fsr NORMAAL Thol. Boys 2 ontspringt degradatie-dans Kampioenselftal en bestuur Vosmeer moesten honderden handen schudden Ter Tolne derde bij voetbal en dammen Herb Mews and the Moules Thol. Boys D2 verrassend winnaar Tholencup D-pupillen Opening clubhuis Donderdag 17 mei 1984 EENDRACHTBODE 15 voetbal programma f£ voetbal uitslagen mHPÜm mi.™ atletiek korfbal Wethouder sportzaken: ook voetbalclub heeft met achterban te maken. Dik tweehonderd afgevaardigden van zuster- en plaatselijke verenigingen of an dere bij het door het eerste (en ook derde) elftal van de voetbalvereniging "Vos meer" betrokkenen, kwamen vrijdagavond naar "De Voskuil", waar bestuur en kampioenselftallen recipieerden. Met een envelop van het gemeentebestuur, de traditionele shirts van de voetbalfederatie, een vergroting in kleur van het kam pioenselftal Vosmeer 1, zelfs met een schrijfinstrument van de plaatselijke be- jaardenbond, ja ook nog een zak spiegeltje voor trainer Jan Verreijen en nog heel wat andere cadeaus en bloemen bovendien, werd het voor de gepromoveerden en de Vosmeer leiding een grote huldiging, die ook nog op de film werd vastgelegd. Ook een achterban Nu het bewijs leveren. De achteruit-kijker Compliment aan jeugdliefhebbers A.s. zaterdag 1 9 mei groots concert van groep in een feesttent aan het Brooymansdreefje te Steenbergen. Aanvang 20.00 uur. In het voorprogramma WHS 3 wint Stavenisse 2 tournooi Met het behalen van een 3-2 overwinning op Wemeldinge 2 zaterdag in Rilland is Thol. Boys 2 degradatie uit de res. 3e klasce A ontlopen. Evenals het standaard team van Tholen blijft de Thoolse tweede keus gezichtsverlies bespaard. knvb voetbal paardensport MONIQUE DE JONGE VALLEND WINNARES DUITSE HERDERS SUCCESVOL Schooldammen Onder gunstige weersomstandigheden is zaterdag in Sint Annaland Thol. Boys D2 verrassend winnaar geworden van de Tholencup voor D-pupillen. Het gebeurt zelden of nooit dat een D2-team deze cup verovert. WHS 2 won van sterker Yerseke 2 oefenvoetbal 3-0 overwinning Smerdiek Nederlaag tournooi loopt spaak Vosmeer dames vijfde Eindstand Smerdiek dames SPS C1-jeugd glorieus kampioen wielrennen Zaterdag 19 mei uur Fam. Boys-NOAD(beker) Smerdiek 1 en 2-Robur 17.00 SPS-tournooi 11.00 D'oord 1 en 2-WHS 1 en 2 14. Tholencup C-junioren, WHS-terrein, 9.00 Tholencup B-junioren, WHS-terrein, 14.00 zvv: tournooi Vosmeer l(Meulvliet) Zondag 20 mei uur tournooi Eurosport Vosmeer (tot 23 jr) Vosmeer 3-NVS 3 14.00 Vosmeer 4-NVS 4 11.30 FC Bergen BI-WHS BI 8-0, Dosko C2-WHS Cl 5-1, WHS B2-Steenber- gen B2 0-1WHS E1 2e plaats tournooi NOAD '67. De Oud Vossemeerse Spado-atlete Patricia Niemantsverdriet is tijdens de avondwedstrijden van Sprint in.Breda op de kunststofbaan aan het Mastbos winnares geworden van de 800 meter. Zij maakte een tijd van 2 min. en 29,2 sec. De eindsprint van de Oud Vosse meerse was net iets sneller dan van haar clubgenote Ellie Hartogh, die 0,3 sec. meer nodig had. Johan Baarends uit Tholen heeft za terdag in Amsterdam de marathon- grens van drie uur doorbroken. In het immens grote deelnemersveld beëin digde hij de zware wedstrijd in 2.58 u. De helft van het parcours hadden de lopers de sterke wind in de rug, maar de tegenwind brak velen in de slotfase op. De winnende tijd van Gerard Nij- boer, 2.14.28 u„ telde internationaal dan ook nauwelijks mee. Voor Baar ends was het zijn tweede poging. In Apeldoorn bleef hij twee minuten boven de drie uur. In Amsterdam deed hij 2.47 u over de 40 km., maar in de slotfase kreeg de Tholenaar het zwaar te verduren. De laatste 2 km vergden nog 11 minuten, maar de moegestre den Tholenaar was bijzonder tevre den. Amerikanen op bezoek bij korfbalver eniging Emergo Van maandag 21 tot en met vrijdag 25 mei is een groep Amerikaanse studen ten op bezoek bij Emergo te Sint Maartensdijk. Deze studenten zijn af komstig vit Tulsa Oklahoma en stude ren daar op de Oral-Robert-Universi- ty. Sinds een aantal jaren wordt er ge korfbald op deze universiteit. Er wordt op een behoorlijk niveau gespeeld en één van de teamleden heeft tijdens het wereldkampioenschap korfbal eind april in het Amerikaanse team ge speeld. Het bezoek aan St. Maartens dijk maakt deel uit van een 7-weeks bezoek aan Europa. Veel van deze tijd wordt besteed aan korfballen, trainin gen, tournooien en wedstrijden. Er is