THOLEIM DER WIJS informatierubriek van de gemeente tholen VRIJWILLIGERS- VAKATUREBANK IN OPRICHTING MAANDAGAVOND VERGADERT DE GEMEENTERAAD INSTRUKTIE-OCHTEND FIETSENMERKAKTIE KWIJTSCHELDING VAN ONROERENDGOEDBELASTING EIND FEBRUARI KURSUS ALGtu NE BASISOPLEIDING (A.B.O.) WAT LIGT TER INZAGE? Donderdag 16 februari 1984 EENDRACHTBODE GISTERAVOND OP T.V. VRIJDAG 2 MAART IN THOLEN gemeenschapscentru- "Meulvliet" aanvang 20.00 uur DE DUO'S SPREEKUREN B EN W SPREEKUUR WONINGSTICHTING STEMMEN VAN LEZERS Ij Bushalte Mossellaan Tholen in gevaar? Brandweer Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1 -5 Sint-Maartensdi|k Tel 01 666-2955 Maandagavond 20 februar a.s. komt de Thoolse gemeenteraad voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint Maartensdijk. Deze vergadering begint om 1 9.30 uur en is zoals altijd openbaar, ledereen is van harte welkom om de diskussies bij te wonen. Op de agenda staan onder meer de navolgende punten: Verlenen bijdrage "2e Beroepenmanifestatie Zeeland"; Het contactcentrum Onderwijs-Arbeid Zeeland heeft verzocht een bijdrage te verlenen in de kosten van de te organiseren "2e Beroe- penmanifesatatie Zeeland" te Goes. De manifestatie heeft tot doel om de Zeeuwse jeugd een beeld te geven van de mogelijkheden in de verschillende beroepen en opleidingen. Alle scholen van voort gezet onderwijs in onze gemeente hebben inmiddels een bezoek gebracht aan de manifestatie. Burgemeester en wethouders stellen voor een bijdrage beschikbaar te stellen van 668,50 in de kosten van organisatie. - Aankoop hydraulische maaimachine; Ter vervanging van een vijf jaar oude maaimachine is het nodig een nieuwe machine aan te schaffen die gebruikt wordt voor het maaien van de kleinere oppervlakten gazon in alle kernen. Na beoordeling is de keus gevallen op een driedelige hydraulische maaimachine van het merk Ransomes, type 213 D. De raad wordt voorgesteld de benodigde gelden beschikbaar te stellen. - Aanbrengen parkeerplaatsen in Zoutzieders- en Kuipersdreef te Tholen; In de Touwslagersdreef te Tholen worden vaak personenwagens dubbel geparkeerd. Ook komt het voor dat wagens deels op het trottoir worden geplaatst. Er is momenteel sprake van een tekort van circa 10 parkeerplaatsen. Het op bovengeschetste wijze van parke ren betekent hinder voor het rijdende verkeer. De overblijvende doorgang is maar breed genoeg voor één wagen. Er is een plan opgesteld dat voorziet in de aanleg van 1 1 nieuwe parkeerplaatsen, 7 aan de Zoutziedersdreef en 4 aan de Touwslagersdreef nabij de speelgelegenheid. Na verwezenlijking van de parkeerplaatsen zal voor één zijde van de Touwslagersdreef een parkeerverbod worden ingesteld. De raad wordt gevraagd een krediet beschikbaar te stellen. - Aanleg definitieve bestrating aan de Korte Vest e.o. te Sint Maartensdijk; Momenteel is aan de Korte Vest en de Ds. de Bresstraat een komplex van 16 woningen in aanbouw. In verband hiermee is het noodza kelijk dat grote gedeelten van de Korte Vest en de Hazenstraat, alsmede de Ds. de Bresstraat worden herstraat. Daarvoor is een plan vervaardigd. Gezien het bestaande tekort aan parkeerplaatsen in deze omgeving is het plan zodanig opgezet dat er 20 nieuwe par keerplaatsen bijkomen. Op het geplande binnenterrein achter het nieuwe woningkomplex zijn wat niveauverschillen aanwezig. Bur gemeester en wethouders stellen voor keermuurtjes ter hoogte van 50 cm. op de perceelsgrens met de achtererven van deze woningen te plaatsen. Ter uitvoering van het plan wordt de raad gevraagd de benodigde gelden'beschikbaar te stellen. Beschikbaarstellen gelden voor de bouw van een speellokaal bij de