Dubbele prijs doré's: 2.42 Overstekend jongetje door auto aangereden Provincie keurde verhuur bedrijfsverzamelgebouw St. Maartensdijk zelf goed FA. W. PLEUNE ZN. BOUMAN POTTER Nieuwe brandweerauto St. Annaland reed van de dijk De 41-jarige Belgische sportduiker P.H. uit Merksem wordt sinds vrijdagnacht bij Gorishoek vermist. Zijn collega B. de V. uit Burcht (B), die met een lijn aan H. verbonden was, kwam met enige moeilijkheden wel boven water en werd per ambulance naar de decom- pressietank van duikbedrijf Vriens in Bergen op Zoom vervoerd. Inmiddels is hij gezond thuis. Bij de reddingsoperatie reed de nieuwe brandweerauto uit St. Annaland van de Gorishoeksedijk. De vier inzit tenden kwamen er met schaafwonden en blauwe plekken nog goed van af. De auto is zwaar bescha digd. Vletten Tevergeefs De ontwerp-overeenkomst voor verhuur van ruimte in het bedrijfsverzamelgebouw in St. Maartensdijk heeft de exploitant (bouwbedrijf Uijtdewilligen) ter beoordeling aan het Provinciaal Bestuur gezonden en daarmee hebben gedeputeerde staten ingestemd. Het gemeentebestuur handelt daar naar, zodat ik erg nieuwsgierig ben naar de antwoorden van g.s. op vragen van drie statenleden. Wethouder Versluijs zei dat in de Commissie Bedrijfsleven op vragen van J. Snoep (FNV). Scherpe woorden OUDE MEUBELEN STOFFEREN WIJ ALS NIEUW ADRIC. BROEKHUIS EN ZN. Een begrip voor kwaliteit en service! Niet verzekerd Ondanks kritische kopers over sortering De eerste aardappelveiling heeft woensdagmorgen in St. Annaland meer dan het dubbele van de prijs van vorig jaar opgeleverd: ƒ2.15 tot ƒ2.42 per kilo tegenover 14 juni 1983 prijzen van 95 cent tot 1.06. De aanvoer was toen echter 44 ton en gisteren nog maar 18 ton. Morgen wordt er opnieuw geveild en dan dinsdag. Toch 2.28 tl ii -4- Molenstraat tel. 01662-2445 Poortvliet Een gecompliceerde beenbreuk van Smerdiek-verde- diger Rien Koopman L.Jzn. Na een botsing met de Thoolse aanvaller Jaap Schot heeft zaterdagavond in Stavenisse een voortijdig einde aan de Eendrachtcup gemaakt. Er was nog een halve minuut te spelen bij de stand 1-1 tussen Smerdiek en Tholense Boys. De ver lenging bleef toen na overleg uit. Dinsdagavond besprak de Thoolse voetbalfederatie de situatie. Daarbij kwam nog, dat S.C. Stavenisse als organisator van de Eendrachtcup 1984 deze week niet wilde laten spelen wegens het overlijden van een jeugdlid. De eigen clubkampioenschappen en jeugd- tests met barbecue voor zaterdag zijn afgelast. De federatie kon Tholense Boys en Smerdiek dins dagavond niet op 1 lijn krijgen. Nu de sportvelden voor onderhoud gesloten wórden, staat het vast, dat dit seizoen de Eendrachtcupfinale niet meer wordt overgespeeld. Maandag volgt nader overleg hoe de winnaar na de vakantie bekend zal worden. "Als or ganiserende vereniging vinden we 't jammer dat er dinsdagavond geen uitsluitsel kwam", zegt wedstrijd secretaris C. van Oeveren van S.C. Stavenisse. "Het was allemaal zo goed verlopen. Bij de voorronden was het al lekker druk en goed weer en zaterdag hadden we een kleine 500 bezoekers met zon. Het is een heel goed tournooi geweest, maar jammer genoeg liep het in de laatste minuut nog fout, hoewel wij daar als organisator niets aan konden doen", aldus van Oeve ren. Levensbelang Onvergetelijk PÊZE WEEK T uinbou wcentrum niet in de prullenmand De tienjarige John Scherpenisse uit Stavenisse is bij een verkeersongeluk op de Provincialeweg ter hoogte van de Weelweg om het leven gekomen. Zondagmiddag om kwart over drie wilde hij vanuit de Weelweg met zijn nichtje de Provincialeweg overste ken, naar het huis van oma en opa. Hij keek echter alleen naar rechts (richting St. Maartensdijk) en niet naar links (richting Stavenisse), waar een auto aank wam met vier inzittenden, bestuurder R.J. de B. uit Oosterhout had de twee kinderen gezien en zijn snel heid al teruggebracht tot 60-65 km. Zo'n anderhalf tot twee meter voordat de auto bij de kinderen was, stak het jongetje de weg over, ondanks dat zijn nichtje hem nog probeerde tegen te houden. De auto kon hem onmogelijk ontwijken. Zijn vader en moeder met de twee andere kinderen liepen vijftig meter achter John