Jaarlijkse huldiging van Thoolse sporters I Zonnig concours Hippique Eendrachtruiters Energie uit eigen bodem Oefenvoetbal Vincent de Kerf wint jeugdtennistoernooi Bintje 26 cent Donderdag 9 augustus 1984 EENDRACHTBODE 11 voetbal programma atletiek Zeges HeleenHage Voorstel wethouder Van Schetsen Een jaarlijkse huldiging van Thoolse sporters die in het oog springende prestaties hebben geleverd zou een goede zaak zijn, aldus wethouder P. van Schetsen vrijdagavond tijdens het feest rond wielrenster Heieen Hage in St. Maartensdijk. WHS wint 2 x knvb voetbal Vosmeer verliest en wint Zaterdagavond Cud-Stavenisse- SPS Nederlaagtoernooi NOAD afd. voetbal Vosmeer heeft punten Thol. Boys verloor SPS-NVS 2-3 tennis Op het uitstekend geschikte terrein van dhr. Fride- richs aan de Langeweg tussen Oud-Vossemeer en Tholen is zaterdag onder mooie weersomstandighe den het concours hippique van de Eendrachtruiters gehouden. Dit verliep met name goed voor Heieen Zuidweg uit Tholen, die met 1 winstpunt promoveer de van de B- naar de L-l klasse. Ook Richard v.d. Werf uit Scherpenisse behaalde een winstpunt in de L 1-klasse en moet er nu nog maar 1 veroveren voor promotie. Smerdiek 1 - Excelsior C 2-6 Scheidsrechters opleiding Afstand bewaren hoeft niet...! *De van MIL-HEIJNS Naar het concours Woest getier OEFENVOETBAL zaterdag 11 aug uur Stavenisse-Lep. Boys 15.00 Stavenisse 2-V rederust 2 13.00 Lep. Boys 3-Stavenisse 3 14.30 Oud Stav. -Oud SPS 18.00 Zondag 12 aug uur Clinge-Vosmeer 14.30 Clinge 2-Vosmeer 2 14 30 Vosmeer 3-Halsteren 3 14 '0 Vosmeer 4-Halsteren 4 1- j0 Kruisland 4-Vosmeer 5 11.30 Kruisland-Vosmeer 5. 10.00 Dinsdag 14 aug. uur Rillandia-Vosmeer 19.15 Vosmeer 2-Rillandia 2 19.15 Stavenisse 2-Vosmeer 3 19.15 Woensdag 15 aug uur Stavenisse 3-WHS 5 19.00 Vosmeer dames-WIK 19.30 donderdag 9 augustus Tholense Boys- N.V.S. 19.00 uur; zaterdag 11 augustus Tholense Boys-S.P.S. 15.00 uur, S.P.S.2-Thol.Boys 2 15.00 uur, N.V.S.-Thol. Boys 4 16.00 uur, Thol. Boys-3-N.V.S. 16.00 uur. Woensdag 15 augustus Goes 1 2-Thol. Boys 1 2 19.00 uur. Rien Hommel heeft zijn vakantiepe riode op Walcheren benut om aan en kele prestatielopen mee te doen. In Oostkapelle werd hij 50e op de tien kilometer in 36 minuten rond en in Zoutelande 44e op de tien kilometer in 40 minuten. Het zand in de duinen en op het strand drukte de tijden van alle lopers. Aan beide wedstrijden werd deelgenomen door 300 deelnemers. In kamperland werd Hommel vijfde bij een drie kilometerloop met 70 deelne- mems en een tijd van 9 minuten en 26 seconden. Wim van Dijke uit St. Maartensdijk is zaterdag als 10e geëindigd op de halve marathon van Goes met een tijd van 1 uur 13 minuten en 15 seconden. Win naar van de wedstrijd werd Kim Rey- nierse die in 1 uur 4 minuten en 3 se conden de finish haalde Gezien de warmte in de binnenstad van Goes kan van Dijke op een sterke wedstrijd terug kijken. Heieen Hage blijft goed presteren met overwinningen in Marei Kessel en Roosendaal. Ze versloeg in Marei Pe tra v.d. Stel uit Wemeldinge in de sprint. In Roosendaal was Heieen te sterk voor Petra Groen. Zaterdag ging de Tourster als tweede over de meet in Raalte. Hier moest zij Monique Kauf man laten voorgaan. De amateurron de van Kortgene werd zaterdagavond afgewerkt met Nap Hage op een twaalfde plaats. In Renesse reed Nap in de volggroep die jacht maakte op de vier leiders. Nico v.d. Klundert won dit criterium door de drukke toeris tenplaats, Hage spurtte naar een ne gende plaats. De junioren Johan van Dijke (12) en Corné Stoutjesdijk (19) waren in Kortgene redelijk in vorm. Zondagmiddag de zevende ronde van Heerle bij de damesgroep Heieen Ha ge en de overige Tourrensters. Verder de Noorse nationale selektie. De da mes starten om 13.30 uur. In de ama