THOLENDERWIJS Kom op voor informatierubriek van de gemeente tholen ANJERCOLLECTE VAN 11 t/m 24 JUNI FUNKTIE BIJ DE \r VRIJWILLIGERS VAKATUREBANK VANAVOND'KOMMISSIE OPENBARE WERKEN DINSDAG 12 JUNI KOMMISSIE FINANCIËN HINDERWET: KENNISGEVING BEKENDMAKING ONTWERPBESCHIKKING DINSDAG 12 JUNI: KOMMISSIE BEDRIJFSLEVEN 14 JUNI: VERKIEZING EUROPEES PARLEMENT KURSUSSEN VAN HET REGIONAAL EDUCATIE CENTRUM "DE BEVELANDER-THOLEN" 1984/1985 INSPRAAK-AVOND VOOR DE JEUGD IN POORTVLIET WIJZIGING OPHAALSCHEMA REI- NIGINGSDIENST I.V.M. PINKSTEREN SLUITING GEMEENTELIJKE SPORT- VELDEN Donderdag 7 juni 1984 EENDRACHTBODE SPREEKUUR BEN W SPREEKUUR WONINGSTICHTING UITOEFENING KIESRECHT DOOR PERSONEN IN DIENSTBETREKKING. bijstandsmaatschappelijk werker (m/v) Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 15 Sint Maartensdijk Tel 01666-2955 BURGEMEESTER BAERENDS, voorzitter van het Thoolse Anjercomité Beste Tholenaren, In de periode van 1 1 tot en met 24 juni a s. wordt in Zeeland en dus ook op Tholen een Anjercollecte gehouden. Deze collecte is bedoeld om de financiële positie van het Anjerfonds Zeeland te versterken en daardoor culturele voorzieningen en activiteiten in de provincie beter te kunnen subsidiëren. Het Anjerfonds Zeeland is - evenals de fondsen van dezelfde naam in de andere provincies in en in de drie grote steden- een onderdeel van het landelijke Prins Bernhard Fonds. Het Prins Bernhard Fonds richt zich op zaken van landelijk belang. De Anjerfondsen houden zich bezig met initiatieven van regionale en plaatselijke betekenis. Hun taak bestaat vooral uit het financieel ondersteunen van organisaties op cultureel gebied en op het terrein van natuurbehoud. De Anjerfondsen worden langs twee lijnen gevoed. In de eerste plaats zijn er de eigen inkomsten in de vorm van giften, opbrengst van col lectes, enzovoorts. Daarnaast ontvangen de fondsen - aan de hand van een verdeelsleutel - een bijdrage van het Prins Bernhard Fonds. De belangrijkste bron van eigen inkomsten is in de meeste provincies de opbrengst van de jaarlijkse Anjeractie in de vorm van een collecte of loterij. Het Anjerfonds Zeeland heeft indertijd besloten geen eigen actie te voeren, maar deel te nemen in de Zeeuwse Collecte. Geleidelijk aan zijn de inkomsten uit deze collecte dusdanig geslonken dat het bestuur van het fonds het noodzakelijk achtte, zich op de situatie te beraden. De eigen inkomsten verhogen namelijk niet alleen.rechtstreeks het budget, maar beïnvloeden ook de bijdrage die van het Prins Bernhard Fonds wordt ontvangen. Uit een onderzoek in de andere provincies, bleek bovendien dat het voeren van een eigen Anjeractie zeker mogelijk is én dat zo n actie een zeer gunstig effect kan hebben op het budget en dus op de mogelijkheden om het culturele leven in Zeeland financieel te ondersteunen. Vorig jaar werd voor de eerste keer gewerkt met een Anjeractie "nieu we stijl'Een aantal Thoolse verenigingen bouwden een plaatselijke collecteorganisatie op en werkten ook aktief mee aan de collecte door het beschikbaarstellen van collectanten. Voor de deelnemende vereni gingen is dat geen slechte zaak, omdat 25% van de collecte-opbrengst voor eigen aktiviteiten mag worden behouden. Het slagen van de Thoolse Anjeractie is daarom ook van rechtstreeks belang voor het plaatselijk culturele leven. In 1983 was de Thoolse opbrengst ruim ƒ5200,Daarvan kon ƒ1184,45 aan plaatselijke verenigingen worden uitbetaald. Welke Thoolse verenigingen zijn bij de collecte betrokken? Zoals gezegd subsidieert het Anjerfonds culturele voorzieningen en aktiviteiten Het zijn dan ook de sociaal-culturele verenigingen die in onze gemeente de collecte verzorgen: Tholen: muziekvereniging "Concordia"' jeugdvereniging Scouting Tholen, Heenetrechtgroep