Postbesteller Izak van Daalen bouwt verhuurbedrijf op met 48 auto's van arch|tektenbur0 c.h. de graaf Ch W. TIMMERMANS KLIPPEL ass Jubileumweek Autoverhuurbedrijf Van Daalen bv. Opening nieuwbouw 200 m2 aan de Hofstraat in Oud Vossemeer Het ontwerp voor de nieuwbouw Autoverhuurbedrijf van Daalen b.v. werd verzorgd door: rAutolak Centrum Brabant Fa. Van Driel-Vaders Space tankstation en erkend taxibedrijf Vorderingen watergelden Middenstandsvereniging Oud-Vossemeer Programma Donderdag 10 mei 1984 ÉENDRACHTBODE 9 Met 150 belangstellenden is zaterdagmiddag op fees telijke wijze het sterk uitgebreide bedrijf van Auto verhuur Van Daalen B.V. aan de Hofstraat in Oud- Vossemeer geopend. Het ligt wat achteraf bij de Ge reformeerde Kerk en dhr. I.M. van Daalen timmert zelf eigenlijk ook niet zo graag aan de weg, maar zijn gezonde onderneming bruist van activiteiten. Dhr. I.M. van Daalen heeft 42 busjes en 6 personenauto's voor personeelsvervoer, waarbij de bierbrouwerij Heineken met 36 wagens de grootste klant is. Dankzij d« medewerking van velen konden wij ons bedrijf flink uitbreiden. Wij hopen alle autohuurders vanuit deze nieuwe ruimte met goede service nog beter van dienst te kunnen zijn. Hofstraat 25 Oud-Vossemeer Tel. 01667-2546 R.J. WEGGEMANS verzorgde de takelwerk zaamheden en de staalbouw- constructie Ook voor verkoop van damwand- profielplaten kunt u bij ons terecht Molendijk 18, St. Maartensdijk, tel. 01666-2201 ALB. SCHWEITZERSTRAAT 29 4695 GM ST. MAARTENSDIJK. Buro voor handeladministratie en assurantiën Prins Mauritsstraat 8 Oud-Vossemeer tel. 01667-2353 boekhoudingen en belastingzaken hypotheken en financieringen levens- en schadeverzekeringen Wenst Autoverhuurbedrijf Van Daalen B. V. veeI succes en goede zaken. De bestrating voor het nieuwe Autoverhuurbedrijf Van Daalen werd vakkundig uitgevoerd door A annemingsbedrijf Tel. 01 667-2383 Oud-Vossemeer Dankt haar eerste klant, autoverhuurbedrijf van Daalen b.v. voor het vertrouwen en wenst deze oudste klant veel succes en goede zaken met haar nieuwe bedrijf. Tel: 01640-58658 I.C.I. dealer: 3M dealer: Metal Flake dealer: Heineken Ondernemingslust Bij de kippen Bedrijvigheid Kinderen WERKEILAND NEELTJE JANS 1959 1984 15 mei: Aanvang 1 9.30 uur Officiële openingsavond Presentatie plaatselijke middenstand Optreden Lenny Kuhr met gitarist en de Golden Bisband 16 mei: Aanvang 14.30 uur Talentenjacht en Play Backwedstrijden voor de jeugd tot 1 6 jaar 1 7 mei: Aanvang 14.00 uur 18 mei Aanvang 20.00 uur Optreden van B.Z.N. 1 9 mei: Aanvang 14.00 uur Bassie en Adriaan Kernenquiz Zeskampploegen zaterdag 19 mei De vroegere postbesteller van Oud-Vossemeer(zijn vader was PTT-kantoorhouder te Scherpe- nisse) bouwde zijn bedrijf langza merhand op. "Ik wilde graag in 't autovak, maar ik had alleen lagere school en was altijd wat terug houdend. Wanneer ik echter aan iets begonnen ben, zet ik door en dan ben ik niet meer te stuiten." In 1962 kocht hij voor 3500 gulden een tweede handsbusje - 'dat was een hele hap geld toen' - om voor de Heidemij. met personeel naar Rotterdam te gaan rijden. Hij deed toen zelf ook grondwerk. Er bleek meer behoefte aan persó- neelsbusjes te zijn en geleidelijk aan reden er twaalf voor verschil lende aannemers. De