teurwedstrijd (16.00 uur) komen de Thoolse renners aan het vertrek: 14-8: Zierikzee-18.30 uur. Nap Hage kan terugzien op een prima race (4e) in het nationaal militair kampioenschap over 150 km vrijdag verreden op de "Vlasakkers" in Amersfoort. De training in de week vóór de titelstrijd bracht Hage zoveel conditie en kracht dat hij kon mee doen om de ereplaatsen. Een solo van 20 km. had geen netto resultaat, maar uiteindelijk ontstond er een kopgroep van 5 coureurs, waarin Hage met na druk aanwezig was. Bij de finish had den ze een voorsprong van ruim 2 mi nuten, maar de zege ging naar Edwin Martens. Hage spurtte naar een vierde plaats. Corné Stoutjesdijk reed de wedstrijd uit, als tweede junior klas seerde de jury hem op de 30ste plaats. Johan van Dijke hield het na 90 km voor gezien en volgde de finale als toeschouwer. Bij de start waren er 84 militairen, slechts 34 renners bleven in de strijd, euvels en vals plat eisten hun tol. Dirk Uyl was actief als verzorger. Hij reikte bidons uit aan de Thoolse renners. Heieen Hage won de "Draai van de Kaai" in Roosendaal met 13230 u voor de 60 km. Ze zat al vroeg in een kopgroep en won daardoor de leider- sprijs. Toen een vluchtpoging van ploeggenote Petra Groen mislukte, viel Heieen aan en soleerde naar de zege. Thijs Fase werd bij de amateurs 17e, terwijl Nap Hage en Dirk Uyl door een lekke band werden uitgeschakeld. Onder de kijkers op het Scheldecircuit in Rilland talrijke Tholenaren, waar mee toch duidelijk wordt dat deze sport in onze regio aanspreekt. Mis schien dat in de toekomst op Tholen een dergelijke crossdag gehouden kan worden op het Pluimpotterrein in Scherpenisse. Van de Thoolse deelnemers liet Joop van Holstein de beste prestatie note ren. Na twee manchezeges was er in de A-finale een tweede plaats achter Leo Franke. Ondanks een prima startposi tie kon van Holstein die positie niet handhaven. Sjacco Bliek kreeg met technische problemen te kampen. De voorafgaande 2 manches nog geen tegenslag, maar een mankement aan de koppakking betekende het einde voor Bliek. "Naast de prestaties van Helëen getroosten anderen heel wat trai- ningsarbeid om binnen haar of zijn tak van sport de top van zijn of haar mogelijkheden te berei ken. De Zeeuwse tenniskampioene Ju dith van den Berge bijvoorbeeld of een viertal jeugdige dammers die de Nederlandse titel behaal den. Maar ook wielrenners als Thijs Fase en Nan Flaee die re gelmatig van zich laten horen. De commissie sportzaken die bin nenkort geformeerd wordt, zou zich over deze gedachten kunnen beraden en/of een dergelijk evenement zou kunnen leiden tot de verkiezing van de Thoolse sportvrovw of sportman en mis schien ook wel sportploeg van het jaar", aldus wethouder Van Schetsen. Derde klasser WHS is de oefen periode met flink wat doelpunten begonnen. Tegen de afdelings- ploeg' Vrederust werd het maar liefst 13-1, waarbij Nico Hage nog diverse kansen alleen voor de keeper miste. Hij staat wel defini tief in het standaardteam, terwijl de vaak door blessures geplaagde Theo Fase en spitsspeler Kees Westdorp voortaan voor de reser ves uitkomen. Gok van Steenbergen won WHS 1, namelijk met 0-2 dankzij d >el- pumten van Izak Gunter en Nico Hage. WH3 2 won mei. 5-1 var. Vi-de- rust 2 door treffers van Kees Westdorp(4x) en Bram Rijnberg. In Steenbergen werd het 2-2 na een 1-1 ruststand met goals van Theo Fase en Theo Moerland. Vosmeer 1 heeft de eerste oefen wedstrijd van Robur Goes met 1-2 verloren na een 0-2 ruststand. De thuisclub kon een overwicht niet uitbuiten en toen Jan Burgers een Robur-aanvaller onderuit haalde, gaf scheidsrechter Ko Jochems uit Nieuw-Vosseneer een strafschop: 0-1. Twee minuten voor rust werd het 0-2. In de tweede helft miste Vosmeer zuiverheid om de kansen te benutten. Leo