SPS stal de show in Eendrachtcup-voorronde M j Emergo besluit competitie 0 ST^tjp Tholense boys en Smerdiek om de beker Tournooi Vosmeer 2 Eendrachtcup Opstellingen Kloetinge E en Yerseke F winnaars A.J. Soeterstournooi Zaterdag Naks prestatieloop Donderdag 7 juni 1984 EENDRACHTBODE 17 voetbal programma zaalvoetbal Het scheelde eigenlijk maar een haar of SPS had zich op Hemelvaartsdag in de finale genesteld van de Eendrachtcup. Terwijl het op die middag toch moest opboksen tegen hoger geklasseerden, zoals vierde klasser Vosmeer en derde klas- ser Tholense Boys. Niemand zou het nog onverdiend gevonden hebben ook, want de sympathie van velen ging uit naar het goed combinerend, snel storend en vaak goed aanvallend SPS. autosport Vosmeer verzuimde kansen te benutten. POULE A 31 MEI v- POULE B 2 JUNI Tholense Boys - Vosmeer wat harder: 1-0 Geen durf WHS - Smerdiek 0-0 Dapper Stavenisse hield WHS op 0-1. Smerdiek kon na 10 minuten uitgeput Stavenisse vellen korfbal BALLET- EN DANSKLEDING Zaterdag 9 juni Finales Eendrachtcup (Stavenisse) Vosmeer - Stavenisse 14.00 SPS-WHS 16.00 Thol. Boys - Smerdiek 18.00 Toernooi W H S 4 13.30 Toernooi WHS 5 13.30 Camping Quaak - Duitse ploeg Maandag 11 juni Toernooi WHS 3 13.30 Toernooi Vosmeer dames 11.00 (met o.a. Union '05 uit Keulen) Vrederust - WHS 2 Voor het internationale damestour- nooi dat Vosmeer Tweede Pinksterdag van elf tot vier uur houdt, komt de Duitse ploeg Union 05 die in de Bun- desliga speelt. Naast deze trekpleister zijn Dioz uit Zegge en DBGC uit Oude Tonge uitgenodigd. Zaalvoetbaltoernooi jeugdverenigingen Op dinsdag-avond 29 mei vond in de sporthal van Meulvliet een zaalvoet baltoernooi plaats, waaraan werd deelgenomen door Jeugdvereniging Stavenisse, Jeugdvereniging Scarpe- ness. Jongerencentrum Paspartoe en jeugdcentrum Jong Vosmeer. In totaal waren 7 heren en 4 dames-teams van de partij. De organisatie van dit even ement was in handen van Jong Vos- maer uit Oud-Vossemeer. De scheidsrechter was Adrie van Haeften uit Stavenisse, die ondanks de fanatieke strijd tussen de diverse teams het toernooi in goede banen wist te leiden. Dankzij de goede organisatie verliepen de wedstrijden precies vol gens het tijdschema. Om 19.00 uur vond de aftrap plaats door de Jeugd- en Jongerenwerkster van de gemeente Tholen, die tevens om 22.45 uur de prijsuitreiking ver richtte. Gedurende het gehele toernooi was het enthousiasme van de spelers en de tientallen supporters erg groot. Er werd fanatiek gevoetbald; zowel de heren- als damesteams bezorgden het publiek een aantal spannende uren. De prijsuitreiking vond plaats in het jeugdhonk van Paspartoe, waar aan ieder voetbal-team een beker werd uitgereikt. Het zaalvoetbaltoernooi werd afgesloten met een woord van dank aan allen die aan dit toernooi hadden meegewerkt en de jeugd- en jongerenwerkster sprak de hoop uit dat dit toernooi een jaarlijks terugke rend evenement zou worden en dat iedereen ook volgend jaar weer van de partij zou zijn. UITSLAG: Heren: Dames 1Stavenisse I 1Jong Vosmaer 2. Stavenisse II 2. Paspartoe 3. Jong Vosmeer II 3. Scarpeness 4. Scarpeness I 4. Stavenisse 5. Paspartoe 6. Scarpeness II 7. Jong Vosmaer I Amateurrenner Dirk Uyl heeft in Wouw en Vogelwaarde een vijftiende prijs kunnen afhalen. De Poortvliete- naar hao voldoende kracht om in de eindspurt een poging te wagen en kon daarom een goede prestatie neerzet ten. In beide koersen was hij in de achtervolgende groep te vinden, die jacht maakte op o.m. Bergenaar Val kenburg. Deze won binnen drie dagen twee wedstrijden. Valkenburg schreef al in voor de ronde van Poortvliet op zater dag 14 juli. Thijs Fase noteerde op Hemelvaarts dag in Wouw een zesde plaats. Nieu