PLAATSELIJK NIEUWS J. VAN OOST PLAATSELIJK NIEUWS ...PLAATSELIJK NIEUWS.™,::::; DAG EN NACHT PREDIKBEURTEN VISSER Donderdag 9 februari 1984 EENDRACHTBODE THOLEN DEURLOO EN ZOON V.O.UJflTERinG-KIPmULOER OUD- VOSSEMEER SINT-ANNALAND STAVENISSE SINT MAARTENSDIJK THOIEN POORTVLIET NIEUW VOSSEM OUD VOSSEMEE JACOBAPOLDER SINT PHI I STAVENISSE SCHERPENISSE SINT PHIIIPSIAND SINT ANNAl AND SIN T MAARTENSDIJK ANNA STAVENISSE POORTVLIET NIEUW VOSSEM I OUD VOSSEMFER It DER NIEUW VOSSE Ml ER THOLEN STAVENISSE SCHE ÏE SCHERPENISSE SINT PHIl IPSI AND OllDVOSSFMEER JACOBAPOlDER SINT PHIl IPSLAND SINT MAARTENSDIJK NIEUW VOSSEMEFR Deze week: STOOFPALING Q per kg U,— GESTOOMDE MAKREEL per stuk1,— WIJTING in 3 kg. voorUj"~ Mossel- en Zeevishandel Contr'Escarpe 11 Tholen Tel. 01660-2799-2504-3257 Advertentie I.M. Rechtshulp en homeopathie De werkgroep 'Vergeet-mij-niet' organiseert dinsdag weer een kof- fie-ochtend. Marion van Wingen, medewerkster van het rechtsbu- reau, vertelt dan iets over haar werk en over de nieuwe wetten en regels die te maken hebben met het rechtsbureau. Donderdagavond 16 februari houdt mevr. De Groot een spreekbeurt over het thema alter- natieve-geneeswijzen. Er komen allerlei zaken aan de orde, zoals homeopathie, kruiden, voetmas sage, iriskopie enz. De avond be gint om 20.00 u. in het REC-ge- bouw. Molenvlietsedijk 5. Proef Kon. Julianastraat Bij de herbestrating van de Kon. Julianastraat is een zogenaamde asverschuiving toegepast. Bij en kele 'uitsteeksels' zijn schrikhekjes geplaatst. Wethouder L.J. Koop man zei op vragen van raadslid Th. Aarnoudse in de commissie openbare werken, dat het hier om een proef ging in samenwerking met de rijkspolitie. Dat het altijd de opzet is geweest om te hard rijden tegen te gaan. De vorig jaar gekozen oplossing blijkt niet op alle punten te voldoen. Nr. wordt in samenwerking met de rijkspo litie een proef genomen om een oplossing te zoeken die voor alle categorieën weggebruikers accep tabel is. Wat u vers haalt, is pas lekker! Vrijdag en zaterdag: GEBAKSTUK SLAGROOM a van 5,50 voor HEEL VOLKOREN ROZIJNENBROOD rA van 4,50 voorJt3U SUIKERBROOD 7p van 2,50 voorI j I O Al meer dan 50 jaar uw warme bakker Advertentie I.M. Natuurvereniging De algemene ledenvergadering van de Natuurvereniging had naast enkele films en dia's van de leden ook nog de volgende zaken op het programma. Voorzitter L. Sauter vroeg de goed bezochte vergadering om enkele suggesties waar men eventuele andere bij eenkomsten van de Natuurvere niging kon houden, aangezien de leden uit de diverse kernen van het eiland komen. De verschillen de locaties werden opgeschreven en zullen worden bekeken. De bedoeling van de Natuurvereni ging was dat men Boomplantdag 1984 zou benutten om in samen werking met gemeente en Staats bosbeheer, een stuk dijk aan te planten Het feit echter, dat Staatsbosbeheer de zaak nog niet heeft afgewerkt, heeft het bestuur doen besluiten om met de ge meente contact te zoeken. Dhr. M. van Loenhout -vertelde enige za ken rondom de aktiviteiten. Deze zullen de lagere scholen van Poortvliet en Scherpenisse aan gaan, en wel de 5e en 6e klassers. Zij zullen worden uitgenodigd in de gemeentewerkplaats te Scher penisse en daar zelf aan de slag gaan. Verder worden dia's beke ken, er worden gereedschappen gedemonstreerd, kortom, de jeugd kan daadwerkelijk mee doen. Graag had de Natuurvere niging gezien dat vanaf de Natio nale Boomplantdag (28 maart) er ook een jeugdafdeling van de Natuurvereniging zou bestaan. Het lijkt er echter op dat bij ge brek aan kader voor de jeugd commissie jiierop nog even ge wacht moet worden. Wel wil men op deze dag graag de jeugd met de vereniging bekend maken. De vraag waarom er geen aansluiting bij het I.V.N. of een soortgelijke vereniging wordt gezocht, beant woordde dhr. Sauter met het ant woord dat men dan werkelijk te veel moet gaan betalen voor een lidmaatschap en dat moet eerst eens uitgebreid overwogen wor den. De afgelopen aktiviteiten werden doorgelicht door de ver schillende medewerkers. Dhr. G. Westerweel van de Plantenwerk- groep vertelde dat men zo'n 10 geïnteresseerdeheeft die al diverse malen zijn samengewees en o.a. ook determineren hebben ge leerd. Verder staat een dijkonder- zoek op het programma, waar veel voorbereidend werk aan vooraf gaat. De vogelwerkgroep, met 11 leden, onder leiding van P. Stols is sinds december '83 