Polderman raakte de paal, Frans Verhees zag de Goese doelman fraai redden. Halverwege zorgde Rien Vaders toch voor de enige tegentreffer. Robur schoot nog rakelings naast, maar ook een kopbal van Hans Vaders miste het doel maar net. Dinsdagavond won Vosmeer met 3-1 van Dioz. Met meer snelheid dan tegen Robur zag men regel matig mooie aanvallen. Met be hulp van de Dioz-achterhoede werd het 1-0, waarna Ad van Treyen er 2-0 van maakte. Rien Vaders schoot na rust rakelings naast, maar een Dioz-verdediger: 3-0. Na een half uur maakten de bezoekers pas hun eerste doel punt, terwijl keeper Sjaak Hom mel een tweede treffer voorkwam. Kansen van Rien Vaders en Leo Polderman leverden niets op. In de slotfase werd Dioz sterker, maar met mooie reddingen van de Vosmeer-keeper bleef het 3-1. I.v.m. het 20 jarig bestaan van S.C. Stavenisse (1 januari 1984) spelen de elftallen van Oud-Sta- venisse en oud-SPS zaterdag avond om 18.00 uur tegen elkaar. Dit gebeurt met dezelfde opstel ling als 20 jaar geleden, toen Sta venisse de eerste competitiewed strijd tegen SPS met 4-1 verloor. S.C. Stavenisse: Jan Dorst, Arie Neele, Rien Moerland, Huib Priem, Leen van Oeveren, Jo van Oeveren, Kees van Oeveren, Dies Potappel, Piet Potappel, Rien van Prooyen, Jaap van Haaften, Rien Smits, Rien van Bloppoel en Wim Wielaard. SPS: Hans van Nieu- wenhuizen, Jan Geuze, Bram van der Jagt, Wim Slootmaker, Piet Hage, Adrie Noordijke, Serien Noordijke, Jaap Bevelander, Kees van Tiggele, Bram de Groen en Nelis van Ast. NOAD heeft zaterdag het oefen programma ingezet met een ne derlaagtoernooi tegen Kloetinge. Het nog niet complete Fliplandse team verloor met 2-4. Na vijf mi nuten spelen scoorde Marco den Braber 1-0, waarna Nico van Houte voor Kloetinge een hattrick aantekende. In het begin van de tweede helft bracht Jos van Splunter de stand terug naar 2-3. Schillemans bepaalde de eind stand voor Kloetinge echter na een sportieve wedstrijd op 2-4. Noad, nog maar voor 60% com pleet, verloor met 2-3 van Wel-, berg na een 1-1 ruststand. Ard Beurkens maakte 1-0, maar toen gaf Noad in de gelijkopgaande wedstrijd twee doelpunten cadeau met treffers in eigen doel. Het werd zelfs 1-3, voordat Dim Ver wijs de paal raakte. Wim Verhage bepaalde de eindstand op 2-3. Vosmeer 2 begon de oefenperiode goed met een 5-1 overwinning tegen Robur II. Wilmar Hoffman scoorde bij een indirecte vrije trap van ruim 20 m in tweede instantie. Na rust zorgde Rien Havermans Fzn voor 2-0 en aanvoerder Sjaak Istha met een strafschop voor 3-0. In de slotfase zorgden Anton de Koning en André Aarnoudse voor 5-1. Doelman Rein Hendrikse redde enkele keren fraai. Kansen van John v.d. Klundert, De Ko ning en Jos de Wit werden niet benut. Vosmeer 3 speelde met 3-3 gelijk tegen Kaaise Boys 3, terwijl de strafschoppen een 5-2 voordeel opleverden. Frank Timmermans maakte het eerste doelpunt, maar K.B. kwam voor te staan. Kees Timmermans Gzn maakte gelijk, maar de bezoekers liepen weer uit. Na rust kreeg doelman Jack den Hollander niet veel meer te doen. Toch lukte het Martin v.d. Plas pas vijf minuten voor het einde met een prachtige kopbal evenwicht te brengen. De A- junioren Leon Havermans en Al fred Verhees zijn naar de senioren doorgestroomd. Vosmeer 4 maakte zondagmorgen als eerste kennis met het schitte rende, opgeknapte sportveld. Tegen Kaaise Boys 4 werd het 3-3, strafschoppen 5-2. De gasten schoten twee keer in eigen doel, maar dat maakten ze goed en na rust had KB zelfs een 2-3 voor sprong totdat Gerrie Schot een puntenverdeling op het scorebord bracht: 3-3. Tholense Boys heeft de eerste twee oefenwedstrijden verloren: 3-2 van Nw. Borgvliet en 2-1 van NVS. Tegen Borgvliet werd toch een 0-2 voorsprong genomen dankzij doelpunten van Ben van Olffen en