Nieuwbouw bibliotheek en postkantoor Tholen Weinig problemen met alarmcentrale brand Verdere beperking honden Gevonden en verloren Programma Thoolse vakantiewerk-week Donderdag 9 augustus 1984 COM M I SS I CS Waterbeheer Welzijn Dinsdag hebben gedeputeerde staten de provinciale begro- Natuurbescherming ting voor 1 985 aangeboden aan provinciale staten. In de gelei debrief bij de begroting geven gs aan hoe het provinciale beleid zich het komende jaar moet ontwikkelen. Werkgelegenheid Mentaliteit Politieke keuze Record bisamratten STEMMEN VAN LEZERS Orgel St. Maartensdijk Thools-Pools taalgestuntel Met vijf etagewoningen in de Dalemsestraat De Hopmangroep uit Zoetermeer wil aan de Dalemsestraat in Tholen een bi bliotheek met postkantoor en vijf etagewoningen bouwen. Hiervoor wordt de oude openbare lagere school gesloopt. ,'Een van de laatste ontbindende en nega tieve elementen in het stadje Tholen wordt daarmee weggenomen", aldus b en w in hun voorstel aan de gemeenteraad, die maandagmiddag een beslissing neemt. Het streven is begin 1985 met de bouw te beginnen. Vertraagd Meer subsidie Gevonden: Verloren: w.a. donken Discobus weg Postweg gefaald ABDIJ IEUWS 1 miljoen voor stads- en dorpsvernieuwing Gs schrijven in de geleidebrief bij de provinciale begroting voor 1 985 dat sinds 1 980 sterk op de uitkering uit het provinciefonds is bezuinigd ten gunste van de rijks financiën.'Ook voor 1 985 ontkomt de provincie er niet aan in te leve ren; er is rekening gehouden met een korting van ƒ6.4 miljoen. Daar staat tegenover een bijdrage van het rijk voor de herbezetting van arbeidsplaatsen' die voor 1 985 wordt begroot op 7,7 mil joen. Al met al rekenen gs op een bij drage van bijna 59 miljoen uit het provinciefonds. Andere in komsten worden verkregen via de heffing van opcenten op de motorrijtuigenbelasting (ruim 4,4 miljoen) en de heffing van leges (vergoeding van door de provincie verleende diensten). Bij de opstelling van de begroting hebben gs een aantal hoofdlijnen gevolgd. Zo moet worden gewerkt met een sluitende begroting met een ruime post voor onvoorziene uitgaven. (De post onvoorzien bedraagt rond de vijf ton.) Meevallers vloeien terug naar de algemene middelen, waarna wordt bekeken op welke terreinen zij het best kunnen worden besteed. Dit betekent dat een meevaller binnen de ene sector van het provinciale beleid ten gunste kan werken voor een andere sector, waar op dat moment het geld harder nodig is. Zijn er tegenvallers, dan moet wor den geprobeerd het kostenniveau bij te stellen, Lastenverzwaring voor de burgers' e_n het bedrijfs leven moet worden voorkomen. Zit er geen rek in het kostenniveau dan moet de tegenvaller uit de algeme ne reserve worden gedekt. In het geval de provincie taken toebedeeld krijgt van andere over heidsinstanties, moet die over dracht gepaard gaan met de finan ciën die met die taken zijn verbon den. Daarbij wordt de voorkeur gegeven aan algemene uitkeringen boven specifieke uitkeringen. Ten slotte wordt gestreefd naar flexibi liteit door het aandeel van de vaste kosten in de begroting niet te laten stijgen en de vrije ruimte niet vol ledig te benutten voor structurele uitgaven. Als gevolg van die uit gangspunten is een heroverwe gingsoperatie uitgevoerd, waar door voor 1.1 73.292,— op het bestaande uitgavenpatroon is be zuinigd. Voor nieuwe, structurele uitga ven hebben gs. 649.