Gedurfd plan voor zoet water, verkaveling, en drainage inml jÖ V Judo voor een enorme collectie kamerbreed tapijt vanaf f. 29, 'flNs- per meter 4 meter breed. KORF BAL Damclub zenuwachtig Donderdag 16 februari 1984 EENDRACHTBODE 13 ZLM-Kring hoorde ir. Tacken over 'echt inleveren' ',Ik herinner me nog een roerige vergadering over de herverkaveling in Scherpe- nisse. 't Ging er hard aan toe, maar later zijn er ook daar geen klachten over de herverkaveling gekomen. Misschien moeten we nu ook wel met een gedurfd plan komen voor ruilverkaveling, de aanpak van het drainageprobleem en de zoetwater- voorziening." ZLM-Kringvoorzitter M.C.J. Kosten trok die conclusie woensdag avond in de Stove te Stavenisse na verschillende aanmoedigingen. Hij zag 't niet gemakkelijk in omdat 't veel mankracht en tijd vergt, maar A.M. Gaakeer was optimistischer: "We hebben veel geleerd en doen al veel samen, zodat dit ook moet kunnen." Subsidie Drainage Tuinbouwcentrum Huiverig Topjaar Marktgericht Voorlichting Ledental daalt Verlies Stavenisse 2 Sterk optreden N0AD2 Smerdiek 3-VVC 3: 2-2 Smerdiek 4 geeft Stavenisse 3 geen kans Bij verhuizing a.u.b. tijdig een adreswij ziging sturen aan Een- drachtbode, Postbus 5, St. Annaland of aan uw bezorger. Derby Smerdiek 5-WHS 5 doelpuntrijk Winst Vosmeer 2 na pittig duel Ruime zege Vosmeer 3 Dinsdagavond WHS-F eyenoord Tegenwind speelde Vosmeer 4 parten Vosmeer 5 moeiteloos naar 6-0 Vosmeer dames produktief VOL 3B||i LEY BAL De door de Kringvoorzitter gesig naleerde onderwerpen bleken tij dens de discussie te leven. A.A. van Nieuwenhuijzen wees op de koppeling van een zoetwater voorziening met het al aangelegde ruilverkavelingsplan op St. Phi lipsland. Ir. W.L.A.G. Tacken, directeur Landbouw en Voedsel voorziening voor Zeeland, beoor deelde zo'n koppeling positief om het herverkavelingsplan meer naar voren te halen. J.A. Akkermans vond dat er ook op Tholen wat aan de verkaveling moest gebeuren. ,'Er is nu een enorme versnippering, zodat er een inventarisatie nodig is om aan te sturen op vrijwillige kavelruil." Gaakeer juichte dat toe en vond, dat de ZLM-Kring hierbij het voortouw moest nemen. Daarentegen wilden M.Ph. van der Weele(voorzitter vereniging voor bedrijfsvoorlichting) en be- drijfsvoorlichter L.N. Bax in 't klein beginnen met drie grondge bruikers. "In een groter verband is er meer kans op mislukking", zei Bax. Een kritische beschouwing van de kavelindeling achtte Kosten zon der meer mogelijk. Op vier afde lingsvergaderingen is er ook al over gesproken. 'Juist bij een vrijwillige kavelruil, waarvoor in eerste instantie slechts drie grondgebruikers nodig zijn, bes taan er momenteel nogal wat subsidiemogelijkheden. Een ge zamenlijke aanpak met zoetwater en drainage zou zeer zinvol zijn. Wellicht is het goed, dit op korte termijn voor ons totale werkge bied eens te bekijken en zo moge lijk in kaart te brengen", aldus de Kringvoorzitter. Volgens hem zou het misschien mogelijk zijn, dit voor de werkgelegenheid aan te melden bij de Stichting Agrari sche Projecten. Kosten verwachtte dit jaar het eindrapport voor de zoet water voorziening op Tholen/St. Phi- lipsland. Tacken wist al te melden, dat zoet water met een intensiever bouwplan miljoenen guldens meer oplevert. "We zijn bezig met berekeningen voor Tholen/St. Philipsland en zoet water zal de positie van de landbouw verster ken", aldus Tacken. Het oplossen van de gezamenlijke en samengestelde drainagepro- blematiek blijft de landbouwers ook bezighouden. "In nauwe sa menwerking met waterschap, ge meente en Grontmij. wordt overal geprobeerd om daarvoor een startbijdrage te krijgen, maar