Schoonmaken is een oerinstinct ZEEUWSE DAMBEKER VOOR THOLEN Leesluister festival Donderdag 26 april 1984 EENDRACHTBODE 13 Drie strafschoppen svc 1-4 overwinning N0AD 2-2 gelijkspel zet domper op wedstrijd Thol. Boys 3 Sterk Stavenisse wint met 2-0 SPS 2 in tweede helft sterkere ploeg Wim Bazen nam afscheid bij WHS 4 Ruime overwinning Stavenisse 2 van Smerdiek 3 Afwerking NOAD 2 ontbrak NOAD 3 sluit competitie met zege af Smerdiek 2e in internationaal Smalstadtournooi Magistraal Zege op D.S.V.F. 6-16 Clubtitel P.C. v.d. Velde WHS 5 haalde moeiteloos uit tegen Smerdiek 4 Sterk Vosmeer 2 wint zonder reserves Tegenstander Vosmeer 3 bleef weg Vosmeer 4 behaalde 3 punten uit 2 wedstrijden Nederlaag Vosmeer 5 Vosmeer dames winnen laatste thuiswedstrijd 300 kijkers bij fiets-/motorcross W.I.K. en Olympia in finale RECREATIEWERKVRIJWILLIGERS strafschop tegen kreeg. Volgens Vosmeer troefde hij z,n tegen stander af door de bal af te ne men, maar volgens de druk flui tende scheidsrechter was de Sprundelse aanvaller onjuist af gestopt. De strafschop betekende een verrassende 1-0 achterstand voor Vosmeer, dat met een zware enkelblessure van Adrie Capelle een tweede teleurstelling moest verwerken. Met een van pijn ver trokken gezicht verliet hij 't veld na een te harde ingreep van een Sprundel-verdediger. Jan Burgers verving hem, maar na de omzet tingen duurde 't even voordat Vosmeer weer op dreef was. Henk Potappel zag z'n prima schot afgestuit worden en in tweede instantie ging de bal net naast. Hans Vaders zat bij een doelworsteling ook niet ver van een treffer. De spanning stijgt als er vlakbij het Vosmeer-doel een vrije trap wordt genomen na teveel stappen van keeper Sjaak Hommel. "Die scheidsrechter ziet alles", zegt een supporter. De vrijschop gaat net over, evenals de kopbal van Po tappel uit een voorzet van Frans Verhees, die met Rien Vaders af en toe gevaarlijk is. Na een halfuur had het offensief toch succes, toen een schot van Hans Polderman via een Bra bantse verdediger van richting werd veranderd en in de hoek verdween. De keeper was kans loos en Vosmeer had fortuinlijk z'n gelijkmaker. De spanning duurde voort en Hans Vaders schoot maar net naast uit een hoekschop. "Ik durf niet meer te kijken, 't is zo ver schrikkelijk eng", zei één van de Vosmeer-dames die met het mooie weer het kampioenschap ook wilde meebeleven. Aanvoerder Havermans blijft z'n zenuwen evenmin de baas en krijgt een waarschuwing na op merkingen tegen de scheidsrech ter. Vijf minuten in de tweede helft wordt zijn routine zwaar op de proef gesteld. De scheidsrechter legt de bal na een doelworsteling wegens onduidelijke redenen op de stip, maar Vosmeer profiteert niet omdat de te zachte inzet van Havermans gekeerd wordt. Trai ner Verreyen en begeleider De Gast hadden niet durven kijken en hun vrees werd bewaarheid. ,'Wat een scheidsrechter", zegt de Vosmeer-trainer, die de gangen van de arbiter niet meer kan vol gen. Aanvoerder Havermans werd moed ingesproken om door te gaan. Leo Polderman werd als verse aanvaller ingezet voor Hans Vaders en hij leek direct succes te hebben, maar zijn schot ging in kansrijke positie over. De kopbal van Rien Vaders werd gekeerd, zodat Vosmeer meer risico's nam om de winnende treffer te maken. Sprundel was af en toe gevaarlijk met counters en Vosmeer kwam goed weg, toen er een Brabantse aanvaller te individualistisch op trad. Vosmeer bleef drukken, maar 't lukte niet en vlak voor het einde sloeg het noodlot toe met een handsbal van Ad Verhees, waar door de scheidsrechter 't zwaar te verduren kreeg. De derde straf schop in deze spannende wed strijd werd benut, wat Vosmeer z'n eerste nederlaag kostte: 2-1. Toen werd de Vosmeer-jeugd, die de gehele wedstrijd al met span doeken en ratels achter het Sprundel-doel had gestaan, nog weggestuurd. Trainer Verreyen zocht teleurges teld snel de kleedkamer op. De manier waarop deze nederlaag tot stand gekomen was, zat hem dwars. "Ik wil de schuld niet al leen aan de scheidsrechter geven, maar zijn felicitatie aan de Sprundel-spelers was wel de druppel die de emmer van de sportiviteit deed overlopen", al dus de Vosmeer-trainer. Maandagmiddag was die teleur stelling al snel vergeten, toen het uitgestelde kampioenschap met veel plezier werd gevierd. Vosmeer Gr'wachters NSV ODIO Sprundel Welberg Kaaise B. HSC '28 SAB DSE 19 10 8 19 8 9 19 95 19 87 19 76 20 7 6 19 6 7 19 7 2 19 5 3 19 2 8 19 3 5 1 28 38-21 2 25 31-16 5 23 36-20 4 23 20-19 6 20 29-28 7 20 24-32 6 19 26-28 10 16 24-27 11 12 15-25 9 12 18-28 1111 20-37 NOAD heeft