Ö00,— be schikbaar, in dit bedrag zit an derhalve ton voor de stichting Dienst sociaal-pedagogische zorg (SPZ) om het minimumpak ket aan voorzieningen te kunnen handhaven, ruim 80 mille voor personeelsuitbreiding bij het se cretariaat van gs en ƒ45.000, voor de inzameling van klein chemisch afval. Voor eenmalige uitgaven houden gs rekening met bijna ƒ6.5 mil joen. Bedragen van 1 miljoen zijn er als eenmalige bijdragen voor de stads- en dorpsvernieuwing, het fonds bijzondere voorzieningen en afschrijving op de weg over de Oesterdam. Vijf ton willen gs be steden aan 'n sportservicecentrum en voor extra onderhoud aan pro vinciale wegen; voor het fietspa denfonds willen zij vier ton beste den. Maandag 20 augustus, half elf 's morgens, vergadert de provinciale commissie voor het waterbeheer. De commissie moet gedeputeerde staten adviseren over de project nota Grevelingen-zoet-zout, Gs moeten op hun beurt de raad van de waterstaat hun mening kenbaar maken. Gs moeten hun standpunt 'Voor 1 oktober aan de raad hebben kenbaar gemaakt. De statencommissie welzijn verga dert ook maandag 20 augustus. De aanvangstijd is 13.15 uur. Ter sprake komen de structuur van de provinciale welzijnsplanning, de volwasseneneducatie het vor mingswerk in internaten en de subsidiëring van die internaten. De commissie spreekt zich uit over subsidie voor renovatie van de Vis sershaven in Vlissingen en een eenmalige bijdrage voor 1 984 aan de stichting Dienst sociaal-peda gogische zorg Zeeland (SPZ). Tenslotte wordt de commissie het eindverslag aangeboden van het proefproject voortgezet onderwijs Zeeland. Beide commissievergaderingen worden in het provinciehuis ge houden, Sint Pieterstraat 42, Mid delburg. De welzijnscommissie be gint met een half uur spreekrecht voor het publiek. "Ook in de toekomst zal de mens zich goed dienen te realiseren dat de ingrepen zijnentwege op de hem omringende omgeving verstrekken de gevolgen kunnen hebben Het direct menselijk ingrijpen in zijn natuurlijke omgeving verdient dan ook zeer zeker de aandacht". Zo openen gs de paragraaf natuurbescherming in de gelëidebrief bij de begroting voor 1 985. Provinciale begroting 1985 Gs constateren met tevreden heid dat de werkloosheid minder snel stijgt dan enige tijd geleden. Desondanks is het werkloos- heidsperentage onaanvaardbaar hoog en juist de overheid moet hiervoor oog hebben. De problemen die met (jeugd)werkloosheid zijn ge moeid zijn groot en "de vrees dat een hele generatie diepgaand en blijvend negatief de maatschap pelijke ontwikkelingen onder gaat, is niet ongegrond", aldus gs. "Spreken over een "verloren generatie" moge overdreven zijn, maar is niet zonder grond". Overigens zijn gs zich ervan be wust dat de provincie niet bij machte is dit probleem op te los sen. Reëel is het te aanvaarden dat volledige werkgelegenheid binnen afzienbare tijd niet te verwezenlijken valt. Maatschappelijk is er veel onder- waarderling voor de werkloze me demens. Afgezien van de vraag of dit terecht is, moet worden gecon stateerd dat een dergelijke bena dering gevoelens van machteloos heid en hulpeloosheid oproept. Ook vanuit de politiek moet wor den geprobeerd dit te veranderen. Gs vinden dat het begrip arbeid ruimer moet worden uitgelegd dan alleen betaald werk. "Arbeid, heeft zowel een individuele als een maatschappelijke dimensie. Ar beid kan, naast middel tot zelfrea lisatie, gezien worden als al het geen door mensen verricht wordt om mede te voorzien in behoeften' van anderen". Als je de zaak zo Vlissingen-Oost biedt werk aan rond de 4000 mensen. bekijkt, moet worden geconsta teerd dat sprake is van gebrek aan betaalde werkgelegenheid, want werk in de zin van arbeidsmoge lijkheden is er genoeg. Projecten voor mensen zonder baan, jeugdwerkloosheidsprojec- ten enz. moeten positief worden benaderd, want zij brengen grote persoonlijke voldoening bij de deelnemers; voorwaarde