Zilveren lascursus lts St. Maartensdijk Europees stemmen voor de Werkloosheidsbestrijding NOAD wenst kleedgebouw en tweede voetbalveld AI150E.H.B,0.'ers in St.Annaland Bij opening clubhuis en viering kampioenschap Pinksterketen modehuis Woensdag 30 mei 1984 EENDRACHTBODE Directeur Meloen: volop werk bij mechanische techniek Met de diploma-uitreiking aan achttien cursisten is donderdagavond aan de l.t.s. in St. Maartensdijk de mijlpaal van 25 jaar Thoolse lasopleidingen bereikt. Daarbij waren twee cursisten van het eerste uur aanwezig: C. Gebraad, nu lasle- raar en H. de Wit, adjunct-directeur van de l.t.s. Directeur A.A. Meloen hield de gediplomeerden voor, dat er volop werk zit in de mechanische techniek. In de offshore-sector kunnen lassers zo aan de slag. Vervolgcursussen VOOR KEUKENS EN SANITAIR WESTDAM 6-8 STEENBERGEN TEL: 01670-64884 Hans Erasmus voor de Thoolse P.v.d.A. Ik bel aan in een straat en vraag aan de mensen of ze donderdag 14 juni toch gaan stemmen voor het Europees Parlement. Stemmen voor Europa? Ja, zeg ik dan, voor Europa, want de werkloosheid is zo'n groot probleem, dat het Europees aangepakt moet worden. En de socialisten willen wettelijke regelingen voor ar beidstijdverkorting en het stimuleren van investeringen. Voordelen Onafhankelijk Regels opgeruimd Schoolverlatersdag Voetbalvereniging NOAD'67 uit St. Philipsland vier de vrijdagavond feest ter ere van het kampioenschap en de officiële opening van het clubhuis, maar gezien de wensen van verschillende sprekers staan er nog meer feestelijkheden op het programma. Het pas naar de 4e klas KNVB gepromoveerde eerste elftal zou een nieu we kleedaccommodatie verdienen en een tweede sportveld zou voor acht elftallen ook lang niet gek zijn. Een goed trainingsveld behoort ook tot de wen sen. Verschillende andere cadeaus kreeg voorzitter D. Hage al in handen: een wedstrijdbal van de gemeente, een klok van de KNVB, een kapstok en een paraplu- bak van de Thoolse voetbalfederatie, een foto en een barbel van de bouwploeg, een financiële bijdrage van het eerste elftal en Texaco en een bloemetje van de trainer. Overdekt zwembad niet haalbaar De EHBO-afdeling St. Annaland vierde dinsdag avond een beetje feest omdat in de Wellevaete het 150ste diploma werd uitgereikt. Zo'n zestien jaar ge leden nam Tj. Heijboer daarvoor het initiatief en hij bleef de motor van het EHBO- en LOTUS-werk in Zeeland. Het leek bijna uitgezocht te zijn, maar dat was het helemaal niet, dat uitgerekend zijn dochter Sylvia het 150ste EHBO-diploma in ontvangst nam. Nuttig Nu 161 Geslaagden 40.000 gulden Saamhorigheid Lachende vrouwen Aan de top blijven Jonge garde Competitie 4e klas 11 Niet alleen oud-leerlingen van de l.t.s. zijn in de afgelopen 25 jaar vooreen of meerdere lasdiploma's opgeleid om zich in hun hoofdbe roep verder te bekwamen. Ook landbouwers die zelf laskarweitjes wilden opknappen en hobbyisten volgden de cursussen. De gedelegeerde van het Neder lands Instituut voor Lastech- niek(N.I.L.), dhr. B.J. Pastoors, sprak over een prima cursus in St. Ter voorbereiding op het Pink sterfeest wordt ook dit jaar een Pinksterketen gehouden, waarbij deelnemers uit Tholen en West- Brabant zich dagelijks per fiets naar een andere plaats begeven om een kerkdienst te houden. De spi 6 wordt maandag afgebe ten met een dienst in de Maria Hemelvaartkerk te Tholen, dins dag gevolgd door de Sint Willi- brorduskerk te Oud-Vossemeer. Woensdag is 't de beurt aan Sint Maartenshof, waar verschillende kinderkoren zullen optreden en donderdag is de Gereformeerde Ontmoetingskerk te Poortyliet aan de beurt. Vrijdag volgt de af sluiting in de r.k. kerk van Lepel straat, met medewerking van het jongerenkoor uit Tholen. De diensten