Stichting Huis en Heem nu ook operationeel Waterrecreatiekrant II® Afgesloten Kerkstraat Tholen went zeker wel BBA vier maal per dag en zaterdags 3 maal naar Vrederust Open dag dierenasiel Woensdag 30 mei 1984 Provinciale staten wacht vrijdag 1 5 juni een lange vergader dag. Besloten is daarom het aanvangstijdstip van de vergade ring een half uur te vervroegen en wel tot half tien in de ochtend. COMMISSIES Waterbeheer Nutsbedrijven Wegen Voormalige veerhaven Monumenten Vormingsweken Aankoop kunst Sociale economie Natuurgebied Huisvesting griffie I X HHIiOKP Regionale omroep Voor uitvoering restauraties Thoolse panden De stichting 'Huis en Heem' Tholen zal voor het eerst over gelden kunnen be schikken voor uitvoering van restauratiewerkzaamheden en daarmee apart gaan opereren, zo besloot de ledenvergadering van de gelijknamige vereniging woens dag in haar jeugdvergadering. HENKES JONGE Luidklokje Onderwijs Open situatie wordt geïdealiseerd Als ,t aan de meerderheid van de commissie ruimte lijke ordening van de Thoolse gemeenteraad ligt, mag de Kerkstraat in Tholen afgesloten blijven voor au to's. Alleen VVD-raadslid J.L. van Gorsel meent, dat de afsluiting afbreuk doet aan de leefbaarheid. Blauwe zone Geen nadeel PAK EVEN UW ZAKBOEKJE STEMMEN VAN LEZERS 1 Een vogelvriend? De Meestoof open ABDIJ IEUWS "Waterrecreatie in Zeeland" zo heet de krant die het provinciaal bestuur van Zeeland voor de tweede maal heeft uitgegeven. Voorheén verschenen losse fol ders over de diverse vormen van waterrecreatie. Het samenvoegen van de folders in één uitgave bleek bij de gebruikers zo in de smaak te vallen dat nu definitief voor een krant is gekozen. De waterrecreatiekrant geeft aan wijzingen, tips en wenken over plankzeilen, sportduiken, sport vissen, strandrecreatie, varen en zwemmen. Verder is een groot deel van de tekst besteed aan de Oosterschelde. Elk jaar blijkt dat in de kaartjes en de tekst wijzigingen noodzakelijk zijn. Ook voor de waterrecreatie krant 1 984 was dit het geval. Zo moest worden aangegeven dat de Oosterschelde voor de scheep vaart sinds enige tijd alleen be reikbaar is via de Roompotsluis op Neeltje Jans: het varen buiten de betonning in dit gebied is door de aanwezigheid van ankerdraden en andere obstakels, alsmede door de sterk toegenomen stroomsnel- heden levensgevaarlijk. Op alle kaartjes zijn de namen van de vaargeulen in de Westerschelde ingetekend. Ook het Grevelingenmeer is op een van de kaartjes volledig aangebracht. Er zijn zoveel moge lijk symbolen, die op mogelijkhe den voor bepaalde waterrecrea tie-activiteiten duiden, ingete kend. Het aan de zwemwaterkwaliteit gewijde onderdeel in de Zeeuwse waterrecreatiekrant 1 984 heeft in vergelijking met 1983 een duide lijk zichtbare wijziging onder gaan. Voor de typering van de waterkwaliteit is van andere kleu ren gebruik gemaakt. Groen, tot op heden aanduiding van een goede kwaliteit, is nu blauw; voor geel, dat'duidde op zwem water van aanvaardbare kwaliteit, is groen in de plaats gekomen; rood, stond voor niet aanvaard baar zwemwater, is rood geb leven. De nieuwe kleuraanduiding is gevolg van een inter-pro- vinciaal streven naar uniformi teit in de typering van de zwem waterkwaliteit. Voorheen werd uitgegaan van de normen van de Europese Gemeenschap Nu ech ter is de typering gebaseerd op de normen die zijn vermeld in de Wet verontreiniging oppervlaktewate ren en de Wet hygiëne veiligheid zwemgelegenheden. Bij de uit eindelijke vaststelling van de kleuraanduiding is behalve de bacteriologische hoedanigheid van het water