Jeugdraad zoekt vrijwilligers Subsidie schoolzwemmen eit wegaanleg Steintjeskreek Planten in Midden-Zeeland Stads- en dorpsvernieuwing Inspraak recreatie en toerisme Waterstaat en verkeer Economische Zaken Emancipatie Ruimtelijke ordening Open dag kunstzinnige vorming Donderdag 17 mei 1984 IN BEHOEI COMMISSIES Gedeputeerde staten van Zeeland hebben provinciale staten laten weten geen voorstellen te zullen doen die kunnen leiden tot de realisering van een Zeeuwse regionale omroep. Financiering Meerderheids standpunt Minderheidsstand punt In de raadsvergadering te Sint Philipsland gisteravond is het verzoek van het bestuur van de Christelijke school besproken om het schoolzwemmen financieel te ondersteunen. De Fliplandse raad heeft zich eveneens gebogen over de gedeelte lijke wegaanleg Steintjeskreek, Het doortrekken van deze straat is nodig om de bouw van vijf woningen mogelijk te maken. Ontwerpplan Permanente expositie Ongehoorzaamheid Overlast kippenmest Zeeuws Zangers manifest 1984 PLAATSELIJK NIEUWS STAVENISSE SINT MAARTENSDIJK ABDIJ De Provinciale planologische dienst heeft een bijzonder aardig rapport uitgebracht over de wilde planten van Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland. Het ra rgschikt de soorten van be groeiingen, waarbij wordt inge gaan op de verspreiding van de verschillende planten, de omstan digheden waaronder ze voorko men en de mate van zeldzaam heid. Hierbij worden ook vergelijkingen gemaakt met de landelijke situa tie. Er worden bijzonderheden gegeven over schorren en slikken, graslanden, duinbegroeiingen, struwelen, heggen en bossen. Veel soorten zijn weergegeven op verspreidingskaartjes, waaruit bv. blijkt dat er nogal wat verschillen tussen de drie onderzochte gebie den zijn. Zo komt de agrimonie (een langwerpig 'trosje'' van gele bloempjes) op Walcheren bijna niet voor, terwijl het in Zuid-Be veland een heel gewone plant is. De tweede kamer uit gedeputeer de staten houdt dinsdag 22 mei tweemaal zitting: om 10.40 en 11.40 uur. Op de rol staan be roepschriften die voortvloeien uit de algemene bijstandswet. Bij standsaanvragers uit de gemeen ten Tholen en Middelburg hebben de beroepen ingediend tegen de beslissing van hun gemeentebe stuur. De AROB-commissie uit gedepu teerde staten houdt dinsdag 22 mei twee hoorzittingen. De eerste begint om 1 1.00 uur. Het gaat om een bezwaarschrift van de heer H.W. van 't Westeinde uit Goes B. en w. van Goes hebben een wijziging aangebracht in het bestemmingsplan Noordhoek 1 Gs hebben hieraan hun goedkeu ring verleend. Daartegen maakt de heer van 't Westeinde be zwaar. De tweede hoorzitting is om 11.20 uur. Het gaat om een bezwaar van de WV in Retran- chement. Deze heeft, zonder ont heffing van de landschapsveror dening Zeeland, een bord ge plaatst langs de weg van België naar Retranchement dicht bij de Belgische grens. Gs hebben de WV aangeschreven het bord te verwijderen. Zoals altijd zijn alle zittingen openbaar en worden gehouden in het provinciehuis, Sint Pieter straat 42 in Middelburg. Walcheren daarentegen munt uit door zijn zeldzame klaversoorten. Al deze gegevens zijn samenge voegd tot een vegetatiecomplex- enkaarten, waarop de versprei ding van de verschillende soorten van begroeiingen te zien is. De PPD heeft het onderzoek ge daan met het oog op het samen stellen van streekplannen en voor de advisering over plannen die door de provincie moeten worden goedgekeurd. Het rapport kan ook dienstdoen voor het beheer van (natuur)gebieden, het ont werpen van bestemmingsplan nen, ruilverkavelingen, wegen plannen etc. Het is verkrijgbaar bij