beginnen om zeven uur. Maartensdijk. Hij onderstreepte het belang van een goede lasop- leiding in het bedrijsleven en waarschuwde voor het zonder cursus gaan prutsen met la- sapparatuur gezien de veiligheid. Bij de geïntegreerde opleiding voor beginners en gevorder- den(voorheen was dat apart) was er twee avonden per week gedu rende acht maanden aan theorie en praktijk gedaan o.l.v. de lera ren C. Gebraad en J. Vroegop uit St. Maartensdijk en dhr. Vriens uit Tholen. Wekelijks werden er vijf uren aan praktijk besteed en één uur aan theorie. Voor het examen moesten zes werkstukken worden gemaakt: drie verplichte opdrachten van het N.I.L. en drie naar keuze. De achttien gediplomeerden! twee zijn er tussentijds afgevallen) hebben bij het elektrisch vlam- booglassen heel wat elektroden opgebrand. "Het is een dure cur sus", zegt directeur Meloen. "De minister heeft de opleiding voor beginners en gevorderden al sa mengevoegd en hij denkt er nu aan om niets meer te subsidiëren. Dan worden de lascursussen ge privatiseerd. Daarom is het be langrijk zich nu al op te geven voor de nieuwe opleidingen in oktober, zowel voor begin ners/gevorderden, het grond- en het vakdiploma. Van de achttien gediplomeerden van donderdag avond hebben zich al verschillen den opgegeven voor de vervolg cursus,', aldus de lts-directeur. De lessen voor het grond- en vak-. DicbDax Advertentie I.M. Hans Erasmus, elfde op de kan didatenlijst, zei dat dinsdagavond in Havenzicht te St. Annaland. Voor vijftien PvdA'ers van Tholen en St. Philipsland was hij uit Voorburg gekomen om Europa te verkopen. "Het is te ver van huis voor de mensen", zei voorzitter J. Snoep in zijn openingswoord. "De Eu ropese verkiezingen zijn belang rijk, maar men ziet 't niet. Men ziet de Nationale regeringen op hun eigen landje passen, men hoort over Brussel en Straatsburg en het reizen, wat handenvol geld kost. Tientallen miljoenen gul dens zouden er ook bespaard worden als de stukken niet in ze ven talen vertaald zouden moeten worden. Er zijn nog veel haken en ogen aan de eenwording van Eu ropa, maar het is wel nodig. Toch duurt het veel te lang. Als de meerderheid van het Europees parlement socialistisch wordt, is er een grote kans dat het beter wordt", zei voorzitter Snoep. "Het is erg jammer dat Europa niet leeft, want we hebben er veel aan te danken. Dagelijks hebben we de voordelen van de eEG: een grote verscheidenheid aan pro- dukten tegen stabiele, lage prij zen. De welvaart is door de EEG enorm toegenomen. Je zou er niet aan moeten denken, dat er bij de economische crisis overal gesloten grenzen waren. In de pers komen alleen de inci denten en het nationalisme viert ook nog hoogtij. Met Kohl en Thatcher valt er geen arbeids tijdsverkorting en stimulering van investeringen aan te pakken. Toch is Europa uitermate geschikt voor die aanpak. De instrumenten zijn er voor en dat maakt 't waard om naar de stembus té gaan. Het PvdA-plan voor herstel van de economie is door het Centraal Planbureau gunstig beoordeeld", aldus Erasmus. De PvdA-kandidaat pleitte verder voor een onafhankelijke opstel ling van Europa ten opzichte van de Verenigde Staten ten aanzien van de kernbewapening. Hij wilde' beslist niet doorgaan met de be wapeningsspiraal. Daarnaast noemde hij het milieu als een bij uitstek grensoverschrij dend probleem. "Je hoort eerst prietpraat van 'Niks aan de hand' en 'het valt wel mee', maar nu constateert men, dat de zure regen erger is dan men denkt. Dat le vensgrote probleem moeten we Europees aanpakken." Erasmus erkende, dat het Euro pees Parlement alleen nog maar een adviserende stem heeft omdat de Raad van Ministers beslist, maar de invloed van het parle ment is wel toegenomen. "Ik hoop