THOLENDERWIJS informatierubriek van de gemeente tholen Donderdag 24 mei 1984 EENDRACHTBODE 5 HOE EEN BESTEMMINGSPLAN TOT STAND KOMT GEEN ZIEKENHUISBUS MEER PER 3 JUNI HINDERWET: OPENBARE KENNISGEVING VERZOEK OM VERGUNNING ~h~ V- kassa-assistente SPREEKUUR BEN W SPREEKUUR WONINGSTICHTING AANVRAGEN GEBRUIK SPORT- EN GEMEENSCHAPSCENTRUM "MEULVLIET" SEIZOEN 1984/1985 WIJZIGING OPHAALSCHEMA REINIGINGSDIENST I.V.M. HEMEL VAART WAT LIGT TER INZAGE? EXTRA SPREEKUREN I.V.M. AANVRAGEN HUURSUBSIDIE STEMMEN VAN LEZERS Roosendaalse drukkerij Roosendaalse drukkerij (II) Tweede molen te Sint-Maartensdijk in standhouden onwaarschijnlijk PAK EVEN UW ZAKBOEKJE Nieuwe Lievensberg-aansluiting met minnen en plussen Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1 - 5 Smt-Maartensdijk Tel 01 666-2955 De ruimte in ons land krijgt haar bestemming langs procedures die zijn vastgelegd in de Wet op de Ruimtelijke Ordening. De procedure die de wet voorschrijft is betrekkelijk zwaar. In de ruimtelijke ordening geniet de burger een grote mate van rechtsbescherming. Voor iedereen is de mogelijkheid ingebouwd (tot in drie instanties) bezwaren tegen zo'n plan naar voren te brengen. Schematisch komen hieronder de te volgen stappen aan de orde. a. Burgemeester en wethouders, het dagelijks bestuur van een ge meente, laten onderzoek verrichten op het gebied van de bevol kingsontwikkeling, natuurlijke gegevens, economische, sociale-, culturele en ruimtelijke zaken enz. b. Burgemeester en wethouders voeren overleg met o.a. naburige gemeentebesturen, provinciale en rijksdiensten en waterschappen. c. De gemeenteraad kan een voorbereidingsbesluit nemen. Dat bete kent dat aangegeven wordt dat voor een bepaald gebied een (nieuw) bestemmingsplan wordt voorbereid. Daarbij kan een aanlegver- gunning worden vereist. In die voorbereidingsperiode, die maxi maal één jaar mag duren, komen daardoor ongewenste ontwikke lingen (zoals bijvoorbeeld de aanleg van een weg in een gebied waar men denkt woningen te bouwen) worden voorkomen. d. Nadat onderzoek en overleg zijn afgerond ligt het daaruit tot stand gekomen ontwerpbestemmingsplan gedurende één maand in het gemeentehuis voor iedereen ter inzage. In die periode kan iedereen schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren indienen tegen het ont werp. e. De gemeenteraad beslist daarna (binnen drie maanden na afloop van de tervisielegging; de raad kan deze periode met drie maanden verlengen: deze termijn kan worden overschreden zonder dat de beslissingsbevoegdheid daarmee verdwijnt) over de vaststelling van het bestemmingsplan. Het besluit van de gemeenteraad wordt ge motiveerd als tegen het ontwerp bezwaren zijn ingediend of als bij de vaststelling is afgeweken van het ontwerp, zoals dat ter inzage heeft gelegen. f. Het vastgestelde bestemmingsplan ligt gedurende één maand ter inzage. Gedurende die periode kunnen bij Gedeputeerde Staten bezwaren tegen het bestemmingsplan worden ingediend. Bezwaren kunnen worden ingediend door iedereen die bij de gemeenteraad al eerder tegen het ontwerp-bestemmingsplan bezwaren indiende. Ook degenen, die bezwaren hebben tegen de wijzigingen die bij de vaststelling van het plan zijn aangebracht, kunnen bij Gedeputeerde Staten bezwaren indienen. g. Gedeputeerde Staten, het dagelijks bestuur van een provincie, keurt daarna het bestemmingsplan geheel of gedeeltelijk goed of ont houden - geheel of gedeeltelijk - hun goedkeuring. Deze goedkeu ring moet binnen een periode van zes maanden plaatsvinden: Ge deputeerde Staten kan deze periode van zes maanden één keer verlengen met zes maanden. h. Het besluit van Gedeputeerde Staten ligt één maand voor een ieder in het gemeentehuis ter inzage. Gedurende die periode kan bij de Kroon beroep worden aangetekend tegen