•<sr Tholencup voor en SPS F1 19e Eendrachtcup in Stavenisse Amigos bij Veronica E1 M^mÊÊÊÊm WHS Thoolse fietsdag Noad in finale nationaal kampioenschap afdelingteams Vergoedingen brandweer Thijs Fase 3e Piet de Rijke trainer R.B.C. Woensdag 30 mei 1984 EENDRACHTBODE 15 voetbal programma Voorronden donderdag en zaterdag De 20-jarige sportclub Stavenisse organiseert de 19e Eendrachtcup, waarvoor morgen en zaterdag de voorronden worden gespeeld. Op 31 mei poule A met om 14 u Tholense Boys-SPS, 16 u Vosmeer-SPS en om 18 u Tholense Boys-Vosmeer. Zaterdag volgt poule B met om 14 u WHS-Smerdiek, 16 u Stavenisse-WHS en om 18 u Smerdiek-Stavenisse. De finales zijn za terdag 9 juni. Scheidsrechters zijn M. van Ham, M. van Haaften en R. de Brouwer. Een gevarieerd gezelschap, het eerste herenteam van de volleybalvereniging Amigos uit Oud-Vossemeer dat kampioen werd in de le klas van de regio Bergen op Zoom van de Nevobo. In het nieuwe seizoen komen er verschillende verande ringen. Trainer-coach Henk Nieuwenhuis (staande links) zal met z'n 41 jaar zijn spelersactiviteiten op een laag pitje moeten zetten om plaats te maken voor jongeren. Hij volgt momenteel een topcursus om zich nog meer in de training te bekwamen. Danny Polderman(staande tweede van links) kan wegens een ban kopleiding niet meer op vrijdag bij Amigos trainen, zodat hij naar rivaal Veronica uit St. Maartensdijk overgaat, die daarmee een prima aanvaller rijker wordt. Veronica bereikte vorig jaar al de districtsklasse, zodat er met de promotie van Amigos een fikse Thoolse volleybalderby komt. Ron Steketee en Johan Everaers blijven Amigos trouw, evenals zittend v.l.n.r. Piet Bevelander, Bert van Luinen en Frans van Treijen. De laatste zal ook een stapje terugdoen om een jongere set-upper kansen te bieden in de hogere klasse. Er komt ook versterking, namelijk van de beste Thoolse aanvaller, Ad Vos uit Oud-Vossemeer, die van het Bergse Sic Pugno teruggaat naar zijn oude vereni ging, waarvan hij inmiddels zelfs voorzitter geworden is. Met aanvulling van eigen jongeren en de versterking van Ad Vos en een speler van Olympus Halsteren, zal Amigos het in de districtsklasse wel redden, samen met Veronica. Op 23 juni gaat Noad'67 uit Sint Philipsland naar Zeist om te gaan strijden om de Nederlandse titel voor de afdelingteams. Andere Zeeuwse club in de finale is V.C.K. uit Koudekerke, dat in Oud-Beijerland bij de voorronden eerste werd. Noad bereikte zaterdag in Teuge bij Apeldoorn de finale door de volle buit op "Prins Bernard" uit Udel, S.J.N. uit Nijmegen en D.V.O.V. uit Velp. Een prima resultaat ondanks de korte nacht die het na opening kantine en receptie eerste elftal maar had en ondanks de verre reis naar het Gelders centrum. Michiel de Looze in nationale ploeg \**c paardensport SUCCESSEN EENDRACHTRUITERS Dosko wint WHS 1 tournooi WHS-A/selectie B Smerdiek wint eigen toernooi Tournooi Vosmeer dames Winst Vosmeer 3 Nederlaag Vosmeer 4 Tegen Velp Smerdiek 5 won Vosmeer tournooi NE0 wint SPS I tournooi Stavenisse toernooi duivenrubriek De eerste wedstrijd ging tegen S.J.N. uit Nijmegen en de Noad- start was goed. De eerste kans kwam voor Reinie Reijngoudt, die echter door de Nijmeegse doelman prima werd gestopt. Daarna schoot Bram Kot op de paal. In de 15e minuut geeft Dim Verwijs een goede dieptepass op Bram Kot, die het net laat trillen: 1-0. In de 2e helft komt a-junior Ard Beurkens binnen de lijnen, weet zich na een kwartier voet ballen alleen voor de keeper, toen de laatste man van S.J.N. ver keerd kopte en profiteert: 2,-0. Even later gaat Bram Filius goed door, zet voor en aanvoerder Rei nie Reijngoudt kopt op de lat. Ard Beurkens is er weer bij als de te- Donderdag 31 mei uur Voorronden Eendrachtcup (Stavenis se) Thol. Boys-SPS 14.00 Vosmeer-SPS 16.00 Thol. Boys-Vosmeer 18.00 Zaterdag 2 juni uur Poule