Walpot waarschuwt voor recreatiemogelijkheden Middenstandsvoorzitter Dik tevreden over jubileumuitkomst St. Philipsland wint zeskamp middenstandsfeest Vossemeer Uitbreiding dagrecreatie Tholen Donderdag 24 mei 1984 EENDRACHTBODE 13 Stemming over indienen jaarrekening de Wimpel Wethouder L. Walpot is er niet gerust op, dat St. Philipsland geen gevolgen zal ondervinden van het ontwerpbeleidsplan recreatie en toerisme van het provinciaal bestuur. Hij achtte de Philipsdam zonder meer kandidaat voor recreatieve moge lijkheden. Behalve eventuele passantenplaatsen nabij Zijpe is er volgens burge meester T.A. Vogel echter geen gemeentelijk grondgebied bij betrokken. Natuurbescherming De Wimpel Schoolzwemmen Meer bestrating Op Tholen bestaat er behoefte het aantal dagrecreatieve voorzieningen uit te breiden, ondanks de al gerealiseerde projecten. Met name wordt gedacht aan het aanleggen van parkeerterreinen ten behoeve van de dijkrecreatie, strandvoorzie- ningen en trailerhellingen. Strandjes Duizend gulden voor boerderijproject OVEM Het viel dinsdagavond nog niet allemaal op een rijtje te zetten en de laatste cent is ook nog niet uitgegeven, maar in hoofdlijnen constateerde het middenstandsbe- stuur Oud-Vossemeer, dat het niet alleen een geslaagd jubileumfeestAvas, maar dat men er financieel evenmin z'n broek aan scheurde. Het boerderij project voor gehandicapten O.V.E.M. te Poortvliet hield er in elk geval duizend gulden aan over. Ook de voetbal- en muziekvereniging krijgen elk 1000 gulden als beloning voor de inzet van hun leden tijdens de jubileumviering. Ambachtsherenhuis Drukspel Zeebalkstoeien Bassin half leeg Talentenjacht Dames Bejaardenmiddag Vol bij B.Z.N. Prijsvragen Hij had woensdagavond eigenlijk C.M. Suurlant was dit keer een voegd en de rest aan riolerings- weinig behoefte om op het min derheidsstandpunt van Walpot in te gaan gezien de bespreking in de b en w-vergadering, maar toch werd 't nog een hele discussie. De SGP-wethouder constateerde een iets gewijzigd beleid. "Voor heen was alles op de kust toege spitst, maar nu wordt de stromen mensen al bij de poort van Zee land gelegenheid gegeven om te recreëren. Het is nog wel een vaag plan, maar de provincie bereidt een streekplan voor onze regio voor en dat kan de gemeente in een bepaalde richting sturen die we niet willen. We dienen dit kri tisch te volgen", zei wethouder Walpot. De burgemeester vond 't moeilijk om een meningsverschil van b en w uit te spelen. "Ik heb geen be leidswijziging gezien, want de be scherming van natuurwaarden in de Oosterschelde wordt steeds meer erkend. Recreatie staat op het tweede plan. Dat moet ge toetst worden aan de natuurwaar den en de scheepvaart. St. Philipsland krijgt er 1000 ha schorren e'.d. bij, waarvan de helft droogvalt. Dat wordt een uniek natuurgebied, waarbij Ramme- gors niets is. Hopelijk komt de Domeingrond in beheer bij het Zeeuws Landschap. Ik zit in de commissie Krammer/Volkerak en daar is me gebleken, dat de Plaat van de Vliet reserve-recrea tiegebied is, maar dat ligt op grondgebied van Bruinisse. Als je zegt, geen recreatie op St. Philipsland, is dat negatief praten. Je moet oog hebben voor de na tuurwaarden en zorgen dat die goed gewaarborgd zijn. Er zijn nauwelijks recreatiemogelijkhe den bij St. Philipsland, in welke vorm dan ook. Je kunt moeilijk opmerkingen maken over zaken die ver van ons bed liggen", aldus de burgemeester. Walpot: "De burgemeester baga telliseert de nieuwe elementen. De burgemeester: "Ik ontken de recreatiemogelijkheden in Zee land niet. Het provinciaal bestuur heeft een goed