y mm Zonnige Rode Kruisloop met minder deelnemers PLAATSELIJK NIEUWS 3,95 PLAATSELIJK NIEUWS PLAATSELIJK NIEUWS T andemtocht voor blinden Donderdag 19 april 1984 EENDRACHTBODE SINT-ANNALAND SINT MAARTENSDIJK POORTVLIET SINT- PHILIPSLAND FREESIA'S PAASROLLADE Q oc KALKOENFILET OF KALKOEN SCHNITZEL o Cr GEKOOKTE TONG Q0 EISALADE 1 SLAGERIJ BOSMAN 01677-2573 De zevende Rode Kruisloop Tholen is zaterdag in tegenstelling tot vorig jaar een zonnig festijn geworden. Hoewel het aantal deelnemers minder was(700 ten op zichte van 912 in 1983), ging er toch nog 1200(1500) gulden naar de Thoolse Rode Kruiscolonne voor de aankoop van materiaal. De organisatoren spraken dan ook van een succes omdat ze er financieel heel goed uitgesprongen waren. Minder scholieren 15 SINT MAARTENSDIJK OUD VÖSSEMEE JACOBAPOIDER STAVENIS J STAVENISSF POORTVl IET NIEUW VOSSEM I OUD VOSSEMEER JACOBA POLDER NIEUW VOSSEMEER ENISSE SINT PHILIPSLAND OUD VOSSEMEER SINT MAARTENSDIJK ANNA JACOBAPOIDER IIDER NIEUW VOSSEMEER THOlEN STAVENISSE SCHERPENISSE sF SCHERPENISSE SINT PHil IPSLAND OUDVOSSEMEER SINT ANNAl AND SINT MAARTENSDIJK ANNA THOlEN STAVENISSE SCHERPENISSE enigszins met Nazi-Duitsland te maken heeft, doet voelen. Maar ook "de Kamenier'\ door Emmy Lopez Dias, en "Huwelijken" de eenakter van beide vrouwen, was perfect van spel. De haast geluid loze tekst, soms nauwelijks hoor baar maar toch goed verstaan baar, en dan weer het boze stem volume dat deze eerste klas actri ces ten gehore brachten, 't was al lemaal een staaltje van professio neel toneel. De ontknoping van "De Overledene" een meer hu moristische eenakter, gaf een vro lijk slot aan deze avond. De kunst, om zo'n klein publiek, zulke echte kunst met een grote K te brengen, is een kunst apart. Zangkoor treedt op Het Chr. gemengd zangkoor luis tert twee paasvieringen op. Zater dagavond om zeven uur van de R.K. kerk in Haestinghe te Sint Maartensdijk en zondagavond om half zeven in de eigen N.H. Kerk. Stroomstoring in Molenstraat Een stroomstoring heeft donder dagmorgen een aantal bewoners van de Molenstraat veel ongemak bezorgd. Tegen zes vur viel de stroom uit, waarna de gealar meerde PZEM-ploeg er tien voor tien in slaagde het defect te ver helpen. Het euvel bleek te zijn ontstaan in het pand Molenstraat 8. M. Voormeulen hoogste serie In de competitie van biljartver eniging Krijt op Tijd heeft bij het A-team H. Van Daalen de kortste partij gespeeld in 29 beurten. M. Voormeulen, hoogste serie, 12 ca ramboles. Uitslagen: P. Moer- land-M. Voormeulen 0-2, M. Goudzwaard-C. de Koning 0-2, M. Istha-H. van Daalen 0-2, F. Hommel-I. Schetters 0-2. B-team: W. de Leeuw, hoogste serie, 5 ca ramboles, C. Steenpaal, kortste partij, 31 beurten. Uitslagen: A. Brusselaars-A. Havermans 0-2, M. Moerland-C. Steenpaal 0-2, W. de Leeuw-A. Goudzwaard 2-0. Bij de warme (paas)-bakker De leerlingen van de le en 2e klas van de Sint Antoniusschool heb ben een bezoek gebracht aan warme bakker Van Mierloo. Zon dag 6 mei doen deze kinderen hun eerste communie. Omdat bij de voorbereiding hiervan "de weg van het brood" ter sprake komt, sloot het bezoek aan de bakker hier uitstekend bij aan. De leer lingen bakten zelf een mini broodje, koekjes en een paas- haantje. Van de paashaantjes wordt een palmpaas gemaakt, waarmee de kinderen zieke en oudere mensen zullen verrassen. Bestrating Hoenderweg In verband met het gereed komen van de houtskeletbouw huizen van de woningstichting Beter Wonen aan de Hoenderweg heeft het gemeentebestuur de aanleg van de definitieve bestrating aan besteed. Aannemingsbedrijf Joh. van Vossen en zn mag het karwei voor 12.250 gulden, exclusief