Oud-Vossemeer: Oud Vossemeerse Muziekvereniging. Stavenisse: Jeugdvereniging Stavenisse Sint-Maartensdijk: muziekverenigin "Euterpe" eilandelijke volks dansvereniging 'Dodi-Dodi' Scherpenisse: Smalstads Mannekoor Poortvliet: Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen. Sint-Annaland: Koninklijke Fanfare "Accelerando". r.i Oproep Als voorzitter van het plaatselijk Anjercomité roep ik U allen op om de Thoolse Anjercollecte te doen slagen. Geef met gulle hand tijdens de collecteperiode van 11 t/m 24 juni. Met uw bijdrage geeft u tevens een financiële impuls aan de Thoolse verenigingen die de collecte verzor gen. Ik dank u op voorhand E. Baerends, voorzitter Anjercomité Tholen. Opnieuw is bij de Thoolse Vrijwilligers Vakature Bank een projekt aan gemeld, waardoor baanloze mensen met behoud van uitkering zinnig vrijwilligers werk kunnen verrichten. Het gaat dit keer om een funktie bij: 'De Veste/De Burcht' (school voor Moeilijk Lerende Kinderen) te Tholen. Gezocht wordt naar een man of vrouw die leerlingen (13-18 jarigen) helpt bij de aanleg en het onderhoud van de schooltuinen (sier- en groentetuin), bij "De Burcht Brugstraat 1 6 te Tholen. "De Burcht" is de afdeling Voortgezet Speciaal Onderwijs van "De Veste". De tijden van de werkzaamheden zijn 3 x 1 Vb uur per week en'wel op dinsdag- en donderdagmiddag en vrijdagmorgen. Van de vrijwillig(st)er wordt gevraagd plezier te hebben in (en bij voor keur enige kennis te hebben van) tuinieren. Voorts dient betrokkene goed te kunnen omgaan met kinderen. Nadere informatie Voor nadere informatie over de funktie kan men terecht bij dhr. W. Peeks, hoofd van de school, tel. 01 660-2284. Onder voorzitterschap van wethouder L.J. Koopman vergadert van avond om 19.00 uur de kommissie openbare werken in het gemeen tehuis te Sint-Maartensdijk. Deze vergadering is openbaar. Iedereen is van harte welkom, terwijl voorts elke belangstellende gebruik kan ma ken van het spreekrecht. Reconstructie Haven te Sint-Maartensdijk; De kommissie openbare werken zal zich buigen over een uitgewerkt technisch plan dat voorzien in de reconstructie van Haven/Keethil te Sint-Maartensdijk. Het plan voorziet in een herinrichting van het havenplateau, waardoor 67 parkeerplaatsen ontstaan, nog afgezien van parkeervoorzieningen in de rijrichtingen langs Haven en Keet hil. Een en ander wordt door het aanbrengen van beplantingen visueel aantrekkelijk gemaakt. Het plan gaat weliswaar uit van een verplaatsing van de weegbrug, maar uitdrukkelijk zij vermeld, dat de onderhandelingen over de verplaatsing nog niet zijn afgerond. Het kollege heeft het voorne men het reconstructieplan medio dit jaar uit te voeren. De verplaat sing van de weegbrug is daarin niet begrepen. Leiden de onder handelingen tot een gunstig eindresultaat, dan vindt de verplaat sing in een veel later stadium plaats. - Aanpassing Kerkstraat te Tholen; In de aanbiedingsbrief behorende bij de begroting 1 984 is opge nomen een reconstructie van de Kerkstraat te Tholen. Na contacten met bewoners en de plaatselijke middenstand is uiteindelijk een plan ontwikkeld waarbij met betrekking tot de soort bestrating aan sluiting is gezocht bij de winkelconcentratie ter plaatse. Het onder havige plan voorziet in: - - aanpassing van de bestrating in zodanige vorm, dat duidelijk de functie van winkelstraat ontstaat. De straat staat dan alleen open voor voetgangers, fietsers en verzorgingsverkeer. - aanpassing van het straatprofiel, hetgeen betekent het laten vervallen van het trottoir. - wijziging van het bestratingsmateriaal. Toegepast zullen worden gebakken klinkers, gecombineerd met tegelfiguraties. De toe gepaste materiaalsoort komt overeen met het bestratingsmate riaal als in de Botermarkt is