SPlRT Vosmeer 3 overtuigend kampioen Er komt weer een schillenboer langs de deur! Donderdag 19 april 1984 EENDRACHTBODE 19 Aantrekkelijk voetbal Thol. Boys 3 Stavenisse wint met 1-2 WHS 3 gaf voorsprong prijs Blessure nekt SPS 2 Stavenisse 2 aan de winnende hand Nederlaag Smerdiek 3 NOAD 2 gelijk op de valreep Enerverende wedstrijd NOAD 3-SPS 3 Goede prestatie Smerdiek 4 WHS 5 had meer schutters dan S.C.S. 3 Kampioenschap ontglipt Smerdiek 5 Vosmeer 2 worstelde en ontkwam met 4-1 Vosmeer 3 kampioen Royale zege Vosmeer4 Winst Vosmeer 5 Vosmeer dames weten van geen ophouden Smerdiek dames gaan voor tegenstandsters door de knie Kampioenschap Vosmeer in zicht oefenvoetbal PAK EVEN UW ZAKBOEKJE Kunstenaars over de Delta Provincie draagt weggedeelten over aan Tholen optimaal en de Bredanaars namen flinke risico's: twee keer werd zeer gevaarlijk teruggespeeld op de ei gen doelman. Niet iedereen bleek tegen de kampioensdruk opgewassen en enkelen verloren hun discipline, waardoor ze een officiële waar schuwing kregen. Eerst Joop Quist, vervolgens Dim Verwijs die zijn buitenspel aanvocht en ten slotte Jos van Splunter, die voor de ogen van de scheidsrechter trappend wraak nam voor een stomp in z'n maag. 't Werd een slijtageslag en na twintig minuten kwam Jan van Dijke in het veld voor de gebles seerde Bram Kot. Vesting Boys gooide twee verse spelers in het strijdperk, wat twee goede kop ballen en een gevaarlijke vrije trap opleverde. Keeper Ligtendag keerde uitstekend. Noad verlangde naar het eindsig naal, maar de goed leidende scheidsrechter hield vol omdat er voor de vele blessures nogal eens gestopt was. Het verdiende kam pioenschap kon de' Fliplanders echter niet meer ontgaan en ook Vesting Boys had direct na afloop met voorzitter Hage bloemen voor de winnaar van de zaterdagcom petitie 83/84 in de le klas van de afdeling Noord-Brabant. De be geerde promotie naar de KNVB was een feit! NOAD 19-31 Vesting B. 19- 28 Family B. 19- 26 Rust Roest 19- 26 Seolto 19- 26 DSE 19- 17 Alliance 20- 15 FSV 19- 14 FCH 19- 13 WC 19- 9 Unitas 19- 5 Thol. Boys 3 heeft zaterdag met 3-2 verloren van FSV 2 na een wedstrijd waarin staaltjes van klasse-voetbal niet ontbraken. Tijdens de eerste helft was Tholen de betere ploeg en in de 13e mi nuut viel de openingstreffer door toedoen van Rini Potappel, 0-1. Tholen slaagde er niet in deze stand voor de rust op te voeren, wat gezien het spelbeeld wel tot de mogelijkheden behoorde. Na rust een agressiever FSV, dat al snel voor de gelijkmaker zorg de, 1-1. Een foutieve terugspeel bal van Tholen werd door de thuisclub onderschept, wat 2-1 voor FSV betekende. De Boys waren aangeslagen, wat gezien het veldoverwicht in de le helft niet verwonderlijk was. Met een vrije trap over de muur deed FSV er nog een schepje bovenop en werd het 3-1. Vlak voor het einde bracht Tholen de stand op 3-2, door een prachtig doelpunt van Hans van Daalen. De punten wa ren niet voor Tholen weggelegd, maar de mooie partij voetbal maakte wel iets goed. De uitwedstrijd tegen Wandelbos heeft Stavenisse een 1-2 overwin ning opgeleverd. In de 25e minuut nam Kees Smits uit een vrije trap de eerste treffer voor zijn reke ning, waarna 10 minuten later Dick de Jong voor het tweede doelpunt zorgde. Bert Mol en René vd Jagt kwamen in de tweede helft in het veld voor Ad Moerland en Paul Oostdijk. Ondanks enkele goede kansen voor de gasten viel in de 20e mi nuut het tegendoelpunt en was de stand 1-2. Zaterdag staat de thuiswedstrijd tegen Chrisljndia op het programma. Chrislandia 19-25 Gunners 19- 25 Vrederust 19-24 Stavenisse 19- 22 Beek V. 19- 22 VVR 19- 18 Terheyden 19- 18 DVO 19- 17 VB 19- 15 Wandelbos 19- 14 WSC 20- 10 In de niet zo gemakkelijke partij tegen Dinteloord 3 gaf de thuis club zaterdag toch tenslotte het heft uit handen. Wel kwam de thuisclub telkens op voorsprong, maar de conditie van Wim Snoep was niet van dien aard, dat hij de gewenste stootkracht kon leveren, terwijl Jan