Indeling competitie in nieuw seizoen Wisselbeker voor schutters Stavenisse Zaterdag 36e ronde van Oud Vossemeer 1 ✓TV Eind uitslag nederlaag Tournooi B.V. Smerdiek Marian van de Berge verrassend thoolse titel Revanche voor Mark Zuidweg Deltaweek zeilwedstrijden ook in Sint Annalandse haven Fliplandse supporters Geen winnaar Eendrachtcup Bij verhuizing Donderdag 5 juli 1984 EENDRACHTBODE 15 autosport atletiek paardensport EENDRACHTRUITERS w.a. donken ook voor: reisverzekering De indelingen voor het seizoen 1984/1985 van het zaterdag en zondag voetbal zijn inmiddels bekend. In de 4e klasse G zondag komt Vosmeer voor het eerst sinds 3 jaar weer uit. Ook nieuw in deze klasse zijn het gepromoveerde NSV van trainer Theo Moerland en het uit de 3e klasse D gedegradeerde BSC. Heieen Hage wint toer-ritzege Na een huishoudelijke wedstrijd tussen Stavenisse en St Annaland, georganiseerd door S.V. Prinses Juliana, kunnen de schuttersverenigingen deze twee plaatsen terugzien op een geslaagde en sportieve wedstrijd. Tweeenveertig schutters van beide verenigingen zorgden voor een spannend verloop. THOOLSE TENNISKAMPIOENSCHAPPEN Taaie Tijgers gaf visitekaartje af in Nieuw Vossemeer Zaterdag wordt in Oud Vossemeer voor de 36e keer een wielerdag georganiseerd met deelname van o.a. Thijs Fase en Nap Hage. Dat deze organisatie in het verleden een goede naam heeft weten op te bouwen, blijkt ook dit jaar weer uit het geweldig deelnemers veld. Renners die er één keer hebben gereden, komen er het volgend jaar graag terug. wielrennen Kanshebbers tennis bokma BOKMA JONGE duivenrubriek -tl NIEUW- VOSSEMEER a.u.b. tijdig een adreswij ziging sturen aan Een- drachtbode, Postbu; S, St. Annaland of aan uw bezorger. Via de kabel ontvangt u méér Wimbledon Casema Tijdens de afsluitende omloop van de A-finale op het Schelde- circuit behaalde Sjacco Bliek een eerste plaats. De gebrilde coureur hield onder meer Leo Franke (2e) en stalgenoot Joop van Holstein (4e) achter zich en ontving veel complimenten voor zijn goed ge reden race. Tholenaar Wim Feenstra was niet irf vorm, want met troostprijzen in dé manches mocht hij niet starten in de finale. In de tussenstand neemt Bliek de eerste plaats in met 88 punten. Van Holstein is vierde met 73 p. en Feenstra vijfde met 68 p. De Oud Vossemeerse trimmers Kees Stols en Dick Vaders hebben zaterdag hun eerste halve marathon gelopen in Roosendaal. Zij kwamen uit op een tijd van 1 uur en 45 minuten, waarmee ze dik tevreden waren. Aanmerkelijk sneller gingen de WHS broers Ewout en Rien Fase, die in 1 uur en 22 mi nuten de finish haalden. Rien Hom mel was voor het eerst na een zware blessure weer van de partij. Zijn tijd bedroeg 1 uur en 35 minuten. Winnaar van de Roosendaalse marathon werd Cor Lambrechts met een tijd van 1.02.29 voor Ge rard Nijboer in 1.02.34. Leen van Driel uit Sint Maartensdijk ein digde in een tijd van 1.18.27, Re.é Stoop, Tholen 1.31.04 en ex SPS- trainer Toon Pollemans 1.31.12. Rode Kruis organisatoren Johan Konings en Johan Baerends ein digden in een tijd van respectie velijk 1.23.43 en 1.24.13. Op uitnodiging hebben een vijftal leden van de P.C. Eendrachtrui- ters deelgenomen aan een con cours hippique te Klundert. Bij het springen klasse L. deed Ri chard v.d. Werf met Ceasar mee. Het voorspringen leverde hem 0 ft op, zodat hij mee moest rijden in de barrage voor een klassering. Als 8e kwam hij uit de bus. De dressuur uitslagen: Klasse B: He- leen Zuidweg met Jonker 122 pnt. Dit was weer een winstpunt. Rian van Nieuwenhuyzen reed met Robin 110 pnt bijeen. In de klasse L. waren drie deelnemers. Helma v.d. Slikke