PLAATSELIJK NIEUWS J. VAN OOST GTöi W.SLAGER PLAATSELIJK NIEUWS PLAATSELIJK NIEUWS DAG EN NACHT VISSER 2 EENDRACHTBODE Donderdag 1 maart 1984 THOLEN DEURLOO EN ZOON V.O.UJRTERinG-KIPmULOER i OUD- VOSSEMEER SINT-ANNALAND sint philipsland sint-maartensdijk older nieuw vossemeer tholen stavenisse sche 5se scherpenisse sint philipsland oud vo oud vossemeer sint philipsland stavenisse scherpenisse sint philipsland oud vossemeer poortvliet pi A ATQFI I li V MirillAIQ j«obapolder nieuw vossemi LHH I wLLIV'lV 1^ I t W WW sint philipsland oud vossemeer poortvliet sint annaland sint maartensdijk anna jacobapolder nieuw vossemeer tholen stavenisse scherpenisse Deze week: KABELJAUWFILET 1ft 1 kg voor0.— GESTOOMDE MAKREEL per stuk 1 Er is weer aanvoer van verse Zeeuwse paling Mossel- en Zeevishandel Contr'Escarpe 11 Tholen Tel. 01660-2799-2504-3257 Advertentie I.M. Verkoping woonhuis Voor 39.500 gulden was Sturris Vastgoed de hoogste bieder bij de openbare verkoping van het woonhuis met erf Wal 15, groot 89 ca, dinsdagavond in Hof van Holland, 't Was vrij druk en na een traag begin, bleek de belang stelling goed te zijn. Waarnemend notaris Mr. J. Schot constateerde zelfs, dat er ook na de pauze (toen het bod op 27 mille was blijven steken) flink werd geboden. Dat komt niet zoveel voor. Blijkbaar hebben de liefhebbers op elkaar zitten wachten. Veel materiële schade Vrij zware materiële schade aan twee personenauto's was er vrij dagmorgen om tien voor negen na een botsing. C.H.N. uit St. Maar tensdijk kwam de afrit van de au toweg af en wilde de Grindweg oprijden. Daarbij gaf hij geen voorrang aan H.C.B. De politie gaf verder bekeuringen aan een automobilist die geen linker bui tenspiegel had en aan twee auto bestuurders die met ondeugde lijke verlichting reden. Auto's afsluiten Het niet afsluiten van een auto is aanleiding tot diefstal, waarvoor de politie ook boetes geeft. Dat overkwam de bestuurder van een bergse onderneming vrijdag, toen het portier/chauffeur rond elf uur overdag niet dicht bleek te zijn. Zaterdagmorgen om kwart over zes overkwam H.R.G. hetzelfde, toen zijn personenauto aan de Kaay niet afgesloten was. Volgens de algemene politie verordening is het verboden caravans voor lan gere tijd in de bebouwde kom te stallen. In de Jonkheer van Vre- denburglaan kreeg W. daarvoor een boete. Wat u vers haalt, is pas lekker! Vrijdag en zaterdag: ROZIJNENSLOF MET SPIJS van 3.95 voorZ.oD B0SSEB0LLEN 4 halen3 betalen STOKBROOD i 400 gram1.35 At meer dan 50 jaar uw warme bakker Advertentie I.M. Jeugd luisterde niet In de Stoofstraat veroorzaakte de vakantie houdende jeugd het wat luidruchtige stoeprandspel. Een bewoonster verzócht de jongeren wat stilte dan wel een echte speel plaats op te zoeken omdat haar man uit de nachtdienst was geko men en toch graag enkele uurtjes wilde slapen. De jongeren rea geerden brutaal, bleven op de zelfde voet doorgaan en daarmee viel het doek van het eerste be drijf. Het verzoek werd ten tweede male herhaald en toen de reactie nog brutalter was, schoot dat bij de vrouw verkeerd. Ze haalde uit met het gevolg, dat een 12-jarig meisje een bloedlip en bloeduit storting aan de kin opliep. Daar van werd aangifte gedaan en toen moest de politie wel schrijven. Mac - Schrikkelrit Zaterdagavond organiseerde de MAC een oriëntatierit vanuit de Zoekweg. Wegens de duisternis was de gemiddelde snelheid 20 km. Kort na de start diende zich het eerste gecompliceerde pro bleem aan in de Burg. van Vrij- berghestraat - Burg. Waghtoplein. Hier moesten in één opdracht meerdere richtingsveranderingen worden uitgevoerd, waardoor ve len een aantal malen dezelfde weg als orienteringspunt gebruikten. Daarbij kwam dan nog dat men 3 maal dezelfde controle A moest ophalen. Slechts één deelnemer slaagde erin dit geheel goed uit te voeren. De overige liepen hier 30 strafpunten op. Een tikfout in de routebeschrij ving werd ook door vele deelne mers over het hoofd gezien bij de Zwarte Trap. Ook de tikfout van verkeersbord werd door een aan tal deelnemers niet opgemerkt. De Hokweg tijdcontrole zagen een aantal deelnemers over het hoofd en dit resulteerde in 60 strafpunten. Een in het Hertekamp geplaatste "DLW" aanduiding doodlo pende weg) werd over het hoofd gezien en daarna moesten nog enkele opdrachten en de Contr' Escarpe worden uitgevoerd om na 30 km. bij Hof van Holland te ar riveren. Door de vele leuke en in gewikkelde opdrachten was er veel discussiestof. Wie gelijk had werd bekend bij de uitdeling van de rituitleg. Na de traditionele verloting van de taarten ten bate van de Maccertjes was er ook nog een verloting ten bate van de clubkas. De ritprijzen bestonden uit droogbloemstukken en droog- boeketten. 