btw, uitvoeren. De Vrouwenvereniging D.E.L. hoopt D.V. op 25 april een verko ping te houden ten bate van de Zending, van 2 tot 5 uur in het ver enigingsgebouw van de Ger. Gem. te St. Annaland. Van harte wel kom op onze verkoping. Het bestuur. Advertentie I.M. Er is een parkeerterrein Vijf automobilisten kregen een boete omdat ze zaterdagmiddag tijdens de voetbalwedstrijd WHS- Oranje Wit hun voertuig ondanks de borden toch langs de Dorpsweg geparkeerd hadden. i Inbraak veilingwet In het nog leegstaande perceel van voorheen Cebeco Landbouwme chanisatie aan de Veilingweg - waar transportbedrijf J.H. van 't Hof wordt gevestigd - zijn ruiten vernield en een deur meegeno men. Voor de inbrekers viel er verder in de nog leegstaande wo ning niets te halen. Bejaardenreis 8 mei naar Lim burg. Vertrek 8 uur Brugstraat. Opgeven J. Gunter, tel. 2118. Advertentie I.M. Biljartvereniging De Hoop In de competitie van biljartver eniging De Hoop staat W. Rijn berg nog steeds op kop. Hij zorgde voor de hoogste serie met 17 ca ramboles, hoogste gemiddelde van 4.4 en de kortste partij met 17 beurten. Uitslagen: W. Vroegop- W. Rijnberg 4.54-10, T. van Poortvliet-G. Rijnberg 10-8.18, J. Burgers-J. Keur 6.75-10, H. Dij- kema-R. Kaat 9.11-10, G. Fase-F. Ketting 6.96-10. Stand: 1. W. Rijnberg 21-193.12 p. 2. G. Rijn berg 20-185.72 p. 3. J. Keur 23- 185.70 p. 4. W. Vroegop 21-180.49 p. 5. F. Ketting 20-179.85 p. 6. T. van Poortvliet 20-176.20 p. 7. J. Burgers 19-16%.50 p. 8. R. Kaat 21-164.00 p. 9. H. Dijkema 19-160.90 p. 10. W. Fase 18-158.03 p. 11. G. Fase 18-156,61 p. 12. H. Ridderhof 19-151.98 p. 13. W. Snoep 17-138.00 p. Smash blijft in 4e klas Het tafeltennisteam Smash heeft zaterdag het 4e klasserschap net behouden. Een verlies met 9-1 had degradatie naar de 5e klas betekend, maar zover kwam het niet. Dankzij 3 punten Van Johan Snoep en één punt van Christian van 't Hof bleef Smash I een ver nedering bespaard. Het 2e senio renteam heeft de competitie met een 9-1 verlies afgesloten. Tegen het sterke Markiezaat 3 redde Kees Rietveld de eer. Smash 3 trad aan tegen het Markiezaat 5. Hoewel de bezoekers slechts twee man sterk waren, werd het toch een spannende wedstrijd, die de Smashers met 8-2 wonnen. Wim Slager en Henk Van der Steen bleven ongeslagen. De junioren verloren met 6-4 van TCO uit Os- sendrecht. Naast 2 overwinningen van Ad van 't Hof wonnen Johan Gunter en Sjoerd van Loon ieder één partij. De pupillen versloegen in de strijd om de 2e plaats de talenten van Vice Versa uit Ou denbosch met 6-4. Met het berei ken van de tweede plaats op de ranglijst overtreffen de jongste Smashers al hun clubgenoten. Bakkerij Ewoud van der Maas is wegens vakantie gesloten van 23 april tot en met di. 8 mei. Attentie: de winkel is dus woensdag 9 mei weer open. Advertentie I.M. Kleurwedstrijd brandweer Ter gelegenheid van de inge bruikneming van de nieuwe brandweerauto wordt op de lage re- en kleuterscholen een kleur wedstrijd gehouden. De zestien beste inzendingen (voor elke klas is er een prijs) worden Koningin nedag 30 april tentoongesteld tij dens een open dag in de brand weerkazerne. Dan kan de nieuwe brandweerwagen met ingebouw de pomp en hoge drukspuit wor den bewonderd. De kleurpla- ten(een aparte voor de kleuters, een voor de lagere en een voor de hogere klassen) worden beoor deeld door de onderwijzers van andere school dan waarop de kinderen zitten. Sloop en woningbouw De panden Tienhoven 1 en 3 worden afgebroken in het kader van de uitvoering van het sane ringsplan Kom. In verband met die afbraak dienen er aan de vrij komende gevel van de woning Tienhoven 5 voorzieningen