plan gemaakt. Ik ben geen anti-re,qreatieman." Walpot: "Ik ook niet. maar niet tot elke prijs." Om na de perikelen met dorps huis de Wimpel meer greep op het financieel beleid van de stichting Dorpsbelangen te krijgen, besloot de gemeenteraad vorig jaar au gustus voortaan voor 1 maart de jaarrekening bij de raad te laten indienen. De eerste, de beste keer is dat niet gelukt. Gelet op andere werk zaamheden van de administrateur en het feit dat na 1 maart nog niet alle gegevens bekend zijn, wilden b en w voor de jaarrekening de tijd geven tot 1 juli. A.P. Kornaat(PVAB) was het daarmee niet eens. "Het raadslid wordt zo ontkracht, 1 maart moet een haalbare kaart zijn. Dan heeft de administrateur twee maanden de tijd en dat voor zo'n gering aantal posten. Ik zie de noodzaak van uitstel beslist niet in. Voor bedrijfscliënten kan de adminis trateur gemakkelijk bij de belas tingdienst uitstel krijgen tot na 1 april", aldus Kornaat. "De administrateur heeft de ter mijn van 1 maart duidelijk gewe ten toen hij dit werk aannam", zei J. de Jager (CDA). L. den Engels- man(SGP) wees erop, dat er meer speelruimte komt, maar de nieu we termijn wil niet zeggen dat het ook altijd tot 1 juli duurt. De burgemeester, tevens voorzit ter van Dorpsbelangen, ant woordde, dat de datum van i maart te krap bleek te zijn. "Dat is gewoon ondoordacht geweest, want dat is maar twee maanden en dan moet het bestuur ook verga derd hebben. Door de verwikke lingen en wijzigingen in het be stuur is de jaarrekening wat ver traagd." Kornaat sprak van een principiële zaak en vroeg stemming. "Is dat niet een beetje zwaar? Het is toch een zaak tussen het stichtingsbe stuur en b en wzei de burge meester. Kornaat en C. den Braber stem den tegen de verruiming, zodat 1 juli met 5 tegen 2 stemmen werd aangenomen. Unanieme raadsinstemming was er voor het verzoek van de chr. school voor subsidiëring van de vervoerskosten van het school zwemmen. Om organisatorische redenen gaan de leerlingen van klas 3 en 4 zwemmen, maar even als de andere Fliplandse scholen, krijgt er maar één klas subsidie. Dat wordt 17 leerlingen a 53 gul den! 75% van de kosten) of to taal 901 gulden in het schooljaar 1984/85. Kornaat sprak van een heel wijs en verstandig besluit van de chr. school om tot zwemles over te gaan. Ook de burgemeester zei het toe te juichen, dat nu alle Fli plandse scholen zwemles geven. "Dat is een erg goede zaak." De woningtoewijzing aan mej. hamerstuk, nadat er in een vorige raadsvergadering uitgebreid over gesproken werd. Dhr. W.J. van Herk werd eveneens van een huis voorzien. De huurverhoging per 1 juli van 3-6% leverde geen be zwaren op. Voor de winkel Voor straat 39 komt er nog een apart voorstel, hoorde Den Engelsman van de burgemeester. De rekening 1979 leverde een ba tig dienstsaldo op van 79.489 gul den, waarvan al 30 mille aan de reserve bedrijfsterrein is toege- werken. Van de rekening 1980 blijkt er 54.475 over te zijn. Daar van is 20 mille bestemd voor eventuele stroppen met gemeen tegaranties en 34.475 voor herbe stratingen. Dat laatste bedrag wil den b en w eerst op 30 mille vast stellen en de rest aan de saldire- serve toevoegen. Kornaat wees erop, dat er dan toestemming van g.s. van Zeeland nodig is om aan het geld te komen. Zijn voorstel om alles aan herbestratingen en niets aan de saldireserve toe te voegen, werd dan ook grif over genomen. De burgemeester deelde nog mee, dat de rekening 1983 al een eind gevorderd was. Als die rond is, betekent 't dat de inhaalmanoeu vre klaar is. De havengeldverordening werd aangepast, nadat in 1971 voor het laatst