JMJ w$Vn visie GASTVRIJ EN SFEERVOL Haven 10, Markt 23, Sint Maartensdijk Iedere bezoeker een leuke attentie Uitbreiding met Duits en Biologie w Wielercomité Oud Vossemeer actief voor medemens Boulevards VHssingen 16 EENDRACHTBODE Donderdag 7 juni 1984 Al 40.000 gulden voor Groene Kruis Het Groene Kruis in Oud-Vossemeer heeft in'de af gelopen 36 jaar al voor 40.000 gulden aan materialen kunnen aanschaffen door de activiteiten van het plaatselijke Wielercomité, zo deelde voorzitter G.P.A.M. Uytdewilligen vrijdagavond mee. Opnieuw kon hij aan plaatsvervangend voorzitter A.C. Breure van het Groene Kruis symbolisch een bedrag van 4.200 gulden overhandigen, waarvoor inmiddels al hulpmiddelen zijn aangekocht. REC neemt talencursus van Uit op Tholen over Het REC Tholen heeft het programma voor het ko mende cursusjaar klaar: Open school, lees- en schrijfgroepen, Nederlands voor buitenlanders, talen, middenstands en biologie, kunstzinnige vorming en enkele korte cursussen voor oudercommissieleden, medezeggenschapsraden en verenigingskader. Nieuw is, dat het REC het gehele programma van Uit op Tholen heeft overgenomen en zelfs heeft uitgebreid met Duits en biologie. De cursussen Engels, Frans en Middenstands werden al aangeboden. 4$ V <S li-fHurvtt/ofcjrrs Opvallend gastvrije zithoek met extra hoge rug, die iedere be(zitter) een komfortabele ontvangst biedt. De mooie, sterke bekleding zorgt voor de juiste sfeer. büVAN HOUTE EN ZN Dit alles is alleen mogelijk door de geweldige steun van de bevolking van Oud-Vossemeer. die de jaar lijkse donateursactie van het wie lercomité steeds tot een succes laat worden. Ook de plaatselijke en regionale middenstand werkt ieder jaar weer mee aan het succes van onze ronde, aldus voorzitter Uytdewilligen. De heer Breure stond perplex dat hij zo maar even een bedrag van 4.200 gulden kreeg overhandigd ten bate van een zo goed mogelijke verzorging van de medemens. 'Het doet ons goed dat het wielercomité steeds bereid is tot deze hulp. Vroeger was het puur plaatselijk, maar sinds de fusie -van het Groene Kruis werd dat eilandelijk. Mis schien doet u het zo graag omdat het met name voor de bevolking van Oud-Vossemeer is. Het is in ieder geval bijzonder prettig dat u er mee door wilt gaan', aldus de heer Breure. Tussen het comité en het Groene Kruis bestaan goede afspraken over de besteding van de gelden. De aangekochte apparatuur blijft in het wijkgebouw van Oud-Vos- semeer, maar kan natuurlijk wel worden uitgeleend aan een andere kern wanneer het daar nodig is. Dokter A.W.A. de Looze, samen met de heer D. Lindhout als ver tegenwoordigers van het wieler comité aanwezig, onderstreepte ook nog eens dat het de plaatse lijke bevolking is die het bekostigt, zodat terecht het eigen wijkge bouw op de eerste plaats komt. Maar uitleen naar andere kernen moet mogelijk blijven. Hij gaf te vens een toelichting op de mate rialen die door het plaatselijk co mité van het Groene Kruis, verte genwoordigd door de heer A.M. Geluk, in overleg met dokter en wijkzuster zijn aangekocht. Ruim driekwart van het bedrag is be steed aan een weegschaal met bak, bestemd voor het zuigelin gen- en kleuterbureau. Met deze weegschaal kan het gewicht nauwkeuriger worden vastgesteld dan met de huidige. Daarnaast is ook een anti-decubitus matras met pomp aangeschaft, waarmee het 'doorliggen' bij bedlegerige patiënten kan worden bestreden. Verder zijn een piaswekker, borstpomp en looprekje aange kocht. Door de actie van het wie lercomité zit het wijkgebouw in Oud-Vossemeer steeds goed in de spullen en kan er tijdig vernieuwd worden, aldus dokter De Looze. Samen met comitévoorzitter Uyt dewilligen hoopt hij dat ook de komende donateursactie voor de 37e wielerronde (7 juli) weer vo lop op de steun van de Oud-Vos- semeerse bevolking mag