Thoolse bevolking maakt veel gebruik van recreatiemogelijkheden Werkgarantïe gemeente Tholen voor 5 leerling-straatmakers Voetveertje naar landtong Tholen en een koffiehuis Woensdag 30 njei 1984 EENDRACHTBODE 9 Het lokaal belang van de Thoolse recreatiemogelijk heden en een eventuele elk-weer-voorziening bij Go- rishoek moet niet onderschat worden. Dat werd woensdagavond door verschillende raadsleden dui delijk gemaakt in de Thoolse commissie ruimtelijke ordening bij de bespreking van de notitie dagrecrea- tieve voorzieningen en de haalbaarheidsstudie bun galowpark Gorishoek. Oesterdam Iets leuks Bungalowpark Bowling -«-- it*- 'A1 hCa: w: Bestrijding van jeugdwerkloosheid aan de ene kant en het voorzien in 't tekort aan jonge vakmensen aan de andere kant, heeft de stichting beroepsopleidingen weg- en waterbouw(SBW) gebracht tot een leerlin genproject straatmakers op Tholen. Wethouder J. Versluijs gaf er vanmorgen aan de Poortvlietse Ker- kring een officieel tintje aan door het straten van enkele stenen. Vier jaar SINT-ANNALAND gesloten C. SLAGER STAVENISSE SINT MAARTENSDIJK Dokter Veldman GEEN SPREEKUUR hairstyling shop LEEN RIJSTENBIL Sint Maartenshof 5 juni 19.30 uur CONCERT EUTERPE SCHERPENISSE POORTVLIET "Eigen mensen nemen een be hoorlijk deel van de dagrecreatie op Tholen voor hun rekening. We zouden ons er bij tellingen over verwonderen, hoeveel van onze inwoners erbij zijn,', zei P. van Belzen(RPF/GPV). Hij was met VVD, CDA en PVDA positief over de notitie van b en w. Alleen SGP-raadslid K.A. Heij- boer dacht er anders over. "Het behoud van het geestelijk leefmi lieu van de eigen bevolking komt op de eerste plaats. Dat laten we zwaarder wegen dan de economi sche bedrijvigheid die uit de uit breiding van de dagrecreatieve voorziening voortvloeit", aldus Heijboer. Met de aanleg van fietspaden ging hij wel accoord en uit cultureel oogpunt bezien, vond de SGP het behoud van de oude veersteiger bij Stavenisse als visplaats voor gehandicapten ook goed. "We gaan ook accoord met verbreding van de Gorishoeksedijk, maar we zijn tegen de verruiming van pas santenplaatsen en overloopterrei nen. Er moeten ook geen trailer hellingen bijkomen. Aanleg van een strandje bij de Dijkweg te Stavenisse en de Grote Nol te St. Annaland willen we nog nader bezien", zijn de SGP-woordvoer- der. J.L. van Gorsel(VVD) wilde meer mogelijkheden voor sportvisserij vanaf de dijken, evenals voor sportvissersvaartuigen. Hij brak een lans voor meer wandelgele genheid op de Thoolse wallen en wilde verbreding van de Goris hoeksedijk prioriteit geven in het belang van de daar gevestigde re- creatiebedrijven. "En of men 't nu fijn vindt of niet, de Oesterdam wordt één van de grootste dagre creatiemogelijkheden voor Tho len. De gemeente moet inspelen op die wilde ontwikkelingen", zei Van Gorsel. W.L. Bijl(CDA) stemde met de notitie in, maar vond het jammer dat de gegevens vier jaar oud wa ren. Het wandelgebied in Tholen behoefde wat hem betreft geen uitbreiding. Mevr. N.M.J. Boissevain-van Riet(PvdA) noemde het wandel pad in het Bosje tussen de dijk en Zuid Oudaan slecht. Dat wilde ze graag verbeterd zien. Het opknappen van het strandje Gorishoek was volgens haar zand in 't water gooien. "Het is een dure aangelegenheid. Je hebt wel een omleiding van de stroom nodig, maar dat kost tonnen. Bij het ma ken van toekomstige strandjes moeten we daar goed naar kij ken", zei mevr. Boissevain. Ze was tegen een trailerhelling bij de Oesterdam. "Het is midden in het landschap, in het kwetsbare deel van de Oosterschelde met oesterpercelen en bovendien vergt elke