de Provin ciale planologische dienst, Groenmarkt 13 (postbus 153, 4330 AD Middelburg telefoon 01180-31911 en bij diverse Zeeuwse boekhandels voor een prijs van 15, IEUWS Maandag 21 mei, 1 3.30 uur ver gadert de statencommissie voor waterstaat en verkeer. Op de agenda staan drie staten- voorstellen: aanleg van een fiet spad langs de weg Kraai-Terhole; een bijdrage ineens aan het wa terschap Noord- en Zuid-Beveland voor de voormalige veerhaven te Hoedekenskerke en onttrekking aan het openbaar verkeer van de weg Rijkebuurt in de gemeente Borsele. Voorts staat ter discussie een notitie over de reductierege ling van inwoners van Schou- wen-Duiveland op de tarieven van de Zeelandbrug. De statencommissie voor econo mische zaken vergadert die dag (21 mei) om 16.00 uur. Bespro ken worden o.a. de jaarstukken van de SEOZ (Stichting Economi sche Ontwikkeling Zeeland), de herschikking en herkapitalisatie van het aandelenbezit van de N V. PZEM en het provinciaal sociaal- economisch beleidsplan. Verder staan op de agenda een voorstel tot beschikking over het fonds toeristische promotie in verband met een verzoek van Zeeuwse gastvrije campings in Middelburg en evenals in de commissie wel zijn spreekt men over de reduc tieregeling op tarieven van de Zeelandbrug. Op dinsdag 22 maart, 19.00 uur in het provin ciehuis komt de emancipatiecom missie bijeen. Het belangrijkste agendapunt is de werkgelegen heid voor vrouwen. De statencommissie voor ruimte lijke ordening vergadert vrijdag 25 mei, 14.00 uur. Op de agenda staat de nota's stads- en dorps vernieuwing en streekplanwerk procedures (statenvoorstel), het provinciaal beleidsplan recreatie en toerisme en subsidie in de aankoop van de Baarzandse Kreek. Alle vergaderingen zijn openbaar en beginnen met spreekrecht voor het publiek. Ze worden gehouden in het provinciehuis, Sint Pieter straat 42 in Middelburg. Zeeuwse omroep: nee of ja? Deze mededeling van gedeputeer de staten berust op het standpunt van de meerderheid, gevormd door de gedeputeerden drs. R.C.E. Barbé, mevrouw E. Maris-Koster en de heren J.B. Ventevogel en J.D. de Voogd. Een minderheid van het college, bestaande uit de voorzitter, dr. C. Boertien en de gedeputeerden mr. J.P. Boers ma en W. Don is voorstander van de komst van een Zeeuwse omroep. De "geschiedenis" van Omroep Zeeland is een lange. Al bijna twintig jaar zijn er pogingen on dernomen tot een dergelijke voorziening te komen. De finan ciering vormde (en vormt) steeds, het struikelblok. Op dit moment is dc situatie zo dat regionale om roep betaald moet worden uit een opslag op de omroepbijdrage van de inwoners van de betreffende streek. Maximaal is deze bijdrage 10,— per jaar. De nieuwe re geling zal voor het hele land gel den. Het is niet toegestaan via re gionale omroep reclame te ma ken. In gebieden waar de heffing van een tientje niet voldoende is zal het rijk de rest van het geld bijpassen. In deze regeling schuilt de onbil lijkheid dat in dichtbevolkte ge bieden volstaan kan worden met een opslag die per jaar enkele guldens lager ligt. Zoals het er nu naar uitziet zal in zes van de elf provincies 10, moeten worden betaald (alsmede in de IJsselmeerpolders). Regio nale omroep zal in Zeeland per jaar ongeveer ƒ3,5 miljoen kosten. De heffing van een tientje op de luis terbijdragen zal 1,1 miljoen op brengen. De meerderheid van gedeputeer de staten vindt het onder de ge geven omstandigheden niet ver antwoord de Zeeuwse bevolking met een lastenverzwaring van 10,— per jaar te confronteren. Weliswaar zal dit bedrag voor een deel van de bevolking geen noemswaardige financiële