Meerderheid ouderen positief tegenover alarmeringssystemen c - PLAATSELIJK NIEUWS C. I. L. ZANDIJK IJZER- t&l STERKE" ARTIKELEN Vriens bouwmaterialen b.v. Vrij kamperen sloeg 30% aan 8 v ^PLAATSELIJK NIEUWS "tr FA. F.C. DE VALK R.E.C. begint ook cursussen in St. Maartensdijk Thoolse Huis voor griffie 10 EENDRACHTBODE Donderdag 24 mei 1984 SINT MAARTENSDIJK s U.et4cen Onkruidbestrijdingsmiddelenrol 6 mtr. Busatis hydr. 6 voet Vicon schijvenmaaier 1.65 m. PZ HS 360 harkschudder spec, prijs Deutz 6006 Douven sproeimachine 21 mtr. Landbouwmechanisatiebedrijf Slachtveld 3 Wattstraat Tholen tel. 01660-2401 en 2522 30-delig kristallen servies qqq Nu van 583,— voor SCHERPENISSE POORTVLIET SINT- PHILIPSLAND Uit een steekproef van de Stichting Welzijn Ouderen met het oog op een alarme ringssysteem op Sint Philipsland en Schouwen Duiveland voor zelfstandig wo nende ouderen blijkt dat 62,9 procent van alle betrokkenen hier positief tegenover staat. Dit komt overeen met ongeveer 2700 van de 4287 zelfstandig wonende ouderen in deze gebieden. Gezond PvdA Tholen tegen duurder sportveld Open dag/reünie Zeehóspitium Zonneveld 28 woningwet woningen Tholen SLAGERIJ BOSMAN 01677-2573 Minimum THOLEN STAVENISSE SCHERPENISSE SINT PHILIPSLAND OUD VOSSEMEER POORTVLIET SINTANNALAND SINT MAARTENSDIJK ANNA JACOBAPOLDER JACOBAPOLDER NIEUW VOSSEMEER THOLEN STAVENISSE SCHERPENISSE STAVENISSE SCHERPENISSE SINT PHILIPSLAND OUD VOSSEMEER POORTVLIET pi A A TC P| ||f MIFIIWC NA JACOBAPOLDER NIEUW VOSSEM LHH I OCLIlllV li I El U ff SINT PHILIPSLAND OUD VOSSEMEER POORTVLIET SINTANNALAND SINT MAARTENSDIJK ANNA NIEUW VOSSEMEER had eerst paar andere mogelijk heden gezocht, zoals een woning op de Voorstraat van smid Door- lein. Daartoe werd evenwel door de provinciale kerkvoogdij geen goedkeuring verleend. Een ande re mogelijkheid was de kleuter school, maar door de splitsing van openbare en christelijke school kon ook dit niet doorgaan. Toen kwam het plan voor nieuwbouw. Het bestemmingsplan gaf echter woningen aan, maar dat werd ge regeld. Het nieuwe verenigings gebouw zal uit twee verdiepingen bestaan. Beneden een zaal van 8 x 10 meter die ook nog in tweeën kan via een vouwwand. Verder een kleine zaal van 3,5 x 3,5 m. Voorts de entree, de hal, de toi letten en de keuken. Boven zijn er ruimtes voor c.v. en kasten. Het geld voor het gebouw komt voor de helft uit de erfenis van mej. S. Suurland, 20 procent uit subsidies. 10 procent door grond- verkoop van de oude school aan de gemeente Tholen. De rest zal via akties en verkopingen moeten worden binnengehaald. Architect is C.H. de Graaf uit Sint Maar tensdijk. De heer D. Letzer hoofdaannemer en onderaanne mers uit Stavenisse en een schilder uit Oud-Vossemeer. Verwacht wordt dat men binnen een week of 4 kan beginnen met als doel het gebouw nog voor de winterperiode in gebruik te kun nen nemen. Biljarten Tussenstand Nederlaag Tournooi B V. Smerdiek Ie B.V. Antreé 82 12.09 punten. Halsteren; 2e B.V. De Kroon 11.78 punten Tholen; 3e B.V. De Handel +4.31 punten St. An- naland; 4e B.V. Schildertje -0.06 punten Ossendrecht; 5e B.V. De Kaai -Q.89 punten Tholen; 6e B.V. 