het tarief was gewijzigd. Oorspronkelijk hadden b en w een rigoureuze verhoging in gedach ten, maar Schuttevaer maakte daar bezwaar tegen. Het college wilde zo weinig mogelijk ver schillen hebben met de Thoolse havens, maar volgens de schippers gaat 't in St. Philipsland vooral om lange liggers. De burgemeester concludeerde, dat concurrentie met Tholen geen rol speelde, zo dat de in het voorstel genoemde motivering van uniformiteit met Thoolse havens wat onwerkelijk aandeed. Niemand had bezwaar tegen de nieuwe tarieven. Per werkdag moet 12 gulden betaald worden, voorheen 8 gulden. Voor vijftien dagen is dat 48 in plaats van 20 gulden voor dertig dagen. De raad stemde in met de aanleg van een weg in plan Steintjeskreek voor de bouw van vijf huizen. Kornaat wees nog op de uitrit aan de Noordweg, maar de burge meester nam aan, dat iedereen zo snugger was dat hij niet voor een uitrit parkeerde. Bij sommige dijkvakken bestemd voor de dagrecreant, is de par keergelegenheid ontoereikend. Bermen worden hierdoor stukge reden, terwijl in het open land schap soms als het ware stilstaan de files de omgeving ontsieren. Zolang niet over voldoende par keervoorzieningen wordt be schikt, is het onredelijk om par keerverboden in het leven te roe pen. Op een aantal plaatsen is daarom de aanleg van parkeer- terreintjes met behulp van rijks subsidie gewenst. De Oosterscheldedijken hebben ten opzichte van de kuststrandge- bieden duidelijk beperkingen. Speelruimte is nauwelijks aanwe zig, terwijl het bivakkeren op pla ten en slikken wegens de heersen de waterstand niet mogelijk öf weinig comfortabel is. Het strandje bij Gorishoek blijkt in een grote behoefte te voorzien, hoewel na verloop van een aantal jaren de kwaliteit van deze voor ziening terugloopt door afkalving en opwaaiing. Met niveauverho ging van het strandje zou de strandvoorziening structureel ver beterd worden, terwijl tevens voorzieningen kunnen worden getroffen om afkalving te voorko men. Een strandje in de buurt van Sint Annaland is in deze kern en ge zien de aanwezigheid van twee campings in die omgeving erg welkom. Berekeningen van rijks waterstaat hebben uitgewezen dat aan de Grote Nol na de voltooiing van de Oosterscheldewerken, de stroom daar belangrijk zal ver minderen. Een strandvoorziening op deze plaats is dan goed moge lijk. De kwaliteit van enkele trailer hellingen laat te wensen over. bijv. die bij Gorishoek. Deze voorzie ning wordt intensief gebruikt en omdat de technische constructie te wensen overlaat is verbetering noodzakelijk. De toegankelijk heid van de trailerhelling in de haven van Sint Annaland is even eens ongunstig. Het gebruik van deze voorziening is afhankelijk van een minimale waterstand. Baggerwerkzaamheden in combi natie met enkele structurele voor zieningen lijkt oplossing te bieden voor een betere kwaliteit. Perdaems uit Nieuw-Vossemeer op het podium vroegen. Ondanks het vele applaus kreeg hij z'n be nen hëel wat minder hoog de lucht in dan de Lovin Angels. Guy van Antwerpen presenteerde z'n dis coshow, voordat B.Z.N. begon aan het eerste deel van een wer velende show met fraaie lichtef fecten. Met een korte pauze begon kwart voor twaalf de finale met veel bloemen en een hele reeks handtekeningenjagers, 't Was een grandioos slot van een sfeervolle avond met meer dan 900 betalen de bezoekers. Zaterdag werden de festiviteiten afgesloten met 's middags een op treden van Bassie en Adriaan voor St. Philipsland heeft de zeskamp gewonnen tijdens de viering van het 25-jarig bestaan van de mid denstandsvereniging Oud-Vosse- meer. Met name het