Mosselman ook wat ongeinteresseerd voetbalde. Wie Dinteloord een pinkje geeft, moet verwachten, dat de hele hand wordt ingepikt. Met meer goede kansen voor de thuisclub kreeg Dinteloord toch loon naar werken door bij het eindsignaal een 2-2 gelijkspel te kunnen begroeten. SPS 2 heeft zaterdag de uitwed strijd tegen Klundert 3 verloren met 3-0. In de eerste helft kwamen de gasten op een 1-0 achterstand, wat de SPS-leiding deed besluiten na rust twee wissels in het veld te sturen, namelijk Wim de Groot en Wim de Groen. In de 20e minuut in de tweede helft kreeg Jaap Ou- desluijs de bal tegen zin oog, zodat hij geblesseerd het wedstrijdter rein moest verlaten. Er werd ver der gespeeld met 10 man, terwijl de blessure van Oudesluijs zich lelijk aan liet zien en hij een oog arts moest raadplegen. De tegen partij tekende nog twee doelpun ten aan, zodat SPS met een 3-0 verlies de terugtocht aanvaardde. In een harde wedstrijd wist Sta venisse 2 donderdag in de wed strijd tegen WC 2 beide punten thuis te houden. Er werd hard ge werkt en in de eerste helft was Stavenisse de betere ploeg. Na ongeveer 20 minuten ging Kees Westdorp alleen door en met een hard schot tekende hij 0-1 aan. In de tweede helft gooide WC er nog een schepje bovenop, wat leidde tot hard spel en nu en dan zelfs tot onsportieve acties. Na een doelworsteling kwam de VVC- spits plotseling voor een leeg doel en dit betekende 1-1. Stavenisse trok massaal ten aanval en 10 mi nuten voar het einde werd jeugd speler Peter Neele door de VVC- doelman onnodig tegen de grond gewerkt. De penalty werd benut door Rien van Bloppoel. Eind stand 2-1. De thuiswedstrijd zaterdag tegen WHS 4 leverde Stavenisse een 3-0 overwinning op. De eerste helft gaf een gelijkopgaande strijd te zien met aan beide zijden enkele kansen. Stavenisse kwam op voorsprong door een prachtig doelpunt van Wim Klippel, toen hij uit een moeilijke hoek over de uitlopende keeper schoot, 1-0. Dit was tevens de ruststand. De twee de helft begon met vier wissels en Stavenisse nam steeds meer het heft in handen. Ook in deze wed strijd was het Peter Neele die in het strafschopgebied werd gepakt, nu door WHS-laatste man Iman Fase. Rien van Bloppoel benutte de penalty andermaal, 2-0. Vlak voor het eindsignaal kopte Dies Potappel uit een corner 3-0 in. Smerdiek 3 verloor in Bergen op Zoom de op één na laatste com petitie-wedstrijd met 4-1 van BVVB 2. De Smerdiekse ploeg kampte weer met een spelerste kort en reisde met 10 spelers, waaronder.een A-junior, af naar de voetballers van Bruijnzeel. Aanvankelijk bood het team van Kees Verkerke goed tegenstand. Sjaak Kwaak tekende met een schot bijna voor de openingstref fer De bal ging echter over. Tot aan de rust vielen er geen doel punten. In de tweede helft keek Smerdiek al snel tegen een 2-0 achterstand op. Hans de Korte bracht Smer diek weer terug in de wedstrijd, 2-1. In de slotfase stortte Smer diek in en moest nog twee tegen treffers incasseren. BVVB won met 4-1. NOAD 2 speelde zaterdag een uitwedstrijd tegen WC 2 met 2-2 gelijk. In de eerste helft was WC sterker dan NOAD, maar de des ondanks kregen de Fliplanders een goede kans op een doelpunt. Na een combinatie van Johan Fi- lius en Wim van der Ree kopte Jan Kot de voorzet echter over. In de 15e minuut een vrije trap voor WC, die fraai werd ingekopt, 1-0. Even later een goede pass van een WC-middenvelder op de spits. Hij maakte mooi af en de 2-0 was een feit. Vlak voor rust kreeg kee per Piet Wagertiaker nog een pri ma kopbal van WC te verwer ken. Wagemaker redde perfect. Na de rust verliet Arno Dieleman het veld voor Pim Dupon. Johan Filius ging op rechts goed door en passeerde enkele spelers. Filius gaf een goede voorzet op Wim van der Ree, die echter miste. Tonny van der Ree, Ko Verkerke en Jan van der Reest speelden alleen nog in de verdediging, terwijl laatste man Wim Verhage steeds op schoof. Even later pakte Wim van der Ree de bal af van over de een WC-er