ook aandacht voor toeristische activi teiten en- de laatste drie weken gaat deze groep evangelisatiewerk doen in Amsterdam. Tijdens het bezoek aan St Maartens dijk zal het Tulsa-team meedoen met de Emergo-trainingen, een internatio nale vierkamp en een veldkorfbal (3 vakken) wedstrijd spelen tegen Emer go. In het toeristische gedeelte van het programma zullen de Amerikanen op de fiets het eiland Tholen ontdekken, een bezoek brengen aan de Meestoof, het gemeentehuis te St. Maartensdijk, agrarische bedrijven en Bergen op Zoom. Het hoogtepunt van het bezoek zal de internationale vierkamp zijn, wat Emergo op dinsdagavond 22 mei or ganiseert op het sportpark Haestinge. Het tournooi wordt om 18.45 u. be gonnen met muziek door Euterpe en een officiële opening. Ventura Sport 3 - Emergo Na twee wedstrijden op rij te hebben verloren, sleepte Emergo zaterdag weer de volle winst binnen door met 4-6 te winnen van Ventura Sport. On danks de straffe wind liepen de Emer go-, éombinaties in het middenvak vrij soepel. Bij rust had Emergo al een 3-1 voorsprong opgebouwd, door doel punten van Dicky V.d. Linden, Ben van Hulsel en Kees Klomps (allen van afstand). Deze voorsprong zou Emer go gedurende de tweede helft niet meer uit handen geven. Mede door de harde wind had Emergo ook zaterdag weer veel kansen nodig om tot scoren te komen, maar dankzij een sluitende verdediging en een prima draaiend middenvak, waar met name Ingrid Pelgrim erg verdienstelijk werk deed, trok Emergo de wedstrijd naar zich toe. Na rust scoorden voor Emergo Jasper vd Linden via een strafworp, Wilco Brevet van afstand en Kees Klomps via een doorloopbal. Emergo J.-Scheldevogels J. De Emergo-junioren konden ondanks hun betere spel niet langs Scheldevo- gels kometi. Nadat zij al snel met 2-0 achterkwamen, werd Emergo wakker en begon alles op alles te zetten. Zeker in de tweede helft was Emergo de be tere. In het middenvak zorgden Petri- na van Zetten, Aart Reedijk en Harry Verduit ervoor dat de Scheldevogels practisch geen bal meer in hun aanval kregen. Bij Emergo wist alleen Jaap de Rijke, die na een schot van Erwin Sta pel vrij onder de korf stond, de bal in de korf te krijgen, waarmee de gefiat teerde 1-2 stand tot het einde van de wedstrijd op het scorebord bleef staan. Emergo B - Spido B De aspiranten speelden een erg leuke en soepele wedstrijd, maar kwamen tegen Spido niet verder dan 1-1. Het enige doelpunt van Emergo kwam van Daaf de Rijke. Emergo P - Vios (W) P De Emergo pupillen hadden een veel sterker Vios als tegenstander en kon den daardoor weinig inbrengen. Ze verloren met 0-5. Keep Fit F - Emergo F De F-pupillen van Emergo kwamen vorige week twee keer in actie. De eerste wedstrijd was tegen Keep Fit. Deze ploeg kon bij Emergo kampioen worden als zij wonnen en had daarom veel publiek meegenomen. Emergo werd overrompeld door een bliksem- start van Keep Fit en kwam dan ook al snel met 2-0 achter voor Mare Schreuders met een doorloopbal 1-2 scoorde. Naarmate de wedstrijd vor derde, kwam Emergo beter in het spel en via doelpunten van André Knuist, Monique Suurlant en nogmaals Mare Schreuders kwam de ploeg met 4-4 langszij Keep Fit moet het kampioen schap dus nog een weekje uitstellen. Ceremoniemeester C.W; de Leeuw kondigde de gasten aan, die dan vervolgens hun felicitaties overbrachten aan bestuur, trainer, leiding en spelers, een lange rij. De zaal van De Vossenkuil vulde zich geleidelijk aan tot er tenslotte nog nauwelijks stoelen overb leven. De spelers van het derde elftal moester zich zelfs tot de foyer beperken. De wethouder van sportzaken, de heer P. van Schetsen, die namens het gemeentebestuur aanwezig was, evenals trouwens raadslid J.L. van Gorsel, die tegelijkertijd de Rabobank vertegenwoordigde, zei op de dag van het kampioen schap (tweede Paasdag) de Vos- meerse vreugde al te hebben meebeleefd en hij wilde er dan ook nu de gehele gemeenschap wel mee feliciteren. Het duurde wat lang maar Vosmeer is dan toch weer terug in de KNVB. Zo wel een voetbalvereniging als een gemeentebestuur hebben beiden met een achterban te maken. Het valt niet altijd mee die tevreden te stellen, maar voor "Vosmeer" zal dat dit seizoen volop zijn gelukt, meende de wethouder. Hij felici teerde ook het 3e elftal en vond het een geweldige prestatie, waar mee ook de Thoolse