dat de macht ook toeneemt, want dat is democratischer dan een Veto. Bovendien benadrukt het parlement meer de gemeenschap pelijke belangen dan de Minister raad, die nationalistisch optreedt. Het parlement zie ik als het ge weten van Europa, mede gezien de opkomst van de Centrumpartij zie ik 't als een plicht om te gaan stemmen voor een Democratisch Europa, waarin het al veertig jaar rustig is" Erasmus relativeerde de kosten van het Europees Parlement met de twee hoofdsteden en de verta lingen. Hij benadrukte, dat het Europees hof van justitie prima werkt. Daar geldt een meerder heid van stemmen. "Veel regels zijn al opgeruimd en dat is van enorme economische betekenis. Als het oponthoud aan de grenzen voor vrachtverkeer zou verdwij nen, levert dat een besparing op van dertig miljard gulden". Dhr. J.v.d. Donker vond, dat de milieu-ambtenaar van hét Minis terie van Ruimtelijke Ordening (daarvoor bij de E.E.G., Ministe rie van Landbouw en Advoca tuur) best wat feller had kunnen zijn. "Ook nationaal is de PvdA te lief'. GROOT IN MODE, KLEIN IN PRIJS. Bosstraat 34 - Borgen op Zoom tel. (01640) 3 44 12 Advertentie I.M. diploma worden gegeven door dhr. I. Jasperse uit St. Annaland, die bij de diploma-uitreiking niet alleen prachtige werkstukken liet zien, maar ook een grandioze dia-vertoning verzorgde van ver schillende lascursussen en Thool se natuuropnames. Onder het ge not van koffie en gebak en een drankje werd er nog gezellig na gepraat. De geslaagden beginners/gevor derden met respectievelijk het ge middeld praktijk- en theoriecijfer: Tholen: D. van Duivendijk 7-8 en C.J.M. Deurlo 7-8. Poortvliet: J.J. Hage 7-9, P. Heij- boer 7-7, RH. Padt 7-9, C.H. Stokman 7-7, L.H. van Vosseen 7-8 en I.H. Dekker 7-9. Scherpenisse: W.R. Zwikker 7-81. St. Maartensdijk: C.J. Baartmans 7-8, A. v.d. Hoek 7-8, M. H. Hengstmengel 7-6 en A. Poot 7-8. Stavenisse: H. Oosdijk 7-9 en D.E. Oosterbaan 7-9. St. Annaland: H.J. Gunter 7-9, S. Westdorp 7-9 en M. Elenbaas 7-8. De 130 eindexamenkandidaten van de Burgemeester Bouwense- school voor lager technisch on derwijs hebben vrijdag een schoolverlatersdag gehouden. Maandag volgt nog een deel van het praktijkexamen, maar de ple zierige afsluiting van vrijdag heb ben de leerlingen in elk geval ge had. Directeur A.A. Meloen sprak een welkomstwoord en herinnerde eraan, dat voor de tweede keer een schoolverlatersdag werd ge houden. Dhr. A. Verbeem, beroe- penconsulent arbeidsbureau Goes en mevr. M. den Engelsman- Rijnberg van het arbeidsbureau Tholen, gaven een beeld van de situatie op de arbeidsmarkt voor schoolverlaters. Dhr. A. Jansen, coördinator baanlozenproject gemeente Tho len, gaf mogelijkheden aan, als men na geruime tijd en veelvuldig solliciteren geen betaalde ar beidsplaats vindt. De partiële stu diemogelijkheden werden belicht door dhr. P. van de Kieboom, re gionaal jeugdconsulent leerling wezen. Daarbij werd ook de film 'streekscholen' vertoond. Vakconsulent P.J. Meeusen gaf een toelichting bij het samenwer kingsverband praktijkopleiding bouw Zeeland(SPBZ). Een forum van de inleiders en de lts-leraren W. Simons en D. Goeree beant woordde vragen van de leerlin gen. Het ging daarbij vooral om het vinden van werk. rk, de gang van zaken in de bedrijven en ver der studeren. Na de gezamenlijke maaltijd in de kantine ging men per bus om de praktijk te bekijken. De leerlingen bouwtechniek naar de leerling- bouwplaats van Uijtdewilligen in Lepelstraat en van Soffers in Nieuw-Vossemeer, mechanisatie- techniek naar Metaalwerken b.v. te Bergen op Zoom en de leerlin gen motorvoertuigentechniek naar de garages Difoga en Mazai- rac te Bergen op Zoom. De schoolverlatersdag stond onder leiding van J.M. de Kerf, school decaan van