ook de helderheid nagegaan. De kwaliteiten van het zwemwater is vrij stabiel; er zijn op dat gebied geen ingrijpende wijzigingen. De "Oosterschelde-bijdrage" maakt geen deel uit van de wa terrecreatie. "Oosterschelde naar een nieuw evenwicht" is ge maakt op initiatief van de stuurgroep Oosterschelde. Ook de Deltadienst van rijkswaterstaat en de provincie waren daar nauw bij betrokken. Naast de "bewo ners" van de Oosterschelde - vo gels en planten - worden o.a. de platen, schorren en slikken be schreven. Verder wordt aangege ven hoe mensen volop kunnen genieten van wat de Oosterschel de biedt zonder het planten- en dierenleven te verstoren. Net als in voorgaande jaren is de krant verspreid via VW's, hotels, pensions, campings, waterèport- organisaties, jacht- en visclubs en rondvaart-bedrijven. Gezien de getoonde belangstelling zijn ook de ANWB-kantoren in het land bevoorraad. De krant is verder verkrijgbaar bij het bureau voorlichting van de provincie. Sint Pieterstraat 42 in Middelburg, tel: 01180-31394 en 31395. Staten vergadering Donderdag 7 juni 1984, 15.00 uur vergadert de provinciale commissie voor het waterbeheer. Besproken worden o.a. een noti tie over de planvorming op het gebied van de waterhuishouding, de voortgangsrapporten water kwaliteitsbeheer 1982 van de Zeeuwse waterschappen en het rapport van het Rijksinstituut voor de zuivering van het afvalwater over de waterkwaliteit van de Westerschelde in de periode 1 964-1 981Verder staan er twee voorstellen op de agenda: het in stellen van een vaste commissie vergunningen Grondwaterwet en opheffing van de stuurgroep wa terzuivering. De commissievergadering is openbaar en wordt gehouden in het provinciehuis, Sint Pieter straat 42 in Middelburg. De staten wordt gevraagd hun vertegenwoordigers in de raad van aandeelhouders van de nv PZEM bindend mandaat te verle nen voor een statutenwijziging. Door die wijziging wordt het mo gelijk het maatschappelijk kapi taal tot 1 1 miljoen te verhogen (nu 5 miljoen) en het aandelen bezit te herschikken naar de in wonertallen van de gemeenten per 31 december 1 983. Ook de jaarstukken van het ener giebedrijf staan op de agenda. Over 1 983 was er een winst van ruim 6 miljoen. Van de PZEM is er tenslotte het voorstel deel te nemen in de Cen trale organisatie voor radioactief afval (COVRA). Gs stellen de sta ten voor hun vertegenwoordigers in de PZEM hiertoe mandaat te verlenen. Van de nv Watermaatschappij Zuid-West-Nederland behandelen de staten de jaarstukken. Het wa terbedrijf boekte over 1 983 een winst van bijna vijf ton. Werkgelegenheid centraal in sociaal-economisch beleidsplan De staten wordt voorgesteld de weg Rijkebuurt in de omgeving van Kwadendamme aan het openbaar verkeer te onttrekken. Eigenlijk is al geen sprake meer van openbaar gebruik van de weg, want sinds de herverkave ling in 1963 gaat het om een dreef. De aanleg van een fietspad langs de weg de Kraai-Terhole kost ruim ƒ421.000,— De staten wordt om dit krediet gevraagd. Voor' de voormalige veerhaven van Hoedekenskerke vragen gs een bijdrage van 70.000,— te verlenen aan het waterschap Noord- en Zuid-Beveland, waarna de provincie van verdere onder houdsplichten wordt gevrijwaard. De staten wordt geadviseerd 75.000,— subsidie te verlenen in de kosten van restauratie van de kademuren van de Nieuwe Haven in Zierikzee. De gemeente heeft al bijna 65.000,gekregen uit 't fonds bijzondere voorzieningen. De totale restauratiekosten be dragen bijna ƒ1,3 miljoen. De restauratie v/d korenmolen De Brak in Sluis gaat de provincie bijna 25.000,— aan