weling Frank Breure was in de ronde van Oud. Gastel aktief. Hij reed de koers uit en werd een premie rijker. De overige KNWU-renners uit Tho len konden geen hoofdrol vervullen. Izak Hage heeft met opvallend veel tegenslag te kampen: zadelbreuk in Wouw en een valpartij met schaaf wonden en materiaalschade in Oud- Gastel. Misschien dat de Thoolse koersen meer geluk brengen. De renners wacht een druk program ma; 9-6 Kloosterzande; 10-6 Nieuw- Vossemeer; 11-6 Oudenbosch; 11-6 Hansweert; 12-6 Axel. Het Thoolse duo Sjacco Bliek en Joop Holstein heeft tijdens een cross in Axel een goede prestatie neergezet. In de manches ging Holstein tweemaal als winnaar over de streep en Bliek wist eenmaal de zege binnen te halen. Bij de finale over 5 ronden kon Bliek zich in de kijker rijden met een eerste plaats. Holstein kreeg problemen met de uitlaat en moest zich tevreden stel len met de troostprijs. De Fiat-rijders zijn tevreden over de race die op He melvaartsdag werd afgewerkt. Op 10 juni is er een cross in Rilland. Het had in Hans Hartog een pri ma doelman en in Dick Uyl en Rien Schipper geroutineerden, terwijl een Wout van As een uit stekend schot in het been heeft en Jan en Bram Hage verrassend uit de hoek kunnen komen. Dat ge beurde al tijdens de eerste partij tegen Tholense Boys. Arbiter C. Heijboer hield het kort. Het bleef een sportieve partij, waarbij de Tholenaars het wat gezapig deden en waarschijnlijk hun tegenstan der onderschatten. Het balbezit was ongeveer evenredig, maar het was toch SPS dat de score opende. Na 20 minuten kreeg Bram Hage het leer uit een goede pass, profi teerde uitstekend om alleen voor de keeper de toch ook bekwame Ben v.d. Aarsen in het Thoolse doel kansloos te maken: 0-1. Het bracht wat meer vuur bij de Tho- lenaren, maar echt in hun spel kwamen ze niet. Overigens diende ook de SPS doelman niet te kleu men. Daarvoor zorgden zo nu en dan de nog steeds gevaarlijke Jan van de Vlies, Jaap Schot of Jan Groenewegen. Maar de tijd ging toch door en viel in de 2e helft maar 10 minuten meer te voet baden, toen SPS nog steeds die 0-1 voorsprong had. In die tijd echter treuzelde een SPS-er te lang op het middenveld en liep in het pingelen vast. De bal werd door de Thoolse linie overgenomen en ook achterin sliep men een mo ment bij SPS. Daardoor kon Jaap Schot doorgaan en alleen voor Hartog verschijnen. Toen was het pleit beslecht: 1-1. Bij de 5 geno men strafschoppen door elke par tij won Tholense Boys met 4-3. De Poortvliet-Scherpenisse com binatie kon maar een goed half uur rusten om voor de tweede keer binnen de lijnen te moeten komen voor opnieuw 2 x 35 mi nuten voetbal. Dat zou tegen cup-fighter Vosmeer een harde noot worden. Er kon al na de eer ste minuut niet meer aan worden getwijfeld. De aftrap bracht Vos meer meteen voor het SPS doel, Hans Vaders kopte in, Hartog keerde en in tweede instantie schoot Leo Polderman voor een volkomen open doel naast. Slechts 1 keer was SPS in dat eer ste kwartier echt gevaarlijk, maar Vosmeer kreeg nog 3 open' kan sen, waarbij zowel Hans als Rien Vaders met kopballen faalden. Het had na dat eerste kwartier best 3-0 kunnen zijn, indien de Vosmeerders de zo uitstekende scoringskansen niet hadden ge mist. Dat bracht een geleidelijk herstel te weeg van SPS en toen in de 20ste minuut na een uitsteken de combinatie Rien Voshol ook aanvoerder Leo Havermans wist te verschalken was het met een voortreffelijk boogschot prachtig raak: 0-1. Maar Vosmeer kwam terug en verdiende dat ook. Een snel genomen vrije trap verblufte de Poortvlietse combinatie en Hans Polderman kon nu echt niet meer missen: 1-1. SPS ging dap per door en bij de mannen van Jan Verreyen leek bij veel goeds