de l.t.s. Muziekvereniging Concordia uil St. Philipsland luisterde vrijdagavond de opening op van het Clubhuis van Noad '67, dat gebouwd is in de voorma- lige groenstrook. Daarnaast is eventueel plaats voor een kleedaccommo datie en daarachter voor een tweede sportveld. Burgemeester T.A. Vogel ver richtte de officiële opening door de groen-gele NOAD-vlag weg te trekken, waardoor in de kantine een plaquette zichtbaar werd met het opschrift: Opening clubhuis 25-5-1984. Iedereen bedankt voor alle inzet, v.v. Noad'67. Een overdekt zwembad is niet haalbaar, zei burgemeester Bae- rends onomwonden op vragen van raadslid Van Gorsel in de Thoolse commissie ruimtelijke ordening. Hij informeerde of het plan van een aantal inwoners voor een overdekt zwembad naast de Spetter al doorgerekend was. "We proberen 't serieus te bekij ken, maar we zien 't op geen stukken na zitten. Men is er bij de berekeningen van uitgegaan, dat alle schoolklassen er op kosten van de gemeente gaan zwemmen en dat tegen dagprijskaartjes. Geen aabonnementsprijs. De ra ming van het aantal dagrecrean ten is ook veel meer dan in Ga geldonk te Bergen op Zoom en daar zit men al in de problemen met zoveel mensen in en om Bergen. In de winter zwemmen, is een keer fijn, maar de drang om 't te doen, schijnt gering te zijn", al dus de burgemeester. "Men wil 't overdekte zwembad graag en heeft er naar toe gere kend", merkte raadslid Bijl op. Ten aanzien van het buitenwater zei de burgemeester het zwemmen in het Schelde-Rijnkanaal bij Oud-Vossemeer toch niet te wil len bevorderen omdat die scheepvaartverbinding in feite voor snelverkeer is. In de nieuwste waterrecreatiefol- der van de provincie wordt het zwemwater rond Tholen(behalve het kanaal) als geschikt aange merkt. De Krabbenkreek is ver beterd nu de riolering van St. An naland op de zuiveringsinstallatie St. Maartensdijk is aangesloten. Alleen bij St. Philipsland wordt nog ongezuiverd afvalwater in de Krabbenkreek geloosd. Dinsdagavond was de Wellevaete het feestelijk decor van weer een EHBO-finale. Het bestuur zat te springen om docent dokter A.C.J. Noteboom, maar een huisarts heb je met een 24 uurs dienst nooit zeker. Patiënten gingen voor. Voorzitter Heijboer begon alvast maar met erop te wijzen, dat dit seizoen een bijzondere cursus passeerde. Niet alleen omdat alle zeventien deelnemers begonnen, maar ook slaagden. Dat komt niet zo vaak voor. Door elke maan dagavond trouw present te zijn, is er in de groep een band ontstaan, verzekerde de EHBO-voorzitter. "Er is hard gewerkt, niet alleen door de cursisten. Anderen zetten zich ook uitzonderlijk in, zoals bij de reanimatie-oefening. Dan was de conciërge mevr. A. de Jonge- den Haan nodig. Het was altijd goed, ook al waren de stoelen nooit op maat opgeruimd", aldus de voorzitter, die mevr. de Jonge het eerste bloemstuk aanbood. Er volgden er meer: Ina Minheere- Burgers en Gommert Heijboer van de Lotusgroep, die ruzie maakten en ook veel plezier had den. Een bijzondere pluim ging er naar het adspirant-kaderlid Cor- rie Heijboer-Bolier, die bereid is na de nodige cursussen en erva ring als instructrice de voorzitter te zijner tijd op te volgen. Ere voorzitter en oud-burgemeester W. Baas reikte de certificaten uit van de herhalingscursus en ook dat waren er bijna twintig. De voorzitter feliciteerde ook het EHBO-team van Stavenisse, dat het zaterdagmiddag in Middel burg presteerde om bij de natio nale wedstrijden tweede te wor den. Secretaris G.A. Heijboer zei op een ouderavond van de Chr. school geconfronteerd te zijn met de 2000ste leerling. Hij dacht toen, dat de EHBO misschien ook wel toe kon zijn aan een vermel denswaardig aantal. De notulen leerden, dat er in de zestien jaar van