B Eendrachtcup WHS-Smerdiek 14.00 Stavenisse-WHS 16.00 Smerdiek-Stavenisse 18.00 SPS-tournooi 11.00 Zondag 3 juni uvr tournooi Vosmeer 2 11.30 u. Vosmeer 5: tournooi NVS In de eerste ronde van Nieuwerkerk reed Thijs Fase een bijzonder sterke wedstrijd. Hij nam na ca. 25 km. het heft in handen en zijn tempoversnel ling bracht een sterke groep in het voorste gelid. Verschillende coureurs konden de inspanning niet volhouden, zodat de kopgroep alsmaar kleiner werd. Uiteindelijk bleven drie renners over voor de eindsprint met een derde plaats voor Fase. Pierre Raas won de 100 km in 2.14.51. Nap Hage bracht het in de clubklas- sieker :Midden Nederland" tot een zeventiende plaats in de tweede groep. Vandaag (Hemelvaartsdag) start Nap in Olympia's Tour door Nederland. Hij is opgenomen iri de militaire equi- pe. Op de agenda staat Oud-Gastel aan gegeven voor 3 juni en in Hulst is erop 5 juni een wielermiddag. Michiel de Looze uit Oud-Vosse meer komt vrijdag op de 800 m uit met de Nederlandse atletiekploeg in Leuven. Zijn persoonlijk record staat op 1.49.74 m. De afgelopen winter was hij zes weken uit de roulatie wegens een achillespees blessure. In Tel Aviv(Israël) liep hij zijn eerste wedstrijd in de B- serie in 1.54.2 min., terwijl De Looze de 400 m afsloot in 49.84 m. Met het kampioenschap van het district Noord-Holland West( 1.53.2) en een overwinning in Amsterdam(1.51.8) gaf de Oud-Vossemeerse atleet(die als Amsterdamse student lid is van A.A.C.) aan, dat zijn vorm terug komt. De voormalige linkerspits van Vosmeer hoopt met een tijd van 1.48 bij de Nederlandse top terecht te komen. Wim van Dijke uit St. Maartens dijk is zaterdag 19e geworden in de halve marathon van Oud Bei- jerland. Van de ruim 200 deelne mers liep hij 1.13.7 uur, zo'n 5 min. achter winnaar Water van Rossem. Van Dijke doet evenals vorig jaar mee aan de marathon van Antwerpen en de Schiphol- loop in november over 62 km. Zijn lopersknie lijkt hersteld. Op het kringconcours van de Nier- vaart-en Keeneruiters behaalden de Eendrachtruiters weer een aantal suc cessen bij de dressuur- en springwed- strijden. Bij dit laatste onderdeel werd over het algemeen goed gesprongen, hetgeen voor een deel ook op de par- coursbouwer terug te brengen is. Er stond een aantrekkelijk parcours en Kees van Dalen met Koosje kwam bij het M-springen paarden foutloos rond. In de barrage liet de concurren tie het afweten en Kees en Koos waren goed voor de eerste prijs. Richard v.d. Werf met zijn pony Ceasar wilde het in de barrage bij het L-springen sneller doen dan zijn voorgangers. Hij sloeg hindernis 6 dus maar over. Helaas voor Richard zag een waakzame jury zijn handigheidje en uitsluiting was het gevolg. Zijn prestatie bij het voor springen: 0 ft. en goed voor de wijze van rijden leverde hem toch wel de winstpunten op. Jan van Dalen reed op Victor buiten mededingen mee. Foutloos reed hij rond. Bij de dressuurwedstrijden spraken de Eendrachtruiters ook hun woordje mee. Jet Brooymans vond dat ze met Ulvia in de klasse B zo'n goede proef gereden had dat een beloning met 130 pnt. gerechtvaardigd zou zijn. Bij de prijsuitreiking tijdens de parade bleek dat Jet niet aan zelfoverschatting lijdt. Met inderdaad 130 pnt behaalde zij een tweede prijs en twee winstpunten. Ook dè overige deelnemende dres suurruiters behaalden goede resulta ten. Pony's klasse B: Helma v.d. Slikke op Chester 122 pnt en een tweede prijs in haar ring, Heieen Zuid weg 124 pnt met Jonker (1 winstpunt), Rianne v. Nieuwenhuyzen op Robin reed 115 pnt bijeen. L-dressuur: Jeroen Vroege op Wesly 108 pnt. Rochard v.d. Werf op Ceasar 117 pnt (5e prijs). Paarden klasse B: Jet Brooymans op Ulvia 130 pnt. (tweede prijs), Ton v.d. Werf op Wirabelle 120 pnt goed voor 1 winst punt en een 6e prijs. Cees van Dalen opTarina 116 pnt L-dressuur: Jan van Dalen op Victor 