met Chester behaalde in haar eerste L-proef meteen al 123 pnt., zodat ook in deze klasse haar eerste winstpunt weer binnen is. Richard v.d. Werf reed met Ceasar 106 pnt bijeen, terwijl de startcoupon van Jeroen Vroege met Wesly 96 pnt vermeld ver meldde. Op het concours hippi que te Hellevoetsluis waren de Eendrachtruiters met vier leden vertegenwoordigd. De harde wind en de zeer harde bodem zullen mede hebben bijgedragen aan de resultaten. Tot pechvogel van de dag mag Heieen Zuidweg worden uitgeroepen. Het jurylid vertelde haar na afloop van de proef dat zij precies 120 pnt. had. Dat leverde haar het laatste winstpunt op voor de promotie naar de klasse L. Aan het eind van de dag bleek dat de secretaresse van het jurylid een verkeerde optelling had gemaakt. Het wedstrijd secretariaat kwam maar tot 119 pnt. en dat levert niets op. Richard v.d. Werf had bij het L-springen een weigering en kwam niet voor de barrage in aanmerking. Aangezien hij vol doende voor stijl kreeg, leverde hem dat wel een winstpunt op. Bij de dressuur waren de volgende resultaten: B-dressuur: Heieen Zuidweg met Jonker 119 pnt. en een 'derde prijs, Rian van Nieu wenhuyzen met Robin 101 pnt. L-dressuur: Richard v.d. Werf met Ceasar 110 pnt en Jeroen Vroege op Wesly 107 pnt. W J. Donken-van Di|ke erkend assurantie-agent Kerkstraat 14 4694 BX Scberpemsse Telefoon 01666-29 79 assurantiebezorger hypotheekadviseur NOAD '67 speelt voor het eerst in de 4e klasse A zaterdag, evenals het gepromoveerde VCK en het gedegradeerde Krabbendijke. Verdwenen zijn hier Veere, BWR en SPS. In de reserve 3e klasse A verdwenen Serooskerke 2 en We- meldinge 2. Nieuwkomers hier zijn Kogelvangers 2 en Veere 2. 4e klasse G: Vosmeer, BSC (Roosendaal), Hoeven, SC Kruis land, MOC'17 (Bergen op Zoom), Noordhoek. NSV (Nispen), Ou demolen. RCS (Souburg), SVW '67 (St. Willebrord), VES '35 (Oudenbosch). 3e klasse A: Dinteloord, Kapelle, Kloetinge, Kogelvangers (Wil lemstad), Serooskerke, Terneu- zense Boys, Veere, Wemeldinge, WHS, Zaamslag, Zwaluwe. 4e klasse A: Smerdiek, NOAD '67, 's-Heer Arendskerke, Krab- In de 3e klas A zaterdag is WHS de nieuwkomer, evenals de ge promoveerde clubs Kogelvangers en Veere. Verdwenen zijn Yerse- ke^NTV^^^^_Krabbendük^ pnt. pnt. St. Ie B.V. Antree '82 - 12.09 Halsteren 2e B.V. de Kroon - 11.78 pnt., Tholen. 3e B.V. Gorishoek 8.86 pnt. Scherpenisse 4e B.V. de Handel 4.31 Annaland 5e B.V. de Pluimpot 3.87 pnt., Scherpenisse 6e B.V. 't Hoefke 1.94 pnt. Bergen op Zoom 7e B.V. 't Schildertje 0.06 pnt. Ossendrecht 8e B.V. de Kaai 0.89 pnt. Tho len 9e B.V. Camping Stavenisse 1.80 pnt. Stavenisse 10e BV Ons Genoegen 2.16 pnt. Klundert lie B.V. Bersche Hoeke 7.60 pnt. Bergen op Zoom 12e B.V. Oud Kempen 8.40 pnt. Stavenisse 13e B.V. de Zeester 8.48 pnt. Scherpenisse 14e B.V. Tolrust 9.59 pnt. Poortvliet 15e B.V. de Pluimpot 21.91 Scherpenisse i16e B.V. wapen v. Putte 27.60 Putte Opnieuw staat een Smerdiekse in de belangstelling van de Interna tionale Wielerwereld. Na lauwe ren door Keetie en Bella Hage is het nu zus Heieen, die uit het rei- gersburgersnest van zich doet spreken. Ze won in de eerste Tour de France voor dames dinsdag de course voor de 34 andere deel neemsters. De 51.7 kilometer werd afgelegd in 1.24.43, wat een gemiddelde snelheid van ruim, 40 kilometer per uur betekende. In het algemeen klassement staat Heieen Hage op de 3e plaats met een achterstand van 1.12 min. op de Nederlandse leidster Mieke Havik, de vriendin van Nap Hage. bendijke, MEVO (Zierikzee), De Meeuwen (Zoutelande), Nieuw- dorp, Nieuwland, SNS (Stad a/h Haringvliet), VCK (Koudekerke), Wolphaartsdijk. Res. 