"SrPLAATSELIJK NIEUWS ,rr PLAATSELIJK NIEUWS ...PLAATSELIJK NIEUWS,.™ WAT U VERS HAALT, IS PAS LEKKER! J. VAN OOST 8.00 2 EENDRACHTBODE Donderdag 12 juli 1984 THOLEN DEURLOO EN ZOON 01660-2662 OUD- VOSSEMEER SLAGERIJ F. GRAAUWMANS GROTE ROMMELMARKT SINTANNALAND STAVENISSE SINT MAARTENSDIJK SCHERPENISSE tholen stavenisse scmerpenisse sint philipsland oud vossemeer poortvliet sintannaland sintmaartensdijk anna jacobapolder jacobapolder nieuw vossemeer tholen stavenisse scherpenisse stavenisse scherpenisse sint philipsland oud vossemeer nkuw vossem i ou o vossemeer jacoba polder f tholen oud vossemeer nieuw vossemeer itf mic |iaiv na jacobapolder IÜIV Pil El U ff ^^e sint philipsland sint annaland sint maartensdijk anna tholen stavenisse scherpenissf Mossel- en Zeevishandel Contr'Escarpe 11 Tholen tel. 01660-2799-2504-3257 Weer volop in voorraad: EMMERTJE ECHTE HOLLANDSE NIEUWE 1 5 1 7 stuks Zoute vis, eigen inmaak Dagelijkse aanvoer van VERSE ZEEUWSE MOSSELEN Wij staan ook op de braderie te Scherpenisse 14 juli a s. en op de toeristenmarkt te St. Annaland 1 8 juli a s. met o.a. BELEGDE BROODJES, HOLLANDSE NIEUWE, GEROOKTE IJSSELMEER PALING EN SALADES. Advertentie I.M Chr. Ma to naar Utrecht en Urk De beide brugklassen van de Chr. Mavo brachten woensdag tijdens de schoolreis eerst een bezoek aan het luchtvaartmuseum in Soester- berg. Men bewonderde de oude vliegtuigen en zat in een cockpit, terwijl met trapjes de vliegtuigen lader bekeken konden worden. Achtereenvolgens werd in de stad Utrecht de Dom beklommen, waarna men een rondvaart door de grachten maakte. Na de grach- tentocht ging men richting bosbad Hoeven, waar enkelen ondanks de kou van een frisse duik genoten en de leerlingen zich vermaakten met onder andere botsautootjes en een glijbaan. Voor de derde klas was het woensdagochtend vroeg opstaan geblazen. De bussen vertrokken om kwart over zeven naar Enk huizen. De eerste pleisterplaats was Rick's brugrestaurant, vlakbij Schiphol. In Enkhuizen aangeko men ging het gezelschap eerst een half uurtje wandelen. Om kwart over elf scheepte men zich in op de boot naar Urk; aankomst al daar om half een. In Urk kregen de leerlingen een rondleiding om daarna naar Hellendoorn te ver trekken. Tot half zes waren daar de attracties geopend en iedereen amuseerde zich prima. Na een te rugreis van- ruim drie uur arri veerden de leerlingen moe maar tevreden om kwart over negen weer op school. Voor al het betere bloemwerk BLOEMSIERKUNST „LIATRIS" C. V D BEKGE EENDKACHTSWEG 10 TIIOI EN Advertentie I.M. Op autoweg Er moet een zeer dringende reden zijn om op een autoweg te mogen stoppen. Op 6 juli trof de politie even voorbij de brug daar een onbemande auto aan. Even verder was de bestuurder aan het gras snijden voor de konijnen. Het voedsel werd uiteindelijk vrij duur. Aanrijdingen Op 7 juli was er op de Ten An- kerweg bij het pompstation een aanrijding, toen D.J.K. uit België zijn wagen achteruit reed en de stilstaande auto van A.M.H. de Jh'. uit Bergen op Zoom raakte. Beide voertuigen liepen lichte schade op. Het rechts inhalen op de afrit van de Thoolse brug kost te J.J. van D. uit Sint Maartens dijk een boete. Hij werd op zijn kenteken bekeurd. E.A.M.D. al hier ontdekte dat zijn auto was beschadigd, maar dat de dader was doorgereden. Via kenteken notitie kon R.D. uit Scherpenisse later worden gehoord en bekeurd. Op de hoek Beatrix- en Wilhel- minastraat verleende J. van O. al hier geen voorrang aan de vanuit de Wilhelminastraat komende E.M., eveneens alhier. Beide au to's liepen blikschade op. Tussen 6 en 7 juli werd vernieling gepleegd aan de op de Markt staande auto van N. Richtingaanwijzer was vernield en een verlichtingshan deltje verbogen. Men moet daar voor in de auto zijn gedrongen. Aan de Zoekweg werd uit de daar geparkeerde auto van T.H. een radio meegenomen. Toeristen stonden in de weg. Parkeerproblemen ontstonden aan de Veerweg. waar recreanten aan beide zijden de auto hadden neergezet. Daardoor was het voor bestuurders van landbouwtrek kers met aanhang moeilijk er door te komen zonder schade te ver oorzaken. De politie.waarschuw de de autobestuurders en de doorgang kwam vrij. Aan de Mosselhoekseweg