118 pnt. (3e prijs), Monique de Jonge op Wilco 114 pnt (4e prijs), Cees van Dalen op Ugoletto 113 pnt. (5e prijs) L2-dressuur: Helen van Dalen op Pauline 104 pnt M- dressuur: Elles Punt op Eros 102 pnt. Op Hemelvaartsdag kunnen de pony- ruiters deelnemen aan wedstrijden op Kijk in de Pot te Bergen op Zoom, terwijl op zaterdag 2 juni de Een drachtruiters een kringconcours geven op de Pluimpot te Scherpenisse. Op dit laatste concours zullen ongeveer 100 combinaties acte de présence geven. Onder opnieuw goede weersom standigheden werd zaterdag de Tholencup voor E- en F-pupillen gespeeld op het sportterrein van W.H.S.; 14 teams kwamen daarbij in actie. De 6 tot 10-jarigen waren dol enthousiast en zorgden voor een kijkspel met hoge amuse mentswaarde bij de afsluiting van de Tholencup. Spijtig genoeg deed er zich juist op de laatse toernooidag een vervelend inci dent voor: S.P.S. El kwam name lijk uit met een speler, die al bijna het hele seizoen in de D2-pupillen had gespeeld en overtrad daarmee het reglement. De toernooileiding van W.H.S. greep meteen in. De E-pupillen speelden een halve competitie met zes teams en de wedstrijden duurden 2 x 7 '/j mi nuut. Het enthousiasme straalde van de jongens af en dat leverde leuke wedstrijden op. Het waren voornamelijk Tholense Boys El, S.P.S. El en W.H.S. El die zich mengden in de strijd om de bovenste plaatsen, maar S.P.S. werd later geschorst vanwege het overtreden van de regels. De laatste wedstrijd moest de winnaar aanwijzen. Tholen moest winnen, St.Annaland had vol doende aan een gelijk spel. De spanning was om te snijden, het eindigde in een gelijk spel 0-0, zodat W.H.S. El de winnaar werd van de Tholencup voor E- pupillen met 9 punten. Het le E- team uit Tholen volgde op twee punten en Vosmeer El op drie punten. Uitslagen E-pupillen: Vosmeer El - S.P.S. El 0-0, Smerdiek El - W.H.S. El 0-1, Thol. Boys El - Thol. Boys E2 0-2, S.P.S. El - Smerdiek El 0-3, Vosmeer El - W.H.S. El 0-2, Thol. Boys El - S.P.S. El 3-0, Thol. Boys E2 - Vosmeer El 0-1, Smerdiek El - Thol. Boys El 0-0, W.H.S. El - Thol. Boys E2 1-0, Vosmeer El - Smerdiek E) 4-0, S.P.S. El - W.H.S. El 0-3, Thol. Boys El - Vosmeer El 1-1, Thol. Boys E2 - S.P.S. El 0-1, W.H.S. El - Thol. Boys El 0-0, Smerdiek El Thol. Boys E2 0-0. Eindstand: 1. W.H.S. El 9 pt. 7-0 2. Thol. Boys El 7 pt. 6-1 3. Vos meer El 6 pt. 6-3 4. Smerdiek El 4 pt. 3-5 5. S.P.S. El 3 pt. 1-9 6. Thol. Boys E2 1 pt. 0-5 Ook de F-pupilletjes toonden een goede wil, waarbij het zogenaam de "mierenhoopje" vaak te zien was.Er werd in 2 poules van 4 ploegen gespeeld. Vooral in poule B was het erg spannend omdat al le teams 3 punten behaalden: Vosmeer F1 (doelsaldo 10-3), -Smerdiek F1 (1-1), Thol. Boys F3 (1-1) en W.H.S. F2 12-9). Door het beter benutten van de straf schoppen dan de Tholense Boys F3 werd Smerdiek tweede in de poule. In poule A waren S.P.S. F1 en Thol. Boys F1 F1 het sterkst, maar S.P.S. trok uiteindelijk aan het langste eind door de Thoolse pupillen met 1-0 te verslaan. Uitslagen F-pupillen: Poule A:Thol. Boys F1 - W.H.S. F1 6-1, S.P.S. F1 - Thol. Boys F2 9-0, W.H.S. F1 - S.P.S. F1 0-4, Thol. Boys F1 - Thol. Boys F2 10-0, S.P.S. F1 - Thol. Boys F1 1-0, Thol. Boys F2 - W.H.S. F1 0-6. Poule B: Thol. Boys F3 - Vosmeer F1 1-0, W.H.S. F2 - Smerdiek F1 0-0. Vosmeer F1 - W.H.S. F2 9-1, Dankzij betere doelcijfers is de Bergse tweede klasser Dosko za terdag winnaar geworden van het WHS I tournooi. Vlak voor het einde van de beslissende wedstrijd leken de St. Annalanders te zege vieren, maar de kopbal van Johan v.d. Repe na een voorzet van Jan Burgers kwam in handen van de keeper. Zo bleef het 0-0. In de wedstrijd Krabbendijke- Kapelle stuurde de St. Annaland- se scheidsrechter Keés Heijboer van elke ploeg een speler uit het veld na een vechtpartij. 