Ijverig predikant ds. M.D. Geuze verliet Hervormd St. Annaland 'CDA geheel los van geref. belijdenis' Masters of Middelburg 3 vergunningen pzem ZEELAND IN DE PEN De Zeeuwse bevolking D Prestatieloop v.v. Vosmeer Donderdag 29 maart 1984 I N HEHOEP Provinciale staten van Zeeland houden vrijdag 6 april, 10.00 uur, hun maandelijkse vergadering. Vergaderplaats is de sta tenzaal, Abdij 1 1Middelburg. Subsidies monumenten Verbetering wegen Inzameling afval Veerse archieven Encyclopedie COM M I SS I K S Volksgezondheid Planologie On-line-catalogus Organisatie onderzoek PSD Woonlasten 'Die dominee zou iedereen zalig willen maken' Met een oproep voor gebed en oprechte liede en een waarschuwing voor twee dracht heeft ds. M.D. Geuze zondagavond afscheid genomen van de Hervormde Gemeente Sint-Annaland, met 673 belijdende en 1195 doopleden de grootste op Tholen en Sint-Philipsland. Ouderling M.J. Ampt sprak van een ijverige dienstk necht in 't Woord. In de morgendienst had hij nog zeventien nieuwe lidmaten bevestigd. Eén toespraak Paulus' voorbede Liefde fundament Secretaris SGP-studievereniging: Volgens secretaris G.D. Roeland van de SGP-studie- vereniging Calvijn heeft het CDA de binding met de gereformeerde belijdenis geheel losgelaten. Hij zei dat op de algemene ledenvergadering in het verenigings lokaal van de Oud Gereformeerde Gemeente te Sta venisse. Stemmenverlies Muziek gevaarlijk -4 G 3" O CD CD 3 CD 3 C 3 CO CD CD CD 3™ (TQ CO !L o> CD 3 NI CD 3 Q) 3 S Q_ CD 3 provinciale griffie ABDIJ IEUWS Binnenkomst vloot - schilderij van A P. van de Venne "Masters of Middelburg" is de naam van een tentoonstelling die gedurende de maand maart wordt gehouden bij kunsthandel Water man aan het Rokin in Amsterdam. De expositie is dus nog maar kort te zien; voor de liefhebbers is het echter een genot de uitvoerige catalogus met talrijke reproduk- ties in kleur te bestuderen. De ca talogus is in het Engels gesteld; belangrijk element vormt een drietal studies: Sam Segal bestu deerde de stillevens van Middel burgse schilders, Guido Jansen onderzocht genrestukken, land schappen en portretschilderkunst in de Zeeuwse hoofdstad en Noortje Bakker verzorgde de bio- grafiën van de schilders. Tentoonstelling en catalogus zijn eeri eerbetoon aan Laurens J. Bol voor zijn belangrijke bijdragen op kunsthistorisch gebied. In zijn Middelburgse tijd heeft Bol de basis gelegd voor zijn diepgaande kennis van de kunstgeschiedenis van de zeventiende eeuw. Vooral mogen we hier noemen zijn uitge breide studies over Middelburgse schilders: zijn werk over de schil dersfamilie Bosschaert, bloemen schilders bij uitstek, kreeg al spoedig uitgebreide faam. In boekvorm verscheen zijn studie over de Middelburgse schilder van stillevens Adriaen Coorte. De in 1898 geboren Bol werkt nog on verdroten voort. Zijn studie over Adriaen van de Venne, die thans in afleveringen in het tijdschrift Ta bleau verschijnt, zal in boekvorm worden uitgegeven. In de catalogus is opgenomen een toespraak van directeur-generaal dr. S.H. Levie van het rijksmu seum te Amsterdam; in 1 982 zei Levie ter gelegenheid van de ver schijning van Bols boek "Goede onbekenden", Laurens Bol te zien als de grote meester van de meesters van het tweede plan. Onder de titel "De Zeeuwse be volking" is een informatieblad verschenen met daarin inwoner aantallen, bevolkingsprognoses en verloop van de bevolking in Zeeland. Aandacht wordt ook besteed aan de leeftijdsopbouw, de beroepsbevolking en de poli tieke gezindheid van de Zeeuwen bij de laatste verkiezing van de le den van de tweede kamer (1982). Het informatieblad is verder ge vuld met tabellen en een kaartje. Het is gratis verkrijgbaar bij het bureau voorlichting van de pro vincie, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31395. Het is juist