Mare Hogendoorn winnaar Thoolse 4e klas derby NOAD in finale na prachtige doelpunten Smerdiek stuurt SPS terug naar afdeling moederdag idee! Donderdag 10 mei 1984 EENDRACHTBODE 13 voetbal 'Wm programma voetbal uitslagen korfbal duivenrubriek SPS degradeert, maar Smerdiek heeft geen promotiekans meer Met uitstekende reacties heeft de jeugdige Mare Hogendoorn de 2-1 overwinning van Smerdiek tegen SPS wel op z'n naam geschreven. De doelman van het derde elftal moest bij Smerdiek invallen omdat keeper Kees Lindhout zich donderdag avond bij de training had geblesseerd. Hij deed dat prima en bij schoten en hoekschoppen van SPS was Hogendoorn heer en meester. knvb voetbal Snel gelijk Spannend slot WHS verloor met beter veldspel in Bruinisse IMOAD spelers in Brab. elftal NOAD heeft in de halve finale voor de beker met 3-0 gewonnen van Seolto. De Fliplanders hebben zich hiermee van een plaats in de finale verzekerd, die 19 mei in Heivoort wordt gespeeld tegen Fam. Boys. bekervoetbal ',Met de 2-1 uitslag is niet iedereen even gelukkig", zei Smerdiek-voorzitter I.C. Moerland na de derby Smerdiek-SPS, die degradatie van de voetballers uit Poortvliet en Scherpenisse tot gevolg had. SPS-aanvoerder Kees IJzerman: "In Brabant was ,t wel anders gegaan. Toen Smerdiek wist, dat Nieuwdorp gewonnen had (de promotiekans was daardoor weg) had ik wel een*vriendendienst verwacht, maar dit is echt Thools." Geen ploeg Onbegrijpelijk Stijlvol afscheid Vosmeer 3 Thol. Boys blijft derde klasser na gelijkspel Thol. Boys winnaar Tholencup A-junioren oefenvoetbal handgeknoopt India tapijtje 60 x 40 cm. voor slechts Zaterdag 12 mei uur SPS-tournooi 11.00 Smerdiek-tournooi Stavenisse-tournooi 10.30 Tholencup D-pupillen, WHS-terrein 9.00 WHS 2-selectie 2e elftallen eil. Tho- len(afscheid Tinus Suurland) 15.30 Wemeldinge 2-Thol. Boys 2(Rilland) 14.30 Zondag 13 mei uur Vosmeer 3-Welberg 3 14.00 Vosmeer 4-Welberg 4 11.30 2e kl. A: Bruse Boys-WHS 2-0, AZVV-Arnemuiden 1-3, SHO-SSC 2-0, Good Luck-Rozenburg 3-0, Oranje Wit-Roda Boys 1-1, Oostka- pelle-Hoek 1-1. 3e kl. A: Thol. Boys-Zaamslag 1-1, Tem. Boys-Serooskerke 3-0, Yerseke- NTVV 2-2, Kapelle-Dinteloord 0-0, Kloetinge-Wemeldinge 1-1, Zwalu- we-Krabbendijke 2-0. 4e kl. A: Smerdiek-SPS 2-1, Arends- kerke-BWR 4-2, SNS-Wolph'dijk- SNS 1-3, Nieuwdorp-Veere 3-1, De Meeuwen-Nieuwland 2-2. Jeugd: SPS Cl-WHS Cl 9-0 (SPS kampioen), WHS B2-Nw. Borgvliet B2 2-1. NAP HAGE: BRONS IN ZEEUWSE TITELSTRIJD. Bij de Zeeuwse kampioenschappen in Sluiskil waren Nap Hage en Dirk Uyl in de kopgroep te vinden die 20 km. voor het einde ontstond. De Tholenaren reden verrassend sterk in deze slotfase, maar een gouden me daille bleek iets te hoog gegrepen. So lopogingen hadden geen succes, zodat een sprint de beslissing moest brengen in de titelstrijd. Tot veler verbazing bleef Ab Ver- plancke van wielervereniging Zeeuws Vlaanderen zijn medevluchters voor, Rob Bijvanck werd tweede en Nap Hage bracht het tot een derde plaats. De 90 km. werd gereden in 2.07.05. In een op het laatste moment verbrok kelde kopgroep eindigde Dirk Uyl als zesde. Een mooie prestatie voor dit Thoolse duo, maar het doel om zich voor de nationale kampioenschappen te klas seren werd niet bereikt. Izak Hage kon geen hoofdrol voor zich opeisen en fietste in de achterhoede van het pelo ton. De Thoolse junioren eindigden bij de Zeeuwse strijd keurig op rij: van Dijke (10), Stoutjesdijk (11) en Lind- hout (12). Patrick Tolhoek won de 65 km. in 1.27.47. Nieuweling Frank Breure werd door de jury op een veertiende plaats gezet. Hans Vis was de snelste met 1.05.15 over de 40 km. Dirk Uyl noteerde in Yerseke de vijf