1. Dosko 5 p 3-0 d 2. WHS 5 p 3-1 d 3. Krabbendijke 1 p 1-3 d 4. Kapelle 1 p 2-5 d. WHS won met 0-1 van Krabben dijke dankzij een doelpunt van Piet Fase en met 2-1 van. Kapelle door treffers van Jan Burgers en Johan v.d. Repe. Kapelle-Dosko 0-2, Dosko-Krabbendijke 1-0, Krabbendijke-Kapelle 1-1. De WHS A-junioren verloren met maar liefst 2-7 van de B-selectie van de juniorenkring Bergen op Zoom. Daarbij opereerde Peter Scherpenisse, zoon van de WHS- voorzitter, als doelman. Hij zag z'n selectie profiteren van knullige verdedigingsfouten van de A- junioren, die bovendien twee strafschoppen moesten toestaan. De WHS A, B en C jeugd werd zaterdag tweede in een tournooi van Zwaluwe. Als de C-junioren 't niet hadden laten afweten, was WHS winnaar geworden. Nu ze gevierde Zwaluwe met 16 p voor WHS met 14, Hoeven met 13, Made met 12 en Papendrecht met 5 p. Johan Ketting was topscoor der van het gehele tournooi met 6 doelpunten. Voor de B-junioren was er tegelijk een nederlaagtournooi, waarbij WHS alleen door strafschoppen van de eerste plaats afgehouden werd. Niettemin was er een beker voor de prijzenkast. Smerdiek F1 - Thol. Boys F3 0-0, Smerdiek F1 - Vosmeer F1 1-1, Thol. Boys F3 - W.H.S. F2 0-1. Eindstand F-pupillen: 1. S.P.S. F1 6 pt. 14- 0 2. Thol. Boys F1 4 pt. 16- 2 3. Vosmeer F1 3 pt. 10- 3 4. Smerdiek F1 3 pt. 1-1 5. Thol. Boys F3 3 pt. 1- 1 6. W.H.S. F2 3 pt. 2- 9 7. W.H.S. F1 2 pt. 7-10 8. Thol. Boys F2 0 pt. 0-25 Jeugdsecretaris J. Burgers reikte na afloop de prijzen uit en be dankte alle deelnemende teams voor het leuke en sportieve spel. Tevens was er een dankwoord aan Het is voor de eerste keer dat alle wedstrijden op het sportveld van SC Stavenisse worden gespeeld. Bij de organisatie van de 7e, 11e en 13e Eendrachtcup week SCS voor de voorronden uit naar zus terverenigingen die wel over twee sportvelden beschikten. De Thoolse voetbalfederatie had be grip voor de wens van SCS om het tournooi geheel op eigen veld af te werken. "Het gaat om de hoogste voetba leer van Tholen, gepaard gaand met het doel, de onderlinge ver standhouding en samenwerking binnen het Thoolse voetbalwe reldje te bevorderen. Als gemeen tebestuur juichen wij dit initiatief toe", schrijft wethouder van sportzaken P. van Schetsen in het programmaboekje. Daarin staat over elke club wat Eendrachtcup-historie: Stavenisse: 2e klas afdeling, kwam één keer in de finale uit en verloor toen met 4-1 van WHS. WHS: degradeerde van de 2e naar de 3e klas KNVB. kwam 11 keer in de finale uit en behaalde 7 Piet de Rijke uit St. Annaland wordt in het nieuwe voetbalsei zoen assistent-trainer van de Roosendaalse eerste divisieclub RBC. Hij krijgt met name het C- team onder zijn hoede, dat bestaat uit spelers van 18 tot 23 jaar. De zogenaamde betaalde jeugd speelt competitie op zaterdag, maar voor het zover is, wil De Rijke vier keer per week gaan trainen. Hij is nu nog trainer van MOC in Bergen op Zoom, terwijl de uit Poortvliet afkomstige sportman eer dér bij SPS en WHS voetbalde. De overgang naar RBC betekent een promotie. Ook scouting, het opsporen van voetbaltalent, be hoort tot de taak van Piet de Rijke. RBC is zaterdagmiddag om drie uur te zien bij NVS in Nieuw- Vossemeer, dat de jubileumacti viteiten ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan inluidt. Daarvoor is er een ballonwed strijd en een sportdag voor de jeugd. Om zes uur begint een fiets- en autorally, waarna er een feestavond is met o.a. imitator Leo Troost uit Tholen. Op 3 juni is er een voetbaltournooi met een touwtrekwedstrijd tussen de ge meenteraad en het NVS-bestuur. Smerdiek 2 toonde zich zaterdag de sterkste van zeven deelnemen de ploegen aan het Smerdiekse toernooi. Eigenlijk hadden acht ploegen aanwezig moeten zijn maar Den Bommel kwam niet opdagen. Via een gelijk spel op Krabben dijke en een 1-0 overwinning op B.S.C. kwamen de Smerdiekse voetballers in de finale, waarin ze aan moesten treden tegen W.H.S. W.H.S. begon de finale vol zelf vertrouwen maar verkeek zich op het aanvallende spel van Smer diek. Voorstopper Arnold Ho- gendoorn was verhuisd naar de spits en maakte het de W.H.S.