tot nu toe nog steeds met weinig suc ces. Een extra belemmerende fac tor is de politieverordening, die het wijzigen van gezamenlijke drainage verbiedt. Opheffing van die verordening is een eerste ve reiste. Om niet direct in moeilijk heden verkerende grondgebrui kers over de streep te halen om de drainage te vernieuwen, zal er toch een redelijke tegemoetko ming in de kosten in 't vooruit zicht gesteld moeten worden", al dus de Kringvoorzitter. De tijdens de herverkaveling aan gelegde drainage is op verschil lende plaatsen aan vernieuwing toe, maar wanneer een naast ge legen eigenaar - wiens perceel doorsneden moet worden om de sloot te bereiken - bezwaar maakt, gaat het drainagefeest niet door. Ook ir. Tacken noemde de poli tieverordening een 'onoverkome lijke hobbel' voor gezamenlijke drainage. "Het intrekken van die verordening veroorzaakt echter sociale spanningen. De provincie stelt een werkgroep samen om die problematiek op te lossen", zei Tacken, die de subsidie en de pijpkosten in de ramingen aan de hoge kant vond. Tacken concludeerde in een be schouwing van de totale land bouw, dat de helft van de bedrij ven op Tholen en St. Philipsland in de 'gevarencategorie' zit. "Die groep beneden de 130 Standaard Bedrijfs Eenheden(SBE) roept zorgen op en in tien jaar is het aantal kleine bedrijven hier ge daald van 80 naar 50%. De pro- duktiecapaciteit per man is iets lager en de gemiddelde bedrijfs- grootte op St. Philipsland is aan zienlijk meer dan op Tholen. Er worden in deze streek minder graan en peulvruchten verbouwd dan elders, maar behoorlijk meer aardappelen: dat is een zeer aan zienlijk verschil met overig Zee land. Er is hier ook meer graszaad. Het gebruik van dierlijke mest is goed ingeburgerd. De landbouw in z'n totaliteit is op Tholen en St. Philipsland inten siever dan elders, zodat de moge lijkheden in de toekomst wat be perkter zijn dan elders. Ik heb waardering voor het actie ve gemeentebestuur van Tholen, dat in de werkgelegenheidsnota een voorstel deed om een tuin bouwcentrum te stichten. Dat beoordeel ik echter zeer terug houdend, want voor een werkelijk effect moet je eerder aan 100 ha dan aan uitbreiding met enkele hectares denken. Het is ook te leurstellend, dat niet meer tuin bouwbedrijven hier hebben mee gedaan aan het programma voor energiebesparing. Het ontbreken van een duidelijk (afzet)centrum beperkt de ontwikkeling van de glastuinbouw in Zeeland. Ook voor bloemzaden is er een cen trum nodig. De markt is er, maar het produkt is te schaars", zei ir. Tacken. Wethouder J. Versluijs vroeg zich af, of de grootte en de geografi sche ligging bepalend is voor de ontwikkeling van een tuinbouw centrum. .'Ondanks de hoge grondprijs, de energiekosten en de moeilijke arbeidsmarkt, gebeurt alles op tuinbouwgebied in het Westland" antwoordde ir. Tac ken. "De centrumfunctie is dus belangrijk. Er is een bundeling nodig van toelevering, afzet en kennis. Daarom ben ik huiverig van een actief beleid voor de ont wikkeling van een tuinbouwcen trum op Tholen. Je kunt geen ga rantie geven voor vertrouwen in een goede ontwikkeling. Daarom moet je voorzichtig zijn om on derzoek hiernaar fors te stimule ren. Centraal is de vraag, kan men de handicap van het ontbreken van een centrumfunctie overwin nen? Ten aanzien van de bloemzaden is 't de moeite waard om vanuit de produktiekracht positief te reage ren op de huidige ontwikkeling door een schakel in te bouwen tussen de produktie en de han delshuizen. 