't Hoefke -1.94 punten Bergen op Zoom; 7e B.V. Bergschehoek -7.60 punten Bergen op Zoom; 8e B.V. Oud Kempen -8.40 punten Stavenisse; 9e B.V. Zeester (Bels) -8.48 punten Scherpenisse; 10e B.V. Tolrust -9.59 punten Poort vliet; 1 le B.V. De Pluimpot -22.11 punten Scherpenisse. De B.V. Smerdiek houdt 7 juli haar jaarlijkse feestavond met ui treiking van de prijzen van haar onderlinge competitie bandstoten en van haar nederlaag tournooi. Er kunnen zich nog steeds biljar ters die interesse hebben om in de K.N.B.B. competitie te gaan spe len, aanmelden, waarna de B.V. Smerdiek met tenminste 3 teams kan inschrijven in deze competi tie, die eind augustus/begin sep tember zal aanvangen. Inbraak campwinkel en in 'de Rieburch' Zaterdag werd door de eigenaar van camping 'de Pluimpot' aan de politie gemeld dat in de kamp winkel was ingebroken. Het on derzoek leerde dat men via de achterkant was binnegedrongen en sloffen sigaretten en nog wat andere artikelen had meegeno men uit een opengemaakte kassa was nog wat wisselgeld gestolen. In totaal wordt de schade op een duizend gulden geraamd plus de vernieling. Dezelfde nacht werd uit de openbare lagere school 'de Rieburch een kleuren t.v. en vi deorecorder meegenomen. Later bleek dat omwonenden zo rond 2 uur 's nachts glasgerinkel hoor den, maar de politie werd niet ge Zeelandhaven 7 - Bergen op Zoom Tel. 01640-34750 Uw gedekte tafelspecialist sinds 1 694- Kortemeestr. 9-13 Bergen op Zoom waarschuwd. Een buurtonderzoek leerde toch dat omstanders een voertuig gezien hadden, dat bleek aan L.E.P. alhier toe te behoren en bij verhoor kwam er eerst geen, maar later wel een betekenis. De gestolen goederen kwamen door deze snelle oplossing ook weer vlug terug in de school. P. werd zondag in vrijheid gesteld. Vuurtje Op het speelterreintje aan de Ho- geweg werd een vuurtje gestookt, maar daardoor werd ook een poot van de klimbaan beschadigd. Bij de Kon. Julianaschool werden borden geplaatst met 'verboden toegang' Dit houdt in dat men na schooltijd niet meer op het speel terrein mag komen, in de hoop wat beter vernielingen te voorko men. Ophaalavond voor de rommel markt van Euterpe (21 juli), mor genavond. vrijdag 25 mei. Zet u de spullen gereed a.u.b. Advertentie I.M. Aanrijding Op 18 mei vond om 9 uur 's mor gens een aanrijding plaats aan de vierde dijk. L.G.E.B.G. alhier reed vanaf de Muiterij weg de vierde dijk op, maar zag niet de daar aankomende auto, bestuurd door J.J.K. uit Maassluis. Eerst genoemde verleende geen voor rang. Beide auto's liepen schade op. Voor het astmafonds Werd 1068,60 gecollecteerd met dank aan ieder die gaf en die col lecteerde. Onoverwinnelijke leider Er valt bij de klaverjasclub 'Smalstad' niet te tornen aan de leiderspositie van Ton Struik. Hij heeft 81.799 punten, 2. Cock van Gasten 791.40, 3. Silvia van Gas teren 78.385, 4. Kees Landa 77.032,5 Aad van Hulsel 76.402, 6. Coby van Hulsel 76. 2343,7. Bram van Beveren 76.060, 8. Peter van 't Hof 75.928, 9. Coby v.d. Berge 75.796, 10. de heer Klomps 74.562. Amerikanen de boer op De Amerikaanse korfballers die te gast waren bij Emergo hebben gisterenmorgen een bezoek ge bracht aan het akkerbouwbedrijf van M.W. Kloet aan de Tweede dijk. Zoon André, die volgend jaar zelf naar de Verenigde Staten gaat, vertoonde eerst een diaserie, waarna per fiets de akkers werden bekeken. Bij de verschillende vruchten werd een toelichting ge geven. Na de picknick aan de dijk