Heem- en oudheidkunde Donderdag 23 februari 1984 Leergids voor buitenlanders Info-telefoon Vrijdag 2 maart, 10.00 uur, begint een vergadering van pro vinciale staten; de vergadering is in de statenzaal, Abdij 1 1 Middelburg, Overdracht weg Bedrijfsafvalstoffen Aankoop natuurgebied Bacterievuur Miniatuur Walcheren (OM M I SS I KS Volwassenen educatie Gezondheidszorg Inspraaknota Provincie acht hoog STAVENISSE SINT MAARTENSDIJK SCHERPENISSE POORTVLIET SINT- PHILIPSLAND ABDIJ Het Zeeuws steunpunt voor vol wasseneneducatie heeft met een aantal organisaties uitgegeven de brochure Leergids voor buitenlan ders. De brochure is beschikbaar in het Arabisch, Turks, Frans. En gels, Vietnamees, Spaans en Ne- deriands. In het voorwoord wordt vermeld, dat de cursussen en opleidingen die in de brochure zijn genoemd, speciaal zijn bedoeld voor mensen uit landen rond de Middellandse Zee, maar ook voor vluchtelingen, woonwagenbewoners, zigeuners en voor mensen van Molukse, Surinaamse en Antilliaanse af komst. Het boekwerkje geeft informatie over de diverse cursussen, waar informatie over die cursussen ver krijgbaar is en of er eventueel ver volgopleidingen zijn. De leergids voor buitenlanders is verkrijgbaar bij het Zeeuws steunpunt voor volwassenenedu catie, Rouaansekaai 43, 4331 HB Middelburg, tel. 01184- 34880 en bij de coördinatoren minderhedenbeleid en de bu reaus voorlichting van de ge meenten Middelburg en Vlissin- gen; de adressen zijn Stadhuis straat 2, Middelburg, tel 01180-26251 en Stadhuisplein 2, Vlissingen, tel. 01 184-15100. De openingstijden in Middelburg zijn van 8.00-12.30 en 13.30-1 7.0Q uur, die in Vlissin gen van 8.30-12.30 en 13.30-17.00 uur. Aan hen die dit artikel lezen wordt gevraagd buitenlanders in hun omgeving op de brochure attent te maken en op de adressen waar de boekjes verkrijgbaar zijn. i jJb ^3 jL.1 I 030-312824 IEUWS Tot en met 29 februari wordt in het Spaans, Turks, en Arabisch telefonisch informatie verstrekt over het beginnen en hebben van een eigen bedrijf. Per taal is er een apart telefoonnummer: Turks 030-315212 Arabisch 030- 31 2824; Spaans 030-31 3024. Del I al 29 de febrero puede obtenerse información telefó- nica en espanol sobre tener una empresa propia. Para ello hay que llamar al numero: 030-313024 I ;ubattan 29 $ubata kadar, kendi dilinizde ve telefon yoluyla, kendi ijyerinizi kurma ile ilgili bilgileri dinleyebilirsi- niz. Bunun iqin $u numarayi ara- mahsiniz: 030-315? 12 29 UJ j I j1 Ja®" O lit! j j l yt pj ja Staten vergadering Aanstaande zaterdag wordt de Zeeuwse culturele dag 1984 gehouden. Thema van de studiedag vormen de activiteiten van heem- en oudheid kundige verenigingen in de provincie: locale en regionale geschied schrijving. De diverse Zeeuwse verenigingen die zich op dit facet van de provincie richten, hebben een stand ingericht waarin zij inzicht van hun activitei ten geven. De opening van de studiedag is in handen van vice-voorzitter mr. J.J.P.MAsselbergs van de Zeeuwse culturele raad (de organisatie van de dag is in handen van die raad). Directeur J. Trijsburg van de stichting Gelders oudheidkundig contact houdt een inleiding over plaats, taak en functie van oudheidkundige verenigingen, terwijl historicus dr. A. Doedens praat over de emancipatie van de local history. Vervolgens staat op het programma de vertoning van de film Het Archief van Kees H in en Kees Schipper. Na de lunch volgt een