gé- troffen te worden. De gemeente raad trok er maandagmiddag geld voor uit. De raad nam verder een voorbe- reidingsbesluit om de bouw van een bedrijfswoning voor dhr. J. den Engelsman aan de Veiling- weg mogelijk te maken. Dat is in strijd met het bestemmingsplan Buitengebied omdat het een agrarisch technisch hulpbedrijf betreft, gebouwd op een perceel met landbouwbestemming. De bouw past echter in het bestem mingsplan Bedrijfsterrein Vei lingweg, zodat de raad er geen moeite mee had. Oud papier voor de Zending ho pen wij weer op te halen op dins dag 24 april 's avonds om half 7. Advertentie I.M. Bedankt Ds. E. Venema uit Middelburg bedankte voor het beroep dat de Gereformeerde Gemeente op hem had uitgebracht. De door de Hervormde Gemeente beroepen ds. van Trigt uit Aalst, die zondag preekte, kreeg maandagavond grote belangstelling bij een ken nismaking met gemeenteleden in het N.H. verenigingsgebouw. Zaterdag crossen De Thoolse motorcrossclub T.M.C.C. houdt zaterdagmiddag om twee uur op het terrein van transportbedrijf Geuze aan de Langeweg de eerste clubwedstrij den voor motor- en (brom-)fiets- crossers. Snelheidscontrole In de Poststraat zijn 10 april bij een snelheidscontrole twee auto mobilisten bekeurd. Voor het overtreden van de winkelslui tingswet kreeg zondag H. een proces-verbaal. Hij had zijn win kel 15 april open. S.C. Stavenisse 20 jaar De voetbalvereniging S.C. Stave nisse heeft zaterdag haar 20-jarig bestaan gevierd. De feestavond ging vergezeld van een prijsui treiking en Amerikaanse verlotin gen. Secretaris A. Elenbaas con stateerde, dat het de vereniging in twintig jaar niet slecht was ge gaan. Zo'n 7 a 8 jaar geleden werd er nog gevoetbald aan de Oude- landsedijk en nu is er een prachti ge accommodatie: sportveld, trai ningsveld, kleedlokalen en kanti ne. Dé secretaris noemde 't een prestatie van (voormalige) bes tuurders de vereniging zo op te werken. Negen leden zijn al 20 jaar lid: Jan Dorst, Jaap van Haaften, Bert v.d. Jagt, Arie Nee- Ie, Koos van Oeveren, Flip de Rijke, Wim Steendijk. Heir. Ver maas en Jaap Wesdorp. De secre taris prees verder de activiteiten commissie en de lotenverkopers ten bate van de lichtinstallatie, alsmede de sponsors A. en L. Marien, M. en J. Smits en A. Enk. Steigerwald. Zij ontvingen bloe men. In aanwezigheid van wacht meester der Rijkspolitie G. van 't Slot werden de prijzen getrokken door de sponsors en de hoofdprijs door oud-voorzitter E.J. Joppe. Tenslotte zorgde de Dreaming- band voor gezellige muziek. Steeds meer fietsinteresse Bij "Tandje Bij" komt er steeds meer belangstelling voor de we kelijkse toertochten. Na een be scheiden start in 1981 rijden er momenteel gemiddeld 15 leden mee en dat is een leuke ontwikke ling voor de rood-witte brigade. Zondag en maandag kwamen 16 fietsers aan het vertrek. De kara vaan toerde over Thoolse en Bra bantse polderwegen en boekte 127 km. bij in het klassement. Om trent het tempo zijn er geen pro blemen, want jong en oud zijn in staat de ritten te volbrengen. Zondagmorgen een rit naar de Rijzende Weg in Woensdrecht en vervolgens naar Huybergen en Wouw. Op 29 april een halve dagtocht vanaf 8.00 uur naar o.m. Putte, Kalmthout, Nispen, Wouw, Kruisland en Steenbergen. Op zaterdag 5 mei de trimmersronde van Scherpenisse (13.30 uur) en de kennismakingsrij, van '"t Koetshuys" staat gepland voor zaterdag 12 mei, gelijktijdig met de nationale fietsdag. De Bidon ging zondag met 22 leden op weg voor een rit van 70 km. door W. Brabant. Het weer was goed. Joop Bogaard van de volgwagen had 5 wielen te verwisselen. Maandag ging er 15 leden mee voor een rit