ontstond op 7 juli een dijkbrandje, waarbij het vuur gras over zo'n 50 meter ver koolde. De brandweer zorgde voor het bluswerk. Ter Tolne op reis De kinderen van de le, 2e en 3e klas van de o.l.s. Ter Tolne gingen al vroeg op schoolreis. Zij waren toen de hele dag te gast op Duin- rell te Wassenaar. De eigenaar van dit uitgebreide pretpark, een echte graaf, heeft ook dit jaar weer grote investeringen gedaan, en daardoor konden de kinderen zich niet alleen buiten, maar ge lukkig ook binnen goed vermaken bij de kolder-zolder show, insec tenshow en nog veel meer. De re gen was namelijk deze dag spel breker, maar niettemin had ieder volop genoten. Op 3 juli gingen de 4e en 5e klas- sers van deze school richting Schiphol. Allereerst werd het luchtvaartmuseum Aviodrome bezocht. Hier zagen ze een boei end overzicht van de geschiedenis van de luchtvaart: variërend van het eerste vliegtuig van de ge broeders Wright tot en met de modernste raketten. Daarna maakten ze een wandeling ove de promenade waar de vertrekkende en aankomende vliegtuigen wer den bekeken. Door een toevallig heid verschenen diverse kinderen 's avonds in het NOS journaal, toen ze de staatsbegrafenis van de Ambassadeur van Tanzania volg den vanaf de promenade. Rond half een vertrok men naar het ontspanningspark Drievliet te Rijswijk waar men zich naar har telust kon vermaken in de vele at tracties. De regen bleef deze dag bepefkt tot een buitje en rond 5 uur arriveerde het vermoeide ge zelschap in Tholen. APPELFLAPPEN 5 halen 4 BETALEN 5 MELKBOLLETJES en 5 TARWEBOLLETJES Samen 10 stuks t\ nr voorZi J J Advertentie I.M. Ook de soos met vakantie De Bejaardensoos houdt vrijdag middag 13 juli haar laatste bij eenkomst voor de vakantie in Meulvliet, met bingo en dia's door mevr. van tier Eyck. Verder kan men zich deze middag opgeven voor een reisje naar het nieuwe P. r.T. kantoor te Roosendaal. Deze tocht, die nog een rondrit omvat, begint om half twee vanaf de bekende opstapplaatsen. Op 15 augustus zal men een kijkje gaan nemen in streekmuseum "De Meestoof' te St. Annaland. Er wordt nog een bezoek aan de standaardmolen van Kodde gra- bracht, en in St. Maartensdijk zal een consumptie worden genut tigd. Ook deze reis begint om half twee, en men kan zich bij het be stuur van de Soos opgeven. Uiter aard moeten men aan de kosten bijdragen. De soos begint haar bijeenkomsten weer op 6 augustus a.s. Botje ving paling Hengelsportvereniging De Piete man organiseerde voor haar leden een nachtelijke vistocht op paling. Er werd op diverse locaties gevist en er was een redelijke vangst. M. Goudzwaard uit Oud-Vossemeer, bij insiders beter bekend als "bot je" ving de meeste vis, ongeveer 2 kg- Bijenexcursie Natuurvereniging Zaterdag 7 juli was er een bije nexcursie van de Natuurvereni ging Tholen. Deze ging naar de Slabbecoornpolder, waar de heer H. Breker uit Tholen enkele bij enkasten heeft. Het weer werkte bijzonder mee. zodat men goed kon zien hoe de bijen in- en uit vlogen. Als het weer slecht is, zijn bijen namelijk weinig aktief. Het afgelopen voorjaar is dan ook slecht geweest voor de bijen, en dus ook voor de imkers die graag zien dat hun hobby ook wat ho ning opbrengt. Vooral als men bedenkt, dat een overwinterend bijenvolk circa 10 kg. suiker bij gevoerd moet worden. De heer Breker had voor iedere deelne mer, .zo'n 12 in totaal, een stencil van de afdeling Tholen van de Vereniging tot bevordering der Bijenteelt in Nederland. Hierop staat veel interessante informatie, ook voor degenen die van plan zijn zelf bijen te gaan houden, maar zelf kon de heer Breker ook zeer goed en boeiend vertellen over zijn hobby. Zo had hij een ouderwets gevlochten bijenkorf, waarin alles op natuurlijke wijze kan gebeuren. De raten worden helemaal door de bijen zelf ge maakt. Door de korf even op te tillen kon men deze indrukwek kende bouwwerken goed zien. Ook liet hij nog een bandopname horen van enkele speciale gelui den die bijen-koninginnen ma ken; het z.g. kwaken. Zo vertelde de spreker in wat hij zelf noemde "in vogelvlucht" over het houden van bijen. De totale excursie nam enkele uren in beslag, en ieder was het er over eens dat het een bij zonder leerzaam en