inleiding over de mogelijkheden en wenselijkheden van samenwerking op pro vinciaal niveau tussen heem- en oudheidkundige kringen, uit te spre ken door secretaris E. Kolen van de stichting Brabants Heem. De Zeeuwse culturele dag wordt afgesloten met een forumdiscussie onder leiding van de heer Asselbergs; naast de inleiders maken van het forum deel uit rijksarchivaris in Zeeland drs. R L. Koops en voorzitter drs. J.H. Kluiver van de federatie van Heem- en oudheidkundige ver enigingen in Zeeland. Aanmeldingen voor de studiedag kunnen worden gedaan bij mevrouw Th. Adriaansens van de Zeeuwse culturele raad. Dam 31Middelburg, tel. 01 180-33024. De culturele dag is in Cultureel centrum De Halle, President Roosevelt- laan la. Axel, en begint om 10.00 uur. Vanaf 9.00 uur worden de stands ingericht. IB Bij de ingekomen stukken stellen gs de staten voor de brief van de medische staf van het Sint Lidui- naziekenhuis in Hulst over de voorgenomen sluiting van het ziekenhuis aan te houden tot het regio-advies over de ziekenhuissi- tatuatie in Zeeland aan de orde is. Gs stellen de staten voor een deel van de weg Middelburg-Sint Lau rens over te dragen aan de ge meente Middelburg. Het gaat om een weg lengte van 475 meter. Middelburg krijgt van de provin cie 430.585,— als afkoopsom voor de overname van het onder houd, terwijl 390.000,— wordt uitgekeerd om de weg te verharden. De gemeenteraad van Middelburg heeft al met de trans actie ingestemd. De staten wordt geadviseerd de verordening bedrijfsafvalstoffen Zeeland vast te stellen. De veror- dening beoogt het aan banden leggen van vervoer en verwerking van bedrijfsafval en beperking van transport van het vuil vanuit an dere provincies. Gs vragen de staten 50 procent 2.000,— subsidie te verlenen in de aankoop van nog geen halve hectare duingrond in het natuur gebied het Zeepe/Slot Haamste de op Schouwen-Duiveland. De Vereniging tot behoud van na tuurmonumenten in Nederland heeft de subsidie gevraagd; de Staten beslissen over subsidie voor Miniatuur Walcheren. grond sluit aan op al bij de ver eniging in eigendom zijnd na tuurgebied. Voor aankoop van ruim 5 ha na tuurgebied in de Kievittepolder, in de buurt van het Zwin, vragen gs de staten ook een bijdrage van 50 procent (ƒ37.765,— De Kievittepolder is vooral bekend als vindplaats van de boomkikker. In 1983 heeft de gewestelijke raad voor Zeeland van het Land bouwschap een actie gevoerd ter bestrijding van het bacterievuur in Zeeuwsch-Vlaanderen. De Plantenziektenkundige dienst heeft besmette bomen, struiken en heesters opgespoord en de fruittelers hebben voor de verwij dering gezorgd. Ter bestrijding van de kosten wordt de staten voorgesteld een subsidie van ten hoogste ƒ11.000,— te geven. Gs vinden dat het om een eenma lige bijdrage moet gaan. De stichting Miniatuur Walcheren heeft de provincie gevraagd voor een bedrag van zeven ton garant te staan. Gs vinden echter, dat het voortbestaan van de attractie vooral een Middelburgs belang is en dat daarom de gemeente en het bedrijfsleven over de brug moeten komen. Zij stellen de staten voor een maximale bijdrage te verlenen van ruim 22.000,voor het Maandag 27 februari, 1 5.00 uur, vergadert in het provinciehuis (Sint Pieterstraat 42, Middelburg) de afdeling volwasseneneducatie van de provinciale onderwijsraad. Besproken worden de concept- deelnota's basiseducatie-elemen taire educatie en kadervorming