ging het gezelschap naar het Melkvee bedrijf van de gebr. Noom aan de Provincialeweg om de ontwikke lingen in de veehouderij te bekij ken. Rust door regen De wegens regen vervallen dag tocht wordt opgeschoven naar komende zondag om 8.00 uur vanaf het clubhuis richting Noord-West Brabant. De fietsen bleven ook maandag in de stal ling, zodat de toerders op krach ten konden komen. Zaterdag gin gen Mas en Witte Andriesse van start in de eerste Polder en plas- sentocht vanuit Leiden. De 150 km. voerde langs o.m. Gouda, Woerden, Hazerswoude en Stompwijk. Een prima georgani seerde toerdag langs talrijke toe ristische plaatsen met bij de finish een herinneringstegel van toer club "Schiphoorn". Plan "Muijepolder" alternatief Volgens een beslissing van de Kroon is er geen noodzaak om met een nieuw te bouwen woon wijk (bestemmingsplan Noord) de provinciale weg te overschrijden. Hoewel men toegeeft dat de ver keersdrukte op deze weg laag is, staat De Kroon negatief tegen over de plannen van de gemeen teraad. Als alternatief wordt nu het plan Muijepolder genoemd, waarover al overleg heeft plaats gevonden met de Provinciaal Pla nologische Dienst. Een beleids plan van de gemeente ten aanzien van het te verwachten aantal wo ningen wordt tegemoet gezien. Voor bedrijfsverzamelgebouw Maandagmiddag besloot de raad de toegankelijkheid van het be drijfsverzamelgebouw op het in dustrieterrein de Pluimpotweg te verlengen en vervolgens ook het aardgasnet in die richting uit te breiden. Verder zijn voor het in dustrieterrein aanvullende ener gievoorzieningen nodig, met na me water- en elektriciteitsvoor zieningen. Daarmee is een inves tering gemoeid van 105.225,-. Aankopen aan de Kastelijnsweg In het bestemmingsplan "Achter 't Bos" is de westelijk gelegen be- drijfsbebouwing aangegeven als groenvoorziening. Nadat daar de woonwijk was afgerond werd on derkend dat de bedrijfsbebou- wing een weinig fraaie afronding aan dit gebied geeft. Er werd ook wat overlast van het bedrijfsge- beuren ondervonden. Een ter plaatse gevestigde ondernemer wilde uitbreiding van bedrijfsge bouwen. Dat achtten b en w niet verantwoord. Inmiddels werden aankooponderhandelingen geo pend met de eigenaar en dezer dagen werd overeenstemming be reikt. Maandagmiddag besloot de raad tot aankoop van grond en opstallen aan de Kastelijnsweg. Raadslid De Bres informeerde nog of de woning daarbij is inbe grepen, wat de voorzitter ontken nend beantwoord. Oud papier De oud papieractie van muziek vereniging Euterpe heeft 4000 kilo opgebracht. Bestemmingsplan "Kom" aangepast Tijdens de vergadering gisteren van de commissie ruimtelijke or dening is het bestemmingsplan "Kom" besproken. De toegangs weg naar de garages bij de Bea- trixlaan schept voor de betrokken bewoner geen optimale situatie. Er wordt nu over gedacht een toegang te maken vanaf de Bea- trixlaan. Aangezien er al een speelvoorzie- ning is, heeft de plangroep het aanleggen van een tweede speel terrein afgewezen. Jonge hondendag Het organisatieteam van de jonge hondendag, kon zaterdag 27 combinaties inschrijven. Om 9.00 uur begon de veterinaire keuring door dierenarts Brons en zijn as sistente. Voor de kynologische keuring was mevr. A. v. Bentschop (Den Haag) uitgenodigd en zij liet via de geluidsinstallatie alle aan wezigen