THOLENDERWIJS Bel bij brand 0011 informatierubriek van de gemeente tholen INFORMATIE-BIJEENKOMST OVER WERKPROJECTEN VOOR WERKLOZE JONGEREN OP 12 APRIL MINDERHEDENBELEID GEMEENTE THOLEN MORGENAVOND INSPRAAK VOOR DE JEUGD VAN SINT-ANNALAND INLICHTINGEN UIT HET KIEZERS REGISTER FUNKTIE BIJ DE VRIJWILLIGERS VAKATUREBANK WAT LIGT TER INZAGE? HINDERWET: OPENBARE KENNIS GEVING VERZOEK OM VERGUN NING VACATURE BIJ BRANDWEER STAVENISSE VRIJWILLIGE St. Philipsland in 'de tijd' Donderdag 29 maart 1984 EENDRACHTBODE 5 SPREEKUREN B EN W SPREEKUUR WONINGSTICHTING rn Engel Reinhoudt DE WAARDIJ CHRISTI Epilepsie-collecte Rekenschap Rentmeesterschap Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1 -5 Sint-Maartensdijk Tel 01 666-2955 Bij de pakken gaan neer zitten???? Kom nou!! Werk vinden valt in deze tijd niet mee. Vooral als je pas van school komt en nog geen werkervaring hebt, zijn er maar weinig bedrijven die jou in dienst willen nemen. In het begin valt het nog wel mee om thuis te zitten, maar na verloop van tijd slaat de verveling toe. De verleiding is soms groot om bij de pakken te gaan neerzitten. Maar wat schiet je daar mee op? Het gemeentebestuur van Tholen is zich terdege bewust van de moei lijke situatie waarin met name de werkloze jongeren uit onze gemeente zich bevinden. Daarom worden regelmatig aktiviteiten opgezet die be doeld zijn om de gevolgen van de werkeloosheid te bestrijden. Te denken valt aan de verschillende kursussen (fotografie, knutselen, kunstzinnige vorming, pech onderweg enzv.) die maken dat de vele vrije tijd wat zinvoller en plezieriger kan worden doorgebracht. Steeds meer echter gaat de gedachte uit naar het opzetten van projekten waardoor jongeren werkervaring op kunnen doen, zodat de kans op IV'«-.W I 1 r» _1 - - vast werk wordt vergroot. Ook wordt gedacht aan het opzetten, van projekten, waarbij jongeren zelf een bedrijfje runnen; projekten die in de toekomst zonder extra financiële steun van de overheid kunnen draaien en die wellicht één of meerdere betaalde banen opleveren. Om dergelijke projecten op te gaan zetten wordt gezocht naar een aantal aktieve jongeren, die bereid zijn de handen uit de mouwen te steken om met elkaar een en ander tot een goed einde te brengen, ledereen heeft zo zijn eigen vaardigheden en kwaliteiten. Binnen de op te zetten projekten kan daarvan gebruik worden gemaakt. Gedacht wordt aan jongeren die: - handig zijn in het omgaan met allerlei materiaal en gereedschappen; - thuis zijn op huishoudelijk gebied en graag omgaan met kinderen; - op de hoogte zijn van administratieve zaken; In verband met de op te zetten projekten wordt op vrijdag 12 april a.s. een informatie-bijeenkomst georganiseerd voor alle werkloze jongeren op Tholen tot 25 jaar. Zij die een R.W.W.- of W.W.V.-uitkering genie ten krijgen een persoonlijke uitnodiging voor de bijeenkomst. Zit je echter in de W.W. of heb je nog geen recht op een uitkering, dan geldt dit artikel als uitnodiging. Heb je belangstelling voor de bijeenkomst, vul dan onderstaande strook' in en stuur die vóór uiterlijk 4 april a.s. naar het gemeentehuis, Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartensdijk. Een aantal mogelijke projekten zijn de navolgende: klussendienst kinderopvang/babysitcentrale kringloop/afvalverwerking administratieburo voor verenigingen speelwerfctuig-opknapdienst Er zijn misschien nog veel meer ideeen denkbaar Daarvoor is o.a. de bijeenkomst bedoeld om met elkaar te bespreken wat er in deze onder jongeren leeft en op