1. W. van "t Slot; 2.1. de Graaf; 3. C.Jansen; 1. W. van 't Slot 94 strafpunten; 2. I. de Graaf, Sliedrecht 165 p.; 3. C. Jansen 169 p.; 4. A. van Loo, Ka- pelle 182 p.; 5. W. de Hond 184 p.; 6. J. Aalbrechtse 191 p; 7. J. van Weele 194 p.; 8. A.J. Hage 226 p.; 9. W. Anthonisse, Poortvliet 227 p.; 10. J. Hage. Stavenisse 250 p.; II. C. v.d. Berge 253 p.; 12. J. de Rijke 267 p.; 13 L. Lindenberg 278 p.; 14 M. Tazelaar 284 p.; 15 W. van Dijke 288 p. De poedelprijs was voor M. van Dijke met 462 strafpunten. De volgende rit is zaterdag 24 maart. Inschrijven vrijdag 23 maart, tele foonnummer 2741, tussen 20.00 en 21.00 uur. Ook niet-leden kun nen deelnemen aan deze rit. Plattelandsvrouwen met Pech. Doordat mevr. Mostert uit Wil lemstad plotseling verhinderd was de discussie-avond over het thema macht te leiden, moesten de Plat telandsvrouwen donderdag ge bruik maken van een "pech-pro- gramma". Het bestuur had geluk kig beslag kunnen leggen op de heer J. Deurloo, zodat de dames niet alleen voor de gezelligheid bij elkaar waren in het Patronaatsge bouw. De heer Deurloo wist met zijn films over de Ramp van 1953 en de Deltawerken de aanwezigen erg te boeien en na afloop nog veel vragen te beantwoorden. Voor iemand die al jaren bij de Delta-werken betrokken is, waren deze antwoorden niet moeilijk. Men moest wel toegeven dat men vaak over deze materie hoort, maar in werkelijkheid er maar weinig van weet. De dames gingeti naar huis met de nodige informa tie die men dan eens rustig kan bekijken. Voorzitster Mevr. L. Goorden-Hermus kon deze avond weer drie nieuwe leden en een gast welkom heten. Voor 21 maart, staat een avond op het programma met als onderwerp "Zeeuwse Sieraden", verzorgd door 't Gouddoppertje uit Goes. Men mag dan ook sieraden ter beoordeling of ter bespreking meebrengen. De discussieavond die verviel is verplaatst naar april a.s. Voor mei werd een alternatief bestuur gevormd. Labeo en koudwatervissen De aquariumvereniging Labeo Tholen hield 20 februari een dia lezing. L. Sauter, bioloog en voorzitter van de natuurvereni- ging, sprak over koudwatervissen. Een onderwerp dat voor houders van tropische aquariums mis schien wat vreemd óverkwam, maar dat wende bijzonder snel door de boeiende wijze waarop de heer Sauter vertelde. Er werd aandacht besteed aan de inheem se planten die in een aquarium kunnen worden gehouden en aan het biologisch evenwicht. Verder kwamen de voedsel-dieren ter sprake. Alle onderwerpen werden geïllustreerd met dia-beelden. De opkomst bij deze gezellige bijeen komst was goed. Het blijkt zeker de moeite waard om vanuit ande re verenigingen sprekers aan te trekken. De volgende culbavond is maandag 5 maart om 19.30 uur weer in Meulvliet. NCVB in het klooster De NCVB bezocht met 50 leden het klooster St. Catharinadal te Oosterhout. In dit klooster leven en werken 53 Norbertinessen die enkele malen per week aan be langstellenden van buitenaf hun dagelijkse bezigheden willen to nen. De dames werden vriendelijk ontvangen met koffie en eigenge bakken koek. Dat "eigengebak ken" is niet verwonderlijk aange zien later op de dag bleek dat deze zusters alle voorkomende werk zaamheden zelf verrichten. Vanaf het beheren van de boerderij, brood bakken, kerk bouwen, schilder- en metselwerk. Hoofdzaak is de boekbinderij, het restaureren van kostbare boeken, schrijven van prachtige oorkondes e.d. De dames bezichtigden de kerk en de kapel, waarbij zij ook nog een dienst bijwoonden. Ver der zag men kasten met eeuwe noude bijbels,en aan de hand van een diaserie werden de verschil lende werkzaamheden uitgelegd. Er konden diverse zaken worden gekocht zo als teksten en gedich tenbundels. Er komen vanuit de hele wereld opdrachten om boe ken te herstellen. Het programma bleek zelfs tot 1988 te zijn volge boekt. Als dank overhandigde presidente mevr. S. Tichem een gedicht. Het was een fijne dag met een smakelijke lunch die geza menlijk met de Norbertinessen werd gebruikt. Toneel en dia's voor ouderen Woensdag is er in Meulvliet weer een speciale soos-middag voor de bejaarden, waar men zal kunnen genieten van het toneelgroepje van de N.C.V.B. met "Plaats voor iedereeen". Verder is mevr. S. van der Eyck zo vriendelijk een diase rie over Tholen te vertonen. Deze middag staat open voor alle ou deren en begint om 14.00 uur. Op 4 mei gaat de bejaardensoos naar den Haag om de Tweede Kamer eens te bekijken. Verder wil men het Visserij-museum be zoeken. Er zijn nog plaatsen in de bus beschikbaar. Liefhebbers kunnen zich melden bij de soos of via mevr. L. Deurloo tel. 2550. Morgen wereldgebedsdienst Vrijdag worden in de gehele wereld de wereld gebedsdiensten gehouden. Deze keten van gebe den, die allen tesamen bindt, wordt door velen in hechte ver bondenheid beleefd. Het organi serende comité hoopt dat de li turgie, die door vrouwen uit Zwe den is samengesteld op het thema Jezus, Bron van levend water in de interkerkelijke dienst morgen in Ten Anker door vele belangstel lenden, mannen en vrouwen, zal worden.bezocht. De dienst begint om half acht 's avonds. Voor de jeugd is er een aparte li turgie om kwart voor vier in de C.N.S. De Regenboog. Het thema is "Water, bron van leven": een eigentijdse liturgie met fijne lied jes en een bijzonder aansprekende tekst. Kogge-feest met miss van Elsacker. Watersportvereniging De Kogge vierde zaterdag haar winterfeest op het Koggedek. Om goed acht uur waren er al meer dan vijftig leden present, die zich in keurig uitgaanstenue hadden gestoken. Enkele maakten de sfeer nog ge zelliger en kleurrijker, door in carnavalstooi te verschijnen. Een etalage vol prijzen deed de bingo kaarten en loten voor het rad van avontuur als sneeuw voor de zon verdwijnen*. Daarna volgde een bijzonder succesvol optreden van de Drie Degrees uit Capritholen met het Koggedeklied. waarin ve le verenigingfeiten op gevoelige wijze aan de kaak werden gesteld. Daarna volgde de miss-Kogge verkiezing, onder leiding van Renske Fontijn. De zes dames kregen hun kans op de titel niet voor niets. Ze moesten vragen beantwoorden, een shagje rollen, een slaatje maken en een das strikken om een herennek. Win nares werd mevr. van Elsacker. Het rad van avontuur bracht rond 24.00 uur een reeks schitterende prijzen onder de inmiddels ze ventig aanwezigen en toen werd het tijd voor het Koggelied. Een passend vers. uit volle borst mee gezongen bij nautische accor deonklanken. De vice-voorzitter dankte alle aanwezigen voor hun medewerking aan deze geslaagde Kogge-avond. Concordia in de prijzen Tijdens het solistenconcours in de Middelburgse concertzaal hebben zaterdag enkele muzikanten van de koninklijke muziekverenieging Concordia mooie prijzen behaald. De juryleden H. van Lijnschoten (die de Thoolse muzikanten beoordeelde) en J. Laro waren in het algemeen zeer tevreden over de prestaties. Eerste afdeling: Mej. C. Bijl met dwarsfluit. 48,5 punt. Ie prijs Jac- co Gunter, klarinet, 46,5 p., 2e prijs. Derde afdeling: Arnold van Ba- vel, trompet. 48 p. Ie prijs. Intro- duktie-afdeling: A. Krijger-Jan- sen, klarinet. 47 p. Ie prijs. Jacco Gunter, klarinet, 46' 5 p. 2e prijs. 47 p. Ie prijs. Winnaar werd Dick Goedhart uit Arnemuiden. Hij behaalde met alt-sax 55 punten, met onder scheiding van de jury. Tijdens de twee concoursdagen traden, in clusief slagwerkers, 204 solisten of ensembles op. 155 behaalden een eerste prijs, er waren 48 tweede en slechts 1 derde prijs te verdelen. Geslaagd Aan de Oosterschelde-ziekenhui- zen te Goes slaagde mej. C. Bijl voor haar diploma verpleegkun dige A. Agressie op Tholen Agressie, een onderwerp dat op een eerdere ouderavond ter spra ke kwam, bleek belangrijk genoeg voor de ouderraad van de o.l.s. Ter Tolne, om er eens een thema avond aan te wijden. Luc Allaerts, psychiater, hield een inleiding. Secretaris Gertjan Meewis heette een groöt aantal ouders welkom die met het on derwijzend personeel, vol aan dacht de causerie van de heer Al laerts volgden. Het speet hem dat de opkomst zo groot was. "Ik vraag me af aldus Allaerts, of er vele jaren geleden ook een spe ciale ouderavond over dit onder werp belegd zou zijn. Maar agressie bestaat nu eenmaal, het is er onder alle leeftijden, hoe moe ten we het hanteren? Er is een speciale definitie van agressie: ie mand zo behandelen dat het tot doel heeft die ander pijn te doen. Maar is dit aangeleerd? Is dit vanuit een instinct? Dieren zijn agressief omdat zij hun voedsel moeten verdedigen, öf hun territorium, öf hun wijfje. Agressie is dus soms nodig om je te verdedigen. Men dient de be staande agressie door