voormalige .smederij van Rombouts aan de Dorpsweg werd te klein en ruim zeventien jaar geleden kocht Van Daalen een pand in de Hofstraat. Toen buurman's pand beschik baar kwam met daarbij een flink Dhr. LM. van Daalen met zijn echtgenote en kinderen bij het flink gelegenheid van de officiële opening kreeg dhr. van Daalen van zijn vrouw uitgebreide autoverhuurbedrijf aan de Hofstraat in Oud- Vossemeer. Ter en kinderen een lichtbak met daarop de naam en het bedrijfsvignet. Poststraat 36 Stavenisse Tel.: 01663-2464 Antwarpaestraatweg 172B Bargen op Zoom voor iedere juiste autokleur voor schuurmateriaal, lijmen en kitten voor al uw special paintwerk Rupes schuurmachines en stofzui gers. Alle spuitapparatuur grit- stralers. Uitdeukgereedschap. Zeer grote kollektie autolakken in spuitbus. Doe het in één keer goed! stuk grond, kwam ook dat erbij. "Ik werkte destijds als uitvoerder bij aannemer Van Eyk en die gaf me als stimulans zelfs een geldle ning", zegt Van Daalen. De contacten met Heineken ont stonden in 1971, toen Kees Zee man uit Oud-Vossemeer als eerste met een Van Daalen-busje naar de bierbrouwerij reed. Er kwam direct een tweede bij, eveneens met Thools personeel. "Heineken verhuisde van Rotter dam naar Zoeterwoude en toen bleek dat ik geen uitnodiging kreeg om ook daarvoor busjes in te zetten, heb ik de stoute schoe nen aangetrokken. Ik stapte naar het kantoor en vroeg waarom ik niet mocht inschrijven, nadat ik van 1971 tot 1978 had gereden. Ik zat te ver weg, zei men, maar uit eindelijk mocht ik meedoen en ik had de opdracht. In 1979 reden er 23 auto.s voor de brouwerij en na de verhuizing van Amstel Am sterdam naar Zoeterwoude wer den 't er vanaf 1981 totaal 36. Ik heb een werkruimte bij Heine ken, waar ik elke dinsdag en don derdag het onderhoud verricht en daar staan ook reservewagens. Mijn service is ontzettend goed bevallen bij Heineken. Ik sta dag en nacht klaar. Vorige week ging ik 's morgens om half zes naar Zoeterwoude, 's middags stond er een chauffeur bij Den Haag. 't Was maar een kleinigheid en na een kwartier was het defect ver holpen. Vervolgens naar huis en ik was pas in Oud-Vossemeer, toen er een busje stil stond bij Capelle aan den IJssel. Ja, ik rijd wel 60.000 km per jaar en stil zit ten, dat kan ik niet." Van Daalen maakte veel uren en pas in april 1981 besloot hij na negen jaar weg te gaan als uit voerder bij aannemer van Eyk. Hij was toen volledig voor de au toverhuur beschikbaar. Juist in de economisch moeilijke tachtiger jaren groeide en bloeide het autoverhuurbedrijf. "Je moet nooit verder springen dan je stok lang is. Waar ik aan twijfel, daar begin ik niet aan." Zou nu een onderneming als Hei neken niet beter zelf busjes kun nen aanschaffen? "Nee", aldus Van Daalen. "Dat kost teveel. Men heeft nu de aanschafwaarde niet en alle huurkosten zijn af trekbaar. In andere gevallen zou men duurder uitkomen, want voor het onderhoud zou Heineken nog twee monteurs nodig hebben. Ik heb veel ervaring in het oplos sen van storingen opgedaan. Bij VW-importeur Pon in Leusden volgde ik technische cursussen - onlangs nog voor de diesels - en alle grote reparaties doe ik zelf. Als ik iets niet vertrouw, vervang ik dat. De busjes rijden 20 tot 60.000 km per jaar en er zit nog 1 