Bondsinsignes voorzitter J. Heuseveldt en penningmeester A. de Bruin Van Bavel voorbeeldige steunpilaar van Concordia Tholen Erepenning voorzitter Nelisse Huisvuil ophalen voortaan woensdag in St. Philipsland Donderdag 23 augustus 1984 EENDRACHTBODE 9 Zilveren feest Thoolse Ondernemersverenigingen Het waren hoogtepunten in de feesttent aan de Bos straat, toen vrijdagavond het zilveren jubileum van de Ondernemersvereniging Tholen werd gevierd: de ui treiking van het KNOV insigne aan penningmeester De Bruin en het gelijksoortig C.N.O.V. insigne aan voorzitter Heuseveldt. Daarnaast behartigenswaardi ge woorden van burgemeester E. Baerends, van de secretaris van de Kamer van Koophandel mr. R. de Blij, van KNOV vertegenwoordiger mevr. Kok, van CNOV remplacant Sinke uit Middelburg, van mid denstandsfederatie voorzitter J.K. Elenbaas uit Poortvliet en een ledenfelicitatie bij monde van me vrouw Aalbrechtse. Dat ook sinterklaas er met zijn knechts was, betekende een ongewoon augustus be zoek. Echter ook de Thoolse ondernemersvereniging heeft via november/december acties een hechte band met de Spaanse bisschop. Vandaar. AI eerder winkeliers gebundeld Sinterklaas-intermezzo. Over en weer Wat deed overheid? Afvloeiing voorkomen Je moet een brede rug hebben Het insigne De familie Van Bavel is zaterdag extra in 't zonnetje gezet omdat vader, moeder en de twee kinderen lid zijn van Concordia. Barry, één van de jongste leden van de drumband, vierde bovendien zijn 12de ver jaardag, waarvoor het 'lang zal ze leven' werd ges peeld. Vader Ad, die in de mars klarinet en bij con certen hoorn speelt, kreeg de zilveren KNF-speld voor 25 jaar amateuristische muziekbeoefening. Eerst in Oosterhout en Dorst en de laatste tien jaar bij Concordia. In Tholen trad ook de 13-jarige Arnold tot de muziekvereniging toe op trompet en moeder Nel bleef niet achter op klarinet. "Generaties lang, van opa op opa, heeft onze familie al met muziek te ma ken. Ik ben ook nog dirigent van het personeelskoor en het bejaardenkoor van Huize St. Catharina in Bergen op Zoom", vertelt dhr. Van Bavel, die prima ingeburgerd is in Tholen. Bij Concordia was hij nog vijf jaar penningmeester en verder is de muzikant-di rigent bij de huisomroep van Ten Anker en de 27 mc vereniging betrokken. Bij het musiceren doen thuis de hond, poes en papegaai ook mee, zei mevr. S.Bout- Sakko gekscherend, toen ze namens de familie Van Bavel een geschenk aan dirigent P. Steijns overhan digde: het muziekstuk 'Carpenters in concert' voor alle leden. De voorzitter van de Bond van muziekgezelschappen Tholen/St.Philipsland benadrukte het belang van gezinnen als de familie Van Bavel voor de muziekve renigingen. "Vooral families geven dag en nacht daadwerkelijke steun aan onze muziekverenigingen, zodat ze floreren", aldus Van Damme. Coppens veel goedkoper dan Boon Per 1 september wordt het huisvuil in St. Philipsland voortaan op woensdag in plaats van donderdag op gehaald. Dat houdt verband met de overgang van reinigingsbedrijf Boon uit Middelburg/Oud Gastel naar Coppens in Bergen op Zoom. Coppens rekent rekent 46.500 gulden per jaar, terwijl Boon 75.000 gulden had opgegeven. Gezien dat grote prijsverschil besloot de gemeenteraad niet meer van de overigens zeer goede ervaringen met Boon gebruik te maken. Geen klachten Trots Toneelavond Dinsdagavond jeugd Er waren behalve hiervoor ge noemde genodigden uiteraard