welke wijze ze met elkaar van start kunnen gaan voor het opzetten van een bedrijfje of een projekt. Bij voldoende belangstelling worden er 2 bijeenkomsten georgani seerd, één in Sint-Maartensdijk en één in Tholen. Dat lees je wel in de persoonlijke uitnodiging die je ontvangt nadat je je voor de bijeenkomst hebt aangemeld. Nadere informatie Desgewenst kan voor nadere informatie kontakt worden opgenomen met de koördinator van het Thoolse baanlozenprojekt, de heer Toon Jansen, tel. 01 666-2955. In de gemeente Tholen wonen momenteel 38 gezinnen afkomstig uit Marokko, Suriname, Turkije en Spanje. In totaal gaat het om ruim 200 buitenlanders die zich sedert begin jaren '70 in de gemeente Tholen vestigden. In eerste instantie ging men er vanuit dat het verblijf van deze buitenlandse gezinnen van tijdelijke aard zou zijn. Steeds meer is echter gebleken dat de meesten zich blijvend in Nederland hebben gevestigd. Het zal duidelijk zijn dat er zich problemen kunnen voordoen wanneer verschillende culturen met elkaar moeten leven. De stelling dat Neder land een multi-culturele samenleving is geworden wordt door steeds minder mensen geaccepteerd. Een groot deel van de Nederlandse bevolking is van mening dat deze migranten terug zouden moeten naar het land van herkomst. Vooral toen de economie er minder rooskleurig uit ging zien en ieder "een stapje terug" moest doen, werd gesteld dat de buitenlanders daar de oorzaak van waren. Voor de rijksoverheid waren er voldoende mo tieven speciale aandacht te gaan besteden aan de minderheden-pro blematiek. Zo werden gemeenten financiële mogelijkheden geboden voorzieningen te creëeren teneinde de integratie van etnische minder heden te bevorderen en bepaalde achterstands-situaties op te heffen De nadruk hierbij kwam te liggen op de gezondheidszorg, het onder wijs, het huisvestingsbeleid en het welzijnsbeleid Vanaf 1 980 ging ook de gemeente Tholen een actief minderhedenbe leid voeren. Er werd een nota opgesteld met de uitgangspunten voor het gemeentelijk minderhedenbeleid en er werd een koördinatrice minderhedenbeleid aangesteld die met de uitvoering van die beleids uitgangspunten een start ging maken. Een belangrijk onderdeel van het takenpakket vormde een onderzoek naar de wensen en behoeften van de Thoolse minderheden. De resultaten van dit onderzoek zijn uitgewerkt in de "Nota minderhe denbeleid Tholen" welke september 1 983 door de gemeenteraad werd vastgesteld. Getracht zal worden in de toekomst een aantal van die wensen uit te voeren. Door middel van publikaties in deze rubriek zal regelmatig aandacht besteed worden aan de cultuur en levenswijze en de belangrijkste ontwikkelingen met betrekking tot de culturele minderheidsgroepen. Dit in de hoop dat er een wederzijds begrip zal ontstaan voor een ieders cultuurbeleving. Aanmeldingsstrook Op vrijdag 30 maart (morgenavond dus) wordt er in het gemeen- nnHomototonHp schapscentrum "De Wellevaete in Sint-Annaland een INSPRAAK- AVOND belegd voor de jeugd van Sint-Annaland. Aanvang 19.30 uur. wonende teDe aanleiding tot deze avond is een bezoek van een aantal Sint-Anna- landse jongeren aan het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk, waarbij ze aan het adres uitspraken dat er naar hun mening in Sint-Annaland op het gebied van telvrijetijdsbesteding en jeugd- en jongerenwerk weinig te beleven valt. geeft zich hierbij op als deelnemer voor de op 12 april te houden Tijdens het gesprek bleek ook dat het gemeentebestuur in principe informatiebijeenkomst