gevol gen hebben, voor een ander deel van de bevolking betekent het wederom een extra uitgave in een' tijd dat het toch al moeilijk is de eindjes aan elkaar te knopen. Daarbij is de meerderheid er niet bij voorbaat van overtuigd dat het bedrag van tien gulden voorlopig het maximum zal zijn. Ook wijst men op de veelheid van informa tie waarover de Zeeuwse bevol king kan beschikken (dagbladen, nieuwsbladen, informatie van de kant van de gemeenten etc.). Verder voegt de meerderheid hierbij een aantal twijfels over de belangstelling onder de Zeeuwse bevolking voor een Zeeuwse re gionale omroep. Men heeft niet kunnen constateren dat er sprake zou zijn van een "algemene wens". De minderheid van gs heeft ook terdege oog voor de lastenver zwaring voor de Zeeuwse burger', maar meent - alles afwegende - dat de regionale omroep dit waard is, wijzend op waardeerbare voort delen zoals actuele informatie aan inwoners, weggebruikers, vakan tiegangers, het wekken van be langstelling voor culturele, spor tieve en andere evenementen, het luisterplezier dat wordt verschaft aan degenen die aan huis zijn ge bonden etc. Verder wijst de min derheid erop dat financiering van regionale omroep uit de algemene omroepmiddelen (zoals altijd van Zeeuwse zijde bepleit) eveneens zou hebben geleid tot een verho ging van de omroepbijdrage, ze- Naar verwachting zal op 1 januari 1985 de Wet op de stads- en dorpsvernieuwing in werking treden. Deze wet geeft de provincies enkele nieuwe taken: het goedkeuren van leefmilieuverordeningen en stads- en dorpsvernieuwingsplannen; het verstrekken van geld uit het provinciaal stads- en dorpsvernieuwingsfonds en verslaglegging van wat er op het gebied van stads- en dorpsvernieuwing is gebeurd. (Het toekennen van geld betreft 24 gemeenten. Middelburg, Vlissingen, Goes, Tholen, Terneuzen en Zierikzee ontvangen rechtstreeks geld van het rijk). In een nota zijn gs nader ingegaan op deze taken. Voor de verdeling van het geld uit het provinciale fonds over de gemeenten zijn twee moge lijkheden genoemd: toewijzing in volgorde van belangrijkheid of het toepassen van een vastverdeelsleutel. De voorkeur van gs gaat uit naar de eerste mogelijkheid. In oktober zullen provinciale staten de nota vaststellen. Voor het zover is kan een ieder - tot 1 juni a.s. - reageren. De nota is tegen een bedrag van 15,verkrijgbaar bij de Provinciale planologische dienst, telefoon 01180-31246 De Zeeuwse jeugdraad heeft en kele vakatures en vraagt daarom vrijwilligers die lid van de raad willen worden. De voorkeur gaat uit naar mensen die jonger dan 30 Op maandag 28 mei a.s. wordt in Haamstede een inspraak/ infor matieavond gehouden over het provinciaal beleidsplan voor re creatie en toerisme. Daarna kan in groepen over het plan worden ge discussieerd De bijeenkomst is in het dorps huis De Schutse, Julianastraat 22 en begint om 19.30 uur. Het staat een ieder vrij deze bijeen komst te bezoeken. ker met 5,— per jaar. Wat de belangstelling voor regionale om roep betreft kan worden gesteld dat de luisterdichtheid bij be staande regionale omroepen niet ongunstig is. Volgens cijfers van de NOS neemt die belangstelling nog steeds toe en overtreft zij in sommige regio's die van de pop ulairste nationale zender Hilver sum III. De mededeling van gedeputeerde staten wordt op vrijdag 15 juni a.s. behandeld in provinciale sta ten, die de uiteindelijke beslissing zullen nemen over de vraag of er wel of geen Zeeuwse omroep zal komen. jaar zijn en enige bestuurlijke en organisatorische ervaring hebben. Het is niet nodig dat leden van de raad namens bepaalde