rekenen. De Open School biedt alle vol wassenen de kans opnieuw te gaan leren, kennis op te frissen en nieuwe kennis op te doen. In een kleine groep wordt gewerkt aan de algemene ontwikkeling, waarbij deelnemers zelf uitmaken welke onderwerpen aan bod komen, hoe hoog het tempo ligt, enzovoort. Daarnaast bestaat de mogelijk heid uit een breed vakkenpakket te kiezen: Engels, Frans. Duits, Wiskunde, Rekenen, Economie. Biologie, Wereld Oriëntatie en natuurlijk Nederlands. Voor de vakken geldt het zelfde als voor het werken aan thema's: De deel nemer bepaalt zelfde inhoud, het tempo van het tijdstip waarop ge werkt wordt. Zowel de thema's als de vakken worden begeleid door bevoegde docenten. Lees- en schrijfgroepen De lees- en schrijfgroepen zijn bedoeld voor iedere volwassene die zijn of haar Nederlands wat wil ophalen. Voor iedereen die bij het schrijven iedere keer het idee heeft dat er iets aan ontbreekt. Naast het werken aan thema's wordt iedere deelnemer minimaal één uur per week individueel be geleid. Nederlands voor buitenlanders Deze cursus is bedoeld voor alle anderstaligen in Tholen, die Ne derlands willen leren. Dit gebeurt in kleine groepen en aan de hand van thema's. Daarnaast wordt iedere deelnemer één uur per week individueel begeleid. Talen, middenstands, biologie, administratie Het REC heeft deze cursussen overgenomen van Uit op Tholen. Daarnaast heeft het REC er een paar toegevoegd. Dit betekent dat er in totaal zes vakken worden aangeboden: Engels, Frans, Duits, Middenstands, Adminis tratie en Biologie. De cursussen duren ongeveer 20 weken. Kunstzinnige vorming Ook het komende jaar staan weer een groot aantal cursussen op het programma. De meeste worden zowel overdag als 's avonds gege ven. Vanaf het komende cursus jaar worden ook een aantal cur sussen verzorgd in St. Maartens dijk. Het programma ziet er als volgt uit: tekenen en schilderen ('s avonds en overdag) boetseren en pottenbakken ('s avonds en over dag), weven (overdag), kinderate lier (overdag) en werken met tex tiel ('s avonds). Voor St.-Maar tensdijk staan de cursus Algemeen Beeldende Vorming en de cursus pottenbakken op het programma. De cursussen in Tholen en St. Maartensdijk duren ongeveer 30 weken. Bijzondere cursussen en aktiviteiten Deze cursussen worden verzorgd door het project Ondersteuning. Het precieze programma is nog niet bekend, maar afhankelijk van de belangstelling zullen cursussen worden verzorgd voor oudercom missies en medezeggenschapsra den van scholen, kader van ver enigingen, e.d. Verder verzorgt het project Ondersteuning stu dieadvisering, voorlichting, uit leen van materialen e.d. De deelnemers bepalen in overleg met begeleiders waar de cursussen worden gegeven. De cursussen van de Kunstzinnige vorming worden in Tholen(Meulvliet) ge geven. Belangstellenden kunnen zich aanmelden: telefonisch: 01660-3I94 (dagelijks tussen 2 en 4 uur) of 01100-31170 (dagelijks tijdens kantooruren) of schrifte lijk: Antwoordnummer 4204, 4650 WN Tholen (postzegel niet nodig). Natuurlijk kunt u ook langsgaan voor aanmelding of meer informatie. Het adres is: Molenvlietsedijk 5a in Tholen. De gerenoveerde en heringerichte boulevards van Vlissingen wor den zaterdag 16 juni officieel opengesteld door loco-burge meester G.J.A.M. Adan. Van de Nolledijk tot het Keizersbolwerk wordt een wandeling gemaakt, waarbij een aantal officiële han delingen en overdrachten zullen plaatsvinden. De wandeling begint op de Bou levard Evertsen ter hoogte van het kunstwerk van Wessel Couzijn. Daar plaatst wethouder D.J.P. Bruinooge de laatste tegel. Een verwijsplaat naar het windorgel wordt onthuld, een kunstwerk van André Volten en een stenen peil- tafel van de vereniging Neder landse Loodsen Sociëteit.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 16