zaterdag in Etten Leur met 1-4 gewonnen van DSE. Wegens blessures en ziekte kon den Jos van Splunter, Joop Quist en Joes Huismans niet aan de wedstrijd deelnemen; de A- junioren Frans Quist, Ard Beur- kens en Sjaak Koolaard comple teerden echter het elftal. Na goed voorbereidend werk van Frans Quist verzorgde Reini Reijngoudt in de 12e minuut de openingstref fer, 0-1. Even later een mooie redding van de DSE-keeper op een schot van Dim Verwijs, waar na een poging van Frans Stols op de doellijn werd gestopt. Na een half uur scoorde de thuisclub hun eerste en tevens laatste doelpunt, toen één van de spelers alleen voor doelman Wim Ligtendag verscheen en beheerst gelijk maakte. Vlak voor rust een één twee combinatie van Jan Zuid weg en Frans Stols. Stols ging alleen door en tekende 1-2 aan. Na de thee in de 8e minuut het tweede doelpunt van Reijngoudt, die daarmee de stand op 1-3 bracht, terwijl hij 10 minuten later na een prima voorzet van Ard Beurkens voor de derde keer toe sloeg, 1 -4. Hoewel het concentra tie-vermogen bij de Fliplanders niet optimaal functioneerde, was NOAD toch de betere ploeg. Eindstand NOAD 20-33 Vesting B. 20-29 Seolto 20-28 Family B. 20-27 Rust Roest 20-27 DSE 20-17 FSV 20-16 Alliance 20-15 FCH 20-14 WC 20- 9 Unitas 20- 5 Het is Thol. Boys 3 niet gelukt de le klasse reserve met een over winning te verlaten. De uitwed strijd tegen DSE 2 eindigde, na tot halverwege de 2e helft met 0-2 voor te hebben gestaan, in een 2-2 gelijkspel. In de le helft trok Tholen het initiatief naar zich toe met scoringskansen voor Leen Ottevanger en Hans de Korte. Na ongeveer 20 minuten bracht Otte vanger de stand op 0-1. De achterhoede van de boys ving de zaak goed op, waardoor DSE niet gevaarlijk kon worden. Na de theepauze speelde de thuisclub op de counter, echter zonder hieruit resultaten te boe ken. Tholen tekende daarentegen het 2e doelpunt aan door een actie van Hans de Korte, 0-2. DSE kwam hierna door een misver stand in de Thoolse verdediging al snel op 1-2. Deze treffer bleek voor de thuisploeg een sein voor meer. Vijf minuten voor tijd viel de gelijkmaker, mogelijk gemaakt door onnodig balverlies aan Thoolse zijde. Stavenisse heeft zaterdag de thuiswedstrijd tegen Chrislandia gewonnen met 2-0. De thuisploeg domineerde de gehele wedstrijd en Chrislandia kwam er niet aan te pas. Hun aanvallen werden voortdurend in de kiem ges moord, zodat de ploeg niet echt gevaarlijk kon worden. Na een half uur schoot Peter vd Jagt uit een corner recht in de kruising, 1-0. In de 20e minuut van de 2e helft nam Paul Oosdijk de 2e treffer voor zijn rekening, wat te vens de eindstand was. Zaterdag staat de vriendschappelijke wed strijd NOAD-Stavenisse op het programma. Eindstand: Gunners 20-27 Vrederust 20-26 Chrislandia 20-25 Stavenisse 20-24 Beek V. 20-24 Terheyden 20-20 VVR 20-18 DVO 20-17 BVVB 20-15 Wandelbos 20-14 WSC 20-10 SPS 2 heeft zaterdag de thuis wedstrijd tegen BWR 2 gewonnen met 3-2. De thuisploeg moest eerst op dreef komen, want de doel punten aan SPS-zijde vielen pas na rust. BWR daarentegen sloeg in de eerste helft genadeloos toe en scoorde twee keer na fouten in de SPS-verdediging. SPS liet ondanks de 0-2 achter stand het hoofd niet hangen en brandde na de thee los. Hans Elenbaas nam het eerste doel punt, uit een voorzet van links voor zijn rekening, 1-2. Een solo van Rien Jansen over rechts werd hierna door broer Peter afgerond, waarmee de gelijkmaker een feit was. Hoewel BWR protesteerde wegens vermeend hands, keurde de scheidsrechter deze treffer goed. Tien minuten voor het einde scoorde Hans Elenbaas via een kopbal voor de 2e keer, zodat de overwinning voor SPS een feit was. SPS 4 verloor thuis met 0-2 van WC 5. De sterkere gasten werden met deze overwinning kampioen in hun klasse. In een laatste competitiewedstrijd tussen WHS 4 en Chrislandia 3 was er tegelijkertijd een afscheid van Wim Bazen die het voetballen voor gezien achtte. Behalve de Bazen finale kon de laatste com petitie partij ook uitkomst bren gen over de topscorer van dit elftal en de daaraan door de sponsor verbonden beker. Het werd met zonnige temperaturen een goede partij van beide kanten. Aanvan kelijk zette de thuisclub de Hei- ningers wat onder druk en dat re sulteerde tenslotte ook toch in een voorsprong, toen een kopstoot van Jaap Verhoef doel trof. Daarmee had hij zijn collega Iman Fase ook in doelpunten af getroefd. Op dat moment was hij met zes scores de hoogste tegen over de 5 voor Iman Fase. Chri slandia liet het er overigens niet bij zitten en kwam kort na de rust op gelijke