voetbalfede ratie kan worden gecomplimen teerd. Weliswaar hebben enkele leden van de federatie een deukje opgelopen, maar dat wordt er ho pelijk spoedig weer uitgehaald, veronderstelde de wethouder die namens het gemeentebestuur aan Vosmeer" een envelop overhan digde ter vrije besteding. De voorzitter van de voetbalfede ratie Tholen, de heer J. de Laater kon namens alle zusterverenigin gen in deze gemeente feliciteren. Hij erkende dat het behalen van de titel een mooi iets is en dat je daarmee dan ook zeker op de goede weg bent, maar het bewijs die titel te verdienen kun je pas een volgend seizoen, nu dus weer in de KNVB, bewijzen. Dat men op Paaszaterdag een eerste ne derlaag in deze ronde moest in casseren, kwam hard aan. Het werd 2e Paasdag volop goedge maakt en de titel overtuigend veroverd. Spijtig zijn er hier ook sportmensen in de zaal die aan dit seizoen een kater overhielden vanwege degradatie dan wel de promotie net niét te hebben ge haald. Vosmeer zit nu weer in de grote KNVB, maar de federatie voorzitter vond dat de voetbal clubs de afdeling eveneens in ere dienen te houden, omdat toch daar de basis van de voetbalsport wordt gelegd. Naast de geluk wensen was er van de federatie, dat zijn dus de Thoolse zusterver enigingen, het traditionele cadeau van shirts voor een elftal. Toen er tijdens het Pinkster weekend een strafschop genomen moest worden in Rucphen durfde trainer Jan Verreyen niet naar het resultaat daarvan te kijken. Sa men met de begeleider draaiden ze de rug naar het veld. De fede ratie-voorzitter had dit meege maakt en was op de leuke ge dachte gekomen de ter plaatse gevierde trainer een leuke grap te bezorgen. Waar kon dat beter dan tijdens de receptie met zoveel ge tuigen. Hij riep Verreijen op naar de microfoon om hem een per soonlijk cadeautje te overhandi gen. Het bleek een zakspiegeltje te zijn om bij situaties als hierboven geschetst mogelijk opnieuw met de rug naar het veld te gaan staan, maar dan toch via het spiegeltje het resultaat al dan niet positief meteen te constateren. Het aardig souvenirtje ontlokte veel applaus met name dan vanwege het aar dige idee. Die grap kon ook trai ner Verreyen volop waarderen. De heer J.L. van Gorsel, die na mens de Rabobank het woord voerde had vooral een compli ment voor de jeugdliefhebbers in de gehele gemeente, omdat men tijdens het weekend en ook wel in de week op trainingen zoveel jon geren op Tholen weet bezig te houden met gezonde sportbeoe fening. De gemeente zorgt voor goede accommodaties en ook al moet soms een stapje terug ge daan worden, aan redelijke eisen wordt ongetwijfeld gehoor gege ven, meende van Gorsel, die hoopte dat Vosmeer 1 zich goed zou redden in de 4e klas. Het ca deau van de Rabobank was er al. M.O.C.voorzitter en oud-trainer Vosmeer J. de Krey had een gloedvol betoog, er daarbij aan herinnerend hoe hij tussen 1959 en 1967 een Vosmeer had ge traind, dat toen ook vooral op ka rakter de 4e klas KNVB bereikte Spelers uit die tijd staan niet meer binnen de lijnen in Vosmeer 1, maar hij zag wel de uitblinkers uit die tijd als een Ko Verhees en Jan Verreijen nu in bestuur en als trainer. De KNVB zal de nieuwe kampioen met vreugde in haar gelederen begroeten, maar bij de komende tegenstanders zal er ook nergens wat angst zijn, juist van wege het Vosmeerse karakter. Er zit nog meer in, voorspelde de oud-trainer. Tenslotte bracht voorzitter Ver hees iedereen dank, die enerzijds tot het voetbalresultaat had bijge dragen, mede door een uitstekend trainingsbezoek en waarbij uiter aard Verreyen in het dankwoord niet werd vergeten, maar ook iedereen die tot deze zo geslaagde receptie hadden bijgedragen, het zij door het voorbereidend werk, hetzij door aanwezigheid, de mondelinge felicitaties en goede woorden en ook voor de talrijke cadeaus. Tussendoor was ook het 3e elftal komen feliciteren, dat vanuit de zaal tegelijkertijd een extra applaus kreeg voor de ook door hen behaalde titel. Het was ook na het officiële gedeelte nog lange tijd gezellig in de Vossen kuil. Kaarten verkrijgbaar a 17.50. V.V.V. Bergen op Zoom, Roosendaal en Breda en muziekhandel De Blokhut, Steenbergen. Advertentie I.M. Tijdens het Stavenisse 2 tournooi is WHS 3 met 6 punten en een doelgemiddelde Van +3 kam pioen geworden. Tweede werd SKNWK 2 met 6 p. (doelgem' 2) 3e WHS 4 met 4 p. (+1) WHS 4 Viel in Voor Klundert 4 dat niet kwam opdagen. 