waterspekta kel zorgde zaterdagmiddag voor veel plezier. Bij de heren leek Flipland zijn leidende positie kwijt te raken aan Tholen, maar bij de dames maakte Ineke Quist alles goed voor de fanatieke ploeg uit St. Philipsland, die sterk gebrand was op de overwinning. Donderdagavond kwamen de acht kernen voor het eerst tegen elkaar in het strijdperk tijdens de theorieronde in de feesttent. Hoe wel die maar half gevuld was, werd 't toch gezellig en spannend. De quiz werd geleid door Pierre van Ostade (T.V. presentator) en Perry Bakx (Gemeentelijk voor lichter), die hulp kregen van de dames Pollie, Zweegers Rogge band en Moerland. Alle ploegen kregen eerst vijf denkvragen, waarvoor de deelne mers 1 tot 5 punten konden inzet ten, maar bij een fout antwoord werden die in mindering ge bracht. St. Maartensdijk won de eerste ronde met 19 p voor St. Annaland met 16 p, evenals Sta- venisse, vierde Tholen 13 p, vijfde Scherpenisse 10 p, zesde Oud- Vossemeer 5 p en zevende Poort vliet met 3 p. De twee laagst geklasseerde ploe gen moesten afvallen en bekamp- ten elkaar met het maken van een mummie van closetpapier. Anne Roza uit Oud-Vossemeer bleek Jan Heijboer beter ingepakt te hebben dan Anja Hage uit Poort vliet met haar helper Han Kurvers had gedaan. In de tweede ronde speelde men twee keer met drie teams een drukspel, waarbij het er af en toe fanatiek toeging. Vooral St. Phi lipsland onderscheidde zich met snelle reacties. De winst bleef niet uit met 75 p. voor Tholen met 65, St. Maartensdijk met 40, Scher penisse met 25, Stavenisse met 20 en St. Annaland met 5 p. De drie laagst geklasseerde ploegen speelden om de 4e, 5e en 6e plaats en dat werd het mooiste onderdeel van de avond. De paren moesten lege bordjes in een korfbalkorf gooien, wat met veel lawaai ge paard ging, want na een van van 4m bleef er weinig aardewerk heel. Laban Hage en Cato Kop- penhol wonnen voor Scherpenisse met 24 treffers voor Piet Mossel man en Ria Holstein-Fase uit St. Annaland met 20 en Wim en Greetje Steendijk uit Stavenisse met 17 treffer De finale werd gekenmerkt door sterk gespannen deelnemers. St. Maartensdijk en Tholen moesten bij het uitvoeren van drie op drachten proberen de zege niet naar St. Philipsland te laten gaan. In de denkronde scoorde Tholen 27 p, St. Philipsland 23 en St. Maartensdijk 17 p. In de tweede ronde rook Tholen zijn kans met 42 p. terwijl St. Philipsland er 32 haalde en St. Maartensdijk 21. In de muziekronde moest men aan de bel trekken om een melodie van de Golden Bisband te raden. Tholen leek regelrecht op de overwinning af te gaan en St. Philipsland liet het een beetje af weten. Een sterke eindsprint van St. Maartensdijk kon niet verhinde ren dat Tholen met Jopie Meer- man-Ottevanger en Leen Otte- vanger won. Arjan Reijngoudt en Rien Quist uit St. Philipsland konden nog net de tweede plaats veilig stellen voor St. Maartens dijk met Lili v.d. Ree en Tom Moerland die de meest ontspan nen indruk maakten. Pierre van Ostade reikte alle deelnemers een herinneringsstan daard uit, een persoonlijke atten tie en voor de winnaars een tafe laansteker en polshorlogers voor de nummers twee en drie. Ria Moerland-Pipping bood bloemen aan, terwijl Pierre van Ostade veel lof toezwaaide aan Perry Bakx voor het bedenken van de quiz. Dejuryleden G.A.R. Meeuwsen, J.K. Elenbaas en M.L. van Poortvliet hoefden slechts een enkele keer in te grijpen. Country en Westernzanger Greg Meadow had veel succes met zijn optreden' vlak voor de finale, waarna voorzitter P.C. de Wilde een dankwoord sprak. Zaterdag werden de wedstrijden voortgezet met een