onderhan delen te leren beheersen en een vreedzamer oplossing voor pro blemen te zoeken. Dit kan worden aangeleerd door belonen of be straffen. Maar straf kan tweeledig werken. Er kan een verborgen agressie door ontstaan die men (in dit geval het kind) buitenshuis botviert of als een ouder het niet ziet. De jeugd is dikwijls agressief rill in ooomt Tin g conTucuinzin Steenbergsestraat 20-22, Tel 01640-34228 BERGEN OP ZOOM* Lid O V en A.NV.C. Advertentie I.M. tegen ouderen, het is een vorm van onmacht. Maar in deze agressie zien we dikwijls de imita tie van ouderen: met deuren slaan, een ander kind uit boosheid slaan e.d. Geeft men zelf dus een goed voorbeeld, dan zal het kind zeker anders beïnvloed worden. Agressie op t.v. werkt bij sommige kinderen zeker nadelig. Maar het is dikwijls ook een vorm van angst, verlies van geborgenheid, die deze kwade drift naar voren haalt. Een kind dat zijn plaats aan een nieuwe baby af moet staan zal. indien niet goed opgevangen, agressief reageren. Het was een hele serie voorbeelden die samen konden worden gevat in enkele punten: het goede voorbeeld ge ven, veel aandacht, veel lièfde ge ven, een kind niet teveel beper ken, je als ouder niet te snel met kinderruzies bemoeien, het zelf vertrouwen aankweken. En in dien een kind agressief is, negeer het dan, waarderen op de goede momenten heeft véél meer nut' dan straffen. En als men als ouder straft, pas deze straf dan aan, aan datgene wat gebeurt. Helaas wordt goed gedrag te weinig be loond, aldus dhr. Allaerts. Uit de discussie bleek dat men toch meer had willen horen over agressiviteit op school en tussen leerlingen onderling. Een te kleine speelruimte kan daar b.v. oorzaak van zijn en eikaars leiderschap over een groep betwisten. Dat jongens agressiever zouden zijn dan meisjes werd aan het rollen patroon toegeschreven, iets wat door anderen weer werd tegenge sproken. Men was het er wel over eens dat de huidige situatie in de maatschappij, de onzekerheden en het wegvallen van bestaande vaste zekerheden, ook voor vele ouderen bronnen van agressie kunnen zijn. Het is dus zaak dat men zich leert aanpassen aan deze kentering. Het werd een interessante ouder avond. die voor sommigen wel licht iets had opgelost maar ande ren met veel vragen liet zitten. De heer Allaerts kreeg als dank voor zijn bijdrage een attentie over handigd door de heer Meewis. Verlichting en ogen goed Met een verlichtingscontrole is het VVN-werk zaterdag nieuw leven ingeblazen. In het kader van de onlangs begonnen eilandelijke reorganisatie zijn de 150 leden uit Tholen ondergebracht bij de af deling Poortvliet/Scherpenisse. De oude bestuursploeg ontwik kelde geen enkele activiteit. Zaterdagmorgen was .er na lange tijd weer eens een verlichtings actie en ogentest. In de (koude)!!» hallen van Schot aan de Postweg verwelkomde het inspectieteam 36 automobilisten die hun vier wieler ter keuring aanboden. Het merendeel vertoonde geen tech nische gebreken en de heren Bal en Eskes hadden een genakkelijke morgen met weinig reparatie- werk. Er werd in ruime mate gebruik gemaakt van de ogentestappara- tuur en het VVN-bestuur deed goede zaken met het inschrijven van 10 nieuwe leden. Er was niet alleen interesse uit Tholen. maar er kwamen ook chauffeurs uit o.m. Poortvliet en Scherpenisse. Voorzitter H.A. Jansen (Poortvliet) was tevreden over deze eerste gerichte actie sinds jaren. Dit voorjaar komen er nog meer activiteiten. De afdeling Poortvliet/Scherpe- nisse/Tholen telt nu ca. 300 leden. Bestuurlijk is er nog geen verte genwoordiger uit Tholen, maar als de samenwerking goed ver loopt kan in de loop van dit jaar hiernaar uitgekeken worden. Regionaal is er op 26 mei een ca ravankeuring bij garagebedrijf J.D. de Graaf in Poortvliet. Carnavalsavond Jong Vosmaer Jeugdvereniging Jong Vosmaer heeft vrijdag in de Vossenkuil een carnavalsavond gehouden. Onder leiding van Radio Noord Interna tionaal leefde men zich volop uit met carnavalskrakers die dit jaar weer rijkelijk voorhanden zijn. De sfeer was goed en gezellig, zodat de avond volgend jaar zeker voor herhaling vatbaar is. Vrijdag 9 maart organiseert Jong Vosmaer een dropping. Men kan zich hier voor aanmelden bij Frans Hom mel (Dorpsweg) Jaarvergadering Bejaardenbond goed bezocht De bejaardenbond heeft in de Vossenkuil de jaarvergadering gehouden. Met 43 leden werd de bijeenkomst opmerkelijk goed bezocht, wat Voorzitter