Halsteren-Nw. Vossemeer, St. Annaland terug naar het clublo kaal over 48 km. Dorpsweg 11 4694 BT Scherpenisse Tel: 01666-2639 Advertentie I.M. Aanrijdingen Toen P.C. de J. dinsdag met zijn auto in de omgeving van de Oost- singel/Tazelaarstraat reed, stak plotseling een hond over. Het dier ontsprong de dans, maar de auto werd voor 600 gulden beschadigd. Op de Provincialeweg was er bij een uitrit een aanrijding. N. van B. wilde met zijn auto de weg oprij den toen A.M. over de voorrangs- weg naderde. Er ontstond flinke blikschade. Bij de Rieburch werd met een steen een ruit ingegooid, vermoedelijk tijdens het week einde. Nog meer solisten Er blijken nog meer solisten in de prijzen gevallen te zijn bij het na tionaal muziek-, zapg- en solis tenconcours op 7 april te Hille- gom. Nico Franke behaalde op elektronisch orgel een le prijs in de 4e afdeling met 150 punten voor minuet Chretien. Angelina Lindhout le pr. 4e afd. 156 p. op elektr. orgel met zondagmorgen, Corine Oudesluijs le pr. ere afd. 174 p. op elektr. orgel met Perles de Cristal. Addy v.d. Hoek, zang, kreeg in de 4e afd. een le pr. met 160 p. voor Panis Angelicus met orgelbegeleiding van Lian Geb raad. Viering 1 mei P.v.d.A., Vara en FNV organise ren een gezamenlijke 1-mei-vie- ring(dag van de arbeid om acht uur in café de Sport. De dag van de arbeid betekent voor de be trokken organisaties nog iets, want de oude slogan 'vrede, ar beid, brood' is een van de begin selprincipes van PvdA-politici, de socialistische omroep Vara en de vakbeweging FNV, die de belan gen van de arbeiders en zo indi rect ook hun brood willen be schermen. PvdA-voorzitter Joh. Snoep uit St. Annaland zal de 1- mei-viering na het beluisteren van oude strijdliederen openen. Daarna wordt een videofilm van vijftig minuten over de vredesde monstratie vertoond, waarop twee medewerksters van de beweging 'vrouwen voor vrede' een toelich ting geven. De organisatoren ho pen op een grote opkomst. Grondverkoop De heren C.M. Jansen en P.M.B. Bijl hebben de achter hun huis aan de Hogeweg gelegen ge meentegrond gekocht. Hierdoor kan een grotere achtertuin aange legd worden. De gemeenteraad had maandagavond geen bezwa ren. Reputatie bevestigd "De uitstekende reputatie werd weer eens bevestigd" aldus de ju ryleden Nico Schrama en Ad de Groot over het Smalstads man nenkoor, dat zaterdag in Roosen daal meedeed aan de regionale koordagen van dé Koninklijke Bond van Zand- en Oratoriumve renigingen in Nederland. In de kring traden vrijdag, zaterdag en zondag 38 koren op uit Zeeland, Brabant en Belgisch Vlaanderen. Het twaalf leden tellend mannen koor o.l. v. Jan Wesdorp bezit volgens de jury prachtig stem- menmateriaal, waarmee voortref felijk wordt gewerkt. "We hebben met genoegen geluisterd naar de klankvorming, homogeniteit, dy namische tegenstelling, kleur nuances, uitspraak, enz. en hopen u nog vaak te horen. "Succes", al dus de juryleden. Er werden zes nummers uitge voerd in het Frans, Duits en En gels van Poulenc, Grety, Dvorak, Bridge, Hobbs en Saintis. Het Smalstads Mannenkoor luistert eerste Paasdag 's morgens een kerkdienst op in Oosterland en 's avonds in de plaatselijke Reho- bothkerk waar oud-predikant ds. J.J. Roodsant zal voorgaan. Op 19 mei wordt meegedaan aan het concours van de Zeeuwse zan- gersbond in Middelburg en in de loop van juni zal in 'de Ark' van Vrederust een kerstplaat worden opgenomen die in oktober uit komt. Ramen Rehoboth-kerk hersteld De met stenen kapot gegooide glas in loodramen van de Reho- bothkerk zijn inmiddels hersteld. Om het vernielrisico zoveel mo gelijk te beperken heeft men voor de ramen tevens plexi-glas