Jaap Schot. Toen kwa men de Bergenaren goed terug. Tegen NVS opnieuw een 1-0 voorsprong via van Olffen na een 0-0 ruststand. Door een conditio nele terugslag ging NVS de Tho lenaren toch voorbij: 2-1 Met de nieuwe trainer A. Noor dijke, maar nog zonder vier basis spelers heeft SPS met 2-3 van NVS verloren. Na een 0-1 achter stand maakte C. van Tiggele er 1-1 van, doch NVS liep opnieuw uit: 1-2. Voor de rust maakte Da ve van Haaften nog gelijk en daar liet SPS het bij, want in de tweede helft scoorde alleen NVS nog: 2-3. Na een mislukte poging om zich bij de sterkste 32 spelers van Ne derland te plaatsen t/m 12 jaar in het Overijsselse Raalte waar de Nationale jeugdkampioenschap pen vorige week werden gehou den, hij verloor van Gideon Noordzij üit het distrikt Utrecht met 7-6/7-5, sloot Vincent de Kerf uit StrMaartensdijk de week toch nog succesvol af. Vincent won het jeugdtoernooi t/m 12 jaar op het prachtige tennispark van Schalk haar bij Deventer. Als ongeplaat- ste speler schakelde hij de eerst geplaatste uit in de finale met 6-2/6-0. In de leeftijdsgroep t/m 14 jaar wist hij door te dringen tot en met de halve finale. In deze halve finale moest hij het onder spit delven tegen fase drie speler John Beoijens met 6-2/6-1Na het winnen van de jongensdubbel met partner Manfred de Kok in Berg en op Zoom en Terneuzen en een tweede prijs in het enkelspel in Terneuzen achter de Groningse distriktkampioen Boudewijn van der Es nu een mooi sukses in dis trikt Overijssel. Om dit sukses te bereiken was het nodig elf wed strijden in vier dagen te spelen en te winnen. vV: De ponygroep van de Eendrachtruiters bij de parade, zaterdagmiddag tijdens het Concours Hippique aan de Langeweg tussen Oud- Vossemeer en Tholen. Wethouder J. Versluijs verrichtte de officiële opening mey een har telijk welkom voor de tweehon derd deelnemers en de toeschou wers. "Het is prettig dat Tholen van tijd tot tijd ook met de paar densport centraal staat. De Een drachtruiters namen hiervoor het initiatief. Het gemeentebestuur Onder drukkende weersomstan-, dighedeh speelde Smerdiek een nuttige oefenwedstrijd tegen de betaalde jeugd van Excelsior. Men begon gezien het resultaat vorige week tegen Sparta C met goede moed maar al in de eerste minuut stond het 0-2 na aarzelen in de Smerdiek-verdediging. Maar Smerdiek liet al gauw zien dat het leuk kon combineren en uit één van de goede aanvallen scoorde Jan de Viet met een strak schot in de uiterste hoek de ge lijkmaker. Excelsior was natuur lijk technisch de betere ploeg maar Smerdiek liet zich niet on betuigd. Via goed en snel aan- valsspel kwam Excelsior op 1-3 met o.a. een strafschop. Toch kwam Smerdiek voor de rust nog terug tot 2-3 via een strafschop van Rien Vroegop. Na de rust wisselde Excelsior liefst 7 spelers tegelijk. Het eerste kwartier kon Smerdiek de gasten nog bijbenen, maar het laatste half uur ging de conditie een danig woordje mees preken en regelmatig liep Excel sior uit naar 2-6. Toch een nuttige wedstrijd voor Smerdiek om be paalde mensen op voor hen vreemde plaatsen uit te proberen en ook conditioneel zijn dit soort wedstrijden erg waardevol. Woensdag a.s. spéélt Smerdiek een uitwedstrijd tegen zondag - vierde klasser Noordhoek en za terdag een thuiswedstrijd tegen het Rotterdamse Eurosport. Om tot een noodzakelijke uitbrei ding van het scheidsrechterscorps te konen, organiseert de scheids- rechterscommissie Bergen op Zoom/Roosendaal een scheids- rechterscursus. Deelname staat open voor mannen en Vrouwen die achttien jaar of ouder zijn. De cursus is niet bedoeld voor dege nen die bij hun eigen vereniging als scheidsrechter willen optre den. Zij die echt willen fungeren als scheidsrechter van de KNVB afdeling Noord-Brabant worden toegelaten. De