oud type bij. Elk jaar verving ik tien auto's. VW is wel niet de goedkoopste, maar de busjes zijn wel één van de beste produkten. Eén keer is er een busje uitge brand en als je zoveel wagens op de weg hebt, moet je met schade gevallen ook ontzettend gemak kelijk zijn. In 't begin kreeg ik hartkloppingen als ik een busje langs de kant van de weg zag staan. Zou 't er één van mij zijn, dacht ik dan, want er was toen nogal tweedehands materiaal bij. De huisarts lokte me met het ver haal dat er iets aan z'n auto was. Ik met de gereedschapskist op pad, maar ik kwam op de onderztiek- stafel terecht en moest voor m'n rikketik drie maanden thuis blij ven. Ik ben nu heel gezond en slaap 's avonds direct in. Ik heb ook geen financiële zorgen", zegt Van Daalen. werd te klein en 1 brug was on voldoende. "We beschikten ge lukkig over een ruim achterter rein, maar nieuwbouw was zo maar niet voor elkaar. In 't begin was het een lijdensweg. Na an derhalfjaar is het toch gelukt. Van de gemeente heb ik geen tegen werking gehad, maar omdat ik buiten de rooilijn bouwde, moest 't over zoveel schijven bij de pro vincie." Van Daalen kreeg er 200 m2 werkruimte bij met een speciale brug en 70 m2 magazijn voor on derdelen. In een schuurtje had hij al kantoorruimte gemaakt. "We beschikken nu over veel appara tuur en daardaar is het gemakke lijker werken. M'n zoon bedient de demonteermachine en het ba- lanceerapparaat voor de banden. Het gebouw heeft twee grote, vo lautomatische deuren en de vloer is oliebestendig en stofvrij, 't Is een schoon, net bedrijf, waarvan aan de Hofstraat niets te zien is. Vroeger was 't gezellig en levendig met de smid, de timmerman, enz. in de dorpskom. Ik vind het wel jammer dat die bedrijvigheid nu naar het bedrijventerrein aan de rand van het dorp wordt verwe zen,', zegt Van Daalen. De oude werkruimte van 80 m2 Het leven van de 46-jarige auto- verh uurder bestaat hoofdzakelijk uit werken. "Ik heb ontzettend hard gewerkt in m'n leven. In verenigingen zit ik niet, want ik treed niet op de voorgrond. Vorig jaar ben ik vier dagen op vakantie geweest, maar dat doe ik eigenlijk voor m'n gezin, want ik heb alleen vakantie thuis bij m'n kippen. Ik rommel ook graag wat in de tuin. M'n vrouw was er in het begin ei genlijk tegen: 't was altijd maar sjouwen, maar nu staat ze achter de zaak. Zo was het ook met m'n zoon Hans(bijna 20). Hij voelde in het begin weinig voor het bedrijf, maar sinds twee jaar wel. Na de l.e.a.o. en de l.t.s. volgt hij een opleiding bij de V.A.M. te Voor schoten. Als hij in de zaak komt, zie ik nog wel groeimogelijkheden in de losse verhuur voor bedrij ven, verenigingen of particulie ren. Dan moeten er wel meer au to's bijkomen. De personeelsbus- jes rijden vijf dagen per week en op zaterdag verhuur ik al vijftien jaar een busje aan Tholense Boys en sinds vier jaar ook aan WHS. M'n zoon zou dat misschien kun nen uitbouwen, want ik ben met deze zaak tevreden. Daar heb ik een hele goede boterham aan. Ook een garage zie ik niet zitten. Daarvoor heb ik geen papieren en aan m'n eigen wagenpark heb ik m'n handen vol", aldus Van Daalen. Zijn vrouw heeft er eigenlijk ook niet zo'n belangstelling voor. "Ik heb al veel alleen gezeten. Over dag werkte hij bij een baas en 's avonds