ook vertegenwoordigsters of -gers van de zustergemeenten en van plaatselijke verenigingen Pastoor Rijsloo gaf eveneens, weer blijk van belangstelling bij feestelijke gebeurtenissen en verder enkele oud-leden van de eens winke liersvereniging van Tholen. Maar druk liep het aanvankelijk niet. Later werd dat beter. Het ontlokte enige kritiek uit de mond van de voorzitter, toen hij in zijn wel komstwoord opmerkte: De leden van de ondernemersvereniging zijn er niet op hun eigen feest, zoals ze er gewoonlijk ook niet bij zijn op de vergaderingen en er toch wel zouden moeten zijn. Ook nu zijn ze er niet. Misschien ko men ze later nog, verzuchtte Heu seveldt en daarin kreeg hij gelijk. Bij het visgerecht kon je er al heel wat tegenkomen. Voorts herin nerde de heer Heuseveldt er aan, hoe er naast goede relaties met andere plaatselijke verenigingen een bijzonder hechte band is met "Concordia". Immers bij het 75- jarig bestaan van de koninklijke muziekvereniging werd de Thool se winkeliersvereniging opgericht. De voorzitter attendeerde er op, dat de winkeliers zich overigens al eerder bundelden en in feite is de huidige zilveren ondernemersve reniging dus een heroprichting, waarmee men chauvinistisch zou kunnen stellen, dat Tholen toch de oudste winkeliersvereniging heeft. Daarvan resteerde echter tenslotte alleen nog de voorzitter t.w. "broer" Beukelaar. Voorts herinnerde de heer Heuseveldt er aan, dat naast huidige voorzitter en penningmeester destijds ook J. Tichem tot de oprichters behoor de en nog steeds lid is. Jammer was hij door ziekte verhinderd het zilveren jubileum bij te wonen. De voorzitter wenste hem verdere beterschap toe. Nog wat in de historie duikend zei de voorzitter, hoe er in die 25 jaar door bes tuurders en aktieve leden heel Wat werk verzet moest worden, met name bij de voorbereiding van akties. Bij oprichting is er geen kas en zo begon men 25 jaar geleden ook in dat opzicht schoon schip. Dankzij de aktiviteiten kon een betere kaspositie opgebouwd en thans mag de vereniging finan cieel gezond genoemd worden. Wel dateert nog uit de eerste tijd dat de prijzen voor de akties via handenarbeid van de leden in een schuurtje van Melse tot stand kwamen. Bij alle meningsverschil en verdeeldheid overleefde de ve reniging het toch. Zowel bij win kelier als gemeente veranderde in die 25 jaar heel wat. Er was veelal contact en de meningen niet altijd gelijk. Over en weer was er gratis advies, zoals we eens bij een vori ge burgemeester wel eens te horen kregen: en nu heb je ook nog gra tis advies. Maar die burgemeester was ook meester in de rechten, grapte Heuseveldt. We moesten ook wel eens op het matje komen voor een overtreding van de lote rij-wet, maar beloofden dan be terschap. Onze kas diende nu en dan ook appeltjes voor de dorst te krijgen. Nu er zowel voor toeris- tenmarkten als braderiën van de zijde der leden (en verenigingen) goede belangstelling bestaat, moeten we trachten dat zo te houden. De voorzitter toonde zich geen voorstander van een te hoge bijdrage voor een stand. Dan val len de kleintjes af en in een niet zo grote gemeenschap als Tholen heb je iedereen erbij nodig, vond de heer Heuseveldt. Hij waar schuwde niet in eigen vinger te gaan snijden door deelnemers te zwaar te belasten. Voorts herin nerde de voorzitter aan de een kleine 20 jaar geleden tot stand gekomen middenstandsfederatie op Tholen. Altijd goed