deskundigheidsbevordering. De ze nota's zijn een uitwerking van de beleidsuitgangspunten uit de basisnota volwasseneneducatie. De commissie ziekenhuiszorg van de provinciale raad voor de volks gezondheid vergadert dinsdag 28 februari, 14.45 uur in het Gast huis (Noordpoortplein 2, Middel burg). Op de agenda staat o.a. het advies aan gs over een vergunning voor de voortgang van het post nataal chromosoomonderzoek uitvoeren van een onderzoek naar de exploitatie van Miniatuur Wal cheren; op die manier willen zij uitdrukken dat de voorziening boven het gemeentelijke, een re gionaal belang heeft in de recrea tieve sector. Na vijf jaar ervaring te hebben opgedaan met inspraak op het provinciale beleid hebben gs een inspraaknota samengesteld. In de nota wordt aangegeven over wel ke zaken inspraak mogelijk is (o.a. vaststelling streekplannen, mi lieubeleid, recreatie, volksge zondheid en waterschapsconcen tratie), hoe die inspraak gestalte moet krijgen en hoe de resultaten in het beleid worden verwerkt. Gs stellen de staten voor met de nota in te stemmen en de uit gangspunten in het beleid te han teren. Provinciale staten vergaderen in alle openheid; voor bezoekers is er in de statenzaal (Abdij 11Mid delburg) een publieke tribune. Zoals gezegd is de vergadering op 2 maart, te beginnen 10.00 uur. door het pathologisch-anato- misch laboratorium in Middel burg. Ook wordt gesproken over de notitie kwaliteitsbewaking in algemene ziekenhuizen, en over het rapport-Blok "tussen artsen macht en patiëntenklacht". (De commissie heeft haar commen taar herschreven en gaat in op de aanbevelingen.) Ook op 28 februari, maar om 19.30 uur vergadert in de Prins van Oranje (Nieuwstraat 14, Goes), de commissie basis- en eerste lijnszorg van de provinciale raad voor de volksgezondheid. Behandeld worden de nota's eer ste lijnszorg en "wie zwijgt be taalt'' een stelsel van sociale voorzieningen toegespitst op li chamelijk gehandicapten en ar beidsongeschikten. Alle commissievergadering zijn openbaar. De commissies zieken huiszorg en basis- en eerste lijns zorg hebben spreekrecht voor het publiek. Sinds kort dragen de brieven die uitgaan van het provinciaal be stuur van Zeeland een beleefd- heidsaanhef en een slotclausule, wat betekent, dat nu duidelijk zichtbaar is geworden dat het be stuur zijn burgers acht. Vroeger viel men met de deur in huis, maar gezegd moet worden, dat die regel niet op onbeleefd heid stoelde. Al in de regerings periode van koning Willem I werd namelijk besloten, dat de over heid al haar burgers op dezelfde manier moet aanspreken, on geacht de status van die burger. En het eenvoudigst was het om dan maar helemaal geen aan spreektitel meer te gebruiken... Gs hebben besloten die gedrags regel nu te verlaten en iedere brief te beginnen met geachte heer of mevrouw en te eindigen met hoogachtend. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180 31392 of 31402 enige waar het streeksieraad zelf wordt gemaakt. Gezien de inte resse van de leden bleek dat men de uiteenzetting en de vertoonde dia's volop de moeite waard vond, evenals de voorlichting over zelf meegebrachte sieraden. De presi dente mevr. Weijler dankte dan ook de heer van der Have namens alle aanwezigen en overhandigde een boekenbon. Speeltuin goed benut Tijdens de 24ste jaarvergadering van de speeltuinvereniging "Vrij en Blij" bleek dat van de tijdens vorig seizoen geplaatste nieuwe materialen