cursus wordt gegeven in de kantine van v.v. SC Gastel op het sportterrein aan de Oudendijk in Oud Gastel. De cursusavonden zijn op maandag en duren van half acht tot tien uur. Op maandag 27 augustus vindt een informatie avond in bovengenoemde accom modatie plaats, waar jeugdkring- commissies, COVS-besturen, spelregeldocenten en scheids- rechterscommissies aan mee zul len werken. Maandag drie september start de cursus en de duur is tien cursusa vonden. Hierna kan men aanges teld worden als jeugd- en/of se- niorenscheidsrechter. Opgave en inlichtingen: J. vd Boom, Sibe- liusstraat 5, 4624 VA Bergen op Zoom, tel. 01640-37254. heeft waardering voor het organi seren van dit concours, want het komt meestal op een kleine groep mensen neer", aldus de wethou der. Hij verzekerde, dat het ge meentebestuur de verrichtingen van Kees van Dalen bij het Z- springen even nauwgezet volgt als Heieen Hage bij het wielrennen. Versluijs wilde de goede relatie van de gemeente met de Een drachtruiters graag bestendigen. De open bak van de rijvereniging ligt bij de gemeentewerkplaats in Scherpenisse. "We willen graag en kappie op dat open bakkie", zo reageerde vice-voorzitter J.O. ten Cate adrem. Wethouder Ver sluijs nam met gewestelijk voor zitter Munters, federatievertegen woordiger Jac. de Feyter en ere voorzitter M.A. Geuze van de Eendrachtruiters de parade af, geleid door Margriet Kuin uit Le pelstraat en Lilian de Bruyn uit Bergen op Zoom, beiden instruc- trices van de Eendrachtruiters. Daarvoor klonk het Wilhelmus. In de wedstrijden was Richard v.d. Werf met Ceasar succesvol door de dressuur in de klasse L 1 te winnen, evenals het springen in de M-klasse. Het grote terrein was door mej. M. Hage met bloemen versierd en in de grote tent kon den de toeschouwers hun dorst lessen, terwijl er ook hartige hap jes of ijsjes te krijgen waren. Afctelingsdressuur achttallen: 1Luctor et Emergo, Zaamslag 126 p.; 2. Wal cheren, Arnemuiden 123 p. 3. Oranje- ruiters Willemstad 117 p. 4. Oranje- ruiters Moerstraten 106 p. Afd. dressuur viertallen: 1Eendracht ruiters Tholen 122 p, 2, Niervaartrui- ters, Klundert 119 p. 3. Oranjeruiters, Moerstraten 115 p. Dressuur B: 1. Annelies Bieman met Nelleke van Pr. Irene, Zevenbergen 125 p. Peter van Oorschot van de Eendrachtruiters met Quickly 115 p. Dressuur C D: 1Esther de Kok met Soraje, Zwinruiters, Nieuwvliet 130 p. 2. Carolien Mosselman, Turpin, Flak- kee. 3. Miranda Hoeven, Pasja, Pr. Irene. Marcel van Oorschot van de Eendrachtruiters behaalde met Fire 114 p. en Heieen Zuidweg met Jonker zelfs 121 p. Ring 3. dressuur B cat.: 1. Anouk de Lint, Willemstad 135 p. 2. Eveline de Bruine, Dirksland 131 p, 3. Marije de Wit, Willemstad 128 p.; Van de Een drachtruiters behaalde Rianne van Nieuwenhuijzen met Robin 113 p. en Pauline Quist met Ramona 95 p. Ring 4 dressuur LI cat. a en b: 1. Ca rolien de Feyter (L2) Zaamslag 127 p. 2. Peter de Clercq, Nieuwvliet 122 p. 3. Ohantella Franken, Moerstraten 121 p. van de Eendrachtruiters behaalde Helma van der Slikke met Chester 118 P- Ring 5 dessuur L cat. c en d: 1Sheila de Lint. Willemstad 129 p. 2. Jeanette de Lange, Arnemuiden, 126 p. 3. Mi randa de Jonge, Nieuwvliet 121 p. In het gemeentemuseum het Markiezenhof te Bergen op Zoom is een boeiende tentoonstelling voor het publiek toegankelijk. "Energie uit eigen bodem" geeft een overzicht van de mogelijkheden die de vader landse bodem (inclusief het Continentaal Plat) heeft voor een energie voorziening. De expositie belicht zowel de geschiedenis van het gebruik van een aantal energiedragers, als ook de aard en methoden van onder zoek naar de vindplaatsen ervan. Uiteraard wordt ook de toepassing ervan belicht. De aandacht gaat daarbij met name uit naar steenkool, aardolie, aardgas en