zeskamp in de morgenuren en zeebalkstoeien 's middags. St. Maartensdijk was er niet in geslaagd om een ploeg samen te stellen, zodat er maar zeven ker nen overbleven. Die beproefden hun geluk bij het bal werpen, zandzakken gooien, water verrij den, banden wisselen, estafette en autobus-trekken. St. Philipsland won over zes on derdelen met 70 p voor Stavenisse met 64 p, Oud-Vossemeer met 58 p, Tholen 52 p, St. Annaland 50 p, Scherpenisse 30 p en Poortvliet 26 P- 's Middags was het voor de Vos- senkuil drukker bij het zeebalk stoeien. Twee deelnemers nestel den zich, gewapend met een wa terzak, op de met groene zeep in gesmeerde balk boven het bassin om elkaar eraf te slaan. Soms was 't zo bekeken wanneer iemand snel uit z'n evenwicht was geraakt, maar een enkele keer duurde het ook lang voordat er iemand in het bassin viel. Ondanks de flinke klappen, bleven sommigen vasthoudend aan de balk kleven. Door een samenloop van omstan digheden stroomde het bassin tij dens de fanatieke strijd nog half leeg. De stroom, die behalve voor het geluid ook voor de pomp van het opblaasbare bassin moest zor gen, liet het op een gegeven mo ment afweten. Toen Kees Neele uit St. Philipsland wegens af klemmen van Rob van Vliet uit Poortvliet, die z'n waterzak ver loor, werd gediskwalificeerd, liep hij kwaad over de rand van het bassin, dat half leegstroomde. Consternatie bij de organisatoren, maar de jury liet zich door pro testerende Fliplanders niet ver murwen. Nadat de St. Annaland- se brandweer met drie stralen voor voldoende water had ge zorgd, kwam de ontknoping. Ad Verhees uit Oud-Vossemeer De kernenquiz ó.l.v. Pierre van Ostade en Perry Bakx in de feesttent aan samen met St. Maartensdijk en St. Annaland. Volgens voorzitter P.C. de Wilde was het allemaal slechts mogelijk dankzij de ongelofelijke inzet van medebestuurders en zovele tien tallen anderen uit Oud-Vosse meer en omgeving die bij de pro gramma-onderdelen hun woord volop gestand deden. Er was in feite een slechte teleurstellende opkomst, namelijk woensdag avond met de sterrenparade, ter wijl die met Frank en Mirella, Roy Black, Dennie Christian, Lo- bo. Bob Vrieling en de Golden Bisband tot de uitschieters be hoorde. Zo was er nog meer lof voor het optreden van B.Z.N., wat voor velen zonder twijfel het hoogtepunt van de feestweek was. De Volendamse groep bood een uitstekend programma. Popmuzi kant Hans de Booy met zijn groep deed moeilijker. De entreeprijs zou te hoog zijn, maar dat was in clusief de discoshow van Guy van Antwerpen en een bezoek aan het Ambachtsherenhuis. Niettemin werden de bezoekers zaterdag avond namens de 25-jarige mid denstandsvereniging drie con sumpties aangeboden. Na de officiële opening op dins dagavond 15 mei vond woens dagmiddag de talentenjacht plaats met vier deelnemers en de playbackshow met twaalf deelne mers. De juryleden Ko van Driel, Hans van Nieuwenhuijzen en Jan Hage hadden een moeilijke taak. Men kon de voorkeur van het pu bliek (Rien Moerland als André van Duin) niet delen en gaf de voorkeur aan de Dolly Dots uit Tholen, bestaande uit Karin Priem, Conja Schot, Diana Bur gers, Miranda Schot, Marlies Baarends en Merie Schot, die 74 punten behaalden. Colinda Opree uit St. Maartensdijk als Danny de Munck werd tweede met 70 p. 3. Jannie Hartogh als Sandy Room er uit St. Maartensdijk. 