organisa ties zitting hebben: men is lid op "persoonlijke titel", zoals dat heet. De jeugdraad telt 15 leden. Er is informatie beschikbaar over het werk. De doelstellingen van de jeugdraad kunnen als volgt wor den omschreven: 0 het opkomen voor de belan gen van jeugd en jongeren in het algemeen en voor jeugdi gen die extra aandacht nodig hebben, zoals "randgroepjon geren", kinderen van buiten landers, werkloze jongeren en uitvallers uit het onderwijs; het ondersteunen van activi teiten en initiatieven ter ver betering van de maatschappe lijke positie van de genoemde groepen. Belangstellenden kunnen kontakt opnemen (liefst voor 6 juni) met Jan Hundscheid, secretaris, of Piet de Witte, assistent-secr. van de jeugdraad, Dam 31 (postbus 407 4330 AK) Middelburg, tele foon 01180 33024. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31392 of 31402 Met ingang van het schooljaar 1984/1985 zal er op de Kon. Ju- lianaschool schoolzwemonderwijs worden gegeven aan de kiassen 3 en 4. Aangezien de raad destijds besloot de andere lagere scholen een bijdrage te verlenen voor één klas, is door het gemeentebestuur voorgesteld de vervoerskosten van de leerlingen van alleen klas 3 voor 75 procent te vergoeden. Dit komt voor 1984 neer op 901 gul den. Voor de bouw van de vijf wonin gen door de Stichting Gerefor meerde Bouwcorporatie voor Be jaarden moet Steintjeskreek wor den doorgetrokken over een leng te van ongeveer 35 meter, met daaraansluitend een tegelpad tot aan de Noordweg. Het definitieve tegelpad naar de school zal dan eveneens worden aangelegd. Een minderheid in het college van burgemeester en wethouders, met name wethouder L. Walpot, maakt zich zorgen over de strek king van het ontwerp-beleidsplan recreatie en toerisme. Het plan omvat de gehele provincie Zee land en wat betreft de grote wa tersport is er sprake van grens overschrijding. Voor realisering van passantenplaatsen bij Zijpe is een mogelijkheid opengelaten, verder is er geen gemeentelijk grondgebied bij betrokken. Wal pot is hieromtrent echter een an dere zienswijze toegedaan. Heel Zeeland komt nu in principe in aanmerking voor recreatie en hij is van mening dat door deze op stelling de beleidsuitgangspunten van de gemeente Sint Philipsland in het gedrang komen. Bij het opstellen van een nieuwe versie van de havengeldverorde ning is geprobeerd zoveel moge lijk aansluiting te vinden bij de verordening van de buurtge- VERVOLG VAN PAG. 1 vanaf 1410 bijna in zijn geheel zijn bewaard. "We hebben een van de meest complete archieven". Burgemeester E. Baerends voegde daaraan toe: 'en tegen de ver drukking in, want de gemeente nam eens een onbezonnen beslis sing om een weg op de plaats van het Ambachtsherenhuis aan te leggen. Gelukkig is dit niet ge beurd'. De burgemeester was erkentelijk voor de aktiviteiten van de am bachtsheerlijkheid en met name voor het complete archief. Hij wenste het bestuur veel succes bij de verbouwing en vroeg om het Ambachtsherenhuis daarna van tijd tot tijd zichtbaar te maken voor het publiek. In elk geval deze zomer bij het bezoek van een nieuwe groep Amerikanen. "We zullen gaarne onze mede werking geven", zei voorzitter van Doorn. Dhr. W. Boogaart, die aan de hand van vier kaarten een toe lichting gaf bij de plaats van de boerderij 't Roosevelt en de fami lierelaties van de arme en rijke tak en de band met de Amerikaanse president, pleitte voor een perma nente Roosevelt-tentoonstelling. Daarvoor wilde hij graag boeken van de Roosevelt-bibliotheek in Middelburg. Voorzitter van Doorn wees hem er overigens op, dat het moeilijk is om weten schappelijk