kennis nemen van haar beschouwingen. Dhr. P. Nefs ver zorgde de gebitscontrole en dhr. R. v.d. Jagt noteerde alle resulta ten van de drie onderdelen. De deelnemers konden op die manier alles nog eens nalezen. In de pau ze gaf dhr. J.v. Aert uit Etten-Leur een demonstratie. Het publiek bekeek het onderdeel africhten met interesse. Na afloop was er voor alle deelnemers een oorkon de en een aandenken aan deze hondendag. Verder een beker voor de beste combinaties, nest- groep en nakomelingengroep. Klasse A: reuen 6-9 mnd: Björn v. Lievenshove van J. Klep uit Bre da; Klasse B: reuen 9-12 mnd: Olk v. Hans Jojacel van A.C. Spierings uit Rhoon beste hond van de dag. Klasse C: teven 6-9 mnd: Nadja v. Hans Blanco van H.M. Bleyie uit 's-Heerarendskerke. Klasse D: teven 9-12 mnd: Tara v. Herderskring van P. Galle uit Til burg; Beste nestgroep: Kennel v. Neues Schützhaus (Sprang Capelle); be ste nakomelingengroep: Quai v. Haus Sandra. Slagbalavond Scarpenesse Vrijdagavond stond er bij de jeugdvereniging een slagbalavond op het programma. Het was be hoorlijk druk in het clubgebouw "De Komme". Scheidsrechte; Pe ter Menheere gaf het beginsein. Na vele vangballen en wisselen won de groep van Trudie uit eindelijk met 49 punten van de groep van Suzanne die 48 punten in totaal had. Het was een druk bezette avond waar niet iedereen zonder kleerscheuren vanaf geko men is. Morgen tafeltennis. Auto-antenne vernield In de nacht van vrijdag op zater dag is van een in de Weststraat geparkeerde auto de antenne ver nield. De benadeelde was niet verzekerd voor dit soort vernie lingen. Groene kruis en middenstand Woensdag 16 mei werd door het Groene Kruis het bestuur van de middenstandsver. ontvangen in het Groene Kruis-gebouw aan de Laban Deurloostr. Het ging er om de aangeschafte materialen te to nen, die door de winkelactie bij elkaar gebracht zijn. De voorz. dhr. W. Potappel en zuster v. Broekhoven en nog enkele leden van het werk-comité van het Groene Kruis waren aanwezig voor de ontvangst, en onder het genot van een kopje koffie werd door de voorz. en de zuster het een en ander toegelicht. Het was de eerste keer, dat dit plaats had in al die jaren, dat de middenstandsver. voor het Groene Kruis acties heeft gevoerd, dat er op deze manier contact gelegd werd. De voorz. noemde het een goed idee om op deze manier het Groene Kruis dichter bij die middenstand te brengen en daardoor wat meer goodwill te kunnen bewerkstelli gen tussen de bevolking en het Groene Kruis. Immers, het Groe ne Kruis dat is er en daarmee basta, maar het is toch wel eens goed, dat de bevolking in wat meer uitgebreide zin kennis neemt van datgene, wat het Groene Kruis allemaal doet. Het ligt ook in de bedoeling om cur sussen te gaan organiseren onder de bevolking en zodoende meer begrip en kennis omtrent ver schillende dingen aangaande het Groene Kruis te kweken. Al met al was het een zeer verhelderend samenzijn hetgeen de voorz. van de middenstandver. nog eens be nadrukte. Hij sprak de hoop uit, dat er nog vele acties ten bate van dit goede doel op Scherpenisse gehouden mogen worden via de middenstand. Bloemen en rondvaart Vijftig plattelandsvrouwen uit Poortvliet en Scherpenisse gingen donderdag naar Lisse een voor toeristen aantrekkelijk plaatsje. Het Thoolse gezelschap