aange bracht. Afgewacht moet worden of de genomen voorzorgsmaatre gelen aan hun doel zullen beant woorden. Klaverjasclub Smalstad Met 71464 punten staat Ton Struik nog steeds bovenaan de ranglijst van klaverjasclub Smal stad, gevolgd door Cock van Gas teren met 68855 p. 3. Bram van Beveren 67293 p. 4. Silvia van Gasteren 67221 p. 5. Aad van Hulsel 66777 p. 6. Kees Landa 66595 p. 7. Coby van Hulsel 66479 p. 8. Simon Meijer 66275 p. 9. Frans Meijer 65405 p. 10. dhr. Klomps 64793 p. T.C. Zeelands Welvaren Na koude en winderige ritten, zit heide fietsers de laatste keren toch wel mee, met lekker fietsweer, met name weinig wind, kunnen er weer langere ritten gereden wor den zoals zondag naar de rijzende weg en terug, goed voor 60 km. Na deze rit staan er nog 8 man aan kop van het klassement met 350 km. Er zijn in totaal 20 man ge klasseerd. Op 25 maart nam de tourclub ook nog deel aan een zaalvoetbaltoernooi van de Kwastjes in Meulvliet, waar zij een fraaie 2e plaats behaalden. Emailleren als hobby Woensdag 11 april hield Mw. Moermans een lezing, voor de Plattelandsvrouwen, over email leren. Emailleren is het verwerken van hele kleine stukjes of poeder glas op zuivere metalen, en die in een oven worden gesmolten op 800 graden Celcius. Sinds de 16e eeuw wordt het veelvuldig ge bruikt bv. in kerken, maar in de 16e eeuw voor Christus werd het ook al gebruikt. Nu is het voor velen een leuke hobby geworden, met vele mogelijkheden. Na het bewonderen van de vele sieraden en gebruiksvoorwerpen ontving Mw. Moormans als dank een ca deaubon en een bloemetje, waar na met de leden nog enkele rond jes bingo werd gespeeld. Vrouw versloeg alle mannen Zaterdag heeft de "Zeebaars" haar 3e bekerwedstrijd gehouden. De vis was niet aanwezig, maar het weer maakte alles goed. Van de 43 deelnemers kregen er 9 beet. Mevr. G. Geluk versloeg alle mannen met de grootste bot. 1. mevr. G. Geluk 460 pnt.; 2. Jos Poot 405 pnt.; 3. J. Ligtendag 380 pnt.; 4. A. Deurloo 360 pnt.; 5. P. Ista 270 pnt.; 6. C. Tichem 260 pnt.; 7. Jaap Poot 220 pnt.; 8. A.v.d. Hoek 210 pnt.; 9. M. Keur 170 pnt. Vijftig scherpe patronen L.D.J. vond vrijdag samen met vrienden bij de losplaats van het gemaal de Noord zo'n vijftig scherpe patronen van ongeveer 7 cm lang. Ze namen het gevaarlijke goedje mee naar huis, waarna de ouders de politie op de hoogte brachten. De opzichter van Staatsbosbeheer ontdekte, dat jongeren van het terrein van de T.B.I. schuimplastic (tempex) meenamen en het dan ergens in de Pluimpot weggooiden. Dat ve roorzaakt in het natuurgebied een rommel. Goedkopere aankoop huis Mevr. M. Bolier-Quaak krijgt 6500 gulden minder van de ge meente voor aankoop van het perceel Lenteplein 1. Vorig jaar september was dat aangekocht, maar gedeputeerde staten keur den dat raadsbesluit niet goed wegens strijd met het financieel belang van de gemeente. Ook de directie van de Volkshuisvesting had bezwaren tegen de hoogte van het aankoopbedrag en de bijko mende vergoedingen, zoals die door de stichting Adviesbureau Onroerende Zaken te Rotterdam was berekend. Na overleg met alle betrokkenen is er volgens b en w een aanvaardbaar compromis be reikt, waarmee de gemeenteraad maandagavond instemde. Gedeputeerde Staten hebben ook het raadsbesluit van december tot aankoop van een garage van J.C. Bijnagte nog niet goedgekeurd. De raad is ingelicht over verda ging van de beslissing door g.s. De gemeenteraad wijzigde het bestemmingsplan Kom voor de bouw van zeven bejaardenwonin gen in het verlengde van de Bea- trixlaan. Om de grond zo opti maal mogelijk te benutten is het aantal en de vorm van het bouw blok zodanig, dat