tiende plaats in een koers over 90 km. die werd gewonnen door Bergenaar Valkenburg. In de klassieker "Schipholronde" was Heieen Hage dicht bij de zege. Op 7 km. van de finish ging zij weg uit de groep, maar deze moedige poging reikte niet ver genoeg. Heieen werd ingelopen en had zelfs geen prijs. Zondag een wedstrijd in Rucphen. Scheldevogels 1 - Emergo De senioren moesten hun 2e plaats proberen waar te maken tegen Schel devogels, maar de thuisclub kwam al gauw op 1-0. Door een strafwórp van Rini Klomps werd het 1-1, maar de ruststand was 4-1. Kees Klomps moest gauw terug naar Tholen om z'n voet- baltournooi verder te zetten. Jammer genoeg was Dicky v.d. Linden met de reserve, Marco vd Hoek, nog niet terug uit Klundert waar de junioren moes ten spelen. Ze kwamen een kwartier voor het einde van de wedstrijd. Bij de stand 8-1 kwam het spel af en toe helemaal dood te liggen, zowel bij Emergo als bij Scheldevogels. Toch lukte het Scheldevogels om er 10-1 van te maken. Spido J1 - Emergo J De junioren hadden een leuk reisje en konden lekker uitgerust aan de wed strijd beginnen. Harry Verduit begon met scoren van onder de korf en maakte weer een doelpunt van af stand. Hierna kwam Jaap de Rijke in de aanval. Hij kreeg een strafwórp mee en het was 0-3. Van achter de korf maakte Petrina van Zetten 0-4, waarna Spido tegenscoorde. Na rust zakte Emergo weg en begonnen ze risico's te nemen, waardoor er vele strafworpen werden gegeven. Gelukkig benutte de tegenpartij deze niet en bleef het 1-4. Emergo P - Scheldevogels P De Emergo-jongeren deden hun best om te scoren en speelden een leuke wedstrijd. Helaas was Scheldevogels iets sterker,' zodat de eindstand 0-4 was, na een 0-2 ruststand. Emergo B - B.K.C. B Monique Suurlant begon in de le mi nuut al goed, van onder de paal scoorde zij 1-0. Vlak daarna maakte Jan Duine een doorloop 2-0. Jammer genoeg kwam B.K.C. nog voor rust terug tot 2-2. Na rust stelde Emergo erg teleur, zodat B.K.C. er 2-4 van maakte. De Zwaluw, Sint Maartensdijk, za 28 april, 316 duiven, 8.15 u. oostenwind, Chinay. le d. 10.4336 u. en 1142,72 m/min, l.d. 15.42 u. en 938.51 m/min. A. Zwagemaker 1,34,35,42,46,66,72, 90, A. van Gorsel 2, 3, 9, 23, 24, 28, 29, 40, 44, 88, 89, 97, 101, 1. Kwaak, 4, 6, 19, 20, 21, 37, 45, 47, 52, 77, 87, L. Riedijk, 5,30,31, 36, 39, 51,60,70,75, 78, 92, 93, 94, 105, A. van Luijk 7, 14, 26, 27, 38,59 D. de Wilde jr. 8, 55, D. Muskee, 10, 17, 53, 67, 81, G. Lind- hout, 11, 50,61 O V. L. vd Berge 12,22, 48,54,56,64 68,71,74,84, 100, 104, C. van Gorsel 13, 16, 41, 69, 95, J. Stout jesdijk 15, 25, 32,-58, 62,65, 73, 80, 91, 96, D.'de Wilde 18, 82, 83, A. van de Ree, 33, 99, D. Bent. Knook 43,49, 79, 98, 102, A. Bijl 57, 76, 85, 86, J. Heij- boer63, L. Lindhout 103. In de eerste helft kreeg hij onder liet oog van talrijke toeschouwers nog niet zoveel te doen omdat het spel op en neer golfde. Smerdiek viel ook aan en het prima schot van Addy Stoutjesdijk uit een hoekschop werd door SPS-doel- man Hans Hartog prachtig tot een nieuwe corner verwerkt. De kleine Rien Vroegop kon af en toe wel goede passes afgeven, maar indi vidueel was er door de goede dekking van de lange Kees Scheermeijer weinig te bereiken. Jan Hage probeerde 't voor SPS met een goede aanval, die door Jan Elenbaas leek te worden af gerond, maar de Smerdiekse doelman keerde het schot met de vuisten. In de 20ste minuut kwam de thuisclub gemakkelijk aan een doelpunt toen een afstandsschot van Wim Vroegop sr. via de bil van Kees IJzerman van richting werd veranderd. Hans Hartog stond op 't verkeerde been en de bal rolde achter de doellijn: 1-0. Vlak voor rust leek SPS met