het plan. Beroep kan worden ingesteld door de gemeenteraad, de inspekteur ruimtelijke ordening, een regionale vertegenwoordiger van de Minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, degenen die bij Gedeputeerde Staten tijdig bezwaren indienen (mits ze daar toe gerechtigd waren: zie onder f.) en iedereen die bezwaren heeft tegen onthouding van goedkeuring door Gedeputeerde Staten. i. Het besluit van Gedeputeerde Staten is onherroepelijk geworden als er geen beroep is ingesteld. Het plan is nu van kracht geworden. j. Wanneer er beroep is ingesteld beslist de Kroon. Het beroepschrift wordt gericht aan H M. de Koningin en ingediend-bij de Raad van State, Afdeling voor de Geschillen van Bestuur. De Kroon moet binnen negen maanden - na het uitbrengen van het advies door de Afdeling voor de Geschillen van Bestuur - beslissen. Naar aanleiding van beroep bij de Kroon als regel een onderzoek worden verricht door het bureau van de Adviseur ten behoeve van de Raad van State. Door de Afdeling Geschillen van Bestuur wordt een openbare vergadering georganiseerd. Wanneer de Kroon de goedkeuring handhaaft danwel alsnog goedkeurt, is het plan van kracht. Als dat niet gebeurt, moet de gemeenteraad een nieuw bestemmingsplan vaststellen met inachtneming van de beslissing van de Kroon. Nadere informatie Wilt u verdere inlichtingen over geldende of in voorbereiding zijnde bestemmingsplannen, belt u dan even naar het gemeentehuis, tel. 01666-2955, tst. 130. Op 15 oktober 1973 ging voor het eerst in de gemeente Tholen de zogenaamde "ziekenhuisbus'' rijden. Deze vorm van groepsvervoer werd ingesteld om inwoners van de gemeente Tholen in de gelegen heid te stellen familieleden, vrienden en kennissen in het A.B.G. en ziekenhuis Lievensberg te Bergen op Zoom te bezoeken. Reden voor het instellen van deze ziekenhuisbus was het feit dat het openbaar vervoer naar Bergen op Zoom niet verder ging dan naar het station van de Nederlandse Spoorwegen aldaar en de stadsdienst niet aansloot op de aankomsttijden van de lijndienst. Met ingang van 3 juni a s. komt de ziekenhuisbus te vervallen. De nieuwe dienstregeling van de B B A. ondergaat namelijk een zodanige uitbreiding dat kan worden aange sloten op de bezoektijden van het A.B.G. en ziekenhuis Lievensberg. De dienstregeling is met ingang van 3 juni als volgt: Burgemeester en wethouders van Tholen maken, gelet op artikel 1 2 van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne bekend, dat op 17 april 1984 bij hen een aanvraag is ingekomen voor een vergunning ingevolge de Hinderwet van: de heren M.P. en W.J. van Engelen, Hollaereweg 2 te Oud-Vossemeer voor het oprichten en in werking hebben van een landbouwbedrijf met schapen op het perceel, kadastraal bekend sektie G, nr. 223, gelegen aan de Hollaereweg 5 te Oud-Vossemeer. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 25 mei 1 984 op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maar tensdijk ter inzage elke werkdag van 9.00 tot 1 ?.00 uur en van 1 4.00 tot 1 6.00 uur, alsmede elke maandag van 1 7.00 tot 20.00 uur in de openbare bibliotheek, Markt 58 te Sint-Maartensdijk. Gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na de datum van de ter inzagelegging schriftelijk bij ons kollege worden ingebracht. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Degene die een bezwaarschrift indient kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet kenbaar te maken. Eveneens kunnen mondelinge bezwaren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op 1 2 juni 1 984 om 9.00 uur. De zitting vindt plaats in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk, waarbij tevens de gelegen heid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Burgemeester en wet houders vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaar hebben ingebracht, op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerpbe schikking in te dienen.' Sint-Maartensdijk 24 mei 1 984 Burgemeester en wethouders van Tholen. Maandag t/m vrijdag Middagbezoek Lijn 107: Stavenisse St. Maartensdijk Scherpenisse Poortvliet Tholen Bergen op Zoom id Lievensberg NS Maandag t/m vrijdag Lijn 108: St. Annaland Oud Vossemeer Tholen Bergert op Zoom id Lievensberg - V 12.45 12.54 12.58 13.02 13.10 13.28 13.35 V 15.43 15.33 15.29 15.25 15.15 15.00 14.50 Middagbezoek NS 12.28 12.40 12.50 13.08 13.15 15.35 15.23 15.15 15.00 14.50 A A - V A A Avondbezoek 17.45 k A 20.45 17.54 20.54 -A 17.58 2058 - 18.02 21.02 - 18.10 20.15 -+- 18.28 V 20.00 18.35 V 19.50 Avondbezoek 17.38 S A 20.35 17.50 20.23 18.00 20.15 18.18 V 20.00 18.25 V 19.50 Ringroute: Bergen op Zoom - Tholen tensdijk - Tholen - Bergen op Zoom. St. Annaland - Stavenisse - St. Maar- S Er vertrekt een bus naar NS Zaterdag Lijn 107: Stavenisse St. Maartensdijk Scherpenisse Poortvliet Tholen Bergen op Zoom NS id Lievensberg daar overstappen op betreffende bus. Middagbezoek Avondbezoek V 12.45 12.54 12.58 13.02 13.10 13.28 13.35 15.43 15.33 15.29 15.25 15.15 15.00 14.50 V 17.43 17.33 17.29 17.25 18.13 18.28 18.35 20.45 20.54 20.58 21.02 20.15 20.00 19.50 Zaterdag Lijn 108: St. Annaland Oud Vossemeer Tholen Bergen op Zoom id Lievensberg - V Middagbezoek 12.18 Avondbezoek 12.30 12.40 NS 12.58 13.05 V 16.05 15.53 15.45 15.30 14.50 ■V v 17.53 18.04 18.13 18.28 18.35 20.35 20.23 20.15 20.00 19.50 Ringroute tensdijk - Ringroute Annaland - Bergen op Zoom - Tholen - St. Tholen - Bergen op Zoom. Annaland - Stavenisse - St. Maar- Bergen op Zoom - Tholen - Tholen - Bergen op Zoom. St. Maartensdijk - Stavenisse - St. S Er vertrekt een bus naar NS, daar overstappen op betreffende bus. N B. Op zon- en feestdagen Is het niet mogelijk gebleken een zodanige dienstregeling samen te stellen dat aansluiting kan worden verkregen naar het A.B.G. en Lievensberg. Gezien de zeer geringe passagiersbe zetting op de ziekenhuisbus op zondagmiddag en de hoge kosten die daarmee gemoeid zijn hebben het gemeentebestuur doen besluiten ook voor de zondag de ziekenhuisbus te laten vervallen. Bezoekers van het A.B.G. en Lievensberg zullen dus op de zondag op een andere wijze in hun vervoer moeten voorzien. Burgemeester en wethouders van Tholen roepen sollicitanten op voor de functie van aan het zwembad "De Spetter'' te Tholen. Periode van tewerkstelling: 9 juli tot en met 1 8 augustus 1 984, van maandag tot en met zaterdag van 's morgens 10.00 uur tot 13.30 uur. Salariëring volgens de minimumloon-regeling (jeugdloon). Zij die belangstelling hebben voor deze functie worden verzocht hun sollicitatiebrief te richten aan het college van burgemeester en wethouders, Markt 1-5, 4695 CE Sint- Maartensdijk, binnen 10 dagen na verschijning van dit blad. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burge meester en wethouders vinden plaats op maandag 28 mei 1 984 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester E. Baerends en de wethouders L.J. Koopman, J. Versluijs en P. van Schetsen houden hun spreekuur van 1 1.00 - 1 2.00 uur. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01 666-2955, toestel 215. Het bestuur van de stichting "Beter Wonen" houdt elke maandag van 10.30 - 1 2.00 uur spreekuur in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk voor aanvragen om woonruimte. De woningstichting is telefonisch bereikbaar onder nummer 01666-3359. Binnenkort buigt het gemeentebestuur zich over de verhuring van de verschillende lokaliteiten in het sport- en gemeenschapscentrum 'Meulvliet" te Tholen. De vaste gebruikers van het complex hebben onlangs een brief gekregen naar aanleiding waarvan zij hun wensen voor