in de weer. Men wil 6 gebieden op het eiland inventariseren, enkele keren per maand worden die gebieden be zocht en alle aangetroffen vogels worden op een kaart ingevuld. Er zijn op dit moment veel winter- gasten te zien zoals koperwieken en kramsvogels. Ook zijn er ver schillende soorten ganzen en een den die hier de winter doorbren gen: rotgans, kolgans, rietgans, smient, kuifeenden, toppereenden en brilduikers. Op diverse plaat sen zijn kleine zwanen te zien en in de polders blauwe kiekendie ven. De vogelwerkgroep kan evenals de plantenwerkgroep nog steeds nieuwe leden gebruiken. De komende aktiviteiten van de Natuurvereniging kwamen aan de orde en er werden suggesties van uit de zaal gevraagd. Op papier staan thans: bijenexcursie voor dracht boerenbedrijf, voordracht van een jager, een nachtwande ling, markiezaatsmeer en voor lichting vogelbescherming. Te vens wordt de hulp van de Na tuurvereniging gevraagd bij het opruimen van maaiwerkzaamhe- den in de Pluimpot te St. Maar tensdijk. Ook wil men komen tot oprichting van een nieuwe groep "Rondom de Ooster.schelde". Plannen genoeg dus voor de Na tuurvereniging". Men bekeek ook nog met aandacht de dia's van dhr. Stols. De films aan het begin van de avond waren van mevr. Steendijk. Door de bosjes De Natuurvereniging maakte za terdagochtend onder leiding van dhr. M. van Loenhout een wan deling door de "Bosjes". Men ging met een gezelschap van zo'n 25 deelnemers van start vanaf de Bosstraat en lopend door het der de gedeelte van de Wandeling, zoals de officiële naam luidt, wer den er diverse zaken verteld om trent de heesters en struiken die daar te zien zijn. Voor de deelne mers die nu eindelijk wel eens wilden weten hoe een bepaalde boom heette, was dat allemaal zeer interessant, zeker omdat een wandeling door het Bosje een ge woontezaak wordt, maar onder leiding van een deskundige wordt het een leerzame ervaring. Het tweede deel van de Wandeling had nog een extraatje in petto. Vrijwilliger molenaar O. Huis kamp was zo vriendelijk het ge zelschap in de molen De Hoop te ontvangen en aldaar een toelich ting te geven op het helaas niet meer in bedrijf zijnde stukje his torie. De deelnemers keken vanaf de molen over het landschap van Tholen, maar daarna werden de natuurzaken weer vanaf de bega ne grond bekeken. Een stukje re novatie werd toegelicht, terwijl dhr. van Loenhout meedeelde dat besloten is een jaar lang niet meer te spuiten, aangezien men de wil de planten een kans wil geven. Het was een geslaagde excursie, die na afloop met een kopje koffie in Hof van Holland besloten werd met de suggestie om het in de ko mende voorjaarsmaanden zeker nog eens te herhalen. Dan kent men zijn eigen Bosje zowel in winter- als in lentetooi. De tuin- bezitters onder de verenigingsle den maakten van de gelegenheid gebruik om deskundige raad om trent snoeien e.d. te vragen aan dhr. van Loenhout, iets waaraan hij graag gehoor gaf. Wellicht dat men in de toekomst ook "de eigen tuin" op het programma van de Natuurvereniging zet. Open schooltournooi Om het schaakspel te bevorderen wil dhr. R. van Nijnatten in de maand maart een zg. open toer nooi organiseren met als inzet het open Thools Schaakkampioen schap. Deze wedstrijden worden ges peeld in zaal van Zanten in de Visstraat en elke avond begint om 20.00 uur. Men kan zich aanmel den voor 22 febr. a.s. per telefoon (2018) of per brief bij Touwsla- gersdreef 61, Er zullen elke avond (behalve de laatste) twee partijen worden gespeeld met een snelheid van 30 zetten per 45 minuten per speler. Op de laatste avond wordt er één partij gespeeld waarna de spelers die gelijk staan een beslis singswedstrijd zullen spelen. In deling der spelers geschiedt vol gens het zg. Zwitsers systeem. In schrijfgeld is een rijksdaalderd, te voldoen aan de zaal. De data zijn, donderdag 1 maart, donderdag 8 maart, donderdag 15 maart, donderdag 22 maart en 29 maart valt de beslissing. Een uit daging dus voor iedere schaak- liefhebber van het eiland. Ondernemersvereniging De Ondernemersvereniging kwam dinsdagavond 31 januari voor de eerste keer in nieuwe op zet bij elkaar Dat wil zeggen dat men de "Winkeliersvereniging" had vaarwel gezegd en het bestuur nu ook alle andere Thoolse on dernemers had uitgenodigd. Het bleek dat een redelijk aantal aan deze convocatie gehoor had gege ven. Spreker van deze avond was dhr. W. Perquin jr van de