daarbij is evenwel dat deelneming eraan niet wordt opgedrongen. Deeltijdar beid, waarbij hetzelfde werk door twee inplaats van door een wordt gedaan, kan ook ruimte scheppen, vooropgesteld, dat een van de twee werkers anders werkloos zou zijn. Ook hier geldt weer dat op vrijwillige basis moet worden ge werkt. Er moet voor worden gewaakt dat deze vormen van werkgele genheid niet worden gezien als even zovele mogelijkheden om goedkope arbeidskrachten aante trekken. Als het scheppen van werkgelegenheid wordt gebruikt om te bezuinigen is dat geen goed uitgansuitgangspunt. Ook moet men zich ervan bewust zijn dat er spanningen kunnen ont staan als twee mensen vrijwel hetzelfde werk doen, terwijl de ene daarvoor een "normale" be loning krijgt en de andere ge noegen moet nemen met een la gere vergoeding of misschien wel helemaal geen beloning. De ontwikkelingen rond het werken met behoud van uitke ring en het inschakelen van vrijwilligers moeten nauwkeurig worden gevolgd; bij voorkeur moet deze vorm van werkgele genheid zich beperken tot tijde lijke werkovereenkomsten, op dat mensen er op den duur geen rechten aan kunnen ontlenen. Gs melden de staten dat de bestrij ding van het bacterie of perevuur zo is geregeld, dat met de belan gen van de fruitteelt- en boomk wekerijen enerzijds rekening wordt natuur anderszijds rekening wordt gehouden. De resultaten daarvan zijn zodanig dat de meidoorn en het met de meidoorn samenhan gende ecosysteem in het Zeeuwse landschap kunnen voortbestaan. Overeenkomstig de afspraak - ge daan in de nota natuur- en land schapsbescherming blijft de pro vincie de aankoop van natuurter reinen door de Vereniging tot be houd van natuurmonumenten en de stichting Het Zeeuwse Land schap subsidiëren. Voorwaarden daarbij zijn dat de financiën er moeten zijn en dat goed natuurbe heer alleen via aankoop mogelijk is. Gs nemen aan, dat het aan koopbeleid het meest gericht zal zijn op het reservaatgebied in de Yerseke Moer. Mochten de gewo- Op welke manier de provincie haar werkgelegenheidsbeleid gestalte geeft is in de eerste plaats afhan kelijk van het te besteden geld. De provinciale kas biedt geen onbe grensde mogelijkheden en daa.rom moeten keuzen worden gedaan. Geprobeerd moet worden het voorzieningenpakket op peil te houden; door zo doelmatig mo gelijk te werken wordt gepro beerd dit doel te bereiken. Ook kan worden bekeken of in de (semi) overheidsector kan wor den gewerkt met vrijwilligers. Gs schrijven verder in de geleide brief dat de werkgelegenheidssi tuatie de komende tijd negatief wordt beïnvloed door de afbouw van de Oosterscheldewerken. "Een "vervangend" project als de Westerschelde-oeververbinding zou alleen daarom al zeer wenselijk zijn nog afgezien van de andere positieve kanten van dit project'De WOV past bovendien goed in het streven van het rijk sociale uitke ringen "terug te ploegen". Gs blij ven van oordeel dat het project van grote betekenis is voor Zeeland. ne begrotingsposten niet toerei kend zijn, dan willen gs een beroep doen op het natuurbeschermings fonds. De motie-Boogerd (genoemd naar de indiener mevrouw J.L.A. Boogerd-Quaak) om te streven naar beheer van natuurgebieden boven aankoop, hebben gs ter discussie gesteld in het interpro vinciale overleg recreatie en na tuurbescherming en in het over leg met de minister van Land bouw en visserij. De gezamen lijke provincies hebben een werkgroep geformeerd om de zaak te bekijken; Zeeland is erin vertegenwoordigd. Verwacht wordt dat in 1985 verslag wordt uitgebracht en gs kondigen aan, dat de onderzoeksresultaten aan de commissie voor ruimtelijke ordening zullen worden aange boden. Gs stellen de staten voor ƒ40.000,- uit te trekken ter sti mulering van het onderhoud van kleine landschapselementen. Bekende landschapselementen zijn de meidoornheggen, knot- bomen en drinkDutten. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31392 of 31402 B en W willen de bewegingsvrij heid van onaangelijnde honden verder beperken gezien de bedrei ging voor schapen. De gemeente raad beslist maandagmiddag over een wijziging van de Algemene Politie Verordening (APV). Volgens de huidige APV mogen honden buiten de bebouwde kom alleen op wegen en dijken niet los lopen. "We wilden geen onnodige beperkingen in het leven roepen", aldus b en w. "Gebleken is echter, dat het verantwoordelijkheidsge voel van diverse hondenbezitters, zonder overigens te willen gene raliseren, zodanig beperkt is, dat de honden bij herhaling de kans krijgen schapen te achtervolgen of te verwonden. Het wordt nu ver boden, een hond onaangelijnd en zonder dat men deze voldoende in zijn macht heeft, buiten de be bouwde kom te laten lopen tussen een uur na zonsondergang en een uur voor zonsopgang, anders dan op de eigen erven die voldoende zijn afgesloten. ,s Nachts moeten de honden, behalve op de eigen erven, onder alle omstandigheden aangelijnd en tevens voldoende in de macht van de begeleider zijn. Het blijft dus mogelijk een goed gehoorzamende hond onaange lijnd te laten lopen. De bedoeling van de wijziging is echter, een be tere mogelijkheid te verkrijgen om excessen te bestrijden", aldus b en w. Ze hebben advies gekregen van de rijkspolitie, het parket van de of ficier van justitie en de fractie voorzitters. In juli heeft ambtenaar faunabe heer J. Meyll uit Poortvliet een record aantal bisamratten in zijn klemmen gehad. Op Tholen werd het bestand met dertig vermin derd, terwijl er in Sint Philipsland vier werden gevangen. Dit is de hoogste vanqst van dit jaar, maart kwam er met dertig het dichtst bij. Het totaal is hiermee op Tholen dit jaar op 134 gekomen terwijl er in Sint Philipsland elf waterkonij nen, zoals ze in België worden ge noemd, het "Haasje" werden. Geachte redaktie. Onder het plaatselijke nieuws van St.-Maartensdijk trof ik de voor mij als orgelliefhebber verheu gende mededeling aan, dat be gonnen is om het Flaes-orgel in de Ned. Herv. kerk aldaar te herstel len. Ik kan het alleen maar hart grondig eens zijn met Dhr. Huij- ser als hij zegt dat men zeer zuinig moet zijn op dergelijke cultuur monumenten. In het stukje viel mij echter een vergissing op voor wat betreft het orgel in de Grote Kerk te Tholen. Vermeld werd dat het hier zou gaan om een orgel van de bekende bouwer Bats. (Bedoeld wordt waarschijnlijk Batz). Dit klopt niet met de feiten. Flaes en kom- pagnom Brünjes waren eertijds de zgn. "meesterknechten" van Batz en ook de bouwer Vollebrecht moet in opleiding zijn geweest bij deze orgelmaker, naast leertijd bij Lohman en Naber. Het orgel in de Grote Kerk in Tholen werd echter nimmer door Batz gemaakt. Het instrument werd ontworpen en gebouwd door Jacob en Luitje van Dam, orgelmakers te Leeu warder! voor de Galileërkerk aldaar. Het orgel werd bij de sloop van deze kerk in 1940 gede monteerd en kwam uiteindelijk in 1955 na restauratie in Tholen te recht. De gebr. J. en L. van Dam waren zonen van de vermaarde Lambertus van Dam die op zijn beurt nog in de grote Noord-Ne derlandse traditie heeft gewerkt in dienst van Albertus Hinsz. Met dank voor de plaatsing G.A. Zoeteweij, Watervliethof 17 Tholen In verband met het Thools-Pools taalgestuntel in de E.B. van 26 juli wil ik graag reageren. De internationale neutrale taal Esperanto is de enige juiste op