- spelers daar erg moeilijk. Het was ook Arnold Hogendoorn die de Smerdiekse ploeg winst bezorgde; na tien minuten scoorde hij 1-0, wat later voldoende bleek voor de zege. W.H.S. was aangeslagen omdat aan het doelpunt naar hun idee een buitenspel luchtje hing, maar scheidsrechter Wim Stoutjesdijk wees kordaat naar de middenstip. W.H.S. probeerde nog wel, maar Smerdiek liet zich de overwinning niet meer ontfutselen.Door deze winst en dankzij de goede organi satie en arbitrage kan Smerdiek 2 terug kijken op een geslaagd toer nooi. Uitslag: 7. Duivelande 2, 6. Krabbendijke 2, 5. Vosmeer 2, 4. B.S.C. 2,3. Meto 2, 2. W.H.S. 2, I. Smerdiek 2 de 7 arbiters, die natuurlijk on misbaar zijn. Alle F-pupillen kre gen een herinneringsvaantje.Het was een geslaagde Tholencup voor de junioren en pupillen. Zaterdag 2 jvni: A.J. Soeterstoer- nooi E- en Fpupillen (12 teams). Aanvang 10.00 uur. Uitslagen jeugd; W.H.S. Al - 2e plaats Zwaluwe W.H.S. BI - le plaats Zwaluwe W.H.S. Cl - 4e plaats Zwaluwe In de eindklassering plaatste W.H.S. zich als tweede. maal de overwinning, waarvan één keer in de verlenging. Smerdiek: 4e klas KNVB, won 2 keer in de verlenging de Een drachtcup en kwam 7 maal in de finale uit. Tholense Boys: 3e klas KNVB. speelde 3 keer in de finale en won één keer na verlenging. Vosmeer: promoveerde van de le klas afdeling naar de 4e klas KNVB, kwam 13 keer in de finale uit en won 8 maal de Eendracht cup, waarvan 3 keer in de verlen ging- SPS: degradeerde van de 4e klas KNVB naar de le klas afdeling en kwam nog geen enkele keer in de finale uit. ,'Alle deelnemers een sportief tournooi en alle belangstellenden veel genoegen bij deze 19e uitgave van de Eendrachtcup", is de wens van wethouder Van Schetsen. Het damestournooi van Vosmeer was van sportief gehalte op een goed bespeelbaar veld. Vosmeer opende het tournooi tegen Een- drachtbuur NVS en beide ploegen zochten wel de aanval maar scoorden niet. Dit gebeurde wel in de volgende wedstrijd waarin Borgvliet een 4-0 overwinning behaalde op Moerstraten. De derde wedstrijd leverde Roosen daal een 2-0 zege op tegen NVS waarna Vosmeer Borgvliet met 2-1 klopte. Roosendaal gaf hierna zijn visitekaartje af op de eindzege door een 6-0 overwinning op Moerstraten maat ook Borgvliet bleef in de race door een 3-0 overwinning op NVS. Vosmeer speelde zijn voorlaatste wedstrijd tegen Moerstraten die hun eerste en enige treffer uitgerekend in de 2e minuut na het begin tegen de thuisclub scoorden. Pas na de rust kwam de gelijkmaker en vervol gens werd het 3-1. Roosendaal maakte zijn favoriete rol waar door een afgetekende 3-0 zege op Borgvliet waarna NVS met de zelfde cijfers de baas bleef over Moerstraten. In de laatste wed strijd moest de beslissing vallen tussen Vosmeer dat 5 punten had en Roosendaal dat 6 punten bij een had geschoten. Alleen een overwinning kon Vosmeer de eer ste brengen wat tot gevolg had dat de thuisclub vanaf het begin flink in de aanval ging en al in de eerste minuut de Roosendaalse verdedi ging uitspeelde maar Marjan Verhoef schoot op aangeven van Anita Goedegebuure rakelings naast. Drie minuten later werd /^nita Goedegebuure stevig onde ruit gehaald, door een Roosen daalse verdedigster maar de vrije trap was iets te hoog voor de in goede positie staande Marjan Verhoef. Vosmeer bleef aanvallen maar dat kostte in de laatste mi nuut van de eerste helft de zege want de snelle Roosendaalse rechtsbuiten brak uit; haar voor zet werd achter doelvrouwe Con nie de Leeuw van der Laak ge schoten. In de 2e helft bleef Vos meer aanvallen en kreeg ook wel kansen maar de stevig ingrijpende