hoogte. Toen had doel man Ab Westdorp trouwens al een zeker lijkende goal uit een Heiningse vrije trap katachtig uit de kruising gehaald en had even voor de pauze Kees Heijboer een reële kans gehad de groen witte voorsprong te vergroten. Ook in de tweede helft toonde Wim Ba zen weliswaar niet meer de groot ste snelheid te bezitten, maar technisch nog voldoende mans te zijn om zijn partij mee te spelen. Een kwartier voor tijd kwam daar echter een eind aan, toen hij werd vervangen, maar niet dan nadat hem een bloemenhulde (en daar mee ook zijn vrouw) ten deel viel en een afscheidsapplaus van zijn eigen kornuiten, van de Heinin- gers en van het publiek voorzover aanwezig. Bazen begom de voet balcarrière niet zo vroeg en bleef daarom in de lagere elftallen ope reren, maar had toch al snel de gewenste technische feeling om vrijwel steeds zeker te zijn van een opstelling. Ondertussen was ech ter de 18-1 stand in het WHS voordeel bereikt. Jaap Verhoef lanceerde zijn doelpuntenrivaal Iman Fase zonder het minste chauvinisme en Fase ging alleen door om beheerst te scoren. Voor beiden stond de doelpuntenver- houding toen weer 6-6. De twee zullen nog om de sponsor-beker moeten loten, want er kwam geen WHS doelpunt meer bij. Wel zag Chrislandia 3 nog kans op gelijke hoogte te komen, ondanks voor treffelijk keeperswerk van Ab Westdorp. Hij moest nog één keer zwichten en zo werden in dit laat ste competitietreffen de punten broederlijk gedeeld: 2-2. In een verschoven wedstrijd die eigenlijk op paaszaterdag ges peeld had moeten worden, maak te Stavenisse 2 dinsdagavond kor te metten tegen Smerdiek 3, door te winnen met 1-4. Toch kon Smerdiek tot de rust de stand nog redelijk houden. Door een doel punt van Dies Potappel werd het 1-0. Omdat Kees Potappel te hard werd aangepakt in het strafschop gebied kreeg Stavenisse een pe nalty, die werd verzilverd door Rien Smits. Net voor rust werd het 1-2. In de 2e helft liep Stavenisse uit tot 4-1door doelpunten van Kees Westdorp en Dies Potappel. Ook nu weer had Stavenisse 2 veel kansen nodig om tot scoren te ko men. De laatste competitie-wedstrijd van dit seizoen ging voor NOAD 2 onnodig verloren in de wedstrijd tegen BVVB 2. De Fliplanders verloren met 0-2. In het begin een gelijkopgaande strijd met de thuisclub in de aanval. Bij een aanval van de gasten veranderde een kopbal afkomstig van de rechterverdediging van NOAD echter in een mooie voorzet voor BVVB, die dan ook gretig werd benut, 0-1. De thuisclub voerde de druk op maar verschillende kan sen gingen door onbeheerst af werken verloren. Een kwartier voor rust werd het zelfs 0-2 in het voordeel van BVVB. In de tweede helft kwamen Ton- nie en Wim van de Ree in het veld voor Cenny Reijngoudt en Jan Kot. Ondanks goed opgebouwde aanvallen van NOAD en een hard werkende verdediging, bleef de afwerking te onbeheerst. De rust stand werd tevens eindstand. In de 3e klasse reserve A heeft NOAD een mooie 2e plaats bereikt. NOAD 3 heeft de laatste compe titiewedstrijd tot een goed einde gebracht door met 0-2 te winnen van BVVB 3. De Fliplandse derde keus begon in een defensieve op stelling met vier man op het mid denveld. Het liep in de eerste helft lekker, ondanks het wqrme weer waaraan iedereen nog niet ge wend was. De Bergse ploeg stichtte geen gevaar voor het Melissant heeft voor Smerdiek het in ternationaal Smalstadtournooi ge wonnen, dat zaterdag onder veel aan genamere weersomstandigheden dan vorig jaar voor de derde keer werd gespeeld. De wedstrijd - die eigenlijk om de 3e en 4e plaats ging - eindigde onbeslist, maar Melissant was met strafschoppen beter dan Smerdiek. De finale ging tussen Zwaluwe en de FC G.E.B. uit Den Haag, maar vijf minu ten voor het einde konden de spelers van beide ploegen zich niet meer in bedwang houden. De scheidsrechter besloot de wedstrijd vroegtijdig te beëindigen, waarna de tournooilei- ding de finalisten terugzette naar de 5e en 6e plaats. Afgezien van dit incident was 't een geslaagd, zonnig tournooi. Er waren twee buitenlandse ploegen: Veltheim uit Zwitserland en SV Aschwarten uit West-Duitsland. Voordat de twee poules van vier elf tallen begonnen, volgde er een optre den van de muziekvereniging Euterpe, wat door het goed opgekomen publiek gewaardeerd werd. De voorzitter van de Thoolse voetbalfederatie, J. de Laater, verrichtte de aftrap bij de wedstrijd Veltheim-Smerdiek. Poule A: Veltheim-Smerdiek 0-2, Eu- rosport-GEB 0-0, Veltheim-Eurosport 0-1, Smerdiek-GEB 0-1, Veltheim- GEB 1-2, Smerdiek-Eurosport 4-0. Poule B: Aschwarten-Zwaluwe 0-8, Gelukvogels-Melissant 