lossing voor het talenprobleem en voor de taalbarrières waarmee wij vrijwel dagelijks geconfronteerd worden. Esperanto is zo eenvou dig van structuur, dat werkelijk een ieder met een beetje goede wil zich deze taal eigen zal kunnen maken. Als wij allen naast onze eigen taal alleen maar Esperanto zouden leren op de scholen, dan behoorde de taalbarrière al spoe dig tot het verleden. Het is typisch, dat juist in Enge land het besef al is doorgedrongen van de noodzaak van een interna tionale, neutrale taal als commu nicatiemiddel, terwijl men in ons land het Engels propageert. Wat is er tenslotte eenvoudiger en doelmatiger dan in één taal met een ieder te kunnen communice ren! Ik heb daardoor vrij veel contacten in het buitenland ge kregen en correspondeer al jaren met een blinde Pool, die ik rechtstreeks kan helpen. Een zwaar invalide Tjsechische vrien din van mij heeft al voor de twee de keer een invalidewagentje uit ons land gekregen. De laatste keer uit het Rolstoelenfonds van Het Dorp in Arnhem. Zij kreeg het namelijk niet van haar eigen in stanties omdat zij niet in staat is tot werken! Met het Esperanto kun je contac ten krijgen in vrijwel alle landen. Elk jaar heeft er om te beginnen een wereldcongres plaats. Dit jaar is dat in Vancouver (Canada), in 1985 zal Augsburg (Duitsland) gastheer zijn. Dan volgen in 1986 Peking (China) en in,1987 War schau (Polen), de bakermat van het Esperanto. J.C. Heetkamp Hengelolaan 5 f 2545 JA Den Haag De huidige bibliotheek de Twee besluitvorming van de PTT als Stoven in de Stoofstraat is qua gevolg van bezuinigingsronden vloeroppervlak te beperkt, waar- werd opgeschort. Daarnaast wer- door een aantal activiteiten niet of den verschillende varianten over- ook de rijksbijdrage in de perso neelskosten, die vervolgens door gesluisd wordt naar de Provinciale Bibliotheekcentrale(PBC). Daarnaast is er in de provincie een discussie gaande over wijziging van de organisatie van het biblio theekwerk. De PBC zou vervallen, waarbij de 2e lijnszorg( taak pro vincie) aan de Zeeuwse Biblio theek wordt overgelaten en le lijnszorg(taak gemeenten) aan de plaatselijke bibliotheken. Werk dat om reden van doelmatigheid beter centraal georganiseerd kan worden, wordt tegen betaling door de Zeeuwse Bibliotheek ge daan. Deze plannen verkeren nog in een pril stadium, zodat b en w de begroting 1985 nog volgens de oude opzet willen goedkeuren. nauwelijks kan worden verricht. De PTT wilde een vervangend kantoor voor het huidige gebouw op de hoek Hoog-/Visstraat. Voorwaarde was, dat de nieuwe voorziening een betere ontsluiting voor het plaatselijk en verzorgend verkeer zou moeten bieden dan nu het geval is. Volgens b en w kan de Dalemse straat ruimschoots aan die eisen voldoen en zowel met de PTT als met het provinciaal en plaatselijk bibliotheekbestuur is overeen stemming bereikt. Het architectenbureau Rothuizen en 't Hooft heeft een bouwplan ontwikkeld met vijf etagewonin gen om de uitvoeringskosten van het complex te beperken. Er is vervolgens contact gezocht met institutionele beleggers, want de PTT wilde niet voor eigen reke ning bouwen, maar alleen huren. Ook de huizen worden door de Hopmangroep verhuurd. De gemeente blijft eigenaar van de bibliotheekruimte en neemt ook de exploitatie ter hand. De voortgang van de plannen is enigszins vertraagd doordat de wogen. Het huidige plan vinden b en w aanvaardbaar. Ze menen, dat deze voorzieningen ook uit een oogpunt van stadsvernieu wing gewenst zijn. De uitvoering zal mede afhankelijk zijn van het beschikbaar woningbouwcontin- gent. Voor de bouw van de bi bliotheek wordt de gemeenteraad maandagmiddag om