interessant onderdeel van het Natuurvereni- ging-pakket was. Spel en gyminstuif Woensdagavond was er in Meul vliet een spel- en gyminstuif, georganiseerd door Olympia. Men had voor alle leden van de aktieve gymnastiekvereniging een groot aantal aktiviteiten samen gesteld zoals grote trampoline, badminton, tafeltennis, skippy bal, er was dus voor elk wal wils. De groepen kwamen in blokken aan de beurt, waarbij opviel dat deze keer ook van de zijde van de z.g. "dames-huisvrouwenafde- ling" goede deelname was. Het hele gebeuren werd vanaf de tri bune door belangstellenden ga degeslagen. Dit sportgebeuren was een afsluiting voor de vakan tie. In de week van 27 augustus start Olympia met het nieuwe programma. FABELTUIN ging naar Sprookjestuin De peuters van de Fabeltuin ma ken, al zijn ze dan nog klein, elk jaar een echt schoolreisje. Met dit verschil dat elke peuter eem eigen begeleider of begeleidster heeft en dat zijn dan de moeders of vaders. Donderdag 5 juli ging het gezel schap van 49 grote en kleine mensen naar de Efteling waar men niet alken genoot van alle prachtige figuren uit de sprook jeswereld en de verschillende spelmogelijkheden, maar ook van een heleboel echte artiesten. Donderdag 5 juli was namelijk de TROS-dag en het was voor ieder een een leuke ervaring nu eens van zo dichtbij de bekende men sen te zien. Het weer werkte deze dag bijzonder mee en het bezoe kersaantal was niet uitzonderlijk hoog, zodat de kleine hummels overal vlakbij konden kijken. Het was een fijne, lange dag. DE BIJENKORF en KLEUTERLUST in laatste schooldag Dinsdag 3 juli was het op de Bij enkorf feest, dat begon met een Indianen-dans. Er werden op het plein allerlei spelletjes gespeeld, zoals kanorace, postbode tenten- dans, vissen vangen, indianen- koppen verven, indianenpuzzel, koekversieren, stokpaardrace, ballen gooien en wasgoedrace. Als afsluiting werd een imitatie kampvuur gemaakt. Er werd uiteraard ook op school gegeten en gedronken en de kleine in diaantjes en cowboys zagen er na afloop niet alleen rood van de oorlogskleuren maar ook van de inspanning. Het was een fijne dag die op donderdag 5 juli bij Kleu- terlust ook nog eens gepaard ging met schitterend weer. Dit in tegenstelling tot de kou van dins dag. De helpsters en helpers kon den na afloop tevreden terugkij ken naar een geslaagde dag voor hun kroost. In Blijdorp De schoolverlatertjes van de Christelijke kleuterscholen De Merel en de Bijenkorf gingen woensdag 4 juli op bezoek in Diergaarde Blijdorp. Vooraf werd op school gegeten, waarna men, 28 in getal, in de bus stapte naar Rotterdam. In de dierentuin kreeg vooral het baby-olifantje veel aandacht. Maar ook de giraffe, die zo dicht bij de kinderen durfde komen, was het aankijken waard. Alle kleuters genoten met volle teugen van hun schoolreis en op de terugweg werden er, ondanks de tekenen van vermoeidheid toch nog de nodige liedjes over dieren gezongen. Op de laatste schooldag kwamen de kleuters verkleed naar hun school. Daar werden zij ontvan gen door de juffrouw en behulp zame ouders van de O.C. Er wer den spelletjes gespeeld en als af sluiting van deze feestelijke ochtend stonden er stapels pan- nekoeken klaar. Ze smeren en be strooien is al een gebeuren apart. Dan smaken de koeken nog veel lekkerder dan thuis. De kinderen kregen allen een medaille om de hals, en begonnen zo aan hun verdiende vakantie. Musical als*afscheid Een afscheidsavond van 6e klas- sers is eigenlijk een beetje triest omdat er een eind is gekomen aan een stukje onbezorgde jeugd: geen huiswerk, geen echte pro blemen, gezellig je eigen juf of meester en je eigen vertrouwde groep. Maar gelukkig wordt zo'n avond meestal opgevrolijkt door een leuke museical, die voor de nodige lachsalvo's zorgt. In ieder geval was er donderdagavond 5 juli zo bij de C.N.S. De Regen boog. Donderdagmiddag zagen de andere 5 klassen de generale repetitie, terwijl er ook weer veel belangstelling was van de jeugd die de school al eerder verliet. De kinderen genoten volop van de "Een speeltuin... 