boot daar twee parkeerplaat sen: één voor de auto en één voor de trailer", aldus het PvdA-raads- lid. Van Belzen noemde recreatie een erg moeilijk onderwerp om 't ge nuanceerd te benaderen. "De mens moet verantwoord kunnen recreëren", zei hij. Met name de aanleg van een steiger voor ge- harldicapte sportvissers bij Stave nisse juichte hij toe. In zijn beantwoording zei de bur gemeester tot de SGP, dat een ge meentebestuurder toch verant woordelijk is voor een stuk re creatie van anderen, die 4 a 5 hoog in een flat wonen. "Dat is ook be leid vanuit een levensvisie en ver der maken onze eigen inwoners ook gebruik van de voorzienin gen. Bovendien geeft 't economi sche bedrijvigheid.,' De burgemeester bracht ten aan zien van de Oesterdam naar vo ren, dat daar een grote werkhaven beschikbaar komt voor sportvis- sersboten. Een trailerhelling kan er volgens hem zonder bezwaar bij. "De vraag is, waar ligt het compromis ten aanzien van de oestercultuur?" Nieuwe recreatiemogelijkheden zag de burgemeester op de land tong bij Tholen(vluchthaven), nu nog Halsters grondgebied. "Er is al een kastanjebos en er staat nog een oud huisje bij een oesterput waarvan nog wel iets leuks te ma ken valt met een voetveertje en een koffiehuisjé. Na een eerste gesprek met de Grontmij is er een idee uitgewerkt en dat kan best aantrekkelijk worden tegenover het stadje Tholen. Dat wordt een grappig iets. De samenwerking met Halsteren hierover verloopt prettig." De burgemeester antwoordde mevr. Boissevain nog, dat een deel van het Bosje in Tholen dit jaar verbeterd wordt. Dit alleen voor de wandelaars, want voor de fiet sers ligt 't moeilijker. Bij de haalbaarheid van een elk- weer-accommodatie met bunga lowpark bij Gorishoek werden verschillende vraagtekens gezet. ,'De recreanten op Tholen zitten hier in hoofdzaak voor de dijk en het vissen. Zoveel eisen stellen die mensen niet. De behuizing is ook niet zo luxueus. Als je een plan van 17 miljoen gulden ziet, vraag je naar de haalbaarheid. Bij deze opzet wordt de rust niet verstoord, maar is 't haalbaar? Het is wel een kwalitatieve verbetering, waar bij alle campings naar streven. De vraag is wel, of het toeristisch aanbod aangepast moet worden", zei Van Belzen. Van Gorsel meende, dat het eco nomisch belang van de recreatie tot nu toe zwaar onderschat was. "Het is een impuls. De sportvis sers brengen ook een gezin mee en daarvoor moet je recreatiemoge lijkheden scheppen. De gemeente moet inspelen op particulier ini tiatief door een belangrijke bij drage te leveren in het haalbaar maken. Dat betekent o.a. verbre ding van de Gorishoeksedijk en de aanleg van parkeervoorzienin gen. En dan is de vraag: wat gaat de gemeente daarvoor rekenen. Recreatie is een economisch be lang", aldus Van Gorsel. Heijboer noemde het plan be zwaarlijk. "Met de bungalows zijn we eerder accoord gegaan, maar deze uitbreiding is te groot. Die voorzieningen hoeven voor ons niet", zei het SGP-raadslid. Bijl wees erop, dat de bungalows al jaren in de beleidsvisie van de gemeente Tholen staan. "Er is nu een koppeling met de elk-weer- accommodatie gekomen. De plannenmakers zijn wel optimis tisch door van een bezetting van 26 weken uit te gaan. Een soort gelijke accommodatie in Nuland, die we bezichtigd hebben, is veel op het plaatselijk gebruik afge stemd. Is men op Tholen bereid voor bowling naar Gorishoek te gaan in plaats van naar Roosen daal of Hoogerheide?", vroeg Bijl zich af. Mevr. Boissevain ging met een opzet als in Nuland accoord. "Maar als er een bubbelbad e.d. bij moet, ben ik bang dat 't uit de hand gaat lopen. Dan