een vrije schop na hands van Leem- reijze gelijk te kunnen maken. Het schot van Jan Hage werd echter door Hogendoorn weggestompt en in tweede instantie keerde hij toen ook nog eens de kopbal van Bram Hage. De vele toeschouwers applaudiseerden voor die prima reactie. De gelijkmaker kwam spoedig na het beginsignaal voor de tweede helft. Bram Hage kopte een bal door naar Dave van Haaften, die scoorde: 1-1. SPS drukte door en was voortdurend in de aanval, terwijl Smerdiek zich tot de coun ter beperkte. Opnieuw stond Ho gendoorn echter een SPS-doel- punt in de weg toen hij een vrije trap van Jan Hage overtikte. Na een kwartier was er even een zwak moment in de SPS-verdedi- ging en Smerdiek profiteerde. ,'Het was een grote fout in de or ganisatie", zegt Smerdiek-aan- voerder Wim Scherpenisse. "Rien Schipper was nog aan 't organise ren toen ik de vrije trap al geno men had. In eerste instantie stompte Hans Hartog de bal weg, maar in tweede instantie kon hij er niet bij toen Rien Vroegop inkop te." SPS zette na die onverwachte 2-1 achterstand toch door en trainer Pollemans bracht twee verse krachten in het veld: Wout van As en Dick Uyl. Jan Elenbaas, die even tevoren een voorzet van Bram Hage naast had gekopt, moest het veld ruimen met Kees de Graaf. Van As bracht wel ge vaar, maar geen gelijkmaker. Hij zag evenals Rien van Tiggele een inzet door de Smerdiek-doelman tot hoekschop verwerkt worden. Rien Voshol schoot over en Dave van Haaften werd vlak voor het doel door een Smerdiekse verde diger van de bal gezet. Het bleef bijzonder spannend en 't was eigenlijk wachten op de ge lijkmaker. Door de inzet van bei de ploegen ontstonden er nogal eens blessures, waarvoor verzor gers in het veld kwamen. SPS drong sterk aan en nam risi co's, waardoor Addy Stoutjesdijk na een misverstand tussen twee verdedigers nog bijna 3-1 aante kende, maar Hans Hartog redde met de voet. Rien Schipper kreeg nog een offi ciële waarschuwing wegens com mentaar op de leiding na een overtreding van Rien Koopman, waarvoor SPS een vrije trap kreeg. Voor het Smerdiekse doel ont stonden hachelijke ogenblikken, maar de omhaal van Dave van Haaften miste zuiverheid en een schot van Wout van As was voor doelman Hogendoorn, die ook bij hoekschoppen de bal met de han den wegsloeg. Ondanks zijn be perkte lengte zat hij door een goede timing overal goed bij. SPS kwam er niet doorheen en bij een dieptepas van Wim Scherpenisse viel er nog bijna aan de andere kant een doelpunt, maar invaller Peter Franke raakte de paal. Het bleef 2-1 en SPS verliet te leurgesteld het veld. Een opge wonden SPS-supporter ging zich nog te buiten door de rustige scheidsrechter Cornelis te bedrei gen, waarop diens zoontje 't op een huilen zette. Smerdiek-voor- zitter Moerland ontfermde zich over de arbiter, die ongeschonden de kleedkamer bereikte. Smerdiek: Mare Hogendoorn, Rien Joppe, Jos Leemreijze(Marc Bout), Rien Koopman, Wim Vroegop sr., Wim Scherpenisse, Arnold Hogendoorn, Chris Koopman(Peter Franke), Ab Poot, Rien Vroegop, Addy Stout jesdijk. SPS: Hans Hartog, Kees IJzer man, Kees Scheermeijer, Rien Schipper, Kees de Gra)af(Dick Uyl), Rien Voshol, Rien van Tig gele, Jan Hage, Bram Hage, Jan Elenbaas (Wout van As), Dave van Haaften. Veere Nieuwdorp Smerdiek Arendskerke Nieuwland De Meeuwen SNS BWR Wolph.'dijk MEVO SPS 2013 5 20 11 7 20 11 6 20 11 3 20 6 9 20 8 5 20 20 20 20 20 2 3144-18 2 29 39-20 3 28 36-21 6 25 45-32 5 21 24-20 8 5 721 41-38 6 3 11 15 26-38 4 6 10 14 25-40 3 7 10 13 27-40 4 4 12 12 22-37 2 7 11 11 19-44 Degradatie naar de derde klas was er toch al voor WHS, dat op be vrijdingsdag de laatste competie- wedstrijd