bedoeld, prijzenswaardig streven, maar de bundeling is niet eenvoudig, om dat belangen tussen kernen tot kunnen verschillen, leder moet dan wel water in de wijn doen, zoals ook onze vereniging klein begon en naar meer volwassen heid is gegroeid. Tenslotte was er aansluiting bij het KNOV met ook aan deze me daille 2 kanten. Enerzijds des kundige voorlichting, anderzijde hogere contributies, die kleintjes weer doet afvallen. Zoals in den lande: rijken worden rijker, ar men armer, zei de ondernemers voorzitter. Maar die kunnen en willen we niet missen. We willen ook de kwantiteit op peil houden. Het bestuur komt met de ideeën, de leden zullen niettemin voor de uitvoering moeten zorgen. Het ligt daarom aan ieder persoonlijk of men er wat van weet te maken. Daarbij kan reclame, suggesties, service-verlening en een goed Zilveren spelden voor de midden standsbestuurders van het eerste uur: voorzitter J. Heuseveldt en penningmeester Ade Bruin. voorzieningenpakket het nodige bijdragen, vond Van Heuseveldt, die er van overtuigd was, dat ook komende 25 jaar voor de Thoolse ondernemers bundeling en sa menwerking nodig zal blijven. Hij feliciteerde "Concordia" vast met het eeuwfeest en bracht vooral dank aan de heer Nelisse voor de goede samenwerking. Het deed nog warmer aan, dan het al was, toen niet de aangekondig de ceremoniemeester, maar wel sinterklaas en twee knechts de feesttent al strooiend met hard materiaal, binnenzeilde. Op het Spaanse strand in zomerslaap vertoevend bereikte de Sint, zoals hij voor de microfoon verklaarde een telegram dat de onderne mersvereniging Tholen 25 jaar bestond. Hij boekte een ijlvlucht naar Woensdrecht om juist op tijd voor het offcieel gebeuren te arri veren. Er was immers steeds een hechte band met de Thoolse win keliers, want de jaarlijkse sinter- klaasaktie vormde een van de be langrijke aktiviteiten. Overigens betreurde Sint, dat hij de laatste tijd mevrouw Baerends niet meer hoorde meezingen in het sinter klaasjeugdkoor. Dat de sint of ook van de warmte wist, dan wel, dat augustus toch niet bij sinterklaas past, mag in het midden blijven, zeker was dat hij bij de huldiging van twee bestuurders de voorzitter en penningmeester behoorlijk verwisselde, al meende hij dat hij met dit euvel de schoenen van de secretaris kon vullen. Toch kwam tenslotte de voorzittershamer bij Heuseveldt en de penningmees tertas bij De Bruin terecht, de volgens Sint wel twee "braafste" jongens van de Thoolse onderne mersvereniging. De Sint was ten slotte ook nog verantwoordelijk voor een kapotte bril van een on derneemster, zo hard waren die "augustus-peperbollen". In een uitvoerige felicitatie schet ste burgemeester E. Baerends de noodzaak van gezamenlijke ont wikkelingen met daarbij betrok ken de consumenten, de onderne mers en het gemeentebestuur. Tevoren had hij al een compli ment uitgedeeld aan bestuurders en leden van de 25-jarige vereni ging voor het dienen van de Thoolse belangen. Mede daar door zet men zich in voor de ge hele samenleving, vond de burge meester. Een goed ondernemers bestand en goed voorzieningen pakket is van fundamenteel be lang voor een samenleving, vond de burgemeester. Dat er op breed terrein vooruitgang is geboekt, toonde de burgemeester aan met een citaat uit het rapport na een distributie planologisch onder zoek in de gemeente, waaruit bleek dat er met name in Tholen stad zowel door ondernemers