Sint Annalandse EHBO 144 diploma's waren uitgereikt. Met de 17 cursisten werden dus de 150 overschreden. Een best vermel denswaardig getal, vond de secre taris. Hij ging de volgorde na van de inschrijving en concludeerde met zijn mede-bestuurders, dat Sylvia Heijboer de 150ste was. Zij kreeg daarvoor een balpen met inscriptie. De voorzitter sprak waarderende woorden aan het adres van de inmiddels gearri veerde dokter Noteboom. "Wij doen het als een zekere hobby, maar voor u is het een verlenging van de dagtaak om elke maan dagavond instructie te geven. Evengoed zorgen we er dan voor, dat uw vrouw de telefoontjes van die avond moet waarnemen om te pogen de dokter zijn EHBO-werk niet te laten onderbreken", zei de voorzitter. Dokter Noteboom wees op het grote nut van het EHBO-diploma voor velen. Nuttig allereerst voor het eigen gezin, maar eveneens voor de medemens en uiteindelijk voor ieder persoonlijk. Als een ander in moeilijke omstandighe den goed kan helpen, is dat volop meegenomen. Hij wilde zelfs niet verhelen, dat het ook voor een huisarts profijtelijk is omdat eén bloedneus rond middernacht dan gewoonlijk binnenshuis verhol pen en wordt er geen dokter voor uit bed gehaald worden. De huis arts hoopte, dat de EHBO-afde- ling actief zou blijven en dat ze als overgrootmoeders evengoed het EHBO-diploma zouden kunnen tonen als hun achterkleinkind. Namens de geslaagden dankte mevr. R. van 't Hof-Schot docent Noteboom, instructeur Heijboer en de proefkonijnen Ina en Gom mert, waarbij telkens een ca deautje over de tafel schoof. De voorzitter en de secretaris bleken vervolgens ook van onschatbare waarde in hun voordracht over een slaapwandelaarster. De ge zelligheid werd met bingo en een verloting vervolgd. De geslaagden zijn uit Poortvliet Wim Hage en uit St. Maartens dijk: Sjaan Guequierre, Ko Stoutjesdijk en Jan Leeuwenhaag. Uit St. Annaland: mevr. L. van Vliet-Kornet, mevr. R. Heijboer- Lisseveld, Ada den Haan, Ma rianne den Haan, Ella Heijboer- Goedegebuure, Sylvia Heijboer. Sandra v.d. Repe, Ria van 't Hof- Schot, Marjan Ridderhof, Gert Heijboer, Johan Moerland. De burgemeester zei met deze openingshandeling nog een aan deeltje in de totstandkoming van het gebouw te willen hebben. "Zelf hebt u er zeer veel aan ge daan. Het is dan ook een feestelijk moment met de muziekvereniging erbij. Toch heeft het gemeentebe stuur ook wat voor de sport over. Burgemeester Van Velzen heeft zich destijds zeer beijverd om het sportveld aan te leggen. Het ter rein lag er al voordat men 't wist, met zoveel vaart is dat gegaan. Burgemeester Van den Berg opende het veld en vandaag mag ik uw clubhuis in gebruik stellen. Ik hoop niet, dat u tot de vierde burgemeester wacht voor de vol gende opening. De plaquette had aan de andere kant moeten ko men om plaats te maken voor een deur", zo zinspeelde de burge meester onder applaus op de aan leg van het tweede sportveld. Hij maakte duidelijk, dat de ge meente jaarlijks al 40.000 gulden aan de voetbalvereniging uitgeeft: 27.000 gulden voor onderhoud en 13.000 gulden als afschrijvings kosten. Tien procent daarvan be taalt NOAD. "Dat bedrag is 't de gemeente ook waard, want het is een hele goede zaak dat NOAD bestaat. De sport verdient de be langstelling van de overheid, met zoveel vrije tijd en werkloosheid. Het is ook niet de bedoeling dat u tegen de overheid aantrapt. Daarom deze wedstrijdbal als ge schenk", zei de burgemeester. Penningmeester G. Noorthoek sprak van een 'historische dag'. "We hadden eerst een keet van rijkswaterstaat op het oog, maar we zijn blij dat dat niet doorge gaan is. Geen enkel uur arbeids loon is er aan de bouw van onze kantine te pas gekomen. De A- junioren hebben bijvoorbeeld met kruiwagens