Regenboogschool te Tholen; In een vorige vergadering heeft de raad ingestemd met de bouw van een speelwerklokaal bij de bijzondere lagere school "De Regen boog" te Tholen, als vervanging van het lokaal van de bijzondere kleuterschool "De Merel" aan de Oudelandsepoort. De bouwkun dige inspektie heeft inmiddels toestemming voor de bouw verleend. De rijksvergoeding is echter te laag voor de dekking van de totale lasten. Het kollege stelt de raad voor het benodigde krediet beschikbaar te stellen. Beschikbaarstellen gelden voor de bouw/verbouw openbare kleuterschool te Sint-Annaland; Eveneens bij een vorige gelegenheid heeft de raad besloten tot het stichten van een openbare kleuterschool in de kern Sint-Annaland. De Staatssekretaris van Onderwijs en Wetenschappen heeft een verklaring van toestemming afgegeven voor de noodzakelijke bouwkundige voorzieningen en de inrichting van de lokalen. Ook de bouwkundige inspektie heeft goedkeuring verleend. De kapitaal- slasten ten behoeve van de openbare kleuterschool zullen niet ge heel gedekt worden door de te ontvangen stichtingskostenvergoe ding. De raad wordt voorgesteld een krediet te voteren. - Vaststelling bedrag per leerling voor 1984; Voor 1 983 werd het bedrag per leerling (lagere school) vastgesteld op 534,95, inclusief instandhoudingskosten en ƒ437,98 exclu sief die kosten. Instandhoudingskosten zijn kosten die nodig zijn een schoolgebouw in stand te houden (onderhoud) en wordt toe gekend aan schoolbesturen die uit eigen middelen een schoolge bouw hebben bekostigd. Voor 1984 wordt voorgesteld deze be dragen te bepalen op respektievelijk 543,84 en 422,99. - Ongegrondverklaring bezwaarschrift Vereniging tot Bevorde ring van Schoolonderwijs op Gereformeerde Grondslag; Het bestuur van bovengenoemde vereniging heeft een bezwaar schrift ingediend tegen het raadsbesluit van 21 november 1 983 om geen subsidie toe te kennen wegens het verstrekken van begelei dingsdiensten aan in onze gemeente gevestigde scholen. De schoolbegeleidingsdiensten moeten, alvorens voor subsidiever lening door het rijk in aanmerking te komen, aan vereisten voldoen. Deze eisen zijn vastgelegd in een Rijksregeling. Ten aanzien van de gemeentelijke subsidieverlening aan schoolbegeleidingsdiensten kan opgemerkt worden, dat dit tot het terrein van de zogenaamde vrije beschikkingen behoort. Dit betekent dat de raad in beginsel vrij is tot subsidiëring. Daarbij dienen weliswaar de gangbare maat schappelijke normen en centrale regelingen in de afweging een rol te spelen. Als leidraad hanteert de gemeente de Rijksregeling, zodat er eenzelfde beleid gevoerd wordt als door het rijk. Bij de beoordeling van het subsidieverzoek heeft de raad in meer derheid besloten om evenals het rijk, het getalscriterium van 10.000 begeleide leerlingen te gebruiken. Ten aanzien van de kwaliteitsnorm heeft de raad geoordeeld dat hierover-geen oordeel geveld kan worden, aangezien daarvoor binnen het gemeentelijk apparaat de kennis ontbreekt. De stelling zoals die door het bestuur van de Vereniging naar voren is gebracht dat de weigering tot subsidieverlening niet voldoet aan het zogenaamde motiveringsbe ginsel wordt door het kollege van burgemeester en wethouders ontkend. Door de indiener van het bezwaarschrift zijn geen nieuwe motieven aangevoerd die wijziging van het eerder genomen raadsbesluit rechtvaardigen. In meerderheid stellen burgemeester en wethou ders de raad voor het bezwaarschrift ongegrond te verklaren. Aansluiting als regiogemeente bij het proefprojekt specifiek welzijn "De Bevelanden"; Sedert een viertal jaren draait op de Bevelanden een proefprojekt