voor werkloze jongeren. bereid is een gedeelte van de voormalige openbare bibliotheek be- schikbaar te stellen voor de jeugd. Het gemeentebestuur wil echter an e ening, eerst wel eens kennisnemen van de wensen die bij de Sint-Annalandse jeugd leven. Daarom een inspraakavond. Op deze avond zal wethouder Versluijs en jeugd- en jongerenwerkster Ina Wilbrink aanwezig zijn om met de jeugd van ±12 tot 20 jaar uit Sint-Annaland (en eventuele ouderen, want die zijn ook van harte welkom) praten over de vragen: - moeten er in Sint-Annaland meer voorzieningen voor de jeugd komen JJ# en zo ja, welke? - wat is er allemaal op dit moment? ftVtX) -wat missen we nog/wat willen we graag? iSWLah J: - hoe kunnen we een en ander organiseren? De Sint-Annalandse jeugd krijgt nu de kans om te vertellen welke wensen er leven. Kom dus in zo groot mogelijke getale op vrijdag 30 maart naarDe Wellevaete' De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burge meester en wethouders vinden plaats op maandag 2 april 1 984 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Het spreekuur van Burgemeester E. Baerends vervalt De wethouders J. Versluijs, L.J. Koopman en P. van Schetsen houden hun spreekuur van 1 1.00 tot 1 2.00 uur. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis telefoon 01 666-2955, toestel 21 5. Het bestuur van de stichting Beter Wonen" houdt elke maandag van 10.30 tot 12.00 uur spreekuur in het gemeentehuis te Sint Maartensdijk voor aanvragen om woonruimte. De woningstichting is telefonisch bereikbaar onder nummer 01666-3359. In verband met de a.s. verkiezing van leden van het Europese Parle ment, kan een ieder kosteloos de inlichtingen uit het kiezersregister verkrijgen, waaruit hij kan opmaken, of hij zelf of een ander daarin al dan niet of niet behoorlijk is opgenomen. Sint-Maartensdijk, 22 maart 1984 De burgemeester van Tholen, J. Versluijs, wnd. Zoals bekend mag worden geacht is binnen het Thoolse baanlozen projekt onlangs een zogenaamde Vrijwilligers Vakature Bank van de grond gekomen. De bedoeling van een dergelijke bank is om mensen die zin hebben in het verrichten van vrijwilligerswerk in kontakt te brengen met stichtingen, verenigingen, instellingen, scholen e.d., waar behoefte bestaat aan vrijwilligers. In de praktijk blijkt dat mensen zonder baan bereid zijn iets zinvols te doen binnen de samenleving. Opnieuw is een projekt vrijgekomen en goedgekeurd door de regionale toetsingskommissie. Het betreft in dit geval: Conciërgewerkzaamheden op de O.L.S. "de Eevliet" te Poortvliet. Voor circa 6 uur per week wprdt een vrijwillig(st)er gezocht voor het verrichten van de navolgende werkzaamheden: verrichten van type-, stencil- en inbrandwerkzaamheden, bibliotheekwerk en werkzaamhe den ten behoeve van het documentatiecentrum. Hebt u belangstelling? Indien u belangstelling hebt voor de bovengenoemde vrijwilligerstaak, dan kunt u kontakt opnemen met de heer Toon Jansen, coördinator van het Thoolse baanlozenprojekt, tel. 01 666-2955. Voorbereiding bestemmingsplannen De burgemeester van de gemeente Tholen maakt ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 22, tweede lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 30 maart 1 984 voor een ieder ter secretarie van de gemeente, Markt 1 -5 te St. Maartensdijk, ter inzage ligt het besluit van de raad van de gemeente Tholen van 1 9 maart 1 984, waarbij wordt verklaard, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid, voor de volgende gebieden: a. een gebied aan het Hertenkamp 1 