wat nog gebeurde, de overtuiging toch zoek. Misschien was het na 40 wedstrijden achter de rug te heb ben, wat uitgeblust. Het elan bleef uit. Het bleef boeiend en Vosmeer leek toch het meest gevaarlijk. Tien minuten na de korte rust kwam er uit een voorzet van rechts een situatie, die arbiter M. van Haaften na goede leiding miste. Er stonden bij de voorzet Vosmeerders buitenspel en één daarvan (Hans Vaders) benutte nu wel de kopbal. Lijnman Laban Hage hield de vlag tevergeefs vele seconden lang omhoog. Voor het publiek dat op die helft stond, was het evenmin een twijfelaar als voor de lijnman. Het antwoord kwam in zoverre van Wout van As, dat doelman Jac Hommel alle zeilen hees om de knal te keren. Wedstrijd Uitslag Strafschoppen Tholense Boys - - S.P.S. 1-1 4-3 V.V. Vosmeer - S.P.S. 2-2 5-5 Tholense Boys - V.V. Vosmeer 1-0 2-2 le wedstrijd 2e wedstrijd Vereniging Uitslag Strafs. Uitslag Strafs. Punten Plaats S.P.S 1-1 3-4 2-2 5-5 2 2e Tholense Boys 1-1 4-3 1-0 2-2 3 le V.V. Vosmeer 2-2 5-5 0-1 2-2 1 3e Wedstrijd Uitslag Strafschoppen W.H.S. Smerdiek 0-0 3-4 S.C. Stavenisse - W.H.S. 0-1 4-2 Smerdiek S.C. Stavenisse 5-0 3-3 le wedstrijd 2e wedstrijd Vereniging Uitslag Strafs. Uitslag Strafs. Punten Plciats W.H.S 0-0 3-4 1-0 2-4 3 2e Smerdiek 0-0 4-3 5-0 3-3 3 le S.C. Stavenisse 0-1 4-2 0-5 3-3 0 3e Nog maar 3 minuten vielen er te voetballen, toen Bram Hage uit stekend profiteerde van opnieuw een slippertje van Leo Havermans en de gelijkmaker kwam op het bord: 2-2. De SPS vreugde was groot. Bij de strafschoppen deden zowel Vosmeer als SPS het beter dan Liverpool en AS Roma. Ze scoorden er elk 5. Het was nu Vosmeer dat maar een dik half uur rust had om de twee de partij te beginnen. Koos Ca- pelle trad nu op voor Ad Verhees. Bij Tholen kwam Jos Geene on- dar de lat. Voorin Rien Jansen voor Jaap Schot. Duidelijk was dat er nu meer op het spel stond. Uiteraard hadden beide ploegen evenveel punten. Arbiter Van Ham is klein, maar dapper' en corrigeerde zeker de eerste helft uitstekend. De partijen leken aan elkaar gewaagd. Toch speelde Tholense Boys wat behoudender dan Vosmeer. Dat bleek met na me uit het aantal hoekschoppen. De Vosmeerders kregen daarvan een veelheid toegekend in verge lijking met de in het wit spelende Boys. Met name was het een tien tal minuten in de tweede helft dat Vosmeer een groot overwicht toonde, maar ondanks die vele corners toch maar zelden echt ge vaarlijk werd voor het doel van Jos Geene. Anderszijd durfden de Tholenaren aanvallend weinig ri sico te nemen, terwijl die Vos- meerse defensie toch minder ste vig op de benen stond dan men daarvan gewend is. Het zelfs met die vele corners uitblijven van succes prikkelde enkele Vosmeer- se spelers en arbiter Van Ham had al eerder het boekje kunnen pak ken dan enkele minuten voor het eindsignaal, toen Dick den Hol lander te ver ging en voor natrap pen naar de lijn moest. In feite het enige incident tijdens de 6 wed strijden in de voorronde. Met nog 2 minuten voetbal greep Tholense Boys alsnog de zege. Een aarze ling in de laatste Vosmeerse, overigens al ver opgerukte linie bracht Jaap Schot de mogelijk heid te profiteren en hij liet Jac Hommel kansloos: 1-0. Het is nog niet zo vaak voorgekomen, dat Vosmeer in de Eendrachtcup op de voorlaatste plaats kwam. Bij de strafschoppen werd het 2-2, maar dat vooral omdat Jos Gene zijn Vosmeerse college niet in het zonnetje wilde zetten. Hij sprong te nadrukkelijk te hoog en naast. Wat een open partijtje had kun nen zijn tussen twee gelijkwaardi- gen - want de groen witte formatie reikt momenteel technisch ook niet hoger dan een vierde klas - bleef merendeels een vlakke ver toning. Vooral de eerste van de 35 