0-1, Aschwar- ten-Gelukvogels 1-7, Zwaluwe-Melis- sant 1-0, Aschwarten-Melissant 1-2, Zwaluwe-Gelukvogels 0-0. Om de 7e en 8e plaats werd niet ges peeld. Gelukvogels uit Dordrecht won met 1-0 van Eurosport uit Rotterdam voor de 5e en 6e plaats. Eindstand: 1. Melissant 2. Smerdiek 3. Gelukvogels 4. Eurosport 5. Zwaluwe 6. FC G.E.B. 7. Veltheim 8. S.V. Aschwarten. De sportiviteitsbeker was voor Geluk vogels, Jan Nieuwpoort van Eurosport was de beste speler van het tournooi, gevolgd door Maarten Yung van Ge lukvogels. Dhr. de Laater reikté de prijzen uit en bedankte de scheids rechters de Groote, Stoutjesdijk, Van Belzen en Arts voor hun leiding. De voorzitter van de Thoolse voetbalfe deratie reed vervolgens naar Sprundel om Vosmeer kampioen te zien wor den, maar ook daar bleek de bal rond te zijn. Op maandag 16 april werd te Middel burg de finale gespeeld voor de Zeeuwse dambeker tussen de teams van Tholen I en Middelburg 1, die zich na drie ronden voor deze finale had den weten te plaatsen. Zonder enige verwachting werd deze ontmoeting door de Tholenaars tegemoet gezien. Immers, het Middelburgse vijftal bes taat uitsluitend uit spelers die uitko men in de op één na hoogste landelijke afdeling. Onder hen bevondenzich diverse Zeeuwse kampioenen uit het verleden. Zo werd P. Schunselaar al twee maal en A. Goedhart driemaal Zeeuws kampioen en A. Kammeraat spant de kroon met vijf Zeeuwse titels. Hierbij komt nog dat Jan Moerland en André Kousemaker, wier plaatsen op overigens voortreffelijke wijze werden ingenomen doar A. Slager en J.A. van Akkeren, aan Thoolse zijde verstek moesten laten gaan. met een kleine nederlaag zou men al zeer tevreden geweest zijn. Het resultaat was echter anders; na een hevige strijd kwam uit eindelijk een 6-4 overwinning uit de bus voor de met veel inzet spelende Tholenaars. Met deze kleinst mogelijke nederlaag mochten de Zeeuwse hoofdstedelin gen beslist nog niet ontevreden zijn, omdat een nog grotere nederlaag voor hen in de lucht hing. In totaal gewon nen stand, miste A. Slager, in hevige tijdnood verkerend, de juiste voortzet ting en moest toezien dat zijn partij nog remise liep. Ook J.A. v. Akkeren had een zeer kansrijke positie, doch toen de stand inmiddels 5-3 geworden was, accepteerde hij het remise-aan bod van zijn tegenstander en was de Thoolse overwinning een feit. Een magistrale partij speelde P.C. v.d. Velde tegen Zeelands sterkste dammer A. Goedhart. Vanaf het begin ging hij sterk en niet zonder risico's in de aan val en besliste de partij na vier uur spelen in zijn voordeel. De Middelburgers, die de wisseltrofee de afgelopen zes jaar vier keer vero verden, zullen in elk geval nog min stens een jaar moeten wachten om zich definitief bezitter van deze bokaal te mogen noemen. Voor de Thoolse damclub een fraaie afsluiting voor het toch al zo succesvolle jaar. 1. P.C. Schunselaar - A. Slager 1-1; 2. A.C. Goedhart-P.C. v.d. Velde 0-2; 3. A. Kammeraat-A. Boogerd 2-0; 4. A. Trapman-J.A.v. Akkeren 1-1. 5. A. Baaijens-C. Droogers 0-2. Middelburg I-Tholen 14-6. Een dag na deze overwinning toog het Thools reserveteam, aangevuld met enkele eerste tiental-spelers naar St. Philipsland voor de jaarlijkse vrien- schappelijke streekontmoeting tegen DSVF. Aanvankelijk werd het een zeer gelijk opgaande strijd (tot 5-5 bleven de partijen in evenwicht) doch daarna kwamen de Fliplanders toch duidelijk iets tekort. De einduitslag viel toch nog ruim uit in het voordeel van de Tholenaars: 16-6. De return in Tholen zal op 10 mei a.s. worden gespeeld. 1. A. Verwijs jr-A. Boogerd 0-2? 2. J. v.d. Velde-H. Geluk, 0-2,3. J. Joppe-J. v.d. Velde 1-1,4. J. den Braber-L. Beth 0-2; 5. J. Noordhoek-S. Schot 0-2,6. L. v.d. Velde-J. de Rijke sr. 1-1, 7. L. ten Hove-Th. v.d. Male 0-2, 8. J. Suur- land-J.A. v. Akkeren 0-2, 9. P. Reijn- goudt-C. v. Splunter 2-0, 10. A. Ver wijs sr.-W.A. Boogerd 2-0, 11R. Nee- le-J. de Rijke jr. 0-2 St. PHILIPSLAND - THOLEN 6-16. Op 12 april werd het clubkampioen schap sneldammen van de Thoolse damklub De Eendracht gehouden. Nadat al eerder de voorronden werden gespeeld, plaatsten tien spelers zich voor de finale onder wie de kampioen van vorig jaar Jan Moerland, die zijn titel moest verdedigen. Hij ging sterk van start met onder andere een over winning in de eerste ronde op Piet v.d. Velde en behield de leiding tot de voorlaatste ronde, toen hij samen met P. v.d. Velde, die sterk terug kwam, met elk 13 punten op kop ging. In de laatste ronde kreeg Jan Moerland zijn enigste nederlaag te verwerken tegen de 12 jarige en ook zeer