glijden we af, terwijl we het stringent klein schalig moeten houden", zei het PvdA-raadslid. "De haalbaarheid hangt af van het particulier initiatief', zei de burgemeester. Er is al gesproken over eventuele contracten voor conferenties in de elk-weer-ac- commódatie. De Sporthuis-Cen- trum-bungalows hebben een be zetting van 30 weken, hier is men van 26 uitgegaan. Bij een grotere opzet krijg je moeilijkheden, dan moeten mensen met geweld aan gevoerd worden", zei burgemees ter Baerends woensdagavond in de commissie ruimtelijke orde ning van de Thoolse gemeente raad. A ,»v ss. Vier van de vijf leerling-straatmakers moesten maandag in de Albert Schweitzerstraat in St. Maartensdijk zelfstandig werken wegens ziekte van hun leermeester W. de Jong, terwijl hun mede-leerling Ton Vonk uit Bergen op Zoom zich ook niet lekker voelde. Wel present v.l.n.r. John v.d. Velde uit Bergen op Zoom, Kada El Jilali uit Tholen, Jacob Schot uit Poortvliet en Ruud van Hagen uit St. Annaland. vertelt uitvoerder M. Krijger van wegenbouwmaatschappij Van Dijck-Petit. "Even op een werk in Bergen óp Zoom, maar daarna op Tholen. De gemeente heeft ons voor een deel van het jaar straat werk toegezegd. Het is een leer project voor echte keienstraters. Geen stenenleggers, maar ouder wets straten met de hamer. In plaats van de koude betonklinkers wil men met name in binnenste Door een halljaar werkgarantie van de gemeente Tholen krijgen vijf jongens, waar van drie uit Tholen, de kans het vak van straatmaker te leren. Vier dagen in de week krijgen zij op het werk de praktijkopleiding van hun leermeester W. de Jong uit Roosendaal, de vijfde dag gaan ze naar de streekschool voor het theoretisch gedeelte. "Begin maart zijn ze begonnen", den en dorpskommen sierstraat- werk en daarvoor zijn vakmensen nodig,', aldus dhr. Krijger. De leerlingenploeg is een initiatief van Van Dijck-Petit en de SBW. Volgens de ideeën van de com missie Wagner, die overgenomen zijn door het 'open overleg'(werk- gevers, werknemers en overheid) zou het aantal leerlingen dat op deze manier een vak leert, ver dubbeld moeten worden. Door de aanwezigheid van drie Thoolse leerlingen zullen straat- makersbedrijven van het eiland volgens de SBW wellicht in de toekomst hun voordeel kunnen doen met dit project. De leerlingenploeg, die voorlopig uit vijf jongens bestaat, is in dienst bij Van Dijck-Petit. De jongens, in- leeftijd variërend van 17 tot 20 jaar, hopen na een vierjarige op leiding gediplomeerd straatmaker te zijn. Na twee jaar zullen zij op gaan voor het vakexamen 'leerling straatmaker'. Dit in het kader van hun leerovereenkomst. "Het probleem voor de jongeren is, een kans te krijgen om het straatmakersvak te leren,', zegt SBW-consulent K.H.L. Ham ming. 'Daarom hebben de ge meente, werkgever en opleidings stichting de handen ineen gesla gen om gezamenlijk actie te on dernemen. Actie waaruit blijkt, dat zij hun verantwoordelijkhe den, ook in deze moeilijke tijd, kennen en durven dragen. Deze leerlingenploeg straatmakers is hiervan het resultaat", aldus dhr. Hamming. PLAATSELIJK NIEUWS PLAATSELIJK NIÉUWS PLAATSELIJK NIËÜWSiS: sëhütende palingen. 