minuten nestelden zich acht Smerdiekers rond de grendel. Bij de counter kon men uiteraard ge vaarlijk worden met een snelle Rien Vroegop en een stevig schot tonend Addy Stoutjesdijk. WHS kreeg na 10 minuten de teleur stelling, dat Bram Rijnberg (zweepslag) het veld moest rui men. waarmee een stuk techniek verloren ging, die voor een Nico Hage van groot belang is. De in vallende Jan Burgers kon dat technisch gat niet opvullen. Niet temin kwam hij in snelheid alleen voor Kees Lindhout, maar faalde. Die eerste helft kwam het grootste gevaar van de groen witten, maar Rien Koopman en de zijnen bleven er rustig onder. Wim Vroegop jr. toonde zich bij Smer diek gevaarlijke opkomer uit de tweede linie en aan de andere kant poogde Theo Fase dat ook een paar keer, maar voor beiden kwam er geen succes uit. De Sint Annalanders drukten dat over-, wicht in de eerste helft niet uit en misten daardoor in deze eerste partij de finale al. Ook na de rust speelde het voetbal zich meer af op de Smerdiekse helft, maar ver rassingen waren er nauwelijks. Nog eerder kwam dat van de blauwen, al speelden zowel San- der Goedegebuure als laatste man en Piet Fase nog het beste voetbal bij de Sint Annalanders. Noch van een Sander Westdorp, noch van een Jan Burgers viel voor de blauwen veel gevaar te duchten, waardoor Nico Hage ge makkelijke aan banden gelegd kon worden. Tussen dat Smer diekse behoudend voetbal en de vlakke WHS vertoning ontstond toch het enige doelpunt, dat wel iswaar niet de goedkeuring kreeg van arbiter Van Haaften en lijn man Adri Keur, maar dat voor ons gevoel evengoed een andere be slissing had kunnen zijn. Bij WHS verlies op het middenveld kon Rien Vroegop doorgaan en kwam geheel vrij voor de uitlopende Theo den Engelsman. Het had voor Vroegop een klein kunstje moeten zijn het leer naast de WHS doelman te schuiven, maar hij tikte nog licht schuin voor- en zijwaarts naar Addy Stoutjesdijk, die mee opgekomen was. Dat overgeven kostte Smerdiek de voorsprong, want toen ging vlag omhoog en fluit naar de mond. Bedenkelijk, want naar ons gevoel kwam Stoutjesdijk eerder van achter zijn maat Vroegop dan dat hij er al voor stond toen hem het leer bereikte. Nou ja, het zijn twijfelachtige situaties, maar het Smerdiekse feest ging toen nog niet, maar in een latere wedstrijd wel door. Het bleef doelpuntloos in een partij die ook snel kon worden vergeten. Bij de straf schoppen werd het 3-4 in het voordeel van Smerdiek, al kon Theo den Engelsman er wel 1 ke ren, maar 2 WHS-ers misten. Dankzij een uitstekende inzet en een voortreffelijk optreden van doelman Rien Smits, kon SC Sta venisse een nederlaag tegen het veel hoger spelend, maar slecht voetballend WHS beperken. Het was uiteraard wel een eenzijdige vertoning in de eerste helft die zich compleet op de Stavenisse helft voordeed, maar slechts 1 keer moest Rien Smits vissen, toen uit een rommelige situatie Piet Fase winnaar werd: 0 - 1. Al wa ren de Sint Annalanders dan vrij wel doorlopend op de Stavenisse helft, toch was er de oorspronke lijke opstelling van 2 spitsen en dat tekent te meer de huidige spelopvatting van trainers, die met een nul-uitgangspunt alle voetbalheil zien. Daarom bleven de voorrondes van deze cup, met uitzondering van het SPS elan dan ook een saai vertoning voor het publiek. Na rust viel WHS hele maal terug, inclusief de nog jeug dige Leo Mosselman en toonde zich alleen Dies de Witte nog eni germate geinteresseerd. Die lauwheid deed SC Stavénisse nog enkele malen gevaarlijk worden voor het doel van Kees Goedege buure en zelfs de WHS aanhang hoopte min of meer op de ver diende afstraffing. Nico Hage be lastte zich tenslotte op het mid denveld maar met de spelverde- ling