de strook woondoeleinden niet geheel wordt aangehouden. Huishondenshow op 30 april Op'maandag 30 april om 10 uur wordt door verschillende honde ninstructiegroepen uit de regio een huishondenshow gehouden op het gemeentelijk sportveld aan de Langeweg. Huishonden met en zonder stamboom vanaf 6 maan den kunnen meedoen. De meeste hondenbezitter beperken zich tot het uitlaten en verzorgen van hun viervoeter. Dat het anders kan, wordt op deze dag duidelijk ge maakt. "Met eenvoudige oefenin gen kan de hond veel plezier be leven en daarbij kan de baas een belangrijke rol spelen. Sportieve prestaties komen dan binnen handbereik. Er wordt in twee groepen gewerkt en voor beide zijn er mooie prijzen te verdienen. Iedere deelnemer ontvangt een mooi aandenken aan deze huis hondenshow. Zaterdag 21 april om negen uur is er op het terrein aan de Langeweg een VH-examen in vier afdelingen. Pakwerker is Rien v.d. Jagt uit Oud-Vossemeer en de wedstrijdleiding berust bij A. Broekhuizen uit Poortvliet. Paasviering Zondagsschool De zondagsschool Kleine Kracht viert zondagmiddag om half drie het Paasfeest in 't Ouwe Raed'uus, waarbij iedereen van harte wel kom is. hairstyling shop /^vVLEEN RIJSTENBIL F op laf spraak^ Qiolenstraat 31 W oud vossemeer telefoon 01667 2563 Advertentie I.M. Geslaagd seizoen 't Centrum Toneelvereniging 't Centrum heeft vrijdagavond het wintersei zoen afgesloten. In de Tolrustzaal werd voor de derde keer het blij spel Bruintjes bier bruist beter op de planken gebracht. Eerder had men succes tijdens de première en de contactavond van het Rode Kruis. Bij alle uitvoeringen was er volop waardering van het talrijke publiek. Men kon terugzien op een geslaagd seizoen, ondanks een rolwisseling na de eerste voorstel ling, aldus regisseur G. Uijtdewil- ligen. De slotuitvoering vond plaats in het bijzijn van ongeveer 30 belangstellenden; een geringe opkomst, wat waarschijnlijk te wijten was aan de (te) late plan ning. Dhr. Broekema bedankte de toneelspelers en medewerkers, waarna met begeleiding van het orkest "Melando's" werd gedanst. Opknapbeurt Ons Dorpshuis Er gebeurt nogal wat in Anna Ja- (obapolder, zei burgemeester Vo gel maandagmorgen bij de inge bruikneming van de drukriole- ring. Niet alleen met woningbouw en bestratingen, maar ook onder de grond met de riolering. En er zijn zelfs plannen om Ons Dorps huis te vernieuwen. Dit is met na me nodig voor het Reformato risch Vormingsinstituut en het totstandbrengen van energiebe sparing. Weekendvoordeel: MET GROEN ruime sortering tuinplanten, heesters, boompjes, coniferen, enz. Bij aankoop van SO, tuinplanten 10% KORTING Bloemenhandel J. WALPOT Voorstraat 39 - Tel. 3143 Advertentie I.M. Slechte vangst De Makreel Zeehengelclub De Makreel heeft tijdens de eerste competitiewed strijd van het seizoen slechte van- gresultaten geboekt. De wedstrijd, die werd gehouden aan de Zt*d- dijk, leverde Rien Geuze 135 punten op, terwijl L. Quist bij de senioren met 25 punten de 2e plaats bezet. Bij de jeugd behaal de Tonny Verwijs 500 punten, 2. Johan van Moort 225 p. 3. Marcel Kosten 165 p. 4. M. Breeman 150 p. De volgende wedstrijd is gep land op 12 mei van elf tot twee uur in de Van Haaftenpolder. Schaakcompetitie DSVF In de onderlinge competitie van DSVF werden de volgende par tijen gespeeld: Junioren begin ners: Miranda Timmers-Cindy Reijngoudt 1-0, Egiene Nijpels- Berry Timmers 0-1. Junioren ge vorderden, einde bekerronde: Jac de Reus en Nico vd Hoek 1-0. Competitie: K. Verkerke-Jeroen Breeman 0-1, Denny Reijngoudt- Karly Nijpels 1-0, Sander Malis- Kees Verkerke 0-1. Senioren: P. Reijnngoudt-H. Wagemaker 1-0 (reglementair), H. Nijpels-R. Faasse 1-0 (reglementair). Plattelandsvrouwen staan niet alleen De plattelandsvrouwen hielden hun maandelijkse bijeenkomst in de Druiventros samen met de NCVB uit Anna Jacobapolder. Presidente mevr. Van Dijke ver welkomde alle aanwezigen, met name de gaste mevr. Van Pelt van de stichting "Los-vast" uit 's Her togenbosch. Mevr. van Pelt ver telde over het alleen zijn. Zij be nadrukte het leren omgaan met alleen zijn, waar iedereen eens voor komt te staan. De oorzaak kan een gedeeltelijke leegloop in het gezin zijn, isolement en egoïs me, of scheiding. De spreekster noemde een weduwe "de meest gerespecteerde alleenstaande". Ook een ongetrouwde vrouw staat alleen, een oude vrijster volgens de volksmond. Mevr. van Pelt maakte hier een vrij-stèr van; een ster in het vrij-zijn en dit is volgens haar een kunst apart. Het alleen komen te staan is een proces met veel vallen en opstaan en ondanks In de aanbieding: 500 grU.03 500 gr- OiOO BIEFSTUK c oc 250 grO.ZO 1 00 gbrI .00 1 50 grI aOO Advertentie I.M. alle hulp van buitenaf, is het iets dat zelf verwerkt moet worden. Het was een boeiende lezing en een geslaagde avond. Op woens dag 16 mei is er een excursie naar bakkerij vd Est, terwijl 14 juni het jaarlijkse reisje op het programma staat. Men zal dan onder meer een bezoek brengen aan de modeltui- nen van Rob Herwig in Lunteren, Kasteel Amerongen en het tegel museum Otterlo. Soepele controle jachtakte Voor controle van wapens en ver lenging van de jachtakte trok de politie er meestal zelf op uit. waarbij uren verloren gingen om dat men de betrokkene soms niet thuis aantrof. Er kwam een ande re regeling, waarbij de jachtakte houders werden opgeroepen hun wapen op het politiebureau te la ten controleren en de akte via een secretarie-ambtenaar te laten ver lengen. Dat gebeurde maandag en donderdagmiddag en zater dagochtend. 't Bleek een succes volle oplossing. Noad in t.v. quiz In de directe t.v.-uitzending Na tionale Olympische Sportquiz van de NCRV heeft het jeugdteam van Noad maandagavond een fraaie zesde plaats behaald. Leo Zuidweg, Edwin Hage, Rinie Fi- lius en Wim van Nieuwenhuizen kwamen o.l.v. Dick Passchier en Judith Bos tijdens de eerste ronde van tien vragen goed in beeld en ook prima uit de bus. Ze stonden op de eerste plaats. Na vier ron den van veertig vragen kwamen ze echter 4 punten te kort om in de finale door te dringen, Dat deed overigens niets af aan de plezieri ge dag in de Meerpaal te Dronten o.l.v. Nel Kornaat en verschillen de supporters. Vlak voor de uit zending kregen de deelnemers nog een telegram van het thuis front, waarin ze veel succes wer den gewenst. Judith Bos noemde Noad eerst een atletiekclub, maar dat foutje werd in de tweede ron de hersteld. Iedereen kreeg een walkman (hoofdradio) cadeau, waarna de lange thuisreis werd aanvaard. Om twee uur kwam men tevreden thuis. Paasconcert goed bezocht Ongeveer 300 toeschouwers heb ben het paasconcert van de Ver enigde Fliplandse Koren bijge woond. Wethouder L. Walpot hield een openingswoord, waarna in samenzang psalm 43 werd ge zongen. E)e Chr. Gem. Zangver. Maranatha zong onder andere het lied Almachtig verheven Heer. terwijl het jeugdkoor Van knop tot'bloem U zij de glorie van G.f. Handel ten gehore bracht. Soli Deo Gloria vertolkte onder meer het gezang Geprezen zij God op zijn heilige troon. Jeanine Bree man nam het solo-werk voor haar rekening met het zingen van Wat zou de wereld anders zijn? Cres cendo zong o.l.v. F. Breeman on der andere Troost mijn volk. ter wijl VZOS met een paascentrale veel succes oogstte. Als laatste trad het Fliplands Mannekoor