. Emergo ging de rust in met een stand van 3-3. Na rust liep P.K.C. uit naar 5-3. Petrina van Zetten scoorde met een afstandschot 5-4. Emergo kon de stand helaas niet gelijk krijgen en P.K.C. liep nog een puntje uit en won met 6-4. Emergo 2 zocht het dichterbij huis Bergen op Zoom tegen Schelde- vogels 2, maar kwam 1 dame tekort. Scheldevogels had een dame over en zij speelde leuk bij Emergo mee. Het is altijd moeilijk om tegen je eigen club te spelen. Scheldevogels nam een voorsprong van 3-0. Hans de Koning kreeg een mooie kans en scoorde 3-1. Ben van Hutsel maakte voor rust 3-2 door een afstandschot. Na rust kwam Emergo helaas niet tot een gelijke stand, maar liep Scheldevogels uit tot 10-2. Peter Roelse kreeg een kans tot scoren met een doorloopbal en hij benutte deze goed. Dezelfde Peter kreeg even later een strafworp en de stand 10-4. Karin Bout scoorde nog van afstand 10-5. Na de 2 verloren wedstrijden van de senioren, mochten de pupillen de eer hoog houden. De pupillen moesten tegen Voltreffers uit Oosterhout. In de le helft scoorde Arnold Verjaal en in de 2e helft bepaalde Sandra Bosters de eindstand op 2-0. De aspiranten waren deze le wed strijddag vrij, omdat B.K.C. zich te ruggetrokken heeft hatd. werkplaats en magazijn, óók op zaterdagochtend ge opend. Tijdens onderhoud en/of re paratie vervangende auto beschikbaar f 25,- Incl. BTW per dag. f f.- -i'r MI.L 'ii 4i,if. AnlHfeSg. B»'r<jfn op Zoïjm T« -i 01640-00011 Advertentie I.M. Op januari na. toen er zeven 'het haasje' waren, is augustus een laagterecord met acht bisamratten op Tholen. Op St. Philipsland werd er geen enkele gevangen. Daarentegen meldde dhr. J. Meyll uit Poortvliet in juli juist een groot aantal met 34 dode ratten. De Zwaluw Oud Vossemeer Compieg- ne afst. 258 km. Los 14.15 uur aan komst le duif 18, 17, 22 met 1066 m.p.m. Laatste 18.50.36 met 934 m.p.m. 232 duiven van 24 inzenders J. v. Ballegooy 1.31.35.49.52.72., R. Vaders 2.10.24. 26. 27. 34, 43, 44, 45, 70, Jac Vaders en zn., 3, 6, 13, 59, 68, 78, A. Hommel Jac zn., 4, 12, 62, 64., D. Vaders, 5, 15, 42, 53, 57, 70, P. Hommel J.zn. 7, 25, 40, 51, D. Istha 8, 9,20,74,76,77, M. Voormeulen 11,18, 22, A. Havermans D.zn. 14, 37, F. Hommel Jzn., 18, 47, 56, 63, J. Bui tenhuis 17, 21,50,65,75, M. Moerland 19,46,48, 67, Jos Vaders 23. 54, 71, G. Hoek en zn. 28, 29, 36, M. de Graaff 30, 32., L.Plandsoen 33, 3-, 61. J. Schetters 38, W. Burgers 41, 66, M.'v. Driel 55, 58, C. Hommel 69, J. Egberts 73. De Zwaluw Oud Vossemeer Strom- beek afst. 74 km. Los 1645 aankomst le duif 18-04-36 met 940 m.p.m. Laat ste 18.23.19 met 760 m.p.m., 203 duiven van 24 inzenders. J. Schetters 1, 15, 32, 58, 65, M. de Graaff 2, 9, 31, 49, 51, P. Vis 3, 35, 59, Jos Vaders 4,37,56, M. Voormeulen 5, 12,45,62,63, J. Potappel 6, 18, 23, J. v. Ballegooy 7, 8, 11, 29 39, C. Hommel Adr. Zn., 10, 21, 26, 34, 38, 61, D. Vaders 13, 27, 28, 42, 43, P. Hommel J.zn., 14. 19,67, Jac Vaders en zn 16, J. Egberts 17, 30,47,48,68, J. Buitenhuis 20, 57, R. Vaders 21, 25,41, 46, 50, 55, G. Hoek en zn., 24, 36, 64, Jac Vaders en zn. 33, 40, 52, D. Hoogkamer 44, Gerwin Hoek 53,54,66. M. v. Driel60. De Reisduif St. Philipsland 27-8-84 vanaf Compiegne, 276 duiven, gelost met Zuidwestenwind 14.15 uur. Eerste 1042.31 m/m aankomst 18.26.21, laat ste 931.80 m/m, aankomst 18.56.10. S.M. Quist 1, 12, 16, 34 en 69, M. Fonteijne 2, 19, 55, 57, en 63, J.D. Quist 3,11, 13, en 67, Joh. Reijngoudt 4, P. Wagemaker 5, Iz. Vermeij 6,7,10, 14,15,26, en 46, J. Quist 8 en 65 R. v.d. Reest 9, Jack Reijngoudt 17 en 21., J.C. Verwijs 18, 29, 35, 39, 45, 56, 58, 62, en 68, M. Laban 20, 30. 