bezocht eerst Huis Deven, een gerestau reerde ridderhofstede uit 1370. Nadien een rondvaart van 1 xh uur door de Ringvaart. In de middag kwam het hoofddoel van dit reisje aan bod: de Keukenhof, met o.m. een prachtige lelietentoonstelling. In Zevenbergen volgde de warme maaltijd en rond tien uur reed de dubbeldekker van Klundert Tours de Thoolse brug op. Een mooi dagje uit als afsluiting van het seizoen. Doorgereden Toen een bromfietser woensdag in de Stoofstraat een fietser aan reed, waardoor het rijwiel werd beschadigd, stopte hij niet, maar reed hij onder de roep 'Kijk Beter uit' verder. De benadeelde is A.O.B. uit St. Maartensdijk. Be kend is, dat een crossbrommer betrof, waarvan de bestuurder een rode helm droeg. De politie on derzoekt 't verder. Er is een poging gedaan om in de kleuterschool 't Wantenwevertje binnen te dringen. Er werden al leen wat spullen omgegooid, maar ontvreemd is er niets, voor zover kon worden vastgesteld. NCVB: jeugd onder dak Dhr. Woltering van de stichting "Jeugd onder dak" sprak tijdens de N.C.V.B.-bijeenkomst over het veelomvattende werk van deze instelling. Met een korte film kwamen de verschillende mogelijkheden dui delijk aan de orde. Na de streekvergadering in Yer- seke kunnen de dames op vakan tie tot september. Schietwedstrijd Nederland en Oranje Op de 100 meter buitenbaan in de Klaas van Steenlandpolder wordt een grote schietwedstrijd gehou den, waaraan op 25, 26, 28, 29, 30 mei en 1 en 2 juni ongeveer 150 schutters meedoen. De eerste dag begint men om 18.30 uur en op de finaledag zijn de schutters van 10.00 tot 16.00 uur in de weer. De prijsuitreiking is in café Centrum aan de Markt. De bondsbeker staat op de prij- zentafel. Er wordt gestreden in de klassen H, A, B, C en D. Nieuwe riolering Tijdens de raadsvergadering maandag is een plan besproken met betrekking tot een nieuwe riolering. De riolering in de Ro zemarijnstraat bevindt zich in een bijzonder slechte staat, terwijl een gedeelte nog open riool is. Er zal hier een nieuwe riolering worden gelegd. Het plan behelst tevens de aanleg van trottoirs en het herbe- straten van een gedeelte Achter straat. RPF/GPV raadslid P. van Belzen informeerde of hier nu ook het principe wordt toegepast van de komende riolering Sint Anna- land. Wethouder Koopman ant woordde dat hier nog de door de provincie gestelde voorwaarden gelden. Viering 75 jaar Vrederust Bij de vele belangstellenden die de officiële viering van het 75- jarig bestaan van het psychiatrisch ziekenhuis Vrederust bijwoonden waren ook bestuurslid G.J. de Ja ger en burgemeester T.A; Vogels. Zoals vorige week gemeld was prinsens Margriet ook bij de jubi leumviering aanwezig. Plattelandsvrouwen bakken ze bruin Vijfendertig Plattelandsvrouwen waren woensdag te gast bij Albert Heyn aan de Achterstraat. Zij werden in de bakkerij ontvangen door dhr. en mevr. v.d. Est en kregen een heerlijk kopje koffie met boterkoek. Daarna werd de In Sint Philipsland werden 42 zelfstandig wonende mensen van 65 jaar en ouder genquêteerd, wat neerkomt op 6,9 procent van deze bevolkingsgroep. Van de Fliplan- ders gaf een percentage van 78,6 respons, terwijl 21,4 procent geen medewerking aan de steekproef verleende. In totaal namen in Sint Philipsland 26 en Anna Jacoba- polder 7 mensen aan