in de Weelweg en zagen het onge luk voor zich gebeuren. Met ernstig hersenletsel werd de jongen na de eerste hulp door dokter E.H. Veldman per ambulance van het Thoolse Rode Kruis naar Lievensberg gebracht. Bij de Thoolse brug werd de ernstig gewonde overge laden in de Bergse ambulance omdat de Thoolse zie kenauto weer naar een andere patiënt moest. John Scherpenisse, die tot een tweeling behoorde overleed maandagmiddag aan zijn verwondingen. In Stavenisse, waar hij onder meer lid was van verschil lende verenigingen,was de verslagenheid groot na dit ernstige verkeersongeval. qv i - Donderdag 14 juni 1984 10e Jaargang no3$ Duiker bij Gorishoek vermist Het alarm werd vrijdagnacht om streeks half een gegeven. Tien le den van de Antwerpse club de Frogmen, die op camping De Muye een sinksenkamp hadden ingericht, waren in de nacht van vrijdag op zaterdag bij hoog water gaan duiken. Twee van hen raak ten in moeilijkheden. De V. pro beerde H. nog te redden, maar dat mislukte. De andere duikers haalden de V. uit het water. Intussen waren de vier Thoolse brandweerkorpsen de brandweer Bergen op Zoom, twee ambulan ces, alsmede de politie te land en te water gewaarschuwd. De situatie was verward, want toen het korps St. Maartensdijk als eerste arriveerde na via OOÏ1 opgepiept te zijn, konden de op de Strekdam van Gorishoek aanwe zige duikers niet precies vertellen wat er eigenlijk aan de hand was. De ene duiker werd net per am bulance weggebracht. St. Maartensdijk waarschuwde telefonisch de St. Annalandse brandweer-commandant W.J. van Popering omdat die over een vlet beschikt, evenals Stavenisse en Tholen. St Annaland heeft bovendien twee duikers in het korps. Commandant van Pope- ring waarschuwde zijn onder commandant M. Hage en de dui kers N. Overbeeke en Abr. van Iwaarden. Het liep tegen, want bij het proberen van de motor van de vlet, werd het startkoord afge trokken. Daarop werd Stavenisse via 0011 gealarmeerd om met de vlet te komen, terwijl telefonisch commandant D. van Duivendijk van het Korps Tholen werd ge waarschuwd om met een paar man met de vlet te komen. Intus sen was Bergen op Zoom met een hulpverleningsvoertuig en twee duikers bij Gorishoek aangeko men. Aangezien de St. Annalandse duikers hun apparatuur nog aan moesten doen, werd besloten de brandweerauto te nemen, zodat ze dat tijdens de rit naar Gorishoek konden doen. Op de bochtige Gorishoeksedijk ging 'techter mis. Volgens de po litie stond er in de berm een tege moetkomende personenauto te wachten. De zware brandweer auto, bestuurd door de comman dant, week uit en rolde van de dijk. De vier inzittenden werden heen en weer geslingerd in de ca bine, waarin ook zware flessen met perslucht stonden. De wagen kantelde en bleef op de zijkant liggen, net voor een perceel tarwe. De vier brandweerlieden waren danig verschrokken, maar met wat stijfheid en een buil op 't hoofd liep 't af. Het korps Stavenisse zag de brandweerauto onderaan de dijk liggen en meldde dat per mobilo foon, waarna gemeentelijk com mandant Steenpoorte met dhr. de Snoep bracht naar voren, dat de Thoolse gemeenteraad na het be sluit om drukkerij Sacharias uit Roosendaal met financiële steun naar het bedrijfsverzamelgebouw in St. Maartensdijk te halen, nogal in opspraak was geweest. Er zijn zelfs vragen gesteld in de Provin ciale Staten. Is dat niet niks?, al dus de FNV-vertegenwoordiger. "Er worden ook vragen gesteld, waarvan ik zeg: dat is niks. Maar over deze laat ik me niet uit", al dus Versluijs. Aan het begin van de vergadering had PvdA-raads- lid J. de Bres gebruik gemaakt van het spreekrecht. Ten eerste om er op te wijzen, dat er voortaan geen twee commissievergaderingen op 1 avond moesten worden gehou den. Hij moest na zijn spreekrecht naar de commissie Financiën. Ten tweede herinnerde hij aan de laatste raadsvergadering, waar in besloten zitting werd gesproken over drukkerij Sacharias. "Er zijn toen hele scherpe woorden gezegd over bedrijfsvestigingen. In de ommissie Bedrijfsleven zouden we moeten bespreken, hoe er ge zamenlijk met de richtlijnen voor VERVOLG PAG. 7 Ook de kussens voor uw caravan of boot op de juiste maat