als door overheid nog heel wat te doen stond om de koopkracht binding te versterken. Zoals wo ning- en straatverbetering, sterker winkelconcentratie, enz. In de onderhandelingsfase klikte het niet altijd even goed, erkende de burgemeester, want een onderne mersvereniging en een gemeente bestuur liggen gedetailleerd niet altijd op dezelfde lijn. Uitgangs punt aan beide zijden was even wel de belangenbehartiging in zijn algemeenheid van de samen leving. Soms werden de degens gekruist, maar het gesprek bleef en dat is heel belangrijk. De burgemeester had het aardig op een rijtje. In 5 jaar werd er van overheidszijde gedaan aan reno vatie, straatreconstructie, par keergelegenheid jachthaven, enz. Het kostte de gemeente in die 5 jaar een investering van 9 miljoen gulden en dat is geen kleinigheid, vond de eerste burger. Door dit alles, ook door wat de onderne mers als hun verantwoordelijk heid zagen, is er een goede basis gelegd voor een ook goede blij vende voorziening. Daartoe is evenwel naast die winkelier en naast dat gemeentebestuur nog een derde categorie nodig: de consument. Het stadje is zonder een middenstand met bestaans mogelijkheid ten dode opgeschre ven. Vandaar ook een grote ve rantwoordelijkheid voor de con sument om het staande te houden en verder te ontwikkelen door wat mogelijk is ter plaatse te besteden. In de gezamenlijke verantwoor delijkheid van ondernemers, ge meenten, consument kan Tholen ook in de toekomst sterk blijven en het is zeker de moeite waard zich daarvoor als Tholenaar geza menlijk in te zetten, zo besloot de burgemeester zijn felicitatie. De secretaris van de Kamer van Koophandel mr. R. de Blij wees er op, hoe van de ondernemers te Tholen extra aktiviteit werd ge vergd vanwege de koopkrachtsaf- vloeiïng naar Bergen op Zoom. Hij toonde zich verrast door wat de gemeentelijke overheid de laatste 5 jaar investeerde tot ver betering van de leefbaarheid en daarmee ook in het straatje van de ondernemers bezig was. Hij toon de zich eveneens verrast te hebben gelezen in geschriften uit het ver leden, dat 25 jaar geleden Sint Maartensdijk en niet Tholen-stad werd aangewezen als ontwikke lingskern (sub-industriekern). Toen was er een werkloosheids percentage van 5,7% nu dik 20%. Het is dan ook een goede zaak, dat er voor Tholen extra aandacht is. Mr. de Blij toonde aan, dat deze regio ook in de Kamer van Koophandel meedenkt en mee praat. Namens industrie en mid denstand heeft Elenbaas uit Poortvliet zitting in de Kamer, de heer Zwikker namens de recreatie (ook in Recron), Van den Bos na mens de visserij (Zevibel), en Van Gurp namens het milieu. Er lig gen dus nogal wat verbindingen met Tholen. Mr. de Blij wees er voorts op, hoe half oktober een cursus start commercieel beleid, ook weer speciaal voor onderne mers, waarvoor hij extra aandacht vroeg. Als men dan stelt, dat de afstand Tholen-Middelburg nog erg groot is, steekt men de koppen maar bij elkaar, want bij vol doende animo is de Kamer ook best bereid naar Tholen te komen, zoals er ook zittingen zijn in het gemeentehuis. Mr. de Blij hooptê dat komende 25 jaar pok vele raakvlakken met Tholen zouden blijven en dat men elkaar vaak zou ontmoeten om aller belang te behartigen. Hij schaafde tenslotte nog wat aan de kritiek van de voorzitter voor het ontbreken van de leden betreft op deze feest avond. Het is immers ook koop avond in Tholen en dan kan een kleine