specifiek welzijn. Binnen een dergelijk gebied wordt met allerlei welzijnszaken geëxperimenteerd en worden vooraf van hogerhand geen regels gesteld. Die manier van werken geeft vele voordelen. Burgemeester en wethouders van Tholen wensen als zogenaamde regio-gemeente aan te sluiten bij het proefprojekt specifiek welzijn "De Bevelanden". Het kabinet heeft daartoe onlangs de weg vrij gemaakt. Onder een regiogemeente wordt verstaan "een gemeente pecialiseerd in entertainment. Er is geen cliché zo afgekloven of de Duo's maken er in hun program ma "Imitatie" gebruik van "Gekheid moet er gemaakt wor den, want de wereld is al serieus genoeg" zo luidt bijvoorbeeld het devies van de Duo's. Inderdaad blijkt die serieuze wereld voor Ko en Michel te bes taan: Ko de eeuwige aangever van Michel, die de eer van het applaus mag opstrijken, weet zich geen raad met zijn afhanke lijkheid van Ko en met zijn hang naar genegenheid en liefde. Hoe zit dat nu met Ko en Michel, alias "De Gevatti's", alias de Duo's, alias Kees Prins en Arjan Ederveen? Het Parool noemt het "een zotte vertoning Nieuws van de Dag had het over "lachkrampen ve roorzakende situaties", kortom het programma staat borg voor een avond plezier. Degenen die de Duo's gezien hebben in het programma "Een gebaar voor Amnesty Internatio nal" zullen dit kunnen beamen Entree: volwassenen 10,— leden 9.— jeugd tot 18 jaar De duo's brengen het program- en 65 plussers 6.50. ma "IMITATIE" Het is een pro gramma rond twee artiesten Ko Voorverkoopadres: H. Nieu- en Michel, die samen het ko- wenhuis, misch duo "De Gevatti's" vor- Markt 28, Tholen men. Het is een paar apart, ges- tel. 01660-2363. A- -■ die blijkens de regionale paragraaf samenwerkt met een of meer proefgemeenten De samenwerking met de Bevelandse gemeenten bestaat er onder meer via het R .E.C. de Betho, overleg met kolleges van B en W e.d. Het fungeren als regio-gemeente bij een proefge bied biedt diverse voordelen. Zo is er een grotere mate van beste dingsvrijdom van de ontvangen rijksbijdragen. De rijksbijdrage bestaat namelijk uit één brede uitkering uit het gemeentefonds. Daardoor wordt voorkomen dat teruggave van rijksbijdragen voor de ene regeling moet plaatsvinden, terwijl vooreen andere regeling de rijksbijdrage verre van voldoende is. Het ligt in het voornemen van het Kabinet om voor de periode na 1 januari 1 986 de proef- en regiogemeenten vooruitzichten te bieden op het gebied van welzijn, volksgezondheid en cultuur. Daarbij wordt gedacht aan experimenten t a v. de Wet Voorzieningen Ge zondheidszorg en Maatschappelijke Dienstverlening en experimen ten op het gebied van Volkshuisvesting en Stadsvernieuwing. B&W zijn van mening dat het fungeren als regiogemeente in be leidsmatig opzicht zodanige voordelen biedt dat tot aansluiting zou moeten worden overgegaan en wel per 1 januari 1 984 voor die terreinen waarvoor thans een rijksbijdrage wordt ontvangen (sociaal cultureel werk, gecoördineerd bejaardenwerk, volwasseneneduka- tie, minderhedenbeleid, sociaal culturele aktiviteiten voor niet-ac- tieven, openbaar bibliotheekwerk en samenlevingsopbouw. Aankoop bedrijfsruimte transportbedrijf Van 't Hof te Sipt-An- naland; In verband met de dorps- en stadsvernieuwing heeft de toenmalige Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening een aan vullende regeling in het leven geroepen, te weten de bijdragerege ling sanering van milieuhinderlijke bedrijven in de woonomgeving. De regeling richt zich met name op de verplaatsing van bedrijven die in redelijkheid niet langer passen in de woonomgeving en waarvoor aan gemeenten extra financiële steun verstrekt