het nieuwe seizoen kenbaar kunnen maken. Natuurlijk staat het huren van het sport- en gemeenschapscentrum ook open voor vereni gingen en organisaties die nog niet eerder van het complex gebruik hebben gemaakt. Zij kunnen de aanvraagformulieren verkrijgen op het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Op verzoek worden de formulieren ook toegezonden. Bel dan even naar 01 666-2955, tst. 221 In verband met Hemelvaartsdag op donderdag 31 mei a s. zal het huisvuil in de kernen Sint-Annaland en Scherpenisse worden opge haald op vrijdag 1 juni. De gemeentelijke stortplaats "Tuttelhoek" is op donderdag 31 mei gesloten. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Er is een aanvraag om vergunning ingediend door. De gebroeders M. en J. Quist, Schoolstraat 6 te Oud-Vosse meer voor het bouwen van een bedrijfsruimte op het perceel, kadastraal bekend Oud-Vossemeer, sektie H, nummer 422 (ged plaatselijk gemerkt Veerstraat. Dit bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Wij zijn voornemens met toepas sing van artikel 1 9 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestemming van het kollege van Gedeputeerde Staten van Zeeland vergunning te verlenen voor het onderha vige bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan, stellen wij een ieder in de gelegenheid om van 25 mei tot en met 7 juni 1 984 schriftelijk bezwaar in te dienen bij ons kollege. De bouwteke ningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie te Sint-Maartensdijk, afdeling Gemeentelijke Ontwikkeling ter inzage. Sint-Maartensdijk, 24 mei 1984 Burgemeester en Wethouders van Tholen Deze week is een begin gemaakt met de extra spreekuren voor het aanvragen van huursubsidie. Degenen die al eerder huursubsidie kre gen zullen spoedig een voorbedrukt aanvraagformulier toegezonden krijgen, terwijl huurders die dit jaar voor de eerste keer huursubsidie willen aanvragen een formulier krijgen tijdens de zittingen van de woningstichting zoals die onderstaand worden weergegeven. Bent u niet in de gelegenheid op een van de genoemde extra spreeku ren te verschijnen, dan kunt u alsnog terecht op het kantbor van de woningstichting in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk De kernen Tholen, Poortvliet en Sint-Annaland zijn inmiddels aan de beurt geweest. Voor de overige extra spreekuren is de navolgende planning gemaakt: 24 mei Scherpenisse 1 6.00-1 7.30 uur Holtend Huis 25 mei Stavenisse 1 6.00-1 7.30 uur De Str^e 28 mei Sint-Maartensdijk 1 3.00-1 7.30 uur Gemeentehuis kamer 1 3 29 mei Oud-Vossemeer 1 5.30-1 7.30 uur De Vossekuil. Hoewel individuele huursubsidie over de periode juli 1 984 tot juli 1985 kan worden aangevraagd tot 1 januari 1 985 adviseren wij u in üw belang de aanvragen zo spoedig mogelijk in te dienen. Alleen wanneer deze uiterlijk begin juni 1984 is ingediend kan vanaf 1 juli 1 984 huurmatiging worden toegepast. BELANGRIJK Huurders die een voorgedrukt aanvraagformulier hebben ontvangen dienen dit formulier mee te brengen, alsmpde (en dit geldt voor alle aanvragers) een copie van of uittreksel uit de aangifte inkomstenbelas ting 1983 indien u onder deze belasting valt. Wanneer dit niet het geval is moet u andere gegevens over 1983 overleggen als bijv. jaar opgaven, werkgevers, uitkeringen, pensioenfonds A/V.W., W.W.V., A.O.W., R.W.W., A B W. enz. Dit jaar dienen voor het eerst alle huisgenoten op het aanvraagformulier te worden vermeld, terwijl ook opgave gedaan moet worden van hun inkomsten, zodat ook van deze inkomens eerdergenoemde gegevens dienen te worden overgelegd Hetzelfde geldt, evenals vorige jaren voor inkomsten van de echtgeno(o)t(te) of partner. Per huisgenoot wordt een bedrag van 7000,— niet meegeteld bij de berekening van het totale inkomen. Naar aanleiding van het