speelde in Bruinisse. Dat de druk niet meer bestond, toonden de Sint Annalanders in een bevrijdend samenspel en veelal ook een veldoverwicht. Maar ook in deze laatste wedstrijd bleef aan de ene kant toch de nul Zaterdag om 14.30 uur speelt de derde klasser ONI in 's- Gravenmoer een huldigingswed strijd tegen het vertegenwoordi gend elftal van de KNVB afdeling Noord Brabant (zaterdagvoetbal). ONI herdenkt deze maand dat de club 35 jaar geleden, om precies te zijn 7 juni 1949, werd opgericht. Bijzonderheid hierbij is dat hun huidige voorzitter dhr. Roel Rut ten al 25 jaar in het bestuur van de Oranje Witten zit, waarvan 15 jaar als voorzitter. Voor de afdeling Brabant zijn uitgenodigd Bram Kot en Bram Filius (NOAD '67). Op Joop Quist is geen beroep gedaan in verband met zijn blessure. De club uit 's- Gravenmoer heeft altijd al sterke banden gehad met het Brabants elftal. Zij leverden, toen zij nog in de afdeling speelden, steeds gere nommeerde spelers voor de selec tie. Om er een paar te noemen Bert Mouthaan (nog steeds actief) de Broeders en Timmermansen. weer op het scorebord. Voor de zoveelste maal in het seizoen 1983/1984. De oorzaak ook voor WHS van degradatie. Daarente gen stond de thuisclub nog wel onder druk van te moeten uit vechten. Aan het eind van de par tij had trainer Jan Englebert eer der kunnen concluderen, dat zijn team het haalde dank zijn de vrij heid, waarmee de tegenstander kon voetballen en niet omdat zijn eigen mannen het er zo goed af brachten. Het was maar goed dat WHS het niet meer van het scherp op de snede moest hebben. Wel bleef ook nu het Bruse voordeel, dat het in Jacob van de Berge een goaltjesdief heeft, die in 2 minu ten een wedstrijd kan maken. Dat vonnis werd rond de 35ste minuut voltrokken, toen er bij WHS wat onnodig balverlies werd geleden en daarvan kon een Van de Berge uitstekend profiteren. Daarom ook gaf hij de WHS doelman Theo den Engelsman kort achter elkaar tot tweemaal toe het nakij ken. Zowel Ewoud als Rien Fase moesten beiden geblesseerd toe kijken. De Frel had echter in Bram Rijnberg een goede vervan ger, terwijl ook Leo Mosselman weinig voor de geblesseerd routi niers onderdeed. De thuisclub ging overigens goed en fel van start in de wetenschap dat het er op of er onder zou gaan. Het overwicht was kort van duur en WHS toonde zich de betere com bineerder en de zuiverder plaat- ser. Dat bracht het doel van Steef van de Yelde onder druk. Vooral Bram Rijnberg toonde zich de goede technicus en even voor rust bleef Bru met geluk overeind. Bram Rijnberg kwam alleen voor de doelman na een uitstekende NOAD-aanvoerder Reirii Reijn- goudt kreeg voor het begin van de wedstrijd bloemen overhandigd van Seolto voor het behaalde kampioenschap. Na een gelijkop- gaand eerste kwartier werden de gasten iets sterker, maar de beste kansen waren voor NOAD. Tien minuten voor tijd onderschepte Reini Reijngoudt een foutieve te rugspeelbal, die hij echter net naast schoot. Na de thee speelde NOAD met Cenny Tichem in het veld voor Jan van Dijke. In de 7e minuut werd Bram Kot gepakt, wat de Fliplanders een vrije trap ople verde, die werd genomen door J an Zuidweg. Jos van Splunter kon hierop met een prachtige kopbal de 1-0 in het net deponeren. Even later gaf Bram Kot van rechts een goede voorzet en stelde Dik Ver wijs hierdoor in de gelegenheid de Dave van Haaften kopt een SPS-hoekschop in onder het oog van scheidsrechter Cornelis en Smerdiek-verdediger Wim Vroegop sr. Rien Koopman en Rien Voshol houden elkaar ondertussen ook goed bezig, terwijl Wout van As met spanning afwacht. SPS slaagde er ondanks alle druk niet in om de gelijkmaker achter