subsidie kosten en die van korenmolen De Nijverheid in Sint Maartensdijk ƒ107.000,— Tenslotte spreken de staten zich uit over 18.000,subsidie in de res tauratiekosten van de Nederlands Hervormde Kerk in Grijpskerke. Voor leerlingen van het indivi dueel huishoud- en nijverheids onderwijs van De Waayenburg in Middelburg zijn als proef vor mingsweken georganiseerd in het Van Eeghenhuis in Aarden burg. De staten wordt bijna ƒ7.000,— subsidie gevraagd. Bijna 2.000,— wordt gevraagd voor kindervakantiekampen in Veere van het Zeeuwse gewest van Humanitas. Kinderen van 6 tot en met 14 jaar uit één ouder gezinnen zijn de gasten in die kampen. Onlangs hebben gs zeven Zeeuw se kunstenaars gevraagd werk in te zenden met als thema de Delta. Aangenomen wordt, dat het aan koopbudget voor beeldende kunst niet toereikend zal zijn voor dit project en de normale kunstaan kopen gezamenlijk. Gs stellen de staten daarom voor uit het wel- zijnsfonds ƒ26.800,— over te hevelen naar de begrotingspost voor kunstaankopen voor 1984. Gs geven de staten een overzicht van de bestedingen uit het werk- gelegenheidsfonds. Op het mo ment dat het overzicht werd ge maakt (april 1984) was er een kleine 2 miljoen in het fonds beschikbaar. Van de ruim ƒ3,6 miljoen toegezegde bijdragen konden 620 arbeidsplaatsen worden gerealiseerd; daarvan zijn er 232 nieuw en 388 konden worden behouden. Gs stellen de staten voor het so ciaal-economisch beleidsplan met daarbij een actieprogramma vast te stellen en die stukken te han teren als uitgangspunt voor dit beleidsterrein. Voornaamste aan dachtspunt is de werkgelegen heid. De stichting Economische ont wikkeling Zeeland (SEOZ), opge richt om de koninklijke maat schappij De Schelde financieel te steunen, heeft haar jaarrekening gepresenteerd. Er is een batig saldo van ruim J 72.000,en voorgesteld wordt dit bedrag in reserve te houden en niet uit ke ren, zoals overeenkomstig de sta tuten is in voorgeschreven. De stichting Het Zeeuwse Land schap kan ruim twee hectare na tuurgebied kopen in de Baer- zandse Kreek (Z-Vlaanderen). De staten wordt geadviseerd de helft van de aankoopkosten voor hun rekening te nemen. De totale som is f55.210,— Gs vragen de staten ruim vijf ton voor het oplossen van de huis vestingsproblemen in het provin ciehuis. Ruim vier ton van dit be drag is nodig voor verbouwingen en 135.000,— is bestemd Woensdag 6 juni houdt de com missaris van de koningin, in zijn functie van voorzitter van het col lege van gedeputeerde staten, drie AROB-zittingen, te beginnen om 1 1.00, 1 1.30 en 1 2.00 uur. Het gaat om kwesties waarin bij stand is geweigerd aan inwoners van Vlissingen (2x) en Terneuzen, op grond van art. 45 van de Al gemene Bijstandswet' (spoeds halve bijstand). De zittingen zijn openbaar en worden gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42 in Middelburg. voor de aankoop van 'het pand Koorkerkhof 20, Middelburg' verbonden aan de Abdij. Binnen het college van gedepu teerde staten is onenigheid over het al of niet hebben van regiona le omroep in Zeeland De meer derheid vindt de regionale radio te duur, omdat via opcenten op de omroepbijdrage de burger een tientje per jaar moet betalen. De gs-minderheid vindt dat die kos ten gerechtvaardigd zijn. Het is nu aan de staten uit te spreken of Zeeland een regionale omroep krijgt. De statenvergadering is openbaar: plaats van samenkomst is de sta tenzaal, Abdij 11, Middelburg. Zoals gezegd is de datum 1 5 juni en de aanvangstijd 9.30 uur. Het ziet er naar uit dat 's avonds doorvergaderd wordt. Gezien de veelheid van te bespreken punten hebben de fracties en de gs-leden zich een spreektijdbeperking op gelegd. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting. Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31392 of 31402 Voorzitter W. Heijbroek kon in zijn openingswoord slechts 16 le den begroeten die de moeite had den genomen naar de Wellevaete in Sint-Annaland te komen. Hij gaf een overzicht van de werk zaamheden in het afgelopen jaar. Van het pand De Ark in de Hoogstraat te Tholen is een dos sier van tekeningen samengesteld, maar een redelijk betaalbare res tauratie is vooralsnog niet haal baar. Ook de restauratie van het pand Kerkstraat 21 te Tholen is door Monumentenzorg afgewe zen. Volgens dhr. Heijbroek zal er misschien toch nog iets te verwe zenlijken zijn door gebruik te ma ken van de zgn, terugploegsubsi- die (waar werkloze bouwvakkers 17.™ tut» Advertentie LM. worden ingezet die al minstens een jaar werkloos zijn). Door één van de leden werd het bestuur opmerkzaam gemaakt op een graanopslagschuur in de Regen- tessestraat. Hierin bleek ook nog een origineel rad aanwezig. De eigenaar, dhr. Burger, is bereid restauratie te plegen, waarvoor momenteel een plan wordt opge steld. Het pand Brugstraat 11-13 is er zeer slecht aan toe. De vereni ging wil het aankopen om ten minste het behoud veilig te kun nen stellen. De voorzitter be treurde de sloop van de school in Scherpenisse, waardoor nu alleen in de Dalemsestraat te Tholen nog het oude schoolgebouw als enige in de gemeente resteert. Er is een werkgroepje gevormd dat zich gaat bezighouden met de inven tarisatie van gebouwen in Sint Annaland. Enkele leden hebben de voorgevel van de boerderij De Plantage in Tholen vrijgemaakt, waardoor een gevelsteen en fami liewapen zijn gevonden. De kleu ren op het wapen zijn helaas door de eigenaar grotendeels verwij derd. lu'id- Voor de aankoop van een klokje voor het gemeentehuis in Scherpenisse is ƒ3.800,— nodig. Na de opheffing van de biblio theek van de hervormde vrou wengroep resteerde een saldo van 2800,— Huis en Heem is nu gevraagd om een financiële bij drage ten einde de aankoop mo gelijk te maken. Secretaris P.A. Boot deelde mee, hiervoor een mogelijkheid te zien buiten de vereniging om, zodat het dan ge heel uit privé middelen bekostigd zou kunnen worden. Ook ir. M.A. Geuze meende een mogelijke bron te weten. Bij het huishoude lijke gedeelte werden de notulen van de vorige vergadering en het jaarverslag van de secretaris zon der op- of aanmerkingen goedge keurd. Ook het financiële gedeelte riep geen vragen op. Er was een batig saldo van 1220 gulden, zodat contributievergoeding achterwege kon blijven. De 8000 gulden sub sidie van de Vereniging Dorp, Stad en Land zal geheel aan de stichting ten goede komen. Wel werd penningmeester J.P.B. Zuurdeeg opmerkzaam gemaakt op de grote contributie-achter stand. In de kascommissie werd J.F. Kousemaker herbenoemd en als tweede lid werd dhr. Oosting bereid gevonden. Voor de aftre dende mevr. C. Stoutjesdijk-En- gelvaart uit Stavenisse was nog geen nieuwe bestuurskandidaat gevonden, maar het bestuur zoekt verder. Ook de vacature voor Scherpenisse kon tot op heden niet worden vervuld. A.W.A. de Looze uit Oud-Vossemeer had al eerder te kennen gegeven uit het bestuur te willen stappen wanneer er iemand anders gevonden kon word ai. De voorzitter deelde mee dat in de persoon van dhr. W.C. Boogaart een nieuw bestuurslid voor Oud Vossemeer gevonden was. Bij de rondvraag opperde dhr. Kousemaker het idee om de klei ne monumenten in de gemeente op dia vast