door de jeugd goed en dankbaar gebruik is gemaakt. Ook de voor de moeders of oudere broers of zusters geplaatste ban ken blijken in een behoefte te voorzien. Voorzitter A. Rijnberg kon deze voor het bestuur ver heugende mededeling doen, om dat de hiervoor getrooste inspan ning dan toch ook weer vruchten afwerpt. Bovendien hoorden de aanwezigen van toezichthouder A. van Poortvliet, dat er ook niets te klagen was over gepleegde ver nielingen. De jeugd benut het materiaal echt als speeltui- napparatuur en niet om verniel zucht op bot te vieren. Mogelijk dat hiertoe ook wordt bijgedragen door bij de kleinsten vaak mee komende moeders. In elk geval is de uitkomst positief. Dat neemt uiteraard niet weg, dat er ook dit jaar weer geverfd zal moeten worden, maar dat is een vanzelf sprekend gevolg van veelvuldig gebruik van de speeltuin. Daar aan valt nu eenmaal niet te oiit- komen en vergt dan ook jaarlijks wel een behoorlijke onderhoud- spost. In dit licht was het voor het bestuur een tegenvaller, dat er van gemeentewege bericht kwam, dat de subsidie moest worden ver minderd. Met alle begrip voor de ook aan een gemeente opgelegde bezuinigingen, werd tegen het speeltuiningrijpen toch bezwaar aangetekend via de voorzitter. Als vereniging danst men immers ook wel zo ongeveer op het slappe koord van de instandhouding. Die instandhouding vergt niet alleen dat jaarlijks onderhoud, maar nu en dan ook noodzakelijke ver vanging. Daartoe dient jaarlijks een bedrag te worden gereser veerd om te grote schokken te vermijden. Na de toelichting bleek het gemeentebestuur daar van eveneens overtuigd en kan voor 1984 weer op een gemeente lijke bijdrage van 3700,— wor den gerekend. In het afgelopen jaar waren de ontvangsten inclu sief de gemeentelijke bijdrage ƒ6714,69, de uitgaven ƒ6215,38 en het voordelig saldo of de re servering f 499,31. Met de baten uit voorafgaande jaren is er thans een kas van 800,66. Hoewel er met dit bedrag dan momenteel niet aan vervanging, laat staan uitbreiding van materiaal kan worden gedacht, is het wel te zien als een voldoende aanzet voor de verfbeurt. Daarbij is immers de loonfactor gering vanwege zelf werkzaamheid door bestuurders en leden. In dat bestuur werden voorzitter A. Rijnberg en toe zichthouder/penningmeester A. van Poortvliet herkozen. Vice voorzitter L. Hage dankte beiden voor hernieuwde bereidheid tot medewerking. Het ledental be draagt 137 van gezinnen met en 26 zonder kinderen. Verder 51 do nateurs. In een discussie over toch wat aan te kopen apparatuur werd besloten dat eerst nog eens in een bestuursvergadering goed door te nemen en daarvoor dan een extra ledenvergadering te houden, om dat er bij een positieve beslissing toch wel een of andere extra aktie aan vooraf zal moeten gaan, daar het anders uit de gewone midde len inclusief de gemeentelijke bij drage niet te realiseren zal zijn. In zijn slotwoord toonde de voorzit ter zich jegens dat gemeentebe stuur dankbaar omdat men ook op het gemeentehuis doet wat men kan en zich nog altijd positief tegenover de speeltuinvereniging heeft opgesteld. Dat is dan ook voor leden en bestuur een stimu lans om te doen wat zelf kan wor den gedaan en daardoor die uit gaven zo veel mogelijk te druk ken. Dank ging er eveneens van de voorzitter uit naar zijn mede bestuurders en een kern van le den, waarop altijd een beroep ge daan kan worden. Inbraak in boot Tussen 11 en 18 februari