de uitstekende doelman Mare Hogendoorn te krijgen. "Misschien helpt men elkaar er gens anders wel, maar voor beide ploegen stonden er belangen op het spel", zegt Smerdiek-aan- voerder Wim Scherpenisse. "Wij hebben onze sportieve plicht ge daan en we zijn ook blij met de overwinning, maar toch krijgen we een naklap: onze promotie kans is verdwenen. Veere heeft Nieuwdorp de laatste tien minu ten drie doelpunten laten maken en dat is nogal cru. Bij ons stond de sportiviteit bovenaan". ,'Geen enkele club geeft de wed strijd weg", zegt ook voorzitter J. de Laater van de Thoolse voet balfederatie. ',Het is natuurlijk sneu om bij een eilandclub te de graderen, maar Tholense Boys overkwam dat eerder ook bij Smerdiek. De rivaliteit blijft." "De degradatie komt zeker nog hard aan. Dat is nooit leuk,', zegt Kees IJzerman. "Er is zoveel af gesproken, je weet 't op den duur niet meer. Na de 1-0 achterstand bij de rust, gingen we man tegen man spelen en risico's nemen. Dat leverde nog resultaat op met de gelijkmaker, maar toen kwam Smerdiek met een frommeldoel- punt weer op voorsprong. Smer diek, dat de scheidsrechter niet tegen had, maakte voor rust ook al zo'n gelukkig doelpunt toen de bal van richting veranderde via mijn bil. Daarentegen werd Jan Hage in de tweede helft een straf schop onthouden. Een gelijkspel was een terechte uitslag geweest. Dan hadden wij een beslissings wedstrijd voor de degradatie moeten spelen. Na de winterstop dacht ik dat we de slag even te pakken hadden met een prima wedstrijd bij Nieuwland en een belangrijke overwinning tegen Mevo. Het is niet gelukt en de ge hele competitie zijn we eigenlijk al geen ploeg. Ik ben nu dertig en moet er nog eens goed over na denken, wat ik in het nieuwe sei zoen ga doen", zegt de SPS-aan voerder. "Ik snap niet dat SPS gedegra deerd is, want ze hebben vanmid dag toch heel goed gevoetbald. Onze keeper heeft de wedstrijd gewonnen", zegt de Smerdiek- aanvoerder. ,'Toch is 't heel jam mer, dat 't zonder resultaat is gebleven, maar bij Wolphaarts- dijk hebben we onze grootste fout gemaakt: Toen toonden we geen agressie. Bij een overwinning hadden we de tweede plaats in ei gen hand gehouden. Nu proberen we 't volgend seizoen opnieuw met goede A-junioren als Nout Hogendoorn, Robert van Splun ter en Rudi Westdorp, die in het eerste elftal kansen krijgen. Ik geloof, dat SPS weer gauw uit de afdeling naar de 4e klas KNVB terugkomt. NOAD krijgen we er voor terug. De Fliplanders hebben een hele goede ploeg met een gevaarlijke voorhoede. Ik zie ze wel bij de bovenste clubs eindigen", voor spelt Smerdiek-aanvoerder Wim Scherpenisse. bal op de slof te nemen en 2-0 aan te tekenen. In de 32e minuut pro beerde Verwijs het weer, maar nu stond de paal een doelpunt in de weg. Vijf minuten voor tijd was het echter wel raak. Na een voor zet van links door Reini Reijn goudt scoorde Dim Verwijs met een keihard schot zijn tweede doelpunt en was het 3-0. Fam. Boys uit Tilburg won met 4-1 van Vesting Boys, zodat in de finale de strijd om de beker tussen NOAD en Fam. Boys gaat. Vosmeer 3 heeft in stijl afscheid genomen van de 3e klas door de thuiswedstrijd tegen Meot 4 met 12-0 te winnen. De ploeg begon duidelijk gemotiveerd, vooral omdat men met 2e paasdag tever geefs op de bezoekers had zitten wachten. Koos Capelle opende de score voor Vosmeer, waarna nog voor rust Jan Geuze en Peter de Jager de voorsprong op 3-0 brachten. In de 2e helft speelde men ener giek verder. De gasten die over een jeugdige ploeg beschikten, bleven desondanks op een sport ieve manier tegenstand bieden. Peter de Jager bracht na een snelle uitval op rechts de stand op 