1ste werd Cörne Boogaard mef 716 punten, G.v.d. Hoven met 562, Th. Rijn berg met 428, Kees Burgers met 382, Jaap Lindhout met 289 en Ronny Lindhout met 279 punten, lste junior werd Perry van Westen met 181 p. en lste pupil Rienny Plompen met 25 punten. Volgen de wedstrijd 9 juni om 10.30 uur. Jong Vosmaer en militarisme Jeugdvereniging Jong Vosmaer heeft vrijdagavond een thema avond gehouden over militarisme in de Vossenkuil. Overste Jekel uit Zutphen gaf uitleg over de taak van het leger in vredestijd en zette uiteen wat daarvan verwacht wordt in oorlogstijd, waarbij het NAVO-bondgenootschap uitvoe rig werd belicht. In deze tijd van kruisraketten ja of nee was het een actueel onderwerp. In de discussie bleek, dat de standpunten van de overste en de jeugd nogal wat verschilden, maar ondanks dat kwam men toch tot een positief gesprek. De volgende activiteit is op 8 juni wanneer men een creatieve avond in het eigen honk houdt, die om half 8 begint. Avondwandelvierdaagse De activiteitencommissie van de voetbalvereniging Vosmeer orga niseert ook dit jaar weer een wan- delavondvierdaagse op dinsdag 5, woendsdag 6, donderdag 7 en vrijdag 8 juni. De start is om 19.00 uur; de eerste drie dagen vanuit café De Hoop en op de slotdag vanaf de kantine, waar ook de prijsuitreiking plaats zal vinden. De te lopen afstanden zijn vijf en tien kilometer. Wat krijge we nou De algemene vrouwenbond orga niseert dinsdag een cabaretavond in de Vossenkuil, die voor ieder een toegankelijk is. Dit gebeuren wordt verzorgd door het cabaret gezelschap "Wat krijge we nou" uit Bergen op Zoom en begint om half acht. Tennisclub T.O.V. won De tennisvereniging T.O.V. heeft zondag de vriendschappelijke wedstrijd tegen T.V.L. uit Lepel straat met 30-14 gewonnen. In enkelspel, dubbelspel en gemengd dubbelspel werden 22 wedstrijden afgewerkt. J. Vaders - P. v. Tilburg 1-1, K. van Loenhout en A. Hommel - L. v.d. Ende en J. v.d. Booger 2-0, H. van Bavel - L. v.d. Ende 2-0, S. Mees en P. van Poortvliet - M. Fraanen en A. Simons 2-0, fj- Weijdt - F. Jansen 2-0, L. Hop mans en J. Hommel - M. de Groot en M. Rijken 0-2, C. Dietvorst en K. van Loenhout - R. Reinders en A. v.d. Enden 2-0, E. van Maanen en A. Hommel - J. v.d. Booger en J. Rijken 0-2, S. Mees - M. Fran ken 2-0, S. Mees en H. van Bavel - P. Free en L. v.d. Enden 2-0, J. Vaders en K. van Loenhout - F. Jansen en P. van Tilburg 0-2, E. van Maanen en C. Dietvorst - L. Reinders en J. Rijkers 2-0, A. Hommel - J. v.d. Booger 0-2, L. Hopmans en Peter van Poortvliet - M. Rijken en A. Simons 2-0, S. Mees en J. Hommel - P. Free en R. de Groot 0-2, E. van Maanen en S. Mees - J. Rijken en M. Franken 2-0. F. van 'Poortvlief-7Y. Simons 2-0, H. van Bavel en L. Hopmans - L. v.d. Enden en M. Rijken 2-0, C. Dietvorst en J. Hommel - R. Reinders en R. de Groot 2-0, L. Hopmans en H. Weijdt - F. Jansen en M. Reinders 0-2, H. Weijdt en S. Mees - A. v.d. Enden en P. Free 2-0, E. van Maanen en J. Vaders - P. van Til burg en F. Reinders 1-1. K.O.T. bedwingt de Treffers De strijd om het kampioenschap van Café Schetters waar de bil jartverenigingen Krijt op Tijd en Treffers hun domicilie hebben, is in het voordeel van K.O.T. uitge vallen. Dit is echter niet zonder slag of stoot gegaan, want nadat men de eerste wedstrijd met 11-5 had gewonnen, trok de Treffers met dezelfde cijfers de tweede partij naar zich toe. Hierdoor moesten "strafschoppen" beslis sen; alle spelers moesten een op stoot maken, waarbij K.O.T. de sterkste bleek. Kortste partij 2e wedstrijd M. Ista 17 beurten (K.O.T.), terwijl de Treffers-spe lers C. Burgers en J. Etienne met 16 caramboles de hoogste serie scoorden. D. Polderman - C. Burgers 1-1, J. Schetters - H. Hommel 2-0, H. van Daalen - J. Etienne 0-2, F. Zwe- gers - B. den Hollander 0-2, M. Moerland - L. van Wezel 0-2, A. Brusselaars - P. de Leeuw 0-2, M. Ista - J. Etienne 2-0, A. Gouds waard - J. Geuze De voorzitter van de Treffers, L. van Wezel, reikte de winnaarsbeker uit aan K.O.T., terwijl K.O.T.