is inge broken in een boot in de haven. Een tweedelige benzinetank, een donkergrijs regenpak en een volle jerrycan met benzine werden meegenomen. De politie stelde een onderzoek in. Een bestuurder van een bromfiets kreeg een boete toen hij zonder helm werd aange houden. Notabel gekozen Dhr. L. Priem (Boswei) is als no tabel gekozen in de Hervormde Gemeente, de verkiezingen waren nodig omdat J.A. Moerland voor zijn benoeming had bedankt. Ook dhr. Priem had zijn beslissing nog in beraad. Video op school Ouders, oma's, tante's en zelfs grote broers en zusters van de kinderen van openbare kleuter school 't Stavertje genoten don derdagavond van de videobeel den van het Sinterklaas en kerst feest. De beelden werden, op pro fessionele manier gemaakt door één van de ouders, die tevens zijn t.v. en video beschikbaar stelde. Na het zien van de beelden kregen de aanwezigen door de ouder commissie een kopje koffie aan geboden. Brisantgranaten Op een perceel bouwland vond een landbouwer enkele brisant granaten afkomstig uit de Tweede Wereldoorlog. Hij nam het wa pentuig eerst mee naar huis voor dat hij de politie waarschuwde. De nog gevaarlijke spullen wer den voor vernietiging overgedra gen. Bij ontdekking kan men zo'n gevaarlijk goedje beter laten lig gen, want ontploffingsgevaar is altijd aanwezig. Dinsdag 13 maart; Middagreisje met bezoek kaasboerderij en kof fietafel. Vertrek 13.00 u. vanaf Maartenshof. Donateurs worden verzocht zich zo spoedig mogelijk op te geven. Advertentie I.M. Gezinsavond Plattelandsvrouwen en ZLM Tijdens de gezinsavond van de plattelandsvrouwen in samenwer king met de ZLM kwam na het openingswoord van de presidente de jeugd als eerste aan bod. Op de letters van beide verenigingen had ieder kind een gedichtje gemaakt, wat met veel verve naar voren werd gebracht. Na de pauze werd door leden van beide verenigin gen het toneelstuk 'Lift naar het zuiden' opgevoerd. Gezien de moeite en tijd die de spelers zich getroost hebben om het stuk op bijna professionele wijzé op de planken te brengen, was het jam mer dat de publieke belangstel ling te wensen over liet. De verlo ting was een groot succes terwijl de ZLM-voorzitter na afloop alle spelers bedankte. Kandidaat-ouderlingen De kerkeraad van de Hervormde Gemeente draagt de heren B. Franke (Kon. Julianastraat) en A.J. Scherpenisse (Zuidsingel) voor als ouderling in de vacature L.J. Koopman. PJZ-toneel De plattelandsjongerenorganisa tie' PJZ trok zaterdagavond in Haestinge volop belangstelling met het toneelstuk 'Mister Doe het zelf. Na een welkomstwoord van voorzitter Henk Noteboom volgde het toneelstuk, een blijspel in drie bedrijven, over een man met twee linkerhanden. Deze hoofdrol werd gespeeld door Jan de Wilde. Als Otto Vogel speelde hij een onhandige man. die door zijn echtgenote Cato (Lineke Deurloo) was opgegeven voor een wedstrijd, waaruit de doe-het-zel- ver van het jaar zou voortkomen. In het tweede bedrijf werden zijn vaardigheden in en om het huis getoetst door een jury. Niet de echte jury, maar één die georga niseerd was door de vrouw van Otto. Uiteindelijk werd hij uitge roepen tot Mister Brokkenmaker van het jaar. De overige rollen werden gespeeld door Sarjannie Noom (oma), Lidy Brooymans (dochter Vogel), Conny Slager (buurvrouw), Ko Brooymans (buurman), Andries Geluk (buurjongen). Peter Priem en An- ja Oudesluijs (deskundige juryle den). Regie Betsy Gaakeer, souf