4-0, waarna Koos Capelle uit een scrimmage voor 5-0 zorgde. Ca pelle schoot vervolgens op de paal en André Hommel nam een hoekschop van Peter de Jager op de slof, maar de bal ging via de lat over. Jan Geuze zorgde voor het halve dozijn door een voorzet van de goed draaiende Peter de Jager in te schieten, waarna Capelle via een korte solo de weg opende naar het hele dozijn, 7-0. Jan Duine nam het 8e goal voor zijn reke ning, toen een schot van Capelle tegen de doelman opkwam. Geu ze scoorde de 9e treffer, opnieuw na aangeven van Peter de Jager. Geuze ging onverminderd door en met zijn harde afstandsschot maakte hij de tien vol. Linker vleugelverdediger Ardy van der Zande nam de 11e treffer voor zijn rekening. Hij sprintte vanuit de diepte langs de Meto-verdedi- ging en alleen voor de doelman maakte hij geen fout. In de slotfa se voorkwam doelman Jack den Hollander met attent uitlopen een tegentreffer van Meto, waarna eerst André Hommel op de lat schoot en Jan Geuze op de paal. Koos Capelle trof uiteindelijk doel en het laatste competitie- doelpunt van het zeizoen 1983- 1984 was hiermee voor Vosmeer 3 een feit. Met 9 punten voorsprong in de eindstand is Vosmeer 3 geen toevalskampioen te noemen. Vosmeer Gr'wachters SVC NSV ODIO Welberg Sprundel Kaaise B. HSC'28 SAB DSE 20 10 8 20 8 9 20 9 7 20 9 5 20 7 7 20 7 7 20 7 6 20 7 3 20 6 3 20 3 8 20 3 5 2 28 39- 24 3 25 32- 19 4 25 23- 19 6 23 36-21 6 21 31-30 6 21 29- 29 7 20 24- 32 10 17 26- 29 11 15 16-25 9 14 21-29 12 11 20- 40 combinatie met Leo Mosselman, maar hij miste op een haar. Dat deed ook Nico Hage wiens kopbal te zacht was, terwijl de eveneens op dreef zijnde Sander Westdorp zijn harde schuiver ternauwer nood door de doelman zag ge keerd. Kees Westdorp schoot bij een goede kans over en daarmee werd dan toch weer het tekort bij WHS in deze ronde aangetoond, het benutten van kansen. Aan de lijn had de Bruinisse aanhang het nog benauwd, ondanks die 2 - 0 voorsprong, omdat de degradant beter voetbalde dan de tweede klas blijver. Maar bij WHS hoefde het in wezen toch niet meer. In de slotfase werd het min of meer een nachtkaars, al liet men bij WHS de bal het werk doen, terwijl Bru se Boys zich verder terugtrok. Bij de groen witten kwam Theo van 't Hof er in voor Leo Mosselman en tenslotte Thijs Fase nog voor Kees Westdorp om ook de reserve spe lers nog wat plezier te gunnen. De competitie-eindstand was be reikt. Oostkapelle 22 13 6 3 32 46-25 Rozenburg 22 12 3 7 27 30-23 AZVV 22 9 6 7 24 29-26 SSC 22 9 6 7 24 29-29 RodaB. 22 8 8 6 24 22-26 Hoek 22 8 7 7 23 32-25 Arnemuiden22 7 9 )en6 23 23-20 Oranje Wit 22 6 8 8 20 22-28 Good Luck 22 6 7 9 19 33-30 Bruse B. 22 6 7 9 19 26-39 SHO 22 6 10 18 22-31 WHS 22 3 5 1411 22-35 Th. Boys is er dan uiteindelijk in geslaagd zijn verbrlijf in de derde klas met een jaar te verlengen. Men had zaterdag tege n Zaam- slag genoeg aan een gelijkspel om Krabbendijke van zich af te hou den. Th. Boys begon met drie spitsen om voor eigen publiek toch op de winst te spelen. Ook Zaamslag zocht, wanneer dat mo gelijk was, de aanval, want zij konden toch vrijuit spelen. Th. Boys kreeg in de beginfase wat kleine kansjes door o.a. Johan Kwist, Jan v.d. Vlies en Jaap Schot, maar vooralsnog geen doelpunt. Aan de andere kant was Zaamslag nog dichter bij de mogelijkheid om de score te openen, maar daar stond een prima Jos Geene een doelpunt in de weg. Uit een vrije trap dook Dries Lindenberg al leen voor het doel op, maar hij lepelde de bal net over. Th. Boys zakte wat terug na een sterk begin en het openingsdoelpunt viel vrij verrassend. Nog net voor rust bracht Lindenberg de bal precies voor de