te leggen en die dan tegen een kleine vergoeding te vertonen. Dit zou tevens een stukje reclame voor Huis en Heem kunnen zijn. Dhr. Boot merkte hierbij op, dat ook de gemeente Tholen in het bezit is van een diaserie over mo numenten. Mogelijk dat die ook eens vertoond kan worden in de hoogste klassen van de lagere scholen. Kousemaker vond dit een goed idee. Er is zeker belang stelling voor het oude, gezien de positieve reacties-van kinderen na een stadswandeling met bijbeho rende vragen. Deze stadswande ling moet misschien ook voor an deren mogelijk zijn, aldus Kouse maker. Voorzitter Heijbroek hechte ook veel waarde aan het educatieve aspect en wees daarbij op het door Huis en Heem ont worpen spel, een kruising tussen ganzenbord en monopolie, dat spelers langs de monumenten op Tholen voert. Ook werd geopperd landbouwers op te roepen melding te maken van in hun panden aanwezige ge velstenen, zodat deze kunnen worden vastgelegd. Huis en Heem zal ook nauwlettend de situatie in de Thoolse Vest in de gaten hou den, nu uit monsters is gebleken dat het water nog nauwelijks zuurstof bevat. Het waterschap wees op de mogelijkheid van fon teinen om een toename van zuur stof te bevorderen, maar de ge meente wees dat af. Op een vraag van ir. Geuze antwoordde dhr. Boot dat er ook contacten zijn ge weest met de Werkgroep Indus triële Archeologie en dat daarbij het oude stoomgemaal bij Poort vliet is aangemeld. Na een dankwoord aan mevr. Stoutjesdijk-Engelvaart voor haar bijdrage als bestuurslid sloot de voorzitter de vergadering. Daarna vertoonde dhr. P.J. Eijer uit Zaandijk de films 'Zeelandroute' en 'Kerkepad 1982-83' waarin ook Thoolse en Fliplandse beelden waren opgenomen. Voor zijn bij drage ontving hij uit handen van de voorzitter een aantal Thoolse wenskaarten. In de nieuwe stadsdienstregeling Bergen op Zoom van de B.B.A. komt per 3 juni a.s. ook een wijziging voor vervoer vanaf het stationsplein naar Vrederust. Dat wordt een aparte lijndienst, die van maandag t/m vrijdag vier keer en op de zaterdagen 3 keer de verbinding tussen het Stationsplein te Bergen op Zoom en Vrederust gaat onderhouden (lijn 101). Aangezien Vrederust in-de gemeente Halsteren ligt en het daar door voor de BBA een interlokale lijn wordt met 2 zones zijn 3-strippen per rit verschuldigd. Op het Stationsplein zijn de vertrektijden aange geven of men vindt dat in het nieuwe busboekje dat tegen 1,75 ver krijgbaar is. De bussen naar Vrederust vertrekken (na aankomst trein uit Roosendaal en uit Vlissingen) om 10, 12, 13.45, 15.55 en 17.35. Vertrek uit Vrederust naar het Stationsplein om 10.21-13.55-16.05 en 17.45. De ritten zaterdag vanuit Bergen op Zoom om 9.44-13.44 en 16.05. Uit Vrederust 10.24-14.24 en 16.24 uur. Extra avonddienst voor ziekenhuisbezoek Per 3 juni komt er van de BBA een extra avonddienst die op maandag t/m vrijdag om 20.00 uur van het Stationsplein Bergen op Zoom ver trekt naar alle plaatsen op het eiland Tholen. Een uitbreiding die met nam evan belang is voor ziekenhuis bezoeken. Onlangs sprak ook de commissie bedrijfsleven zich al in grote meerderheid uit voor het defini tief maken van de proef om de Kerkstraat voor auto's af te slui ten. Alleen middenstandsverte genwoordiger W. Contant teken de toen bezwaar aan en 't had de burgemeester een beetje ver baasd, dat de andere midden- standsvertegenwoordiger( M .C Hage) voor was. "De onderne mersvereniging is ook verdeeld, de helft is voor, de andere helft tegen", aldus de burgemeester. Bakker J.J. van Oost, die als enige op de publieke tribune aanwezig