3e klasse A: Smerdiek 2, Tholense Boys 2, WHS 2, Bruse Boys 2 (Bruinisse), Dinteloord 2, Kloetinge 2, Klundert 2, Kogel vangers 2 (Willemstad, De Meeu wen 3 (Zoutelande), Nieuwdorp 2, Seolto 2 (Zevenbergen), Veere 2. Er zal geen voetbalwedstrijd tus sen Tholense Boys en Smerdiek meer komen om uit te maken wie de winnaar is van de Eendracht cup wisselbeker, zo is vorige week op een federatievergadering met alle Thoolse voetbalverenigingen besloten. Men kon niet nader tot elkaar komen voor wat betreft een speeldatum, gezien de al in au gustus startende voorbereiding voor de nieuwe competitie. Zowel aan Tholense Boys als aan Smer diek zal nu een beker worden uit gereikt met het opschrift "Finalist Eendrachtcup 1984". De 3e t/m 6e prijs werden tijdens deze ver gadering uitgereikt aan respectie velijk WHS, SPS, Vosmeer en Stavenisse. Het verschil tussen beide vereni- Klasse B: 1. M. Knuist Stav. 144 p. gingen was niet groot, naar met 3 2. Jaap Moerland St. A. 141 p. 3. punten meer (over 150 schoten! Marien Stav. 140 p. 4. G. de Vos kwam de wisselbeker voor een Stav. 140 p. 5. J. Keur St. A. 140p. jaar in het bezit van Stavenisse. De tien beste schutters van deze plaats scoorden samen 1444 pun ten. De 10 beste schutters van Sint Annaland scoorden 1441 punten. Klasse HA: 1. M. Andriesse, Sta venisse, 147 p. 2. A. Menheere, St.A. 146 p. 3. J. v.d. Klooster jr. St. A. 146 p. 4. C. Boot St. A. 146 p. 5. H. de Vos Stav. 146 p. 6. J. v.d. Klooster sr. St. A. 146 p. 7. J.L. Goedegebuure St. A. 146 p. 8. L. Mage Stav. 145 p. 9. C. An driesse Stav. 144 p. 10. C. Potap- pel, Stav. 144 p. 11. R. Priem, Stav. 143 p. 12. L. Kloet St. A. 143p. 13. A. Knuist Stav. )42 p. 14. A. Fase St. A. 142 p. 15. Dick Bruynzeel St. A. 142 p. 16. P. de Vos Stav. 142 p. 17. W. Klippel Stav. 142 p. 18. P. Priem Stav. 142 p. 19. J. v.d. Graaf Stav. 141 p. 20 J. Kloet St. A. 141 p. 21J. Eerland Stav. !39 p. 22. M. den Braber Stav. 136 p. 6. Jap Bruynzeel St. A. 138 p. 7. M. Potappél, Stav. 136 p. Klasse CD: 1. R. de Vos Stav. 147 p. 2. Jaap Moerland St. A. 143 p. 3. G. Smits Stav. 142 p. 4. Johan Bruynzeel St. A. 141 p. 5. J. Rid- derhof St. A. 137 p. 6. R. v.d. Laar St. A. 137 p. 7- A. Smits Stav. 137 p. 8. W. Anthonisse St. A. 135 p. 9. M. Menheere St. A. 134 p. 10. C. van Gorsel St. A. 133 p. 11. J. Voorbraak St. A. 133 p. 12. J. den Braber Stav. 132p. 13 A. van Vos sen St. A. 124. Schietvereniging Prinses Juliana organiseert vrijdag en zaterdag (6 en 7 juli) een kringwedstrijd op de 100 meterbaan bij Gorishoek. De eerste dag begint om 18.30 uur, de tweede om 9.30 uur. De prijsui treiking vindt om 17.00 uur plaats in café De Gouden Leeuw in Scherpenisse. In een spannende en een uiter mate boeiende damesenkel finale werd de kersverse Zeeuwse kam pioene Judith van de Berge ver rast door haar zus Marian. Door haar titel gesterkt en als to renhoge favoriete getipt voor de Thoolse titel, leek ze rechtstreeks af te stevenen op een prolongatie van haar Thoolse titel. Maar vooral op basis van een ijzersterke mentaliteit besliste Marian an ders. Energiek en vasthoudend dwong ze de technisch opper machtige Judith tot fouten en wist zelf op de juiste momenten te scoren. Na de eerste set met 6-4 verloren te hebben, trok ze zowel de twee de 6-3 als de derde set 6-4 naar zich toe en mocht ze zich voor de derde maal Thools kampioen Derde werd Joke de Ruiter (Ee- gedima) die Gea van de Berge (Eegedima) in twee sets (6-3/6-3) versloeg. In het herenenkel A. re vancheerde Mark Zuidweg (Ee gedima) zich ten opzichte van 1983. Moest hij toen genoegen nemen met een tweede plaats, en