voeten van Jan v.d. Vlies en die liet met een prima schot 1-0 aantekenen. Dit werd tevens de ruststand. In het begin van de 2de helft was Thol. Boys nog gevaar lijker dan voor de rust. Jaap Schot kreeg een goede kans, maar hij schoot net over. De deze middag prima spelende Paul Deurloo trof ook nog bijna doel, maar de paal stond er nog. Ondertussen was de moegestre den Johan Kwist vervangen door Ben Schot. Th. Boys vergat de vele kansen om te zetten in doel- puntwn. Aan de andere kant was het echter wel Zaamslag, dat pro fiteerde van een chaotische toe stand voor het Thoolse doel, waaruit Gijs Lokhorst 1-1 scoor de. Hierna sloop onbegrijpelij kerwijs de angst in de Thoolse ploeg en liet men zich te ver te rugdrukken. Ook moest Jaap Schot nog geblesseerd vervangen worden door Johan Schot. Thoolse Boys pakte in de laatste tien minuten de zaken toch weer wat steviger aan, zodat de 1-1 niet echt in gevaar kwam. Na het laat ste fluitsignaal van de prima lei dende scheidsrechter Van Haaf ten, haalde Th. Boys opgelucht adem, na een toch wel moeizaam verlopen seizoen, dat hopelijk volgende keer wat veranderd kan worden met de nieuwe trainer, nieuwe jeugdspelers, en met meer inzet dan het afgelopen jaar. Opstelling: Jos Geene - Chris Quist - Henk Boxhoorn - Toon Jansen - Maris v. Houdt - Johan Kwist (Ben Schot) - Piet Jansen - Jan v.d. Vlies - Dries Lindenberg - Paul Deurloo - Jaap Schot (Johan Schot). 22 12 22 12 5 22 10 7 Yerseke Dinteloord Serooskerke NTVV Zwaluwe Kloetinge Tern. Boys Kapelle Wemeldinge 22 Zaamslag 22 Thol.Boys 22 Krabbendijke 22 22 22 22 22 22 8 10 8 10 8 9 8 6 8 3 5 3 3 3 8 32 36-20 5 29 35-23 5 27 42-26 4 26 31-22 4 26 30-24 5 25 35-32 8 22 40-38 11 19 29-40 8 9 18 23-28 9 10 15 18-29 8 11 14 19-37 5 14 11 16-35 Thol. Boys is zaterdag winnaar geworden van de Tholencup A- junioren door 8 punten te beha len. Als tweede eindigde WHS met 6 punten en een doelgemid- delde van 8-3. Derde werd Vos- meer met eveneens 6 punten (7-4). SPS kreeg de vierde plaats toebe deeld met 4 punten en Stavenisse de vijfde met 2 punten (doelge- middelde 3-6). Smerdiek kwam erg teleurstellend uit de bus. Ein digde deze ploeg vorig jaar als winnaar, nu legden ze beslag op de laatste plaats met in totaal 2 punten. Jeugdsecretaris J. Burgers reikte na afloop de prijzen uit en prees de ploegen voor hun sportieve in zet. Daarnaast waren er een enve loppe met inhoud, bloemen en een vaantje voor de scheidsrech ters W. de Backer, C. Bolier, B. Keur en H. Versluijs. Thovo heren-Philip Morris B.o.Z. Thovo-heren hebben in Haestinge te Sint Maartensdijk de laatste wedstrijd van de competitie tegen Philip Morris Bergen op Zoom gespeeld. De titel- aspiraties kon Thovo na de nederlaag tegen Block '70 uit Bergen op Zoom wel vergeten. Om als tweede te eindi gen moest in deze wedstrijd echter een goed resultaat behaald worden. Dit lukte, alleen de eerste set moest men aan Philip Morris laten, de laatste vier sets werden gewonnen. Hiermee ein digde het team van Thovo in de re creatieve competitie op een verdien stelijke tweede plaats. De ploeg, die wordt getraind door Huib Boxce, kan terugzien op een goed seizoen. Eindigde men in de vo rige competitie als laatste, nu heeft de ploeg onder leiding van aanvoerder Stef Hoven en verder bestaande uit Jan van 't Hof, Rino Keur, Henk Van der Kaa, Jan de Wilde, Thijs Otte en Henk, Bram en Hans Roggeband een goede competitie achter de rug. Ook in het komende seizoen neemt Thovo weer met een heren-team aan de re creatieve competitie deel. Omdat men naast een dames-team ook met een gemengd team wil gaan spelen, zijn nieuwe leden hartelijk welkom op dinsdagavond