't Valt echter in het algemeen niet mee om in Zeeland dunne sectoren uit te bouwen", zei ir. Tacken. Er werd ook stil gestaan bij het grillige jaar 1983 met een erg nat voorjaar en een droge zomer. De opbrengst was 12-20% lager, maar 2 a 3 keer hogere prijzen voor aardappelen en uien droegen bij tot een topjaar, zoals het land bouw economisch instituut(LEI) dat verwacht. "Het veelbewogen jaar levert nog een leuk onderste regeltje op", zei voorzitter Kosten. Hij schreef dat mede toe aan de veerkracht en het goede vakman schap van de Thoolse en Fli- plandse agrariërs. Gezien de prijsvoorstellen in Brussel zal de room van 1983 er echter gauw af zijn, zo vreesde de Kringvoorzitter. De plannen 1984/85 van de EEG-commissie gaven hem ergernis en bezorgd heid. "Het is een straf voor melk veehouders met moderne bedrij ven en voor de graan- en bieten telers die er alles aan gedaan heb ben om hun produktie te verbete ren. Ze hebben gedaan wat van een goede ondernemer verwacht mocht worden. Om de kostenstij gingen goed te maken, had de Europese boer een verhoging no dig van 3.9%, maar omdat de fi nanciële situatie van de totale EEG zo slecht is, moeten de boe ren het gelag maar betalen en komt er een gemiddelde prijsver hoging van 0.8% uit de bus, terwijl de prijzen voor melk en graan worden bevroren. Voor tarwe komt de Nederlandse boer, mede wegens de sterke gulden, voor een prijsdaling van 3 V4 gulden per 100 kg te staan, voor suikerbieten(A- suiker) ontvangt hij 3 gulden per ton minder, voor melk circa 5 gulden per 100 kg plus de voor gestelde superheffing die wel eens op 7 gulden zou kunnen uitko men", aldus Kosten. Ir. Tacken hield de landbouwers echter voor, dat 'het echt inleve ren wordt gezien de enorme zui- veloverschotten en de budgetpro blemen bij de EEG.' Volgens hem is een meer marktgerichte bena dering van het Brussels beleid onontkoombaar. "De interventie is te ver gegaan, want we zijn door de bodem van de schatkist ge gaan. De regeringen zijn niet be reid meer dan 1% BTW af te dra gen aan Brussel, zodat aan een aanpassing niet te ontkomen valt. Met open grenzen komen we er echter toch wel uit, want speciali satie is de kracht van de Neder landse landbouw. Bij de aanpas sing hoort o.a., dat voor onze uien een betere kwaliteit nodig is", al dus de directeur Landbouw en Voedselvoorziening. Hij pleitte ook voor het 'genuan ceerd en deskundig bekijken van uitbreiding van de vollegronds tuinbouw'. In meer eiwithouden- de produkten zag Tacken ook nog wel toekomst. Hij wilde verder 'krachtige pogingen' aanwenden om kleine bedrijven te begeleiden. "Sommige ondernemingen van 15-30 ha hebben de kritische maat bereikt of al overschreden", zei Tacken. Hij zag aan de hand van computerberekeningen met een beter bouwplan nog mogelijkhe den om de stijgende kosten op te vangen. Kringvoorzitter Kosten uitte ver der zorgen ten aanzien van het landbouwonderwijs en de voor lichting. "Een onafhankelijke, gratis eerste lijns voorlichting door overheid en organisaties is noodzakelijk. Aan onderzoek zijn we bereid om mee te betalen, want proefboerderijen en meer fundamenteel onderzoek zijn on misbaar. Afzet en verwerking ho ren hierbij, zodat we voorstander zijn van financiering van dit on derzoek via een heffing door het Landbouwschap, aangevuld met een bijdrage via de produkt- schappen. Handel en verwerken de industrie worden er dan ook bij betrokken", zei Kosten. Hij prees zich bijzonder gelukkig met de voorlichting van dhr. D.L. Koppenhol, oud-leraar van de landbouwschool Scherpenisse, op het gebied van de zaadteelt. L. Hage signaleerde de opkomst van particuliere voorlichting in Limburg, waarbij bedrijven om de drie weken bezocht worden tegen betaling van 18 tot 25 cent per m2. Ir. Tacken wilde daarmee 'zo maximaal mogelijk' samenwer