dient te worden. De gemeenten zijn vooraf in de gelegenheid geweest om opgaven te verstrekken van bedrijven die voor toepassing van de regeling in aanmerking kwamen In overleg met betrokkene heeft het kollége onder andere het transportbedrijf Van 't Hof te Sint-Annaland voorgedragen Dit transportbedrijf veroorzaakt relatief veel overlast aan de woonomgeving. De gemeente is een belangrijke financiële bijdrage in de verplaatsingskosten van het bedrijf toegezegd. Van 't Hof gaat zich vestigen in de voormalige hal van Cebeco aan de Veilingweg te Sint-Annaland. De raad wordt voorgesteld het bedrijf van de heer Van 't Hof aan de Noordstraat aan te kopen. Bedrijfsverplaatsing Sluco te Oud-Vossemeer; Voor het bedrijf Sluco aan de Kalrsbuurt te Oud-Vossemeer geldt eenzelfde verhaal als voor transportbedrijf Van 't Hof. Ook dit bedrijf bezorgt de woonomgeving relatief veel overlast. Een bedrijfsuit- breiding ter plekke kon niet worden uitgevoerd omdat omwonenden zich daartegen verzetten. Ook voor de verplaatsing van dit bedrijf naar het bedrijventerrein te Oud-Vossemeer is een verplaatsings subsidie toegezegd. De raad wordt voorgesteld het perceel aan de Kalisbuurt 35 aan te kopen. Verkoop van grond aan bouwbedrijf Uijtdewilligen ten behoeve van de bouw van een bedrijfsverzamelgebouw te Sint-Maar tensdijk; In de nota "Maak er werk van" hebben burgemeester en wethou ders uitgesproken te willen komen tot de bouw van een zogenaamd bedrijfsverzamelgebouw. Het is bekend dat nieuwe bedrijven op dit moment weinig of geen lust hebben om te investeren in nieuwe gebouwen. De voorkeur gaat uit naar 'risicoloos" huren van de bedrijfsgebouwen. Indien bedrijfsruimte te huur kan worden aan geboden is dat voor de werkgelegenheid een goede zaak. Het ge meentebestuur gaf er de voorkeur aan dat een bedrijfsverzamelge bouw door een particulier zou worden geëxploiteerd. Het provin ciaal bestuur van Zeeland is bereid gevonden om in het kader van het voorwaardescheppend beleid een subsidie beschikbaar te stel len van 300.000, Het bouwbedrijf Uijtdewilligen is bereid het bedrijfsverzamelgebouw voor eigen rekening te stichten en wel op het industrieterrein te Sint Maartensdijk. Het gebouw biedt ruimte aan circa 25 bedrijven. Door toepassing van een flexibel wandensysteem kan dit aantal worden vergroot of verkleind. De raad wordt voorgesteld de benodigde grond te verko pen. Overname van het parkeerterrein met botenhelling te Goris- hoek van de heer H. Zwikker; In de diskussie over de bevordering van de verblijfs- en dagrekreatie is uitgesproken, dat de watersportmogelijkheden van de ons om ringende Oosterschelde worden benut als goede voorzieningen tot stand komen voor het te water laten van kleine pleziervaartbootjes. Een plan om in de Noord te Sint-Maartensdijk een trailerhelling tot stand te brengen is echter door de provinciale instanties afgewezen. De provinciale overheid bleek wel bereid om de verbetering van de trailerhelling te Gorishoek financieel te ondersteunen. Van ministe riële zijde werd echter te kennen gegeven dat de subsidiëring van deze voorziening afhankelijk werd gesteld van de voorwaarde, dat de voorziening (thans eigendom van de heer H. Zwikker) in handen zou komen van de overheid. Met de heer Zwikker is overeenstem ming' bereikt en de raad wordt voorgesteld het parkeerterrein met botenhelling in eigendom over te nemen. Binnen het baanlozenprojekt werken 2 vrijwilligers en de coördinator (Toon Jansen) aan de oprichting van een vrijwilligersvakaturebank. Wat is een vrijwilligersvakaturebank? De bedoeling van een dergelijke bank is om mensen die zin hebben in