toegepast. Op deze wijze ontstaat min of meer een aansluiting tussen de Botermarkt en de Kerk straat. - toepassen bestrating op de hoek Kerkstraat/ Markt (aan de zijde van de Molenvlietsestraat). Thans is ter plaatse openbaar groen toegepast. Praktijk wijst echter uit dat hiermede veel onderhoud gemoeid is. Het desbetreffende strookje grond zal worden be straat en er zullen banken worden geplaatst. Tevens zal in de Kerkstraat een aanpassing van de verlichting worden doorgevoerd en zullen enkele kolken worden verplaatst. De kommissie wordt gevraagd een advies uit te brengen. Onderhoudswerken handelshaven te Sint-Annaland; De damwand langs de handelshaven te Sint-Annaland is dringend aan een goede onderhoudsbeurt toe. Deze damwand werd aan het einde der vijftiger jaren geplaatst ten behoeve van de nieuwe haven en is sindsdien nooit meer behandeld tegen corrosie Het zal daarom noodzakelijk zijn dit scherm volledig te ontdoen van roest en oude conserveringslagen door middel van stralen. Hierna moeten twee lagen van een koolteersysteem worden aangebracht. Het verfsys- teem moet in overleg met een deskundige worden bepaald, geënt op dit speciale geval en onder de hier aanwezige omstandigheden. Problematisch in dit verband is het feit dat hier sprake is van een getijdehaven. In het gebied van de laagwaterlijn zijn er maar heel korte periodes om de damwand te stralen en daarna weer te verven. Hier zit de zwakste schakel van het verfsysteem. Leveranciers van conserveringsmiddelen geven onder normale omstandigheden ga rantie op hun aangebrachte produkten, doch in dit geval kunnen zij het niet omdat de omstandigheden rond de laagwaterlijn te riskant zijn. Wij zullen, na behandeling dit jaar, de damwand jaarlijks moeten inspecteren en kleine beschadigingen direkt moeten bijwerken. Hoewel nog geen vastomlijnde plannen vaststaan voor wat het de juiste werkwijze en toegepaste verfsoorten betreft, kunnen de kos ten volgens informatie bij Rijkswaterstaat te Voorburg geschat worden op ca. ƒ40,—/m2. In totaal moet 1310 m2 damwand behandeld worden. Behalve voornoemde werkzaamheden zal ook aan het steiger, lig gende voor het Cebeco-gebouw, groot onderhoud uitgevoerd moe ten worden. Ook hier is sprake van achterstallig onderhoud. Lan delijk is het onderwerp "betonrot" aktueel. Hiervan is ook sprake in Sint-Annaland en wel in een ernstiger mate dan wat normaal aan de orde is. Vastgesteld is dat van een bepaald balkdeel de hoofdwapening nagenoeg geheel is doorgeroest. Naast het eventueel behandelen met een kunstharsmortel zal ter plekke van de weggeroeste bewa pening een nieuwe ondersteuningsbalk moeten worden aange bracht. Verder zal het rijdek grondig moeten worden hersteld en tenslotte de gehele dekconstructie in een goede betonverf worden gezet. De kommissie wordt gevraagd advies uit te brengen. Onder voorzitterschap van wethouder P. van Schetsen komt dinsdag a s. de kommissie financiën voor een vergadering bijeen in het ge meentehuis te Sint-Maartensdijk. De vergadering begint om 1 9.30 uur en is openbaar. Vooraf kan elke belangstellende gebruik maken van het spreekrecht. Op de agenda staan de navolgende punten: Reservering begrotingsoverschot 1983; Inmiddels is gebleken dat er uit de begroting 1 983 een overschot aanwezig is van 680.000,— Dit bedrag is ontstaan na opschoning van posten over de gehele begroting. Burgemeester en wethouders geven de kommissies in overweging aan het overschot een bestemming te geven. Zoals nu reeds bekend dient het garantiefonds eigen woningen te worden versterkt. De meeste particulieren die»een eigen woning hebben gekocht hebben dit gedaan met een garantie van de ge meente. Zodra men niet meer in staat is de aangegane financiële verplichtingen na te