een verband te leggen tussen de Oud-Vossemeerse Roosevelt (Claes Martenszoon) en de Amerikaanse president. Dhr. Boogaart geeft tijdens de openstelling uitleg. Het Am bachtsherenhuis heeft vorig jaar een groot, nieuw schilderij ge kocht. namelijk een allegorie op de handel in Zeeland, gemaakt door een Antwerpse schilder. meente Tholen. Dit om te voor komen dat door te grote verschil len in bijvoorbeeld tarieven, de aanleg- of gebruiksmogelijkheden de Fliplandse haven als uitwijk mogelijkheid gaat dienen van de havens van Tholen en of omge keerd. Een duidelijke wijziging is de andere manier voor het bere kenen van het verschuldigde ha vengeld: In plaats van kubieke meters gaat men nu uit van ton nage. Met de wijziging van het tarief komt er een einde aan het niet te rechtvaardigen verschil dat iemand die nu bijvoorbeeld 3 da gen een ligplaats inneemt even veel betaalt als iemand die 30 da gen ligt afgemeerd. Burgemeester en wethouders hebben de gemeenteraad gister avond eveneens voorgesteld de stichting Gehandicapten Advies bureau Zeeland (SGAZ) net als vorig jaar een subsidie toe te ken nen. De SGAZ is één van de vijf provinciale instellingen op het gebied van de maatschappelijke dienstverlening. Dt; gemeente Middelburg fungeert als cen trumgemeente en heeft een subsi diebedrag van 0,1082 per inwo ner berekend. Voor Sint Philips land komt dit neer op 2309 inwo ners x 0,1082 is 249,83. In de raadszitting kwam ook de afrekening vakonderwijs 1983 en het tijdstip van de in te dienen jaarrekening Stichting Dorpsbe langen ter sprake, gezien het ver zoek van de administrateur van De Wimpel de datum van 1 maart te wijzigen in die van 1 juli. Te vens werden de rekeningen van '79 en '80 van de algemene dienst en de rekemng van '80 van het woningbednjT voorlopig vastge steld. Een wijziging van het Alge meen Ambtenaren Reglement werd eveneens behandeld met betrekking tot het aantal verlof dagen die worden verleend bij overlijden van bloed- of aanver wanten. LEZERS Naar aanleiding van de artikelen over de ABOP-actie van H. Ve nekamp en P. van Belzen het vol gende: Het past niet om kinderen van welke school dan ook, aan te zet ten tot ongehoorzaamheid. Of het nu om raketten gaat of wat anders, het past niet! Dit alles is tegen alle regels welke een school hóóg in hun vaandel dient te dragen en uitdragen. Dat is hun plicht en niet anders. Als men op de scho len ongehoorzaamheid gaat propageren, zet men de toekomst op de tocht. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Gaat men deze jeugd aanzetten tot iets wat ver boden is, dan kan men de toe komst gevoegelijk in de vuilnis bak gooien. Als de kinderen wil len protesteren, dan mag dat, we leven in een democratisch land, maar dan wel na schooltijd. B.C.M.Th. Derwig Oudvossemeersedijk 9 Oud Vossemeer fk citeer uit de EB van 10 mei: "Ik wil toch wel even iets rechtzetten enz. enz.", ondertekend Jan en Vincent Suurlant. Dat wil ik dan bij dezè ook even doen. De inspecteur van de dierenbe scherming is inderdaad 4 mei bij mevr. J. Suurlant geweest. Alles was in orde, dat klopt. Alleen, de konijnen daar was 't een en ander over te zeggen. Daar is dan ook met mevr. Suurlant over gepraat. De inspecteur zal het voortaan scherp in de gaten houden. Maar: De inspecteur kwam niet uit Den Haag en ook niet alleen voor de fam. J. Suurlant naar Sint Phi lipsland, er'waren die dag nog meer gevallen te behandelen. Dus die "duidelijkheid" van dat geld tekort bij de Dierenbescherming is niet terecht. En gevloekt is er helemaal niet door de inspecteur. EB 10 mei: Meneer Suurlant, dat u nog maar