de enquête deel. Mensen die vinden dat ze slecht of De PvdA-fractie in de Thoolse gemeenteraad heeft maandag middag tegen een vijfjaarlijkse verhoging van voetbal- en korf- balvelden, kleedegebouwen en tennisvelden gestemd. Alle ande re raadsleden waren voor. December vorig jaar had de PvdA al tegengestemd en I.C. Moerland verklaarde, dat het standpunt niet gewijzigd was. Het ministerie van economische zaken keurde de forse stijging echter niet goed omdat die boven het toegestane verhogingspercentage uitkwam. De tariefswijziging mag wel in vijf jaar gefaseerd worden uitgevoerd. Voor een wedstrijdvoetbalveld moet dit jaar 2440 gulden betaald worden en in 1988 een bedrag van 4450 gulden. Per uur 7,90/14,45, trainingsvoetbalveld 2310/3350, kleedgebouw 900/1400, wedstrijdvoetbalveld niet commercieel gebruik 36,50 per uur, korfbalveld 2150 gulden per jaar, 7 gulden per uur vereni- gingsgebruik, 17,50 niet com mercieel gebruik, 800 gulden ten nisbaan en 1850 met verlichting. Het regionaal educatief centrum (R.E.C.) in Tholen begint met tenminste twee cursussen in de voormalige kleuterschool te St. Maartensdijk: boetseren en alge mene handvaardigheid. Dat bleek zaterdag tijdens de open dag van de afdeling kunst zinnige vorming van het R.E.C. in Meulvliet. Met 100-120 mensen was er iets minder publiek dan voorgaande jaren, maar er waren meer nieuwe belangstellenden Er gaven zich ook twaalf deelnemers op voor verschillende cursussen. Het R.E.C. noemt het gelukkig, dat er meer belangstelling komt van kinderen. Het R.E.C. schenkt meer aandacht aan de werving. Die activiteiten zijn groter dan vorige seizoenen, met name ook ten aanzien van de talencursussen. Tijdens de open dag kon men werk bewonderen van deelnemers aan de cursussen boetseren, beeldhouwen, keramiek, alge meen beeldende vorming, teke nen en schilderen, weven en de kinderateliers. Er werd ook door de kijkers op de pottenbakkers schijf gedraaid, terwijl de kinde ren zelf met klei mochten werken. groep in vieren gesplitst en kon den de dames aan de slag met het deeg, dat de bakkers hadden voorbereid. Er werd vervolgens gekneed en gerold onder het toe ziend oog van dhr. v.d. Est en de aanwezige bakkers en kwam er wel het een en ander uit de han den van de dames zoals stok brood, harde broodjes, kadetjes, bolussen, rond krentebrood en puddingbroodjes. Ondertussen vertelde dhr. v.d. Est dat er 5000 broden per week worden gebak ken en zaterdags wel 500 stokbro den! Het brood bakken gebeurt auto matisch met 5 machines, die op elkaar afgesteld zijn en als de broden uit de laatste machine ko men, gaan ze voor ca. 1 uur in de z.g. rijskast onder 30 graden 35 graden. Daarna wordt het brood de oven ingeschoven. Totaal duurt dit proces 3 uur. Vroeger had men hier zeker 4 uur voor nodig, maar dan met véél meer mankracht dan de nu 5 aanwezige bakkers. Nadat alle broodjes heerlijk knapperig en vers uit de oven kwamen en men nog werd getracteerd op een 'glaasje' met een hartig hapje, konden de da mes allerlei 'eigen baksel' mee naar huis nemen. De ontvangst matig gezond, respectievelijk slecht of matig ter been zijn, staan positiever tegenover een alarme ringssysteem dan ondervraagden die zeggen gezond en goed ter been te zijn. Hetzelfde kan gezegd worden van de deelnemers die, vooral