artikel Tholen steunt twee bedrijven met geld' in de E.B. van 17 mei, willen wij als volgt reageren: Wij vinden het grote onzin en niet getuigen van zakelijk inzicht om een, notabene Roosendaalse drukkerij te steunen en met ge meente en overheidsgeld hierheen te halen. Wij protesteren daar sterk tegen, temeer omdat wij im mers voor een deel ook aan die gemeentelijke gelden meebetalen in de vorm van allerlei belastin gen. Het is wel concurrentie vervalsend om hier een gesteunde drukkerij heen te halen, terwijl wij alle mo gelijke moeite doen om ons hoofd boven water te houden en per jaar 50.000 km, moeten reizen om ons werk overal vandaan te halen. Door deze omstandigheden hoe ven wij helemaal niet meer te re kenen op werk uit de omtrek en uitbreiding (dus werkgelegen heid) kunnen wij helemaal wel vergeten. Wij vragen ons tevens af of de met veel tamtam gestarte bouw van het bedrijfsverzamelgebouw wel zo'n erge goede stap is geweest, daar men, zoals het nu blijkt, be drijven met allerlei subsidies moet lokken om er gebruik van te ma ken. Over die arbeidsplaatsen hebben wij ook zo onze twijfels. Arbeids plaatsen in de grafische industrie zijn immers hooggekwalificeerde arbeidsplaatsen die niet zo maar door iemand ingevuld kunnen worden. Daar zit een stevige op leiding achter, en als een bedrijf er zomaar 5 arbeidsplaatsen bij no dig denkt te kunnen hebben, zou dat haast een verdubbeling van de omzet moeten betekenen en dat nu geloven wij niet. H.M. de Ruiter Drukkerij De Groene Lijn, Poortvliet Na het werkervaringsproject is de subsidie voor het vestigen van een drukkerij op Tholen een nieuw initiatief van de gemeente ter be strijding van de werkloosheid. Moge het uitgangspunt eerbaar zijn, het geven van een subsidie aan een concurrerend bedrijf voor andere bedrijven op Tholen, is een onjuiste beleidslijn. Vanzelfsprekend is de orderpor tefeuille van de nieuwe drukkerij anders dan van de gevestigde drukkerijen. Drukken is echter drukken en een nieuwe drukkerij op Tholen kan de orderporte feuille van de gevestigde drukke rijen aantasten. Door een subsidie te geven aan de nieuwe drukkerij komt de gemeente in het gebied van het toepassen en het initiali- seren van oneerlijke concurrentie. Mijns inziens kan de tot stand ge komen oneerlijke concurrentie omgebogen worden in eerlijke concurrentie door de gevestigde ondernemers dezelfde kansen te bieden. Door de gevestigde druk kerijen eveneens de subsidies van 25.000 gulden te geven zijn de kansen weer gelijk. Naar mijn mening dient bij een gemeentelijk beleid ter bestrijding van de werkloosheid, het geven van gelijke kansen nummer één te zijn. Voorts dient de gemeerde zich te realiseren, dat er veel meer gevestigde ondernemingen zijn, dan dat er nieuwe ondernemingen zijn. Nieuwe ondernemingen kunnen alleen floreren in een groeiende economie, die door de gevestigde ondernemers gemaakt wordt. Als tweede beleidslijn zou de gemeente moeten trachten de gevestigde ondernemers te be houden, er een goede relatie mee op te bouwen en deze te ontwik kelen. De door de gemeente te maken infrastructuur dient in eerste instantie ten goede te ko men aan de gevestigde onderne mers. Wim Boogaart Dorpsweg 24 Oud-Vossemeer Het zit er niet in, dat naast restauratie en instandhouding van de molen "De Nijverheid" ook de andere molen in de Woudhoek te Sint Maar tensdijk via overheidssteun bewaard kan blijven. Overigens is dit nog particulier bezit, zo deelde wethouder L.J. Koopman maandagmiddag de raad mee. Het ging daarbij over het voorstel om verschillende restaura tie- en herstelwerken uit te voeren aan Thoolse monumenten. CDA woordvoerder W.C. van Kempen herinnerde er aan, hoe een en ander uitvoerig is bespro ken in de commissie openbare werken, waarbij herstel zich moet beperken