zijn grote verdienste de meesters naar voren te halen die lang in de schaduw van de grote meester hebben geleefd, soms zelfs in het duister van de verge- telheid zijn geraakt. Ter ere van Bol is in de catalogus een bijdrage opgenomen met bio grafische gegevens (en een por tret) van de hand van Ingvar Berg- ström. Deze kunsthistoricus stelt dat het onderzoekswerk van Bol stoelt op de meest solide basis: de intensieve beschouwing van de schilderijen zelf. Andere mensen die in de catalo gus aan bod komen zijn: Philips Angel, Balthasar en Hans van der Ast, Christoffel van den Berghe, Laurens Bernards, de familie Bos schaert, Adriaen Coorte, Laurens Craen, Dirck van Delen, Jacob Jacobsz. van Geel, Johannes Goedaert, Mattheus Adolfsz. Mo lanus, Daniel van den Queecbor- ne, Frangois Rijckhals, Eeuwout Adriaensz. van Schagen, Karei Slabbaert, Jeronimus Sweerts en Adriaan van de Venne. Staten vergadering Dinsdag 3 april, 10.30 uur houdt de commissaris der koningin (in zijn functie van voorzitter van het college van gedeputeerde staten) zitting in een AROB-zaak. Het gaat om een kwestie waarin bij stand is geweigerd aan een inwo ner van Middelburg op grond van art. 45 van de algemene bij standswet (spoedshalve bijstand). De AROB-commissie uit gedepu teerde staten houdt dinsdag 3 april tweemaal zitting. De eerste is om 11.00 uur. De heer mr. A A. den Hollander uit Middelharnis maakt namens de heer J. Leene bezwaar tegen de weigering van verklaringen van geen bezwaar van gs (gevraagd door b en w van Westerschou- wen) voor de bouw van een paar- denschuilplaats in Renesse. De tweede hoorzitting is om 1 1.30 uur. Het gaat om het be zwaar van mevrouw J.H.H Meeuwissen-Verhoef uit 's-Heer- Hendrikskinderen. Gs hebben haar aangeschreven het recla me/verwijsbord, dat zij langs de weg Zierikzee-Goes heeft ge plaatst, te verwijderen. Alle zittingen zijn openbaar en worden gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42 in Middelburg. Gs geven de staten een overzicht van de subsidies voor restauratie en onderhoud van monumenten over 1 983. Er is gesubsidieerd in woonhuizen, molens, kerken en kastelen. Per 31 december 1983 was er ruim ƒ1,1 miljoen in het monumentenfonds van de pro vincie. Er is vorig jaar een dikke 2 miljoen uitgekeerd. Gs vragen de staten 70.000,— voor grondaankoop De grond is nodig om de weg tussen Westka- pelle en Domburg te kunnen ver beteren; de werkzaamheden hou den verband met de dijkverster king tussen de twee dorpen. De staten hebben vijf ton uitge trokken voor extra onderhoud aan provinciale wegen. Gs delen hun nu mee dat asfaltbeton kan wor den aangebracht op delen van de wegen Breskens-Sluis, IJzendij- ke-Sluiskil, Goes-Wilhelminadorp en Oostburg- IJzendijke. Ook twee fietspaden krijgen een asfaltdek- laag: het pad tussen Vlissingen en de Sloehaven en dat langs de weg IJzendijke-Sluiskil. De staten wordt gevraagd akkoord te gaan met deze opzet. 13.000,— is nodig voor de eind vorig jaar gehouden inzame lingsactie restanten (land- bouwjbestrijdingsmiddelen Bij de actie werd ongeveer 1 7.000 kilo gram aan bestrijdingsmiddelen ingenomen; het leeuwedeel is af gevoerd naar de Afvalverwerking Rijnmond, rond de 500 kg, be staand uit spuitbussen en na- triumchloraat, is afgevoerd via de Staten beslissen over on-line-catalogus SAVM, een samenwerkingsver band voor afvalverwijderingVoor de actie was in eerste instantie ƒ15.000,beschikbaar, maar door het grote aanbod is ƒ9.000,extra nodig. Om de kredietaanvraag voor 1 3.000,- rond te maken is een bedrag van 4 mille nodig voor de afvoer en verwerking van kwikhoudende bestrijdingsmiddelen uit voor gaande acties; pas sinds kort heeft Rijnmond hiervoor een ver werkingsmethode. Gs vragen de staten de gemeenten in Zeeland financieel te steunen als zij depots inrichten voor