kreeg hij wat negatieve publicatie in de jongste finale wees hij gedeci deerd en beheerst zijn tegenstan der Leen van As (Eegedima) te rug. In twee sets (6-0/6-1) sloeg hij de titelaspiraties van Leen stuk en wist hij vrij gemakkelijk zijn tweede Thoolse titel in de wacht te slepen. De derde plaats werd opgeéist door Leen Goedgebuure (St. An naland) die de kampioen van 1983. Jan Leeuwenhaag (Jacoba Twee nieuwe kampioenen bij de Thoolse tenniskampioenschappen: Marian van den Berge als de grote verrassing omdat ze haar jongere zus Judith(Zeeuws kampioen) versloeg en Mare Zuidweg, beiden van Eege dima Tholen. Wethouder van sportzaken P. van Schetsen reikte de prijzen uit en speldde de trouwste supporter Toon Engelvaart uit Tholen een speciale medaille op, waarin mede de dank aan alle belangstellenden werd uitgedrukt. Voorzitter T.C. Benou van de organiserende vereniging Jacoba van Beieren uit St. Maartensdijk vond overigens, dat de tennissport best meer publieke belangstelling verdiende. Wethouder Van Schetsen constateerde toch, dat de tennissport op Tholen steeds meer in de schijnwerpers kwam, mede gezien het Zeeuws kampioenschap van Judith van den Berge. Hij hoopte op een verdere uitbouw. Voorzitter Benou was het gemeentebestuur erkentelijk voor de uitste kende zorg voor de sportaccommodaties. De opzet bij dit eerste lustrum van de Thoolse tenniskampioenschappen was nieuw met een A- en B- klasse. De opzet was nog meer deelnemers te krijgen en dat lukte, maar Benou zag er graag nog meer. Niettemin was er voldoening over dit geslaagde kampioenschap. De Taaie Tijgers uit Oud Vosse meer hebben het veldvoetbaltoer- nooi van VOS '81 in Nieuw Vos semeer, gespeeld op zaterdag 30 juni, afgesloten met een fraaie le plaats. De Taaie Tijgers, bestaan de als zaalvoetbalteam uit o.a. Gaby, Frans en Harrie Haver- mans, Ad en Jos van Treijen, Frans Verhees en Dick van de Zande werd voor deze gelegen heid aangevuld met Jack en Fred Hommel, Jack Mosch, Kees Krij ger en Leo Polderman. In een toch vrij zware competitie van zeven ploegen wisten de Taaie Tijgers vier van de zes par tijen om te zetten in winst en twee in een gelijkspel. De Taaie Tijgers sloten het toernooi zodoende als enige ploeg ongeslagen af met een doelsaldo van 9 doelpunten voor en 0 doelpunten tegen. De Taaie Tijgers eindigden daardoor op een gedeelde eerste plaats met de camping uit Nieuw Vossemeer. Strafschoppen moesten de uitslag brengen en mede door het koel bloedig nemen van de strafschop pen door Frans Havermans en het stoppen van een strafschop door Jack Hommel werd door de Taaie Tijgers een verdiende eerste plaats behaald. Dit leverde een fraaie beker op, die door burgemester Rijstenbil aan aanvoerder Jos van Treijen werd uitgereikt. Olympisch kampioen Piet Kleine grote trekpleister Advertentie I.M. De reden hiervan is het groot aantal te verdienen premies en daarnaast het mooie en selectieve parcours. Het is beslist geen ge heim dat een wielercriterium (en dat geldt dan vooral bij de ama teurs) staat of valt bij het aantal premies. Juist die wedstrijden waar nog veel te verdienen valt mogen zich nog verheugen in een rennersveld met grote namen. Een van deze wedstrijden is ongetwij feld nog de ronde van Oud Vos semeer. Er is dit jaar weer een ongekend aantal premies te ver delen - het reglementaire bedrae van 2500 gulden - en het is dan ook logisch dat een aantrekkelijk deelnemersveld kan worden ge boden. Ondanks grote concurrentie van elders komen er bij de amateurs ongeveer 90 renners aan de start. Onder hen zijn de navolgende kanshebbers: Piet Kleine, Jannes Slendebroek, Antoon