dhr. A. Free in zijn openingswoord niet onder stoelen en banken stak. Hij was eveneens tevreden over de opkomst tijdens de vele activitei ten die de bond heeft georgani seerd. Men nam één minuut stilte in acht voor de leden die in het afgelopen jaar zijn overleden, waarna mevr. M. Van Driel- Vaders, wegens ziekte van secre taresse mevr. L. Hommel-Nuts, de notulen van de vorige vergadering voorlas. Het was nu niet mogelijk afscheid van mevr. Hommel te nemen als bestuurslid, maar men hoopt hier de eerstvolgende bin gomiddag gelegenheid voor te krijgen. Mevr L. Hommel-Nuts heeft als bestuurslid veel werk voor de bejaardenbond verzet, maar ziet zich door haar leeftijd genoodzaakt om het werk aan de jongere garde over te dragen. Penningmeesteresse mevr. B. den Hollander-van Daalen meldde een uitstekénd financieel jaaro verzicht, kascontroleurs de heren K. Verhees en D. Jeroense beaamden dit. Als laatste onder werp voor de pauze sprak mevr. Lebeau over bejaarden, verzor gingstehuizen en de mogelijkhe den om hierin te komen of zich op een wachtlijst te laten plaatsen. Menigeen kreeg zo nuttige infor matie, waaraan men in de toe komst mogelijk wat heeft. In de pauze kreeg men als trakta tie koffie met koek, waarna de bestuursverkiezing aan de orde kwam. Twee vacatures stonden open voor mevr. L. Hommel-Nuts en wijlen dhr. C. van Dorst. Vier candidaten meldden zich aan: mevr. M. Rijstenbil-Vos en mevr. Van Schaik en de heren H. Bout en C. Verhees. Beide heren wer den uiteindelijk gekozen, zodat de samenstelling van het bestuur momenteel is: voorzitter dhr. A. Free, secretaresse mevr. M. van Driel-Vaders, penningmeesteres se mevr. B. den Hollander-van Daalen en bestuursleden de heren H. Voshol, A. Duine, K. Verhees en H. Bout. Als laatste agenda punt stond de bespreking van de jaarlijkse reis op het programma. De voorkeur ging uit naar een bezoek aan Brussel met o.a. een kijkje in de Koninklijke tuinen en een rondvaart in de omgeving. De tocht zal op een nog nader te be palen datum in mei worden geor ganiseerd' T entoonstellinghandwerken In de Vossenkuil is woensdag middag om twee uur een kleine tentoonstelling van handwerken te zien, gemaakt door. leden van de Zonnebloem. Samen met de bejaarden worden er dan ook en kele bingoronden gespeeld. Trots op Judoclub Voorzitter Hommel toonde zich zaterdag trots op zijn judoclub met vijftig leden bij de uitreiking van banden en slips na goed afge- legdejudo-examens. Hij bedankte in het bijzonder trainer M. Go- vers, die er door zijn inzet voor zorgt, dat de contributie betaal baar blijft. Hij kreeg een applaus, evenals G. van Dijke en W. van Gorsel, die met hun gele en oranje ..band als voorbeeld werden ge steld "Deze jongeretTbewêze*n met hun prima resultaat, dat er met nauwgezette training wat te be reiken valt. In twee weken kun je geen band verdienen. De voorzit ter bedankte tenslotte de ouders en andere belangstellenden voor hun steun aan de judoclub. Oranje slip: J. de Ruiter. J. Hoek. T. Sfrintzeris en J. P. Pladdet. Gele slip: J. Ligtendag en C. Sfrintzeris. Oranje band: N. van Maanen en G. Geers. Gele band: G. Paap, J. Paap, M. Duine. A. Duine en G. Pladdet. Groene band: L. de Jonge en W. Gaakeer. Blauwe slip: E. Potappel. Blauwe band: R. Goedegebuure. Is 't wel waar? Is 't wel waar. was het thema van de jeugddienst, zondagavond in de N.H.Kerk. ds. van der Heijden preekte over Mattheus 11 na schriftlezingen uit Mattheus 11:1-15 en Jacobus 1:2-7. Er was samenzang en medewerking van het jeugdkoor Polyhymnia o.l.v. Mevr. M. van Dijke-Douw. De predikant herdacht de plotseling overleden ouderling van de gere formeerde kerk P. B. Vogel, die ook altijd de jeugddiensten bij woonde en wiens dochter het jeugdkoor leidt. B. den Hollander verstevigt positie Koploper B. den Hollander van biljartvereniging De Treffers ver stevigde zijn positie op de rang lijst, omdat naaste concurrent J. Burgers een nederlaag leed, waardoor het verschil tussen bei den is opgelopen tot ruim 6 pun ten. H. Hommel, hoogste serie. 11 caramboles, G. Havermans, kort ste partij, 24 beurten en 1. Etienne, beste gemiddelde, 2.20. Uitslagen: H. Hommel-I. Etienne 0-2. J. Burgers-L. van Wezel 0-2, G. Ha- vermans-J. Geuze 2-0. De Poedelaars: M. Pipping. kort ste partij, 20 beurten, R. van Poortvliet, hoogste serie, 11 ca ramboles. Uitslagen: J. Pland- soen-A. van Kessel 2-0. T. Schot- R. van Poortvliet 0-2, A. van Kes- sel-M. Pipping0-2, M. Pipping-A. van de Houten 2-0. Bandstootcompetitie Krijt op Tijd, A-team: C. de Koning, kort ste partij, 34 beurten, M. Voor- meulen, hoogste serie, 9 caram boles. Uitslagen: 1. Schetters- D.Polderman 0-2, P. Moerland-C. de Koning 0-2, M. Voormeulen- H. van Daalen 2-0, M. Goud- zwaard-M. Istha 0-2. B-team: M. Moerland, kortste partij, 30 beur ten, hoogste serie. 