als ze alleen zijn, wel eens ongerust of angstig zijn. Slechts 4,9 procent van alle respondenten wijst een alarmeringssysteem af. Op een totaal van 493 zijn dit 24 ouderen. Uit de enquête bleek verder dat alleenstaanden positie ver tegenover een alarmeringssys teem staan dan gehuwden. Wanneer het gebruik van een al armeringssysteem mogelijk was, zou 24,7 procent van alle onder vraagden er gebruik van willen maken, tegen 70,6 procent geen gebruik. De meest genoemde re den om er geen gebruik van te maken zijn: te jong, (nog) gezond, niet nodig en woon nog samen met partner. "Het is veilig" wordt het meest genoemd door mensen die wel gebruik van een alarme- Ter gelegenheid van haar 75-jarig bestaan houdt Zeehospitium Zonneveld in Oostkapelle don derdag 31 mei (Hemelvaartsdag) open huis. De deuren staan open voor iedereen in Zeeland die iets meer wil weten van dit kinderre validatiecentrum en de daaraan verbonden mytylschool. Er is gelegenheid om de nieuwe voorlichtingsfilm te bekijken en verschillende afdelingen zijn opengesteld. De dag heeft een feestelijk karakter, waarin onder andere plaats is ingeruimd voor muziek, spelletjes, wedstrijden en een speurtocht voor kinderen. Ménsen die meer geïnteresseerd zijn in de geschiedenis van Zon neveld kunnen hun hart ophalen op de historische tentoonstelling die is ingericht, 's Avonds is er een reünie voor alle pupillen en per soneelsleden die ooit op Zonne veld verbleven of gewerkt hebben. Binnenkort wordt begonnen met de bouw van 28 woningwetwo ningen in de kernen Tholen, Oud Vossemeer, Sint Maartensdijk en Poortvliet. In Tholen zullen in het bestem mingsplan "Buitenzorg" 14 wo ningen worden gebouwd. In Oud Vossemeer gaat het om 4 huizen aan de Marehoekstraat. Het sane ringsplan "Wilhelminastraat" wordt in Sint Maartensdijk gerea liseerd met de bouw van 6 wonin gen. Aan de Achterstraat te Poortvliet zullen, aansluitend op de 7 die in 1981 zijn gebouwd, 4 huizen worden opgericht. De grondprijs is tot stand gekomen na overleg met de Directie van de Volkshuisvesting in de provincie Zeeland te Middelburg. In de aanbieding: DOORREGEN RUNDERLAPPEN 500 gr5.45 ZAKJE SPEKBLOKJES - A_ 250 gr 0.95 GEKOOKT MAGER SPEK n_ 100 gr1.25 LEVERWORST MET VERSE TUINKRUIDEN uit eigen keuken 200 gr1.40 Woensdag: RUNDERGEHAKT 500 gr5i25 Advertenie IM was overweldigend en terecht dankte de presidente mevrouw Van Dijke dhr. en mevr. v.d. Est heel hartelijk voor deze geslaagde avond-excursie naar hun bakkerij en bood hen 5 kadocheques aan ringssysteem willen maken als de mogelijkheid zich voor zou doen. Van de "potentiële" gebruikers (122 respondenten) noemden 66 geënqueteerden een bedrag dat ze maximaal bereid zijn te betalen. Een percentage van 77,3 heeft er 25 gulden per maand voor over, terwijl 22,7 procent er meer voor wil neertellen. Er moet wel naar gestreefd worden om de kosten van aansluiting op een alarme ringssysteem tot een minimum te beperken. Op deze manier kun nen namelijk zoveel mogelijk ou deren profiteren zonder dat er van een financiële barrière sprake hoeft te zijn. Vrij kamperen, een initiatief van de gezamenlijke campinghouders op Tholen, heeft weinig mensen getrokken. Uit de cijfers van zes campings en een recreatieterrein blijkt, dat slechts 30% van de beschikbare plaatsen