zelfstandige meoilijk gaan feesten, vond mr. de Blij. Mevrouw Aalbrechtse was de tolk van de leden in haar erkentelijk heid tegenover het bestuur voor de inzet gedurende 25 jaar. Dat bestuurder zijn is niet de meest dankbare taak, zeker niet bes tuurder van een ondernemersve reniging met zoveel verschillende uitwaaiers. Met name in dit zilve ren jaar is er door het organiseren van akties veel gedaan. Twee bes tuurders doen dit werk al 25 jaar en daarom bood mevr. Aal brechtse de heren Heuseveldt en De Bruin een aquarel aan van een Thools bekend gedeelte. Ze hoopte dat beiden zich nog lang zouden willen inzetten voor de ondernemersvereniging. Mevrouw Kok feliciteerde na mens het K.N.O.V. en was blij dat de feestzaal uiteindelijk toch vol liep. Ze was daarbij verheugd ook nogal wat inwoners te zien. Het gaat niet alleen om de commercie, het gaat ook om een plezierige samenleving. Ze had voor pen ningmeester De Bruin een oor konde van verdienste en de bijbe horende zilveren KNOV speld, een eerste op Tholen. Ze.meende dat deze afdeling pit genoeg heeft om het ook in de toekomst vol te houden. Namens het N.C.O.V. feliciteerde de heer Sinke namens het gewest Zeeland. Hij kon voorzitter Heuseveldt met het zil veren N.C.O.V. insigne verblijden na tevoren gesteld te hebben, dat het er noch voor ondernemers, noch voor bestuurders van een ondernemersvereniging gemak kelijker op wordt. Hij wenste te meer de vereniging voor de toe komst veel succes toe. Federatievoorzitter Elenbaas feli citeerde namens de eilandelijke overkoepeling en meende dat de start voor de Thoolse winkeliers in 1959 niet eenvoudig was. Maar het staande houden is ook nu een moeilijke zaak en zware taak. Hij erkende evenals de burgemeester, dat ook federatie-leden niet steeds op dezelfde lijn opereren en dat er menigmaal verschil van mening is, ook met het bestuurstrio Tho len, dat gewoonlijk de federatie vergadering bezoekt. Maar zoals ook de burgemeester zegt, we blijven praten en dan komt er toch wel iets goeds uit. Hij wees er de consument op, hoe de onderne mers in de kernen alles doen om daarin goed te functioneren en wil dan ook het motto dat in Vosse- meer klonk herhalen: koopt in de vreemde niet, wat uw eigen mid denstand u biedt, aldus Elenbaas. In een dankwoord tot alle spre kers, voor de onderscheidingen en ook een de cadeaux besloot dhr. Heuseveldt het officiële gedeelte. Daarna was er een uur-optreden van "Capritholen" met een varia tie aan conference en liedjes, waarvan vooral de laatste het al tijd uitstekend doen bij dit gezel schap, dat ook menigmaal over de Thoolse grenzen wordt gevraagd voor een uitvoering. Dat Thoolse vis met bijbehoren na zo'n offi cieel - en na zo'n ontspanningsge deelte smaakt, toonde tenslottte de rij langs de rij gegarneerde ta fels. Een hartig besluit van een goede jubileumviering van de Thoolse Ondernemers Vereni ging- De familie van Bavel vormt een belangrijke steunpilaar van de honderd- jarige Concordia Tholen; vader en moeder spelen klarinet, de oudste zoon trompet en de jongste slaat de trom. Voorzitter Nelisse van de Koninklijke Harmonie Concordia is ter gelegenheid van het eeuwfeest onderscheiden met de erepenning van de gemeente Tholen. Daarmee is hij de derde die deze bijzondere waardering ontvangt. Bibliothecaresse mevr. M. W. Blaas uit Tholen en Eendrachtbode-uitgever G. Heijboer uit St. A nnaland gingen hem voor. Dhr. Nelisse