en speelde naar Jan Kot, die van 25 meter over de keeper heen op de lat schoot. De terug springende bal kon door Leo van Strien net niet worden bereikt. In de 20e minuut een mooi schot van Wim Verhage, wat goed werd ge stopt. Sam Everaers nam de stui tende bal direct op de schoen, maar de redding van de WC- keeper was prima, evenals even later bij een hard schot van Wim van der Ree. Vijf minuten voor tijd speelde een WC-er door de lucht terug op de keeper. Pim Dupon onderschepte de bal en scoorde beheerst, 2-1. NOAD kreeg nu de smaak te pakken, want 2 minuten later tikte Wim van der Ree de bal door naar Jan Kot. Kot passeerde de keeper en tekende 2-2 aan. In de laatste mi nuut speelde de overigens sterk spelende Ko Verkerke hard terug op doelman Piet Wagemaker, die met moeite een doelpunt kon voorkomen. NOAD 2 heeft even als vorig jaar een tweede plaats bereikt in de volgende week aflo pende competitie. Een mooi re sultaat, maar jammer genoeg niet genoeg voor promotie. NOAD 3 en SPS 3 hebben er op een zonnig Fliplands terrein met een 3-3 gelijkspel een leuke en enerverende ontmoeting van ge maakt. De Fliplanders namen ge lijk het heft in handen, wat al na 5 minuten succes opleverde voor de thuisclub. Na een voorzet van links kwam dé bal vlak voor het doel en in een wirwar van spelers gaf Kees Verstrate de bal het laatste tikje, 1-0. SPS 3 was wel even geschrokken, maar herstelde zich spoedig. Het spel golfde heen en weer en van krachtsverschil was weinig te merken. Na een half uur een hoge dieptepass. Keeper Bolier beoordeelde de bal ver keerd en de stand was gelijk, 1-1. Na rust hetzelfde spelbeeld, met aan beide kanten spannende mo menten voor de doelen. Tien mi nuten voor rust kreeg Adri Kaas hoek de bal toegeschoven op het middenveld, passeerde twee tegenstanders en haalde keihard uit. De SPS-keeper was totaal kansloos. Een prachtig doelpunt! Het antwoord van SPS bleef ech ter niet lang uit. Uit een vrije trap belandde de bal op de lat en kwam hierna voor de voeten van Han Lammering, die deze unieke kans niet onbenut liet. Even later een slechte terugspeelbal van NOAD-zijde en de toesprintende SPS-er Lammering lobde de bal bekwaam over NOAD-keeper Bolier heen, waardoor de mannen uit Poortvliet aan de leiding ston den met 3-2. Bij NOAD kwamen •twee wissels in het veld. R. Fon- teijne voor Gerard Verkerke en Jan Verwijs voor W. van Ieperen. De thuisploeg maakte zich op voor een slotoffensief en vlak voor tijd verscheen toch de gelijkmaker op het scorebord. Dit door een kopbal van Chiel Verschoor na een voorzet van Jan Verwijs. De punten werden tot tevredenheid gedeeld na een wedstrijd die goed werd geleid door scheidsrechter Hoefman. Smerdiek 4 speelde zaterdag de voorlaatste competitie-wedstrijd tegen het lager geplaatste BVVB 3. De thuisclub was in de eerste helft de betere ploeg. Na een kwartier stuurde C. dé Jonge via een pass H. van Houte alleen op de keeper af, maar van Houte faalde. Even later passeerde S. Lo-A-Sjoe zijn directe tegenstan der en hij trok de bal prima voor het doel, waarna van Houte de bal gemakkelijk intikte, 1-0. Hierna kwamen er nog legio kansen, maar ze werden niet benut. Rust stand 1-0. Na de rust kwam M. Balok in het veld voor M. van Zetten. Balok kreeg na enkele minuten de bal aangespeeld, die hij schitterend inschoot, 2-0. De wedstrijd verliep verder in een nogal rommelige sfeer, wat 10 minuten voor het eindsignaal in een tegendoelpunt resulteerde. Smerdiek kreeg het nog even moeilijk, maar hield de voorsprong desondanks kranig vast met als resultaat 6 punten uit de laatste 3 wedstrijden. Smerdiek 4 trad dinsdagavond aan tegen FC Bergen 2 versterkt met enkele invallers wegens het gebrek aan eigen spelers. De Bergenaren kwamen er in de eer ste helft niet aan te pas. Door het aanvallende optreden van Smer diek ontstonden er talrijke kan sen, die echter niet werden benut. Na een half uur counterde en door een foutje in de Smerdiek-verde- diging