maatschap pij tot Verkoopbevordering van het Midden- en Kleinbedrijf. De ze spreekbeurt ging over ver koopbevordering in het algemeen. Dhr. Landsmeer, die eveneens op het programma stond en zou spreken over fiscale zaken, was wegens ziekte verhinderd. De heer Perquin stak een boeiend betoog af, dat door de enthou siaste manier waarop het geheel gebracht werd geen vonk, maar een vlam deed overslaan op de aanwezigen. De vereniging zal dit jaar het 25-jarig jubileum gaan vieren en de suggesties van de spreker, aangevuld met alle plan nen van de laaiend enthousiaste leden, maakten er een echte "On dernemende" vereniging van. Er werd ter plekke een werkgroep gevormd die beleidslijnen zal sa menstellen voor de komende fes tiviteiten. Er zal binnenkort met Concordia (dat eveneens jubi leert) vergaderd worden, en op 28 februari komt men weer samen, in Hof van Holland, zodat de inwo ners van Tholen en bijbehorende belangstellenden verzekerd kun nen zijn van een zeer speciale feestweek tussen 18 en 25 augus tus 1984. Film-middag bejaarden De Bejaardensoos nodigde woensdagmiddag 1 februari naast haar eigen leden, de leden van Poortvliet en Oud-Vossemeer en de Zonnebloem-leden uit voor een film-middag in Meulvliet. Ruim 80 personen gaven gehoor aan deze uitnodiging en genoten van enkele films door dhr. J. Deurloo gedraaid. De films gin gen over de Watersnoodramp van 1953 en over de Stormvloedke ringen in de Oosterschelde. De aanwezigen, die welkom waren geheten door mej. L. Deurloo, genoten bijzonder van deze films. Er was tevens een verloting met gratis lot, en ieder kreeg docu mentatie over de vertoonde films van Rijkswaterstaat mee naar huis. Deze "eerste woensdag van de maand" activiteit was dus ge slaagd. Dhr. Deurloo kreeg als dank nog een attentie aangebo den. Tennisclub Tennisvereniging Eegedima hield dinsdagavond 31 januari in haar clubgebouw de algemene leden vergadering De opkomst was goed te noemen, terwijl de verga dering die door voorzitter C. van de Berge geopend werd, een bij zondere intensieve en construc tieve discussie liet horen over de verhouding recreatief en wed- strijdtennis. Tevens kwamen de diverse commissies aan de orde met hun eigen zaken, terwijl de komende aktiviteiten besproken werden. Daarbij is tevens de vie ring van het 15-jarig bestaan van de vereniging. Dat zal gevierd worden met een "binnen" en een "buitengebeuren". Hoofdtrainer Dick Waasdorp vertelde nog en kele zaken rondom de training. Dhr Waasdorp was, deze mede deling is terzijde, bij de Neder landse kampioenschappen van tennisleraren eerste geworden, terwijl hij tesamen met dhr. H. Felius uit 's Gravenpolder voor de tweede maal in successie de na tionale dubbeltitel veroverde. Ee gedima kon dus met recht spreken van "goede training". De versla gen van secretariaat en de finan ciën werden goedgekeurd, terwijl dhr. H. Josen nieuw in de kas- commissie is gekozen. Aftredend uit het bestuur waren mevr. M. Overbeeke en dhr. G. Baardwijk, terwijl mevr. A. Verspuy aftre dend was maar herkiesbaar. Nieuwe gezichten zijn dhr. R. Bothof en dhr. H. Draayer. Mevr. Verspuy werd opnieuw gekozen. De vertrekkende bestuursleden werden door de voorzitter be dankt voor alle werkzaamheden. Fietsclub vergaderde Op 27 januari kwamen ten huize van Ben Schoonen een 10-tal per sonen bijeen voor een ledenver gadering van T.C. 't Koetshuys. In de vergadering kwamen de diver se hoogtepunten voor de fietsclub van het komende seizoen ter sprake. Op 10 maart zal 's morgens om 9 uur de officiële start plaats vinden van de trainingsritten. Dit gebeurt vanaf Kapsalon 't Koetshuys in de Minneputtestraat. Degenen die mee willen fietsen zijn daar dus welkom. Op 5 mei organiseert men een kennismakingsrit met T.C. 't Koetshuys voor de andere toer clubs van het eiland. Gedacht wordt aan een rit van ongeveer 30 of 40 km. Op 9 juni trekt men 's ochtends vroeg naar Noord-Frankrijk, waar de fietsen uit de auto's wor den gehaald en daar gaat men dan in de buurt van Arraz een flink stuk rijden. Diezelfde dag keert iedereen naar Tholen terug. Eind augustus wil T.C. 