was bezet. Volgens H. Zwikker is dat een te gering aantal orp van een succes te kunnen spreken. Onvoldoende reclame is volgens hem de oorzaak voor deze tegen valler. Behoudens strooifolders is er vrijwel geen aandacht ge schonken aan deze driedaagse actie. Mocht er een vervolg komen op de eerste uitgave, dan zal dat ze ker op provinciaal niveau gebeu ren, omdat dan meer gericht en centraal gewerkt kan worden in de voorbereiding. Verschillende afdelingen van de provinciale griffie van Zeeland in Middelburg kampen met gebrek aan huisvestingsruimte. Vooral de subbureau's tekstverwerking e'n paspoorten/rijbewijzen hebben op dit gebied veel problemen. Een gedeelte van deze moeilijk heden kan worden opgelost door het herverdelen en verbouwen van de momenteel beschikbare ruimte en de aankoop van bij voorbeeld het Thoolse Huis aan het Abdijplein en het pand Koor- kerkhof 20. In het Thoolse Huis zijn de reclasseringsraad en de Rijksnijverheidsdienst gehuisvest. Met de Rijksgebouwendienst is men al geruime tijd in onderhan deling over de overdracht van het pand aan de provincie en aange zien de reclasseringsraden op korte termijn geprivatiseerd zul len worden en er voor de Rijks nijverheidsdienst een alternatieve huisvesting wordt gezocht, zal het Thoolse Huis een bestemming krijgen voor de provinciale griffie. De staat is eigenaar van het pand Koorkerkhof 20 en is bereid tot verkoop over te gaan. Voor de verbouwingen wil de provincie een krediet beschikbaar stellen van 413.500 gulden, voor de aankoop van Koorkerkhof 20 135.000 gulden. voor diegenen die geholpen had den deze avond zo succesvol te laten verlopen. Opbrengst collecte De collecte voor het Astmafonds heeft 1505 gulden opgebracht. Gevers en collectanten hartelijk dank. Van Doesburg voorzitter Rode Kruis Dokter A. van Doesburg is tijdens een bestuursvergadering van het Rode Kruis gekozen tot nieuwe voorzitter. Vice-voorzitter J.A. Stols heeft zich onlangs terugge trokken. Zijn plaats is ingenomen door P. Voorwinden. Penning meester blijft C. de Greef en se cretaris A.G.M. Wisse. Geen animo voor c.v. Tijdens een hoorzitting met 22 huurders van gemeentewoningen bleek er geen enkele belangstel ling te zijn om centrale verwar ming te laten aanleggen. Eerst had er nog één bewoner interesse, maar ook hij viel af. De extra maandhuur van 59 gulden vorm de het struikelblok. Wethouder L. Walpot is nu van plan om de be woners voor te lichten over een isolatieprogramma. markt 26 telefoon 01 660-2480 ijzerwaren gereedschappen Kwaliteitsmachine, Ne derlands fabrikaat. Elec tronisch regelbaar toe rental. Links en rechts- draaiende 13 mm boorkop. Com pleet met draag t°ane265,00 1895 voor Stevige kunststof blad- hark met alumi nium steel Zéér speciale aanbie- rtinn ^BRIEVE NKAST w V WA WJA Weer en windbe- stendige uitvoe ring met cilinderslot Voldoet aan PTT normen. Van 69,00 voor HEGGESCHAAR BLACK DECKER I MESTO VERSTUIVER Snijlengte 30 cm Populair e- lectrische hegge- schaar. Grote hand grepen voor een juiste balans er) extra bevei ligd door veiligheids schakelaar en beschermkap Van 149,00 voor Inhoud 5 liter. Voorzien van mano meter, vul- trechter en een 130 cm lange druk- slang. Zeer fijne verne veling. Van 110,00 voor

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 10