kwamen het Bergse elftal op 1-0. In de rust wisselde Smerdiek twee spelers. In de 10e minuut nam P. Henskens een hoekschop, die door een FC Bergen-speler achter de eigen keeper werd gewerkt, 1-1. Even later kreeg S. Lo-A-Sjoe de bal aangespeeld. Hij sprintte langs zijn tegenstander en schoot de bal vanaf 20 meter in de uiter ste bovenhoek, 2-1. Vlak voor het einde kreeg C. Stoutjesdijk de bal aangespeeld. Hij ging alleen op de keeper af en passeerde hem be heerst. Eindstand 1-3. In de partij tussen Stavenisse 3 en WHS 5 waren de groen-witten meer schotvaardig dan de thuis club. Met name een in de eerste helft veelvuldig gelanceerde Adri de Witte kreeg kaasje op het brood met een hattrick. Daarna was hij ook wel ver uitgeblust, maar zo'n voorsprong mag ook voldoende geacht worden. Nu had De Witte het in zoverre gemakke lijk, dat in het Stavenisse-doel een B junior de eer moest hoog hou den. Hij deed dat ook parmantig, maar bleek niet tegen de routine te zijn bestand van een voormali ge WHS 1 spits. Na de thee echter ging Stavenisse ten aanval en dat moest ook wel om de stand wat draaglijker te maken. Toen ook eens Ko óeuze in het WHS doel faalde, was het 1 - 3. Het werd toch eventjes wat benauwder, toen de thuisclub de achterstand tot 2 - 3 verkleinde, maar toen Henk Keur een keer ongehinderd in de Stavenisse verdediging mocht doordringen, werd de eindstand 2 - 4. Smerdiek 5 zag zaterdagmiddag tegen WC 5 in Halsteren het kampioenschap in de 4e klasse B aan de neus voorbij gaan. Het was eigenlijk een thuiswedstrijd voor Smerdiek: eerder in het seizoen slaagde Smerdiek er niet in om in de thuiswedstrijd tegen WC 5 genoeg spelers op de been te brengen. De wedstrijd ging toen niet door; voor straf werden twee punten in mindering gebracht en beslist werd tevens dat de ont moeting in Halsteren moest wor den overgespeeld. Smerdiek trad zaterdag met 10 man aan tegen WC, onder wie 3 B-junioren. De blauwen hadden geen schijn van kans in een wedstrijd die met vas te Smerdiek-spelers nog spannend had kunnen zijn. Tot enkele mi nuten voor rust hield Smerdiek de nul vast. Nog voor de thee liep WC uit naar 2-0. In de tweede helft maakte de Halsterse ploeg er 7-0 van. In de beginfase van de thuiswed strijd Vosmeer 2 tegen Meto 2 zag het er niet naar uit dat de thuis club met de ruime cijfers van 4-1 winnaar zou worden. Vosmeer werd stevig in de verdediging ge drukt door een enthousiast spe lend Meto dat zijn overwicht na 10 minuten spelen beloond zag met de openingstreffer. Geleide lijk worstelde Vosmeer zich echter onder de Meto-druk uit en kwam halverwege op gelijke hoogte door een mooi doelpunt van Kees Timmermans. Dit werkte inspire rend op het Vosmeer-spel en via een treffer van Jack Mosch kwam de thuisploeg vlak voor rust op voorsprong. Na de thee bleek Meto nog in zichzelf te geloven, maar hun dappere aanvallen liepen stuk op de Vosmeer-verdediging. Een mooie 1-2 combinatie tussen Ronnie Vaders en Jack Mosch stelde Mosch in de gelegenheid om zijn ploeg naar 3-1 te schieten. Vanaf de aftrap veroverde Vos meer het balbezit en Jos de Wit werd de ruimte ingestuurd. Hij verspeelde de bal enkele meters voor het Meto-doel via een Hoogerheidense verdediger, die de bal in de voeten schoof van Kees Timmermans. Die aarzelde niet lang en schoot Vosmeer naar 4-1. De slotfase van de wedstrijd gaf Vosmeer nog gelegenheid om verder uit te lopen. Een minuut voor tijd kopte Ronnie Vaders een hoekschop in de linkerboven hoek, maar een Meto-verdediger greep in en verwerkte de bal op nieuw tot een corner. Hieruit volgde weer een prachtige kopbal van Ronnie Vaders, die buiten Met nog twee competitiewedstrijden voor de boeg, is het derde elftal van Vosmeer met zeven punten voorsprong op de naaste concurrent Dosko 6 overtuigend kampioen geworden van de 3e klas 310 afdeling Noord- Brabant zondagcompetitie. De kampioensploeg met begeleiders, staande v.l.n.r. Rien Tholenaar, Frank v.d. Zande, Peter