op onder leiding van C. den Braber. Deze dirigent heeft het koor 11 jaar geleid, maar is genoodzaakt deze functie wegens drukke werkzaamheden te beëindigen. Dhr. L. Neele bedankte in zijn slotwoord het talrijke publiek voor hun komst, waarna met sa menzang de avond werd besloten. In het Thoolse bosje, waar het in 't warme zonnetje volop voorjaar was met bloeiende bloemen en ontluikende knoppen, hadden de kinderen op de 1 km een fraaie route langs de molen. Totaal ging er dankzij de deelne mers aan de Rode Kruisloop al 11.000 gulden naar de colonne. Loco-burgemeester J. Versluijs, die het startschot op de I en 2 km loste, uitte zijn waardering voor de initiatiefnemers, die heel wat vrije tijd in de organisatie steken. Vanaf de Markt gingen de lopers over de Molenvlietsestraat, door het Bosje naar de Oudelandse- poort en -straat op de finish af, waar ze limonde kregen, alsmede bokkepootjes, een sticker, Rode Kruis button en een sleutelhan ger. 't Was ideel weer voor de deelnemers en kijkers. Op de 1 en 2 km waren er 480 deelnemers, waarbij Age Zand bergen le werd in 3.54.5 min 2. Jochem Lievens 3.57.3 min 3. Kees Jan Weijler uit St. Annaland in 4.07.2 min. 2 km: 1. Serge Lievens 7.30.7 min 2. René Bevers uit Tholen 8.11.4 min 3. Agnes Rovers 8.20.5 min. Op de 3 en 6 km waren er 70 deelnemers, wat een tegenvaller was. De organisatoren schreven dat toe aan schoolvakanties en verminderde belangstelling van middelbare scholen, alsmede clubcompetities bij atletiekver enigingen in Steenbergen en Zee land. Jacky van Hooydonk won de 3 km in 12.54 min 2. Bert Roog- aerdt 12.56 min 3. Jack Smeets 13.03 min. 6 km: 1. Kees Franken 26.31 min 2. Lorent Bouwels uit Putte 26.32 min 3. Sjef Kuyten 26.45 min. Uitermate tevreden waren de or ganisatoren over de 150 wed strijdlopers op de 10 en 15 km, want in Halsteren waren er on langs "maar 38 en in Steenbergen 50. Jan Guiljam uit Kapelle, lid van AV 56 uit Goes en trouwe Rode Kruisloper, won de 10 km in 39.02 min 2. Frans Kerstens van Thor Roosendaal in 41.10 min 3. Mar tin Franken van Spado Bergen op Zoom in 42.44 min. Bij de dames won mevr. Hooge- waard van Olympia Halsteren de 10 km voor Corrie Jeroense uit Oud-Vossemeer. De 15 km moest het zonder Ko v.d. Griek(militaire dienst in Duitsland) en Rinus Jeroense(ge- blesseerd) doen. Minus Schoonen uit Halsteren was er wel, na vrij dag in 1.08 uur de Nederlandse militaire Jcampioenschappen op de halve marathon gewonnen te hebben. Hij liep vanaf het start schot aan kop, gevolgd door Mi- chiel Houdijk, die echter al snel moest afhaken. Schoonen zege vierde met een halve ronde (ruim 1 km) voorsprong in 51.44 min. In het achtervolgende groepje zat Wim van Dijke uit St. Maartens dijk, die met 55.04 min derde werd en zijn ploeggenoot Jan Hoogerwaard van Olympia Hal steren voor moest laten gaan in 54.30 min. Dankzij de medewer king van het bedrijfsleven stond er voor de Rode Kruislopers een prima prijzentafel klaar alsmede de Philip Morris trofee voor de winnaar van de 15 km. Zaterdag 2 juni organiseert de Stichting Ons Zeeland de jaarlijk se tandemtocht voor blinden en slechtzienden, waaraan ongeveer 60 deelnemers met hun tandem genoten uit heel Nederland mee zullen doen. Dit jaar is het eiland Tholen uit gekozen. Het vertrekpunt is de Vossenkuil in Oud Vossemeer, waar vandaan via Tholen naar Sint Maartensdijk wordt gefietst. Na Stavenisse en Sint Annaland eveneens met een bezoek te heb ben vereerd, hoopt men om vier uur weer in de Vossenkuil terug te zijn. Een EHBO-ploeg van het Rode Kruis zal de tocht begelei den.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 15