ken. "We zullen die particuliere voorlichters gemakkelijker steu nen dan commerciële bureaus", zo liet hij weten. De Kringvoorzitter had tenslotte nog problemen met de slechte rentabiliteit en het sterk terug lo pend pach tare aal.. Hij pleitte voor belastingvrij reserveren in goede jaren om in minder goede jaren de inspan op peil te kunnen houden. "Onze nijvere boerenstand heeft recht op een -goede boterham", aldus Kosten. Ir. Tacken gaf aan, dat er ondanks het redelijke jaar 1983 nog altijd 700 aanvragen van Zeeuwse landbouwers met een minimum inkomen waren voor de extra uitkering van de overheid. Penningmeester L.C.J. Potappel had nog een gezonde rekening met een overschot van ƒ259,19. Er was ook geen contributiever hoging nodig. In de financiële commissie werd P.C. Fase uit St. Annaland opgevolgd door W.J. van Putte uit Stavenisse. Secreta ris P.K.M. Stouten was somberder gestemd omdat het ledental daal de tot 792. De derde ledenraads zetel dreigt in gevaar te komen als er nog een aantal leden afvallen. Aan de toekomst wordt echter ge werkt, want 35 mensen uit twintig gezinnen doen mee aan de cursus bedrijfsopvolging. De ZLM- Kringvergadering in de Stove werd bijgewoond door bijna vijf tig belangstellenden, onder wie een paar vrouwen. In de laatste wedstrijd van het Zeeuws Hoofdklassekampioenschap tegen Middelburg II zou Tholen bij winst kampioen zijn geweest. De druk was voor enkele spelers blijkbaar te zwaar, want aan diverse borden werden on nodig punten verspeeld, hetgeen uit eindelijk resulteerde in de kleinst mo gelijke nederlaag 11-9. Tholen bleef hierdoor weliswaar nog wel aan de leiding, maar moest de Middelburg reserves naast zich toe staan. Beide tientallen hebben 14 punten. In de laatste ronde verloor ook naaste concurrent Lammerenburg uit Vlissingen verrassend met 11-9 van Souburg, zodat dit team definitief in uitgeschakeld en slechts tot 13 punten kwam. De laatste kanshebber Zierik- zee maakte geen fout en won op het nippertje van 's Gravenpolder II met 11-9 en kwam hiermee eveneens op 13 punten. Zierikzee speelt evenwel op 20 febr. haar laaste wedstrijd tegen hek- kesluiter Sint Laureins en kan dus op 15 punten komen. De Thoolse kansen op de titel zijn daarom zeer gering ge worden en kunnen ze slechts hopen op een misslag van Zierikzee in die laatste wedstrijd. In dat geval zullen beslis singswedstrijden om het kampioen schap gespeeld moeten worden. De gedetailleerde uitslagen van de ontmoeting tegen Middelburg die een zeer spannende verloor had luidde als volgt. 1. A. Baahyen - A. Kousemaker 2-0, 2. C. de Wolf - P.C. v.d. Velde 0-2, 3. C. de Jonge - C. Droogers 0-2, 4. J. de Jonge - J.A. v. Akkeren 2-0, 5. J. Moens J. Moerland 0-2, 6. B. Sewnath - P. Nieuwenhuyzen 1-1, 7. J. Baayens - H. Bomgaars 1-1, 8. P. Tange - A. Boogerd 1-1, 9. L. Meulmeester - A. Slager 2-0, 10. J. Grim - J. v.d. Velde 2-0, Totaal Middelburg II - Tholen: 11-9. Onderlinge kompetitie R. Gunter - A. Boogerd 2-0, A. v. Ak keren - A. Slager 0-2, P.C. v.d. Velde - S. Schot 1-1, P. Luten - J. v.d. Velde 0-2, B. Kegge - C. v. Splunter 2-0, A. Kousemaker - L. Beth 2-0, J. Moer land - H. Geluk 1-1, T. v.d. Male - H. Gunter 0-2, A. Schot - B. Kegge 1-1, A. Boogerd - P.C. v.d. Velde 1-1, C. v. Splunter-J. Moerland 0-2, J. v.d. Velde - Jan Rijke sr. 1-1, H. Geluk - A. Kousemaker 1-1, A. Slager - S. Schot 1-1, W.A. Boogerd - C. Droogers 0-2, L. Beth - P. Luten 1-1, Th. v.d. Male - S. Baerends 0-2, De tussenstand luidt: gesp. gew. rem. verl. pnt. 1. J. Moerland jr. 15 12 3 0 27 2. C. Droogers 13 9 4 0 22 3. R. Gunter 15 86 122 4. A. Slager 167 7 2 21 5. J. v.d. Velde 14 