de Jager, André Hommel, aanvoerder Rien Wessels, Daan Vaders, Frank Timmermans, John Hommel, Hans Vogel, Ardy v.d. Zande, en leider Ad Goedegebuure. Knielend v.l.n.r. Frans Teijns, Jack den Hollander, Kees Timmermans, Wim Quaak, Jan Geuze en Jan Duine. Meti cht k tegen de lat terecht kwam. Het bleef 4-1. Vosmeer 3 stond zondag voor de moeilijke taak om in de thuis wedstrijd tegen BSC 7 met het oog op het kampioenschap de volle winst binnen te halen. Met wat oudere spelers in de achterhoede en enkele snelle jeugdspelers voorin, gaf BSC Vosmeer uitste kend partij. In de 13e minuut kreeg de thuisclub echter zijn eer ste kans via Frank Timmermans, die echter zijn afstandsschot van 30 meter rakelings langs de krui sing zag gaan. In de 20e minuut nam de thuisclub toch een voor sprong, toen Hans Vogel een hoekschop op maat in het BSC- strafschopgebied liet neerdalen, die door Frank Timmermans werd ingeschoten. Vosmeer had even later pech toen een af standsschot van Kees Timmer mans via de paal rakelings naast ging. De BSC-voorhoede bleef de volle aandacht vragen van de Vosmeer-verdediging, maar doel man Danny Vaders voorkwam met enkele mooie acties tegen doelpunten. In de 2e helft ging Vosmeer fana tiek op zoek naar het 2e doelpunt. Dit kwam er na 10 minuten door een fraaie treffer van Frans Steijns, maar dit leverde nogal wat BSC-protesten op, waarbij aan vankelijk twee spelers naar de kleedkamer werden verwezen. Toen ook de rest van de BSC- ploeg meeging, leek het erop dat de wedstrijd zou worden gestaakt. Bemiddeling van het Vosmeer- bestuur voorkwam echter een vroegtijdig einde en met twee nieuwe spelers in de selectie keer de BSC terug op het veld. Sportief gezien was er de laatste 35 minu ten geen vviltje aan de lucht al werd de score niet meer opge voerd. De prima BSC-doelman was heer en meester in de lucht en greep steeds tijdig in bij de vele Vosmeer-aanvallen. Kees Tim mermans moest zich nog gebles seerd laten vervangen door Jack den Hollander, die met een boog- bal nog bijna voor de derde treffer zorgde, maar de bal ging rakelings over. In de slotfase was Hans Vo gel nog dicht bij de derde goal, toen hij op een dieptepass alleen voor de BSC-keeper verscheen, maar de bal schoof voorlangs. Het eindsignaal werd tenslotte met vreugde begroet en voorzitter Ko Verhees bood de spelers bloemen aan wat de aanzet was tot een kampioensfeestje, dat later nog wel dunnetjes zal worden overge daan. Vosmeer 4 heeft in de thuiswed strijd tegen Dosko 7 een ruime 7-0 overwinning behaald. De wed strijd was nog maar 30 seconden oud toen de thuisclub de score opende door een treffer van Toni Lindhout. Gerrie Schot nam ver volgens vijf minuten later de tweede treffer voor zijn rekening en dezelfde speler was in de 14e minuut opnieuw productief met het derde doelpunt. De goal van Leen Moerland bracht de voor sprong op 4-0, waarna Gerrie Schot nog voor rust het vijfde en zesde doelpunt aantekende. Na de thee kreeg Vosmeer de wind mee en een overwinning met dubbele cijfers leek mogelijk. Het bleek echter dat men in de eerste helft veel energie was kwijtgeraakt. Via een doelpunt van opnieuw Leen Moerland liep Vosmeer uit naar 7-0 en daar bleef het bij. Vosmeer doelman Rein Hendrikse voork wam met een fraaie redding nog een Dosko-treffer en in de laatste minuut schoot van der Plas voor Vosmeer uit vrije positie nog ra kelings voorlangs het Bergse doel. Vosmeer 4 haalde donderdag avond de thuiswedstrijd tegen WWV 2 in. Het leverde nogal wat problemen op om een elftal bij elkaar te krijgen, omdat door werkzaamheden veel spelers ver hinderd waren. De bezoekers be gonnen fel en namen al na 3 mi nuten de leiding, het duurde tot halverwege de eerste helft voor Kees Potappel Vosmeer op gelijke hoogte bracht, 1-1. Met een doel punt 10 minuten voor de thee ging WWV toch met voorsprong de rust in. Na de pauze moest Vos meer het gaan maken, maar de uitvallen van de bezoekers waren vol gevaar. Een