veel plezier mag be leven aan uw dieren. Maar: Me neer Suurlant was helemaal niet thuis, alleen mevr. Suurlant. In bedoel maar, als jullie wat recht willen zetten, oké, maar ga dan niet krom verder!! Laura Voshol-Moerland Pr. Willemstraat 28 4414 BC Waarde (Zld) Zaterdag organiseert de Zeeuwse Zangersbond Zang Veredelt voor de zevende keer het Zeeuws Zan gersmanifest voor koren, groepen en solisten in de concertzaal te Middelburg. Het concours begint om 13.00 uur en uit Tholen zingt het Smalstads Mannenkoor o.l.v. Jan Wesdorp de werken Ritornelle van R. Schuman en Trinklied (Bardal) van Zoltan Kodaly. Uit Sint Phi lipsland zijn twee koren aanwezig. De Chr. Gem. Zangver. Maranat- ha o.l.v. C. van Dis brengt de nummers Des winters als het re gent, van H. Badings en O occhi manza mia, van Orlando di Lasso ten gehore. De Gem. Zangver. VZOS o.l.v. Jan Wesdorp zingt Ich hab' die nacht getraumet van Max Reger en Liquide perle Amor, van Luca Marenzlo Zaterdag organiseert het Regio naal Educatief Centrum (REC) afd. Tholen haar traditionele open dag kunstzinnige vorming in Meulvliet. Deelnemers aan de cursussen van het REC en het baanlozenproject Tholen tonen tekenen/schilderen, boetseren, weven en de werkstuk ken die zij het afgelopen jaar hebben gemaakt. Ook de kinde ren die het kinderatelier hebben bezocht, geven een staaltje van hun kunnen. Tijdens de tentoon stelling worden er demonstraties verzorgd van o.a. het werken met een weefgetouw en een potten bakkersdraaischijf. Van half elf tot vijf uur zijn in Meulvliet do centen aanwezig om de bezoekers desgevraagd over het hoe en waarom van de cursussen te in formeren. Belangstellenden kunnen onder begeleiding van deze docenten werken met het materiaal. Men kan zich bovendien opgeven voor het cursusjaar 1984-1985 dat 1 september begint. Ophet pro gramma staan tekenen/schilde ren, algemeen tekenen/boetseren, algemene beeldende vorming voor volwassenen, een kinderate lier en werken met textiel. Nieuw voor het komende seizoen is, dat een aantal van deze cursussen overdag zal worden verzorgd. PLAATSELIJK NIEUWS PLAATSELIJK NIEUWS, Rommelmarkt viel mee Nu Accelerando door omstandig heden de traditonele rommel markt op koninginnedag uitstel de, waren de verwachtingen voor zaterdag wat minder hoog ge spannen. Tenslotte heeft iedereen op Koninginnedag vrij en al is dat op zaterdag ook bij velen het ge val, dan zijn er toch ook vaak an dere beslommeringen. Met name de verwachting dat er velen van elders zouden komen, lag niet zo hoog. Het viel nog mee, evenals het brutoresultaat dat met 7000 gulden niet zoveel onderdeed voor Koninginnedag-jaren. Dan is het wel in een uur of drie beke ken en nu waren de muzikanten van drie tot acht uur present voor de verkoop, het rad van avontuur, de enveloppen met loten, e.d. De verkoop bij opbod leverde 's avonds zo'n 650 gulden op. Na aftrek van de onkosten houdt Ac celerando de helft over voor het draaiende houden van de mu ziekvereniging, waarmee de ge meenschap toch gebaat is. Daar om toonde het bestuur zich dank baar voor de steun. Verkoping dameskrans minder De belangstelling voor de verko ping van de hervormde dames- krans was iets minder dan voor gaande jaren met 4000 gulden: 800 gulden lager. Dit laatste be drag werd voor de helft nog goed gemaakt door naverkopen van spreien, babbelaars en stroopwa fels. Daardoor is er zeker geen ontevredenheid, al heeft men dan zoals zovelen in deze tijd iets moeten inleveren. De opbrengst is voor de kerk. Een eeuw ouder Vorige week werd gemeld, dat de pas gesloten winkel in huishoude lijke artikelen e.d. van de fa. J. Verhoole in de Voorstraat, het eerste bedrijf was dat bij de Ka mer van Koophandel werd inge schreven. Niet echter in 1895, maar een eeuw eerder, namelijk in 1795. Natuurbescherming Mevr. Bulk van de stichting Huis houdelijke Voorlichting ten plat- telande (H.V.P.) heeft maandag avond voor de plattelandsvrou wen in de Gouden Leeuw gespro ken over natuurbescherming, tui nen, bloemen e.d. Dit gebeurde in de vorm van een quiz, waarbij de leden in groepjes werden ver deeld. 