't Einde", 's Avonds was de gemeenschaps ruimte van de school goed bezet met ouders, bestuur, personeel en andere genodigden. Vporzitter van het Bestuur, de heer W.A. Blaas opende de bijeenkomst waarna er een optreden was van het 6e klas koor. De kinderen zongen enkele liederen, onder lei ding van mevrouw B. Fondse en werden begeleid door de heer C. van Dis. Boudie Hoogedeure speelde met veel verve op zijn drums het nummer "Rhytmic" terwijl Jeani- ne Noom met nog enkele meisjes een kwis had samengesteld. De heer J. Fondse sprak als school hoofd de kinderen bij hun af scheid toe. Aan elk werd een ge tuigschrift overhandigd, terwijl V.D.UIRTiRinO-KIPmULOER J r— S r w Lid O V en ANVC riu in oog mi Tin o conTRCHEnzin Steenbergsestraat 20 22 Tel 01640 34228 BERGEN OP ZOOM Advertentie I.M. men van het Bestuur van de C.N.S. De Regenboog uit handen van de heer Blaas een bijbels dagboekje meekreeg, als gids op de toekomstige weg. De op het programma vermelde vraagte kens bleken te staan voor een aantal leuke liedjes, passend bij elke onderwijzeres of onderwijzer van wie men onderwijs genoot. Als dank werd door de kinderen aan ieder een mooie roos over handigd. Na de pauze was de beurt aan de musical. Vele weken inspanning onder de kundige leiding van me vrouw Fondse stonden weer ga rant voor een prachtig staaltje ac teertalent. Het verhaal "Een speeltuin... 't Einde", gaat over een groep kinderen die graag een speelplaats willen, juist op die plaats waar volwassenen andere plannen hebben. Niet voor niets klinkt op een zeker moment "Raar Volkje die volwassenen 't Is het ook, maar je went er wel aan". Mevr. Scherpenzeel die als souf- fleuse optrad hoefde niet veel in te grijpen de muziek en het geluid werden verzorgd door Boudie Hoogedeure, Albert Baay en Pa trick Klapwijk, de andere zesde klassers speelden voor hun pu bliek een musical met goede lied jes, gezellige dansjes en duidelijke tekst. Er werd zelfs een ballade ingezongen, hoewel er verwarring was tussen een "rollade" en een "ballade". Er was een fancy-fair, een markt met oude ambachten en diverse ambtenaren van Stads vernieuwing (vernieling zul je be doelen), Monumentenzorg en ge lukkig ook van Joviale zaken. Blitse Bill was niet op de geschikte man, ondanks het feit dat hij geld had en ook Pedro Cassacasco bleek niet te vertrouwen. Geluk kig liep alles goed af. De kinderen en de medewerksters, waaronder ook mej. de Keijzer die voor het grimeren zorgde, werden met een verdiend applaus beloond. De heer Fondse sloot na gezamenlijk zingen, de afscheidsavond af. Vrijdag was er op het veld naast de school voor de eerste keer een laatste schooldag georganiseerd met pelletjes en andere aktivitei ten. De Oudercommissie had voor de 160 kinderen een bijzonder goed gepland gebeuren verzorgd, dat door de O.C. werd begeleid, uiteraard bijgestaan door het per soneel van de school. Er waren 20 spelletjes, zoals: aai-poes, dui zendpoot, bussen gooien, ballon- nendans, pantomime, kussenge vecht, zakkenlopen en er was in een van de lokalen een video op gesteld, waarop tekenfilms te zien waren. De kinderen kregen alle maal de gelegenheid een groot schilderij te maken van hun laat ste schooldag. De maaltijd die bestond uit frites, een slaatje en ijs, werd verzorgd aan een bijna echt frits kraam en de bakjes wa ren als sneeuw voor de zon ver dwenen. De zon droeg het meeste bij dat het hele feest buiten kon plaats vinden. De jeugd van de Regenboog ging vrolijk de va kantie in, evenals alle ouders die wel vermoeid waren na al deze werkzaamheden maar zeer tevree over hun geslaagde feest. Ter Tolne hield Schoolkmap in Veere De 6e klas van de O.L.S. Ter Tol ne bracht een schoolkamp door in Kampeerboerderij 't Veerse Gat" te Veere. Het driedaagse kamp ging ma andagochtend 2 juli van start met een busreis naar Middelburg. Daar werd allereerst een bezoek gebracht aam het Zeeuws Museum en aan Minia tuur Walcheren. Om half twee bracht de bus de groep 6e klassers naar Veere, waar de kinderen enige tijd doorbrachten om het historishe stadje te verkennen. Er was tijdens dit kamp ook nog een slagbalwedstrijd tegen de begelei ders, die verliep niet zoals de jeugd het wilde: er werd met grote cijfers verloren. De volgende dag werden twee wandeltochten ge houden. Een in Veere en één rond de Kampeerboerderij. Deze laat ste duurde enige uren. 