verdediging van Roosendaal gaf de wedstrijd niet meer uit handen. Het werd ongeslagen tournooi winnaar met 8 punten en een doelsaldo van 12-0. Vosmeer werd 2e met 5 punten en een doelsaldo van 5-3 3. Borgvliet 4 punten en 8-5. N.V.S. 3 punten en 3-5. Moerstraten 0 punten en 1-16. Na afloop reikte Vosmeer voorzitter Ko Verhees in de cantine de prij zen uit waarbij hij alle ploegen dankte voor de sportieve strijd evenals de scheidsrechters Jacobs en de 62—jarige van Miert. De Fair Play cup werd terecht ge wonnen door Moerstraten. Het nederlaagtournooi van Vos meer 3 en 4 is dan toch van start gegaan ondanks dat men al twee maal door niet opkomen en regen had moeten afgelasten. De eerste tegenstander van Vosmeer 3 was SCW 3 dat met 4-2 werd versla gen. De gasten namen al snel een voorsprong maar door een kopbal van Frans Steyns kwam Vosmeer op gelijke hoogte. Twee mooie doelpunten van Hans Vogel brachten Vosmeer nog voor de thee op een ruime voorsprong maar na rust wisten de gasten met hun 2e doelpunt toch aardig terug te komen. De slotfase was voor de thuisclub die door Koos Capelle met een vierde doelpunt de over winning in eigen huis hield. Vosmeer 4 begon het nederlaag tournooi met een 2-4 nederlaag tegen SCW 4 dat na een snel ope ningsdoelpunt aanvankelijk door rugspringende bal in zijn nabij heid komt: 3-0 Hier is het al in de tiende minuut raak. Goed voorbereidend werk van Dim Verwijs brengt Bram Kot in positie: 1-0. Het was een harde tegenstander en daardoor kreeg Noad het moeilijk. Maar ook de tweede helft begon het sterk. In de 3e minuut schiet Bram Filius keihard in, maar de keeper redt geweldig. In de 17e minuut een vrije trap voor Noad. De bal komt in het midden en Jan Zuid- weg leidt de verdediging af, waardoor Bram Kot scoort: 2-0. Dezelfde speler had in de 22ste minuut weer een reuze kans, maar de doelman redt uitstekend. In de laatste minuut scoort Joop Quist een uitermate belangrijk doel punt, omdat de derde tegenstan der vóór Noad "Prins Bernard" ook de eerste 2 partijen had ge- ■wonnen met resp. 3-1 en 4-1 (doelsaldo 7-2) en Noad op een doelsaldo zat van 6-0. Men had dus aan een gelijkspel genoeg. Noad liet het niet op dat nippertje aankomen. Men was in Teuge ge- Vosmeer werd ingehaald met een treffer van Koos Capelle maar nog voor rust twee maal scoorden. In de 2e helft kwamen de bezoe kers al snel op 1-4 en leek er een flinke afstraffing voor Vosmeer 4 aan te komen. Zo ver kwam het niet want men herstelde zich goed en wist door een doelpunt van Gerrie Schot de nederlaag tot 2-4 beperkt te houden. Het jaarlijkse voetbaltournooi van Vosmeer 5 heeft zaterdag een overwinning opgeleverd voor Smerdiek 5. Er werd opvallend weinig gescoord bij dit gebeuren want in de 9 gespeelde wedstrij den vielen er slechts 11 doelpun ten. In poule A verloor Vosmeer met 0-1 van Dinteloord dat ver volgens door Smerdiek met 2-0 werd verslagen en daarna Vos meer met 1-0 klopte waardoor ze poule winnaar werden voor Din teloord en Vosmeer. In de andere poule won WHS met 1-0 van Sta venisse en speelde vervolgens met 2-2 gelijk tegen Chrislandia dat eveneens met 1-0 van Stavenisse won. Via het nemen van straf schoppen ging WHS naar de fi nale voor Chrislandia en Stave nisse. In de strijd om de 5e en 6e plaats won Stavenisse met 1-0 van Vosmeer. Voor 3 en 4 speelden Chrislandia en Dinteloord geluk met 0-0 waarna Chrislandia door strafschoppen derde werd. De fi nale was zonder goals tussen WHS en Smerdiek maar de straf- .schoppen werden door de blau wen beter genomen dan door de groenen zodat Smerdiek winnaar werd. Na afloop reikte de Vos meer voorzitter Ko Verhees de prijzen uit en had woorden van lof aan het adres van de leiding van de scheidrechters van Vliet en van Ham en wedstrijdleider Rien Goedegebuure voor de goede or- 1 woon het beste elftal en dat moet J er dan