tot het meest noodzake- THOLEN do 24 mei ANIB soosmiddag, Meulvliet za 26 mei fietstocht 27 MC za 26 mei MAC auto-oriëntatierit, Zoekweg, 19 u. za 2 juni viswedstrijd De Kogge do 7 juni fancy fair. Ten Anker wo 13 juni bezoek bejaardensoos Philip Morris za 23 juni toernooi, Shuttlemep pers '80, Meulvliet, 13 u. SINT ANNALAND ma 11 juni clubwedstrijd TMCC, Langeweg, 14 u. OUD VOSSEMEER za 26 mei viswedstrijd 't Scharret je, 12 v. za 2 juni braderie za 2 juni VVD barbecue bal, Gankelweg 1, 20 u. vr 25 mei thema-avond militairis me, Jong Vosmaer, Vossenkuil, 19.30 u. POORTVLIET vr 25 mei VVN, fietskeuring Ee- vliet wo 30 mei alg. verg. middenst. ver. Centrum, 20 u. vr 25 mei schietwedstrijd Ned. Oranje, KI. van Steenland pld. 18.30 u. If SINT MAARTENSDIJK zo 3 juni Snelh. tijdrit Tandje Bij, Oudelandseweg, )4 u. ma 4 juni demonstratie volksdan sen Dodi-Dodi en Minousjka, voormalige kleuterschool, 19.30 u. di 5 juni Concert Euterpe, Maar- tenshof za 9 juni NAKS prestatieloop, Haestinge, 14 u. za 9 juni nachtwandeling natuur ver. Haven, 4 u. BERGEN OP ZOOM tot 23 juli tentoonst. Brabantse schorren, Markiezenhof 20 mei t/m 24 juni exp. Marian vd Molen (keramiek) en Else Kom- mers (schilderijen), Markiezen hof, di t/m zo 13.30-17 u. 15-16-17 juni Philip Morris Jazz- weekend za 26 mei Jeugdafd. Dierenbe scherming, lezing over bond van honden, Het Hoofdkwartier, Rembrandstr. 71, 10.30 u. SINT PHILIPSLAND vr 25 mei opening kantine NOAD, 20 u. vr 25 mei 3e les cursus natuur op Flipland, werkeiland Philipsdam, 18.45 u. zfa 26 mei exc. natuurvrienden Eendenkooi, 13.30 u. do 14 juni reis PI. vr. Veluwe, 8 u. vr 15 juni zangavond Soli Deo Gloria, Wimpel, 19.30 u. lijke, aangezien er van monu mentenzorg deze jaren maar wei nig te verwachten is aan subsidie. Maar er moet wel wat gebeuren, anders gaan sommige gebouwen, c.q. molens voorgoed verloren. Daardoor moet ook wel een keuze worden gemaakt en zoals ook VVD-er Van Damme al eerder zei, aldus nog steeds Van Kem pen, moeten we al blij zijn als we in elke kern althans 1 molen over kunnen houden. De restauratie- voorstellen omvatten het opknap pen van de voorgevel en torentje stadhuis te Tholen, het carillon daar, molen "De Nijverheid" te Sint Maartensdijk, molen "De Hoop" te Tholen. Wat er aan moet gebeuren werd omschreven in de rubriek Tho- lenderwijs of kwam naar voren in het verslag van de commissie openbare werken. Het RPF/GPV raadslid P. van Belzen vond het een goede zaak dat het college de monumenten film film film CINEMACTUEEL 1: Friday The 13th, Deel 3 - 16 jr do 20.30 u. vr 19 21.30 u. za 14, 19 21.30 u. zo 14, 16.30, 19 21.30 u. ma 20.30 u. di 20.30 u. CINEMACTUEEL 2: Ciske de Rat - a.l. 9e w. do 20.30 u. vr 19 21.30 u.za 14, 19 21.30 u. zo 14, 16.30, 19 21.30 u. ma 20.30 u. di 20.30 u. CINEMACTUEEL 3: Zelig - a.l. do 20.30 u. vr 19 21.30 u.-za 14, 19 21.30 u. zo 14, 16.30, 19 21.30 u. ma 20.30 u. di 20.30 u. niet laat verpauperen, al wordt het zonder subsidie wel een kostbare geschiedenis. Hij informeert of daarbij ook Thoolse aannemers betrokken kunnen worden of zijn dergelijke restauraties uitsluitend weggelegd voor specialisten op dat terrein. VVD woordvoerder M. van Damme vond het belang rijk, dat de molens ook draaiende worden gehouden. De SGP fractie vond het herstel eveneens een goede zaak, al is het bijzonder jammer, dat er geen kans is op rijksoverheidsbijdragen. Wethou der Koopman antwoordde dat molen resfauratie specialistenwerk is. Men poogde al eerder dat bij eigen aannemers onder te bren gen, maar dat gaat niet. Voor het Thoolse stadhuis is de post al met 60.000 gulden opgevoerd tot 90 mille, zo zei hij in antwoord op de opmerking van P.v.d.A. raadslid I.C. Moerland, dat de voorgevel van het stadhuistorentje wel meer zal vergen dan alleen