de beton gestort. Al leen het materiaal moesten we betalen", aldus de penningmees ter. Zo ontstond er door zelfwerk zaamheid een prachtig clubhuis met een kantine van 6 m breed en 12 m lang, voorzien van veel ra men, een keuken en een be stuurskamer van elk 3 m breed en 4 m lang en een berging en voor portaal met toiletten van elk 3.50 m breed en 5.50 m lang. "We zijn voldaan en gelukkig over de medewerking van de le den, want we hadden altijd vol doende hulp", zei voorzitter Ha ge. "Twee jaar geleden was er de eerste gedachte aan een kantine en dankzij de ongekend grote medewerking is dat vandaag wer kelijkheid. Zeer velen hebben bij de bouw geholpen of door middel van aandelen, lotto en toto finan ciële medewerking verleend." De voorzitter vroeg zich af. wal er belangrijker was: een sportief succes als het kampioenschap van het eerste elftal of de opening van een eigen clubhui?. "Dat laatste is een belangrijke stap in de groei naar volwassenheid. Een bekro ning van een stuk inzet en ambi tie. Er is hard gebouwd zoals er hard geknokt is voor het kam pioenschap, dat toch het mooiste is van een voetbalseizoen. Tot het laatst toe was er'spanning en we hopen, dat onze eerste schreden in de KNVB goed mogen zijn. Volgens de KNVB-normen moet de kleedaccommodatie uitgebreid worden, maar we roeien met de riemen die we hebben. We zijn geen Oostkapelle die een aantal duiten is toegestopt. Acht elftallen op één veld is ook veel, maar ho pelijk komt daar een oplossing voor", zei voorzitter Hage. KNVB-vertegenwoordiger mr. L. Haverman wilde graag een voor zet geven, waartegen de gemeente alleen maar hoefde te koppen. "Kleedaccommodatie met steun van de gemeente is een terechte wens van NOAD. Het hoeft niet alleen van de leden en de bank te komen, 't Is overigens een com pliment waard, inwoners te heb ben die hun schouders onder een vereniging zetten zoals bij Noad is gebeurd. U kunt trots zijn op dit gebouw. Voor een club is het be langrijk om een eigen huis te hebben waarin u activiteiten ont plooit. U moet zich wel verre houden van paracommercialisme, want te vaak worden er feesta vonden en partijen in kantines gehouden. Het clubhuis had niet op een mooier moment kunnen komen, nu Noad in de 4e klas KNVB nieuwe verenigingen op bezoek krijgt. Naast een magnifiek veld en een grandioze kantine zou er nog een behoorlijke kleedaccom modatie moeten komen. De kantine is helemaal in eigen beheer gebouwd en dat is een prestatie die promotie naar de 3e klas verdient. De ervaring is, dat een afdelingskampioen altijd een goed figuur slaat in de KNVB en minstens bij de eerste vier eindigt. Noad heeft saamhorigheid ge toond. Er zit iets in de Zeeuwse grond van onverzettelijkheid en vechtlust, wat mede tot dit club gebouw en het kampioenschap leidde", aldus mr. Haverman. Hij overhandigde naast het kam pioenschapsdiploma aan elke eerste elftalspeler een persoon lijke herinnering. Voorzitter J. de Laater van de Thoolse voetbalfederatie spfak van een geweldig clublokaal. "Met het woord kantine ben ik nooit zo gelukkig. Voorkom ook moeilijkheden door je aan de voorschriften te houden. Dat het werkelijk een clubhuis mag zijn. Noad bestaat 17 jaar en op die leeftijd ben je soms heel moeilijk. In de gemeenteraad van St. Phi lipsland ligt de sport ook niet ge makkelijk, maar er is medewer- king. Je mag echter best flink aan de bel trekken, want zonder voet balclub zou een gemeentebestuur met meer uitgaven zitten voor vernielingen e.d. Ik was ook verbaasd te horen, dat er bij de bouw zoveel vrijwilligers waren, dat er soms teruggestuurd moesten worden. Op Tholen komt dat wel eens op een kleine groep met mensen aan. Verwezenlijking van een kampioenschap en een clubgebouw