4e Stave nisse 2 met 4 p. (-1) en 5e Smer diek 3 met 0 p. (-5). Smerdiek 3-Stav. 2 0-1, WNS 4- WHS 3 1-1, SKNWK 2-Smerdiek 3 1-0, Stav. 2-WHS 4 1-0, WHS 3-SKNWK 2 0-0, Smerdiek 3- WHS 4 1-3, WHS 3-Stav 2 2-0, WHS 4-SKNWK 2 0-0, WHS 3- Smerdiek 3 1-0, Stav. 2-SKNWK 2 0-1, Tholen begon goed door meteen het initiatief te nemen. Het betere combinatiespel van de Tholena- ren leidde na vier minuten tot het eerste doelpunt via een kopbal van Jan de Bruin. Het liep echter teveel van een leien dakje bij Tholen, waardoor de felheid ver slapte. Dit resulteerde vijf minu ten voor rust, na een scrimmage voor de goal, in de gelijkmaker door Wemeldinge en was het 1-1. Hiervoor hadden de Tholenaren al afstand moeten nemen, want Johan Quist liet evenals Johan Schot mooie kansen voorbij gaan en de gevaarlijke kopballen van Piet Geuze leverden ook niet het gewenste resultaat op. Na de rust een fellere Thoolse ploeg, terwijl Wemeldinge zich soms tot de grovere middelen wendde. De scheidsrechter hield de zaak echter goed onder con trole. Na een kwartier kreeg Tho- len een penalty toegewezen toen na een aanval voor het doel een Wemeldinger-verdediger de bal met met zijn hand raakte. Hoewel dit niet opzettelijk gebeurde, kreeg Tholen toch een penalty toegewezen. Jan de Bruin benutte deze, 2-1. Wemeldinge kon deze treffer echter weer rechtzetten. Tijdens een onderscheppingsactie in het Thoolse strafschopgebied kende de scheidsrechter nu We meldinge een penalty toe, wat de Stand weer in evenwicht bracht. Tholen besloot hierop te wisselen en Jan Groenewege kwam in het veld voor Chris de Brvin. Dit zette zoden aan de dijk. Een verre uit trap bereikte Groenewege en met een behendig schot deponeerde hij het winnende doelpunt in het net. De vele Thoolse supporters zorgden voor een sfeerrijke wed strijd en gezien het resultaat zijn hun aanmoedigingen niet voor niets geweest. Hoe ver het was en hoe koud. Deze variant op het: Hoe warm het was en hoe ver- uit de Camera Obscura was wel van toepassing op het tweede kringconcours in Stellendam. Een tiental leden van de Eendrachtruiters had inge schreven voor dit concours, dat gehouden werd op een terrein ge legen bij de Haringvlietsluizen. Enkele ruiters grepen de gelegen heid dan ook aan om een bezoek te brengen aan de Delta-Expo, het informatiecentrum dat Rijkswa terstaat heeft ingericht bij deze sluizen. Ondanks de koude, harde wind werden er behoorlijke prestaties geleverd. Cees van Dalen sprong met Ugoletto een foutloos M- Parkoers. Hiervoor kreeg hij het oranje lint. Jammer is dat er geen concurrentie was van andere rui ters. Hierdoor ontbrak het wezen lijke element van een wedstrijd. De prestatie is er echter niet min- De zeeuwse kampioenschappen voor de Duitse herders werden zaterdag afgewerkt met 20 com binaties. Vanuit Tholen gingen twee honden en hun begeleiders naar Sas van Gent. Bij V.H.l. (beginners) was er een eerste plaats voor "Oscar" van R. v.d. Jagt uit Oud-Vossemeer met 168 pnt. Een goede prestatie van deze Thoolse viervoeter en zijn eigenaar. A. Bröekhuyzen (Poortvliet) no teerde een derde positie in de V.H.3. (gevorderden). Zijn 5 'A jarige "Cadix" wist 267 punten te vergaren. Landelijk V.D.H.-voor zitter Meulenbeld uit Ossendrecht reikte de prijzen uit. De V.D.H.-kringgroep Tholen e.o. was volop tevreden over de resultaten van zaterdag. Op 25 augustus is er een landelijke wedstrijd in Scherpenisse. Ter Tolne behaalde woensdag 9 mei de derde plaats op het Zeeuws kampioenschap school voetbal. In de eerste poule moesten ze aan treden tegen Wolfaartsdijk. Twee minuten duurde het offensief, toen waren de Tholenaren aan de beurt. Met de regelmaat van de klok wisten ze een 6-0 overwinning te behalen met doelpunten van Joh- ny Pols 1 x, Geert Polderman 3 x, Lars Tazelaar 1 x en Sai'd Boudou I x. De tweede wedstrijd tegen Oostburg werd in een 3-1 zege omgezet met 2 doelpunten van Geert en 1 van.Lars. Dat betekende dat ze met Axel en Zierikzee in de finale zaten. Axel won met 3-1 van Zierikzee. Daar er nogal wat oudere spelers in het erftal van Axel stonden, waren de Tholenaren er fysiek niet zo goed tegen opgewassen. Het werd uit eindelijk 2-0 en daarmee was Axel voor de derde maal Zeeuws kam pioen. De