-voorzitter A. Goudswaard de beker voor de 2e plaats aan de Treffers uitreikte. Oranjecomité gaat door. Het Oranjecomité heeft in Hof van Holland een nabespreking gehouden over koninginnedag. Voorzitster Mevr. A. van Enge len-Bom kon niet alleen de leden van het oranjecomité begroeten, maar ook een aantal onderwijzers van de lagere scholen en voorzit ter A. Hommel van de muziek vereniging. Men was het er unaniem over eens, dat het ochtendprogramma met de zeskamp op het sportveld uitstekend geslaagd was, evenals de optocht met de versierde fiet sen in de middaguren. Het levend ganzenbord kwam er minder goed vanaf omdat daar nogal veel mensen nodig waren, van wie er een flink gedeelte hetzonder het te laten weten, afwezig bleek te zijn. Hierdoor leek aanvankelijk alles in het honderd te lopen, maar door vriendschap en impro visatie gelukte het toch het spel tot een einde te brengen. Mevr. van Engelen bleef voorzit ster, A.A. van Westen werd vice- voorzitter, mevr. H.Heyboer- Hendrikse penningmeesteres en M. Istha secretaris. Alle leden en de dames van de verzorging zijn ook volgend jaar weer beschik baar. Wegens vakantie van 11 t/m 1 6 juni a.s. SLAGERIJ Advertentie I.M. Bolussentournooi tennisclub Het traditionele bolussentournooi van de tennisclub heeft zaterdag onder goede weersomstandighe den 22 heren en 18 dames naar de twee banen van het Spookhuisje getrokken. Winnaar bij de heren werd Leen Goedegebuure, die al menig succes oogstte, terwijl bij de dames het nieuwe lid Gea v.d. Berge zegevierde. Voorzitter W.C. van Breda constateerde bij de prijsuitreiking tot zijn vreugde, dat er verschillende nieuwe ge zichten aan het tournooi hadden meegedaan. De verliezersronde werd gewonnen door Magda Ku- zee bij de dames en Peter Ver kouteren bij de heren. De laatste wilde zijn taart gezien z'n be roep) tandarts) eerst niet aanne men, maar de voorzitter wist er geen andere bestemming voor, zodat de taart tegelijk soldaat werd gemaakt. Tenslotte kon hij al van de grotere taart van Gea meesnoepen. Dames kwartfinale: Gea v.d. Berge-Ine van Ommen 5-2, Wil Leune-Adrie Moerland 3-2, Ag nes Noteboom-Dimph van Breda 4-2, Ria van 't Hof-Willie de Rijke 4-3, halve finale: Gea v.d. Berge- Wil Leune 5-2, Agnes Note- boom-Ria van 't Hof 4-3, finale: Gea v.d. Berge-Agnes Noteboom 9-1, verliezersronde halve finale: Loes Moerland-Tineke van Vliet 5-1, Magda Kuzee-Corry Coom- ans 3-2, finale: Loes Moerland- Magda Kuzee 4-3. Heren kwartfinale: L. Goedege- buure-Rini Anemaet 7-0, Ad Ku- zee-Adri Goedegebuure 7-0, Cent van Dijke-Wim Snoep 8-0, Adri Fase-Lau van 't Hof 7-1, halve fi nale: Leen Goedegebuure-Ad Kuzee 4-2, Cent van Dijke-Adri Fase 4-2, finale Leen Goedege- buure-Cent van Dijke 9-4, verlie zersronde: halve finale Wim van Breda-Rien Goedegebuure 4-2, Siem Snoep-Peter Verkouteren 2-1, finale Wim van Breda-Peter Verkouteren 6-1. De voorzitter maakte de leden nog attent op het midzomertour- nooi van 30 juni en de Thoolse kampioenschappen. Nieuwe diaken Dhr. M.C. de Graaf(Voorstraat) is gekozen tot diaken van de her vormde gemeente in de vacature Van de Merbei. De andere kandi daat was M.C. Wielaard(Boswei). Lustrum J.V. met Reinata - - Heemskerk Het 5-jarig bestaan van de Jeugd vereniging 'Menorah' wordt woensdag 6 juni gevierd met een koor- en samenzangavond in de Hervormde kerk. Medewerking wordt verleend door de bekende alt Reinata Heemskerk, het Chr. Gem. Zangkoor 'Laudate Domi- num' uit Stavenisse, het Kinder koor uit Oud-Vossemeer en de Jeugdvereniging Menorah. De leiding-van de avond is in handen van ds. B. den Butter. De zang avond begint om kwart voor acht en iedereen