begon 25 jaar geleden met een oud papieractie voor Concordia, wat hij nog steeds regelt. Hij is 22 jaar bestuurslid van de muziekvereniging, waarvan 6 jaar penningmeester en 15 jaar voorzitter. Ook in andere verenigingen was Nelisse actief: 21 jaar bestuurslid kleuterschool, 22 jaar bestuurslid Groene Kruis, 6 jaar bestuurslid Ondernemersvereniging, 13 jaar bestuurslid Bond van Muziekgezelschappen en 6 jaar bestuurslid van de Thoolse Dagen. Voorzitter Nelisse huldigde op zijn beurt de leidster van de Majorettes, Lian Vroegop, die een beker ontving wegens haar tienjarige medewerking aan Concordia. VERVOLG VAN PAG. 1 "Als er geld bespaard kan worden en de kwaliteit lijdt er niet onder, juich ik dat toe. Het is goed dat een monopoliepositie doorbroken wordt", zei CDA-raadslid J. de Jager woensdagavond tijdens de raadsvergadering. ,'Een drastische verhoging vaji de reinigingsrechten kan nu uitblij ven", zei burgemeester T.A. Vo gel. Sinds 1974 maakt de gemeente St. Philipsland gebruik van de dien sten van Boon. Nu het contract afliep, kwam er een nieuwe prijs, die een aanzienlijke verhoging in hield. Coppens, die bekend is van de grote vuilcontainers, zag ook wel wat in de aanschaf van een vuilnisauto en stuurde St. Philips land een offerte, waarna b en w contact opnamen. Er kwam een aanzienlijk lager bedrag uit dan bij Boon. SGP-raadslid L. den Engelsman noemde het bijzonder fijn dat b en w ingegaan waren op de offerte van Coppens. 'Jammer' dat ge meentewerken Walcheren(advi- seur van de gemeente St. Philips land) zich er met een Jantje van Leiden afgemaakt heeft. B en W hebben er gelukkig goed op in gespeeld. Boon heeft tien jaar tot volle tevredenheid gewerkt. Er waren geen klachten en de ver houding was prima, maar een verschil van 29.500 gulden is te veel. De nieuwe prijs van Boon zou een grote verhoging van de reinigingsrechten tot gevolg heb ben,', aldus Den Engelsman. Hij wees er met De Jager op, dat Coppens wel rekening dient te houden met de bid- en dankdag, die beide op woensdag vallen. "Gelukkig zijn die twee dagen op St. Philipsland nog volledig zon dag. Het ophalen van vuilnis zou dan storend werken", zei Den Engelsman. De burgemeester zag daar wel een oplossing voor, want op de huidi ge ophaaldag donderdag valt al tijd Hemelvaartsdag. Evenals Boon, zal Coppens zowel huis- als grofvuil meenemen, wat de inwoners goed afgebundeld in eigen (plastic) zakken of dozen gereed kunnen zetten. terugbrengen. Hij had genoten deze middag en trok een aantal vergelijkingen met vroeger. In plaats van de kronkelige Een dracht kwam het Schelde-Rijnka- naal, terwijl in plaats van een on geregelde groep muzikanten een goed geüniformeerde vereniging met een kapitaal aan instrumen ten op straat loopt. Grootvader Verswij veren was van 1884 tot 1896 dirigent van Concordia en kreeg bij z'n afscheid in Halsteren een serenade. December vorig jaar trad Concordia opnieuw in Halsteren op, toen de eigen mu ziekvereniging St. Cecilia niet eensgezind bleek om St. Nicolaas in te halen. En 100 jaar geleden was Eindhoven een van de eerste reizen van Concordia, terwijl de Philips Harmonie nu het 100-jarig bestaan komt opluisteren. Op naar de volgende honderd jaar, zo besloot Verswijveren. In zijn dankwoord toonde voor zitter Nelisse zich trots op zijn erepenning. "Ik was uit het lood geslagen door die gemeentelijke onderscheiding. We werken veel samen