aardwarmte. Al deze energiedragers bevinden zich ook in de aardbodem onder Nederland. De ondergrond speelt dus een belangrijke rol in de energievoorziening. Ring 7 dessuur L 1 cat d: 1. Richard v.d. Werf van de Eendrachtruiters met Ceasar 125 p. 2. Judith Sneep, Wil lemstad 122 p. 3. Rian Dane, Willem stad 121 p. Ring 6 dressuur LI cat. c en d: 1. Pa tricia Rijnart, Klundert 130 p. 2. Be nedict Michielse, Zaamslag 128 p. 3. Cecile Ruygers, Woensdrecht 123 p. Ring 8 dressuur 1 2 cat. c en d: 1Bri gitte Oosthoek, Putscheruiters 128 p. 2. Retta Dedert, Brielle 120 p. 3. Marielle c.d. Velde, Dirksland 119 p. van de Eendrachtruiters behaalde Jeroen Vroege met Wesley 99 p. Ring 9 dressuur L2 cat. d: 1. Katja Bogers, Moerstraten 123 p. 2. Ellen Bliek, Zaamslag 122 p. 3. Petra de Ruiters, Willemstad 121 p. Ring 10 dressuur M cat a en b, c en d: 1 Chantella Franken. Moerstraten 116 p. (a b) 1. Silvia Stoffels, Nieuwvliet 131 p. (c d) 2. Patricia Ronke, Vlaardingen 130 p. 3. Janine van Wil- ligenburg, Noord-Beveland 128 p. Ring 11 dressuur m cat. c en d: 1Peter Albers, Vlaardingen 121 p. Pernella Smits, Zevenbergen 120.5 p. 3. Marian Jumelet, Oosterland 120 p. Ring 12 a dressuur z cat c en d: 1. Margreet Noordhoek, Vlaardingen 1309.5 p. 2. Annelies Breure Willem stad 126.5 p. 3. Renate Mahu, Kloos- terzande 121.5 p. Ring 12 b kampioensproef: 1Annelies Breure, Willemstad 119 p. 2. Jacqueli ne Wiemes, Zaamslag 118.5 p. 3. Cat herine Butler Noord-Beveland 117 p. Springen L: 1. Carolien Abrahamse, Vrouwenpolder (cat b) 2. Annemieke Boone, Serooskerke 3. Wendy Soffers, Woensdrecht (neiden cat. d). Springen M: 1. Peter de Clerc, Nieuwvliet (cat b) 1Richard v.d. Werf (cat d met handicap) uit Scherpenisse met Ceasar van de Eendrachtruiters 0 strafpunten 2. Peter Albers, Vlaardin gen, 3. Thera Kalverboer, Arnemui den. Springen Z: 1. Carolien de Feyter, Zaamslag (cat b) 1. Johan Kerstens, Moerstraten 2. Nancy de Roo, Krui- ningen. 3. Xander van Leeuwen, Woensdrecht (cat c en d). De prijzen, die op kussens werden aangereikt door de in fraaie kledij gestoken schattige meisjes Maris- ka Vermaas en Charlotte Geluk, werden o.a. uitgereikt door voor zitter H.N.F.P. Brooijmans, wet houder Versluijs en ere-voorzitter Geuze. De Reisduif St. Philipsland op 4-8-'84 vanaf Melun, 419 jonge duiven met een Zuid-zuidwestenwind gelost 8J0 uur. Eerste duif 15.15.87 m/m aankomst 12.27-34, laatste 1247.43 m/m, aan komst 13.19.52. W. Neele 1, 4, 8, 9, 22, 31, 73 en 103; Adr. Verwijs 2, 3, 18, 43, 77 en 104; A.S. Hooglander5 en 93; S.M.Quist6, 25 en 26; J. Quist 7 en 84; M. Me8jer Zn. 10, 16, 27, 69 en 91; Jac. Geense 11, 14 en 24; S. Vermaas Zn 12,47, 64 en 85; J. Verwijs Zn 13, 19,23,40, 54, 74 en 88; A. v.d. Est 15, 30, 65 en 101M. Fonteijne 17, 80,63, 70,72,94 en 105; J. Walpot 20, 61 en 97; Joh. Reijngoudt 21 en 89; P. Wagemaker 28, 39 en 98; Gl. Walpot 29, 32, 42 en 62; L. Reijngoudt Zn. 33 en 35; A. Verwijs 34, 51, 53, 68, 78 en 82; K. de Frel 36, 37, 66, 80, 81, 92 en 99; J.C. Verwijs 38, 41, 45, 52 en 79; Abr. Geense 44 en 56; W. van Dommelen 46, 57 en 100; R. Reijngoudt 48; J.D. Quist 49 en 75; Sj. Vermeij 55, 50, 83 en 87; Iz. Vermeij 55,86,90 en 102; W. Verwijs 58 en 76; Jack Reijngoudt 59; R. v.d. Reest 67 en 95; A. Mulder 71; A. Verhage 96. Melun 4-8-'84, Reisduif Scherpenisse 227 jonge duiven los 830 uur z.w. wind afst. 352 tot 357 km. Ie pr. 12-20-57 153237 m, laatste pr. 13-43-43 1128,08 m. A. Riedijk 1 - 4- 21 - 35 - 36 - 39 - 40 - 41 - 56 - 76; D. Menheere 2-7-18-49; A. Gebraad 3-6- 14-25-30-31 -33 - 42 - 46 - 48 - 55 - 64 - 70; P. Bevelan der 5 - 17 - 24 - 32 - 34 - 44 - 45 - 58; A. Hage 8 - 19 - 52; G. Larooy 9; J. Moerland 10-22-37-50-62-65-71; K. Lisseveld 11 - 13 - 27; Iz. Moerland 12 - 29 - 68 - 