komen, leidt dit veelal tot verkoop van de woning. Resteert na verkoop nog een schuldenlast, dan is de ge meente voor de helft daarvan aansprakelijk. De andere helft wordt bijgepast door het ministerie. Overigens is het wel zo dat de schuld door de gemeente op betrokkene wordt verhaald. Het ziet er naar uit dat het gemeentelijk verlies op dit gebied ultimo 1984 wordt ge raamd op ruim 1 50.000,—. Dit bedrag zal in 1 985 nog groeien. Momenteel is er een fonds beschikbaar van 50.000, Voorge steld wordt het fonds met 1 80.000,— te versterken. In de komende jaren zullen voorts flinke bedragen moeten worden geïnvesteerd in de sectoren openbare werken (met name riolerin gen) en restauratie van monumenten. Voorgesteld wordt ƒ300.000,— toe te voegen aan de reserve openbare werken en 200.000,— aan de reserve monumenten. De kommissie wordt gevraagd advies uit te brengen. Begrotingsvoorschriften 1 985 Voor wat betreft de samenstelling van de begroting voor 1985 worden er nieuwe voorschriften van kracht. De kommissieleden worden uitgebreid geïnformeerd over deze nieuwe voorschriften. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burge meester en wethouders vinden plaats op dinsdag 1 2 juni 1 984 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Het spreekuur van burgemeester E. Baerends en wethouder L.J. Koopman vervalt. De wethouders J. Versluijs en P. van Schetsen houden hun spreekuur van 11.00-1 2.00 uur. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01 666-2955, toestel 21 5. Het bestuur van de stichting 'Beter Wonen" houdt dinsdag 1 2 juni 1 984 van 10.30-12.00 uur spreekuur in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk voor aanvragen om woonruimte. De woningstichting is telefonisch bereikbaar onder nummer 01 666-3359. Burgemeester en wethouders van Tholen maken, gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend dat zij voornemens zijn gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen op de aanvraag om een vergunning inge volge de hinderwet van H. Westdorp, Voorstraat 4 te Sint-Annaland voor het uitbreiden of wijzigen van een cafétaria met opslagplaats en verkooppunt van vuurwerk tot maximaal 50 kg gelegen aan de Voor straat 4 te Sint-Annaland De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijn de stukken liggen met ingang van 8 juni 1 984 gedurende een termijn van veertien dagen ter inzage op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk van 9.00- tot 1 2.00 uur en van 1 4.00- tot 1 6.00 uur, alsmede elke maandag van 1 7.00 tot 20.00 uur in de openbare bibliotheek, Markt 58 te Sint Maartensdijk. Vanaf 22 juni 1 984 tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschikkingen liggen bovengenoemde aanvragen en andere ter zake zijnde stukken elke werkdag ter inzage van 09.00 tot 1 2.00 uur, en van 14.00 uur tot 1 6.00 uur alsmede elke maandag van 17.00'uur tot 20.00 uur in de openbare bibliotheek, Markt 58 te Sint-Maartensdijk. De aanvrager alsmede degenen die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvrage en ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen gedurende de hierboven genoemde termijn van veertien dagen gemotiveerde bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerpbe schikking. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend.te maken. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het kollege van burgemeester en wethouders van Tholen. De ingekomen bezwaarschrifén worden mede ter inzage ge legd. Sint-Maartensdijk, 7 juni 1 984 Burgemeester en wethouders van Tholen. Onder voorzitterschap van wethouder J. Versluijs komt op dinsdag 1 2 juni a s. om half acht 's avonds de kommissie voor het bedrijfsleven voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Deze vergadering is openbaar en dus voor een ieder toegankelijk. Vooraf kan elke belangstellende gebruik maken van het spreekrecht. De agenda telt een tweetal punten die reeds eerder in een andere kommissievergadering (r.o.) aan de orde zijn geweest: Bespreking haalbaarheidsstudie eik-weer akkommodatie Goris hoek; Het gebeurt steeds meer dat bij bestaande rekreatieve voorzieningen zoals campings, bungalowparken e.d. voorzieningen worden getroffen om de rekreant op te vangen tijdens de vele regenrijke dagen die ons kikkerlandje nu eenmaal telt. Een dergelijke voorziening draagt de naam "elk-weerakkommodatie Een dergelijke akkommodatie kan verschillend van opzet zijn. In de grote vakantiecentra ziet men elk- weerakkommodaties voorzien van een subtropisch zwemparadijs met golfslagbad, reuze-waterglijbaan, zonnebanken, whirlpools, bubbel- bank, waterpaddestoel, sauna, solarium, fitnessruimte, amusements kelders, squashbanen, zelfbedieningsrestaurants, enzovoort. Het spreekt voor zich dat een dergelijke voorziening voor het kleinschalige recreatiegebied "Gorishoek" niet wordt nagestreefd. Enerzijds zou het economisch niet haalbaar zijn, terwijl anderzijds het gemeentebestuur een dergelijke recreatieve druk op de omliggende woonkernen niet wenst te bevorderen. Immers, het karakter en de rust van het gebied zou daardoor danig worden verstoord. Een Thoolse elkweerakkommodatie kan nooit meer zijn dan een voor ziening die kleinschalig is en rekening houdt met de karakteristieken van de omliggende woongemeenschappen. Wel een voorziening die aansluit bij de wensen van de rekreant anno 1 984. Er zijn argumenten die pleiten voor de totstandkoming van een elkweerakkommodatie in het gebied Goirishoek. Voorkomen wordt dat het toeristisch pakket van Tholen veroudert. Met een elkweerakkommodatie wint het gebied aan attraktieve waarde. Een niet onbelangrijk argument richt zich voort op de economische voordelen. Een elkweerakkommodatie werkt seizoen- verlengend. Onderzoeken hebben aangetoond dat de bezettingsgraad van bungalows en stacaravans kan verdubbelen. Inmiddels is door Grontmij en het buro voor architectuur Rob B E. van den Bergh B.V. een haalbaarheidsstudie verricht naar de uitvoering van de mogelijkheden van een elkweerakkommodatie met bungalows in het rekreatiegebied "GorishoekBij de planopzet is uitgegaan van 225 verhuurbungalows en een centrale elkweerakkommodatie be staande uit: receptie, winkel, wasserette, zwembad(je), sauna en fit nessruimten, bowling met restaurant en bar. Het totale projekt beslaat circa 1 2 ha. Het betreft het gebied gelegen tussen camping "Gorishoek en het aldaar aanwezige restaurant "De Zeester". Van dit gebied is al 6.8 ha planologisch bestemd voor de bouw van zomerwoningen. Het plan vraagt derhalve om een uitbreiding van 5,2 ha. Met uitvoering van het plan wordt een logische afronding van het rekreatiegebied Goris hoek verkregen. Voor een goed begrip wordt nog opgemerkt dat uit voering van het plan niet door de gemeente wordt nagestreefd, maar door particulieren. De kommissie wordt gevraagd in deze een advies uit te brengen aan burgemeester en wethouders. Notitie met betrekking tot windmolens; Burgemeester en wethouders van Tholen hebben onlangs een notitie het licht doen zien onder de titel "Daar bij die molen". De notitie gaat in op de mogelijkheden van windenergie en de planologische gevolgen van de bouw van windmolens. Reden van het schrijven van de notitie is geweest regelmatig terugkerende aanvragen om vergunning voor de bouw van windmolens. Tot voor kort hanteerde het gemeentebestuur geen samenhangend beleid in deze om de simpele reden dat dat nog niet was uitgestippeld. De notitie is een eerste aanzet tot een dergelijk beleid. Zo goed en zo kwaad