laatste wedstrijd werd er nogal gewisseld, zodat ook de reservespelers een hele wedstrijd konden voetballen. Misschien was het de nederlaag van de vorige wedstrijd die de jongens nog niet hadden verwerkt. In ieder geval moest Ter Tolne met 5-1 het on derspit delven en behaalde zo->u doende de 3e plaats. De volgende week zijn de meisjes aan de beurt. De damploeg van Ter Tolne be staande uit Martijn Schellinger, Said Boudou, Gerard Polderman, Marnix Kousemaker en Karim Benjilali, zijn er helaas niet in ge slaagd om de finale van het Schooldanrwkampioenschap van Nederland te halen. Zaterdag speelde het team te Nieuwland in de halve finale tegen scholen uit Nieuwland (Het Fundament) - H.I. Ambacht (De Bron) St. Mi chielsgestel (De Beekhof), Berkel Enschot (De Vierakker) Amers foort (Pallas Athene). Zij behoor den tot de 24 besten van Neder land op dam-gebied. Er werd ge speeld in 4 poules van 6 scholen op diverse plaatsen in Nederland, waarvan uit elke groep de twee eerste overgingen naar de finale op 2 juni te Sloten (Fr.). Helaas kwam Ter Tolne niet zover. Het was echter een zeer spannende strijd. Tot de laatste wedstrijd bleef men namelijk als tweede geklasseerd. Het laatste punt was bepalend voor de positie van de Thoolse spelers en daarbij sloeg de weegschaal naar de verkeerde kant uit. Jammer, maar de deel nemers hadden een spannende tijd gehad, waarin zij veel ervaring opdeden. De jongens werden ver gezeld door de heren van Capelle, Huiskamp, Reijmer en Schellin ger. Ie ronde Pallas-Athene-Ter Tolne 3-5, 2e Ter Tolne-de Beekhof 8-0, 3e Het Fundament-Ter Rolne 5-3, 4e T er Tolne-De Vierakker 6-2,5e Ter Tolne-de Bron 3-5 Wedstrijdpunten: 1. Het Funda ment 8 p., 2. De Beekhof 7 p., 3. Ter Tolne 6 p„ 4. Pallas Athene 5 p., 5. De Bron 4, 6. De Vierakker 0 P- der om. Bij de dressuurwedstrij- den leverde Monique de Jonge met haar jonge paard Wilco een uitstekende prestatie. Haar onge bruikelijke manier van binneko- men in de dressuurring (op onverklaarbare wijze kwam ze met haar paard ten val) verhin derde haar niet om een eerste prijs bij de B-dressuur paarden te be halen. Met 133 punten beloonde de jury de gezamenlijke prestaties van paar en amazone. De organi serende vereniging deed er nog een zak paardenbiks bij. Ook Co- rinne Jansen op Olivier zorgde voor een winstpunt in deze klasse. 128 pnt. vermeldde haar startcou pon. Eén winstpunt en een tweede prijs achter Monique waren haar verdiende beloning. De overige dressuur uitslagen zijn: Pony's B-dressuur: Helma v.d. Slikke op Chester 121 pnt (één winstpunt), Rianne van Nieu- wenhuyzen op Robin 120 pnt (één winstpunt), Heieen Zuidweg op Jonker 112 pnt. L-dressuur: Je roen Vroege op Wesly 116 pnt. Paarden B-dressuur: Monique de Jonge op Wilco 133 pnt. Corinne Jansen op Olivier 128 pnt, Cees van Dalen op Tarina 122 pnt. (5e prijs), Ton vd. Werf op Wirabelle 116 pnt. L 1 dressuur: Cees van Dalen op Ugoletto 128 pnt. Dit voortreffelijke resultaat bracht hem behalve een winstpunt ook de eerste prijs in zijn ring. Jan van Dalen op Viktor 95 pnt. L 2 dres suur: Helen van Dalen op Pauline 109 pnt. M. dressuur: Elles Punt op Eros 122 pnt. Deze score le verde ook een winstpunt op. De paarden deden zondag mee aan concours Hippique van de Plantage- ruiters op een ideaal terrein in de Wouwse plantage. Onder de 500 rui ters was Monique de Jonge met Wilco weer succesvol met op tieuw 2 winst punten en een 2e pla; ts in de B-ring met 130 p. Ton v.d. Wer reed met Wi- rabel een keurige proef, maar de jury stelde erg hoge eisen, zodat er geen winstpunt voor hem weggelegd was met 117 p. Helen van Dalen reed met Pauline een goede L2-proef, maar ze behaalde slechts 106 p. Elles Punt had met Eros een succesweekend, want zij was in de M1 dressuur weer goed voor 120 p. en een winstpunt. Kees van Dalen vertegenwoordigde de Thoolse ruiters bij het springen met Ugoletto. In een groot en sterk veld werd hij derde, na twee keer foutloos rond ge komen te zijn. Prima prestaties dus van de Eendrachtruiters op dit goed georganiseerde concours. Op de velden van WHS kwamen 11 teams, die ingedeeld waren in 2 poules (5 en 6), in actie. In poule A ging het voornamelijk tussen SPS Dl, WHS Dl en Thol. Boys DL Na vier partijen stonden SPS en WHS samen aan de leiding met 7 punten. Toen traden ze tegen el kaar