73; W. Moerland 15 - 28 - 61A. Moerland 16 - 20 - 26 - 53 - 59 - 63 - 66 - 69; P. Potappel 23 - 47 - 67; B. Potappel 38; L. de K. Koolaard 43; Cor Bolier 51 - 54 - 60; W. Potappel 57 - 72 - 74 -75. Melun 4-8-1984, Trouwe Duif Tholen, 184 jonge duiven los 830 uur z.w. wind, afst. 352 km. Ie pr. 12 - 30 - 13 1468,07 m, laatste pr. 13-17-53 1225,30 m. P. Laban 1 - 3 - 8 - 16 - 20 - 22 - 30; L. v.d. Klein Jz. 2 -12 - 32; L. v.d. Hoofd 4 - 40; C. Laban 5 - 19 - 25 - 43; C. van Luijk 6 - 7 - 9 - 17 - 28 - 29 - 31 - 39; L. Soomers 10 - 34; J. Deurloo' 11 - 24 - 46; A. Laban Zn. 13 - 26 - 45; L. Hage 14 -23 - 33 - 36; J. Baay 15; J. v. Dijke (Kr) 18 - 41 - 42 - 44; L. v.d. Klein (S) 21; J. Hol 27 - 38; J. Toetenel 35; J.M. v. Dijke 37. Bergerac 6-8-1984, Reisduif Scherpe nisse, 78 duiven los zondag 13.00 uur z.w. wind afst. 794 km, le pr. Maandag 09-15-27, laatste pr. 13-35-07, maan dag. J. Moerland 1 - 3 - 4 - 12 - 21; A. Riedijk 2 - 16; W. Moerland 5; Iz. Moerland 6; A. Gebraad 7; G. Larooy 8 - 11 - 18 - 19 -25; A. Moerland 9; P. Suurland 10 - 12; D. Menheere 14; P. Potappel 15 - 20; D. Uijl 22; J. op den Brouw 23 - 26. L. de K. Koolaard 24. Bergerac 5 6-8-1984, Trouwe Duif Tholen. 49 duiven los Zondag 13.00 u. z.w. wind afst. 794 km. le pr. 10-59-58 Maandag laatste pr. 13-28-19 maan dag. J. Deurloo 1 - 6; J. Hol 2 - 3; C. van Luijk 4; J. Noom 5; L. v.d. Hoofd 7 - 9 -13; P. Laban 8; L. v.d. Klein Jz. 10; J. Toetenel 11; J.v. Dijke (kr) 12. Mevrouw van Diepen wou stoppen met orgelspelen. "Met m'n leesbril zie ik de noten niet scherp en als ik een bril heb om op die af stand wel scherp te zien moet ik langere armen hebben om 't leesboek vast te houden...." Maar haar zus zei: Vraag toch eens bij OPTICIEN VAN MIL-HEYNS om die alle-afstan- den-scherpbril. Met VARI- LUX glazen. De vlieg op de tafel en 't haantje op de to ren.. Alles duidelijk scherp. Vraag over van alles waar ze er van alles over weten. BERGEN OP ZOOM Wouwsestraat 8 Advertentie I.M. Pronkstuk op deze tentoonstelling vormt een enorme maquette van Nederland en het Continentaal Plat waarmee het mogelijk is ki lometers diep in de bodem te kij ken. Zo plat en schijnbaar onge compliceerd de oppervlakte erui( ziet, zo boeiend en ingewikkeld is de Nederlandse ondergrond: ge plooide aardlagen, talloze breu ken en een grote variëteit aan gesteenten bepalen het beeld van Nederland zoals maar weinigen het kennen: de eigen bodem. In de loop van de miljoenen jaren van de aardgeschiedenis is ons land talloze malen overstroomd door de zee, kwamen hier woes tijnen voor of tropische meras- bossen of werd het bedekt door ijs. Uit deze periodes vinden we ken merkende gesteenten in onze on dergrond terug. In sommige pe rioden zijn - onder speciale om standigheden - bodemschatten gevormd die veel energie bevat ten: Steenkool, die bijna onder heel Nederland en het Nederlandse deel van de Noordzee voorkomt en in het verleden in de Limburg se mijnen werd gewonnen. Op het ogenblik vindt onderzoek plaats naar nieuwe ontginningsmoge lijkheden elders op het vasteland. Aardolie, die zowel op het vaste land als op het Nederlandse deel van de Noordzee in bescheiden hoeveelheden gevohden wordt. Aardgas, o.a. de bekende gas voorraad van Slochteren, die onze grootste bodemschat vormt. Aardwarmte, waarbij heet water uit bepaalde diepliggende lagen als energiebron wordt benut. In Nederland komen drie gebieden daarvoor in aanmerking. De tentoonstelling, die tot stand kwam mét medewerking van het Rijksmuseum voor Geologie en Mineralogie te Leiden, de Rijks Geologische Dienst te Heerlen, de Nederlandse Gasunie te Gronin gen en de Dienst Gemeentebe drijven van Bergen op Zoom, is dagelijks met uitzondering van de maandag voor het publiek geo pend. Veiling St. Annaland