9 2 3 20 6. A. Kousemaker 13 832 19 7. H. Gunter 15672 19 8. J. de Rijke Sr. 15 67 2 19 9. A. Boogerd 13 5 6 2 16 10. H. Geluk 14563 16 11. P.C. v.d. Velde 1347 2 15 12. S. Baerends 166 3 7 15 13. A. Schot 13 5 44 14 14. P. Luten 173 77 13 15. T. v.d. Male 16 3 5 8 11 16. A. van Akkeren 16 2 7 7 11 17. S. Schot 18 2 6 10 10 18. L. Beth 19 3 4 12 10 19. B. Kegge 1724118 20. W.A. Boogerd 12 2 2 8 6 21. C. v. Splunter 14 0 0 14 0 De prijzen van de prijswinnaars van de loterij zijn na de trekking bij hen thuis bezorgd. De tweede keus van Stavenisse verloor thuis met 0-2 van Chri- slandia 3. Tijdens een slechte wedstrijd kwamen de gasten na een kwartier* op voorsprong ter wijl na een half uur spelen in de tweede helft Chrislandia 0-2 aan tekende. Beide keepers kregen weinig ballen te verwerken. NOAD 2 heeft zaterdag dë thuis wedstrijd tegen WHS 4 gewonnen met 4-1De Fliplanders begonnen met wat middenveldspel waarna Sam Evpraers in de 10e minuut enkele verdedigers passeerde. Hij werd neergelegd maar een straf schop bleef uit. Even later plaatste Arno Dieleman een schot in de korte hoek. WHS-keeper West dorp graaide de bal tevergeefs naar zich toe, 1-0. Door een mis verstand tussen Piet Wagemaker enTonny van der Ree raakte Van der Ree Jan Westdorp, maar de strafschop ging naast. In de 30e minuut speelde Arno Dieleman zich knap vrij, maar hij schoot over. Na de thee kwam Wilco van Herk in het veld voor Jack Reijngoudt. In de 2e minuut plaatste Leo van Strien op Jan van der Klein, waarna de bal via Sam Everaers bij Jan Kot belandde die fraai in tikte, 2-0. Na een kwartier pas seerde Dieleman een WHS-ver- dediger, speelde de bal naar Cen- ny Reijngoudt die 3-0 aanteken de. Even later kwam Sam Eve raers alleen voor de keeper, maar zijn prachtige lob stuitte op de lat. WHS bleef het proberen en via mooie combinaties lukte het de Sint Annalanders om via Jaap Verhoef op 3-1 te komen. De gas ten roken nog een doelpunt, maar een keihard schot werd door Wa gemaker goed gestopt. Johan Fi- lius vocht zich vrij bij de eigen achterlijn. Hij plaatste de bal op Wilco van Herk en via Dieleman scoorde Van Herk 4-1. Een mooie aanval van Wim van der Ree ging net naast, zodat de Fliplanders na een uitstekend gespeelde wed strijd de buit binnen haalden. Smerdiek 3 speelde met 2-2 gelijk tegen WC 3. De thuisclub begon door enige afmeldingen met maar 10 man. Na een matige eerste helft met aan weerskanten enkele mo gelijkheden die niet werden be nut. bleef het tot aan de rust 0-0. In de tweede helft een compleet Smerdiek dankzij aanvullingen uit de jeugd. De ploegen legden een betere partij voetbal op de mat, wat resulteerde in een doel punt van Remi Lindhout. wat echter onterecht werd afgekeurd. Frans Lindhout scoorde na een fraaie voorzet van Sjaak Kwaak 1-0. Al snel kwam WC met 2 doelpunten terug tot 1-2 maar vlak voor het einde maakte een VVC-speler hands in het straf schopgebied wat een penalty op leverde, die werd benut door Jo han Kooman en daarmee de eindstand op 2-2 bracht. Het treffen Stavenisse 3-Smerdiek 4 eindigde in een 0-4 overwinning voor de Smerdiekenaren. De vierde keus van Smerdiek begon sterk en zette buurman Stavenisse meteen onder druk. Na 5 minuten resulteerde dit in een voorzet van Piet de Jonge, die Henk van Hou- te inschoot, 0-1. Stavenisse kreeg weinig uitgespeelde kansen terwijl de gasten volop aan de bak kwa men. Na 25 minuten kreeg Smer- diekenaar Jaap Moerland de bal aangespeeld, hij passeerde één man en schoot toen van ongeveer 20 meter hard in, 0-2. Even later kreeg Marien van Zetten de bal aangespeeld. Hij klopte de verde diging en schoot de bal beheerst