v.d. Steen, Jac. v.d. Poel, Dries Klein, Frank Moons, Hans Baudoin, Peter Da- men, Berry Zoontjes, Wim Jennen en Peter Hofland. Daarnaast een groot aantal regionale coureurs die echter zoals in het verleden al meer is gebleken, beslist niet minder kans op de overwinning hebben. Zij zullen dan ook zeker voor felle tegenstand zorgen. Enkele namen zijn: Bart van Est, Reinier Valkenburg, Thijs Fase, Peter v.d. Klundert, Ad v.d. Poel, Nap Hage, Matti de Baat en Pérry van Loon. Ook bij de junioren staat er om 13.00 uur een aan trekkelijk rennersveld aan de start o.m. Theo Akkermans, Jan Wil lem van Loenhout, Jos en Patrick Bol, Corné van Rijen, Antoine Goense en Kees Schouwenaar. Evenals in de voorbije jaren staat ook deze ronde in het teken van het Groene Kruis. In het verleden werd ruim 40.000 gulden aan de instelling afgedragen en onlangs kon nog voor 4250 gulden verple- gingsmateriaal op kosten van het wielercomité worden aangeschaft. Om de ronde ook dit jaar weer financieel rond te krijgen, werd onlangs de jaarlijkse donateurs actie gehouden. De plaatselijke en regionale middenstand en het be drijfsleven hebben zich eveneens weer van hun beste kant laten zien. Thijs Fase en Nap Mage fietsten een sterke ronde van Kruiningen. Het Thoolse duo kon na halfkoers plaatsnemen in de kopgroep, maar in de slotfase was er echter geen hoofdrol voor hen wegge legd. Met een derde plaats voor Thijs een vierde voor Nap waren er wel ereprijzen. Deze koers over 80 km. bracht winst voor Bijvanck in een tijd van 1.58.44. Izak Hage kreeg een tegenslag te verwerken, toen hij het slachtoffer werd van een val partij. Dirk Uyl werd elfde in de ronde van Sprundel. Dit resultaat kwam tot stand in de sprint van de grote groep, ondanks een valpartij bij het uitrijden na de finish met Uyl als een van de betrokkenen. Op wat schaafwonden na bleef de schade gelukkig beperkt. van Beieren) geen ereplaats toe stond en in twee sets (6-4/7-6) won. In het gemengd dubbel A werden de aspiraties van Leen van As wel gehonoreerd. Samen met Marian van de Berge, die d-armede haar tweede titel veroverde, werd de kampioenstitel binnengehaald. Ze hadden drie sets (4-6/6-3/6-3). nodig om hun tegenstanders Cees Potter (Eegedima) en Gea van de Berge( Eegedima) te verslaan. Wist vooral Marian in de eerste set de juiste lengte nog niet te vinden, de tweede en derde wer den met goed en gevarieerd ten nisspel binnengehaald. Damesenkel voor Sophie de Kerf In het damesenkel B wist Sophie de Kerf (jacoba van Beieren), na aanvankelijk met 4-1 te hebben achtergestaan in de eerste set, in twee sets (6-4/6-2) te winnen van Cootje van de Berge (Eegedima). Met gedegen en onverzettelijk spel maakte zij haar plaatsing als eerste waar en behaalde daarmee haar eerste Thoolse titel. Derde werd Coba Sturris (Jacoba van Beieren) en vierde Nel Breker (Eegedima) (6-3/4-6/6-1). Het herenenkel B leverde na twee spannende en met wisselende kansen gepaard gaande sets als uiteindelijke winnaar Bert van de Brink (Eegedima) op die George Koenders (Eegedima) met twee maal 7-6 versloeg. Derde werd Ruud Bothof (Eegedima) die Ad Kuzee (St. Annaland) in drie sets terugwees (1-6/6-0/6-0). Spannend Het gemengddubbel B werd een overwinning voor Wim en Bianca Brevet (Jacoba van Beieren) die in Henny en Kees Polderman (Jaco ba van Beieren) geduchte tegen standers tegen over zich hadden. De eerste set moesten ze vrij snel prijsgeven (1-6), waarna ze de tweede set in 6-1 naar zich toe trokken. De derde en beslissende, set. werd heel spannend. In een vrijwel gelijk opgaande strijd wis ten Wim en Bianca Brevet uit te lopen naar 