4. Kinde ren voor Kinderen door Hennie de Veerstraat. Tholen zegevierde voor St. Philipsland, dat rechts in actie is werd eerste, zodat hij 9 september in de Efteling naar de Super Plons finale mag. Peter Jansen uit Poortvliet werd 2e. Kees Wesdorp uit Stavenisse 3e en Bert v.d. Jagt uit Stavenisse 4e. St. Philipsland maakte bij de da mes de achterstand op Tholen ruimschoots goed. Ineke Quist versloeg in de halve finale Thea v.d. Werf uit Scherpenisse en Ka rin Heijboer uit Oud-Vossemeer zegevierde over Tannie Nie- mantsverdriet uit Poortvliet. Thea werd 3e voor Tannie. De finale was bijzonder boeiend. Ineke plaatste direct een voltreffer op de kaak van Karin, waardoor ze on dersteboven aan de balk kwam te hangen. Dat hield ze ongekend lang vol, daarbij proberend haar tegenstandster in die positie als nog in het water te krijgen. Dat lukte niet, zodat Ineke Quist ze gevierde. Secretaris Abr. Hommel reikte de prijzen uit, waarna de jeugd ple-, zier en natte voeten had bij het leeglopen van het bassin. Per ploeg gezien, werd het zee balkstoeien gewonnen door Oud- Vossemeer voor Poortvliet, Stave nisse, Tholen, St. Philipsland. Scherpenisse en St. Annaland. De quiz, zeskamp en het zeebalk stoeien werden bij elkaar geteld voor het eindklassement: 1. St. Philipsland 84 p. 2. Stavenisse 76 p. 3. Oud-Vossemeer 68 p, 4. Tholen 60 p, 5. St. Annaland 56 p, 6. Scherpenisse 34 p., 7. Poortvliet 28 p. Het trekken van een bus was een van de zeskamp-spelletjes tijdens de jubileumviering van de zilveren middenstandsvereniging in Oud- Vosse meer. St. Philipsland won dit onderdeel en later ook de totale zeskamp. de Jonge, Nancy Trouw, Ingrid Timmermans, Angelique Pipping, Irene Dupont en Meriam de Rui ter met 66 p. 5. Dolly Dots uit Oud-Vossemeer 64 'A p. bestaan de uit Hennie de Jonge, Nancy Trouw, Ingrid Timmermans, An gelique Pipping, Irene Dupont en Meriam de Ruiter. 6. Edwin Ver duit uit Bergen op Zoom als Elvis Presley 64 'A p. 7. Meriam Lind- hout als Danny de Munck 61 p. 8. Zanger Rini Plompen, drummer Janno Hoek en organist Jeroen van Westen uit Oud-Vossemeer als Danny de Munck 61 p. 9. Rien Moerland uit Oud-Vossemeer als André van Duin 61 p. 10. Wendy Timmermans uit Oud-Vossemeer als Danny de Munck 59 'A p. 11 André van Dienst, Perrie Vroe- gop, Arjan Versluijs en Bart Sta ken uit Oud-Vossemeer met 59 p. 12. Carla de Jonge, Regina Lind- hout en Janneke van Gorsel uit Oud-Vossemeer als de Star Sisters met 55 p. De talentenjacht leverde een overwinning op voor Ruffly Cammonier met Charles Cramer uit Halsteren en Hans van Hees en Edwin v.d. Zande uit Oud-Vosse meer, samen vormend de Black Arrow Band met 74 p. 2. Ruffly Cammonier gitaarsolo 67 'A p. 3. Parodist Kees Brusselaars, Steen bergen 59 Vz p. 4. Ad Havermans, Oud-Vossemeer, zang-drumsolo 58 p. die tevens de aanmoedings* prijs kreeg. Voor alle deelnemers was er een herinneringsstandaard en een prijs, terwijl de winnaars een beker kregen. Laban Hage had hierbij de leiding, 's Avonds oogstten de artiesten van de ster renparade veel applaus en bloe men voor hun gevarieerde optre den. De bejaardenmiddag was don derdag een groot succes met naar schatting 900 mensen in de feest tent aan de Veerstraat. Daaronder, een groot aantal Zonne-bloem- gasten uit Roosendaal, Steenber gen, West-Brabant, die met bus sen werden aangevoerd. Er waren ook rolstoelpatiënten bij. De echtgenote van de burgemeester, mevr. A.G. Baerends-Reinders, sprak een welkomstwoord, met name tot de Brabantse gasten. Ze stelde dat de bejaarden de aparte middag dubbel en dwars verdiend hadden omdat ze er door hun so bere levenswijze voor hadden ge zorgd dat de mensen het nu zo goed hebben, ondanks dat het wat minder is. Gastspreker Bob Vrie ling sprak niet over bejaarden, maar over de jeugd van vroeger, wat bijzonder goed aansloeg. Het werd een vrolijke, gezellige