sterk voor de dag komende Ronnie Gunter. Piet v.d. Velde kwam in die laatste ronde over igens ook niet verder dan remise tegen een andere jeugdspeler Henk Gunter. Deze remise was echter wel voldoende voor v.d. Velde om het clubtitel snel dammen binnen te halen. De eindstand in de finale is: gesp. gew. rem. verl. pnt. 1. P.C. v.d. Velde 9 62 1 14 2. J. Moerland jr. 9 5 3 1 13 3. H. Gunter 95 3 1 13 4. R. Gunter 9 5 2 2 12 5. A. Kousemaker 94 3 2 11 6. H. Geluk 9 3 3 3 9 7. S. Baerends 9 3 2 4 8 8. A. Boogerd 9 2 2 5 6 9. S. Schot 9 10 8 2 10. A. Slager 9 0 2 7 2 Vanavond donderdag 26 april worden in clublokaal Meulvliet de clubkam pioenschappen "bliksemsneldam- men" gehouden. Het verschil met het normale sneldammen is, dat in plaats van 10 minuten per speler per partij, de speler nu elk slechts vijf minuten bedenktijd krijgen. Onderlinge competitie: J. de Rijke sr.-C. Droogers 0-2, A. Schot-Th v.d. Male 1-1, J. Moerland- R. Gunter 0-2, J. v.d. Velde-A. Boog erd 0-2, A. Slager-A. Kousemaker 0-2. De onderlinge competitie zit er op een partij of tien na op. Aan de leiding gaat nog steeds Jan Moerland met 29 pun ten en nog één partij te spelen. Hij wordt echter op de huid gezeten door drie spelers die 27 punten hebben. De grootste kanshebber onder hen is Kees Droogers die nog vier partijen te goed heeft en relatief de beste papieren voor het kampioenschap heeft. De andere twee zijn André Kousemaker die nog twee partijen te spelen heeft, en Ron nie Gunter die evenals de koploper voor de competitie, nog één keer achter het bord mag plaats nemen. 1 NOAD-doel en het bleef dan ook bij enkele speldeprikken. Na 10 minuten kon Piet Geluk doorgaan op een dieptepass over links en schoof de bal beheerst langs de Bergse keeper in het doel, 0-1. Deze opsteker kwam de Fliplan ders goed van pas en ze konden vanaf dat moment vrijuit voetbal len. Er kwamen nog enkele mooie kansen via Kees Verstrate en Adri Fonteijne, maar een tweede doel punt bleef nog uit. Na rust wilde BVVB de zaken be ter aanpakken en de ploeg stelde zich directer en feller op. De Fli plandse verdediging kreeg het dan ook moeilijker en de Bergenaren waren enkele keren dicht bij een doelpunt. NOAD-keeper Piet Bo- lier hield echter zijn doel schoon, terwijl ook de paal nog redding bracht. Aan de andere kant liet de Fliplandse aanval zich ook niet onbetuigd en de Bergse defensie moest een paar corners weggeven. Eén van deze corners, genomen door aanvoerder Gerard Verker- ke, draaide met veel effect in het BVVB-doel en een veilige 0-2 stond op het scorebord. Bij NOAD kwamen nog twee wissels in het veld en de wedstrijd kon rustig uitgespeeld worden. Piet Geluk kwam nog een keer alleen voor de Bergse keeper maar schoot de bal net voorlangs. Ook aan BVVB-zijde viel nog een doelpunt, maar dit werd afge keurd door de goed leidende scheidsrechter Arts wegens du wen. NOAD 3 is tevreden met 18 punten uit 18 wedstrijden. Ook al in een laatste competitie- treffen had de laatste WHS keus geen moeite om vlot tot scoren te komen. Het bleef tegen een qua leeftijd jeugdiger tegenstander een bekeken partijtje met al vrij snel een veilige voorsprong. Leider Leen van de Oude was overigens al op de hoogte dat er geen kampioenseer meer viel te behalen, want een die middag al eerder spelend V.V.C. had de titel al veroverd. Maar men deed zijn sportieve plicht en had bovendien in de vierde keus van de blauwen ditmaal een gemakkelijke prooi. M. den Engelsman Jzn opende de score en zou in dit opzicht ook later nog van zich doen spreken. Daarna kwamen er voor rust nog 2 bij van Adri de Witte. In de pauze had bij de groenen een wissel plaats, toen Wim van Vos sen Azn plaats maakte voor Henk Dijkema en Paul van de Repe met al de veilige voorsprong het veld ruimde voor Eddy van Ast. De thuisclub bleef er lustig op los scoren met nogmaals twee doel punten van Rien den Engelsman Jzn en vervolgens ook een derde goal van Adri de Witte plus 1 van Henk Keuren Piet Jan Ridderhof. De 8-0 zege werd één van de grootste in deze competitie. Daarom ook was men de goede tweede op de ranglijst. Vosmeer 2 heeft in de uitwedstrijd tegen Halteren 3 een 2-4 over winning behaald. Het was een matige partij voetbal, waarbij Vosmeer van het begin af sterker was en aan de leiding kwam door een doelpunt van Frans Haver mans die met een harde schuiver de Brabantse doelman passeerde. Nog voor rust werd het 0-2 toen Ronnie Vaders een hoekschop van Wim van Dijke schitterend in de bovenhoek kopte. In de 2e helft behield Vosmeer in eerste instantie het veldoverwicht en toen Jos