's Avonds werd het afscheid van de lagere schooltijd gevierd met verschil lende toneelstukjes en er werd "geplay-backed". Dit alles ge beurde onder het genot van de nodige versnaperingen. De woensdagochtend werd gebruikt om het gebouw schoon te maken en voor een bezoek aan de Grote Kerk. De hoge toren werd be klommen en men had een prachtig uitzicht over Walcheren. Mede dankzij de voortreffelijke kookstaf, de heer en mevrouw de Ruijter, kunnen* de schoolverla ters van Ter Tolne terugzien op een geweldig geslaagd school kamp 1984. Afscheid van school Het afscheid van de schoolverla ters van de Sint Anthoniusschool is dit jaar in een bijzonder jasje gestoken. Zowel letterlijk als fi guurlijk werd de kleding van de normale schooldag thuis gelaten en waren niet alleen de school verlaters maar ook diverse andere kinderen in ridderkleren gesto ken. Ook de ingeschakelde ouders om het ridderspel in goede banen te leiden hadden zich verkleed zodat het er donderdagmorgen wel fleurig toeging. De jeugd kon zich naar hartelust uitleven op dit spel en de barbecue die na afloop Van het inspannende spel op het schoolplein werd genuttigd liet men zich dan ook goed smaken. Of dit ook al in de riddertijd ge beurde was een gegeven waar men zich niet aan stoorde. Onze vakantie wordt wegens omstandigheden uitgesteld tot nader te bepalen datum. Advertentie I.M. Vergiftigde katten Vanuit de omgeving dr. Renes- straat werd de politie bericht dat er vergiftigde katten waren ge vonden. Twee poesjes lagen dood, waarvan er een voor nader on derzoek werd overgebracht naar de dierenarts. Auto uitgebrand Op 9 juli werden omstreeks 20.15 uur de brandweerkorpsen van Sint Annaland en Tholen ge waarschuwd voor een aan de Broekseweg, omgeving Slaakdam in brand staande auto. De eige naar W.J.J.B. uit Halsteren had zijn voertuig tijdig verlaten. Daar bleef na de brand niet veel van over. Oorzaak onbekend. Op de zelfde dag raakte de auto van dhr. van K. uit Poortvliet in de Bartel- meetweg in de sloot waardoor blikschade ontstond. Verkoping Dinsdagavond werd in café 'Hof van Holland' door notaris mr. J. Schot in het openbaar verkocht het woonhuis aan de Molenstraat. Koper werd Sturris Vastgoed te Tholen voor 39.500,— Zaterdag 14 juli Aanvang 9.00 uur Oud Vossemeer Vrijdagavond 13 juli wordt er opgehaald. Bij de stand van de Zending zelfgemaakte kledingstukken, handwerk, enz. verkrijgbaar. Advertentie I.M. Rommelmarkt Zaterdag wordt op het grasveld aan de zuidkant van de N.H. Kerk de jaarlijkse rommelmarkt ge houden. De opbrengst is bestemd voor de kerkvoogdij van de Her vormde gemeente, die met de ba ten waarschijnlijk de restauratie- pot zal bijvullen. Men heeft al veel oude spullen bij elkaar en mor genavond vanaf zeven uur zal er nog een rondgang door het dorp worden gehouden om attributen op te halen. Op de markt staan tevens tenten van de zending en van de stichting Woord en Daad opgesteld. Ook de gebruikelijke oliebollen en pannekoeken ont breken niet. De rommelmarkt be gint 's morgens om negen uur. Wielerbal goed bezocht Het gebruikelijke wielerbal na af loop van de ronde van Oud Vos semeer mocht zich in een ruime belangstelling verheugen. Vooral direct na afloop van de cours was het druk en werd er uitgebreid nagekaart over de verrichtingen van de renners en de goede pres tatie van favoriet Thijs Fase. Olleke Bolleke verkleed De peuters van peuterspeelzaal Olleke Bolleke hebben donderdag de laatste ochtend voor de vakan tie feestelijk doorgebracht. De kinderen mochten verkleed ko men en om half twaalf was er fri tes met worstjes en limonade. Er werd tevens afscheid genomen van juffrouw Marja, die gaat ver huizen naar Hoogerheide. Het was een geslaagde ochtend en de peuters hebben nu vakantie tot 20 augustus. Er is nog plaats voor enkele peuters. Aanmelden bij peuterspeelzaal Olleke Bolleke. Voor de kinderen van de openba re kleuterschool was het vrijdag de laatste schooldag. Het school plein, waar spelletjes gedaan wer den, zag er bijzonder kleurrijk uit omdat alle kinderen verkleed naar school waren gekomen. Na het spelen was er voor de kleuters een groot pannekoekenfestijn met li monade, waarna films van Tom en Jerry en Donald Duck