het verrichten van vrijwilligerswerk in kontakt te brengen met stichtin gen, verenigingen, instellingen, scholen e.d. waar behoefte bestaat aan vrijwilligers. In de praktijk blijkt dat mensen zonder baan de behoefte hebben iets zinvols te doen binnen de samenleving. Het is echter moeilijk om zelf je vrijwilligerswerk te regelen. Je loopt daarbij tegen allerlei regels en voorschriften aan en je hebt ook nog kans om je uitkering te verspelen. Een vrijwilligersvakaturebank zal gemakkelijker kontakten leggen met stichtingen, instellingen, verenigingen, maar ook met de gemeentelijke sociale dienst en b.v. een toetsingskommissie, waardoor praktische zaken mogelijk eerder geregeld kunnen worden Medewerkers van de vrijwilligersvakaturebank hebben reeds kontakten gehad met enkele instellingen over vrijwilligersvakatures. Het gaat om administratie van scholen, begeleiding schoolvervoer, buitengewoon onderwijs, V V V. e.d. Daarnaast wordt gedacht aan een klussenbus, waarop een aantal vrijwilligers werkzaam zouden kunnen zijn. Zij kun nen bij mensen, die dat zelf niet kunnen karweitjes opknappen. De mensen die aan de vrijwilligersvakaturebank werken, vinden dat ze in eerste instantie de belangen van de haanlozen moeten behartigen. Daarom willen ze graag van uitkeringsgerechtigden, zowel mannen als vrouwen, en andere belangstellenden (b.v. vrouwen zonder uitkering) horen wat voor konkrete ideëen, plannen en meningen zij hebben over vrijwilligerswerk, of zij zelf zin hebben in een vrijwilligersfunktie en aan wat voor werk zij denken Het spreekt voor zich dat iedereen die mee wil helpen met het op poten zetten van de vrijwilligersvakaturebank van harte welkom is. Daarvoor kan kontakt worden opgenomen met Toon Jansen, tel. 01 666-2955, tst. 1 58. Vorige week hebben wij u op de hoogte gebracht van een in onze gemeente en de gemeente Sint Philipsland op handen zijnde fietsen- merkaktie in de loop van de maand maart. Het is de bedoeling dat in samenwerking met de Rijkspolitie alle fietsen op Tholen en Sint-Phi- Tipsland worden voorzien van postcode en huisnummer. Daarmee wordt beoogd het aantal fietsdiefstallen terug te brengen, terwijl het aanmerkelijk gemakkelijker wordt om een gevonden fiets bij de recht matige eigenaar terug te brengen. Het merken (graveren) van de fietsen geschiedt door vrijwilligers. In middels hebben zich een 16-tal vrijwilligers aangemeld. Voor deze vrijwilligers wordt op maandag 20 februari a.s. om 9.30 in de voor malige kleuterschool aan de Radda Barnenstraat te Sint-Maartensdijk een instruktie-bijeenkomst gehouden. Ook als u zich nog niet als vrijwilliger hebt aangemeld, kunt u maan dagochtend toch een kijkje komen nemen. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burge meester en wethouders van Tholen vinden plaats op maandag 20 februari 1 984 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester E. BAerends en de wethouders L.J. Koopman, J. Versluijs en P. van Schetsen houden hun spreekuur van 1 1 00-1 2.00 uur. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01 666-2955, toestel 21 5. Het bestuur van de stichting Beter Wonen'' houdt elke maandag van 10.30-12.00 uur spreekuur in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk voor aanvragen om woonruimte. De woningstichting is telefonisch bereikbaar onder 17 nummer 01 666-3359. Kwijtschelding van onroerendgoedbelasting te verkrijgen. Die kwijt schelding is een gunst, geen recht. Je moet er dus om vragen. Onbekendheid met de regels is er de oorzaak van dat ook in onze gemeente diverse mensen onnodig onroerend goedbelasting betalen In dit artikel zullen wij aangeven hoe een afschrijving van de o.g.b. kan worden verkregen. Daarvoor is het nodig dat een verzoek wordt gericht aan de Direkteur van de Rijksbelastingen, Postbus 90101, 4800 RA te Breda. Nadat deze het verzoek heeft ontvangen zal hij aan het werk gaan om de financiële gegevens van de verzoeker te verkrijgen. Dat doet hij aan de hand van een vragenformulier dat door de verzoeker naar waarheid dient te worden ingevuld en ondertekend. 