met de gemeente en we krijgen ook een goede subsidie. We hopen ook dat Tholen Con cordia mag behouden. Voor de vierde keer houden we een feest- week met op 29 september nog een jubileumconcert met 'huldi ging van vier jubilarissen. Ook de muziekschool hebben we nodig. We zijn er lang over bezig geweest, maar 't is gelukt met Pierre van Broekhoven als leraar. We hopen nog lang samen te werken, want zonder die steun mis je toch ondergrond bij het musi ceren", aldus voorzitter Nelisse. Hij noemde in zijn dankwoord verder wijlen dhr. Quist als de grote promotor van Concordia na de oorlog. Hij bracht de Thoolse muziekvereniging weer op gang. "Vele muzikanten heeft Concor dia verloren omdat ze getrouwd zijn. Daarom wil ik hier mijn vrouw huldigen, want wanneer ik geen vrouw met begrip had ge trouwd, had ik dit werk voor Con cordia nooit kunnen doen", zo be sloot voorzitter Nelisse met bloe men en een zoen voor zijn vrouw. ,'In de tijd dat je van huis bent, kun je ook geen ruzie maken, dus het heeft ook z'n voordelen", had de Zeeuwse KNF-voorzitter Schout eerder gekscherend opgemerkt. De genodigden - bestuurders van diverse plaatselijke en zustervere nigingen - feliciteerden het bes tuur van Concordia tenslotte met het eeuwfeest, dat nog tot en met zaterdag duurt. De toneelvereniging St. Joseph uit Oud-Vossemeer speelde maan dagavond voor ruim 100 bezoe kers hun suksesvolle komedie "De verloofde van mijn vrouw". Dat men hier al veel lof over gekregen had. was goed te begrijpen, want ook het Thoolse publiek, dat deze opvoering te zien kreeg in het kader van de jubilerende muziek vereniging Concordia, was zeer tevreden en men bleef zich tot de ontknoping toe bijzonder goed vermaken. De bloemen die door de voorzitter W. Nelisse werden overhandigd, waren dan ook zeer verdiend. Na afloop was er bal bij de klanken van de Oud-Vosse- meerse Blaaskapel. Veel decibellen en zich uitsloven de platendraaiers dinsdagavond in de feesttent. "Je bent jong en je wilt wat", is ook de slagzin van de Veronica Omroeporganisatie die top-40-muziek en 'Gouwe Ouwe' liet horen. Als standwerkers pro beerden de van de radio bekende Peter Teekamp (mono) en Marcel Zwartjes de bijna 350 in- en uitlo pende gestempelde jongelui te vermaken. Ze genoten op de dansvloer, terwijl er tussendoor reclamespelletjes werden ges peeld, waarbij het publiek band jes, petten, t-shirts, e.d. verdiende. De disco-avond klonk als een klok, hoewel de omwonenden dat wel anders gehoord zullen heb ben. "Ach", 't zal wel zo moeten" verzuchtte een van de oudere Concordialeden. ESLAAGD DUS GEFELICITEERD In St. Philipsland zijn voor het di ploma machineschrijven geslaagd bij typeschool Koetsdijk: Helena J. Aarnoudse, Marinus W. Aarnoudse, Izaak Bolier, Frederik P. Boudeling. Maartje Boudeling, Marinus Boudeling, Willem A. Gaakeer, Antoinia C. Goense, Monique J.C.M. Goössens, Leen- dert M. van Gorsel, Cornelia P. de Graaf, Marian J.C. Graauwmans, Jannetje J. de Haan. Jan J.W. de Jonge, Dina M. Koolaard, Mari nus W. Kot, Cornelis Ligtendag, Hubertus N. Lindhout, Margerita A. Maas, Boudewijn Nieuwen- huyse, P.J.C. van Nieuwenhuij- zen, Christina C. Prosman, Wil helm C. van der Reest, Pieter M. Vaders, Johannes H. Vroegop, Leendert-Jan Zanddijk, Laurens Zuidweg, Jacoba A. Ligtendag, Janna C. Ligtendag, Pieternella M.F. Wesdorp, Mej. T.E. de Raat.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 9