is welkom. De plaat sen zijn vrij. Na deze zangavond worden koren en gasten in 'De Stove' verwacht, waar de jubile rende vereniging een kopje koffie zal aanbieden. houdt op vrijdag 1 juni De apotheek is dan gesloten. Dokter Noteboom neemt waar. Advertentie I.M. Laudate Dominum in Dreischor Zaterdag 26 mei verleende het Chr. Gem. Koor haar medewer king aan een zangavond van de Kon. Chr. Zangersbond, afdeling Zeeland, die plaats vond in de fraaie en akoestiek rijke Her vormde kerk van Dreischor. Een 6-tal koren verleende medewer king. Naast de koorzang was er <ook solozang o.a. van Gerrian van der Jagt-Wielaard en de heer van der Wiele, voorzitter van de afde ling Zeeland. Mede door de sa menzang en orgelsolo werd het een prachtige avond. Zeker voor de leden van 'Laudate Dominum'. Er was immers ook beoordeling van de zang met als jury mevr. Titia Dijkstra te Goedereden. Aan het ontvangen rapport viel weinig af te doen. Koor en dirigent wer den lof toegezwaaid. Uitgevoerd werden a. Zingen een danklied tot de heer van W.H. Zwart en b. Praise the Lord, o my soul+ van R. Smart. Uit het rapport het vol gende: inzetten, soms eventjes te aarzelend, maar meestal prima. Zuiverheid: mooi zuiver, heel fijn de Unisono gedeeltes. Samen klank: fraai. Geen overheersende stemmen prima.'Ademtechniek: "Ik heb wel wat opgetrokken schouders gezien." Uitspraak:' mooi."Het Nederlands was goed te verstaan."Opmerkingen:"Een genot om naar te luisteren en te kijken. Het koor kan trots zijn op de dirigent en de dirigent op het koor. Een extra compliment voor de heren,"aldus mevr. Dijkstra. Klaverjasclubs Ook deze week behoudt Ton Struik zijn leiderspositie bij kla- verjasclub Smalstad met 82098 punten. 2. Cock van Gasteren 79149 pt. 3. Silvia van Gasteren 0 pt. 4. es Landa 77389 pt. Aad van Hulsel 77136 pt. 6. Coby van Hulsel 76243 pt. 7 Bram van Be- veren 76201 pt. 8. Peter van 't Hof 75928 pt. 9. Coby van de Berge 75796 pt. 10. Johan Meijer 74725 pt. Eindstand "De Pendelaars" sei zoen 1983/1984 met 1. R. Ver maas 116994 pt. 2. C. Boom 111876 pt. 3. J. v. Gorsel 111048 pt, 4. W. Dane 111030 pt. 5. A. Arts 109674 pt. 6. R. van Bloppoel 109285 pt. 7. W. Groenewegen 109151 pt. 8. J. van Zetten 108803 pt. 9. L. Kampman 108017 pt. 10. P. Bout 108015 pt. 11. Mevr. Franke 107992 pt. 12. J. Knuist 107039 pt. 13. J. v.d. Werf 106763 pt. 14. R. Kwaak 104780 pt. 15. H. de Koning 104715 pt. 16. H. Poot 104197 pt. 17. P. Bazen 103837 pt. 18. J. Rijnaart 103829 pt. 19. J. v. Splunter 103539 pt. 20. P. v. Splunter 101683 pt. 21. J. Hogen- doorn 97651 pt. 22. J. Guiljam 97206 pt. Eindstand marsenprijs; 1. J. v. Gorsel 36 marsen, 2. P. Bout 31 marsen, en op een gedeelde 3e plaats met 26 marsen W. Dane en A. Arts. lafspraak piolenstraat 31 oud vossemeer telefoon 01 667 2563 Advertentie LM. Beker-viswedstrijd Bij de vierde bekerwedstrijd van de "Oosterscheldevissers" was er een matige vangst met veel klein grut. Enkele vissers hadden bovendien een half uur nodig voor de eerste inworp omdat hun molen elke keer vastsloeg. Senioren: 1. B. Bogers 560, 2. J. de Graaf 390, 3. Mej. I. van Poll 335, 4. R. Vermaas 320, 5. Mevr. v. Oudenaarde 300, 6. B. v.d. Male 295, 7. Mej. A. Istha 230, 8. H. Hartog 225, 9. M. v. Gorsel 200, 10. G. Morelli 200, 11. A. v.d. Ree 180. Junioren: 1. Georgi Morelli 310, 2. Peter v.d. Reest 75, 3. Pieter Bazen 50. Schade bij botsingen. Op de hoek Haven/Westvest raakte bromfietser B V. uit Oud- Vossemeer licht gewond toen hij frontaal tegen autobestuurder P.O. botste. Het is daar een moei lijke bocht, die voorzichtig rijden vereist. De