is een dubbele pres tatie en dan bovendien nog la chende vrouwen. Een voetballer is voor een kampioenschap name lijk vervelend en als moeder de vrouw zegt: het is afgelopen, ge garandeerd. dan is 't cok, afgelo pen met de voetbalsport. Dit kampioenschap is niet het eindpunt, want de titel bewijs je pa? in het volgende seizoen. Noad heeft getoond te kunnen doorbij ten en ik ben er trots op, dat drie Tholenaren aan het kampioen schap hebben meegewerkt: trai ner Ko Stoutjesdijk en speler Jos van Splunter van Smerdiek en speler Jan van Dijke van SPS. Een moeilijke speler kan een buiten gewone trainer worden. Een kampioenschap'en een ope ning van een clubhuis is prachtig, maar een verliezend elftal opvan gen is veel moeilijker. In het ko mende seizoen kunnen we kijken wie de sterkste is in de 4e klas: Noad of Smerdiek", zei voorzitter De Laater van de Thoolse voet balfederatie. Namens de motor- en automo bielclub bracht dhr. A. C. Beneder de felicitaties over. Hij vond het fijn, dat 's Heer Arendskerke. die hij nog had helpen oprichten, nu in St. Philipsland komt voetbal len. En dat op een prachtig sport veld, waar niet eerst de koeien af gejaagd moeten worden, zoals vroeger het geval was. Namens de bouwploeg bood dhr. J. v.d. Kleijn een foto van de bouwers aan, alsmede een bel voor de kantine. Mevr. N. Kornaat bood namens de oliemaatschappij Texaco een financiële bijdrage aan gezien de goede geest die in de club waart. Eerder was er al steun in de,vorm van trainingspakken voor de jeugd en een reclamebord langs het veld. Als bestuurslid was mevr. Kornaat blij, dat Texaco ook aan kleine clubs dacht. Ook leider C. Overbeeke van het eerste elftal kwam met een finan ciële bijdrage en trainer J. Stout jesdijk met bloemen. "Dit prachtig stukje werk kan leiden tot nog meer successen. Maak er een goed gebruik van en geen misbruik. Ik hoop, dat we er met frisse moed in het nieuwe seizoen tegenaan gaan, want aan de top blijven, is veel moeilijker. Het is erg belangrijk om tegen Thoolse verenigingen goed te presteren. Dan draaien we aardig mee. Daarvoor wil ik wel een goed trainingsveld, want met 26-30 man is dat wel nodig", zei trainer Stoutjesdijk. De kantine wordt beheerd door mevr. B. Huysmans-Geluk, die in het bezit is v^n het horecadiplo- ma. Haar vader M. Geluk begon zes jaar geleden tussen de twee kleedlokalen in een hokje met de verkoop van versnaperingen. Voorzitter Hage bood hem een attentie aan voor zijn 'vaderlijke inzet'. Dhr. Geluk toonde zich daarmee ingenomen. "Ik vind het goed dat de jonge garje het van mij over neemt. De spelers en leverancier J. Voshol bedank ik voor de goede verstandhouding." In de volle kantine bleef men daarna nog napraten, maar trai ner Stoutjesdijk waarschuwde zijn eerste elftalspelers de gezelligheid niet te lang voort te zetten. "Ge draag je goed en ga tijdig naar huis. want zaterdagmorgen om zeven uur vertrekt de bus naar Teuge voor de afdelingskam pioenschappen." Die raad werd blijkbaar opgevolgd, want Noad drong door tot de finale, zodat er mogelijk een nieuwe feestelijke gebeurtenis in 't verschiet ligt. Competitieleider mr. L. Haver man voorziet een magere compe titie in de 4e klas KNVB Zuid I. Hij zei vrijdagavond op de kam pioensreceptie van NOAD, dat het Roosendaalse BWR zich terug dreigt te trekken. "Helaas is de kans aanwezig dat we misschien maar 11 clubs overhouden, terwijl 12 toch een minimaal aantal is", zei mr. Haverman. In de 4e klas komt nieuweling NOAD uit naast oud-gediende Smerdiek. Zaterdag heeft Kogel vangers de promotiewedstrijd van Nieuwdorp met 2-0 gewonnen, zodat de ploeg uit Willemstad derde klasser wordt bij Tholense Boys en WHS.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 11