te Tholen; b. een gebied aan de Abr. Crijnssenstraat 1 8 te Tholen; c. een gebied aan de Gorishoeksedijk te Scherpenisse; d. een gebied aan de Kastelijnsweg te Sint-Maartensdijk; e. een gebied aan de Coentjesweg 1 5 te Oud-Vossemeer; f. een gebied aan de Kuipersdreef en Zoutziedersdreef te Tho len en aan de Marehoekstraat te Oud-Vossemeer. De begrenzing van de genoemde gebieden staat aangegeven op de bij bovengenoemd besluit behorende en als zodanig ge waarmerkte tekeningen. Sint-Maartensdijk, 29 maart 1984 De burgemeester voornoemd, J. Versluijs, wnd. Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 1 2 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat op 2 decem ber 1983 bij hen een -aanvraag is ingekomen voor een vergunning ingevolge de Hinderwet van: H.G.A. Rijnberg, Sportlaan 6 te Sint Maartensdijk voor het oprichten en in werking hebben van een herstelinrichting voor motorvoertuigen en een verkooppunten voor motorbrandstoffen op het perceel kadastraal bekend sektie N, nummer 346 en 1131 gelegen aan de Voltstraat 2 te Tholen. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 30 maart 1984 op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint- Maartensdijk ter inzage elke werkdag van 9.00 tot 1 2.00 uur en van 14.00 tot 1 6.00 uur, alsmede elke maandag van 1 7.00 tot 20.00 uur in de openbare bibliotheek, Markt 58 te Sint-Maartensdijk. Gemoti veerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kunnen door een ieder gedurende een maand na de datum van de ter inzagelegging schriftelijk bij ons kollege worden ingebracht. De ingekomen bezwaar schriften worden mede ter inzage gelegd. Degene die een bezwaar schrift indient kan verzoeken zijn persoonlijke gegeven niet kenbaar te maken. Eveneens kunnen mondelinge bezwaren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op 1 6 april 1 984 om 9.00 uur. De zitting vindt plaats in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk, waarbij tevens de gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezigen. Burgemeester en wethouders vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaar hebben ingebracht, op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Sint-Maartensdijk, 29 maart 1984 Burgemeester en wethouders van Tholen. Op zaterdagavond 31 maart a.s. vindt in het dorpshuis "De Stove" te Stavenisse een optreden plaats van de Zeeuwse troubadour: De troubadour zorgt voor een avondvullend programma met liedjes in Zeeuws dialect. Het optreden begint om 20.00 uur. De entree is 2,50 per persoon. Voor kinderen tot 1 2 jaar is de entree 150. Het voorverkoopadres is: D J. Letzer Voorstraat 1 2 4696 BK Stavenisse Telefoon: 01663-2333 Gezien het succes tijdens een vorig optreden in Stavenisse, zal het optreden van Engel Reinhoudt ook deze keer weer garant staan voor een gezellige avond. De organisatie van het gebeuren is in handen van de Beheerskommissie van het dorpshuis. Bij het korps Stavenisse van de vrijwillige brandweer van de ge meente Tholen kan een vrijwilliger geplaatst worden. Voor aanstelling kan slechts in aanmerking komen hij die: - van onbesproken levensgedrag is en geacht kan worden de voor de brandweerdienst vereiste karaktereigenschappen te bezit ten; - door de aard en de plaats van zijn dagelijkse werkzaamheden en de ligging van zijn woning geacht kan worden in staat te zijn zijn taak bij de gemeentelijke brandweer naar behoren te ver vullen; - een leeftijd van tenminste 18 en ten hoogste 30 jaar heeft; - bereid is de nodige studie te