bromfiets werd uit het verkeer genomen. De politie bracht de bestuurder thuis. Aan de Nijverheidsweg kwam D. van H. vanaf de parkeerplaats bij Muller-Franke de Nijverheidsweg op gereden, toen F.B. uit Halste ren er net aankwam. Materiële schade aan beide auto's was het gevolg. De vensterruit van J.M. v.d. H. werd vernield door een kogeltje. Hij hoorde een klap en zag een klein rond gaatje. In de buurt was G. met de buks van zijn buurman J. v.d. L. in de tuin op een vangbak aan het schieten, maar kennelijk miste een kogeltje zijn doel. OP het hondenterrein aan de Langeweg in Scherpenisse werd een slagboom vernield. De dader is onbekend. Advertentie I.M. Jan Peter Verburgh nieuwe leider Na 119 km. fietsen door weer en wind staat junior Jan Peter Ver burgh aan de leiding in het club klassement van tourclub Tandje Bij. Hij heeft 915 km. gereden en de voorsprong op Arjaan den Braber is 38 km De totaalstand na 15 clubritten: 1. Jan Peter Verburgh, 915 km., 2. Arjaan den Braber 877 km., 3. Witte Andriesse 875 km., 4. André Verburgh 838 km., 5. Theo v.d. Male 824 km. Er staan 23 fietsers in de rang schikking. Zondagmiddag 14.00 uur een snelheidsrit vanuit de Oudeland- seweg. Deze telt mee voor het klassement. De start/finishstreep, ligt ter hoogte van de sportac commodatie van Leen Jansen. Mas, Witte en Leon Andriesse deden mee aan de driedaagse van Steenbergen. Elke rit 25 km. en dat leverde een medaille op. In de trimmersronde van Nieuw Vossemeer maakte junior André Verburgh zijn debuut in de C- categorie Hij kon goed meekomen met de sterksten, maar een plaats bij de eerste tien zat er nog niet in. Johan Potappel noteerde een achtste plaats in de B-categorie. De Bidon fietste zondag met veertien leden een rondje eiland Tholen, geheel buiten om: 62 km. Maandagavond werd met lichte regen 35 km op het eiland gefietst. Volgende week maakt de Bidon vanaf kwart voor acht z'n eerste grote rit over Schouwen-Duive- land. Biljarten Eindstand onderlinge competitie biljartvereniging Smerdiek 1. W. Groenewegen 1669 car., 433 beurten 95.01 gem., 103 poedels, 226,52 punten, nieuw gem. 69., 2. J. Goossens 514 car., 413 beurten, 31,63 gem„ 219 poedels, 217,35 punten," 25 nieuw gem., 3. D. Vroegop 611 car., 409 beurten, 38.09 gem., 164 poedels, 216,55 punten, 30 nieuw gem., 4. R. Die- leman, 978 car., 443 beurten, 57,36 gem, 147 poedels, 216, 01 punten, 44 nieuw gem., 5. C. Boom 1456 car., 422 beurten, 85,81 gem., 133 poedels, 215,31 punten 69 nieuw gem., 6. K. Nagelkerke 904 car., 469 beurten 48,71 gem., 180 poe dels, 215,22 punten, 38 nieuw gem., 7. P. Boegem, 564 car., 479 beurten, 30,70 gem., 215 poedels 213,92 punten, 24 nieuw gem., 8. S. Quist, 337 car., 428 beurten, 20,64 gem., 252 poedels, 205,30 puntenl8 nieuw gem., 9. H. Ver sluis, 693 car., 432 beurten, 40,82 gem., 180 poedels, 203,90 punten, 32 nieuw gem., 10. J. van Zetten 405 car., 453 beurten, 22,66 gem., 239 poedels, 191,53punten, 18 nieuw gem., 11. F. Verwater 496 car., 415 beurten 30,28 gem., 208 poedels, 190,44 punten, 24 nieuw gem., 12. J. Verwater 742 car., 532 beurten, 29,43 gem„ 227 poedels 227, 185, 24 punten, 28 nieuw gem., 13. C. Bal 221 car., 347 beurten, 8,85 gem., 237 poedels, 81,24 punten 13 nieuw gem., Meeste poedels S. Quist. Bezwaarschrift niet ontvankelijk De Generale Commissie voor de behandêling van bezwaren en ge schillen in de N.H. Kerk heeft een beroepsschrift van de heren A. Brinkman en P. Kuiper tegen een beslissing van de Provinciale Commissie niet ontvankelijk ver klaard. Dat betekent dat 't niet behandeld wordt omdat 't niet aan de regels voldoet. De