maar een opknapbeurt. De heer Moerland was trouwens ook geschrokken van de toestand van de molen Heijboer in de Woudhoek. Die kan zo weggevaagd zijn. Moet die onbewoonbaar worden ver klaard? Het hier al eerder ver melde antwoord kwam er op neer dat van gemeentewege in Sint Maartensdijk toch maar 1 molen zal kunnen overblijven. Bij Mo numentenzorg is de kas leeg. Het SGP raadslid C.A. Rijnberg in formeerde of molen "De Hoop" te Tholen niet alleen draai-, maar ook maalklaar wordt gemaakt. Als dat nog dit jaar zou kunnen, pakt het goed uit met het 250-jarig bestaan van die molen. Ook bij de raadsvoorzitter zat het behoud van de monumenten hoog, maar we staar\ er voor de gebouwen niet alleen te moeten restaureren, maar ook in de toekomst te conti nueren. Dat is zonder subsidie een Enkele jaren is het openbaar ver voer van en naar Lievensberg en het Algemeen Burger Gasthuis op verzoex van het gemeentebestuur (en daardoor belangrijk gesubsi dieerd) verzorgd door de firma Van de Klundert te Oud-Vosse meer. Het ging hier om een ge meentelijke beleidsbeslissing, waarbij de raad van oordeel was, dat ook degenen, die niet over ei gen vervoer beschikten, een zo goed mogelijke verbinding dien den te krijgen om familieleden of bekenden in ziekenhuis of ver pleeghuis te Bergen op Zoom te bezoeken. Het had de instemming van de gehele gemeenschap. Soms leek het, dat er voordeliger van een gemeentelijk betaalde taxi gebruik kon worden gemaakt, maar hoe is dat per dag te realise ren? Door een nieuwe B.B.A. dienstregeling per 3 juni a.s. is behoorlijke aansluiting op de ge- zondheidszorginstituten wel mo gelijk. Daarom zal de bekende ziekenhuisbus komen te verval len. Op de zondagen was de be zetting vrijwel miniem. De nieuwe regeling kan de gemeente bijna 50 mille besparen en dit bedrag ver huisde maandagmiddag naar de post onvoorzien. De nieuwe regeling kwam maan dagmiddag in de Thoolse raad aan de orde, toen de raadsvoor zitter aan het begin van de verga dering iedereen nog eens dank had gebracht voor het meeleven tijdens zijn recent Lievensberg- verblijf. Hij was uiteraard ver heugd weer aan het werk te kun nen en temidden van de raad te toch netelige vraag. De raad ging maandagmiddag unaniem met deze voorstellen akkoord. mogen zijn. VVD raadslid J.L. van Gorsel zei in wezen geen probleem te heb ben met de nieuwe regeling, maar wilde wel weten of er overleg was geweest met de firma Van de Klundert, die in juni toch weer wat moet inleveren. Dezelfde vraag borrelde op bij de SGP- fractiewoordvoerder Th. Aar- noudse. Hij erkende, dat het tot dusver een zware belasting voor de gemeente was, maar daarmee hadden alle bestuurders terecht ingestemd. Toch vreesde hij dat de nieuwe* regeling niet alleen maar rozegeur en maneschijn be tekende. Het komt hierbij immers straks ook voor, dat men 32 mi nuten zal moeten wachten op aansluiting. Zou dit nog kunnen verbeteren? Wethouder J. Versluijs zei, dat er tijdens het overleg uiteraard met de firma Van de Klundert is ge sproken. Die juicht de verande ring weliswaar niet toe, maar kon er wel begrip voor opbrengen. Het voordeel is, dat er een extra bus dienst komt om 20.00 uur. Het tweede voordeel is een financiële meevaller voor de gemeente. Maar de wethouder wilde niet ontkennen, dat er ook aan de nieuwe regeling minnen en plus sen zitten. Vooral op de zaterdag middag is het niet wat je noemt. Wat echter mogelijk was, is ge daan. Aarnoudse zag er een theo retisch doorrijden in naar het zie kenhuis, tnaar in de praktijk toch ook een half uur wachten. PvdA- woordvoerder J. de Bres meende dat fa. v.d. Klundert destijds de lijn aan de BBA overdeed. Wet houder Versluijs: maar niet het groepsvervoer. De raad,wil het verder afwachten.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 5