en het mondde nog een keer uit op een spetter van Johan van de Repe op de lat van het Stave nisse domein. Het bleefO - 1 en bij de strafschoppen werd het 4 - 2 in het voordeel van Stavenisse. De korfbalvereniging Emergo uit St. Maartensdijk heeft voor de drukte met de Amerikaanse uni- versiteitsploeg Oru-Tulsa(Okla- homa) - zie foto met beide teams - de competitie besloten. Voor de senioren stond er tegen Vios N. helaas niets meer op het spel: Rini Klomps begon goed met een afstandsschot, maar Vios kwam snel terug. Na het wisselen van de vakken scoorde Ingrid Pelgrim met een doorloopbal het tweede doelpunt, maar opnieuw zorgde Vios voor een evenwicht. De ruststand was echter met twee treffers van Jasper v.d. Linden en twee doorloopballen van Rini Klomps veel gunstiger: 6-2. Dicky v.d. Linden nam de plaats in van Rini Klomps, terwijl Wilco Brevet in het veld kwam voor Pe ter Klomps. Vios kwam nog een puntje terug, maar men had wei nig geluk: van de vier strafworpen werd er slechts één benut. Ingrid Pelgrim maakte er door goed sa- In de laatste van de 6 voorronde wedstrijden moest een eerder reeds alles gegeven SC Stavenisse na een half uur rust opnieuw bin nen de lijnen. Nu was het met ar biter Van der Hart uit Halsteren, die het nooit moeilijk kreeg en goed leiding gaf. Slechts 10 minu ten leek het er op. dat SC Stave nisse opnieuw van zich zou doen spreken. Opnieuw toonden een Sjaak Deurloo, Kees Smits, Anton Klippel, Jaap Hoek achterin veel inzet en moest de Smerdiekse de fensie acht geven, op het aanval- strio Paul Oostdijk, Nico Nooy en Kees Wesdorp. Veel langer dan 12 minuten duurde dat echter niet. Toen opende Rien Vroegop met een kopbal de score en dat was de inleiding tot een uiteindelijke 5-0 zege. De grotere voorsprong ont stond, toen een Stavenisse verde diger niet correct terugspeelde, Addy Stoutjesdijk het leer op maat voorzette en Rien Vroegop opnieuw scoorde. In de tweede helft was er van Stavenisse zijde geen echt verweer meer. Wim Vroegop maakte uit een voorzet van rechts 3-0, Arnold Hoogen- doorn kon vanaf de 11 meter stip 4-0 noteren en tenslotte maakte Rien Vroegop zijn derde goal in de eindfase toen Stavenisse alle energie al had verspeeld: 5-0. Bij de strafschoppen werd het 3-3. menspel met Wilma Klomps 7-3 van, waarna Vios de eindstand op 7-4 bepaalde. De junioren speelden 2-2 gelijk tegen Albatros J3, na eerder twee keer verloren te hebben. Emergo keek door slordig spel bij rust eerst tegen een 1-0 achterstand aan, wat zelfs 2-0 werd. Ondanks veel balverlies lukte het door de goede inzet nog langszij te komen. Met twee afstandsschoten van In eke de Graaf werd het 2-2. De adspiranten wonnen met 2-5 bij Keep Fit B. Ineke Potappel opende de score en nadat de Roosendalers op 1-1 waren geko men, zorgde Jan Duine met twee afstandsschoten voor 1-3. Caro- lien v.d. Meer zag, dat Elvira v.d. Hoeven vanaf de zijlijn langs haar dame kwam, speelde op het goede moment de bal af en het was op nieuw raak. Rob Moermans, die een leuke wedstrijd speelde, zag Elvira er eveneens langsgaan en het was 2-5. Daaf de Rijke had zijn handenvol aan een evengrote en snelle tegenstander. Emergo wilde nog graag van kampioen Juliana B. uit Oud Gastel winnen, maar de strafworp die Marco Suurlant eruit sleepte, werd niet benut. Juliana bleef met 1-0 voorstaan, totdat Jan Duine na vele keren schieten eindelijk scoorde: 1-1. Juliana maakte er echter nog 2-1 van. Emergo P was duidelijk in de minderheid tegen Kieviten door met slechts drie heren uit te ko men. Het was een leuke wedstrijd, maar jammer genoeg maakte Emergo geen doelpunten. Kievi ten wel: 8-0. Ook tegen Scheldevogels was de Smerdiekse ploeg qua lengte en leeftijd