deed hij de busjes. De kinderen hebben hem ook nau welijks gezien, maar nu hebben we 't goed en er zijn geen finan ciële zorgen, 't Is zijn hobby en daarom vind ik de groei en bloei van het bedrijf voor hem ontzet tend fijn. Daar sta ik ook wel achter. Hij is nu een kritisch leer meester voor z'n zoon', zegt mevr. Van Daalen. "Ja, praktisch leergeld is duur zaam leergeld. M'n vader kon geen moertje vastzetten, maar m'n grootvader verkocht in de Molen straat maaimachines. Van hem heb ik de techniek wel meegekre gen en van mezelf ben ik ontzet tend actief. Ik ben een gelukkig, gezond en tevreden mens. Wat wil je nog meer?", aldus Izak van Daalen uit Oud-Vossemeer; die zaterdag veel goede wensen in ontvangst nam bij de opening van zijn uitgebreid autoverhuurbe drijf. De tentoonstelling is t/m 31 okto ber dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Groepen die met een eigen bus komen kunnen na afspraak op de tentoonstelling te recht. Personenauto's mogen niet over de brug. Wie dus een kijkje wil nemen op het werkeiland Neeltje Jans moet de bus nemen. Overi gens is bij de bushalte een par keerplaats ingericht. Er is open baar vervoer van Zierikzee naar het beginpunt van de excursie buslijn (vertrek Zierikzee 10.48 uur, 11.48 en 12.48 uur). Infor matie: Deltadienst afdeling Voor lichting, tel. 01110-8000. Bijzonder interessant is dit jaar een excursie naar het werkeiland Neeltje Jans in de monding van de Oosterschelde. In een bouwdok van het werkeiland staan nog pij lers voor de stormvloedkering te wachten op hun plaatsing in de stroomgeulen van de Ooster schelde. Een aantal pijlers is al geplaatst. Zij zullen deel uitma ken van de stormvloedkering die eind 1986 klaar moet zijn. Het is het grootste waterbouwkundige werk dat ooit in Nederland is on dernomen. Tijdens de zware storm en ge vaarlijk hoog water wordt de ke ring gesloten om de veiligheid van het achterland te waarborgen. Op het werkeiland Neeltje Jans werkt men hard aan de onderdelen van de pijlerdam. Op het eiland staat een (vernieuwd) informatiecen trum, waar de bezoeker een over zicht krijgt van het project. Ook worden er films vertoond. Vanaf het informatiecentrum heeft men een uitstekend uitzicht over het werk in een van de bouwputten. Tussen Neeltje Jans en een punt bij het dorp Westen Schouwen (Schouwen Duiveland) is een tij delijke brug gebouwd van 3 km lengte. Vlak bij het beginpunt van de brug (aangeduid met de bor den "informatiecentrum") ver trekken in ieder geval tot eind mei 1984 ieder half uur bussen naar het informatiecentrum. De bussen vertrekken van 10.00 tot 16.00 De N.V. Watermij. Z.W. Neder- land(WMZ) bestudeert op welke manier het aantal oninbare vor deringen kan worden verminderd. Een belangrijk deel van het niet kunnen innen van het verschul digde watergeld is het gevolg van faillissementen of het verhuizen van de afnemer buiten het voor- zieningsgebied of naar het bui tenland. Jaarlijks wordt twee pro mille van de verkoopwaarde ge reserveerd voor dubieuze debi teuren. Vorig jaar was dat 144.000 gulden, in 1982 nog 136.000 en ip 1981 een bedrag van 126.000 gul den. Eenzelfde percentage wordt •toegepast in de gaswereld. De WMZ gaat de nieuwe, kleine woonwagenkampen zoals bij Tholen tot een maximum van