5-2, maar Kees en Henny kwamen heel sterk terug naar 5-4, wat hun laatste wapen feit betekende, want door heel sterk te serveren wist Wim Brevet uiteindelijk de laatste game naar zich toe te trekken en zodoende de thoolse titel veilig te stellen. Derde werden Corrie van Kempen en Peter Theunisse (Eegedima) die eveneens drie sets (3-6/6-3/6-2) nodig hadden om Trudy ten Cate en Hans van Dijke (Jacoba van Beieren) terug te wijzen. Eerste lustrum geslaagd In zijn slotwoord bedankte de voorzitter van jacoba van Beieren, de heer Th. C. Benou, voor de ge leverde inzet van allen, in het bij zonder die van de eilandelijke wedstrijdkommissie voor hun voortreffelijke organisatie. Het eerste lustrum van de thoolse kampioenschappen was een feit en hij kon terugzien op een ge slaagd toernooi. Hij betreurde overigens de afwezigheid van zo wel St. Annaland als Oud-Vosse- meer op deze finale dag, maar had daarnaast veel waardering voor het gemeentebestuur van Tholen die ieder jaar weer borg staan voor prima akkommodaties. Wethouder P. van Schetsen reikte de prijzen uit, na in zijn weer woord gesteld te hebben dat het gemeentebestuur een goede zaak vond wanneer eilandelijke ver enigingen elkaar vinden voor het organiseren van dergelijke evene menten. Tenslotte werd door de wethou der, een medaille opgespeld bij Toon Engelvaart die als zeer trouwe supporter de meeste wed strijden had bijgewoond en daar voor terecht in het zonnetje werd gezet. S>~r:ür" 17™ Advertentie I.M. De. Reisduif, St. Philipsland, 25 juni, 106 duiven, los om 1330 u. vanaf St. Vincent, le d. 939.81 m/m, 13.06.11 u. I.d. 696.32 m/m en 19.09.46. Iz. Vermeij 1, M. Fonteijne 2, 13, 19, 24, K.de Frel 3, 10, 11,20,21, Jac. van Dommelen 4, 6, 15, J.D. Quist 5, W. Neele 7, Sj. Vermeij 8, 9, J.C. Verwijs 12, 18, J. Verwijs Zn 14, 23, 27, Iz. Reijngoudt 16, M. Laban 17, 22, S. Vermaas Zn 25, C. Verwijs 26. De Reisduif, St. Philipsland, za 30 juni, 132 duiven, los met NW-wind om 6.45 u. vanuit Melun. le d. 1130.85 m/m en 12.03.23 I.d. 1071.65 m/m en 12.21.22 u. J.D. Quist 1, 16, J. Zuidweg 2, A. v.d. Est 3, S. M. Quist 4, 13, Adr. Verwijs 5, 6, 17, Jac. Geense 7, F. den Braber 8, 29, C. Verwijs 9,22, P. Wagemaker 10, W. Verwijs 11,21, 24, Iz. Vermeij 12, J. Verwijs Zn 14, Jack Reijngoudt 15, 18, 23, K. de Frel 19, 20, 26, 32, L. Reijngoudt en Zn 25, Joh. Reijngovdt 27, A.S. Hooglander 28. S. Vermaas en Zn 30, M. Laban 31,33. De Reisduif, St. Philipsland, za 30 juni, 146 duiven met ZW-wind los vanuit Chateauroux, le d. 1109.83 m/m en 14.47.20 u. I.d. 98930 m/m en 15.50.10 u. Th. Bakker 1, 7, 14, 15, 17, 19, 32, M. Laban 2, Jack Reijngoudt 3, Jac. Geense 4, K. de Frel 5, 16, Abr. Ver wijs 6, 30, 34, Iz. Vermeij 8, W. Neele 9, 11, J. Verwijs en Zn 10, 25, 26, 37, Adr. Verwijs 12, S M. Quist 13, 22, 35, J. Zuidweg 18. J. Quist 20, 24, J.D. Quist 21, C. Verwijs 23, A. v.d. Est 27, M. Meijer Zn 28, A. Faasse 29, Joh. Reijngoudt 31, 36, M. Fonteijne 33. Wedvlucht St. Vincent 26-6 1984, Reisduif te Scherpenisse. In concours 56 duiven los 1330 uur veranderlijke wind. le pr. 13-36-25, laatste pr. 20-13- 08 afst. 969 km. P. Bevelander 1-4-5-6-7-9-10-11-16-19, Iz. Moerland 2-13, J. Moerland 3-14, P. Potappel 8, A. Gebraad 12, J. op den Brouw 15. G. Larooy 17, A. Moerland 18 St. Vincent 26-61984. Trouwe Duif te Tholen, In coucours 22 duiven los 1330 uur veranderlijke wind le pr. 13-32-15, laatste pr. 17-56-59, afst. 970 km. J. v. Dijke (Kr) 1-2, J.M. v. Dijke 3-4-5, J. Deurloo 6. Wedvlucht Chateauroux 30-6-1984, Reisduif te Scherpenisse, In concours 73 duiven los 6.20 uur kale n.w.wind, afst. 556 km. le pr. 