de Wit binnen een kwartier twee keer scoorde leek de wedstrijd gespeeld. Een blessure van Frans Havermans gooide echter roet in het eten. Er waren nogal wat spelers richting Etten Leur getrokken, waardoor men het zonder reserves verder moest opknappen. Dit gaf Halsteren de gelegenheid om nog flink wat te rug te doen, maar verder dan 2 tegendoelpunten lieten de 10 overgebleven spelers het niet ko men en ging de overwinning toch mee naar Thoolse bodem met 2-4. De thuiswedstrijd van Vosmeer 3 tegen Meto 4 leverde een teleur stelling op voor het kampioen selftal, omdat de tegenstander niet kwam opdagen. De milde voor jaarszon vergoedde echter veel. De reglementair verplichte wachttijd van een half uur werd zonder problemen zonnend op het sportveld afgewerkt. Vosmeer 4 speelde donderdag avond al de competitiewedstrijd voor paaszaterdag tegen Steen bergen 8. Na een sportieve strijd bleef de einduitslag op de brilsco- re steken. In de eerste helft ging het goed tegen elkaar op met over en weer enkele kansen maar geen doelpunten. In de 2e helft bouwde Vosmeer geleidelijk een klein vel doverwicht op en wist zich enkele mooie kansen te scheppen. Het wilde echter niet lukken al had men twee minuten voor tijd de zege alsnog naar zich toe kunnen trekken, toen topscorer Gerrie Schot uit een corner de boven hoek zocht. Zijn fraaie kopbal scheerde echter rakelings over de Steenbergse lat. In de uitwedstrijd tegen HSC 3 kwam Vosmeer 4 pas laat op gang. Niet wat het spel betrof, maar wel wat de doelpunten aanging. De thuisclub nam in de eerste helft de leiding, maar door het niet benut ten van de diverse kansen kon Vosmeer deze achterstand niet meer goed maken. In de tweede helft werd het nog bedenkelijker want HSC produceerde een twee de treffer. Vanaf dat moment werd de Thoolse ploeg echter wakker geschud. Jaap Bos verkl einde de achterstand tot 1-2, waarna Gerrie Schot op schot kwam en met 2 doelpunten de overwinning onverwacht toch nog in Vosmeer handen schoot. Vosmeer 5 nam het op paas maandag op tegen koploper SCW, dat met Steenbergen 8 strijd om het kampioenschap. Dat Vos meer een zware wedstrijd tege moet zou gaan, was bij voorbaat al zeker. Man gaf desondanks flink partij en de kleine nederlaag kan dan ook als een redelijk resultaat gezien worden. In de eerste helft namen de bezoekers na een kwartier de leiding en kwamen na een half uur op 0-2 toen ze een strafschop in een doelpunt om zetten. Tien minuten voor rust was het Sjaak Hommel die met een prachtig afstandsschot vanaf de middenlijn de achterstand tot 1-2 terugbracht. In de 2e helft bleek SCW wel sterker, maar de ploeg verzuimde door bij een strafschop naast te schieten meer afstand te nemen van Vosmeer. Vijf minuten voor tijd leek de strijd definitief beslist te gaan worden, toen de Vosmeer-verde diging, met doelman Danny Vaders incluis, werd uitgespeeld, maar op het laatste moment voorkwam doelman Bas van El- zakker met e^n mooie redding een doelpunt. Vosmeer 5 en Vivoo 3 hadden za terdag nogal last van de warmte, maar desondanks slaagden beide ploegen erin één punt uit de strijd te slepen. De gasten pasten zich het eerst aan en namen na 10 mi nuten de leiding toen een vrije trap wegens teveel passen van doelman Danny Vaders werd bestraft. Een indirecte vrije trap vanaf de 16 meter lijn werd in 2e instantie door SCW hard in de bovenhoek geschoten. De gasten waren iets sterker, maar konden dit niet in doelpunten uitdrukken. Na de thee gooide de thuisclub er een schepje bovenop en het was aanvoerder Jos Vaders, die hal verwege de stand in evenwicht bracht door een voorzet van Ton- nie Kruf in te koppen. Beide ploegen streden hierna nog wel om het winnende doelpunt, maar gescoord werd er niet meer. De Vosmeer dames hebben de laatste thuiswedstrijd van deze competitie afgesloten met een 5-0 overwinning op Noordhoek. Met nog één uitwedstrijd voor de boeg tegen Marjola Girls kan men te rugzien op een goed gespeelde competitie, die een stijgende lijn in het Vosmeer spel geeft te zien. In de eerste helft was het Anita Goedegebuure die de score voor Vosmeer openbrak en dezelfde speelster zorgde er eveneens voor dat men met een 2-0 voorsprong de rust in ging. In de tweede helft werd het al snel 3-0 door een goal van Helma goedegebuure en na 15 minuten ondernam Toos Istha-Plompen een fraaie solo. De bal ging echter rakelings langs het Noordhoek- doel. Dit was uitstel van executie, want even later glipte Anita Goe degebuure door de Noordhoek- verdediging en scoorde 4-0. Toen ze na 6 minuten opnieuw te snel was voor de