niet opgewassen. Het werd 13-0 voor de Bergenaren. De laatste wedstrijd van de Eendrachtcup, de finale, gaat zaterdag avond 6 uur tussen 3e klasser Tholense Boys en 4e klasser Smerdiek met scheidsrechter C.L. van Haaften. Het verschil lijkt gering te zullen zijn, want de Tholenaren hebben zich ternauwernood in de 3e klasse kunnen handhaven en Smerdiek was daar bijna aan toe. Tevoren spelen dan SPS en WHS om de 3e en 4e plaats en nog eerder om 2.00 uur moeten Vosmeer en SC Stavenisse uitmaken, wie als 5e of laatste eindigt. Euterpe begint half zes op de haven een muzikale rondgang naar het sportveld. Ondertussen is voor organiserend SC Stavenisse al een groot deel van de Eendrachtcup geslaagd, dankzij vooral het feit dat men zowel op Hemelvaartsdag als op 2 juni droog bleef en zelfs zonnig werd tussen de andere plensdagen door. Ook is dat grotendeels deel geslaagd vanwege een prima organisatie en goede gastvrijheid van het Stavenis- se-bestuur en haar medewerksters en medewerkers. Doormiddel van een buitenbar kon de te grote overvloed in de kantine worden voorko men. Er mag voor wat die organisatie betreft zaterdag na het laatste fluitsignaal dan ook nog best een extra applausje af voor de organise rende vereniging. Tot en met afgelopen zaterdag was dat in elk geval al verdiend. Poule A 31 mei. THOLENSE BOYS Keeper: Ben v/d Aarsen. Achterhoede: Piet Geuze, Andries Lindenberg, Chris Quist, Ben v. Olffen. Middenveld: Paul Deurloo, Piet Jansen, Johan Schot. Voorhoede: Jaap Schot, Jan v/d Vlies, Jan Groenewegen. Reserves: Toon Jansen, Jos Gee ne, Rien Jansen. S.P.S. Keeper: Hans Hartog. Achterhoede: Dick Uyl, Rien Schipper, Kees Scheermeijer, Kees IJzerman. Middenveld: Rien Voshol, Jan Hage, Rien v. Tiggele. Voorhoede: Bram Hage, Dave v. Haaften, Jan Elenbaas. Reserves: Jan de Graaf, Kees de Graaf, Jan Overbeeke, Wout van As. Scheidsrechter: C. Heijboer. V.V. VOSMEER Keeper: Jac. Hommel. Achterhoede: Dick de Hollander, Leo Havermans, Ad v. Treyen, Ad Verhees. Middenveld: Henk Potappel, Hans Polderman, Hans Vaders. Voorhoede: Frans Verhees, Rien Vaders, Leo Polderman. Reserves: Koos Capelle, Wilmar Hofman. S.P.S. Keeper: Hans Hartog. Achterhoede: Jan Overbeeke, Rien Schipper, Kees Scheer- meyer, Kees de Graaf. Middenveld: Rien Voshol, Kees IJzerman, Rien v. Tiggele. Voorhoede: Wout v. As, Dave v. Haaften, Jan Elenbaas. Reserves: Jan de Graaf, Dick Uyl, Jan Hage, Bram Hage. Scheidsrechter: M. van Haaften. THOLENSE BOYS Keeper: Jos Geene Achterhoede: Piet Geuze, Andries Lindenberg, Chris Quist, Ben van Olffen. Middenveld: Paul Deurloo, Piet Jansen, Johan Schot. Voorhoede: Rien Jansen, Jan v/d Vlies, Jan Groenewegen. Reserves: Toon Jansen, Ben v/d Aarsen, Jaap Schot. V.V. VOSMEER Keeper: Jac. Hommel Achterhoede: Dick de Hollander, Leo Havermans, Koos Capelle, Ad Verhees. Middenveld: Henk Potappel, Hans Polderman, Hans Vaders. Voorhoede: Frans Verhees, Rien Vaders, Leo Polderman. Reserves: Ad van Treyen, Wilmar Hofman. Scheidsrechter: M. van Ham. Onder een stralend zonnetje werd zaterdag het A.J. Soeterstournooi voor E- en F-pupillen gespeeld op de St. Annalandse sportvelden. Het was een Zeeuwse aangele genheid, want bij de E-pupillen won Kloetinge voor de 2e achter eenvolgende maal de wisselbeker, terwijl Yerseke bij de F-pupillen met de hoogste eer ging strijken. De E-pupillen, die een halve competitie speelden met 4 teams, presenteerden de toeschouwers een leuk en spannend tournooi, waarbij er zeer weinig krachtver- schil was. Zelfs in de laatste wed strijd (Yerseke-Kloetinge) was het nog mogelijk dat alle teams op 3 punten kwamen. Yerseke moest dan winnen, maar Kloetinge toonde dat ze juist een stapje ver der waren