't Koets huys in het kader van de feest week rondom het jubilerende Concordia, een avond-fietsvier daagse organiseren. Dit natuurlijk in samenwerking met Concordia/ en naar alle waarschijnlijkheid een trimclub uit Tholen. Nader overleg wordt binnenkort ge voerd. Verder kwamen er de nor male huishoudelijke zaken ter ta fel zoals, statuten, verzekeringen en veiligheid tijdens de ritten. Daarnaast werd er op geatten deerd dat er nog steeds leden welkom zijn en om toekomstige rijders niet af te schrikken ver meldt men erbij dat de snelheid wordt aangepast aan het tempo van de langzaamste rijder. Duwbakken beschadigd Bij een aanvaring in het Schelde- Rijnkanaal zijn vrijdagmiddag twee duwbakken beschadigd, waarvan er een naar de vluchtha- ven werd gesleept. Door de storm w v r ill En oo g m i t i n g con tact Linzen Steenbfergsestr'aat 20-22, Tel 01640-34228. BERGEN OP ZOOM Lid OV en A.N V.C. Advertentie I.M. en een wolkbreuk raakte een met kolen geladen duwboot in moei- lijkheden, waarbij een tegemoet komende lege gasduwboot werd geraakt. De laatste werd in de vluchthaven geïnspecteerd door de Halsterse brandweer, waarna het de scheur van twee meter lengte en 25 cm breed, 30 cm boven de waterlijn, werd hersteld. De kolenboot kon door de bemanning worden gere pareerd en zijn reis naar Antwer pen vervolgen. Verkiezing kerkvoogd Met de verkiezing van dhr. L. van Dijke als kerkvoogd van de Her vormde Gemeente, is de vacature P.J. Drooger opgevuld. Dhr. J. Pollie is na een tweede stem mingsronde gekozen als notabel in de plaats van M. Griep. Geslaagd Lia van Alphen is aan de Gelderse leergangen te Nijmegen geslaagd voor de lerarenopleiding Ver pleegkunde MO. Zij is momenteel werkzaam als docente aan de ver- pleegsterschool te Goes. Onder invloed Tijdens het weekeinde zijn drie autobestuurders bekeurd voor het rijden onder invloed van alcohol. Het waren inwoners van Steen bergen, Rotterdam en Bergen op Zoom. Auto in brand Van M. zag maandag tijdens het rijden, dat er vlammen uit de mo torkap van zijn auto kwamen. Ij lings gestopt, kon hij met een blusser het brandje onder de duim houden, zodat de later gearri veerde Thoolse brandweer niet in actie hoefde te komen. Het liep met materiele schade af. W.M. Pipping ouderling-kerkvoogd Dhr. W.M. Pipping (Zilverstraat) is vrijdagavond tot ouderling- kerkvoogd van de Hervormde Gemeente gekozen in de vacature J. van der Jagt. De andere kandi daat was J.J. Bevelander. Eerder had de in die vacature gekozen C.W. Droogers bedankt. De notabelen A.M. Geluk en Joh. van der Jagt namen hun benoe ming aan. 't Scharretje gezellig* De opkomst tijdens de jaarverga dering van; 't Scharretje was niet zo geweldig, maar het was er leer zaam en gezellig. C. Steenpaal en J. Geerts veranderden van functie, zodat de laatste voortaan secreta ris is. De beker voor de grootste platvis werd afgeschaft. Dit wordt een poedelprijs.' Voor dit jaar werden er elf wedstrijden vastges teld vanaf 3 maart tot en met 10 november met daartussen op 17 maart, 28 april, 12 en 16 mei, 9 juni, 25 augustus, 8 en 29 septem ber en 27 oktober. C. Heijboer ere-vogelvriend C. Heijboer is erelid van de Vo gelvrienden geworden. Voorzitter L. Vroegop zwaaide dit oudste en trouwste lid tijdens de jaarverga dering op 1 februari veel lof toe. "U hebt 't dubbel en dwars ver diend", zei de voorzitter, die een oorkonde aanbood. Dat deed hij ook aan J. Vaders, die tot lid van verdienste werd benoemd. De voorzitter prees hem voor zijn voortreffelijke medewerking bij het rad van avontuur gedurende twaalf jaar. De Vogelvrienden hebben een heel goed jaar achter de rug met een zowel sportief als financieel prima geslaagde tentoonstelling, zo meldde secretaris Iz. Potappel. De voorzitter uitte zijn tevreden heid over de inzet van de leden. H. Zwagemaker en L. Berkey werden in het bestuur herkozen, terwijl N. Klippel in de plaats kwam voor H. den Engelsman. In maart zal er een keurmeester van tropische vogels een praatje houden. AD Vos voorzitter Amigos Damestrainer Ad Vos is 1 februari tijdens de jaarvergadering in Meulvliet gekozen als nieuwe voorzitter van de volleybalvereni ging Amigos. Hij volgt Johan Moerland uit Tholen op, die niet herkiesbaar was. Wilna v.d. Werf uit Scherpenisse werd penning- meesteresse als opvolgster van Gerard de Wilde uit Tholen, die zich eveneens terugtrok. Nieuw was ook algemeen adjunct Mar leen van Treijen-Heijboer. Om die drie te kunnen kiezen, was een wijziging van het huishoudelijk reglement aangenomen. Het arti kel 'bestuursleden mogen geen bloed- of aanverwanten zijn tot de derde graad en/of een trainers functie binnen de vereniging ver vullen werd geschrapt. De dames de Kreek