verdediging van de gasten, lobte ze de bal behendig over de doelvrouwe heen, wat 5-0 betekende. Marjan Verhoef scoorde enkele minuten later 6-0, maar deze treffer werd op advies van de Noordhoek grensjager we gens buitenspel afgekeurd. In de slotminuut van de wedstrijd leek deze speelster toch nog aan haar doelpunt te komen, toen ze alleen op de keepster afging. Die redde door het schot met haar been van richting te veranderen, waardoor men er enkel een hoekschop aan overhield. De tijd was te beperkt om deze nog te nemen, zodat het bij 5-0 bleef. De Thoolse motorcross club T.M.C.C. heeft met 300 belangstellenden tweede paasdag de eerste onderlinge wedstrijd gehouden op de baan van transport- bedrijf Geuze aan de Langeweg te St. Annaland. Er verschenen 16 motoren en 14 fiet sers aan de start. Behalve enkele kleine valpartijen waren er geen noemens waardige incidenten, zodat het Rode Kruis een gemakkelijke middag had. Fietscross 8 j: Anco Fase, 2. Peter Geuze, 3. Wilbert Dunki Jacobs 9 j: 1. Jacky Fase, 2. Johnny v.d. Jagt 10 j 1. Sjaak Fase 2, Mart Geuze, 3. Eddi Anthonisse 11/12 j.: 1. Guus Dunki Jacobs, 2. Andre Otten, 3. Martin van Popering 14 j: 1. Ivo Hage 2. Christian Otten 3. Arjen de Witte, motorcorss 125 cc: 1. Johan Fase 2, Sjaak Hommel, 3. Leon Hommel 4. Jaap den Engelsman, 5. Kees Stouten, 6. Abbie Snoep 7. Eric Stoutjesdijk 8. Kees Fase. 250 cc: 1. Theo den Engelsman, 2. Jo han Niemantsverdriet, 3. John van Gorsel 4. Johan Breure 5. Maarten de Groen 6. Frans Bevelander 7. Adrie Houke 8. Huib Houke. Iedere zaterdagmiddag van twee tot vier uur wordt er geoefend. In sporthal Meulvliet werden woens dagavond 18 april de voorronden ge houden voor de turnkampioenschap- pen nieuwe stijl van de regionale af delingen Tholen/Schouwen Duive- land. De organisatie was in handen van de Thoolse gymnastiekvereniging. Er werd gejureerd door Olympia-me- dewerkers en leden van de Zeeuwse- Brabantse Turnkring. Bij de moeilijke oefenstof All was er slechts één deel nemende groep (dit is WIK) zodat de ze rechtstreeks naar de finale in Mid delburg zal gaan op 19 mei. In de categorie BI, meisjes 12-13 jaar werd WIK I uit St. Annaland winnaar met een totaal van 116.50. Olympia 4 was tweede. Zij gaan beide naar de finale in Middelburg. De categorie D I (dames boven 16 jaar) telde vier deel nemende groepen: ook hier werd WIK I winnaar - 116.15. Olympia I werd 2e en S.H.F. 3e. Spido eindigde op de vierde plaats. WIK mag naarde.finale in Middelburg. Er was een goede pu blieke belangstelling en de wedstrijden verliepen op alle onderdelen op rol letjes. EEN GOEDE WERKINDELING IS DE VOORDELIGSTE HULP ZODRA de eerste beverige zonnestralen door het venster schijnen, blijkt zich bij veel mensen het natuurlijke instinct zich te manifesteren om te gaan schoonmaken. Zelfs in onze technocratische en chemisch geregel de maatschappijk schijnt dit oerinstinct niet onderdrukt te kunnen worden. Wellicht is het een soort nestendrang. Wat het dan ook zijn mag, als het eenmaal achter de rug is, geeft het toch een zekere vol doening! ZWARE EN LICHTE DAGEN AFWISSELEN DE traditie is tweemaal per jaar. In het voorjaar de grote- en in het najaar de kleine schoonmaak! Dank zij de mo derne hulpmiddelen is de schoon maak tegenwoordig minder afmat tend dan vroeger. Bij de voor berei ding ervan moet aan diverse punten worden gedacht: Kijk alvorens te be ginnen uw werkmateriaal na en zorg ervoor alles voor het 'grote gebeuren' in huis te hebben. Ook moet van tevo ren worden vastgesteld, welke repara ties moeten worden uitgevoerd. Ove rigens welke afspraken met gerenom meerde vakspecialisten gemaakt moe ten worden, zoals behangers, stof feerders, schilders, elektriciens, lood gieters en dergelijke. Een handige huisvrouw (of haar echtgenoot) kan veel kosten besparen, door kleine re paraties, die met de schoonmaak naar voren komen, zelf te verrichten. Van gerieflijk wonen en efficiënt en syste matisch werken kan pas sprake zijn als men alle in gebruik zijnde voorwerpen goed in orde houdt. Bijvoorbeeld door een druppeltje olie kan het vaak kost bare instrument een langere levens duur en een betere functie worden ge garandeerd. Bedenk wel een goede planning voor het werk, zodat weinig storing wordt veroorzaakt in het ge wone dagelijks leven. De stemming in het gezin mag niet lijden onder de schoonmaak. Werk daarom zoveel mogelijk kamer voor kamer af, opdat het hele huis niet van onder tot boven één chaos is. Wissel 'zware' dagen af met dagen waarop lichte voorberei dende werkzaamheden worden ge daan. Maak het uzelf