de in zameling van klein chemisch afval (oude medicijnen, fotochemica- liën, afgewerkte olie enz.). Het zal niet nodig zijn dat iedere gemeen te zo'n depot heeft, want er kan ook regionaal worden gewerkt. Op Schouwen- Duiveland gebeurt dit al en de gemeente Terneuzen heeft zich bereid verklaard een re gionale functie aan het depot toe te kennen. Bij de inzamelpunten kunnen ook bestrijdingsmiddelen worden aangeboden. Gs denken aan een provinciale bijdrage van een gulden per 100 inwoners per maand. B en w van Veere vragen de pro vincie om geld voor de inventari satie van de archieven van de he ren en vrouwen van Veere. Het gemeentebestuur heeft zich o.a. bereid verklaard een archivaris aan te stellen. De staten wordt voorgesteld ƒ80.000,— uit het welzijnsfonds beschikbaar te stel len. Op de valreep kan nog worden aangekondigd de vergadering van de commissie geestelijke ge zondheidszorg en zwakzinnigen zorg van de provinciale raad voor de volksgezondheid op donder dag 29 maart, 10.00 uur. De commissie praat over adviezen voor een socio-woning op Schou- wen-Duiveland en dagverpleging in inrichtingen voor geestelijk ge handicapten. Verder is er de nota uitgangspunten planning in de psychiatrie. Ook op 29 maart maar om half acht 's avonds, vergadert de commissie ambulancevervoer uit ging tot het aangaan van een re kening-courant overeenkomst met het Koninklijke Zeeuwsch Genootschap der wetenschappen van 100.000,— Op die ma nier wil het Genootschap de uit gave van het derde deel van de Encyslopedie van Zeeland voorfi nancieren. De staten krijgen opnieuw het voorstel over een andere opzet van catalogiseren van de Zeeuwse bibliotheek ter behandeling; 500.000,is nodig als een malige bijdrage voor de compu ter-catalogus, terwijl ook rekening moet worden gehouden met een jaarlijkse bijdrage van 75.000,- Bij de provinciale stoombootdien sten moet een doelmatigheidson derzoek worden ingesteld; de mi nister van verkeer en waterstaat en gs hebben hierover onlangs overeenstemming bereikt. De kosten van het onderzoek bedra gen 500.000,— en gs vragen de staten dit bedrag beschikbaar te stellen. In augustus moeten de resultaten bekend zijn. de raad volksgezondheid. Deze commissie bespreekt de uitgangs punten van het spreidingsplan ambulancevervoer en de vervan ging van een ziekenwagen bij de stichting Ambulancevervoer Wal cheren. De commissie ziekenhuiszorg uit de gezondheidsraad vergadert dinsdag 3 april, 14.45 uur, over de prioriteitenlijst bouwinitiatie- ven gezondheidszorg. Ook staan notities over poliklinieken en de werkwijze bij de sanering van zie kenhuisvoorzieningen ter discus- sie. Alle drie de vergaderingen zijn in Terminus, F. den Hollanderlaan 37, Goes. De bijeenkomsten zijn openbaar en beginnen met spreekrecht voor het publiek. De provinciale planologische commissie vergadert woensdag 4 april, 14.00 uur. Op de agenda staan de korte-ter mijn-uitwerking van de nota be- woningspatroon met daarop de gemeentelijke reacties en de ant woordnota, alsook de provinciale beleidsplannen voor de sociale economie en voor de recreatie en het toerisme. De P.P.C. vergadert in het gebouw van de P.P.D., Groenmarkt 13, Middelburg; ook deze bijeenkomst is openbaar. De Woonlastenkomitees Vlissin gen en Middelburg hebben de nv PZEM gevraagd de verhoging van de aardgasprijzen ongedaan te maken. Gs adviseren de staten nu af te wachten tot de PZEM de zaak heeft afgehandeld. Zij vinden het niet zinvol zelf stappen te onder nemen. De statenvergadering is openbaar; iedereen kan er binnenlopen. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180 31392 of 31402 "Die dominee zou iedereen zalig willen maken", hoorde ik wel eens, zei ouderling Ampt. "Je mag echter toch ook niemand uitslui ten? Bij uw komst, zes jaar gele den, hebben we wel gewaar schuwd om 't voorzichtig aan te doen, want een kaars die aan twee kanten brandt, is gauw versleten. Denk ook een beetje om uzelf, zeiden we, maar ds. Geuze was Oost-Indisch doof. Hij heeft in zes jaar trouwe dienst veel werk ver zet, zoals het oprichten van krin gen. De Avondmaalskring is goed aangeslagen. Zonder de omvang te kennen, heeft ,t werk vruchten afgeworpen. Ons werk is gebrek kig. maar wat Hij doet, is wel ge daan. We moeten voor hem onze knieën buigen, want we zijn tekort ge schoten tegenover de hoge God en ook tegenover elkaar. Hij heeft ons leren bidden: vergeef ons on ze schulden zoals ook wij verge ven onze schuldenaren. Goddank zijn we als goede vrienden uit el kaar gegaan. Er was overeen stemming en er was verschil tus sen kerkeraad en predikant. We waren 't altijd niet eens,', zei ou derling Ampt. Zich tot mevr. Geuze richtend, bracht hij in herinnering, hoe ze ziek uit Kenya in Sint-Annaland kwam, maar er was blijdschap toen men haar zag herstellen. De kinderen voelden zich thuis in Sint-Annaland, maar ouderling Ampt vermoedde, dat ze ook in Noorden hun weg wel zouden vinden. De Heere is in elk geval overal dezelfde God. De gemeente riep hij op, om hulp te bieden. "Er ligt een zorg op onze ziel voor een nieuwe predi kant te zorgen. Hebben we na zes jaar prediking van ds. Geuze deel aan of begeerte naar Gods heil gekregen? Dat 't niet tegen ons zal getuigen", aldus ouderling Ampt. Hij hoopte, dat er ook in het Zuid-Hollandse Noorden zegen zou zijn eri riep de gemeente op. Schriftlezingen uit Handelin gen 20 14 t/m 38 en Efeze 3 14 t/m 21. Zingen Psalm 65 1, 2 en 4, Gebed des Heeren 1,2 en 10, Psalm 69 14, Psalm 134 1,2 en 3 en Psalm 122 3. ds. Geuze staande de drie verzen van Psalm 134 toe te zingen. In een kort slotwoord dankte de scheidende predikant allen voor de samenwerking. "Dat de Heere u met genade moge-belonen", zei ds. Geuze. Op zijn verzoek hield alleen ou derling Ampt een toespraak. De afscheidsdienst in de niet hele maal volle, grote kerk, werd o.a. bijgewoond door zes Hervormde predikanten van Tholen en St. Philipsland, onder wie consulent ds. B. den Butter uit Stavenisse, afgevaardigden van de kerkera den uit de Ring, loco-burgemees ter J. Versluijs en oud-burge meester W. Baas. Ds. Geuze had zijn afscheids preek gekozen uit Efeze 3: 14 t/m 21: Paulus' voorbede voor de ge meente. Hij belichtte daarvan drie aspecten: 1. De Hemelse Vader voorwie Paulus z'n knieën buigt 2. Het heil des Heeren dat Paulus de gemeente toebidt 3. De verheer lijking van God waarin Paulus eindigt. Ds. Geuze noemde het gebed van Paulus één van de rijkste en diep ste gedeelten van de Heilige Schrift. "Laat dat huiswerk voor ons zijn in de vacaturetijd, ja voor ons hele verdere leven. Het gebed is het voornaamste stuk van de dankbaarheid. Nood leert niet al tijd bidden, maar Gods genade wel. Laten we nooit te klein den ken over de Heere, Die met de Heilige Geest in ongekende vol heid werkt en genade geeft. Bij bellezen en gebed dienen samen te gaan. want tot een onbekende God kun je niet bidden. Wat is de Heere goed voor ons geweest in zes jaar Sint-Annaland. Zijn prediking was rijk en vrij en tot m'n verwondering en blijd schap zijn er mensen tot geloof gekomen. Dat is alleen Gods werk. De Hemelse Vader overtreft alles. Hij heeft 't ons aan niets laten ontbreken: vertroosting bij ver drietige en bittere dingen en nu ook bij het vertrek van Zijn die naar. Wat heeft de Heere Paulus ge trouw gemaakt. Hij waarschuwt de ouderlingen voor de gevaren die dreigen en bidt om de kracht van de Heilige Geest en de inwo ning van Christus. De inwendige mens moet door de Heilige Geest versterkt worden, anders kan Je zus Zich niet blijvend in ons ves tigen. Dan zouden we onder de genade en liefde bezwijken. Het leven op aarde is een