en Noquira hadden hierover drie schriftelijke vragen gesteld en ook mondeling kwa men de gemoederen van de der tien leden, naast het bestuur, los. Duidelijk merkbaar was, dat men niet gelukkig was met deze wijzi ging, maar door gebrek aan bes- tuurskandidaten stemde men toch met de verandering in. Secretaris bleef Frans van Treijen, notuliste Els van Enck, voorzitster jeugd commissie Ria Mees en bestuurs lid John v.d. Zande. De secretaris had in zijn jaarver slag kritiek uitgeoefend op 'een te makkelijk denkend bestuur'. "Vele voorgenomen plannen zijn niet uitgevoerd door een gebrek aan actief kader. De vereniging leeft te weinig en de leden ver trekken gezien de daling van 82 naar 73. Misschien dat met de hulp van een groep fanatieke le den en een gewijzigd bestuur weer een grotere vereniging opge bouwd kan worden", aldus de se cretaris. Vijf teams doen er mee aan de competitie en medio februari twee ploegen aan de nieuwe minicom- petitie. De jeugdcommissie is ver sterkt en werkt goed. Op 8 juni wordt weer een scholentoernooi georganiseerd, terwijl voor een seniorenelftal nog maar een da tum gezocht wordt. Aan tour- nooien elders kon door gebrek aan spelers niet worden meege daan, tot grote spijt van Anja de Wit. Financieel was 1983 uitste kend met een winst van 2131,03 dankzij lotto, braderie en club blad naast de contributie, werden de uitgaven van zaalhuur, bond- safdracht en trainerskosten ruim schoots overtroffen. De begroting 1984 toont een verlies van 3975 gulden. Voorzitter Vos bedankte de schei dende bestuursleden Moerland en de Wilde voor hun inzet met bloemen en wijn. Johan Melse zei tijdens de rondvraag te hopen dat het nieuwe bestuur niet tussen de soep en aardappelen overhaaste beslissingen zou nemen. Toege zegd werd, dat alles in gezamen lijk overleg zal gebeuren. Biljarten nadert slotronde In de competitie van biljartvere niging Krijt op Tijd valt bij het A-team nog één wedstrijd te spe len. Vier spelers zijn nog in de running om kampioen te worden, zodat de slotronde spannend be loofd te worden. Hoogste serie, 10 caramboles M. Voormeulen en F. Hommel. P. Moerland, kortste partij, 23 beurten. Uitslagen: I. Schetters-F. Hommel 0-2, A. Aarnoudse-D. Polderman 2-0, M. Voormeulen-P. Moerland 0-2, M. Goudswaard-C. de Koning 2-0, H. van Daalen-M. Istha 0-2. B- team: A. Brusselaars, kortste par tij, 20 beurten. Brusselaars werd door zijn overwinning op A. Ha- vermans onbereikbaar voor de achtervolgers. A. Havermans en W. de Leeuw, hoogste serie, 7 ca ramboles. Uitslagen: A. van Daalen-J. Rijstenbil 0-2, C. Steenpaal-M. Moerland 2-0, A. Havermans-A. Brusselaars 0-2, A. Goudswaard-W. de Leeuw 0-2. De Poedelaars: J. Smit, 25 beur ten. J^ortste pactjj, R. van Poort vliet. 9 caramboles, hoogste serie. Uitslagen: J. van Gorsel-M. van Poortvliet 2-0, R. van Poortvliet- P. van Gastel 2-0, M. Pipping-J. Konings 0-2, A. vd Houten-J. Smit 0-2, M. Pipping-T. Schot 2-0. De Treffers: L. van Wezel won de inhaalwedstrijd voor de beker van I. Etienne. In de competitie wer den 4 wedstrijden gespeeld. H. Hommel, 18 beurten, kortste par tij, beste gemiddelde 3.34. hoogste serie, 14 caramboles. Uitslagen: J. Burgers-P. de Leeuw 2-0, J. Geu- ze-H. Hommel 0-2, B. den Hol lander-C. Burgers 0-2, 1. Etienne- L. van Wezel 0-2. Fout parkeren kost geld Na eerder al wat te hebben ge waarschuwd, zijn zaterdag twee autobestuurders bekeurd toen er bij het sportterrein niet op de juiste plaats werd geparkeerd. Dinsdag deelde de politie een boete uit voor twee geparkeerde auto's in de Ooststraat/inrit Tuinstraat naar het kerkgebouw van de Geref.Gem. in Ned. DE SPEELTUINVERENIGING 'VRIJ EN BLIJ' nodigt haar leden uit tot het bijwonen van haar JAARVERGADERING op 16 februari des avonds om 19.30 uur in de zaal van Dhr. L.van Dijke, Hoenderweg. Agenda: Opening, door de voorzitter. Notulen (ingekomen stukken) Financieel overzicht Bestuursverkiezing Bespreking nieuwe apparatuur Bespreking onderhoud,«verven enz. Rondvraag Ouders, komt ter vergadering omhet spelen van uw kinderen te begeleiden. Het bestuur zou dit op hoge prijs stellen. Het bestuur, Voorz. A. Rijnberg Secr. Abr. v. Poortvliet Advertentie I.M. Activa besprak winkelsluiting Met tenslotte toch nog een 35 aanwezigen was er nog een vrij goede belangstelling voor de le denvergadering van de Midden standsvereniging "Activa" in café W. Rijnberg. Erelid C.J. van