als de omstandigheden thans toelaten zijn een aantal criteria opgesomd. Het gemeentebestuur beaamt dat win denergie van belang kan zijn, zij het dat dit belang niet overdreven mag worden. De planologische gevolgen met betrekking tot de plaatsing van wind molens zijn volgens burgemeester en wethouders sterk afhankelijk van de desbetreffende lokaties. Er worden een aantal deelgebieden onder scheiden te weten het buitengebied, de randzones van kernen en be bouwde kommen, industrie- en bedrijfsterreinen en de bebouwde kommen op zich. Onder bepaalde voorwaarden is het kollege bereid vergunningen af te geven voor het oprichten van windmolens in het buitengebied Gedacht wordt dan een maximale as-hoogte van 25 m. Windmolens zullen solitair (alleenstaand) in het landschap niet worden toegelaten, maar altijd in funktie met zijn achtergrond b.v. een boer derij, een camping e.d. De hoogte van de molen zal afgestemd moeten zijn op de energiebehoefte. Kan die worden gedekt met een ashoogte van 1 5 meter, dan zal de vergunning onder die uitdrukkelijke voor waarde worden verleend. Er zijn ook gebieden denkbaar waar geen vergunningen worden verleend. Te denken valt aan natuurgebieden, vogeltrekplaatsen en gebieden met een cultuur-historische waarde. Ook in randzones van kernen en bebouwde kommen is het oprichten van molens in principe toegestaan. Ook daar dient er sprake te zijn van aanwezige bebouwing en moet er een relatie zijn tussen de energiebe hoefte en de hoogte van de as. Ook op industrie- en bedrijfsterreinen is de bouw van windmolens in beginsel akseptabel. Wel wordt er naar concentratie gestreefd 'en zeker niet naar een verspreide bouw van bijvoorbeeld 10 molens in één en hetzelfde gebied. Voor wat betreft de bebouwde kommen is de konklusie dat windmolens voor de kleinver bruiker althans voorlopig niet rendabel zijn. Wel mag worden aange nomen dat overwegend aanvragen mogen worden verwacht van zelf bouwers. In principe zullen windmolens binnen de bebouwde kom worden toegestaan. De toegestane hoogte is afhankelijk van de nok- hoogte van de aanwezige bebouwing. Uitzonderingen zijn in dit ver band de gebieden waarvan mag worden aangenomen dat op korte of middellange termijn een aanwijzing komt tot beschermd dorps- of stadsgezicht. In principe staat het kollege afwijzend tegenover het bouwen van windmolens in die gebieden, maar afhankelijk van de situatie kan een en ander alsnog worden overwogen. De kommissie wordt gevraagd een advies uit te brengen over de beleidslijnen zoals die in de notitie zijn neergelegd. Alle kiesgerechtigde inwoners van de gemeente hebben inmid dels hun oproepkaart voor de ver kiezing van het Europees Parle ment op 14 juni a s. in hun brie venbus aangetroffen. Tevens zijn huis-aan-huis kandidatenlijsten verspreid. Kiesgerechtigd is in het algemeen ieder die op de dag van de kandi daatstelling, 2 mei 1984 in het bevolkingsregister van de ge meente Tholen stond ingeschre ven en op de dag van de stem ming 1 8 jaar of ouder is. Wie meent ten onrechte geen oproepkaart te hebben ontvangen wordt verzocht daarover onmiddellijk het gemeentehuis te bellen (01666-2955, toestel 113). Ook Igaarne bericht indien een oproep onjuist is gesteld of fouten bevat. Wacht hiermee niet tot de dag der stemming. Wanneer de oproepkaart is kwijtgeraakt kan een vervan gend exemplaar worden toegezonden. De termijn is inmiddels verstreken waarbinnen men kan vragen iemand buiten uw eigen stembureau te machtigen. Maar het blijft tot het laatste moment mogelijk uw volmacht te geven aan ienand die voor hetzelfde bureau is opgeroepen. Het is voldoende de rubriek onderaan de voor kant van uw oproepkaart in te vullen en te ondertekenen door uzelf en door degene die voor u stemt. Op dit