mid dag met country en westernzanger Greg Meadow en de Golden Bis band en de Zangeres Zonder Naam, die de harten sneller liet kloppen. Ze kreeg een staande ovatie. Het vertrek van de bezoe kers liep vertraging op door een 15 m lange duitse vrachtwagen, die de Veerstraat was ingereden en niet voor en achteruit kon. Het optreden van B.Z.N, op vrij dag bleek een schot in del roos. Al vroeg kwamen de eerste belang stellenden om vooraan een plaatsje te vinden, maar tfienigeen liep daar wel suisende oren op door de decibellen uit de geluids boxen. Eerst traden de Lovin An gels op, drie zangeressen-danse ressen, die NVS-voorzitter M. de jeugd. Naar schatting waren er duizend kinderen aanwezig, die volop genoten van de grappen en grollen. 's Avonds kwam de oudere jeugd aan bod met de disco van Guy van Antwerpen. Veel bewondering was er voor Hans de Booy en zijn groep, die ook een prachtige lichtshow had. In het ambacht sherenhuis was vanaf woensdag een kleine Roósevelt-tentoonstel- ling te zien, maar zaterdag was de meeste belangstelling met 175 be talende bezoekers. Dat werd ge stimuleerd door het gedeeltelijk leeglopen van het bad tijdens het zeebalkstoeien. Kassier I.v.d. Maas had 't er druk mee, waar door er ook niet-betalende bezoe kers binnenwipten. Gids Wim Boogaart en Kees de Koning ga ven de belangstellenden een toe lichting. Tijdens de jubileumweek van de Zilveren Middenstandsvereniging Oud-Vossemeer waren er ver schillende prijsvragen, alsmede een verloting. De eerste prijs daarin, een weekend Parijs voor twee personen, werd gewonnen door D. Sirelius uit Bergen op Zoom. De 2e prijs, een stereoto ren, was voor Adr. v.d. Reest uit St. Annaland, die ook als brand- - wacht in de feesttent fungeerde. De 3e prijs, een Holland Electro stofzuiger, ging naar bakker Zweegers uit Oud-Vossemeer. Lintmeten: de 35 winkelers had den hun etalage voorzien van een lint, waarvan de totale lengte moest worden geraden. 1. Malje- rien Vaders, Molenweg 2. Voor- meulen, Raadhuisstraat 3. C.M. Droogers, Pr. Mauritsstraat. Foto: er lag in de etalages een foto met een detail van het bedrijf van een collega. Welke foto hoorde bij welke deelnemer? Winnaars: Frances van Driel (Weelhoekstr.), H. van Hees (Corn. Franken- straat) en A. Havermans (Ring). Geldbedrag: in 35 etalages geld. hoeveel totaal? Dat werd een mooi plaatje winnaars, want tien kwamen er uit, die op vier cent na het juiste Ttedrag wisten te schat ten: 1; 2, 4, 5. 6, 7, 8 em 10 Droogers (Raadhuisstraat), 3e prijs mevr. Vogel-van Keulen (Hikseweg), 7e pr. Droogers (Pr. Mauritsstr.), 9e pr. J. Hommel (Raadhuisstr.). Slagzin: le pr. 25 jaar lang staat de middenstand van Oud-Vossemeer garant voor winkelier en klant, gewonnen door Wim van Dijke (Corn. Frankenstraat). Foto deelnemer: de opdracht was in 35 etalages foto's uit te zoeken van een 20 jaar geleden genomen foto van dewinkeliers. 1. A. Hommel (Corn. Frankenstr.),' 2. A. Hommel-van Loenhout (Bou Kooijmanstr.), 3. Johan Vroegop (M. Lindhoutstr.). Branchevreemd artikel: in de 35 etalages lagen branchevreemde artikelen. Wat hoorde er niet thuis? Winnaars werden: I. Mal- jerien Aarnoudse (Moelwég), 2. Petit (Weelhoekstr.), 3. Kees Hommel (Pr. W. Alexanderstr.). Beste etalage: het publiek koos ook de beste etalage tijdens de feestweek. Dupont uit de Kalis- buurt scoorde met een prachtige mini-carrousel 318 punten, dat was geen twijfelaar, want de eerstvolgende kreeg 54 punten van de inwoners, die heel wat at tracties hadden dankzij de zilve ren middenstandsvere'niging.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 13