voorberei dingstijd op de eeuwigheid. Laten we daarom gedenken te sterven, maar ook te leven. De Heere voedt Zijn kinderen met honger. Laat liefde steeds het fundament zijn, want waar liefde woont, daar gebiedt de Heer Zijn zegen. Bij twist en tweedracht trekt Hij Zich terug. Hoe meer verdeeldheid, des te minder gaven van de Heilige Geest. Er is geen ding, waar zo tegen gezondigd wordt als de liefde. Oprechte lief de vermaant, brengt mensen weer op 't rechte pad. Ook gevoelige dingen kun je dan bespreken. Liefde is onmisbaar voor een vruchtbaar en zegenrijk Christen leven. Christus' zondaarsliefde voor al- lesbedervers is onpeilbaar diep. Het verstand staat vol eerbied stil. Het is liefde met zelfbeheersing, met zachtmoedigheid en matig heid. In de eeuwigheid verwisselt het geloof voor aanschouwing. Dan is de liefde volmaakt bij overvloedige genade. Dat we dat heil mogen kennen. Laat die ge- loofsblijheid ook overkomen op buitenstaanders, want daar gaat een werfkracht van uit. Gods macht is overvloedig. Nooit kan 't geloof teveel verwachten. We hebben eerstelingen ontvangen, maar de grote oogst komt nog. Wat is er nog veel huiswerk bij ons vertrek, maar de Goede Herder blijft. Hem zij de eeuwige lof en dank, de Drieënige God", zo be sloot ds. Geuze zondagavond zijn afscheidspreek in de N.H. Kerk te Sint-Annaland. Na de zegen en het ambtsge bed in de consistorie, was er voor de preekstoel gelegen heid om het predikantsgezin de hand te drukken, wat daarna in het verenigingsge bouw voor de genodigden ge beurde. Hij wees op de normvervaging als uitvloeisel van de verwereldlijking en riep op tot geestelijke weer baarheid. Daarvoor achtte de se cretaris geestelijke wapenrusting nodig wat geworteld dient te zijn in een innerlijke, vernieuwing. Herinnerend aan een partijrede •van ds. P. Zandt van 20 februari 1957 zei hij: "Er is een heerlijke taak voor de SGP weggelegd om ons volk voor te houden, dat Gods Woord de waarheid is. Waarheid, absolute waarheid,- waarheid in alle éeuwen, ook in de onze. Doch zij doen dit niet in eigen kracht, doch sta er naar, er blijk van te geven, dat zij haar kracht van de Heere verwacht." De secretaris benadrukte in zijn jaarverslag de noodzaak om de beeldvorming van de partij, met name naar de jonge kiezer toe. te verbeteren. Hij riep een ieder op met alle kracht te werken aan de verbreiding van de SGP-beginse- len en opvattingen. Ten aanzien van het landelijk rapport over stemmenverlies ging de secretaris in op de oorzaken die aan een enigszins afkalvende SGB-adnhdng ten grondslag lig gen: verwereldlijking( secularisa tie) die zich manifesteert in 'de opstanding' van een nieuw men stype: een mondige, autonome, verwereldlijkte mens. Verder is er het proces van deconfessionalise ring, aldus dhr. Roeland. Voorzitter A.B. Goedhart wees in zijn openingswoord op 'het mate rialisme waarop ons aller hart van nature is gericht'. "We verachten de losprijs van de dierbare zalig maker,', zei de voorzitter, die sprak naar aanleiding van Matt- heüs 16: 21 t/m 28. Daarvoor was er samenzang van Psalm 49: 1 en 7 en gebed. Bestuurslid C. den Braber uit Sta venisse werd met ruime meerder heid herkozen. In de plaats van de niet herkiesbare P.C. Kleppe kwam M. Neele uit SinuPhilips- land in het bestuur. Dhr. Duvekot uit Scherpenisse. lid van de werkgroep welzijn, hield een lezing over de gevaren van de moderne muziek als pun krock. Naast gehoorstoornissen. kan de persoonlijkheid verande ren via bepaalde beïnvloeding van de hersenen. De onderwijzer waarschuwde voor moderne mu ziek omdat dit volgens hem naast het ontstaan van een onchriste lijke jeugdcultuur kan leiden tot geweld en normloosheid. De jaarvergadering werd besloten met samenzang van Psalm 25:2 en gebed van dhr. Duvekot. WIÊÊÊt wmm m HHH ■n Gedeputeerde Staten van Zeeland maken op grond van artikel 31 van de Wet alge mene bepalingen het volgende bekend. S Aanvraag De N V. Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij te Middelburg heeft bij hen op 20 juli 1983 een aanvraag om vergunningen ingevolge de Hinderwet, de Wet inzake de luchtverontreiniging en de Wet geluidhinder ingediend voor het uitbreiden en wijzigen van de beide bestaande olie/gasgestookte eenheden 10 en 11 van de Conventionele Centrale Borssele tot een gecombineerde kolen/gasgestookte eenheid 12. De inrichting is gelegen aan de Zeedijk no. 34 te Borssele, kadastraal bekend ge meente Borsele, sectie A, nos. 572, 573 en 474, sectie B, nos. 1910, 1959, 1951, 1952 en 1953 en gemeente Vlissingen, sectie K, no. 380. Ter inzage Na het volgen van de vereiste procedure hebben Gedeputeerde Staten besloten de ge vraagde vergunningen te verlenen onder voorschriften ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder buiten de inrichting, van luchtverontreiniging en van ge luidhinder buiten de inrichting. De aanvraag, de vergunningen en overige stukken lig gen voor een ieder ter inzage van 29 maart 1984 tot en met 1 mei 1984 op de volgende plaatsen en tijden: - in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10, Heinkenszand, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur en iedere vrijdagavond in de openbare bibliotheek van Bor sele, Stengeplein 1Heinkenszand van 17-20 uur; - in het gemeentehuis van Vlissingen, op werkdagen van 8.30-12.30 uur en van 13.30-15.00 uur en iedere woensdagavond van 17.45-20.45 uur; - bij Rijkswaterstaat, directie Zeeland, Vrijlandstraat 33, Middelburg (kamer 262), op werkdagen van 9-12 en van 13-16 uur; - op het bureau Milieuzaken van de provinciale griffie, St. Pieterstraat 42, Middelburg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Tevens is op 5 augustus 1983 op grond van de Wet verontreiniging oppervlakte wateren vergunning gevraagd aan de Minister van Verkeer en Waterstaat voor het uitbreiden en wijzigen van de beide bestaande olie/gasgestookte eenheden 10 en 11 van de Conventionele Centrale Borssele tot een gecombineerde kolen- /gasgestookte eenheid 12. Voor deze aanvraag en vergunning is dezelfde procedure als hierboven om schreven toegepast. Beroep Vanaf 29 maart 1984 tot en met 1 mei 1984 kan tegen genoemde vergunningen beroep worden ingesteld bij de Kroon door de aanvrager, de betrokken adviseurs, degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22, 2e lid of 28, 1e lid onder c van bovengenoemde wet bezwaren hebben ingebracht of door enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig de hierboven genoemde artikelen bezwaren in te brengen. Eventuele beroepschriften moeten worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en moeten worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bes tuur, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's-Gravenhage. De vergunningen worden op 2 mei 1984 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek tot schorsing dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan. Een eventueel verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden ge richt aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Middelburg, 28 maart 1984. sint pieterstraat 42, postbus 60014330 la middelburg, tel. 01180-31011 Naast de Rode Kruisloop zater dag 14 april in Tholen is er don derdag 3 mei de 8e Vossenberg- prestatieloop van de voetbalvere niging Vosmeer. Om kwart voor zeven, zeven uur, half acht en acht uur kan men starten voor 1,2.4 en 8 km. In de kantine krijgt iedereen een herinneringsmedaille en een gratis consumptie. Eerdere data als 18 mei(jubileum middenstandsvereniging) en 4 niei( Dodenherdenking) bleken ongeschikt.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 7