geld ge vraagd. De raad behandelt tevens de bi bliotheeksubsidie over 1983 en 1985. Bij het eerste jaar gaat het om definitieve cijfers. De reke ning geeft een gemeentelijke bij drage aan van 278.897 gulden, terwijl in de begroting was uitge gaan van 285.940 gulden. Toch is er netto sprake van een lichte stij ging van de gemeentelijke subsi die, met name door een lagere rijksbijdrage als gevolg van de bezuinigingen. Dat bedrag is ge baseerd op 1982 minus 1/6 deel, totaal 38.959 gulden. De netto gemeentelijke bijdrage wordt dan 239.937 gulden, terwijl rekening gehouden was met 239.165 gulden. Naast een daling van een aantal uitgaven, was er Op het groepsbureau van de Rijkspolitie te Tholen zijn inlichtingen verkrijgbaar over de gevonden en verloren voorwerpen van de maand JULI Portemonnee's: 1 zwarte porte monnee inhoud ong. 7,— Sleu tels; etui met 4 sleutels, sleutel merk Viro 03991, sleutel merk Assa nr. 6264, ring met 2 sleutels (Fiat),bos met 5 sleutels, 4 auto sleutels in mapje (Simca), etui (rood) met 4 sleutels, wit label met 1 sleutel nr. 7. Sieraden: Lincoln horloge met zwart gevlochten bandje, Zilverkleurig dameshor loge merk Citizen. Kledinstukken: Kinderjasje rose, paars gestreept maat 122, blauwe Adidas sport- broek, blauwe spencer, bruin/o ranje gestreepte damessjaal. Overigen: zakmes met houten lemmet messing vatting, bril, klein montuur, uitschuifbare lad der kleur grijs opschrift "Centrum ladders Holland". Portemonnee's: zwarte porte monnee met koperen knik inhoud 10,— postzegels 40,— be- taalpas bank -I- doos tabletten, zwarte damesportemonnee in houd 150,— zwarte portemon nee inhoud 20,— strippenkaart en giropasje, portefeuille zwart inhoud rijbewijs kentekenbewijs giropasje, bruine herenporte monnee inhoud f50,— 2 strippenkaarten. Sleutels: ring met kruksleutel en lipssleutel van contactslot, 7 sleutels aan riem- hanger en Mercedesopener, huis sleutel aan rood lint nr. 110, ring met VW sleutel VW sleutel met plastic kapje 1 Lips huissleutel koperkleurig, sleutelbos met 8 sleutels, autosleutel (Datsun). Sieraden: gouden kinderarm bandje met naamplaatje "Janti- ne", goudkleurig dameshorloge met schakelband. Kledingstuk ken: okergele herenjas maat 52 in de zakken sleutelbos, blauw trai- njngsjack, zwarte schoen merk Sandy, wit vest met korte mouwen in de zakken 2 sleutels en ketting, Kerkstraat 14 4694 BX Scherpenisse Telefoon 01666-29 79 assurantiebezorger hypotheekadviseur Ook voor: Studentenverzekering Advertentie I.M. kort blauw jasje. Huisdieren: Par kiet, kleur groen. Overigen: 1 boodschappentas met damespor temonnee bankpasje. Overi gen: wieldop Chevrolet, boekwerk voor siersmeedwerk kleur zwart met gouden letters, rood zakmes met wit kruis, logboekje kleur geel "shadow-diving", plastic tas met inhoud. vorig jaar sprake van een kosten stijging van boeken en tijdschrif ten ten opzichte van de begroting van 139.140 naar 154.386 gulden. Dit komt door uitbreiding van het boekenbezit in de nieuwe biblio theek te St. Annaland. B en W gaan gezien de geringe over schrijding van de geraamde ge meentelijke uitgaven accoord met de rekening 1983. De begroting 1985 kent een ge meentelijke bibliotheekbijdrage van 309.540. Van het rijk wordt 31.684 verwacht, waardoor er netto 277.856 overblijft. Dat is een verlaging van 2729 ten opzichte van de begroting 1984. Het ver vallen van de standplaats van de discobus, waarvoor in 1984 no'g 2000 gulden geraamd was, is daarvan mede de oorzaak. B en W hebben het ministerie van WVC laten weten, per 1 januari 1985 onder de werking van het 'Besluit proefgemeenten' te willen vallen. De gemeente ontvangt dan voor kinderen tot en met 12 jaar in Meulvliet of op de Oester putten, 's morgens om 9.30 uur en 's middags om 13.30 uur. Maandag 13 augustus: "Creatieve Dag" in Meulvliet. Schilde ren, tekenen, timmeren, pottenbakken, bloemschikken, siera den maken, kleding maken, plakken enz... Dinsdag 14 augustus: 's morgens: "Puzzeltocht" door de kom van Tholen. Onderweg zijn er allerlei vragen en leuke op drachten. 