Oost was verhinderd, terwijl ook van enkele andere leden daaromtrent berichten waren. Voorzitter P. Gunter zei in zijn openingswoord, dat ook de leden van 'Activa' het een jaar geleden al wisten, dat 1983 niet gemakkelijk zou zijn. Door loonstabilisatie of inlevering kwamen omzet en rendement on der druk te staan. Jarenlang was menig bedrijf ingesteld op een telkens weer hogere omzet, wat overigens niet altijd gepaard ging met beter rendement. Iedereen en zeker ook de detailhandel moest inleveren. Slechts de autobranche ging het beter dan een jaar tevo ren. Ondertussen wordt ieder nu voorgehouden, dat het weer wat aantrekt. Dat is inderdaad het ge val met export en industrie, kor tom in de producerende sector, maar zover is het nog niet in de detailhandel. Ook dat kan komen, al is er een nog steeds dalende koopkracht. Gezamenlijk is het ter plaatse toch nog geklaard en zijn sluitingen van 1982 vorig jaar uitgebleven. Iedereen dient waakzaam te blijven en niet te verslappen, waarom ik hoop dat we ook dit jaar weer tot enkele gezamenlijke aktiviteiten kunnen komen, zo besloot de voorzitter het openingswoord. Uit het jaar verslag van secretaris A.W. Goe- degebuure kwamen de aktivitei ten 1983 nog eens netjes op het rijtje. Ook de besprekingen met het gemeentebestuur omtrent een eventuele invulling van winkel ruimte op het Havenplein. De animo zowel van buiten als intern bleek nihil te zijn, zodat waar schijnlijk met woningbouw wordt volstaan. Een gedeeltelijke reali sering daarvan is mogelijk nog dit jaar te verwachten. Er was na een druk bezochte braderie een verre gende toeristenmarkt, een geza menlijke advertentiecampagne en een geheel nieuwe winkelwee- kopzet, die als omzetresultaat weer goed was, maar noch bij pu bliek noch bij deelnemende win kelier positief was ontvangen. Men zal zich in dat opzicht rond alternatieven moeten beraden. Penningmeester J. Hommel gaf na de vorige jaarvergadering door ziekte te zijn verhinderd een 2 jaarlijks financieel overzicht. Er waren een 6-tal bedankjes van le den die hetzij vertrokken, hetzij tot verandering kwamen, hetzij geen Activa bestendiging wen sten. Eén nieuw lid werd inge schreven, zodat het op 48 plus een erelid blijft steken. Aan de laatste winkelweek werd geen cent over- geboerd. Het financieel bezit draait niettemin nog rond de 7 mille. Ontvangsten en uitgaven belopen zo'n 8000,-. Voorzitter P. Gunter werd in het bestuur herkozen. De heer W. Pleune had zich na een 8-jarige periode bes- tuursinzet, waarvoor hem dank werd gebracht, niet herkiesbaar gesteld. In zijn plaats werd de heer Ph. Potter benoemd. Het kascon trole lid mevr. Kleinjan trad sta tutair terug, waarvoor de heer J. Dekker bereid werd gevonden. De braderie 1984 is gepland op 4 augustus, waarbij er de suggestie was om naast het touwtrekken nog een bepaalde attractie te or ganiseren, waarbij zo mogelijk vooral de jeugd is betrokken. Over de winkelweek voor dit jaar zal men zich nog nader beraden, ter wijl er met haken en ogen tenslot te toch een positief advies kan uitgaan naar de middenstandsfe deratie voor een herhaling van de toeristenmarkt. Voor wat een winkelaktie betreft zal men niet afwijzend staan, als het organisa torisch en eilandelijk uitvoerbaar is, via publieke inzet mee te wer ken aan een Groene kruiswens voor een patiëntenlift. Bij de bes preking winkelsluiting 1984 op bijzondere dagen, was er niet al tijd een eensluidend standpunt. Koninginnedag is er sluiting, 5 mei wordt een landelijke regeling gevolgd. Tijdens de Sinterklaas periode werd 20.00 uur voldoende genoemd. Op 5 december, Kerst en Nieuwjaar zal de landelijke re geling worden gevolgd. Traditio neel was er na afwerking van de huisdhoudelijke agenda nog een gezellig bingo-uurtje. A.s. maandag 13 februari haalt Ac celerando oud papier op. Advertentie I.M. Dubbelslag Smash I Zaterdag spelen alle drie senio renteams van de tafeltennisvere niging in de Wellevaete, maar Smash I heeft dan vrijdagavond in Roosendaal al de wedstrijd achter de rug die vorige week werd uit gesteld. Het jeugdige reserveteam met een 5-5 gelijkspel tegen Roosendaal 5 prima voor de dag. Met iets meer geluk voor David van Driel had er een overwinning ingezeten. Hij zorgde voor de spannendste partij met 32-30. Leo van Vossen kwam twee keer na drie games als win naar tevoorschijn. Chris Bruijn- zeel die het bij de senioren steeds beter