gemaakt. Grote meubelstoffencollectie. Vraag vrijblijvend inlichtingen bij: SCHERPENISSE Tel. 01666-2627 ST. ANNALAND Tel. 01665-2798 of 2718 Advertentie I.M. Juwelier-horloger-opticien GROTE KERKSTRAAT 5-7 STEENBERGEN TEL. (01670)6 33 85. Uiterlijk valt het nog mee met de brandweerauto van St. Annalanddie van de Gorishoeksedijk reed. De wagen is echter dermate ontzet, dat de opbouw volledig verwijderd moet worden voor een grondige inspectie, waarbij ook het chassis wordt gecontroleerd. "Dit gaat maanden duren", zegt gemeentelijk brandweercommandant L.T. Steenpoorte. "Het is een droevige toestand, maar we moeten nog blij zijn, dat er geen persoonlijke ongelukken gebeurd zijn Advertentie I.M. Viet van het korps St. Maartens dijk naar het ongeluk reed. JDe motor, die nog draaide, werd door dhr. de Viet stilgezet. Met de vletten van Stavenisse en Tholen werd in het licht van schijnwerpers het water afgezocht naar de duiker, maar er werd niets gevonden. Na anderhalf uur zoe ken, rukten de korpsen Stavenisse en Tholen in. St. Maartensdijk hield zich bezig met het bergen van de St. Anna landse auto, waarvoor ook een kraanwagen arriveerde. Om streeks vier uur stond de auto op de weg, die gezien de aanwezig heid van olie werd schoon gespo ten. De wagen werd naar de schuur van de vlakbij wonende wethouder Versluijs gesleept. Bij het licht worden zocht het korps St. Maartensdijk vanaf Go rishoek tot aan de Noord polder de vloedlijn af tot zeven uur, maar opnieuw tevergeefs. Zaterdag morgen zocht nog een vliegtuig van de rijkspolitie. Ook zoekwerk van de rijkspolitie te water en de landgroep Tholen had geen resul taat. De 41-jarige Belg was met zijn vereniging al vaker bij Gorishoek geweest voor de duiksport. Met de pinksterdagen waren er ook op andere Thoolse campings tradi tioneel vele duikers aanwezig. De brandweerinspectie stelde za terdagmorgen een onderzoek in naar de schade van de St. Anna landse brandweerwagen, die vori ge maand officieel in gebruik werd genomen. De vrees bestaat, dat de gehele opbouw verwijderd moet worden. "Ik hoop wel, dat de schade nog behoorlijk onder de zei commandant Steenpoorte. Er is geen ton blijft'" all-risk verze kering, zodat alle kosten ten laste van de gemeente komen. Morgen krijgt St. Annaland tijdelijk een brandweerauto te leen van de brandweerinspectie. De hoge prijzen kwamen tot stand ondanks de kritische houding van de kopers ten aanzien van de sor tering. In de aanvoerruimte wer den een aantal steekproeven ge nomen en bij drie kisten die over- gekapt werden, bleken er boven aan grote aardappelen te liggen, maar onderaan kleinere. Enkele kopers maakten daarover sarcas tische opmerkingen, die in ver band gebracht werden met de kerkgang van de telers. Voor de veiling begon zei koper dhr. Kruidhof uit Strijen als re actie op het openingswoord van directeur D.L. Hage, dat sortering en gewicht te lijden hadden onder een vroege veiling. Hij wilde daar de telers voor de toekomst wel op attent maken. Direkteur Hage zei dat men ten aanzien van klachten bij de juiste man moest zijn en niet achter de rug om over zulke zaken moest praten. danks de wisselende sortering van de gewraakte partij van 117 kisten bracht die nog de goede prijs op van ƒ2.28 per kg., waarbij Ver- weij uit Den Haag de koper was. De eerste partij, 10 kisten van J.B. Moerland, werden gekocht door [.^WONINGINRICHTING Advertentie i.M. Bedrukte gezichten op het sportveld van S.C. Stavenisse, waar Smerdiek- speler Rien Koopman in de Eendrachtcupfinale tegen Tholense Boys een gecompliceerde beenbreuk opliep. Rien Smits van S.C. Stavenisse ont fermt zich over hem, terwijl ambulancechauffeur Hage jr. van het Thoolse Rode Kruis de brancard gereed maakt. Rien Koopman is na behandeling in het ziekenhuis inmiddels weer thuis. M. Westdorp uit 'St. Annaland voor ƒ2.25. Moerland was met 295 van de 712 kisten de grootste aanvoerder. Er werd in zeven partijen geveild, die nog gesplitst werden wanneer kopers een geringer aantal kisten moesten hebben, zoals Westdorp, bij de eerste koop. Een 78 kisten gingen er weg voor 2.21, 80 voor 2.30, 314 voor 2.15, 120 voor 2.36, 55 voor 2.37, 