gewel dige lachexplosies teweegbrach- (en hairstyling shop /^vVLEEN RIJSTENBIL w lafspraakW molenstraat 31 oud vossemeer telefoon 01 66 7 2563 Advertentie I.M. Muzikale rondgang Accelerando poogt in een jaar af gerond de complete kern te vere ren met een muzikale rondgang. Dan is er soms een niet aange kondigd en daardoor wat verras send optreden, zoals op de afge lopen zonnige zaterdagavond. Als de route echter niet bekend is, kijken andere dorpsgenoten wat reikhalzend uit of men toch mis schien hun kant opkomt. De route stond voor 'Accelerando' vast, aangezien iedereen eens een beurt moet krijgen. Nu zal ook wel me-, nige muzikant vakantie hebben of krijgen om augustus met nieuw elan te starten. De 23-jarige Pierre van Broekho ven uit Halsteren gaat 74-jarig veteraan Ko den Toonder uit Kloetinge opvolgen als dirigent van de koninklijke fanfare "Ac celerando". Er was warempel keus voor het bestuur, maar Van Broekhoven haalde het vlot. Hij slaagde recent aan het Brabants Conservatorium te Tilburg voor het dirigentenbrevet en als leraar voor een muziekschool. Daar naast heeft hij ook de akte trom pet. Inmiddels dirigeert hij tevens de fanfare "Unie" in Fijnaart en de harmonie "Volharding" te Steenbergen. Daarbovenop kwam er voor Van Broekhoven deze week de benoeming als leraar van de Zeeuwse muziekschool. Pierre van Broekhoven gaat in die func tie dan ook les geven voor de Zeeuwse muziekschool op Tho len. Zoals al eerder bericht had dirigent Den Toonder het bestuur getipt dat men nu toch wel moest gaan uitzien naar opvolging. Dat is vrij snel gelukt. Het ligt in de bedoeling om 3 augustus afscheid te nemen van de veteraan-diri gent, waarbij waarschijnlijk tege lijkertijd de jeugdige opvolger kan worden geïntroduceerd. Langdurige braderie bleef gezellig Een groot deel van de nu zelfs zo'n 50 standhouders, die de Voor straat afgelopen zonnige zaterdag volop sfeer gaven, bleek uiteraard toch van oordeel, dat het van 10 's morgens tot 10 's avonds een lange rit is. Met bovendien voor de middag wat beperkt publiek. Worden, zoals veelal in andere kernen braderieën door onderne mers georganiseerd, dan is dat veelal wat compacter. In een zeker aantal uren kan het publiek ook aan zijn trekken komen, is het oordeel van die ondernemers. Ook de Anib stand was present met het foto-raadsel. Er bleek goede belangstelling te bestaan. Uiteindelijk waren er 34 goede inzendingen en moest worden ge loot. Het foto-toestel ging naar N. Potappel, Schoolstraat 20, alhier. Hier organiseert de voetbalver eniging SC Stavenisse sinds jaar en dag met goed resultaat het jaarlijks zomerevenement. Ook nu weer bleken die verenigingen, met name ook de voetbalclub, er goed te zijn uitgekomen. Een zelfs nog wat beter resultaat dan vorig jaar. Dat lag dan wat minder bij het Rad van Avontuur, dan wel bij de schiettent of de andere voet- bal-attrakties. Ook de andere deelnemende verenigingen waren content. Toch leek de publieke belangstelling iet? minder groot, al viel het aantal bezoekers vooral tijdens de avonduren nog best mee. Vlekkeloos daalden in de namiddag de vier parachutisten op het haventerrein en dat bracht heel wat bekijks. Maar een niet officieel aangekondigd ander on derdeel, het Veronica Promotie team liet het afweten. Daarmee was tevoren wel telefonisch con tact geweest met penningmeester Vermaas van SC Stavenisse en de toezegging van de komst tussen 2 en 9 uur was er ook, behalve daarvan de schriftelijke bevesti ging en het omroepen via de ra dio. Dat laten afweten is nooit leuk voor organisatoren' al treft hen niet de minste schuld. Het publiek bleef er niet voor weg. Er was toch een gezellige drukte en de toch heel leuke foto-tentoon stelling. aangevuld met hobby expositie trok in 'de Stove' ook nog heel wat kijkers. De play- backgroep van O.L.S. 