verrichten, teneinde zich de kennis te verwerven die nodig is voor een goede taakvervulling bij de brandweer. Zij die menen aan bovengenoemde eisen te voldoen en belangstel ling hebben voor een functie bij de gemeentelijke vrijwillige brandweer van het korps Sint-Maartensdijk worden uitgenodigd hun sollicitatie binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad te richten aan het kollege van burgemeester en wethouders van Tholen. Aanstelling kan slechts geschieden wanneer men voldoet aan de keuringseisen voor het vrijwillig brandweerpersoneel, overeen komstig de terzake geldende ministeriële richtlijnen, blijkende uit een geneeskundig onderzoek van een daartoe door burgemeester én wethouders aangewezen geneeskundige. overdenking "Brengt Mijn loon" Zach. 11 vs. 12 In deze tekst is de Heere Jezus Christus aan het Woord en Hij spreekt d.m.v. Zijn dienstknecht de profeet Zacharia en dit spreken van Christus is een spreken tot Zijn volksgenoten, de Joden. Hij vraagt, neen Hij eist loon van hun hand, het loon dat Hij verdiend heeft. Wanneer het om loon gaat dan is er gewerkt, dan is er wat verdiend, dan heeft de werker daar recht op; Hij heeft grond om te eiserv. En dit tekstwoord, ook al zijn we in de nieuwe bedeling, klinkt nog. Nog zegt Christus 'brengt Mijn loon". Hij zegt dat tot u en mij. We worden persoonlijk aange sproken. Maar het is zo dat we ons niet aangesproken willen weten, We zijn van nature als de Joden van wie staat dat Hij tot het Zijne kwam, maar dat het Zijne Hem heeft uitgeworpen en niet gewild. Het Nationale Epilepsiefonds or ganiseert in de week van 2 tot 7 april in samenwerking met het fonds de Macht van het Kleine, een collecte. De zakjes worden huis-aan-huis verspreid. Zo'n 90.000 mensen lijden aan epilep- Ze hebben Hem veracht, ge spuwd, gekruisigd, ze riepen "weg met Hem". En hoe is het in onze dagen? De wereld wil Christus zijn loon niet geven, en de kerken en de godsdienst willen het ook niet. We werken zelf om loon, we willen de hemel verdienen met onze godsdienst en vroomheid, met onze belijdenis en kerkgang. We willen straks de eeuwigheid aandoen met deelname aan de sacramenten, een kerklidmaat schap, Bijbellezen en bidden de genade verdienen en we eisen op die gronden de hemel op voor onze zielen. We moeten er aan ontdekt worden dat dat in ons hart leeft, ook al schijnt het anders te zijn. Ja onder een belijdenis -tegengesteld aan wat in het hart leeft, kan een mens toch werken om loon, menen op grond van een werkverbond zalig te worden. Vaak is dat een werkverbond in nieuw testamentische vorm en met Nieuw testamentische woor den, termen, verplichtingen, voorwaarden. Zulk een heeft Christus niet nodig, gaat niet in op Zijn eis. Zulk een waardeert het werk en de Persoon van Christus niet. Hij heeft het werkverbond vervuld, de wet volbracht, de schuld betaald, alle geboden ge houden. Dat grote werk heeft Hij volkomen volbracht. Niet voor Zichzelf maar voor een arm, ver loren, in zichzelf verdorven Adamsvolk. Maar wat blijkt? De meeste mensen kennen zichzelf misschien wel als arme zondaren, maar niet als verloren zondaren. Daarom verwerpen ze Christus aanbod, roepstem, nodiging en eis. Wat houdt het dan in om Christus Zijn loon te betalen? Dit dat we in Waarheid in Hem zouden gelo ven, dat we Hem als Borg moch ten benodigen en dat we in Hem alles zouden vinden om op rechtsgronden door vrije genade zalig te worden. Dit dat we alles van onszelf, hetzij wereldlijk goed, hetzij geestelijke goederen schade en drek