fleur Leen Gaakeer, grime José van Engelen, techniek Frans Donken en Marcel de Wilde. Bet sy en Leen Gakeer traden bij de PJZ voor de laatste keer op als regiseusse en souffleur en kregen van de spelers nog een dankwoord mee. In de pauze van het toneel stuk werd de PJZ-kas aardig ge spekt met de verkoop van enve loppen. De toneelavond kende een muzikaal einde met dansmu ziek van het Bergen op Zoomse Combo Wil de Bras. Ton Struik handhaaft positie Op de competitie-lijst van klaver- jasclub Smalstad staat Ton Struik nog steeds als onbetwiste leider op kop met 51.774 punten, 2. Cock van Gasteren 49946 p. 3. Silvia van Gasteren 47488 p. 4. Kees Landa 47440 p. 5. Coby van Hul sel 47037 p. 6. Coby vd Berge 46893 p. 7. Aad van Hulsel 46759 p. 8. Jan vd Linden 43806 p. 9. Frans Meijer 42793 p. 10. Simon Meijer 42544 p. Gezinsavond in Haestinge De Jaarlijkse gezinsavond van de plattelandsvrouwen en de ZLM werd vorige week zaterdagavond geopend met accordeonmuziek van Marjorie Gaakeer. Zonder accordeon deed ze samen met Marian van der Sanden, Lenno Vermaas, Leendert de Wind, Hu- bert, Marjolien en Leonard Mol, Miranda en Marco Noom, Ri chard den Engelsman, Marie Ja- nine Saris, Mira Tuitel, Christa Hage, Richard van der Werf, Co- linda Smulders en Jos Schot mee aan het letterspel. De zestien kin deren beeldden een aantal groe pen uit, waarvan alle eerste letters bij elkaar de woorden 'platte landsvrouwen' en 'ZLM' vorm den. Zo waren er bijvoorbeeld een pottenbakker, een landbouwer en een agrariër. Bij elk beroep werd een gedicht voorgelezen. Voor alle kinderen was er een cadeautje, terwijl Marjorie Gaakeer nog tracteerde op accordeonspel. Na de koffiepauze ging het doek van Haestinge op voor 'Lift naar het zuiden', een blijspel in drie be drijven, geschreven door Joop Split, regie Tonny Breure, souf fleur Cor Breure en grime Tonny Gubbes. Het draaide in het to neelstuk allemaal om de dochter van een fabrikant. Ze wilde eens een keer niet met haar vader op vakantie en plaatste een adver tentie in een krant, om op die manier aan een reisgenoot te ko men. Zonder dat vader ervan wist. Na allerlei leuke taferelen met de toneelspelers- en -speelsters Jan van der Weele, Rie Geluk, Corry Burgers, Jacob Mol, Anneke Stouten en gastspeler Tom Moer land - ieder jaar kost het weer veel moeite om voldoende mannelijke toneelspelers te recruteren zodat er een beroep moet worden ge daan op talenten van buiten de ZLM- en plattelandsvrouwen kringen- en een geslaagde verlo ting tussen twee bedrijven door werd de avond verder doorge bracht met muziek verzorgd door de discotheek van jeugdvereni ging Scarpenesse uit Scherpenisse. De plattelandsvrouwen en de ZLM kijken met tevredenheid te rug op de gezinsavond. Rondleiding De plattelandsvrouwen brachten vorige week woensdag en don derdag een bezoek aan de Rabo bank op de Markt. Een groep van 22 dames op de woensdagochtend en één van 14 op de donderdag avond vertoefden er onder leiding van de heren Dingemans en Pol derman en een tweetal dames. Directeur de Waard sprak in zijn welkomstwoord over het bankwe zen in het algemeen en de Rabo bank in het bijzonder, geïllus treerd met een video-band over het reilen en zeilen op een Neder lands Rabobankfiliaal. In twee groepen werden de dames door het bankgebouw geleid. Het wa ren interessante excursies. Men kwam in ieder geval meer te weten over vreemde valuta, de wijze van