gaat doen, maakte de overi ge drie punten. Smash 3 leed de derde opeenvol gende nederlaag, maar het wordt steeds iets beter gezien de 9-1, 8-2 en nu 7-3 tegen TCS 2. In Steen bergen zorgde Henk v.d. Steen voor de drie Smash-punten. De tegenstanders van het junioren- team bleken sterker dan verwacht. Dat ondervond ook Ad van 't Hof in zijn tweede partij. Door 21-19 verlies in de derde game was hij zijn 100% score in deze competitie kwijt. Voor Dave Moerland en Johan Gunter was er tegen Hotak 5 geen eer te behalen. De pupillen vonden hun Waterloo tegen TSC 7, die met 7-3 trotse winnaars werden. Ook Hans van Dijke raakte deze middag zijn ongesla gen record kwijt. Armbreuk juniorendoelman De WHS-doelman van de a- junioren, Andre van Ast, heeft zaterdag tijdens een wedstrijd tegen Smerdiek na een botsing zijn arm gebroken. Hoewel dat al voor rust gebeurde, liet hij zich pas in de tweede helft vervangen. Bestuurslid Rietveld begeleidde hem voor medische behandeling. In een gipsverband kon hij de tweede helft van WHS l-AZVV 1 volgen. zo 12 feb 1984 THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds Verheul 18.30 u. ds Blom, Ridderkerk HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. dhr. de Jong, Hoogerheide CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst GEREF. KERK 10 u. ds Krol, Soest 17 u. ds Poley, Vrouwenpolder GEREF.GEM. 10 en 18.30 u. ds Tanis 14.30 u. leesdienst NED. PROT. BOND 10.45 u. drs vd Kloot Meyburg, Den Haag R.K. KERK za 19 en zo 9.15 u. H. Mis OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds vd Heijden Tanker vast op zandplaat De lege stookolie-tanker 'Corrina' is donderdagmorgen omstreeks zeven uur vastgelopen op de zandplaat in de Witte Tonnevlije. Omdat de tanker helemaal vlak op de plaat lag, was er van gevaar geen sprake. Het schip kon 's middags rond twee uur weer op eigen kracht wegvaren, zodat hulp van de vijf aangerukte sleepboten, waaronder de 'Zefhyrus' uit Sta- venisse, niet noodzakelijk was. Dinsdagavond 14 februari wordt vanaf half 7 oud papier opgehaald voor de Zending. Advertentie I.M Kleuters zitten voor de bakker Naar aanleiding van het project 'De bakker', togen woensdag de kleuters van kleuterschool 't Sta- vertje om 10 uur naar bakker Hendrikse. Daar de groep nogal groot was, werd ze gesplits in twee afdelingen. De tweede groep werd drie kwartier later verwacht. Het was een vrolijk gezicht om de kleuters al zingend over straat te zien lopen, allemaal voorzien van een bakkersmuts van wit crêpe papier op hun hoofd. Op school was er al door juf Janet de nodige aandacht aan het onderwerp 'De bakker' besteed. Er werd o.a. een dia-serie vertoond, die handelde over wat er gebeurdt in een bak kerij bij het bereiden van brood en banket. Hierdoor waren de kin deren al enigszins voorbereid op wat komen ging. Groot was hun verrassing toen bij aankomst bleek dat ze bij bakker Hendrikse zelf bolussen mochten draaien. Alle kleuters namen plaats aan een lange tafel, met elk een flinke berg bruine suiker en twee stukken deeg voor zich. De bakker deed hierna voor hoe ze een bolus moesten draaien. De kleuters vonden het bolus-draaien van deeg heel wat moeilijker dan het bolus-draaien van klei, wat ze op school hadden geoefend. On danks de kleuterschortjes zaten sommige 'kleine bakkertjes' tot hun nek onder de bruine suiker. Ze deden allemaal hun uiterste best om de bolussen zo mooi mo gelijk te maken. Hierna werden de bolussen in de oven gebakken. Tijdens het bakken werden bege leiders en kleuters getrakteerd op koffie, limonade en zelf gebakken spritsen. Hoewel de artistieke creativiteit van de kleuters sterk uiteen liep, leken de meeste bo lussen echt op een bolus. De kleuters verorberden allen een bolus en een tweede namen ze in een zakje mee naar huis. Bakker Hendrikse werd door de kleuters uitgebreid bedankt en kreeg een collage van tekeningen en werk stukjes over de bakkerij aangebo den. De kleuters genoten met vol le teugen van de gastvrijheid van bakker Hendrikse. Bij terugkomst op school was er nog een verras sing. Eén van de ouders, dhr. J. Dorst, bleek een winkeltoonbank getimmerd te hebben, zodat de kleuters nu ook op school 'win keltje' kunnen spelen. Riolering onder de Linden Het herleggen van de riolering onder de Linden loopt tegen door de slechte weersomstandigheden. De sneeuw, veel regen en storm van de laatste weken maakt het