leren achten. Dit dat wwe in Hem de grootste schat vinden en Hem uitnemend achten boven alles en allen! Heeft Hij dat nodig? Neen geens zins! Maar Hij is het waard! Hij is het eeuwig waard, dat wel. Hij verdient dat ook. En nu komt tot ons deze vraag, niet als vrijblij vende vraag, maar als vraag die ons verantwoordelijk stelt voor hoe we over Christus denken. Wat dunkt U van de Christus? Wat is Hij u waard? Niet dat Hij te koop is, maar wie zochzelf leerde ken nen in het licht van Gods recht en ogen kreeg voor Christus, die gaat verstaan dat Hij alles waard is, dat Hij waard is om alles op te geven om Hem te kennen. Zo is het met de schone paarlenkoopman uit de gelijkenis en de vinder van de schat; Zo is het met Levi, Saulus, Johannes. Is het zo ook met U? Nimmer oog gekregen voor Hem, Zijn Persoon, werk, borgtocht en waardij? Wat erg is dat toch! Voor wie is dat dan erg? Voor uzelf! Dat is immers schuld. Christus eist van onS dat we Hem erkennen als Borg, dat we in Hem geloven, dat we in Hem aan God voldoen! Wie dat niet wil en onder Goddelijk oordeel en toelating zijn vijand schap mag uitleven zal eeuwig bedrogen uitkomen met zichzelf. "Gij wilt tot Mij niet komen opdat gij het leven hebt" en daarom zal zulk een blijven waar hij is nl. in de eeuwige verlorenheid. O dat verdoemelijke ongeloof, dat ver stokte hart, hetwelk in Christus geen waardij wil vinden noch om Hemzelf, noch om de eigen arme ziel in haar verlorenheid. En toch zal Hij loon ontvangen, want wanneer de mensen, de godsdienst en de wereld het Hem niet geven, God de Vader heeft het Hem wel. Hij geeft Hem de eer van de ganse wereld eenmaal ten jongsten dage. Hij heeft Hem des Vaders liefde en erkenning! Hij geeft Hem ook de ganse uitverko ren Kerk waarvoor Christus leed en stierf, de borgtocht betaalde. Hij deed dat voor des aders eer en recht, ook voor des Vaders volk. Dat was Zijn loon dat de Vader verheerlijkt werd en des Vaders uitverkoren volk in Hem gered. Hij krijgt dat volk van de Vaderen de Vader zal er voor zorgen dat de uitverkorenen Christus zullen ge ven wat Hij waard is nl. al hun lust, al hun liefde, al hun schatten, ja ze zullen zichzelf aan Hem ge ven, zoals een Bruid zich geeft aan haar Bruidegom: Hij is het eeuwig waard. Moogt ge bij dit volk be horen dat door God de Vader is uitverkoren uit Adams ellendig en i verloren geslacht om Christus als arbeidsloon te worden toege voegd? O driewerf gelukkig volk. O welzalige ziel! Het is u gegeven om Christus te kennen, te bemin nen en te waarderen in Zijn eeu- Het opinie-weekblad 'de Tijd' heeft aandacht besteed aan St. Philipsland in een artikel van acht pagina's over 'De gastarbeiders van het geloof en 'Zwartekou- senkerken: de uiterste rechter flank van protestants Nederland'. Adjunct-hoofdredacteur Ton Crijnen is bijgestaan door dr. A. van der Meiden, opgegroeid in het Christelijk-Gereformeerde milieu en hoogleraar Massacommunica tie en Public Relations aan de wige waardij. Gij wilde niet. maar God zeide "Ik wil en zij zullen" en Hij heeft uw ziel geschonken om aan Christus geschonken te mo gen worden, in zulk een weg dat ge vrijwillig dan ook tot Hem zegt "Ik ben de Uwe Heere Jezus", want Gij hebt mij gekocht". Hij die een Koningsprijs waard was, werd voor een slavenprijs ver kocht om de losprijs voor slaven te betalen, maar dat losgekocht volk zal Hem dan ook eren naar eeu wige waardij! Hij krijgt waar Hij recht op heeft, wat Hij verdiend heeft. De Vader geeft het Hem: een volk dat Hem mag loven en prijzen