en ze wonnen dan ook met 2-0. Ze werden hiermee win naar met 5 punten, gevolgd door WHS en Zwaluwe met 3 punten. Via een beter doelsaldo klasseerde WHS zich als tweede. Yerseke sloot de rij met 1 punt. Uitslagen E-pupillen: Yerseke El-WHS El 1-1; Kloetinge El - Zwaluwe E2 2-0; WHS El - Kloetinge El 1-1; Zwaluwe E2 - Yerseke El 1-0; WHS El - Zwa luwe E2 0-0; Yerseke El - Kloe- tinge El 0-2. Eindstand E-pupillen: 1 Kloetinge 5 p. (5-1); 2. WHS 3 p. (2-2); 3. Zwaluwe 3 p. (1-2); 4. Yerseke 1 p. (1-4). i Bij de F-pupillen kon het Nu- mansdorpse NSW de wisselbe ker definitief in de wacht slepen, maar de F'tjes van Yerseke belet ten hen dat op het nippertje. De resultaten van de F1 F2-pupil- len werden bij elkaar geteld^ Yer seke en NSW behaalden beiden 8 punten, maar Yerseke had een doelsaldo van 12 en NSW 8. Kapelle en WHS F verzamel den allebei 4 punten. Via een gunstig doelsaldo pakte Kapelle de derde plaats. Uitslagen F-pupillen: NSW F1 - WHS F1 5-0; NSW F2 - WHS F2 1-2; Kapelle F1 - Yerseke F1 0-4; Kapelle F2 - Yerseke F2 3-1; WHS F1 - Kapelle F1 6-2; WHS F2 - Kapelle F2 1-2; Yerseke F1 - NSW Fl 0-2; Yerseke F2 - NSW F2 2-1; WHS Fl - Yerseke Fl 0-4; WHS F2 Yerseke F2 1-8; NSW Fl - Kapelle Fl 2-0; NSW F2 Kapelle F2 1-0. Eind stand F-pupillen: 1. Yerseke Fl F2 8 p. (19-7); 2. NSW Fl F2 8 p. 12-4); 3. Kapelle Fl F2 4 p. (7-15); 4. WHS Fl Fs 4 p. (10-22). Na afloop reikte erevoorzitter A.J. Soeters de prijzen uit en bedankte alle vere/tigingen voor hun sport ieve deelname. Tevens was er een dankwoord aan de scheidsrechters en de uitstekende organisatie. Met dit A.J. Soeterstournooi voor E- en F-pupillen sloot de jeugdafde ling van WHS de reeks van 7 tournooien (Tholencup en Soe terstournooi) af. Het weer was de organisatie zeer goed gezind, het geen zeer veel heeft bijgedragen tot het doen slagen van al deze tournooien. WHS BI: 2e plaats SKNWK (Nieuwerkerk) en winnaar sporti- viteitsbeker. WHS Cl: 3e plaats SKNWK. Poule B 2 juni W.H.S. Keeper: Theo de Engelsman Achterhoede: Dies de Witte, San- der Goedegebuure, Piet Fase, Iman v/d Repe. Middenveld: Ewoud Fase, Theo Fase, Johan v/d Repe. Voorhoede: Sander Wesdorp, Bram Rijnberg, Nico Hage. Reserves: Kees Goedegebuure, Leo Mosselman, Jac. Gunter, Jan Burgers. SMERDIEK Keeper: Kees Lindhout Achterhoede: Rien Koopman, Rien Joppe, Ab Poot, Chris Koopman. Middenveld: W. Vroegop (jr.), W. Vroegop (sr.l, Jan de Viet. Voorhoede: Rien Vroegop, Ar nold Hoogendoorn, Addy Stout jesdijk. Reserves: Robert van Splunter. Scheidsrechter: M. van Höaften. S.C. STAVENISSE Keeper: Rien Smits Achterhoede: Sjaak Deurloo, Kees Smits, Anton Klippel, Jaap Hoek. Middenveld: René v/d Jagt, Peter v/d Jagt, Ad Moerland. Voorhoede: Paul Oostdijk, Nico Nooy, Kees Wesdorp. Reserves: Bert Mol, Wim Klippel, Peter Wielaard, Dick de Jong. W.H.S. Keeper: Kees Goedegebuure. Achterhoede: Dies de Witte, San- der Goedegebuure, Piet Fase, Ewoud Fase. Middenveld: Theo Fase, Johan v/d Repe, Leo Mosselman, Sjaak Gunter. Voorhoede: Jan Burgers, Nico Hage. Reserves: Sander Wesdorp, Theo de Engelsman. Scheidsrechter: M. van Ham. SMERDIEK Keeper: Kees Lindhout Achterhoede: Rien Koopman, Rien Joppe, Ab Poot, Chris Koopman. Middenveld: W. Vroegop (jr.), W. Vroegop (sr.), Jan de Viet. Voorhoede: Rien Vroegop, Ar nold Hoogendoorn, Addy Stout jesdijk. Reserves: Robert van Splunter, Sjaak Moerland. S.C. STAVENISSE Keeper: Rien Smits Achterhoede: Sjaak Deurloo, Kees Smits, Anton Klippel, Jaap Hoek. Middenveld: René v/d Jagt, Peter v/d Jagt, Ad Moerland. Voorhoede: Paul Oostdijk, Nico Nooy, Kees Wesdorp. Reserves: Bert Mol, Wim Klippel, Peter Wielaard, Dick de Jong. Scheidsrechter: Dhr. van der Hart. Speciaalzaak in panty's, maillots