8 caramboles. A. Goudzwaard-A. Aarnoudse 0-2. J. Rijstenbil-M. Moerland 0-2. A. van Daalen-W. de Leeuw 2-0. A. Havermans-A. van Daalen 0-2. A. Goudzwaard-M. Moer land 0-2, C. Steenpaal-W. de Leeuw 0-2. Inbraak in woning In de woning Nieuwstraat 45a van C. Dane is zondagavond tussen kwart voor zeven en half elf inge broken. Via een raampje in de bijkeuken werd de woning bin nengedrongen, waarna het gehele huis op z'n kop werd gezet. De politie, die getuigen verzoekt om inlichtingen te geven, kon nog niet precies achterhalen wat er gesto len is. Nieuwe voorzitter Fotoclub Ad den Engelsman Azn., uit St. Philipsland is Piet Fase Wzn. op gevolgd als voorzitter van de fo toclub. Hij was secretaris en die functie wordt nu vervuld door Besman den Braber. Tijdens de jaarvergadering in PEsperance werd door de acht a'anwezigen woensdagavond uitvoerig gespro ken over de flink teruggelopen belangstelling. Alle leden waren 't er over eens om door te gaan met een andere leiding en hernieuwde activiteiten. Samen met twee fo toclubs in Bergen op Zoom en een in Roosendaal worden vier keer per jaar in Halsteren sprekers uit genodigd. De rondreiscollectie zal meer besproken worden en de le den dienen op de clubavonden meer foto's mee te brengen. Ook bleek de wens voor advies van een mentor nog steeds aanwezig. De meeste leden spraken zich op nieuw voor een tentoonstelling rond de kerstdagen uit. Penningmeester Jan Walhout meldde een financieel gezond jaar. Cent Giljam uit Scherpenisse werd als nieuw lid toegelaten. Toezending van het bondsbulletin haalt wel een flinke hap uit de contributie en daarom werd be sloten het aantal exemplaren te beperken. Totaal acht foto's wer den uitgekozen voor de landelijke bondstentoonstelling. G. Rijnberg naar wk-kunststoten? In de competitie van biljartver eniging De Hoop versloeg G. Rijnberg zijn concurrent W. Fase gedecideerd. Hij maakte o.a. door een kunststoot, de bal rolde over de rand van het biljart, een ca rambole. T. van Poortvliet haalde in twee partijen de volle buit bin nen. In zijn partij tegen W. Snoep deed zich nog een incidentje voor. toen de spelers de ballen met hun handen pakten. De overtreding resulteerde in een vermaning voor beide biljarters. J. Burgers was goed in vorm. Hij versloeg W. Vroegop, evenals W. Rijnberg waartegen J. Keur weinig in te brengen had. Doordat er nogal verschillen in wedstrijden zijn. is de stand vertekend, maar G. Rijnberg lijkt een serieuze gooi naar het kampioenschap te doen. J. Burgers, hoogste serie, 12 ca- rambofes, kortste partij. 15 beur ten. Uitslagen: T. van Poortvliet-W. Snoep 10-10, W. Vroegop-J. Bur gers 9.78-10, R. Kaat-T. van Poortvliet 6-10, W. Rijnberg-J. Keur 10-9.39. G. Rijnberg-W. Fase 10.7.50' Stand: 1. W. Vroegop 16-137.83 p. 2. G. Xijnberg 15-137.54 p. 3. W. Rijnberg 15-134.86 p. 4. W. Fase 15-134.53 p. 5. J. Keur 16-129.66 p. 6. F. Ketting 14-127.86 p. 7. J. Burgers 14-119.75 p. 8. G. Fase 13-119.14 p. 9. T. van Poortvliet 14-116.70 p. 10. H. Dijkema 13-115.59 p. 11. W. Snoep 13- 108.50 p. 12. H. Ridderhof 13- 108.48, 13.X. Kaat 15-107.00. Geflatteerde overwinning Smash 1 Smash 1 had zaterdagmiddag de grootste moeite om het als laagst geplaatste Tanaka 4 te verslaan. Hoewel de tegenstander uit.Et- ten-Leur slechts met 2 spelers op was komen dagen en dus het Smash-team met een 3-0 voor sprong startte, kwam de overwin ning toch nog in gevaar. Geen van de drie Smashspelers verkeert momenteel in optimale vorm. Jo- han Snoep, Martin vd Klooster en Christian van 't Hof haalden alle drie een 50% score door êên van de twee wedstrijden te winnen. Met winst in het dubbelspel werd een geflatteerde 7-3 overwinning bereikt. Smash 2 had tegen de eerste keus van TCS uit Steenber gen niet veel in-te brengen. Chris Bruijnzeel en Adri Fase wisten elk één puntje af te snoepen van de bovenaan de ranglijst staande routiniers. Ondanks de 8-2 neder laag bleven ze tot de laatste punt goed partij geven. Het 3e senio renteam verbeterde zich tegen Tanaka 5 t.o.v. de uitwedstrijd die de vorige