's middags: "Straattekenen en doeltrappen" in- en om Meulvliet. Bij het doeltrappen zijn enkele 'Tholense Boys' van de partij.' Woensdag 15 augustus: 's morgens: "Tekenfilm-festival" met Tom en Jerry, Popey, Woody Woodpecker, 's middags: "Hut- ten- en zeepkisten bouwen" in de Oesterputten. Zorg zelf voor een hamer, nijptang en wat spijkers (een zaag is verboden!). Als je een zeepkist wil maken, zorg dan zelf voor een onderstel van een kinderwagen. Donderdag 16 augustus: 's morgens: "Volksspelen-kermis" in en om Meulvliet. Jong en oud kan meedoen aan de vele, aantrek kelijke spelletjes waarmee vele prijzen zijn te winnen, 's mid dags: "Zeepkisten-race" in de Oesterputten. Voor muziek en een goede presentator wordt gezorgd en natuurlijk zijn er weer leuke prijzen te winnen. Vrijdag 17 augustus: 's morgens: Optreden van het varend kin dertheater aan de haven van Tholen. (met slecht weer in Meul vliet) De kindershow "Beschuit met muisjes" wordt georgani seerd i.s.m. de beheerscommissie van Meulvliet. 's middags: "Playback-show" met medewerking van Leo Troost, afgewis seld met een mode-show. 's avonds: vindt om 20.00 uur de verbranding van het huttendorp in de Oesterputten plaats. De brandweer zal hierbij aanwezig zijn. "Het is niet waar dat er zich regelmatig problemen zouden voordoen bij het functioneren van de brandweeralarmcentrale te Roosendaal. B en W van Tholen antwoordden dat op schriftelijke vragen van de SGP-fractie. B en W erkennen wel, dat zich kort na het overschakelen van de alarmcentrale Bergen op Zoom naar Roosendaal 'enkele pro bleempjes' hebben voorgedaan. "Deze zijn toen besproken, waar na maatregelen zijn genomen om herhaling te voorkomen. Het heeft geen zin hierop terug te ko men. Het is inderdaad twee keer voor gekomen dat een onnauwkeurige melding er de oorzaak van was, dat een verkeerd korps uitrukte. Bij navraag bleek dat er verkeerde straatnamen doorgegeven waren. Hierbij blaam. trof de centrale geen Het enige concrete geval in het recente verleden waar de centrale wel heeft gefaald, betreft de alar mering met betrekking tot een ongeval aan de Postweg. Door een technische storing werkten de al armontvangers niet. De centralist had toen moeten opmerken dat de voertuigen zich niet meldden. Dit heeft hij niet gedaan. De voor het functioneren van de centrale ve rantwoordelijke persoon heeft de centralist hierover onderhouden. Wanneer fouten worden gemaakt, moeten zodanige maatregelen worden genomen, dat deze in de toekomst zoveel mogelijk worden voorkomen. De probleempjes direct na de verhuizing van de centrale zullen mogelijk voor een deel te wijten geweest zijn aan de mindere be kendheid met het gebied van de centralisten. Een dienst waarvan mensenlevens af kunnen hangen, dient zeer accuraat te werk te gaan. Zolang echter mensen de alarmcentrale moeten runnen, moet er rekening mee gehouden worden, dat fouten mogelijk blij ven, al moeten dan wel zoveel mogelijk risico's uitgesloten wor den. Het tewerkstellen van cen tralisten uit Tholen zou in dit op zicht geen verandering brengen. Zij zouden immers andere gebie den minder goed kennen", aldus b en w op de vragen van de Thoolse SGP-raadsleden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 7