aan en deze wedstrijd moest de beslissing brengen voor de fi nale. WHS kwam op een 1-0 voorsprong, maar werd daarna op overtuigende wijze door SPS overtroefd. SPS vond maar liefst 5 keer het net en plaatste zich voor de finale. Thol. Boys Dl moest voor de 3e en 4e plaats spelen, aangezien ze een beter doelsaldo hadden dan de groen witten. In poule B ging het er eveneens spannend aan toe. De laatste wedstrijd tussen Thol. Boys D2 en Smerdiek D1 was beslissend voor de finaleplaats. De blauwen wa ren nog ongeslagen (6 uit 3), ter wijl de gelen één punt hadden verspeeld. De Tholenaren zege vierden verrassend met 2-0 en moesten zodoende tegen SPS Dl aantreden in de finale. De D2 van De snelle openingstreffer van de thuisclub en de onmiddellijk daarna raakgeschoten strafschop in het Yerseke doel bezorgden WHS 2 een wat onverwachte voorsprong: 2-0. Die bleken de groen witten hard nodig te heb ben, want met name in de tweede helft toonden de gasten het over wicht van de hogëre klasse waarin ze uitkomen. Van een gezapig partijtje was geen sprake, in tegendeel, een uitstekende oefen partij, die eerder aan het begin van een nieuw dan aan het eind van een oud seizoen deed denken, werd op de mat gelegd. Overigens zat hier niet aan vast, zoals abu sievelijk door de wedstrijdsecre taris was aangekondigd, dat het om het afscheid ging van Tinus Suurland. Dat komt later nog aan de orde. Wel was het opmerkelijk dat juist die straks scheidende WHS-er na een solo voor de ope ningstreffer zorgde. De 1-0 ver blufte de Yersekers wat en ze hadden nog wat langer hersteltijd nodig toen arbiter Wim Stoutjes- dijk gedwongen was een paar mi nuten na dat snelle openingsdoel punt het leer op de stip te leggen. Een WHS aanvaller werd in het beruchte gebied neergelegd. Han Vroegop voltrok het vonnis. Daarna een boeiend duel met over en weer kansen, waarbij de mogelijkheden voor de gasten toenamen, maar of doelman Kees Goedegebuure wist het gevaar af te wenden, öf zowel de eerste als tweede lijn van Yerseke mikte onzuiver. Dit gebeurde ook veelvuldig na de thee, waarbij Yerseke toch al bij tijds de eer redde na een weer goede aanval. Ook de WHS-com- binaties bleven goed, maar ver gden toch meer tijd dan de snelle doorbraken van Yerseke. Kees Goedegebuure kreeg veel kee- persgeluk, toen een onbereikbare bal van de binnenkant lat in zijn armen sprong, wat zich enige tijd later nog eens herhaalde toen hij het leer van de binnenkant paal ook kon bemachtigen. Eer WHS aan dit gevaar ontsnapte, was echter de voorsprong uitgebreid. Op een goede pass vanaf rechts sprintte Theo Fase door en rond de met de uitlopende doelman op het juiste moment af: 3-1. Yerseke kwam volop verdiend terug, toen via een ferme kopstoot uit een af gemeten voorzet 3-2 werd aange tekend. Er restten nog wat kleine re mogelijkheden voor de thuis club en grotere voor de gasten, maar in de stand kwam geen ver andering meer. Er zijn wel com petitiewedstrijden die heel wat minder het aankijken waard zijn, laat staan oefenpartijen. In dat opzicht was WHS 2-Yerseke 2 een goede uitschieter. Smerdiek heeft donderdag de vriendschappelijke wedstrijd tegen Meto gewonnen met 3-1. Het was een leuke wedstrijd met goed voetbal aan beide kanten. Na een kwartier een solo van Wim Scherpenisse, die de bal op de rand van de buitenspelval met Rien Vroegop meegaf. Vroegop passeerde de keeper en maakte er 1-0 van. Vlak voor rust een mooie aanval van Wim Vroegop (jr). Jan de Viet en Rien Vroegop, die weer de keeper kansloos liet, 2-0. In de tweede helft een goed voet ballend Meto, dat de bal keurig rond speelde. De ploeg benutte de kansen echter niet, ondanks het in het eerste kwartier slechte voetbal van de Smerdiekenaren. Na 25 minuten speelde de laatste man van Meto slecht af. Wim Scher penisse stond paraat en speelde gelijk door naar Rien Vroegop. Deze speler maakte hierop zijn hattrick vol, 3-0. Vlal voor het einde kreeg Meto nog een penalty te nemen,, omdat volgens de scheidsrechter Chris Koopman op de man had gespeeld in plaats van op de bal. Eindstand 3-1 Tholen begon als underdog, maar merkwaardig genoeg rekenden ze zelfs met SPS Dl af: 3-0. De strijd om de 3e en 4e plaats tussen Thol. Boys Dl en Smerdiek Dl eindigde onbeslist (0-0), maar Smerdiek nam daarna de strafschoppen be ter (5-3). Uitslagen