keer met 9-1 verloren ging. Deze keer was Henk vd Steen de uitblinker. Uit 3 ellen lange partijen sleepte hij 2 over winningen. Kees Smit en Kees Rietveld zorgden dankzij een zege in het dubbel voor het derde punt. Een 3-7 verlies was de eindscore. De junioren gaven de moed veel te snel op. Tegen Dio I verloren ze met 8-2. De pupillen werden met 9-1 de les gelezen door 3 erg jonge talenten uit Fijnaart. Kerkkaarten-ruil Er zijn ook hobbyisten, die kerk kaarten en foto's van die gebou wen in den lande verzamelen. Dan brengt dat ook een uitwisse ling met zich mee, zodat de con tacten zich vermenigvuldigen. Het gevolg daarvan was, dat men se dert een paar jaar ergens een bij eenkomst organiseert, waar dan in elk geval ook zo'n liefhebber ze telt om collectief tot ruilen te ko men. Zaterdag was dat het geval in het hervormd verenigingsge- predikbeurten zo 4 maart 1984 THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. (HD) en 18.30 u. ds Ver heul 18.30 HERV. GEM. IMMANUEL 10 v. ds de Savornin-Lohman. Breda CHR.GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds vd Sluijs, Kerk- werve GEREF. KERK 10 u. ds Droogendijk 17 u. ds Verheul, Sleeuwijk GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst bouw, waar organisator C. van Winkelen een 110 verzamelaars uit den lande kon begroeten... Tot vanuit Den Helder toe had men de moeite genomen om de her nieuwde- of eerste contacten en de ruiling tot stand te brengen. Daarbij was er wel een enkele verzuchting, dat Sint Annaland toch wel ver van huis lag. Maar de tevredenheid over de ruilresulta- ten waren er niet minder om. Bij de plaatselijke handel werden bovendien deze zaterdagmiddag nogal wat kerkkaarten extra ver kocht. Wegens de verbouwing van onze winkel is de verkoop vanaf maandag 5 maart tijdelijk verplaatst naar Nieuwstraat 3-5 Overige informatie in de winkel. BAKKERIJ Advertentie I.M. Het klonk best in "De Wellevaete". Behalve met de officiële opening moest voor de jaarlijkse uitvoe ring van de koninklijke fanfare "Accelerando" vrijdagavond de sportzaal van "De Wellevaete" voor de eerste keer worden ge bruikt voor een openbare bijeen komst. De eigenlijke dorpshuis zaal was voor dit doel krap, zoals het voormalig dorpshuis voor de Accelerando-avonden ook altijd vol zat. Pas in de praktijk kan men een doelmatig gebruik leren ken nen. De praktijk van vrijdagavond leerde, dat ook zo'n grote zaal ei genlijk vol moet zitten om het wat gezellig te krijgen. Die sportzaal is nu eenmaal meer op een sport gebeuren ingesteld dan op de noodgevallen van een zang- of muziekuitvoering. Als een gezel lige uitvoeringsruimte voldoet het niet. Daarentegen was de accous- tiek prima en dank zij het door dirigent J. den Toonder met zorg gekozen programma werd het Accelerando optreden een voor treffelijk programma-onderdeel. Vrijwel alle muzikale variaties waren ondergebracht in de nun- mers "Sérénades Napolitaines, Indian Summer, Amazing Grace, Les Slatimbanques en zeker ook Fiddler on the roof. Met de ope nings- en slotmars respectievelijk "Margam Sabbey" en Aces High" een uitvoering, die wat het pu bliek betreft best langer had mo gen duren, dan dit kostelijk muzi kale uurtje. Het werd gevolgd door het optreden van een de laatste tijd toch wat gedunde drumband onder leiding van dhr. van de Burg. Een vijftal nummers met ook de nodige tromvariaties toonden dat ook die groep bij Accelerando hoort en de huidige sterkte wel minimaal dient te houden. Overi gens zijn er wel bemoedigende berichten over Accelerando-ad- spirant-blazers en uiterst belang rijk is daarbij of deze leerlingen de muziekactiviteiten kunnen be stendigen. Dan zou het korps het goede peil kunnen handhaven en voor het publiek dat muzikale plezier kunnen voortzetten. Een tweede hoofdmoot van de avond was een optreden van de toneel groep AIOS uit Sint Maartensdijk met het blijspel "Camping Belle fleur". In een toelichting zei souf fleur Piet Groffen, dat regisseur en medespeler Rudi Nijssen dit maal ook de auteur was. Als er een groep van 10 spelers een rol toe bedeeld krijgt, zijn er altijd meer en minder begaafden onder. Een voldoende kon elk van hen wor den toebedeeld en van enkele kon de vertolking zelfs uitstekend worden genoemd. De inhoud is een mengeling van een klassiek tot modern verhaal. Een paar boertjes van de oude stempel, beiden op de rand van een eco nomisch bestaan of daar zelfs on der. De jeugd