in. Ruststand 0-3. De tweede helft gaf hetzelfde spelbeeld te zien, hoewel Smer diek, met een riante 3-0 voor sprong, minder sterk speelde. Na een kwartier kreeg Jaap Moerland de bal van Adrie de Viet en pas seerde al zijn tegenstanders, waarna hij beheerst intikte: 4-0. Dit was tevens de eindstand, zodat Smerdiek 4 alle gespeelde wed strijden na de winterstop in winst omzette. De derby tussen Smerdiek 5 en WHS 5 werd met een 4-3 over winning afgesloten in het voor deel van Smerrdiek. Een wedstrijd met vooral in de eerste helft een sterker Smerdiek en een in de tweede helft goed terugkomend WHS, dat toen zeker evenredig was aan Smerdiek. Het eerste doelpunt viel aan de kant van de thuisclub door een prachtig schot van Kees van den Hoek die vanaf 20 meter hard met de linkse pan toffel via de binnenkant paal doeltrof. Enkele kansen van Adrie van Splunter en Jan Hartog wer den door doelman Geuze prima verwerkt, zodat de ruststand 1-0 bleef. Na de thee verving jeugdspeler Erik de Hooge jeugdspeler Pieter de Viet. Het werd al snel 2-0 door een schot van Cor Boom, die een prima inzet aan de dag legde. Smerdiek dacht al dat de buit binnen was, maar WHS vocht goed terug en kwam dankzij een strafschop op 2-1. Tien minuten later werd het 2-2 door een loeier van Jaap Kodde. Voor Smerdiek kwam het derde doelpunt precies op tijd. Jaap op den Brouw hield de bal goed vast op het midden veld, speelde twee man uit, gaf een overwogen pass op Cor Boom die de bal panklaar voor Adrie van Splunter neerlegde, zodat die maar voor het intikken had. Het werd 4-2 toen Marien den En gelsman in de fout ging en Cor Boom opnieuw de bal voortikte en Léijsner maar voor het intikken had. Han van Vossen tekende 4-3 aan en besliste daarmee de strijd, zodat Smerdiek de punten in huis hield. Vosmeer 2 heeft in de uitwedstrijd tegen Cluzona 3 een belangrijke 0-1 overwinning behaald. Het was een sportief maar vrij pittig duel dat in de eerste helft een op en neergaande wedstrijd te zien gaf, waarin beide ploegen wel kansen kregen maar niet tot scoren kwa men. In de tweede helft was Vosmeer sterker dan de thuisclub en kreeg men enkele fraaie mogelijkheden door het optreden van Kees Tim mermans en Ronnie Vaders, maar ze slaagden er niet in om de score open te breken. Na een kwartier lukte het echter de voor Jos de Wit in de ploeg gekomen Wim van Dijke wel. Hij plaatse een vrije trap haarzuiver op het hoofd van Jack Mosch, die Vosmeer op voorsprong kopte. Cluzona kwam hierna, opzetten, maar de goed sluitende Vosmeer verdediging gaf geen krimp en bleef het 0-1 Vosmeer 2 verloor onlangs de thuis gehouden oefenwedstrijd tegen WHS 2 met 1-4. De gasten waren gedurende de hele wed strijd de betere ploeg, maar Vos meer opende via Ronnie Vaders de score. Reeds in de eerste helft zetten de groen witten hun achterstand om in een 1-3 voor sprong en in de tweede helft, die door de zware regenval slechts een half uur duurde, schoot men de stand verdiend naar 1-4. Vosmeer 3 nam het in een milde voorjaarszon op tegen MOC 8, dat maar met 10 man kwam opdagen. De thuisploeg won mede door deze meevaller met 7-3. In de tweede minuut schoot Ffank Timmermans vanaf de rand van het strafschopgebied onverwacht hard in. Balverlies op het mid denveld bracht Moe echter spoe dig weer op gelijke hodgte. Vos meer had het even moeilijk om deze tegenslag te overwinnen, maar werd al snel opnieuw ge vaarlijk. Een vrije trap van Kees Timmermans ging rakelings langs de kruising. Hij had in de 17e mi nuut wel succes toen een mooi af standsschot in de uiterste boven hoek verdween. Wim Quaak kreeg vervolgens een goede sco ringskans, maar