was, meldde dat van de Kerk straat-winkeliers brillenleveran- cier Kok de enige tegenstander van afsluiting was. Van Gorsel schaarde zich aan zijn kant. "Auto's moeten als gast ont vangen worden en als de langpar- keerders verdwijnen, is dat al een hele verbetering. Voer daarom een blauwe zone in. Het gaat niet alleen om de Kerkstraat, ook de Stoofstraat is al te smal voor tweerichtingsverkeer, ja bijna voor éénrichtingsverkeer. Tholen moet het hoofdzakelijk van de eigen bevolking hebben en die heeft daar soms ook al moeite mee. In het DPO-rapport(distri- butie planologisch onderzoek) staat duidelijk, dat de streekfunc- tie van Tholen zeer beperkt is. De Kerkstraat moet je dan ook niet afsluiten, maar ter wille van de veiligheid alleen belemmeringen inbouwen, zoals verkeersdrem pels", zei Van Gorsel. "Er wordt teveel tegen de afslui ting aangekeken", vond CDA-raadslid W.L. Bijl. "De meningen zijn verdeeld, maar voordien kon je nooit met de auto voor de deur winkelen. Om rijden maakt niet zoveel uit." De langdurige discussie over de Kerkstraat deed raadslid P. van Belzen(RPF/GPV) denken aan de afsluiting van de Oosterschel de. Hij vroeg zich af, of de toe stand van voor de afsluiting niet geïdealiseerd werd. "De Kerk straat is van nature te smal voor autoverkeer. Belangrijk is, dat de toevoerwegen naar parkeerterrei nen vrij van auto's gehouden worden. Invoering van een blau we zone wijs ik af, want dan krijg je een dood stadje", zei Van Bel- zen. Ook van SGP-raadslid K.A. Heij- boer mocht de Kerkstraat dicht blijven. "De middenstand heeft voor open houden geen sterke ar gumenten aangevoerd." "Ik doe van de commissieleden wel de meeste boodschappen in Tholen", zei mevr. N.M.J. Boisse- vain-van Riet(Pvda). "Daarbij constateer ik, dat het gros van de mensen op de fiets of lopend boodschappen doet. Met de auto een omweg maken, is niet erg. Aan de Doelweg en bij de N.H. Kerk zijn er altijd parkeerplaatsen open. Afsluiting van de Kerk straat is geen nadeel voor de win keliers. Er zullen niet minder mensen komen", zei mevr. Bois- sevain. "Het is een kwestie van gewen ning en die is al een groot stuk gevorderd", zei burgemeester E. Baerends. ,'Het zit er nog een beetje in dat de Kerkstraat open is geweest en sommigen vinden een aantal meters verder parkeren nog een bezwaar. Het probleem was, dat de proef begon toen er veel straten in Tholen opgebroken waren wegens herbestratingen en reconstructies, maar het went wel", zei de burgemeester. "Ik blijf er ongelukkig mee. Het Vierkantje in Bergen op Zoom is ook achteruit gegaan", aldus Van Gorsel, waarmee de Kerkstraat discussie werd afgerond. Zaterdag wordt er van tien tot vier uur een open dag gehouden in het dierenasiel h'Onderdak aan de Calandweg(zijweg Van Konij- nenburgweg) te Bergen op Zoom. Er zijn voorlichtingsstands van de dierenbescherming, dierenbeno digdheden, tatoeage en crematie van dieren, e.d. Verder zijn er tien nieuwe zomerkennels te zien en een diaserie over het asiel. Per pony(geadopteerd door de gem. mavo in Tholen) kunnen de kinderen een ritje maken en ver der is er een rommelmarkt. Renée van Brakel uit Stavenisse geeft van twaalf tot één uur een demonstratie gedragstherapie Voor honden. THOLEN vr 1 juni 20 u Hof van Holland klaverjastournooi di 5 juni 9.15 REC Vergeet-Mij- Niet za 2 juni De Kogge viswedstrijd za 16/6 klusjesdag scouting 10-15 u ma 18/6 20 u Meulvliet ledenverg. Uit op Tholen do 7 juni fancy fair, Ten Anker wo 13 juni bezoek bejaardensoos Philip Morris za 23 juni toernooi Shuttlemep pers '80, Meulvliet, 13 v. ma 