mooie redding van doelman Rein Hendrikse voorkwam dat WWV op 1-3 kwam, waarna Vosmeer tijdens een slotoffensief dicht bij de ge lijkmaker was. Zo schoot Gerrie Schot van dichtbij rakelings over en een poging van Toni Lindhout ging net naast. Drie minuten voor tijd scoorde Kees Timmermans met een afstandsschot de gelijk maker, maar deze werd op advies van de WWV-grensjager afge keurd. In een onvriendelijke sfeer werden de laatste minuten uitge speeld en bleef het 1-2. Vosmeer 5 heeft de competitie wedstrijd tegen Moerstraten 4 omgezet in een 1-3 overwinning. Men legde de basis voor deze zege in de eerste helft toen de ploeg regelmatig scorend naar een 0-3 voorsprong uitliep. Tonnie Kruf opende de score en tekende ook het tweede doelpunt aan. De der de treffer kwam van de voet van Frans Jansen, zodat Vosmeer met 0-3 de rust inging. In de tweede helft beperkte men zich tot het vasthouden van de voorsprong, maar in, de slotfase moesten de gasten Moerstraten toch een tegentreffer toestaan, waardoor de eindstand op 1-3 kwam. De Vosmeer dames hebben de thuiswedstrijd tegen Rood Wit in een 2-0 overwinning omgezet. Ze begonnen de wedstrijd zonder de geroutineerde verdedigster Ria Rijnberg-den Engelsman en Toos Istha-Plompen. De jeugdige in valsters Ella Kruf en Anita Ver hees weerden zich echter goed en laatste vrouw Marion Capelle speelde met veel inzet en overtui ging. Het was Anita Goedege buure die voor rust Vosmeer naar een 1 -0 voorsprong schoot. In de tweede helft drukte Vos meer het lichte veldoverwicht vit in een tweede treffer van Helma Goedegebuure. Bijna werd het nog 3-0, maar een schot van Anita Verhees ging rakelings langs de verkeerde kant van dichter bij Moerse Girls gekomen, dat in de uitwedstrijd tegen Marjola Girls niet verder kwam dan een gelijk spel. Met nog twee wedstrijden te gaan hebben de Moerse Girls nu twee punten voorsprong op de Vosmeer dames, die alleen nog met de Zundertse ploeg kans ma ken op de titel. De Smerdiek dames hebben het in de uitwedstrijd tegen SVD uit Driewegen niet kunnen bolwer ken. Het Thoolse dameselftal ver loor na moedig verzet met 4-2. Een reden hiervoor zou de onvol ledigheid van de Smerdiekse ploeg kunnen zijn; door werk zaamheden en ziekte kwamen twee speelsters niet opdagen, zo dat men meteen al een veer moest laten. Desondanks begonnen de gasten goed en werd er hard ge werkt. Een SVp-aanval op het Smerdiek-doel was echter teveel voor de keepster, zodat het 1-0 werd. Nog voor rust liepen de tegenstandsters uit tot 3-0. Na de thee gooide Anita van Zet ten zich fanatiek in de strijd. Zij brak alleen door en bracht de stand op 3-1. Even later waagde zij een nieuwe poging, wat het tweede Smerdiek-doelpunt tot gevolg had. Het tegenoffensief van SVD was was echter voor de gasten te fel, waardoor de 4-2 eindstand in het voordeel van de tegenstandsters een feit werd. ^Vosmeer heeft zondag een vriendschappelijke uitwedstrijd tegen derde klasser afd. Noord Brabant Vivoo met 3-3 gelijkge speeld. Het was een sportieve ontmoeting, waarin Vosmeer na 10 minuten aan de leiding kwam, toen Leo Polderman een mooie pass gaf aan Rien Vaders, die de Huibergse doelman kansloos liet, 0-1. Even later werd het 0-2 toen een mooie combinatie tussen Fred Hommel en Frans Verhees door Rien Vaders werd afgerond. Vlak voor rust zorgde Adrie Capelle voor 0-3 toen hij een hoekschop van Leo Polderman inkopte. Een misverstand tussen Henk Potap pel en Sjaak Hommel gaf de thuisclub echter toch de moge lijkheid om de rust met 1-3 in te gaan. Trainer Jan Verreijen ver trok hierna richting Heerle, waar hij de komende tegenstander Sprundel met 3-0 zag verliezen van HSC. De opdracht om blessurevrij de wedstrijd uit te spelen, was de re den dat Vosmeer in de 2e helft zijn voorsprong inleverde. Naaste concurrent Grenswachters speel de met 0-0 gelijk tegen, SVC, dat hierdoor op 6 punten achterstand kwam. j_|et paasweekend geeft Vosmeer nu twee mogelijkheden om