'de Schalm', die lauweren oogstte tij dens de talentenjacht van de Thoolse Dagen/bracht de num mers nog eens in een thuiswed strijd. In 'de Stove' kon men van een paar leden van de Thoolse Lions Club een oude prent van Stavenisse kopen, waarvan de ba ten bestemd zijn voor het Visstei- ger Gehandicapten, dat mogelijk eens aan het veer wordt gereali seerd. Bij elkaar ook nu weer een variatie, die sfeer bracht op de braderie in het dorp aan het Veer. Eindfeest De Kubus Voor openbare kleuterschool De Kubus begon woensdag het jaar lijkse eindfeest om half vijf met een heerlijke maaltijd bestaande uit frites met mayonaise, worstjes en een ijsje toe. Hierna gingen de kinderspelen van start, die wegens het slechte weer in de school moesten gebeuren. Dit kon echter de pret niet drukken, want onder het toeziend oog van alle ouders en andere belangstellenden heb ben de kinderen de diverse spel letjes, zoals een eierrace naar het kippenhok, visjes vangen, taartje versieren, een zeilbootestafette enz. enthousiast gespeeld. De ac tiviteiten waren zo gekozen dat ze direct op het boekenproject aan sloten, waaraan de kleuters enkele weken hadden gewerkt en waar tevoren een kijkavond aan ver bonden was. Om zeven uur werd het feest beëindigd, nadat alle kinderen nog een "kers" (ca deautje) uit de kersenboom mochten plukken. Ophaalavond voor de rommel markt van Euterpe (21 juli), mor genavond, vrijdag 13 juli. Zet U de spullen gereed a.u.b. Advertentie I.M. Nieuwe leider "Tandje Bij" Na een regenachtige maandagrit met 12 fietsers staat Fliplander Arjaan den Braber (52) aan de leiding in het clubklassement. Omdat naaste concurrent Witte Andriesse niet aan start ver scheen, kon hij 34 km. uitlopen, hetgeen een aanzienlijke voor sprong is voor de Fliplandse vete raan. Zondagmorgen reed de ka ravaan langs o.m. Hoogerheide, Ossendrecht, Huybergen en Wouw. Een warme rit over 87 km. met 8 deelnemers. Tussenstand: 1. Arjaan den Braber 1700 km; 2. Witte Andriesse 1666 km; 3. Giel v.d. Est 1655 km; 4. André Ver- burgh 1588 km; 5. Henk Kwaak 1559 km. Het programma bevat een precisietijdrit op zaterdag-' avond 28 juli, een halve dagtocht op 12 augustus en de Mergellan- drit op 26 augustus. Diefstal groenten Volkstuintjes aan de Kastelijns- weg lijken nogal aan het openbaar oog te zijn onttrokken. De politie krijgt althans meerdere meldin gen over diefstal van groenten en aardappelen van gebruikers in die buurt. De daders bleven tot dus ver onbekend. Wel werden 2 jon gens aangehouden, maar die ble ken wat aardappelen van een vrachtauto te hebben meegeno men. Aanrijdingen Op 10 juli deed zich op de Korte Vest een aanrijding voor, toen daar een vrachtauto van dran kencentrum Wouw, bestuurd door H.R. uit Roosendaal achter uit rijdend een geparkeerde per sonenauto beschadigde. Een een zijdig ongeval deed zich 5 juli voor in de Radda Barnenstraat bij de vml. kleuterschool. De auto be stuurd door nievr. J.K. kwam tegen het trottoir en klom vervol gens tegen de afrastering omhoog en tot stilstand. Mogelijk was de bocht te ruim genomen, al had de bestuurster geen verklaring voor de wat zonderlinge manoeuvre. T.C. Zeelands Welvaren Zondagochtend vertrok men met de auto's naar Limburg om de Mergellandroute te fietsen, die zwaar, maar mooi is. Om 9 uur stapte men in Stein op de fiets om het zware karwei met 12 fietsers en 20 supporters te gaan klaren. Al voor de eerste klim waren er al 2 lekke banden en een kapot achterwiel. Men vreesde toen het ergste, maar daar bleef het geluk kig bij. Toen werd het warm, zeer warm, vooral op de beklimmin gen, waar geen zuchtje wind was en de temperatuur opliep tot rond de 30 graden C. Vooral bergvlo Han Wijier mopperde nogal eens en hij hoopte erop, dat er vlak voor zijn neus een waterleiding zou barsten. Hoewel er ook ren ners zingend de beklimmingen deden, was iedereen toch weer blij. dat men, na onderweg 2x ge rust te hebben, om 15.30 uur weer terug in Stein was. Na de maaltijd keerde men weer huiswaarts, zodat men om 8 uur weer thuis was. Dinsdag 17 juli is de laatste rit voor de zomerva kantie en met de braderie a.s. za terdag staat de tourclub ook weer met een tent bij Piet en Gelien. 