14^HM4 1093.55 m. laatste pr. 16-03-26 951.79 m. J. Moerland 1-9-12-16-17- J. op den Brouw 2-5-7-8-9-19. A. Moerland 3-20. A. Gebraad 4-6-15. D. Uijl 10-13-24. L. de K. Koolaard 11-14-18. P. Potappel 21. A. Riedijk 22. K. Lis- seveld 23. Wedvlucht Chateauroux 30-6-1984, Trouwede Duif te Tholen. In concours 65 duiven los 6.20 uur kalme n.w. wind, afst. 555 km. 1 pr. 14-43-11 1104.45 m, laatste pr. 15-37-02 998.10 m. J. Noom 1-2-13. L. v.d. Klein Jz. 3. C. Laban 4. A. Korsman 5. L. v.d. Hoofd 6-11, L. v.d. Klein (S) 7-16. P. Laban 8-9-12-15, C. Moeliker 10. A. Laban Zn. 14. J.v. Dijke (Kr.) 17. Wedvlucht Melun 30-6-1984 Reisduif te Scherpenisse. In concours 151 dui ven los 6.45 uur kalme n.w. wind, afst. 352 km. le pr. 11-53-23= 1147.58 m. laatste pr. 12 21 -26 1051.15 m. A. Riedijk 1-27. A. Moerland 2-10-11-16-34, J. Moerland 3-6-7- 18-26-36, A. Gebraad 4. L. de K.Koolaard 5-8-14-28-40-42 K. Lisse- veld 9-12-19-38-39. W Moerland 13- 20-29-32-35-48 J. op den Brouw 15. Iz. Moerland 17-30-33-43-45-49. A. Hage 21. P. Potappel 22-31-37-46-47-50. D. Uijl 23-24-25-41-44. Wevlucht Melun 30-6-1984, Trouwe Duif te Tholen. In concours 128 duiven los 6.45 uur kalme n.w. wind afst. 352 km. le pr. 11-54-58 113733 m laat ste pr. 12-10-27= 1082.53 m. A. Laban Zn. 1-24, P. Laban 2-7-10 L. v.d. Hoofd 3. J. Noom 4-11-17. T. Theunisse 5-19-21-25. L. v.d. Klein (S) 6-20. L. Hage 8. J. Toetenel 15-16 A. Korsman 18-28-30. J. van Dijke (Kr) 22. J. Kegge 23-26 J. Baay 27. J. Hol 31. A. Kot 32. De Zwaluw Oud Vossemeer St. Vincent afst. 975 km. Los Zondag 13.30 uur aankomst le duif maandag 4.52.57 Laatste duif Dinsdag 10-39-32. R. Vaders 1-3-9, A. Hommel Jac. zn. 2. S. Schetters 3-11, A. Lindhout 5-8-13, F. Hommel J.zn. 6, Jac. Vaders en zn.7, J. Egberts, 10, D. Istha 12, J. v. Ballegooy 14, le overduifD. Vaders In concours 57 duiven van 14 deelne- Chateauroux afst. 560 km Los 6.20 uur afst. 560 km, los 6.20 uur aankomst le duif 15-14-23 met 1047 m p.m. Laatste duif 15-54-37 met 963 m pm In con cours 57 duiven van 14 melkers. A. Lindhout 1-11, U de Graaff 2, Jac. Vaders en zn. 3-19, R. Vaders 3-17, D. Istha 5-18, P, Hommel Jzn 6. J. v. Bal legooy 7, D. Vaders 8, S. Schetters 9-12, J. Potappel 10, J. Egberts 13-15, G. Hoek en zn. 14-16. Melun afst. 356 km los 6.45, uur aan komst le duif 12.03.04 met 1119 m p m laatste duif 12.15.49 met 1071 m p m In concours 98 duiven van 19 inzen ders. A. Havermans Dzn. 1-4-13-27, P. Hommel Jzn. 2-11-14-17-32, P. Vis 3-19-26, M. Moerland 5-15-31, R. Vaders 6-8-9-12-24-33 S. Schetters 7-25, J. v. Ballegooy H. Bintenhuis 16-20, D. Vaders 18-21, Jac Vaders 18-21, Jac Vaders en zn 22-29, J. Po^ tappel 23-28, J. Egberts 30. /PLAATSELIJK NIEUWS PLAATSELIJK NIEUWS PLAATSELIJK NIEUWS m—mmamimmMfcMMUHMmiHW Politie met telefoondoorkiesapparaat beter te bereiken De groepscommandant van de rijkspolitie heeft het college van b en w op de. noodzaak gewezen om naast het telefoontoestel op het politiebureau een telefoondoor kiesapparaat te plaatsen, dat wordt ingeschakeld bij afwezig heid. Het komt vaak voor dat het bureau niet is bezet. Men krijgt dan via een antwoordapparaat te horen, dat er gebeld kan worden naar het groepsbureau in Halste ren of'het districtsbureau in Bre da. Het wordt door de bewoners erg vervelend en moeilijk gevon den telkens meerdere nummers te moeten draaien om de politie te kunnen bereiken. Met het plaat sen van een telefoondoorkie sapparaat kan aan dit euvel wor den tegemoet gekomen. Dit ap paraat schakelt direct door naar het groepsbureau of districtsbu reau. Het geeft meer service aan de mensen die de politie willen