zijn kopbal op aangeven van Frans Steijns ging rakelings naast. Na een half uur werd het 3-1 toen Timmermans bij een scrimmage plotseling hard raak schoot. Een afstandsschot Feyenoord C voetbalt dinsdag avond om half acht tegen WHS 1. Het kan nooit met zekerheid wor den gezegd of Mario Been of - na een blessureperiode - Vermeulen dan in St. Annaland speelt, maar ook afgezien van die klinkende namen, zal de Groen-Witte twee de klasser zijn handen vol hebben aan de jeugdige Rotterdamse ta lenten. De contacten tussen het WHS- bestuur en leider Ab Fabie van Feyenoord C, ontstonden vorig jaar tijdens een wedstrijd te Ba- rendrecht. Bij een competitieloze zaterdag zou de Rotterdamse for matie een keer komen voetballen. Door inhalen bij de een of bij de ander moest dat tot dusver wor den uitgesteld. Tenslotte was za terdag 3 maart gepland, maar ook dan zal Feyenoord C een compe titiewedstrijd moeten inhalen. Toen werd maar tot dinsdagavond 21 februari besloten om tegen el kaar te oefenen. van Jan Duine zorgde ervoor dat de Vosmeerders met 4-1 de rust ingingen. Wegens blessures verloor Moe twee spelers, zodat men met 8 man verder moest. Ondanks deze handicap scoorden de gasten na de thee nog 2 keer. Vosmeer bracht de eindstand op 7-3 door doelpunten van Frans Steijns (lx) en Frank Timmermans (2x). Een strafschop werd vlak voor het einde door Jan Geuze hard tegen de lat geschoten, waardoor hij voorkwam dat een 8-3 uitslag op het scorebord verscheen. Vosmeer 4 kwam in de wedstrijd tegen Nieuw Borgvliet 3 tot een 1-1 gelijkspel. In de eerste helft speelde tegenwind de thuisclub parten en profiteerden de gasten van een misverstand in de Vos meer-defensie, 0-1. Doelman Rein Hendrikse voorkwam met enkele fraaie reddingen dat de achterstand onoverbrugbaar werd. Tijdens de tweede helft gaf het windvoordeel Vosmeer wat op luchting en schoot Rien Goede- gebuure de Zeeuwen na een fraaie solo door het Borgvliet straf schop-gebied op gelijke voet. Vosmeer kreeg nog 2 keer de kans om de overwinning naar zich toe te trekken, maar topscorer Gerrie Schot en Kees Goudswaard had den geen geluk toen ze voor de Borgvliet-doelman opdoken. Vosmeer 5 heeft.de thuiswedstrijd tegen MOC 12 met 6-0 gewonnen. Kees Heijboer opende de score door een hoekschop rechtstreeks vanaf de cornervlag in te schieten. Halverwege kwam Vosmeer op 2-0 toen een sterke actie van Ri- nus de Leur en Frank van der Zande een niet te missen kans bood. Tien minuten voor rust gaf De Leur opnieuw op maat aan waardoor Van der Zande de rust stand op3-0 bracht. In de tweede helft bood MOC goed tegenstand maar de Vos meer-verdediging hield de zaken prima gesloten. Een harde schui ver van Dirk van Driel betekende 4-0 en diezelfde speler schoot zijn ploeg 10 minuten voor tijd na een korte solo naar 5-0. Even voor het eindsignaal werd Gabi Haver- mans op links gelanceerd. Hij klopte de hele Moe-verdediging op snelheid en schoot de bal hoog in de kruising. Een verdiende Vosmeer-zege al was een tegen doelpunt aan Moe door hun sportieve tegenspel wel gegund geweest. De Vosmeer dames zetten de thuiswedstrijd tegen Moe uit Bergen op Zoom om in een 6-0 overwinning. De Bergse dames werden meteen flink onder druk gezet. Anita Goedegebuure open de na 7 minuten de score door met een kopbal op aangeven van zus Helma Goedegebuure de Bergse doelvrouw te verrassen. Een strak schot van de Sint Annalandse Marjan Verhoef zofgde voor 2-0 en en door twee mooie doelpun ten van Helma Mosch begon de ploeg met een ruime 4-0 voor sprong aan de thee. Het eerste seniorenteam van Emergo twijfelt aan eigen kunde, schiet krampachtig en verzuimt afstand