4 juni clubavond Labeo aqua riumver Meulvliet, 19.30 u. SINT ANNALAND ma 11 juni clubwedstrijd TMCC, Langeweg, 14 u. za 16 juni dansavond, Wellevaete, 20 u. di 19 juni alg. ledenverg. Rode Kruis afd. Tholen, Wellevaete, 19.30 u. OUD-VOSSEMEER -za 2/6 blindentandemtocht 11 u Vossenkuil za 2/6 braderie Vossenkuil 13.30 u vr 8/6 Jong Vosmaer 19.30 u creatief za 9/6 6e clubwedstrijd 't Schar retje 10.30 u 15/16 juni kermis za 2 juni VVD barbecue bal, Gankelweg 1, 20 u. SCHERPENISSE za 2/6 Pluimpot 9 u Eendracht- ruiters wo 6/6 fiets-/wandeltocht platte landsvrouwen za 9/6 Holland Huis dansen voor paren POORTVLIET wo 30 mei alg. verg. middenst. ver. Centrum, 20 u. SINT MAARTENSDIJK zo 3 juni snelh. tijdrit Tandje Bij, Oudelandseweg14 u. ma 4 juni demonstratie volksdan sen Dodi-Dodi en Minousjka, voormalige kleuterschool, 19.30 u. di 5 juni concert Euterpe, Maar- tenshof za 9 juni NAKS prestatieloop, Haestinge, 14 u. za 9 juni nachtwandeling natuur ver. Haven, 4 u. SINT PHILIPSLAND do 14 juni reis pl.vr. Veluwe, 8 u. vr 15 juni zangavond Soli Deo Gloria, Wimpel, 19.30 u. BERGEN OP ZOOM tot 23 juli tentoonst. Brabantse schorren. Markiezenhof t/m 24 juni exp. Marian vd Molen (keramiek) en Else Kommers (schilderijen). Markiezenhof, di t/m zo 13.30-17 u. 15-16-17 juni Philip Morris Jazz- weekend do 7/6 postzegelruil 19.30 u wijk centrum 't Fort (Lourdesplein) /CINEMACTUEEL I: Friday the 13th 3D 16 j wo 14, 20.30, do 14, 16.30. 19, 21.30, vr za 14, 19, 21.30, zo 16.30, 19, 21.30, ma di 20.30, wo 14, 20.30 u CINEMACTUEEL II: Ciske de Rat a.l. wo 20.30, do 14, 16.30, 19, 21.30, vr za 14, 19, 21.30,. zo 16.30, 19, 21.30, ma di 20.30, wo 14, 20.30 u CINEMACTUEEL III. Walt Disney lekker lui genieten a.l. wo, do, vr, za, wo 14 u Sudden impact 12 j wo 20.30, do 16.30, 19, 21.30, vr za 19, 21.30, zo 16.30, 19, 21.30, ma di wo 20.30 u. -—V» Wij willen gaarne de vogelvriend in onze buurt bedanken voor zijn heldendaad. In onze forsythia boom in onze tuin had een put- terpaar een kunstig nestje ge bouwd. Ze was een dag of twaalf aan het broeden. Wij genoten van de kleurige vogeltjes met hun prachtige zang. Ze werden dan ook geen strobreed in de weg ge legd. De eitjes werden ook niet uit het nest gehaald, hoewel we die goed hadden kunnen verkopen. Maar in de nacht van zondag op maandag tijdens of na het onweer heeft onze vogelvriend het nestje met inhoud met tak en al uit onze forsythiaboom gestolen en ook nog takken vertrapt. Het putter- paartje heeft zich begrijpelijker wijs niet meer laten zien. Wij vin den dit een zeer lage, gemene streek. Ja, putters zijn duur. Daar moet men al wat voor doen om ze in bezit te krijgen. Fam. Dorst Wilhelminastraat 37 Stavenisse Streekmuseum de Meestoof in St. Annaland is zaterdagmiddag van drie tot vijf uur voor het eerst geopend met de wisseltentoon stelling die geheel gewijd is aan het stadje Tholen. Van dinsdag tot en met zaterdag kan men steeds van drie tot vijf uur terecht. Er zijn ook oude kinderboeken te zien met vroegere bestsellers als' 'Alleen op de wereld'. Vorige week werd melding ge maakt van de schenking van een oude tondeldoos met vuurslag. Die is wel afkomstig van de vader van C. Jobse, maar de schrijver van het boek over Scherpenisse is zelf 97 jaar en wilde die oude tondeldoos nog bij z'n leven aan het museum doen toekomen. Een dankbaar voorbeeld wellicht, zegt museum-voorzitter ir. M.A. Geu ze. Wie heeft er voor de Meestoof - eventueel zelfs tegen betaling - een oüd loteriinummertie van diëtist?

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 7