het geld tellen en de werking van een aantal machines, waaronder computers. Ih de kantine was er tot slot nog een drankje, een sou venir en wat foldermateriaal. Openbare verkoping Dhr. M.J. van Houte heeft het woonhuis met schuur en erf, Hoge Markt 21, groot 2.55 aren, aange wezen als beschermd monument krachtens de monumentenwet, gekocht voor 32.000,— De openbare verkoping in café De Gouden Leeuw werd geleid door kandidaat-notaris mr. J. Schot. Inbraak Pluimpot Tussen 14 en 15 februari is inge broken in de kantine van Cam ping de Pluimpot. Via een raam werd de vrijwel lege ruimte be reikt, waar nog enkele goederen werden meegenomen. Een gerin ge buit. maar de vernieling bete kent ook schade. Natuurgeneeskunde bij plattelandsvrouwen De nieuwe presidente mevr. C. Bolier-de Graaf van de Bond van Plattelandsvrouwen verwelkomde 15 februari mevr. Z. de Groot, homeopaat uit Tholen. Ze vertel de, dat het accent bij de natuur geneeswijze het accent niet op de ziekte, maar op de zieke mens wordt gelegd. Koorts of verkoud heid is een teken van herstel van het lichaam, wat men met aspiri nes of sprays probeert te onder drukken. Zij gaf een korte uitleg over ho meopathie klassiek en klinisch, kruiden en voeding, reflexologie bijvoorbeeld bij zwangerschap, iriskopie, immuuntherapie, e.d. De mineralen (stenen) kwamen ondanks tijdgebrek nog op tafel, want hiervoor was veel belang stelling. De presidente dankte mevr. de Groot voor de vele in formatie en bood haar een bloe metje en enveloppe aan. Op 14 maart laat dhr. H. Venekamp de 'natuur op Tholen' zien. Kerkbouw begonnen De palen zijn geboord en de voorbereidingen voor het beton werk zijn getroffen ten behoeve van de nieuwe kerk van de Gere formeerde Gemeente in de Schoolstraat. Aannemingsbedrijf Ligtendag uit St. Philipsland was met 440.000 gulden exclusief de laagste inschrijver. Verder waren Muller-Franke en G.M. van der Werf uit St. Maartensdijk uitge nodigd en Joh. Krijger en Zn. uit Poortvliet, die tot 490.000 gulden kwamen. J.L. Noom doet het schilderwerk, terwijl voor de aan leg van C.V. en electra nog on derhandeld wordt. Dat geldt ook voor het interieur. Rond de jaar wisseling verwacht men de nieuwe kerk in gebruik te kunnen nemen. Daarna kan de bestaande kerk tot - verenigingsgebouw worden ver bouwd, maar dat is niet in de aanbesteding opgenomen. Nieuwe voorzitter fietsclub Wielertoerclub Zeelands Welva ren begint het wegseizoen met een gewijzigd bestuur. Tijdens de al gemene ledenvergadering in het clubhuis werd Karei Langeveld nieuw bestuurslid. Voorzitter Adrie v.d. Werf stelde zijn functie ter beschikking. Vanaf de oprich ting zag hij "zijn" vereniging uit groeien tot een omvangrijk wie- Ierpeloton. V.d. Werf blijft wel actief lid. Bestuurslid Dik van Splunter, heeft nu de voorzitters hamer in handen. De openingsrit is zondag 18 maart om negen uur vanaf het clubhuis aan de Lange- weg. Verder 5 mei of 30 april: trim mersronde voor leden Thoolse toerclubs; 20 mei: dagtocht Schouwen-Duiveland; 3 juni: snelheidswedstrijd; 30 juni: Mer- gellandrit door Zuid-Limburg; 19 augustus: dagtocht door Zuid- West-Nederland; 30 september: afsluitende precisietijdrit. Evenals vorig jaar wordt in de pe riode half juni - half augustus niet voor het klassement gefietst. Jeugdwerk slaat aan Veertig jongeren, regelmatig ac tief in het Interkerkelijk Jeugd werk, presenteerden zich vrijdag avond in "t Ouwe