tot in eeuwigheid. O dat onze bede dan zij tot dat volk te behoren dat deze koning mag aanhangen en verheerlijken "Geef dat mijn oog het goed aan schouw. het welk Gij uit onbe zweken trouw Uw uitverkorenen toe wilt voegen, opdat ik U mijn Koning noem en delend in uw volk genoegen, mij met uw erfdeel blij beroem.". Tj. de Jong v.d.m. Poortvliet Rijksuniversiteit te Utrecht. Hij schreef o.a. de boeken 'De zwarte Kousenkerken' en 'Welzalig is het volk'.'Ton Poortvliet maakte fo to's van het kerkgebouw van de Oud Gereformeerde gemeente in St. Philipsland, dominee van der Meer die met twee ouderlingen ter kerke gaat, het uitgaan van de kerk, burgemeester Vogel, ge meentesecretaris mevr. de Kok en raadslid J. de Jager. De auteurs proberen in hun artikel aan de hand van gesprekken antwoorden te vinden op vragen als: Wie zijn de 'zwaren'? Hoe leven de 'fij nen'? Wat beweegt de 'Geestelijke zwartkijkers'? Daarvoor hebben de schrijvers ook een kerkdienst in de Oud Geref. Gem. bijgewoond. Burgemeester Vogel zegt niet te weten of St. Philipsland wel een goed voorbeeld is van zware ge meente. "Wie geen rekening wenst te houden met de eigenheid van deze gemeente.'moet hier niet komen wonen", zegt de burge meester, die onlangs met de gere formeerde gemeente overstapte naar de Hervormde gemeente. Hij kan een deel van de klachten van raadslid de Jager (de meerderheid in de gemeenteraad houdt te wei nig rekening met de minderheid, waardoor er een stuk polarisatie optreedt) wel begrijpen. "Als het aan de SGP en de oud-Gerefor meerden had gelegen, was hier zelfs geen voetbalclub", zegt CDA-raadslid de Jager. Volgens gemeentesecretaris mevr. de Kok (zelf oud Gereformeerd) gaat de polarisatie - als er al spra ke van is - het politieke vlak niet te buiten. "De verschillende bevol kingsgroepen leven zeker niet als kat en hond met elkaar samen. Integendeel. "Ze zegt verder, dat de Fliplanders niet gewend zijn tegen buitenstaanders over hun geloofsleven te praten. Ook ds. J.G. van Loon. Hervormd predi kant te St. Maartensdijk, komt aah het woord als vertegenwoor diger van de Gereformeerde Bond binnen de N.H. kerk. Hij vraagt zich onder meer af, of men vooral in kringen van de gereformeerde gemeenten niet.teveel van het oud geloofsgoed prijsgeeft. 'De Tijd' schrijft verder nog over SGP- fractieleider ir. H. van Rossum in de Tweede Kamer, maar plaatst daarbij de verkeerde foto, name lijk van zijn collega van Dis jr. is de titel van een door de stichting Reformatorische Hulpactie Woord en Daad uitgegeven bro chure ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan. De brochure be vat artikelen van meerdere scri benten over verschillende aspec ten die verbonden zijn met de principia van het werk van de stichting. Het is de bedoeling van het bestuur om hiermee te komen tot meer bezinning over en be wustwording van de met de ont wikkelingsproblematiek verbon den vraagstukken èn van onze ve rantwoordelijkheid uit hoofde van ons rentmeesterschap, dit in het licht van de Heilige Schrift. Tevens gaf de stichting een werk boekje uit over de ontwikkelings problematiek ten behoeve van de hoogste klassen van het basison derwijs en de brugklassen. Infor matie bij postbus 560. 4200 AN Gorinchem (tel: 01830-26671). Voor een goede alarmering moet U daarbij het volgende melden UW NAAM HET TELEFOONNUMMER VANWAAR U OPBELT WAT ER AAN DE HAND IS WAAR (HET JUISTE ADRES) DE HULP NOODZAKELIJK IS. Spreek duidelijk en niet te snel. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 5