kousen, sokken Wouwsestraat 15, B.o.Z. Tel: 33666 Alle wedstrijden voor dit seizoen zijn gespeeld. De senioren zijn op de 3e plaats geëindigd. Na de le helft van de competitie stonden ze ook op de 3e plaats, zodat er voor Emergo niet veel is veranderd. Scheldevogels heeft lx van Korbutjo gewonnen, maar helaas van Ado verloren, waardoor ze op de 2e plaats bleven hangen. Korbatjo heeft alle overige wedstrijden gewon nen, zodat zij kampioen zijn gewor den. Senioren: Korbatjo 1 14- 26 Scheldevogels I 14- 24 Emergo 14-18 VIOS (W) 1 14-13 Ventura Sport 3 14- 10 A.D.0.4 14- 9 VIOS (N) 2 14- 7 Goed Luck 2 14- 5 De junioren zijn na de winterstop van de 5e plaats opgeklommen naar de 3e plaats, met een beetje meer geluk hadden ze 2e kunnen worden. Junioren: Scheldevogels J 12-24 Albatros J3 12-13 Emergo J 12- 9 Spido J 12- 8 P.K.C.J5 12- 4 De aspiranten I zijn, samen met Vol treffers op de 4e plaats geëindigd. Vol treffers had een beter doelgemiddelde. Aspiranten 1: 14- 22 14- 22 14- 16 14- 15 14- 15 14- 10 14- 7 14- 5 Juliana B B.K.C. B Springfield B2 Voltreffers B2 Emergo B Spido B Keep Fit B Terhevden B Advertentie I.M.. De aspiranten 2 hebben zeer zeker hun best gedaan met een 2e plaats. Aspiranten 2: Keep Fit F 6- 10 Emergo F 6-8 VIOS (W) F 6-4 Scheldevogels F 6-2 Helaas zaten er voor de pupillen geen punten, in, zodat ze op de laatste plaats terecht zijn gekomen. Pupillen: Scheldevogels P 6-10 VIOS(W)P 6- 8 Kieviten P 6-6 Emergo P 6-0 Zaterdagmiddag organiseert de trim- club van de sportvereniging NAKS uit St. Maartensdijk de traditionele pres tatieloop. Vanaf de Sportlaan bij Haestinge kan men weer starten op de 1000 en 2000 m( 14.00 uur), 3750 m( 14.30 u) alsmede de 7500 en 11.250 m( 15.00 uur). Iedereen krijgt een herinnering en de grootste groep, in percentages uitgere kend, krijgt een prijs. Vosmeer 2 heeft op sportpark de Vossenberg zijn jaarlijkse voet- baltournooi afgewerkt waarbij men ondanks een flinke onweers bui in de nachtelijke uren toch op een redelijk bespeelbaar veld uit de voeten kon. De openingswed strijd tussen Vosmeer 2 en Oude molen 2 eindigde in 2-0 met doel punten van Anton de Koning en Ronnie Vaders. Ook SVC 2 bleef vrij van de gaven van Pluvius die de rest van het tournooi duidelijk wel aanwezig bleek te zijn. Ou- werkerk won deze ontmoeting met 1-0. In de derde wedstrijd stond Ouwerkerk opnieuw in het veld tegen Vosmeer en dit werd een 1-1 gelijk spel waarbij Jos de Wit de Vosmteer goal voor zijn re kening nam. Oudemolen versloeg vervolgens SVC met 1-0 en Vos meer 2 haalde dezelfde cijfers tegen opnieuw SVC door een goal van Frans Havermans. In de laat ste wedstrijd kon Ouwerkerk door een ruime overwinning op Oude molen alsnog tournooi winnaar worden. In de 2e helft verraste Oudemolen Ouwerkerk met een 2e treffer en ondanks goede kan sen van de Schouwse formatie en uitstekend keeperswerk van Ou demolen bleef deze stand op het scorebord en was Vosmeer onge slagen tournooiwinnaar met 5 punten en een doelsaldo van ,4-1. 2e werd verrassend Oudemolen met 4 punten en 3-3. 3e Ouwer kerk 3 punten en 3-3. 4e. SVC: 0 punten en 0-3. Na afloop van het door de scheidsrechter Kees Bo- lier uit Poortvliet en Willy de Bakker uit Halsteren goed geleide tournooi reikte de Vosmeer voor zitter de prijzen uit. Ook de beide scheidsrechters en wedstrijdleider Rien Goedegebuure kregen woorden van waardering voor de manier waarop ze dit tournooi tot een goed einde hadden gebracht. De sportiviteitsprijs ging naar de ploeg van Ouwerkerk die ondanks de gemiste kans om tournooi winnaar te worden bleef voetbal len en de -fraaie bokaal mee naar Schouwen kon nemen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 17