te nemen. Dat is al lang het probleem en zaterdag brak dat opnieuw op tijdens de 2-7 nederlaag tegen Keep Fit 3. Het spel was redelijk, maar er wordt ge woon niet gescoord. Emergo A kon tegen het machtige Breda Noord, dat recht op het kam pioenschap afstevent, weinig meer doen dan de schade beperken. In de eerste helft lukte dat aardig. Marco Suurland zorgde vlak voor rust voor 1-2 met een afstandsschot, maar na rust brandde Breda los met 1-8. Emergo C nam door goede inzet een voorsprong op Voltreffers toen Jan Duine van afstand raak schoot. In de tweede helft speelde men zenuwachti ger, maar Voltreffers benutte de kan sen niet, zodat Emergo toch won. Emergo J2 verloor met 6-1 bij Spido. Door domme verdedigingsfouten werd het al 2-0, waarna Aart Reedijk herstelde met een afstandsschot. Dat was het enige resultaat, want Spido ging door. Meer vreugde was er voor Emergo J1 te beleven dat met 12-1 won van Ter- heyden. De uitslag was iets te over dreven, want Terheyden gaf goed tegenstand. In de eerste helft had Emergo nog moeite met afstand ne men. Na doelpunten van Harry Ver duit (afstand) en Marco v.d. Hoek (doorloopbal) stokte 't even, want de vele kansen werden niet benut. Marco schiep prima mogelijkheden, maar miste ze even grandioos. Terheyden kwam tot 2-1 terug, maar in het rust- signaal schoot Jaap de Rijke raak: 3-1. In de tweede helft hadden de tellers moeite met het bijhouden van de stand. Marco v.d. Hoek Ineke de Graaf, Erwin Stapel (allen 2x), alsme de Harry Verduit en Jaap de Rijke bepaalden de eindstand op 12-1. Aan de zaterdag in het Franse Mau- repas gehouden judo-wedstrijden na men 270 kinderen tot 16 jaar deel uit Frankrijk, Engeland, Spanje, België en Nederland. Het toernooi werd geor ganiseerd ter ere van het 10-jarig bes taan van de club Maurepas. Bij de jongens tot 40 kg behaalde Richard Withagen de 3e prijs, bij de meisjes tot 40 kg lukte dit Helma Withagen. Bij de meisjes tot 55 kg behaalde Jolanda Deurloo de eerste prijs terwijl Jolanda van Wezel op de 2e plaats beslag leg de. Vermelde winnaars komen allen uit Tholen. Alle deelnemers werden bij Franse gastgezinnen ondergebracht. Zondag morgen werd een bezoek gebracht aan Parijs, waar velen de kans grepen om de lichtstad vanaf de Eifeltoren te be zichtigen. Amigos Dames I 3-0 zege Het eerste damesteam van Amigos heeft maandagavond een reguliere 3-0 overwinning behaald op het Ooster- houtse Vako. De eerste set was slechts tien minuten oud, toen de 15-1 al was bereikt. De concentratie ebde door deze eenvoudige setwinst enigszins weg. Vako maakte er goed gebruik van en bouwde een kleine voorsprong op. Dankzij goede aanvallen van Ina de Kunder haalde Amigos de 15-13 set winst toch binnen. In de laatste set hielden de Thoolse dames de tegen stander goed in bedwang en via 15-7 werd eenvoudig de 3-0 overwinning veilig gesteld. De meisjes verloren met 3-0 van Blauw Wit, het eerste heren team speelde 2-2 gelijk tegen de Berk 2. In de 2e helft had Moe het wind- voordeel waardoor de ploeg beter kon uitverdedigen tegen Vosmeer. De thuisploeg raakte echter het veldoverwicht niet kwijt, maar was wel minder produktief. Hel ma Mosch maakte met een harde schuiver haar hattrich vol. Ze te kende daarmee Vosmeers vijfde doelpunt aan terwijl het halve dozijn door de voet van Helma Goedegebuure, die op snelheid de Bergse verdediging klopte, werd volgemaakt. MOC zette nog wel enkele tegenaanvallen op, maar achterin hield de Vosmeer defen sie de zaken goed gesloten en de Bergse ploeg onverrichter zake huiswaarts keerde. Van Houte St. Maartensdijk- Tholen

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 13