vijftien eenheden individueel aansluiten. Van regeringswege is ook voorgeschreven dat in princi pe woonwagens invididueel be- meterd moeten worden. De WMZ heeft positief beslist op verzoeken van de gemeentebesturen van Axel en Hontenisse, waardoor de al jarenlang bestaande regeling vervalt. De aansluitingen moeten wel direct aan de openbare weg gelegen zijn en bij wanbetaling volgt afsluiting, zo waarschuwt de WMZ. Aanvang 20.00 uur: Sterrenparade met: Roy Black, Dennie Christian, Corry, Franken Mirella, Lobo, Bob Vrieling en de Golden Bisband Bejaardenmiddag met optreden van Zangeres zonder Naam, Greg Meadow, Bob Vrieling en de Golden Bisband Aanvang 20.00 uur: Regionale- of Kernenquiz o.l.v. Pierre van Ostade en Perry Bakx, met optreden van Greg Meadow en de Golden Bisband Guy van Antwerpen Disco-show Lovin' Angels Aanvang 20.00 uur: Hans de Booy met groep Guy van Antwerpen Disco-show In het Ambachtsherenhuis wordt een Roosevelt-tentoonstelling gehouden Verschillende ploegen voor de theorieronde van de kernenquiz op donderdagavond zijn al bekend: Oud-Vossemeer: Anne Roza en Jan Heijboer St Annaland: Ria Hol- stein-Fase en Piet Mosselman Stavenisse: G.Steendijk-Hage en W. Steendijk Scherpenisse: Cato Koppenhol-Geuze en Laban Hage St. Philipsland: Annelies Wisse en Rien Quist Poortvliet: Anja Hage en Han Kurvers Tholen: Jopie Meerman-Otte- vanger en Henk Elenbaas. Het bestuur van de jubilerende Oud-Vossemeerse middenstandsver eniging probeerde negen zeskampploegen op de been te brengen, maar in Nieuw-Vossemeer is dat niet gelukt, zodat de voormalige Een- drachtbuur afvalt. Captain Huib Bocxe uit St. Maartensdijk had zijn ploeg ook nog niet helemaal rond, zodat die volgt. Tholen: Leider Piet v.d. Vlies met de dames M. Gerritsen, R. van Bemmel, C. de Waal, P. Vogels, G. Sterrenburg, D. Hovink, L. Deurloo, W. v.d. Heiden en A. de Baat en de heren B. Gerritsen, P. Gerritsen, J. de Baat, J. de Rijke, B. Schot, M. van Bemmel en P. Baarends. Oud-Vossemeer: Leider Jan Verreijen met de heren Rien Govers, Jan Geuze, Ad Verhees, Leo Havermans, André Aarnoudse, Hans Polder man en Rien Heindrikse en de dames Anita Goedegebuure, Monique Timmermans, Ilona Ooms, Angele Ooms, Karin Heijboer, Jenny Ba- kema en Anne Roza. Sint-Annaland: Leider Jos van Dijke met Anja Leinse, Dimphie van Dijke. Wilna van Rouwendal, Adrie van Dijke, Kees Smits, Gert Heij boer, Rob van Rouwendal, Trijnie Goedegebuure, Lia de NijS, Kees Westdorp, Koos Westdorp en Kees Goedegebuure. Stavenisse: Leider C.G. van den Hoek met J. Wesdorp, M. Lindhout- van Oeveren, Wim Steendijk, B. v.d. Jagt, R. v.d. Jagt, M. Smits, Els van Haaften, Jacqueline van Gorsel, Lianne Dorst, N. Nooy, P. Oostdijk, M. Klippel. Scherpenisse: Leider Peter Suurland met Rianne Bevelander, Mineke Jansen, Tineke v.d. Werf, Rien Suurland, Piet Goedegebuure, Kees van Steenis. Jos Poot, Truida Schipper, Marja Schipper, Jo Bazen. Poortvliet: Leider Hans van Nieuwenhuijzen met Corina Visser, Karin Bijl, Mariëlla Kurvers, Peter Jansen, Jacco Hage, Jan Oudesluijs en Adrie Jansens. St. Philipsland: Leider A. van Dijke met F. Hartevelt, D. Ligtendag, C. den Braber, A. van Dijke, J. Filius, D. Bruijnzeel en H. Porrey.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 9