71 deelnemers voor kringwedstrijd Schietvereniging "Prinses Julia na" organiseerde een kringwed strijd op de 100 meterbaan bij Gorishoek. Er waren 71 deelne mers. De wisselbeker werd ge wonnen door thuisclub "Prinses Juliana" met 200 punten. "Prinses Beatrix" uit Stavenisse wist 198 punten te behalen, "Nederland en Oranje" - Poortvliet noteerde 198 punten, "De Eendracht" uit Tho len had er 197 en hekkesluiter ditmaal "Prinses Juliana" uit Sint-Annaland met 197 pnt. Prijswinnaars Personeel: Klasse H: 1. A. Knuist 147; 2. H.M. de Vos 147; 3. R.v. Reyen 146. Klasse A; I. M. Lindhout 149; 2. M.J. de Groen 148; 3. D. Bruin zeel 147; 4. M. Andriesse 146; 5. L. Hage 146; 6. J. Poot 146; 7. J. Menheere 146; 8. C.W. de Vos 145; 9. A.J. Menheere 145. Klasse B: 1. W. Donker 147; 2. M. Bazen 146; 3. M. Bolier Fzn. 144: 4. P.v. Dijke 143; 5. H. de Groen 142. Klasse C: I. J. Bazen 140; 2. R.v. Oudenaarde 140. Klasse D: 1. Dhr. Wurpel 145; 2. C. de Visser 144; 3. R.v.d. Laar 142: 4. P. de Groen 142; 5. J. Rij- stenbil 141. VERVOLG PAG. 9 predikbeurten zo 15 juli 1984 THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. den Besten, Katwijk 18.30 u. ds van Loon HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds van Pel, Appelscha (HD) CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst GEREF. KERK 10 u. ds Droogendijk 17 u. ds Knibbe GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds Tanis 14.30 u. leesdienst R.K. KERK za 19 en zo 9.15 u. H.Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds vd Heijden GEREF. KERK 10 u. ds van Galum, Bergen op Zoom CHR. GEREF. KERK 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst R.K. KERK za 17.30 en zo 10.30 u. H.Mis SINT ANNALANL» HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds Jongebreur, Middelharnis 18 u. dhr. de Groot, Nw Lekker- land GEREF. GEM. 9.30 14 en 18 u. leesdienst wo 1 juli 19.30 u. ds Venema GEREF. GEM. IN NED. 9.45 14.15 en 18.15 u. leesdienst di 1 juli 19.30 u. ds Malan, Rhe- nen STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds Samsom. Harder wijk OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds van Loon HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds Quartel, Gouda 19 u. ds Otte, Rilland OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst R.K. KERK za 19 u. H.Mis, Haestinge SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Zweitstra,. Hendrik Ido Ambacht GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst wo 18 juli 19.30 u. ds Koster POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds Vlietstra, Doornspijk 18 u. ds de Jong GEREF. KERK 10 u. Dr. van Zuijlen. Bergen op Zoom 14.30 u. ds Droogendijk GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds Cysouw GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. leesdienst OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u.ds v.d. Meer ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds Knibbe 15 u. ds Vrijhof, Roosendaal za 14 en zo 15 juli 1984 Tholen, Poortvliet, Oud Vosse meer en Scherpenisse (Dr. Padt) Dr. Mellema, Tholen, tel. 01660-2377 St. Maartensdijk, Stavenisse, St. Annaland en Scherpenisse (Dr. vd Bel) Dr. Jansen, St Maartensdijk, tel. 01666-4126 St. Philipsland en Nw Vossemeer Dr. van Doesburg, St Philipsland, tel. 01677-2500 WIJKVERPLEEGSTERS zr Schot, av- en nachtdienst zr. Kuzee, tel. 01100-14444 TANDHEELKUNDIGE HULP Bomas, Sint Philipsland, tel. 01677-3232 DIERENARTS Dr. Rinses, St. Maartensdijk, spr. u. za 8.30-9 u. Dr. Brons, Tholen. spr. u. za 11-12 u. ANONIEME ALCOHOLISTEN tel. 01660-3742 wo 20.15 u. REC- geboitw, Tholen WELZIJNSORGAAN Alg. maatsch. wrk. gezinsverzor ging en info-advieswrk. dag. 8.30-10 u. geestelijke volksge zondheid di-do-vr morgen 9-10 v. cons. bur. alc/drugs di 17 juli 19-20.30 u. Hoogstr. 12, Tholen. ADVIESB. GEHANDICAPTEN Jelderda, tel. 01677-2533 TELEFON. HULPDIENST 01180-15551 d/n. 01180-36251 (chr) en 01650-56600 (kinderen) RUTGERSHUIS B.O.Z. Parallelweg 39, 01640-40242 BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis vrouwen, tel. 01184-14645 LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwanger schap, 01660-3947, 01665-2654 AMBULANCEVERVOER tel. 01650-40000 STORINGEN ENERGIE 01660-3250 bgg 01184-79191 HOOGWATERSTANDEN do 12 t/m vr 20 juli uur donderdag 12 4.00-16.18 vrijdag 13 4.31 - 16.58 zaterdag 14 5.19 - 17.40 zondag 15 6.02 - 18.22 maandag 16 6.47 - 19.03 dinsdag 17 7.27 - 19.40 woensdag 18 8.03 - 20.17 donderdag 19 8.40-20.52 vrijdag 20 9.19 -21.31 vr 13 juli 4.20 v. Volle Maan

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 2