poule A: WHS Dl- Smerdiek D2 3-0, Thol. Boys Dl- Thol. Boys D3 1-0, SPS Dl-Sta venisse Dl 1-0, Thol. Boys Dl- SPS Dl 1-1, Smerdiek D2-Stave- nisse Dl 0-2, Thol. Boys D3-Sta- venisse Dl 1-0, Thol. Boys Dl- WHS Dl 0-1, WHS Dl-Thol. Boys D3 3-0, Smerdiek D3-SPS Dl 0-3, Smerdiek D2-Thol. Boys Dl 0-5, Stavenisse Dl-WHS Dl 0-0, Smerdiek D2-Thol. Boys 3 0-1, SPS Dl-WHS Dl 5-1, Thol. Boys D3-SPS Dl 0-2, Stavenisse Dl-Thol. Boys Dl 0-3. Uitslagen poule B: Thol. Boys D2-Vosmeer Dl 3-0, SPS D2- Smerdiek Dl 0-1, WHS D2-Thol. Boys D2 0-0, Vosmeer Dl-SPS D2 0-0, Smerdiek Dl-WHS D2 5-0, Thol. Boys D2-SPS D2 2-0, Vos meer Dl-Smerdiek Dl 0-0, WHS D2-SPS D2 4-0, Thol. Boys D2- Smerdiek Dl 2-0, Vosmeer Dl- WHS D2 0-1. Eindstand: 1. Thol. Boys D2; 2. SPS Dl; 3. Smerdiek Dl; 4. Thol. Boys Dl; 5. WHS Dl; 6. WHS D2; 7. Thol. Boys D3; 8. Stavenisse Dl; 9. Vosmeer Dl; 10. SPSD2; 11. Smerdiek D2. Na afloop reikte jeugdsecretaris J. Burgers de prijzen uit en bedankte iedereen voor de sportieve inzet. Zaterdag komen van 9.00-13.30 u. de C-junioren en van 14.00-17.45 u. de B-junioren aan bod op het sportterrein in Sint Annaland. Het nederlaag tournooi van Vos meer 3 en 4 komt maar moeilijk op gang. Ging vorige week de wedstrijd tegen Meto niet door wegens de regen, deze week kwam tegenstander SCW niet opdagen. Een teleurstelling voor de altijd actieve wedstrijdsecretaris Rien Goedegebuure. De Vosmeer dames hebben bij een tournooi van Divo dames in Dinteloord een vijfde plaats voor zich opgeeist. De ploeg trof het niet bij de poule-indeling, omdat men moest spelen tegen de hoofdklassers Vlissingen en Voab. Ondanks het goede tegenspel van de dames, verloren ze de twee eerste wedstrijden met 2-0. In de derde wedstrijd tegen Steen werd het een 3-0 overwinning, zodat men moest spelen om de vijfde en zesde plaats. Tegenstander Oude molen werd met 3-0 teruggewe zen, waardoor de Vosmeer dames als vijfde het tournooi beëindig den. Winnaar werd het organiserende Divo, dat in de finale Vlissingen de baas bleef. Voab werd derde, NOAD vierde, Vosmeer vijfde, Oudemolen zesde, Steen zevende en NVS achtste. Kloetinge 14 13 0 1 26 66-13 Yerseke 14 9 1 4 19 36-21 Krabbendijke 14 9 1 4 19 36-21 Kruiningen 14 7 2 5 16 28-30 Wemeldinge 14 6 1 7 13 33-25 S.V.D. 14 3 3 8 9 22-54 Smerdiek 14 2 111 5 15-53 Dreischor 14 1 0 13 2 5-53 Gelukkig blijft er bij elke sport vereniging in een seizoen toch wel iets te vieren, al kunnen er daar naast ook teleurstellingen zijn. Voorde SPS Cl-jeugd werd het in elk geval een uitstekend seizoen. Van de 20 gespeelde wedstrijden in hun afdeling werden er 19 ge wonnen, 0 gelijkgespeeld en 1 verloren. Er werden 145 doelpun ten gemaakt en men moest er zelf maar 6 incasseren. Dat kan dus volmondig een glorieus kam pioenschap genoemd worden, waarmee SPS en dan inzonder heid de C-tjes gefeliciteerd wor den. Dat deze jeugd stabiel in de run ning zit, blijkt bovendien uit het feit, dat men zaterdag in Fijnaart eerste werd tijdens het daar geor ganiseerde tournooi voor de C- jeugd. In plaats van kaarten Voe tbalvereniging Noad '67 Op vrijdag 25 mei 1 984 opent de voetbalvereniging Noad'67 haar clubhuis. Het bestuur nodigt hierbij alle verenigingen van Sint Philipsland en Anna Jacobapolder uit om de receptie bij te wonen. Aanvang 1 9.30 uur. Het bestuur. In de ronde van Rucphen ging Nap Hage als twaalfde over de eindstreep. Dirk Uyl wist zich nog net in de prijzen te rijden met een achttiende plaats. Deze zware race over 80 km. werd ge wonnen door Anjo van Loon in 1.52.35. Izak Hage kreeg met mate- riaalpech een tegenvaller te verwer ken, maar de jonge amateur probeert met gerichte training wel in vorm te komen. Nieuweling Frank Breure startte in de klassieker "Omloop van Lek en lJssel" over 55 km. met start en finish in Lekkerkerk. De 15-jarige Smerdiekenaar kon een 25-ste prijs afhalen. In het Duitse Hannover reed Heieen Hage een selectiewedstrijd voor de Olympische Spelen. Zij maakte indruk met een vijfde plaats in de individuele koers over 85 km. Hen- nie Top zegevierde. Een ploegentijdrit bracht ook winst voor de Nederlandse equipe. Na 4,5 km. stond er 5.59.13 op de klokken. Corné Stoutjesdijk ging in Rucphen op de solotoer maar de ju nior had geen succes en eindigde zelfs buiten de prijzen. Op de agenda staan criteria in Fijnaart (19.5) en