't Waren moeilijke vragen, maar men leerde er veel van. In de pauze werden stekjes van kamer- of tuinplanten geruild. Mevr. Bulk beantwoordde vele vragen, waarvoor presidente mevr. C. Weijler-Dourlein haar hartelijk bedankte. De leden leverden ver der wensen in voor het nieuwe seizoen. Op 5 juni worden er o.l.v. mevr. Wersch vanouds leuke kle dingstukken gemaakt en 13 juni gaan de plattelandsvrouwen 'smiddags naar een klooster. Burgerlijke stand Geboorten: Pieter zv M. Eerland en L.H. Gunst. Huwelijken: Izaak J. van der Reest 26 jr en Paulina S. Marinis- sen 19 jr. Overlijden: Catharina Huberdina Goedegebuure 84 jr wv H. Scher- penisse, Cornelis Leendert Potap- pel 81 jr ev J.E. van Iwaarden, Pieter Johannis Gunst 49 jr ev H. Jansen. Donderdag 24 mei om half zeven wordt voor de zending oud papier opgehaald. Advertentie LM. Opbrengst collecte De opbrengst van de collecte voor het Astmafonds bedraagt 625 gul den. Collectanten en gevers har telijk dank. Concert Euterpe Het concert van mvziekvereniging Euterpe in De Stove heeft zater dag. ondanks het gevarieerde programma, maar weinig belang stellenden getrokken. Men speel de onder andere de nummers: In Somerset van Jack Harvey, Sinfo- nia van J.S. Bach, The Beatles in Concert van Lennon en McCart ney, American Folk-suite van Harold Walters en Die Burwache van Randy Beek. Als toegift werd dit laatste nummer nog een keer gespeeld. Burgerlijke stand Geboorten: Raymond zv J.D. Kooman en E.M. Maas, Ilona dv Jacobus v.d. Heide en J.L. van Putten, Saskia Hendrika dv H.B. Groen en E. v.d. Oever, Mark Anton zv J.G. Huve en F. den Braber, Erik Leendert zv J. de Waard en A.P. de Waal. Overlijden: Jacoba Moerland 78 jr wv H.R. Spindler. VRIJDAG EN ZATERDAG AUTOSHOW Het idee van de Automobielbe drijven Bijl en Bal gezamenlijk een show te organiseren zal door het autorijdend publiek zeker worden gewaardeerd. Door de nauwe samenwerking van deze bedrijven zijn zij in staat de keus voor zowel een nieuwe of gebruikte auto te vergroten en voor een betere spreiding op het Eiland Tholen te zorgen. Voor verdere bijzonderheden zie advertentie in dit nummer. Advertentie I.M. Viswedstrijd Derde bekerwedstrijd de Ooster- scheldevissers 12 mei senioren: Rien Vermaas 755 p., Adr. Hengstmengel 565, L. Bos 560, H. Hartog480, Adr. v.d. Rhee 470, Iz. Lindhout PHZ 395, Linda Neele 350, G. Morelli 325, Marco van Gorsel 300, mej. A. Istha 275 p. Junioren: H. Potappel 200, Pieter Bazen 175, Rien de Bruin 125. De vangst was matig bij een noord oostenwind. Energieproject L.T.S. Tachtig leerlingen van de L.T.S. zijn maandag begonnen aan een energieproject, waarbij PZEM- voorlichter A.F. Koopman voor de eerste informatie zorgde Hij was onder de indruk van de gron dige aanpak van dit project. Bestrating Korte Vest Straatmakersbedrijf N. de Rijke verzorgt voor 101.000 gulden, ex clusief btw, de aanleg van defini tieve bestrating in de Ds. de Bres straat, Hazenstraat en de Korte Vest. De huizenbouw van de wo ningstichting Beter Wonen is hier al een eind op dreef. VERVOLG PAG. 12

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 7