dinsdag 7 augustus: Dore I 27-28, afwijkend 21-26, Bonken 16, Gloria I 25-27 Afwijkend 10-24, Bonken 26-31, Lekkerlander 24-25, Premiere 18-24, Bonken 26, Aminca 17, Bonken 22, Gigant 20, Eigenhei mer 45-46, Drielingen 11-18, Kriel 2.02, Aanvoer 331 ton. Woensdag 8 augustus: Dore I 27- 28, Afwijkend 23-26 Bonken 18, Gloria I 26-28, afwijkend 21-25, Bonken 30-31, Lekkerlander 22, Premiere 20-23, Bonken 26, Gi- ,gant 20, Bonken 21, Aminca 20, Bintje 21-26, Bonken 32-35, Drie lingen 17-20, Kriel 85-112, aan voer 129 ton VERVOLG VAN PAG. 9 Zoals de aandachtige lezer kon opmaken, waren er in die tijd nog schaarse berichten over de Oud- Vossemeerse zang- en muziekve reniging. Maar op 24 december van het nog altijd 1891 staat er toch vermeld, dat die vereniging een serenade brengt aan de pas toor (welke?) wegens het 5ü-jarig bestaan van de r.k. kerk in die ge- meenté. Weer een klein Concor- dia-sprongetje: Op 2 juli 1892 krijgt "Concordia" een herinne ringsmedaille voor het bezoek aan de commissaris der Koningin in Zeeland in oktober 1891. Het maakt dan op 27 augustus van dat jaar - en dan heet het nog het fanfaregezelschap - een uitstapje met de tram naar Antwerpen. Op 30 januari 1904 geeft de Oud- Vossemeerse muziekvereniging haar 13e uitvoering. Reken maar terug. Die moet dan in 1891 zijn opgericht. Ziet u wel, hoe die tachtiger jaren van de vorige eeuw muziekminded waren op Tholen? Als op 6 februari Concordia" haar winteruitvoering geeft, is het niet meer een Verswijveren die de lei ding geeft, maar de heer P.v.d. Broek. Wie weet het nog? In 1904 ook, het is 18 juni, overlijdt de voorzitter van de oprichting Izaak van Gorsel. Dat jaar wordt ver volgens in augustus een jaarver gadering gehouden. Het oudste bestuurslid J.B. Soomers moet de bijeenkomst leiding geven, nu de heer J.W. Wagtho verhinderd is. Als bestuurslid wordt op die ver gadering gekozen jhr. J. van Vre- denburch en bij de taakverdeling door het bestuur krijgt hij ook de leiding van Concordia opgelegd. Secretaris was toen J.M.C. Pot. Men besloot deel te nemen aan een concours (nu wel het woord "concours") te Tilburg en uit te komen in de 3e afdeling. We lezen dan op 27 augustus 1904: "Het bestuur van het fanfa regezelschap "Concordia" heeft besloten dat door het korps geen concerten meer worden gegeven op het Marktplein tijdens de vrij dag- en zaterdagavond. Oorzaak tot het nemen van dit besluit is het woest getier rond de muziektent, niet alleen van kinderen, maar vooral van opgeschoten jongens en meisjes tijdens de uitvoering. Het publiek dat kalm komt luis teren, heeft daarvan evenveel last als de muzikanten". Dat jaar overlijdt op 11 november de eerste bode van "Concordia" Jan de Jonge Clzn, maar in 1910 was er nog altijd de eerste secre taris J.M.C. Pot, de uitgever van de Thoolsche en Yersekse Cou rant. Tijdens een driedaagse landbouwtentoonstelling in juni 1907 speelde Concordia 25 ver schillende nummers. Op 18 juni 1910 nam Concordia deel aan een concours te Hoogerheide, maar volgens de verslaggeving viel ze weer niet in de prijzen. Wel werd er een herinneringsmedaille aan overgehouden. Een bijzonderheid uit Concordia's eerste jaren was vanzelfsprekend ook het contri butiebedrag, zoals blijkt uit het huishoudelijk reglement van 23 oktober 1885. Er werd toen 1,20 betaald voor een heel jaar. Is dat ongeveer 2 cent per week? Nog een bijzonderheid. Dat eerste vaandel (1888) was in Frankrijk gemaakt. Naast de eerste voorzit ter al genoemd, I. van Gorsel, was P. Laban eerste secretaris. Con cordia werd al in 1930 harmonie en niet pas bij het 75-jarig bes taan, toen het Anjerfonds overi gens wel harmonie-voorwaarden aan de subsidie stelde. (wordt vervolgd)

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 11