gemakkelijk met uw gewone dagelijkse werk. Bijvoor beeld door tijdens de schoonmaak, eenvoudige maar toch goed verzorgde maaltijden te bereiden. Laat de huise lijke maaltijd nooit ontaarden in een korte schafttijd. NIET ZOMAAR WEGDOEN EIGENLIJK zouden we periodiek de balans van de inhoud van onze woning moeten opmaken en vervol gens de euvele moed opbrengen een rood potlood te handteren waarna we, voor ons waardeloos geworden voorwerpen gewoon wegdoen. Gooi niet alles weg. Tracht zoveel mogelijk een andere bestemming te vinden voor zaken die u op wilt ruimen. Alles heeft zijn waarde. Er is vast wel iets bij waar een ander blij mee is. Dit jaar bent u vast weer een heleboel tegen gekomen waarvan u dacht: Dat kan eindelijk wel eens weg. Dat dragen ze toch niet meer of daar spelen ze niet meer mee. Organisaties die zich be moeien met de noden van de derde wereld zijn dikwijls erg blij met kinder- meubilair, boxen, kleding, speelgoed en dergelijke. Fancy-fair, tombola's en zogenaamde rommelmarkten georga niseerd door bijvoorbeeld kerkelijke instanties en ook verenigingen, doet u plezier met de meest uiteenlopende zaken zoals; oude vazen, boeken, ser viesgoed, schilderijtjes, lampen, oude grammofoonplaten etc. Bejaardentehuizen zijn dikwijls blij met oude tijdschriften, soms hele jaargan gen tegelijk! Kindercrèches en kleuter scholen zijn ook blijde afnemers van zaken waarmee de kleintjes 'zoet' worden gehouden. Denk hieraan als u straks voor die uitpuilende kast staat. DENK OM UW RUG TILLEN is een kunst apart. Rugklach ten in de schoonmaaktijd worden ge woonlijk niet veroorzaakt door te zwaar tillen, maar door verkeerd tillen. U moet namelijk niet uw rugspieren, maar uw veel sterkere beenspieren ge bruiken. Goed tillen doet u op de vol gende manier: u zet de voeten iets uit- elkaar, vervolgens zakt u met een rechte rug door de knieën, daarna pakt u het voorwerp met de armen tegen het lichaam op. Meubels die niet of nauwelijks van hun plaats kunnen zoals kasten, dressoirs, pi ano's, zware bedden en dergelijk worden'afgedekt met stoflakens, res pectievelijk oud huishoudlinnen, dat daarvoor dienst kan doen. Tenslotte moet worden opgemerkt, dat een goede organisatie van tevoren belangrijk is, dat wil zeggen de voor bereidende werkzaamheden moeten reeds 'onzichtbaar' zijn afgehandeld, anders ontaardt de mooie lentetijd, zowel voor onszelf als voor ons gezin, in eindeloos lijkende, ongezellige we ken. De stichting recreatiewerk Zee land verzorgt jaarlijks op vele kampeerterreinen en stranden in de provincie activiteiten voor re creanten. Om ook dit jaar in de maanden juli en augustus dit werk weer te kunnen opzetten, heeft de stichting dringend behoefte aan vrijwilligers. Vrijwilligers zijn meestal jonge mensen (minimaal 18 jaar) die in het kader van hun studie, of ge woon omdat zij het fijn vinden twee weken of meer van hun va kantie aan recreatiewerk te beste den. Vaak zijn het kleuterleid(st)ers, jeugdleid(st)ers, studenten aan een sociale of paedagogische aca demie, cios- en mikojel-opleiding óf gewoon mensen die een sport ieve, creatieve of natuureducatie- ve interesse hebben en deze willen delen met anderen. Ook school verlaters en werklozen geven zich vaak op voor het recreatiewerk. Recreatiewerk omvat allerlei acti viteiten die in de vakantie en vrije tijd kunnen worden ondernomen. Hieronder vallen: -spel, sport, handvaardigheid, theater, natuur en milieu en amusement. Al deze activiteiten zijn uitsluitend be doeld voor recreanten die daar behoefte aan hebben. Juist voor deze groep vakantiegangers is re creatiewerk vaak hét succes van hun vakantie. Vrijwilligers die zich aanmelden bij de stichting worden op hun werkzaamheden voorbereid door middel van een weekend durende training. De training is kosteloos voor degene die zich bij de stich ting aanmelden en recreatiewerk gaan doen op een bij de stichting aangesloten projekt. Ieder die meer informatie wil, kan een informatieboekje en aanmel dingsformulier aanvragen bij: Recreatiewerk Zeeland, Mean derlaan 368, 4337 TS MIDDEL BURG, telefoon 01180-35832. In Bergen op Zoom vindt zaterdag het leesluisterfestival plaats met schrijvers, dichters en musici. Op tredende artiesten zijn onder meer: Kamagurka, Ton Vorsten- bosch, J. Bernlef, Julian With, Johnnie van Doorn, Jan Eijkel- boom," Victor Vroomkoning (Pa- blo Nerudaprijs 1984), Rein Bloem en Steven Menbrecht. Het festival vindt plaats in "Het Zwijnshoofd", Moeregrebstraat 18, Bergen op Zoom. Het begint om 19.45 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 13