Roosen daal (20.5). Advertentie LM. Twee overwinningen Amigos h II Het tweede herenteam van Amigos veroverde maandagavond vijf punten dankzij twee overwinningen: 0-3 tegen Meilust 2 en 1-2 tegen Diomedon 2. Als maandag ook de laatste competi tiewedstrijd gewonnen wordt, kan de positie op de ranglijst er heel wat zon niger uitzien dan aanvoerder Johan Melse twee maanden geleden vreesde. Tegen Meilust leek 't in de eerste set ondanks een royale voorsprong nog fout te gaan, maar met 14-16 werd op 't. nippertje gewonnen. De volgende twee sets waren geen enkel probleem: 2-15 en 8-15. Amigos begon na een uurtje rust tegen Diomedon ook goed met een 3-15 set zege, maar de tweede set was de con centratie ver te zoeken. Een 15-3 ne derlaag was al gauw een feit. De laat ste set werd met 7-15 in het voordeel van de Thoolse ploeg beslecht. Zo werd een lange volleybalavond toch succesvol met aanvaller Johan Vos als uitblinker. Hij zat in de voorlaatste set bij toerbeurt langs de kant dat was ook aan de uitslag te zien - want er waren zeven spelers. Amigos-1 dames winnen 2e bekerronde In de 2e bekerronde speelden de Amigos-1 dames tegen Olympus 1 uit Made. Ze begonnen de wedstrijd voortvarend en al snel had men een ruime 7-3 voorsprong opgebouwd. Met een redelijk spel stond dan ook al gauw een 15-6 setwinst op het score bord. De tweede set ging helemaal van een leien dakje, wat bleek uit de 15-0 setstand. De dérde set leverde even eens weinig problemen op, al moesten de Amigos-dames eerst wel een 1-9 achterstand, ontstaan wegens concen- tratiegebrek, wegwerken om ook deze set winnend af te sluiten. Na 33 minu ten bereikten de Amigos-dames met een 3-0 overwinning de volgende be kerronde. Promotie voor Amigos Door een 3-0 overwinning op Veroni ca II is Amigos erin geslaagd te pro moveren naar de distriktsklasse. Deze 3-0 overwinning was nodig, want er lagen nog twee kapers op de kust, Olympus uit Halsteren en Diomedon uit Steenbergen. Olympus moet nog een afgebroken wedstrijd uitspelen, bij winst volgt een beslissingswedstrijd om het kampioenschap tegen Amigos, bij verlies is Amigos kampioen en moeten Olympus en Diomedon een beslissings wedstrijd om de tweede promotieplaats spelen; voorwaar een spannend slot! De wedstrijd van Amigos tegen Vero nica was spannend, echter van goed volleybal was geen sprake. De zenu wen speelden de hoofdrol en Veronica bood goed tegenstand, veel meer ge motiveerd dan in de eerste wedstrijd. John Potappel en Henk Noteboom scoorden regelmatig via slimme aan vallen, Tinus Suurland, de enthou siaste aanvoerder, blokte erg goed en verdedigend werd er in het achterveld goed gewerkt. Amigos was wel de be tere ploeg, vooral in aanvallend op zicht, maar kon, verrast door de tegenstand toch niet soepel afstand nemen. Danny Polderman en Ron Steketee sprokkelden hun puntjes wél bij el kaar, maar ontmoetten toch regelma tig het Veronicablok, Johan Everaers en David Nieuwenhuis, de laatste tobbend met een rugblessure, verde digden erg goed, terwijl ook de passing voldoende was. De eerste set werd met 15-8 gewonnen, in de tweede set bleef 'Veronica lang gelijk opgaan, maar een servicebeurt van Henk Nieuwenhuis was zo moeilijk, dat in één beurt de vijftien punten door Amigos werden bereikt (15-10). De derde set toonde Piet Bevelander dat met slim aanvalsspel ook punten kunnen worden vergaard. Met enkele goed geplaatste ballen verraste hij het middenveld van Veronica en hoewel Peter van der Ree met enkele services succesvol was en Jan Burggraaf met goede passes de aanval van de Smer- diekenaars voedde, was dit niet vol doende om Amigos van de setwinst af te houden. Frans van Treyen scoorde het laatste punt met een fraai blok. Een sportieve wedstrijd, waarin Vero nica toonde wel degelijk te kunnen volleyballen en Amigos niet geheel kon bewijzen de ware kampioen te zijn. Eindstand recreatieve volleybal-com petitie Bergen op Zoom Seizoen 1983- 1984 Dames Poule A: 1. Diomedon 38 2. Thovo I 34 3. Heiakkers 23 4. Meilust 23 5. HVV I 19 6. Thovo II 13 Poule B: 1. HVV II 36 2. Block 70 I 24 3. L'Esperance I 23 4. Block 70 II 16 5. L'Esperance II 1 Heren Poule C: 1. Block 70 II 46 2. Thovo 33 3. Olympus 69 II 23 4. Philip Morris II 23 5. L'Esperance 15 6. Vat 74 II 10

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 15