werken voor aannemingsbedrijf van Dijck Petit niet gemakkelijk. De palen zijn geslagen en de be- tonvloer gestort. Gezien de pro blemen in het verleden houdt het gemeentebestuur dagelijks toe zicht. Aangezien onder de Linden een belangrijke toegangsweg is, valt de vertraging hopelijk mee. A.s. woensdag 15 februari haalt Euterpe oud papier op. Advertentie I.M. Verkoping Blauwstraat Dhr. Serrarens uit Vlissingen van de vennootschap A. Feenstra-Re- maf b.v. werd dinsdagavond ko per van de nieuwe woning Blauwstraat 2 achter het gemeen tehuis. Met berging, ondergrond en tuin ging het om 95 centiaren. Waarnemend notaris mr. J. Schot leidde de verkoping in café Du Vervolg op pag. 9 GEREF. KERK 10 u. dhr Walhout, Breda 15 u. kand. Knibbe CHR. GEREF. KERK 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst R.K. KERK za 17.30 en zo 10.30 u. H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds Geuze 18 u. ds den Butter GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. ds Venema, Middelburg GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds den Butter 18 u. ds Geuze OUD GEREF. GEM. 9.30 14 en 18 u. leesdienst do 1 feb 19.30 u. ds vd Meer, Krimpen ad IJssel SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds van Loon HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds Van Galen, Bergen op Zoom 19 u. ds Boerlijst, Ridderkerk OUD GEREF. GEM. 9.30 14 en 18 u. leesdienst do 1 feb 19 u. dhr Muilwijk, Dor drecht GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst R.K. KERK 10.30 u. H. Mis, Haestinge SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds van Bergen Bravenboer GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst wo 15 feb 19.30 u. ds Van Gelder, Nieuwerkerk (bev.) POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds de Jong GEREF. KERK 10 u. ds Hulzebos, Zwijndrecht 14.30 u. ds de Kok, R'dam GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u.' ds Gunst, Kapelle SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (bev) en 14.30 u. ds Cysouw GEREF.GEM. 9.30 en 18 u. leesdienst OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. ds vd Meer ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. kand. Knibbe 15 u. ds Hilhorst, Kloetinge WEEKENDDIENSTEN za 11 en zo 12 feb 1984Tholen, Poortvliet, Oud Vossemeer en Scherpenisse (pat. Dr. Padt) Dr. Kale, Tholen, tel. 01660-2542 Sint Maartensdijk, Stavenisse, Sint Annaland en Scherpenisse (pat Dr. vd Bel) Dr. Janssen, Sint Maartensdijk, tel. 01666-4126 Sint Philipsland en Nw Vosse meer Dr. van Doesburg, Sint Philips land, tel. 01677-2500. WIJKVERPLEEGSTERS zr van Broekhoven, tel. 01660-3797, av- en nachtdienst zr Versluijs, tel. 01667-2300 bgg 01100-14444 TANDHEELKUNDIGE HULP Van Herk, Steenbergen, tel. 01670-63780 DIERENARTS Dr. Rinses, Sint Maartensdijk, spr. u. za 8.30-9 u. Dr. Brons, Tholen,» spr. u. za 11-12 u. en vol gens tel. afspr. 01666-2596 ANONIEME ALCOHOLISTEN tel. 01660-3742 of 01640-50395 groepsavond elke wo 20.15 u. REC-gebouw, Molenvlietsedijk, Tholen WELZIJNSORGAAN Alg. maatsch. wrk, gezinsverzor ging en info-advieswrk dag. 8.30-10 u. geestelijke volksge zondheid di-do-vr morgen 9-10 u. Raad vd kinderbescherming vr 10 feb 14.30-15.30 u. en volgens afspr. geestelijke volksgezondheid di-do-vr morgen 9-10 u. ADVIESB. GEHANDICAPTEN Jelderda, Sint Philipsland, tel. 01677-2533 LAAT LEVEN Hulp voor moeder/kind bij onge wenste zwangerschap tel. 01660-3947 of01665-2654 TELEFON. HULPDIENST Voor geestelijke en sociale nood, tel. 01180-15551 d/n BLIJF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor mishandelde vrouwen, tel. 01184-14645 OPPASCENTRALE tel. 01667-2178 of 01660-3894 AMBULANCEVERVOER tel. 01650-40000 KAMER VAN KOOPHANDEL ma 13 feb Gemeentehuis St. Maartensdijk, 9-12 u. STORINGEN ENERGIE tel. 01660-3250, buiten kantooru ren tel. 01184-79191 HOOGWATERSTANDEN do 9 tm vr 17 feb uur donderdag 9 7.58 - 20.26 vrijdag 10 8.37 -21.14 zaterdag 11 9.30-22.15 zondag 12 10.41 - 23.29 maandag 13 12.02 - dinsdag 14 0.52 - 13.23 woensdag 15 2.08 - 14.35 donderdag 16 3.07- 15.32 vrijdag 17 3.57- 16.19 vr 10 feb 4.59 u. Eerste Kwartier vr 17 feb 1.41 u. Volle Maan Voor storingen in uw installaties zowel electra, gas, c v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken TECHNISCH BUREAU Poortvliet tel: 01 662-2650 Advertentie IM

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 2