Raed'uus'. Toen juffrouw Nel haar wel komstwoord liet horen, bleek de zaal prima bezet en dat bracht sfeer in het programma. Evenals tijdens de wekelijkse clu bavonden, stonden het geestelijke lied en creativiteit centraal. Bij enkele onderdelen kon het pu bliek meedoen. Verder behandelde men het ge dicht "De Goede Herder" van Nel Benschop. SEP °P L W Laf spraakW molenstraat 31 oud vossemeer telefoon 01667 2563 Advertentie I.M. Zondag nieuwe predikant. Drs. J.A. Droogendijk wordt zon dagmiddag om half drie in de ge reformeerde kerk aan het Zuid plantsoen bevestigd als predikant door drs. P. Wulffraat uit Hoog- erheide. Tevens doet hij dan zijn intrede. Vanaf heden wordt het brood bij buurtsuper Stoutjesdijk niet meer geleverd door Bakkerij Feytel, maar door Leydekkers Bakkerij Advertentie I.M. A.J. van Dieren econoom Arie van Dieren is aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam ge slaagd voor het doctoraal examen bedrijfseconomie. Hij blijft daar ook werken als zogenaamde transferfunctionaris om het be drijfsleven de weg te wijzen bij het verkrijgen van waardevolle we tenschappelijke adviezen voor uitbreiding, een nieuwe aanpak, e.d. Dit gebeurt niet alleen bij erote concerns, maar ook voor het midden-.en kleinbedrijf staat deze afdeling open. Arie van Dieren (26) bereikte dit succes na veel doorzettingsver mogen. Na een landbouwstudie bereidde hij zich naast zijn dage lijks werk op het gemengd bedrijf van zijn ouders in de Weihoek via het West-Brabantse avondcollege voor op de universiteit. Ruim drieeneenhalf jaar werkte hij ook bij de Eendrachtbode en ook tij dens zijn studie in Rotterdam vond hij een baan bij de haven loods om zijn doel te bereiken, 't Was soms veel hooi op de vork, maar zijn inzet werd tenslotte met succes bekroond, wat een felicita tie waard is. Oliebollenactie Zaterdagmorgen organiseert zangvereniging VZOS een olie bollenactie wegens het 25-jarig jubileum dat het koor dit jaar hoopt te vieren. S. vd Velde kampioen snel- SChakenS. vd Velde is evenals vorig jaar clubkampioen snel schaken geworden, door uit zes wedstrijden 5,5 punt te scoren. Bekerronde junioren gevorder den: Jeroen Breeman-Jac de Reus 0-1; competitie: Sander Malis- Menno Fonteijne 0-1, Karly Nij- pels-Denny Reijngoudt 1-0. Bian- ca Fonteijne-Nico vd Hoek 1-0. Competitie junioren beginners: Cindy Reijngoudt-Hanny Bree- man 'A-'A, Egine Nijpels-Berry Timmers 0-1, Miranda Timmers- Monica Fiedelerus Voorlopig nieuwe voorzitter De Makreel De jaarvergadering van zeehen- gelclub De Makreel werd geo pend door voorzitter K. van den Berg. Hij heette de 42 leden, waaronder 8 dames, hartelijk welkom waarna hij terugblikte op een goed seizoen, hoewel minder leden dan andere jaren aan de wedstrijden deelnamen. Op enke le uitschieters na is er niet best gevangen. Een groot succes was het vissen met de boot vanuit Sint Annaland, ondanks de kou die de vissers parten speelde. De pen ningmeester had een batig saldo te melden, waarna voor de kas- commissie in de plaats van J. Kaashoek, A. den Braber werd gekozen. Tijdens de bestuursver kiezing stelde voorzitter van den Berg zich niet herkiesbaar. Van de twee tegenkandidaten D. Bree- man en T. Geuze kreeg Breeman 13 stemmen en Geuze 7 stemmen, terwijl men één stem ongeldig verklaarde. Het kiezen van een nieuwe voorzitter ging niet zonder VERVOLG PAG. 15

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 7