in Haestinge. Recreatief tournooi Bergen op Zoom Thovo-heren heeft zaterdag deelgeno men aan het recreatieve tournooi van de Nevobo in sporthal Gageldonk te Bergen op Zoom. Evenals in de com petitie werd ook nu de tweede prijs behaald. De ploeg won van l'Esperan- ce uit St. Annaland, Olympus uit Hal steren en V.A.T. uit Hoogerheide. Er werd gelijkgespeeld tegen Philip Mor ris en verloren van Block uit Bergen op Zoom. Een uitstekend resultaat voor de Thovo-spelers. Amigos behoudt kans op kampioen schap De laatste competitie-wedstrijd van Amigos heren tegen Veronica 2 biedt de Tholenaren de kans om bij 3-0 winst naast Olympus uit Halsteren te komen. De Brabantse ploeg verspeel de een punt tegen Sic Pugno en is nu al uitgespeeld. De derby tegen Veronica is van groot belang geworden en Ami gos kan supportersteun goed gebrui ken, omdat de Smerdiekenaren hun laatste wedstrijd in de eerste klasse ze ker zullen gebruiken om waardig af scheid te nemen. Thoolse Rabobanken dertiende Een ploeg van de Thoolse Raboban ken heeft in Barneveld meegedaan aan landelijke volleybalwedstrijden. De sportdag begon met verlies tegen Jou- re. De 10-7 en 10-5 setstanden getui gen van een slecht draaiende ploeg over de gehele linie. Nadien was er meer succes, want Blerick (met vier dames) werd met 3-11 en 3-16 naar het tweede plan verwezen. Tegen Apel doorn en den Bosch toonde Tholen een wisselend spelbeeld en met een gelijkopgaande wedstrijd tegen Groenlo (twee keer 6-8) behaalden de Tholenaren de dertiende plaats. Er waren 32 ploegen bij deze voor de eerste keer georganiseerde Rabo-vol- leybaldag, onder wie Danny Polder man, Henk Noteboom, Rien van Dij ke, Wim Smit, Jan de Waard, Jan Westdorp en Rien Koppenhol. Amigos H II wint van koploper Het tweede herenteam van Amigos heeft kampioen de Schalm met 1-2 gepasseerd. Eigelijk had 't een 0-3 overwinning» moeten worden, want onder het oog van trainer Henk Nieu- wenhuis liet men een 4-14 voorsprong glippen, 't Was onbegrijpelijk, maar alles ging mis. De Bergenaren waren door dat staaltje doorzettingsvermo gen zo zelfvoldaan, dat ze de volgende sets minder geconcentreerd speelden. Na de eerste set van 17-15 werden de volgende twee sets met 14-16 en 9-15 gewonnen. Dat maakte het lange wachten goed, want de wedstrijd in Steenbergen begon maandagavond drie kwartier te laat. Oefenconcours geslaagd Het oefen, spring- en dressuurcon- cours, zaterdag op de ijsbaan aan de Veerstraat in Oud Vossemeer, is met 22 deelnemers en een redelijke pu blieke belangstelling succesvol verlo pen. Voor elke categorie waren drie bekers beschikbaar en alle deelnemers kregen een fraai herinneringsstan daard. De winnaars bij de dressuur B 2 pony's: 1. Monica van der Sluis, Oud Vossemeer op Sulco 123 punten, 2. Trudie Pols, Rotterdam op Anton 119 p. 3. Wanda Klippel, Hoogvliet op Mosquito 119 p. Dressuur B 2 paar den: 1. Riëtte Troost, Pernis op Duk 104 p. Dressuur L 1. Karin Middel- hoek, Renesse op Silvia 119 p. Dres suur M 1. Angela Anthonisse, Ossen- drecht op Anton 100 p. Dressuur Z 1 Karina Butter, Renesse op Taufan 116 p. Springen B 1. Citty de Wildt, Breda op Karin. Springen L 1. Anouk Ver- wer, Breda op Carolien. Tijdens de pauze gaf dhr. C. van Bavel uit Oud Vossemeer een show met zijn Hackny pony Jan Willen Friso. Deze vijfjaar oude hengst werd aan de hand geshowd, waarbij het vooral ging om de gang van het paard. Het felle dier zorgde voor een boeiende vertoning. Dit jaar is Jan Willem Friso al vier keer op een concours uitgekomen en heeft het dier twee 2e en twee 3e prij zen in de wacht gesleept. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 13