8ij het beoordelen van een verzoek om kwijtschelding spelen de per soonlijke omstandigheden van verzoeker een grote rol Inkomen, ge zinssamenstelling, eventuele schulden en bezittingen zijn van beslis sende betekenis. Ter verduidelijking dient te worden opgemerkt dat bij de bepaling van het inkomen niet alleen wordt gelet op (vaste) inkom sten zoals salaris, pensioen en uitkeringen, maar ook op bijverdiensten, kinderbijslag, vakantiegeld en alimentatie. Een belangrijk punt is te vens dat het vermogen van betrokkene in beschouwing wordt geno men. Onder inkomen wordt verstaan het netto-salaris (pensioen, uitkering) vermeerderd met de vakantie-uitkering en de kinderbijslag, verminderd met de door u te betalen kale huur (dit is de huur die overblijft na aftrek van de huursubsidie) en premie voor een aanvullende ziektekostenver zekering. Het afwegen van alle omstandigheden zijn niet in alle gevallen een voudig zijn. De rijksbelastingdienst gaat in haar richtlijnen uit van het besteedbare inkomen, dat per maand niet meer mag bedragen dan: 1 320,—voor gehuwden 11 65,— voor een onvolledig gezin 860,voor ongehuwden Deze bedragen kunnen nog worden verhoogd met een bedrag per kind, afhankelijk van de leeftijd van het kind: 100,— voor kinderen van 0-5 jaar 1 50,— voor kinderen van 6-1 2 jaar 200,— voor kinderen van 1 3-1 5 jaar 250,voor kinderen van 16- jaar en oudef. Bij bejaarden en bij mensen die extra verzorging nodig hebben kan een klein vermogen buiten beschouwing blijven. In dit verband geldt voor echtparen als richtlijn ƒ9200,— en voor alleenstaanden ƒ4600,—. Voor andere groepen geldt dus geen vermogensvrijstelling. Onderstaand volgen een aantal rekenvoorbeelden. Indien u meer in formatie wenst, kunt u zich wenden tot het gemeentehuis, tel. 01 666-2955, tst. 233dhr. H. van Vossen. Twee aow'ers Piet en Dien Buys ontvangen aan aow 1482,— in de maand. Daar komt de vdkantieuitkering van 75,— nog bij. Kinderen hebben ze niet. Het echtpaar Buys betaalt iedere maand 36,aan het zieken fonds voor de vrijwillige verzekering. De huur bedraagt 300,per maand. Ook Piet en Dien Buys maakten een berekening om te zien of het zin had om vrijstelling van het betalen van onroerend goed belas ting aan te vragen. Ze kwamen tot een positieve slotsom aow 1 482.— vakantiegeld 75 1557,- huur 300,— 1257,- ziekenfonds 36 ^1221, Sporten kunnen we allemaal maar hoe zit het met leiding geven in de sport? Bij sportbeoefening hebben we te maken met mensen, groot en klein, jong en oud, man en vrouw. Allemaal willen ze sporten! Als u het leuk vindt om deze verschillende mensen in de sport te begeleiden, dan kunt u daarvoor een opleiding gaan volgen. ALGEMENE BASIS OPLEIDING De eerste stap die gezét moet worden op de opleidingsladder voor. vrijwillig kader in de sport is de Algemene Basis Oopleiding. Zoals deze naam al min of meer zegt is deze opleiding: - niet gebonden aan een bepaalde tak van sport; - gericht op onderdelen die in alle vormen van leiding geven in alle takken van sport voorkomen; - een noodzakelijke ondergrond voor elke trainer- of rekreatiesportlei- dersopleiding. Een A B O.