ook maar uitkomen. Dat i gebeurde. In de 12e minuut van de derde wedstrijd was er een J goed schot van Reini Reijngoudt i dat net naast ging. Een lob van J Jan van Dijke werd even later i maar net gestopt. In de 24e mi- nuut een vliegend schot van Joop j Quist, maar rakelings naast. Rei- i nie Reijngoudt had deze middag J pech, want ook in de 2e helft i daalde zijn lob op de lat. De j Udelers drongen aan, maar doel- j man Wim Ligtendag hield de nul i vast. Tenslotte Kreeg Dim Verwijs J op het middenveld de bal, ging i alleen op avontuur, kreeg 3 Ude- Iers op zijn hielen, maar was die te snel af. De keeper kwam uit zijn i domein, hij werd omspeeld, maar j toen kwam Verwijs in een moei- i lijke hoek. De keeper kwam voor J de tweede keer op hem af en werd j weer omspeeld om vervolgens het i leer tussen de drie verdedigers op j de doellijn door in de touwen te i knallen. Wat een vreugde bij Noad: 1-0. Eindstand 1 Noad '67 J 3-6 (7-0), Pr. Bernhard 3-4 (7-3). i D.V.O.V. 3-2(2-6), S.J.N. 3-0 (1- ganisatie. Hij dankte de vereni gingen voor de sportieve strijd die de fair play cup opleverde aan Chrislandia. NEO'25 heeft zaterdag het tour nooi van SPS I in Poortvliet ge wonnen. Tweede werd Dinte loord, derde SPS I en vierde SPS 2. Wedstrijd-secretaris S.J. Noor- dijke miste de helft van zijn oor spronkelijke programma. Kogel vangers moest voor de promotie in de 4e klas een beslissingswed strijd spelen en deed dat met suc ces tegen Nieuwdorp. De Wil lemstadse ploeg had zelf voor een vervanger gezorgd: Dinteloord. Grenswachters liet echter verstek gaan zonder een andere club af te vaardigen. Ondanks verschillende pogingen, lukte het niet om een vervanger te vinden, zodat het tweede elftal van SPS werd inge zet. Scheidsrechters waren C. van Haaften, en J. van Belzen. NEO nam in de kantine de Nortier-be- ker in ontvangst. Zaterdag volgt het laatste SPS- tournooi, voor tweede elftallen met Kogelvangers 2, Dosko 4, RBC 3. Meto 2, Nw. Borgvliet 2 en SPS 2. Uitslag van het toernooi Stave nisse I dat zaterdag gespeeld is; FC Bergen - Stavenisse 2-0 Den Bommel - Wemeldinge 1-1 FSV - FC Bergen 2-2 Stavenisse - Den Bommel 0-4 Wemeldinge - FSV 2-0 FC Bergen - Den Botpmel 0-0 Wemeldinge - Stavenisse 3-0 Den Bommel - FSV 0-1 Wemeldinge - FC Bergen 0-0 Stavenisse - FSV 1-1 Eindstand; 1. Wemeldinge 6 pt., 2. FC Bergen 5 pt. 3. Den Bommel 4 pt.. 4. FSV 4 pt.. 5 Stavenisse 1 pt. I J De Zwaluw, Oud Vossemeer, 198 dui ven. 13.45 u. St. Quentin, le d. 17.53.59 en 813 m/min. l.d. 19.24.14 en 596 m/min. J. Buitenhuis 1, 26, 4), 64, A. Haver- mans 2, 23, 42, 47, 49, Jac. Vaders 3, 16, 27, 46, S. Schetters 4. 17, 62, A. Lindhout 5, R. Vaders 6, 10, 20, 21, 29, 5157, 65, JPotappel 7, 1124, 58, 60, 63, P. Hommel 8, 13, 37, M. Speyer9, 12, 14. 30, 35, 54, P. Vis 15, 19, 32, 34, 50, 52, D. Vaders 18, M. de Graaff 22, 55, C. Hommel 25, 43, 45, C. Aarden 28, F. Mommel 33, 59, D. Istha 36,40, 66, Jos Vaders 38, 61, J. Egberts 39,44, 56„A. Hommel 48, M. Moerland 53. De Zwaluw, St Maartensdijk, 211 dui ven, 13.50 u. St Quentin, Noorden wind, le d. 17.55.23 en 791.60 m/min. I.d. 19.59.08 u. en 52733 m/min. C. van Gorsel I, 4, 56, A. van Luyk 2, 6, 24, 48, 51, 66, A. van Gorsel 3, 9, 10, II, 13, 16, 17, 19, 29,32,39,67, O.V. J. Heijboer 5, 22, 57, 64, 65, D. Muskee, 28,37.6162, A. Zwagemaker 8,3147, 49, 52, J. Stoutjesdijk 12,43.46, 50, 55, L. Riedijk 14. 15, 27, 69, D. de Wilde sr. 30, L. van de Berge 20, 21, 23, 59, 60,1. Kwaak 25,33,44, 70. D. de Wilde jr. 26,35, 53, A. van de Ree 34,40,41, 63, G. Lindhout 36, 38, 54, 58, P. van Beveren 42, 45, 68. Trouwe Duif, Tholen, 214 duiven," St. Quentin, 13.45 u. NO-wind le d. 17.51.04 u. en 810.44 m/min. l.d. 19.14.03 u. en 605.76 m/min. P. Laban 1,4, 7,42,46, C. Moeliker 2, A. Kot 3, 10, 17. 