beslissing hield verband met bezwaarschriften tegen de verkie zing van B. Franke tot diaken. Wat dat betreft, is er nu weer een schone lei. Politie bij plattelandsvrouwen Opperwachtmeester Bals heeft de Bond van plattelandsvrouwen in formatie gegeven over de rijkspo litie. Tholen en St. Philipsland hebben 30 politiemannen. Dat lijkt veel, maar gezien levering van manschappen aan de Mobiele Eenheid(ME), training, veel ad ministratie en de 24 uurs dienst is dat toch niet zo. Als er tien tegelijk dienst doen, is dat soms nog veel. Het eiland is verdeeld in drie rayons met daarnaast nog St. Phi lipsland. De politie is getraind om te kijken, zodat men altijd meer ziet dan soms gedacht wordt. Op letten is het halve werk. Ook een politieman hoopt op de misdaad in z'n loopbaan, maar hij heeft ook met droeve zaken te maken, wat altijd niet meevalt. Opper Bals ging ook in op de ver nielzucht. Vooral de rijpere jeugd heeft het soms erg moeilijk. De orde is in sommige gezinnen ook ver te zoeken èn dan moeten ei gendommen van anderen het soms ontgelden. Een praatje helpt meestal beter dan straf. Er werden nog dia's vertoond, waarna de politieman veel vragen beantwoordde. De presidente bracht hem dank voor zijn plezie rige medewerking. In de bestuursvacaturé'door het vertrek van mevr. de Wind werd voorzien door de verkiezing van mevr. A. Heijboer-van Dalen. Mevr. de Wind kreeg een cadeau naast de dankwoorden. Fietsclub voor de jeugd De ervaren toerders Mas en Witte Andriesse willen beginnen met een fietsclub voor jeugdigen. Om te beginnen denkt men aan kleine tochten door de polders over 15 a 20 km. Daarbij zijn beiden aan wezig voor de begeleiding en in dien de groep groter wordt, kan in meerdere kernen gestart worden. Inzake het tijdstip kunnen de deelnemers zelf hun voorkeur op geven: woensdagavond of zater dagmorgen. De fietsers behoeven geen speciale kleding te dragen, en het type rijwiel is ook niet be langrijk. De gemiddelde snelheid ligt zeer laag, zodat iedereen deze sport onder toezicht kan bedrijven. Wil je meer weten over deze fiets club, ga dan even langs bij Mas Andriesse (Scaldisstraat) of Witte Andriesse (Spuidamstraat). Bel len kan ook: 2933 of 2594. Zaterdag paardenconcours Landelijke rijvereniging en pony club de Eendrachtruiters organi seert zaterdag een kringconcours op het evenemententerrein de Pluimpot. Om 9.00 uur begint het onderdeel dressuur en in de mid dag komt het springen aan bod. Afsluitend de parade om ca. 15.30 uur. De organisatie verwacht ruim 150 combinaties. Bekerwedstrijd Zaterdag heeft de Zeebaars haar 5e beker wedstrijd gehouden. Het weer was uitstekend, maar er was van de kant weer geen vis te van gen door de 33 deelnemers. Vier leden wisten 1 visje te vangen, twee haalden er 2 boven water en W. Geluk wist er 5 te verschalken. I. W. Geluk, 1275 punten, 2. J. Bolier 550 p., 3. M. Keur, 475 p., 4. D. Tichem 425., 5. J. Poot 375 p. 6. A. Hoogesteger 365 p., 7. K.J. de Graaf 320 p., 8. C. Zwagemaker 285 p., 9. Helmar Munter (pupil) 245 p., 10 Mevr. T. Deurloo 205 p., II. J. Ligtendag 185 p., 12. G. Koppenhol 175 p., 13. Mevr. J.. Munter 165 p. Van der Werf maakt drukriolering volledig Na een herziene inschrijving wordt de drukriolering Strijen- ham volledig aangelegd door aannemingsbedrijf A.C. van der Werf uit Scherpenisse. Deze had met 209.200 gulden eerst alleen voor het grondwerk offerte ge daan, terwijl Robot Pompen uit Alphen a.d. Rijn met 56.763 gul den de laagste was voor de leve ring en installering van negen VERVOLG PAG. 13

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 9