-kursus duurt 30 uren verdeeld over 12 wekelijkse bijeen komsten van 2 !?2 uur. De kosten bedragen 45,— per deelnemer. Het kursusboek dat moet worden aangeschaft kost ongeveer 1 5, Eind februari gaat in Tholen, in het sport- en gemeenschapscentrum "Meulvliet" een A.B.O-kursus van start. Daarvoor kunnen nog een 5-tal kursisten worden toegelaten. Indien u voor deze kursus belang stelling hebt, kunt u zich via onderstaande bon als kursist aanmelden Nadere informatie wordt desgevraagd door de heer P. van der Vlies verstrekt, sportambtenaar van de gemeente Tholen, tel. 01 666-2955, tst. 221 Aanmeldingsstrook Algemene Basis Opleiding Ondergetekende wonende te aan het adres tel geeft zich hierbij op als kursist voor de eind februari 1984 te starten A B.O.-kursus Handtekening, Inzenden aan: gemeente Tholen Markt 1-5 4695 CE Sint-Maartensdijk. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Er is een aanvraag om vergunning ingediend door de heer D. Lindhout, Molenstraat 52 te Poortvliet voor het bouwen van een woning op het perceel kadastraal bekend Poortvliet, sektie N. nummer 637, plaatselijk gemerkt Paasdijkweg; Dit bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Wij zijn voornemens met toepas sing van artikel 1 9 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestemming van het kollege van Gedeputeerde Staten van Zeeland vergunning te verlenen voor het onderha vige bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan, stellen wij een ieder in de gele genheid om van 17 februari 1984 tot en met 1 maart 1984 schriftelijk bezwaar in te dienen bij ons kollege. De bouwteke ningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesekretarie te Sint-Maartensdij, afdeling gemeentelijke ontwikkeling ter inzage. Sint-Maartensdijk, 1 6 februari 1984 Burgemeester en wethouders van Tholen. Voor Piet en Dien Buys geldt dat ze onder de grens van 1 320,— per maand blijven en dus geen onroerend goed belasting hoeven te beta len. Alle mensen die van een aow moeten leven of daar hooguit 99, per maand boven zitten, kunnen met sukses kwijtschelding aanvragen, als de inkomsten en uitgaven te vergelijken zijn met bovenstaand praktijkvoorbeeld. Een minimumloner Ger en Joke van Lingen hebben een dochter van zeven. Samantha. Ze moeten rondkomen van een minimumloon, ƒ1466,netto per maand. Aan vakantiegeld krijgen ze - omgerekend per maand - 82,—. Voor Samantha ontvangen ze 97,kinderbijslag, ook weer omge rekend per maand. Aan huur zijn ze elke maand 247,— kwijt. Ze maakten het volgende rekensommetje: salaris 1466,— vakantiegeld 82,— kinderbijslag 97,— huur 1645, 247, 1389 - Volgens de richtlijnen krijgen gehuwden kwijtschelding als hun inko men beneden de 1 320,— ligt. Omdat Ger en Joke een kind hebben in de leeftijd van 6 t/m 12 jaar, mogen ze daar nog 1 50,— bijtellen, is 1470,Ze komen dus met hun 1389,— in aanmerking voor vrijstelling van het betalen van onroerend goed belasting. Maar zelfs Ger's broer, die dezelfde huur betaalt en ook een kind heeft van Sa- mantha's leeftijd, maar e^n paar tientjes in de maand meer verdient, valt nog onder de grens waarop kwijtschelding wordt verleend. Heeft u een netto inkomen van niet meer dan 1 538,— en is uw situatie te vergelijken met die van Ger en Joke van Lingen, dan hoeft u geen onroerend goed belasting te betalen. Een bijstandsmoeder Marieke Veenhuizen en zoon Jeroen van tien krijgen een bijstandsuit kering van 1 300 gulden. Plus een gulden, om precies te zijn. Net als de familie van Linge krijgt Marieke Veenhuizen ƒ82,— vakantietoeslag en 97,—kinderbijslag per maand. Ook haar huur ligt op 247,—. Ook zij komt in aanmerking voor kwijtschelding van de onroerend goed belasting, kijk maar naar