44, A. Laban 5, 12,21, 34, 40, 45, 52, 54, T. Teunisse 6, 24, J. Hol 8, 41, J. Toetenel 9, 32, 48, L. v.d. Kleyn 11,27, 31,37, C. Laban 13,39, J. Deurloo 14, 36, J. Kegge 15, 23, 35, L. Hage 16, 28, J.M. van Dijke 18,47, 53, Jac. van Dijke 19, J. Noom 20, 22, 33, 50, J. Boogaart 25, L. van der Kleyn Jzn. 26, 29, 43, 49, C. v.d. Berge 30, L. v.d. Hoofd 38, 51. Troyes 26-5-1984, Reisduif Scherpe nisse, 175 duiven los 8.30 uur veran derlijke wind met regen, le pr. 15 - 20 - 52 872, 98 m.. laatste pr. 17 - 13 -04 685.21 m., afst. 358 tot 364 km. D. Menheere 1 - 37; G. van Leeuwen 2 - 16 - 33; D. Uijl 3 - 21 - 26 - 27 - 36; P. Potappel 4-28 -34 -54; J. Moerland 5 - 20 - 24 - 32 - 43 - 45; Iz. Moerland 6 - 18 - 46; M. Goudzwaard 8; A. Moer land 7 - 3 - 8 - 39 - 52 - 55; K. Lisseveld 9 - 15 - 31L. de K. Koolaard 10 - 11 - 12 - 23 - 53 - 56; A. Gebraad 13 - 22 - 30; P. Bevelander 14 - 17 - 19 - 25 - 29- 44 - 47 - 48 - 50 - 58; G. Larooy 35; A. Riedijk 40 - 41W. Potappel 42-57; A. Hage 49; C. Bolier 51. Troyes 26-5-1984, Trouwe Duif Tho len, 128 duiven los 8.30 uur verander lijke wind, afst. 357 km. le pr. 14 - 37 - 52 969,94 m., laatste pr. 16 - 47 - 50 716,78 m. A. Kot 1 - 7 - 16 - 22; A. Korsman 2; J. Bogert 3 - 17; L. Hage 4 - 9 - 12 -28; C. Laban 5 - 25; L.v.d. Klein Jz. 6-15-18 - 20 - 26; J. van Dijke (Kr.) 8 - 29 - 31 J. Baay 10-21; L. Soomers 11; C. v.d. Berge 13; P. Laban 14 - 19 - 23 - 24 - 30; J. Kegge 27; L.v.d. Hoofd 32. De Reisduif Sint Philipsland vanaf Troyes op 26-5-'84 220 duiven met ver anderlijke wind gelost 0830 uur. snel heid eerste duif 964.98 m/m, aankomst 14.49.29; laatste 696.65 m/m, aan komst 17.1533, C. Verwijs 1. 4, 25, 38 en 51; Jack Reijngoudt 2, 27, 41 en 42: J. Zuidweg 3; Joh. Reijngoudt 5, 8, 47, 50 en 51; A.v.d. Esy 6 en 7; Abr. Geense 9; W. Verwijs 10, 12,35 en 46; K. Reijngoudt II; R. Reijngoudt 13; A.S. Hooglan der 14; Iz. Vermeij 15, 28 en 39; W. v. Dommelen 16, 17, 31 en 34; C. Diele- man 18 en 40; R.v.d. Reest 19; K. de Frel 20, 33 en 37; Adr. Verwijs 21, 24 en 45; J. Quist 22; M. Meijer Zn. 23 en 49; P v.d. Made 26; A.M. Quist 29, 52 en 48; Jac. Geense 30 en 55; Th. Bakker 36; J.D. Quist 43; A. Faasse 44; M. Laban 52; D. Reijngoudt 53. De streek V.V.V. Tholen is druk bezig met de organisatie van de tweede fietsdag op zaterdag 16 juni. Er is een route van 68 km. voor de meer geoefende fietsers en een traject van 38 km. dat meer geschikt is voor de minder ervaren toerders. In beide ritten zijn de mooiste plaatsjes van ons eiland opgeno men en zeker in deze periode, met de natuur in volle bloei, wordt 't een prachtige sportdag. Inschrij ven kan vanaf 10.30 uur in alle kernen tot 13.45 uur. Er is voor iedereen een herinne ring en de fietsers ontvangen pro viand in de vorm van o.m. bokke- pootjes, haring en leverworst. In lichtingen 01666-2594 01666-3771 -01663-2544. Nieuwe vergoedingen voor het Thoolse brandweerpersoneel per 1 januari 1984 waren maandag middag een hamerstuk in de ge meenteraad. Bij brand en hulp verlening wordt er 25,27 per uur betaald, voor oefeningen, cursus sen, onderhoud en wachtdiensten 13,47. Aan kaderleden van de ■vrijwillige brandweer die instruc tie geven, wordt 28,08 betaald of 33,95 voor een officier. De jaarvergoeding voor de cen traal commandant is 4150 gulden, korpscommandant 3325, onder commandant 2330, adspirant of ficier en onderbrandmeester 380, brandmeester 430. adspirant-on- derbrandmeester 305, hoofd brandwacht 345, brandwacht le klas 310, 2e klas 285 en adspirant brandwacht 270 gulden per jaar. Herverkiezing van de periodiek aftredende leden van de commis sie bedrijfsleven leverde evenmin problemen op. Voor het CNV J. Uijl en zijn plaatsvervanger G.A. Heijboer, beiden uit Poortvliet. Namens de middenstandsorgani saties P.C. de Wilde uit Oud-Vos semeer en zijn plaatsvervanger W. Contant uit Tholen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 15