met moderner op vattingen schakelt over. met hef tige tegenstand van ouderen, naar de mogelijkheid van kamperen bij de boer. Op zich bijzonder ac tueel. De fijne nuance ligt dan in de ommekeer van de oudere boer. die wegens aantrekkelijke vrou welijke gaste, de eerste felle tegenstand verwisselt voor een campingvechters houding. Ten slotte wordt het zoals bij elk blij spel een volledig romantisch hap py end. Er zijn wel minder reeële blijspelen geschreven dan deze van Rudi Nijssen met nog een plus voor deze regio dat de woordkeuze nergens over de schreef gaat. Weliswaar heeft de telefoonmonteur wat al te veel tijd nodig om de eerste verbinding tot stand te brengen, vinden we de in het verhaal vervlochten intrige met de als man verklede dame niet al te origineel, maar evenals voor de spelers zelf mag ook de auteur met zijn debuut een vol doende worden toegekend en hoeft hij niet te schromen die weg VERVOLG PAG. 12 NED. PROT. BOND 11 u. leesdienst R.K. KERK za 19 en zo 9.15 u. H.Mis wo 7 mrt"19 u. Aswoensdag OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds Droogers, Werkendam 18.30 u. ds vd Heijden GEREF. KERK 10 u. dhr. de Jong, Hoogerheide 18 u. kand. Knibbe CHR.GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst 14.30 u. ds vd Sluijs, Kerkwerve GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst R.K. KERK za 17.30 en zo 10.30 u. H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds Quist, Middelharnis 18 u. ds de Jong, Middelharnis GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds den Butter 18 u. ds Scheepmaker, D'oord OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds van Loon HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. (HD) ds Oliemans 19 u. ds Boerlijst, Ridderkerk OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst R.K. KERK 18 u. H. Mis, Haestinge SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds van Bergen Bravenboer GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds de Jong GEREF. KERK 10 u. ds Verheul, Sleeuwijk 14.30 u. ds Droogendijk GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst do 8 mrt 19.30 u. ds Koster, Klaaswaal SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds Cysouw GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. leesdienst OUD GEREF. GEM. 9,30, 14.30 en 18.30 u. ds vd Meer ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. kand. Knibbe 15 u. ds Vrijhof, Roosendaal weekenddiensten za 3 en zo 4 mrt 1984 Tholen, Poortvliet, Oud Vosse- meer en Scherpenisse (pat. Dr. Padt) Dr. de Looze, Oud Vossemeer, tel. 01667-2400 Sint Maartensdijk, Stavenisse, Sint Annaland en Scherpenisse (pat. Dr. vd Bel) Dr. Noteboom, Sint Annaland, tel. 01665-2400 Sint Philipsland en Nieuw Vosse meer Dr. de Groot, Nieuw Vossemeer, tel. 01676-2545 WIJKVERPLEEGSTERS zr. Van Vliet tel. 01665-2173, av- en nachtdienst zr. Kuzee, tel. 01665-2756, bgg 01100-14444 TANDHEELKUNDIGE HULP Roefs, Tholen, tel. 01660-3988 DIERENARTS Dr. Rinses, St. Maartensdijk, spr. u. za 8.30-9 u. Dr. Brons, Tholen, spr. u. za 11-12 u. ANONIEME ALCOHOLISTEN tel. 01660-3742 of 01640-50395, groepsavond elke wo 20.15 u. REC-gebouw. Tholen WELZIJNSORGAAN Alg. maatsch. wrk, gez. verzorging en info-advieswrk. dag 8.30-10 u. geestelijke volksgezondheid di- do-vr morgen 9-10 u. cons. bui. alc/drugs: di 6 mrt 19-20.30 u. Hoogstr. 12, Tholen, Raad kin derbescherming, vr 9 mrt 14.30-15.30 U. TELEFON. HULPDIENST Voor geestelijke en sociale nood, el. 01180-15551 d/n BLIJF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor mishandelde vrouwen, tel. 01184-14645 OPPASCENTRALE tel. 01667-2178 of 01660-3894 AMBULANCEVERVOER tpl. 01650-40000 NAZORG BORSTAMPUTATIE di 6 mrt: contactochtend z'huis L'berg, tel. 01640-37980 LAAT LEVEN Hulp moeder/kind bij ongewen ste zwangerschap, tel. 01660-3947 of01665-2654 STORINGEN ENERGIE tel. 01660-3250. buiten kantooru ren tel. 01184-79191. HOOGWATERSTANDEN do 1 tm vr 9 mrt uur donderdag I 3.23 - 15.37 vrijdag 2 3.53 -16.11 zaterdag 3 4.35 -16.44 zondag 4 5.08 -17.20 maandag 5 5.35 -17.53 dinsdag 6 6.05 -18.24 woensdag 7 6.36 -18.52 donderdag 8 7.03 - 19.20 vrijdag 9 7.31-19.53 vr2mrt 19.31 u. Nieuwe Maan ma 5 mrt 5.33 u. Springtij Voor storingen in uw installaties zowel electra, gas, c.v. ep water, kunt u ons dag en nacht bereiken TECHNISCH BUREA U Poortvliet tel: 01662-2650 Advertentie IM

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 2