bellen. Het rijk, waaronder de rijkspolitie resoneert, wil de vrij dure apparatuur niet beschikbaar stellen. De kosten bedragen na melijk 1650 gulden excl. 19% btw en 100 gulden aansluitkosten, dus in totaal 1982,50. Het apparaat zal na aankoop door de gemeente om niet in bruikleen worden ge geven aan de politie. Het ge meentebestuur vindt zich niet di rect als eerste verantwoordelijk om de politie met dergelijke ap paratuur uit te rusten, zij ziet dit als een rijkstaak. Gezien de kosten heeft het gemeentebestuur over de aankoop geen eensluidend standpunt kunnen innemen, zodat de gemeenteraad gisteravond over deze zaak een beslissing heeft genomen. Verkoop bouwgrond De gemeenteraad heeft het ver zoek van de Stichting Regionaal Woningbezit te Steenbergen in gewilligd om bouwgrond te ver kopen voor de bouw van vier eengezinswoningen aan de Dr. Vermetstraat. Voor deze woning bouw zal eveneens een geldlening en een rijksbijdrage in de exploi tatiekosten worden aangevraagd. Voor de grond verkopen zijn de algemeen geldende verkoopvoor waarden gehanteerd, waardoor de grondprijs wordt verkocht tegen de bij raadsbesluit van 25 maart 1983 vastgestelde' grondprijs van 16000 gulden (excl. btw.) per bouwperceel. In de exploitatie- opzet voor dit gebied zijn deze bouwpercelen berekend tegen een bedrag van 16000 gulden. Het nodige onderhoudsschilder- werk aan de panden Voorstraat 40 en 42 zal worden gedaan door de firma van Sittert uit Steenbergen, die van de vijf gevraagde schil dersbedrijven met een prijsopga ve van 12000 gulden excl. btw. het goedkoopst was. De gemeente raad nam deze beslissing na een advies van de'dienst Bouw- en Woningtoezicht. In totaal zal er een bedrag van 14500 gulden voor de werkzaamheden worden uit getrokken, te weten de aanneem- som 12000, btw. 2280 en onvoor zien 220 gulden. Het bedrag is af te schrijven in vier jaar wat neer komt op 3625 gulden per jaar. De onlangs opgerichte suppor tersvereniging van NOAD '67 uit St. Philipsland mag zich verheu gen in een goede belangstelling. Uitgezonderd bestuursleden en leden van de voetbalvereniging, kan iedereen zich als lid laten in schrijven. Het was me dinsdagavond een drukte van belang in de Sint Annalandse jacht- en beroepshaven. Nooit eerder zaten de inwoners en andere belangstellenden zoveel grotere en kleinere pleziervaartuigen in die haven verzameld. Het aantrekkelijke gezicht van het vanaf vier uur schier onafgebroken binnenkomen van bijna 200 boten werd tenslotte in de haven zelf een zee van masten. Vanuit Zierikzee gekomen was Sint Annaland voor die avond en nacht pleisterplaats om woensdag de tocht naar Bergen op Zoom te vervolgen. Wel koel was het dinsdag toch prima zeilweer in tegenstelling tot het jaar daarvoor, toen een vrijwel windloze dag heel wat minder deelnemers in de Sint Annalandse haven bracht. De watersportvereniging Sint Annaland behoort tot een van de negen organisatoren van het deltaweekgebeuren Een grote vertegen woordiging van klassieke platbodems naast de zo rank en. scherp ge lijnde Sint Annalandse Panta Rhei of de oude tweemaster avontuur. Menig opvarende maakte 's avonds een wandeling door het dorp, ter wijl op het havenplein een feesttent met.Veronica Drive-in discotheek voor muziek zorgde, die via de Westenwind ook voor de inwoners wel te horen viel. Dezeilweek duurt tot zaterdag en eindigt in Wolphaartsdijk. ~Xp dan met uw eigen antenne. En niet te vergeten de Tour de France en de Olympische Spelen. Voor informatie: Casema, Teteringsedijk 80b, 4817 MH Breda. Tel.076-225410 Advertentie l.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 15