36 en 43, W. Neele 22, A. Verwijs 23, 25, en 42, Abr. Geense 24, C. Verwijs 27, Jac. Geense 28, S. Vermaas Zn., 31, 52, en 60, M. Meijer Zn. 32,44,53 en 64, Adr. Verwijs 33,40 en 59, J. Walpot 37, J, Verwijs Zn., 38, 48, en 49, K. de Frel 41, 50, 54 en 66, F. den Braber47, A. Faasse 51, W. van Dommelen 61. De Reisduif St. Philipsland 1-8-84 vanaf Chimay, 384 duiven, Westen wind gelost 08.30 uur. Snelheid eerste duif 1220.30 m/m, aankomst 1154,36, laatste 1007.16 m/m aankomst 11.25.23, F. den Braber 1, 36 en 53, Jac Geense, 2, 19, 22, 69, en 88, Iz, Vermeij 3, 27, 38,39, en 93 S.M. Quist,4,9,24,28,33, 48, 49. 58, en 90, A. v.d. Est 5, 25, 34, 66, 70, 76, 78, 83 en 96' J.C. Verwijs 6, 60, 63, 87, en 92, R. Reijngoudt 7, 35, 46 en 47, Joh, Reijngoudt 8, 10, 13, 15, 17, 44, 52, 54, 57, 68 en 81, R. v.d. Reest 11 en 45, M. Meijer Zn., 12, 41, 55, 61 en 84, Abr. Geense 14, 20, 26, 56, 64. 65, 71, 85 en 89, W. Neele 16, 23, en 32, P. Wagemaker 18 en 73 A. Mulder 21, 62, en 91, A. Verwijs 29 en 30, J. Quist 31 en 80, P. v.d. Made 37,50 en 51Jürgen Quist 40 en 74 J.D. Quist 42 en 59. A.S. Hooglander 43 en 94. Adr. Verwijs 67 en 95, J.M. Fon teijne 72, K.A. Reijngoudt 75 en 77, W. van Dommelen 79, L. Reijngoudt Zn. 82 en 86. Chimay 1-9-9184, Reisduif Scherpe- nisse, 238 duiven los 8.30 uur, z.w. wind, afst. 169 tot 175 km. le pr. 10- 56-58 1152,35 m., laatste pr. 11- 38-50 - 922,68 m. A. Moerland 1-9-24-37, J. Moerland 2-4- 8-11-12-15-17-19-29-30-47-55-63-77 79- J. op den Brouw 3-16-23-38- 58-65-72, A. Riedijk 5-6-36-57-71, L. de Koolaard 7-13-18-20-39-45-62, P. Potappel 10-14-44-51-53-60-70-73. D. 121-26-41./ uiji: ,A. Hage 22-28-40-48-64, M. Goudzwaard 25-66-69, Iz. Moer land 27-33-42-43-49-52, P. Suurland 31-46-50-56. W. Moerland 34-68, D. Menheere 35-61-75, K. Lisseveld 54, Cor Bolier 67, G. Larooy 74-78, B. Potappel 76. Chimay 1-9-1984, Trouwe Duif Tholen 270 duiven los 8.30 uur z.w. wind, afst. 167 km. le pr. 10-45-38 - 1231,53 m. laatste pr. 11-10-25 - 1040,77 m. P. Laban 1-5-11-34-36-43-44-59-60, C. Moeliker 2-14-23-26-45-50-66-67 J. v. Dijke (Kr.) 3-51-56-63, J. Baay 4, J. Toetend 6-7-9-10-21-32-52-54. T. Theunisse 8-18-29-55. A. Laban Zn. 12-16-19-38-58, J. Kegge 13, J. Noom 15-17-25-33-62-64, A. Korsman 20- 24-27-30-53-68, L. Hage 22- 28-39-41-42-46-47-57-61, A. Kot 31-35. L. v.d. Klein (S) 37, L. v.d. Hoofd 40, L. v.d. Klein Jz. 48-49, J.M. v. Dijke 65. Strombeek 25-8-1984, Trouwe Duif Tholen. 253 duiven los 16.45 uur z.w. wind, afst. 70 km. le pr. 17-59-32 - 946,24 m. laatste pr. 18-14-13 - 792,74 m. C. Moeliker 1-16-23-29-33-51-52. C. van Luijk 2-14, L. Hage 3-22-42-44-54-61, A. Laban Zn. 4-7-11-45, J. Kegge 5-20-63-64, J. Baay 6. J. Toetenel 8-21-25-37-48-55-57- C. v.d. Berge 9, A. Korsman 10-24-27-40-59, L. v.d.1' Klein (S) 12-56-66, L. v.d. Klein Jz., 13- 38-39-65, L. v.d. Hoofd 15-35-58, A. Kot 17-26-28-49-50, J. v. Dijke (Kr) 18-46, P. Laban 19-34-36-47-53-62, J, Noom 30-31-32-41, J.M. v. Dijke 43, J. Bogert 60. Gedeputeerde Staten van Zee land zullen niet meewerken aan de vernietiging van het besluit van de gemeenteraad van Arnemui- den waarbij een voorstel van b en w tot het nemen van een voorbe- reidingsbesluit tot herziening van de bestemmingsplannen "Oranje plaat" en "Buitengebied" werd verworpen. Dit deelt het college mee aan het dagelijks bestuur van de VVD-af- deling Arnemuiden die had ge vraagd het besluit van de raad ter vernietiging voor te dragen bij de Kroong. Het draait in deze zaak vooral om de vraag of de vestiging van een windsurfcentrum aan het Veerse Meer mogelijk kan worden ge maakt.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 7