20 voor 2.40, 26 voor 2.42 en 117 voor 2.28. De drielingen brachten 1.45 tot 1.51 op tegenover vorig jaar 40-70 cent, de Kriel was goed voor 1.62 tot 1.69 tegenover 1.00 tot 1.11 in 1983. Deze werden voor het eerst in in plastic fust in plaats van de houten kisten aangevoerd. Naast Westdorp en Verwey waren de kopers: W. Rijnberg uit St. Annaland, v.d. Giessen uit 's Gravendeel, van Veen uit Poede- royen, C. Ruitenberg uit Willem stad en Kruidhof uit Strijen. J. v.d. Repe en loonbedrijf den Engels man uit St. Annaland en de gebr. den Engelsman uit Poortvliet. Di recteur Hage deelde mee, dat en kele telers erop hadden aange drongen de veiling vanaf het be gin open te stellen. De aanvoer zal de eerste dagen nog niet zo groot zijn. Alleen de 18 ha dore's van onder plastic komen nog aan bod, maar de verwachting is, dat de koude grond daarop in de loop van volgende week aansluit. Een behoorlijk deel van het aardap pelareaal kan dan voor de rooi- datum uit de grond zijn, wat voor de intensieve teler van levensbe lang is, aldus directeur Hage. De directeur noemde het eindre sultaat het vorige aardappelsei zoen onvergetelijk. "Ook de vei ling heeft goede zaken gedaan, wat ons voortbestaan veilig stelt". Hage gaf een overzicht van de in krimping van de Dorê's met 9 ha., maar de Premiere is uitgebreid met 5 ha en de Gloria met 8 ha. "Het gewas staat er voortreffelijk voor, maar wanneer we een goede prijsvorming houden, zal dit alle maal niet de tijd krijgen om de topopbrengst te produceren. Een voordeel voor de hoge prijs is wel, dat de oude oogst nagenoeg ge ruimd is. De restanten komen tegen hoge prijzen op de markt en ook de importaardappelen blijven hoog genoteerd. Het produkt is weer aanwezig en de handel is er ook. Wanneer we onze volledige inzet geven aan een vlotte afzet, dan kunnen we rekenen op een bevredigend resultaat", aldus vei lingdirecteur Hage. Leed na jeugdig verkeers slachtoffer Belgische duiker wordt nog vermist Brandweerauto zwaar bescha digd op weg naar groot scheepse reddingsoperatie Reconstructie haven St. Maartensdijk alleen voor, de subsidie Welzijnscommissies nieuwe stijl Nieuwe leiding veiling St. Annaland, Jos Brooijmans ere-voorzitter Prijs nieuwe aardappelen rijst de pan uit Vandaag Europese verkiezin gen EHBO-onderscheiding voor trouwe helper P. van Gulik Oudere zwemmers in Tholen elke morgen fris in de Spetter Reserve voor eigen risico ge meentelijk wagenpark Gemeentebegroting overzich telijker Beenbreuk stelt beslissing Eendrachtcupfinale uit Motor- en fietscross trekt veel volk GEEN BLOEM BLOEIT HONDERD DAGEN EN GEEN MENS IS DUIZEND DAGEN ZONDER ZONDE Dit nummer bestaat uit 14 pa gina's Als er een initiatief is voor een bloemzaadteelt- of glastuinbouw centrum zullen we dat ter wille van de werkgelegenheid onder steunen, zei wethouder J. Ver sluijs in de commissie bedrijfs leven op vragen van P.K.M. Stouten. Deze ZLM-vertegenwoordiger zei geschrokken te zijn van negatieve uitspraken van ir. Tacken op de ZLM-kringvergadering over de mogelijkheden voor de glastuin bouw op Tholen. "De praktijk bewijst, dat er wel een mogelijkheid is. Er is in St. Annaland nogal wat uitgebreid. Men durft daar de concurrentie met het Westland aan. Daarom moet het plan voor een tuin bouwcentrum niet direct in de prullenmand", zei Stouten. "Niks in de prullenmand", beaamde Versluijs. Hij wees er wel op, dat er volgens ir. Tacken veel grotere aantal hectares glas nodig zijn. Er zou een verschil van 8% overbrugd moeten worden. De bloemzaadteelt zou volgens ir. Tacken eerder kans maken op een Thools centrum. .endrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01 665-2752. Telex 54520. Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad Verschijnt donderdag Postrekening 1 2 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement 18,— per halfjaar. Per jaar 34,50 per post 42,70 per jaar Losse nummers ƒ1,—. Opgave advertenties voor dinsdag 1 6.00 u. Advertentieprijs 0,33 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 7,50 contant Inclusief btw op rekening 9,— Hoofdredakteur G. Heijboer

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 1