haar optel- en aftreksom: bijstand ƒ1301,— vakantiegeld 82,— kinderbijslag 97,— huur 1480, 247, 1233,- Voor eenoudergezinnen geldt de grens van 1 165,— Voor Jeroen mag Marieke bij dat bedrag 1 50,— optrellen, is 131 5,—. Met haar 1 233,blijft Marieke Veenhuizen daar dus onder. In zijn algemeenheid wordt in situaties waarin de huur en kinderbijslag e.d. eender is, kwijtschelding verleend bij een netto-maandinkomen van 1 383,— oftewel 82,— per maand boven een uitkering van een bijstandsmoeder. Kwijtschelding van andere gemeentelijke belastingen Ook van andere gemeentelijke belastingen kan kwijtschelding worden verkregen. Te denken valt aan de rioolrechten en de hondenbelasting. Verzoeken om kwijtschelding dienen te worden gericht aan het kollege van burgemeester en wethouders, Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maar tensdijk. Het gemeentebestuur hanteert bij de beoordeling dezelfde richtlijnen als de rijksbelastingdienst. Die richtlijnen staan in dit artikel vermeld. De chauffeurs van BBA-streek- vervoer en Klundert Tours zijn niet erg ingenomen met de opzet telijke versperringen in de Kon. Julianastraat te Tholen (zoals in de E.B. van 9 februari werd ver meld) die door de gemeente en Rijkspolitie als proef zijn aange bracht op verzoek van de bewo ners van de Kon. Julianastraat. Als deze slaagt, worden er daar voor in de plaats bloembakken geplaatst, waardoor de situatie veel gaat lijken op een woonerf. Het is in vele gevallen een onmo gelijke zaak om met bussen van 12 meter en zeker met gelede bussen (van 18 meter) daar doorheen te rijden gezien de schade aan der den die kan ontstaan. Nog afge zien daarvan, voelen de chauf feurs zich zeer op hun werkterrein bedreigd, want de weg is het ter rein waar zij hun werk zo veilig mogelijk willen uitvoeren in het belang van de gemeenschap. Nu worden zij door die gemeenschap bedreigd. Tevens duperen die.be woners hun medeburgers in Tho len omdat als de situatie zo blijft en niet verbetert, de bussen niet mêer door de Mossellaan kunnen rijden. Die busgebruikers zouden dan verplicht zijn naar de halte gemeentelijke MAVO aan de Ten Ankerweg te lopen en dat is niet erg democratisch. Namens chauffeurs van de BBA-streekvervoer en de Klundert Tours, J.C. Bazen, Schoolstraat, St. Annaland. Na zoveel dankwoorden en lof prijzingen van de burgemeester over de brandweer gelezen te hebben, wil ik nog graag een plaatsje in uw veel gelezen blad om over de brandnacht in Stave- nisse te schrijven. We lazen: er waren gelukkig drie commandan ten bij. De brand die. naar wij ge loven, boven is begonnen, werd in de keuken geblust. Daar brandde 't natuurlijk ook, maar boven was 't niet geblust. Dan lezen we: de commandant kon die nacht moei lijk in slaap komen. (De buren moesten maar waken) peinsde hij over het echtpaar Bogers, dat tij delijk bij buurman Plandsoen was. Toen ik bij de commandan ten naar onderdak voor het echt paar Bogers vroeg, kreeg ik geen reactie. Zelf wonen we zo klein. Om vijf uur 's morgens liep dhr. Bogers buiten en vroeg ik naar zijn zieke vrouw, (de ziekte was bij de Thoolse commandant bekend). Zij lag te slapen in hun huis, dat zo stonk naar de rook. Laat de com mandant zoiets soms koud? Ach. hij kreeg toch goud. Geachte brandweermannen, dit mag nog vermeld: jullie waren spoedig ter plaatse. Ook de tweede maal met I commandant, maar Idat het an- dere keren zo zijn: denk aleer gij doende zijt en doende, denk dan nog. Voor ons was 't wee keer in die nacht: mensenlevens en de al armcentrale. A.T. Heijstek-de Graaf Julianastraat 18 Stavenisse

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 5