kampioen te worden. Om za terdag de titel al te grijpen moet men winnen van Sprundel, maar Vosmeer kan eventueel ook op tweede paasdag toeslaan tijdens de uitwedstrijd tegen DSE in Et- ten, of de week daarop in het thuisduel tegen SAB. Puntenver lies van Grenswachters en SVC kan eveneens de helpende hand bieden. Vosmeer Grenswachters SVC NSV ODIO Welberg Sprundel Kaaise Boys HSC SAB DSE 1798 1879 18 8 6 17 7 5 1766 1866 18 6 6 17 6 2 19 5 3 1728 1835 0 26 34- 19 2 23 29- 15 4 22 19- 18 5 19 27- 19 18 24-21 18 25-27 18 22- 26 14 22- 25 11 13 15-25 7 12 17- 25 10 11 20- 34 De huidige tendens van herge bruik van produkten, zie de gla sophaaldienst die reeds op het ei land Tholen loopt, wordt binnen kort aangevuld met een huis-aan- huis ophaaldienst van schillen, brood en andere afvalprodukten van levensmiddelen, zoals dat in sommige kernen op Tholen al loopt. De neefs Izaak en Izaak van Dijke, samengekoppeld tot de Fa. van Dijke, zijn enkele maanden grondig in de weer geweest om zich te orienteren over een derge lijk project. Een vorm van milieu bewust zijn, idealisme en uiter aard ook een gevoel van commer cie werd door de beide heren sa mengevoegd en na vele bespre kingen, onderzoekingen, infor maties en een portie durf, gaat de Firma van Dijke vanaf de ko mende maand mei in de kernen Tholen en Oud-Vossemeer van start. Van gemeente-zijde kregen zij veel steun bij hun initiatief, vooral de heer Nuijten verleende volop medewerking. Een deskun dig adviseur op bedrijfs-econo- misch terrein, dhr. P. Bolsius, gaf de heren van Dijke het laatste zetje in de goede richting en nu kan men binnenkort een van de medewerkers verwachten die het bij de ophaaldienst behorende at tribuut, de stevige plastic emmer, huis-aan-huis komt afleveren. Het is allemaal als volgt geregeld: Wekelijks komt de Fa. van Dijke met een bestelwagen langs de deur om de bewuste emmer leeg te maken. Daarin kan men als ge zin alle afvalprodukten van groente, aardappelen, brood, e.d. deponeren. Met uitzondering van uien en prei. Deze afvalprodukten zijn namelijk smaakbedervend in het veevoer. De vroegere schil lenboer is thans gemoderniseerd. De produkten die opgehaald zijn worden meteen afgevoerd naar een bedrijfshal, waar de op brengst via een lopende band door medewerkers wordt gesor- THOLEN do 26 apr soosmiddag ANIB, Meulvliet za 28 apr rommelmarkt, 10 u. wo 9 mei reis bejaardensoos Den Haag SINT ANNALAND za 21 apr dansavond, dorpshuis, 20 u. do 26 apr filmavond 1' Esperance, Wellevaete, 20 u. ma 30 apr rommelmarkt, Bieren straat, 9.30 u. ma 30 apr oriëntatierit, start WHS-terrein, 16.30 u. ma 23 apr crosswedstrijden TMCC, terrein Langeweg, 14 u. SINT MAARTENSDIJK vr 20 apr paasklaverjaswedstrijd De Pendelaars, café Smerdiek, 20 u. za 21 apr internationaal voetbal- tournooi, sportpark Haestinge 11-17 u. di 1 mei 1 mei-viering PvdA, Vara en FNV, Café de Sport, 20 u. OUD VOSSEMEER vr 20 apr sport- en spelavond Jong Vosmaer, Vossenkuil, 19.30 u. za 28 apr viswedstrijd 't Scharret je, 14 u. do 3 mei prestatieloop v.v. Vos meer, Vossenberg, 18.45 u. za 5 mei oefen-hippisch-concours, ijsclubterrein, 10 u. POORTVLIET za 12 mei caravankeuring VVN, garage de Graaf, 8.00 u. za 12 mei voetbaltournooi SPS, sportterrein, 11 u. BERGEN OP ZOOM 14apr-23juli tentoonst. Brabantse schorren, Markiezenhof 15 apr-14 mei "Etta Meier", schilderijen, Etcetera za 28 apr leesluisterfestival, Het Zwijnshoofd, Moeregrebstr. 