moment is er ook geen gelegenheid meer om schriftelijk te vragen op een ander stembureau, waar dan ook in Nederland, te stemmen. Tot en met vrijdag 8 juni aanstaande kunt u echter zo'n verzoek nog mondeling indienen, en wel uitsluitend door u persoon lijk te vervoegen op het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Dus niet op de postkantoren en niet voor een andere kiezer. Uw oproep voor de verkiezing meebrengen! Sint-Maartensdijk, 7 juni 1984 De burgemeester van Tholen De burgemeester van Tholen herinnert in verband met de aanstaande verkiezing voor het Europees Parlement aan het volgende: 1 Volgens artikel I 10 der Kieswet is iedere werkgever in principe verplicht er voor te zorgen dat iedere stemgerechtigde werknemer die hij in dienstverband heeft, gelegenheid krijgt om aan de verkie zingen deel te nemen, voorzover dat niet buiten de werkuren mo gelijk is. 2. Op grond van artikel X 9 der Kieswet wordt de werkgever die deze verplichting niet nakomt, gestraft met hechtenis van ten hoogste 1 4 dagen of geldboete van ten hoogste 75,—. Sint Maartensdijk, 4 juni 1 984 De burgemeester voornoemd, E. Baerends. Sinds 1976 organiseert de werkgroep "Uit op Tholen" diverse avondkursussen voor volwassenen. De werkgroep is inmiddels opge heven en per 1 augustus a.s. worden de kursussen overgenomen door de stichting Regionaal Educatief Centrum "De Bevelanden-Tholen afgekort het R.E.C. Wat gaat het R.E.C. in het seizoen 1984/1985 doen? Talen, biologie en middenstand Kursussen Engels (beginners en gevorderden), Frans (beginners en gevorderden), Duits, Biologiel Bij voldoende belangstelling wordt te vens een kursus Economie op mavo-niveau opgezet. De kursussen duren 25 weken en kosten 100,— per jaar, met uit zondering van de kursus middenstand. De kosten daarvan bedragen 250,— per jaar voor 30 lessen van 2 uur. Bijzondere kursussen en aktiviteiten 'Kursussen voor leden van oudercommissies, medezeggenschapsraden e.d. Kursussen voor buitenlanders Kursussen voor besturen van verenigingen Ondersteuning van vrouwengroepen, e.d. Uitleen van materialen, studieboeken, e.d. Informatie en advies over onderwijs en vorming. Beroepsgerichte opleidingen Beroepsopleidingen om daarmee de kansen op de arbeidsmarkt te verbeteren. Opleidingsmogelijkheden o.a.: economische en adminis tratieve beroepen, verzorgende en dienstverlenende beroepep, horeca, metaaltechniek, procestechniek, hoveniersopleiding, motorvoertui gentechniek, akkerbouw e.d. Open School Onderwijs voor volwassenen met maximaal enkele jaren voortgezet onderwijs. Er wordt in groepen van ongeveer 1 5 deelnemers gewerkt aan thema's en vakken De kursussen worden zoveel mogelijk verzorgd in de eigen omgeving en op de tijd die de deelnemers het beste uitkomt. Lees- en schrijfgroepen Onderwijs voor volwassenen die hun Nederlands willen ophalen. In kleine groepen werkt men aan de hand van korte thema's aan de taal. Men wordt 1 uur per week individueel begeleid. Ook deelnemers die iets aan rekenen willen doen kunnen hier terecht. Aktiviteiten voor buitenlanders In deze groepen ligt de nadruk op het leren spreken, lezen en verstaan van de Nederlandse taal. Daarnaast vindt een oriëntatie plaats op de Nederlandse samenleving. Men wordt 1 uur per week individueel be geleid Kunstzinnige vorming Kursussen in: tekenen/schilderen, boetseren/beeldhouwen/tex tiel/weven, keramiek, yoga en ballet (klassiek en jazz). Ook hier werkt men in groepen van 1 5 deelnemers (ook voor kinderen). Tot slot Wilt u uw algemene ontwikkeling ophalen.... -? Wilt u uw spelling verbeteren....? Wilt u een kursus organiseren voor uw vereniging Bent u buitenlander en wilt u het Nederlands beter onde nie krijgen Bent u kreatief. Vul dan onderstaande bon in of bel 01 