20 u. film film film ROXY 2: Deense Snoepjes In Ti- rol-vr& za 21.15 u. zo ma 2 LIS u. 16 jr Robin Hood - a.l. za 14 19 u. zo ma 14, 16.30 19 u. CINEMACTUEEL 1; Ciske de Rat - a.l. di wo 19.30 u. vr 20 u. za 15, 17.15, 20 22.15 u. zo 15, 17.15,20 22.15 u. ma 15,17.15 20 u. Robin Hood - a.l. di wo 14 u. CINEMACTUEEL 2; Ciske De Rat-a.l. do 20.30 u. vr 19 21.15 u. za 14, 16.15,19 21.15 u. zo 14, 16.15, 19 21.15 u. ma 14, 16.15, 19 21.15 u. di wo 14 20.30 u. CINEMACTUEEL 3: Schatjes - 12 jr do 20 u. vr 19 21.30 u. za 14, 16.30, 19 21.30 u. zo 14, 16.30, 19 21.30 u. ma 14, 16.30, 19 21.30 u. di wo 14&20u. teerd en uitgezocht op scherp (de grote schrik van elke veehouder). Verder zal het produkt doordat het gekookt wordt, meteen wor den verpulverd en worden gevrij waard van botulisme, een ziekte die ontstaat in afvalstoffen. De ophaaldienst moet volgens de ini tiatiefnemers haalbaar zijn. Een gemiddeld gezin produceert na melijk per week zo'n 3 kg. afval. Deze produkten komen in de vuilniszak terecht. Worden ze we kelijks opgehaald dan scheelt dat Gedeputeerde staten hebben ze ven kunstenaars in de provincie uitgenodigd tot het maken van een schets-ontwerp met als thema Delta. "De Delta als specifiek na tuurgebied, zijn geschiedenis, zijn ecologie en technologische ver worvenheden (bijvoorbeeld de dammen) is het-thema waarop de inzending zal worden beoor deeld", schrijven gs in hun brief aan de kunstenaars. Overigens hebben de kunstenaars de vrijheid het begrip Delta in zijn meest brede betekenis te interpreteren. De kunstenaars zijn Gustaaf van der Braak, Vlissingen, Gerrit van der Ven, Zi^rikzee, Gust Romijn, Dreischor, Wim Riemens, Mid delburg, Wim Buys, Middelburg, Ed Reebergen, Wissenkerke en Hans Lücken, Westdorpe. Gs schrijven dat hun keuze is ge baseerd op de kwaliteit van de kunstenaars en op de diverse technieken en vakgebieden, zoals fotografie, plastisch werk, grafiek en schilderkunst. Iedere kunstenaar mag meerder ontwerpen indienen, maar gs wij zen er op, dat de adviescommissie aankopen beeldende kunst er maar een of in ieder geval een beperkt aantal ter uitvoering aan hen zal voordragen. De andere werken komen in de provinciale kunstcollectie. Per ontwerper is een honorarium van 3.000,— beschikbaar. Uiterlijk 1 juli 1984 moeten de ontwerpen bij de pro vincie zijn ontvangen. Bekeken wordt of de kunstwerken in het najaar tentoongesteld kunnen worden in het Zeeuws museum in Middelburg. Al het werk wordt - na afrekening - eigendom van de provincie. in het gebruik van de vuilniszak ken, terwijl men voor het gebruik van de plastic-emmer maandelijks één gulden betaalt (exploitatie kosten). Jaarlijks is dat dus twaalf gulden, doch minder vuilniszak ken gebruiken levert toch ook een zekere besparing op. Conclusie is dus volgens de Firma van Dijke dat het voor een gezin beslist niet duur is, terwijl er medewerking verleend wordt aan iets heel nut tigs in deze tijd, nl. recycling (hergebruik). Uit cijfers blijkt dat gemiddeld 80% van de mensen bereid is hun afvalprodukten apart te houden om deze via een ophaaldienst in te leveren. Er wordt, aldus de nieuwe firmanten voor gezorgd dat de leeggekapte emmer niet vuil aan de straat wordt teruggezet. Op de auto wil men deze emmer zo hygiënisch mogelijk reinigen. Een nieuwe onderneming op het eiland Tho len dus, die in de pas gestarte in dustriehal te Sint Maartensdijk gevestigd zal worden. De start is voorzichtig, maar gezien de voor bereidingen, en rekenend op de medewerking van alle inwoners, hoopt men over niet al te lange tijd het rayon verder over het ei land uit te breiden. De provincie Zeeland heeft op Tholen enkele weggedeelten in eigendom, beheer en onderhoud, die voor overdracht aan de ge meente Tholen in aanmerking komen. Dit geldt voor het binnen de bebouwde kom van Stavenisse gelegen gedeelte van de weg St Maartensdijk-Stavenisse (Post- straat), lang 144 meter en de voor het grootste deel binnen de be bouwde kom gelegen Spuidam te Scherpenisse, lang 90 meter. In afwachting van de totstandko- ming van de wet sanering wegen- beheer zal aan Tholen voor het onderhoud een jaarlijkse vergoe ding worden uitgekeerd, die bij het van kracht worden van deze wet wordt beëindigd. Komt de wet niet tot stand dan kan de jaarlijkse vergoeding alsnog wor den afgekocht. Tevens zal aan de gemeente Tho len een vergoeding van 15.000 gulden worden uitgekeerd voor achterstallig onderhoud.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 19