660-391 4. Stichting Regionaal Educatief Centrum 'de Bevelanden-Tholen' Centrum voor Volwasseneneducatie en Kunstzinnige Vorming Zusterstraat 11, 4461 JA Goes, Tel. (01 100) 31 1 70 Molenvlietsedijk 5a, 4691 HS Tholen, Tel. (01 660) 31 94 Naam: Adres. Postcode Woonplaats: Tel Heeft belangstelling voor de opleiding/kursus Na ontvangst van uw bericht krijgt u informatie van ons. Op woensdag 20 juni a.s. wordt er in t Ouwe Raed'uus" te Poortvliet een INSPRAAKAVOND belegd voor de jeugd van Poortvliet. Aanvang 1 9.30 uur. Het gemeentebestuur wil graag kennis nemen van de wensen die er bij de Poortvlietse jeugd leven. Op deze inspraakavond zal wethouder Versluijs, tesamen met de jeugd- en jongeren werkster Carien Rocks en de heer van Loenhout van de afdeling gemeentelijke ontwikkeling (plantsoenen) aanwezig zijn om met de jeugd van 1 2 tot 20 jaar (en eventuele ouderen, want ook die zijn van harte welkom) te praten over de vragen: - wat is er voor de jeugd en jongeren op dit moment? - moeten er in Poortvliet meer voorzieningen komen voor de jeugd? en zo ja welke? - hoe kunnen we een en ander organiseren? De Poortvlietse jeugd krijgt nu de kans om te vertellen welke wensen er leven. Kom dus in zo groot mogelijke getale op woensdag 20 juni naar "t Ouwe Raed'uus In verband met Tweede Pinksterdag, maandag 1 1 juni, zal het huisvuil in de kern Tholen worden opgehaald op dinsdag 12 juni. Op woensdag 13 juni worden de containers geledigd. De gemeentelijke stortplaats "Tuttelhoek" is op maandag 11 juni de gehele dag gesloten. Elk jaar besluit het gemeentebestuur tot sluiting van de sportvelden gedurende een bepaalde periode. Tijdens die periode dienen de velden onbespeeld te blijven, zodat de grasmat zich kan herstellen. De mede werkers van de gemeentelijke plantsoenendienst brengen alsdan nieu we graszoden aan in de doelmonden, terwijl zij ook indien nodig de velden bezanden en doorzaaien. Voor 1 984 geldt het onderstaande sluitingsschema: Tholen: 1 8 juni tot 28 juli 1 984 - 1 e hoofdveld trainingsveld 2 juli tot 11 augustus 1 984 - 2e hoofdveld Poortvliet: 1 8 juni tot 28 juli 1 984 - 1 e hoofdveld 2 juli tot 11 augustus 1 984 - 2e hoofdveld Sint-Maartensdijk: 18 juni tot 28 juli 1984 - 1e hoofdveld, trai ningsveld 2 juli tot 11 augustus 1984 - 2e hoofdveld Stavenisse: 1 8 juni tot 28 juli 1 984 - alle velden Sint-Annaland: 1 8 juni tot 28 juli 1 984 alle velden Oud-Vossemeer: 1 8 juni tot 28 juli 1 984alle velden. In verband met uitbreiding van de werkzaamheden kan op de afdeling sociale zaken en welzijn van de gemeentesekretarie op het buro sociale zaken worden geplaatst een Funktie-informatie: De te benoemen funktionaris zal ondermeer worden belast met: - onderzoek, rapportage en advisering in het kader van de W.W.V., R.W.W. en A.B.W. - het verrichten van periodieke heronderzoeken; - het bieden van dienstverlening, voortvloeiende uit een finan ciële hulpvraag. Funktie-eisen: - een ruime ervaring in bovengenoemde werkzaamheden; - een vooropleiding op middelbaar nivo; - een afgeronde opleiding MBO-SD; - goede kontaktuele en redaktionele vaardigheden - bereid zijn zich in de gemeente Tholen te vestigen. Salaris. Afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring kan een salaris worden geboden van maximaal 3.274,— per maand. De gebruikelijke rechtspositieregelingen zijn van toepassing. Nadere inlichtingen worden desgewenst verstrekt door de chef van de afdeling, dfe heer AG. van de Sande, telefoon 01666-2955. Belangstellenden worden verzocht hun sollicitatiebrief binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad te richten aan burge meester en wethouders van Tholen, Markt 1-5, 4695 CE Sint- Maartensdijk.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 5