Studiekosten Verder leren in Zeeland Bevrijding en verdraagzaamheid Sympathie, nog geen subsidie voor Reinwater Gratis cursussen baanlozenproject Van Belzen tegen REC Uien 68 ct B en W regelen winkelsluiting Donderdag 26 januari 1984 IX bEHOUP Onder de titel "bevrijding en verdraagzaamheid" wordt een wedstrijd georganiseerd voor jeugdigen. De wedstrijd houdt verband met de nationale viering van de Bevrijding op 5 mei 1 984 in Middelburg. Drie groepen Uitbeelding thema Voorwaarden Onderwijs Bestuurszaken Ruimtelijke ordening Jurering en prijzen Statenvergadering PvdA, CDA en WD hadden zeker sympathie voor de stichting Reinwater, die onlangs met succes heeft ge procedeerd tegen zoutlozingen van de Franse kali- mijnen in de Rijn. De gevraagde subsidie van 1 cent per Tholenaar werd echter onder druk van b en w nog niet gegeven, 't Moet eerst maar eens rustig overwo gen worden. Landbouw Kernraketten PAK EVEN UW ZAKBOEKJE "Arme gemeenschap" Weinig bereidheid Alles gratis STEMMEN VAN LEZERS Sint-Philipsland: bijna onbestuurbaar ABDIJ Voor kinderen die een school voor voortgezet onderwijs bezoeken kan het rijk een bijdrage geven in de kosten. Voor het schooljaar 1984-1985 moet de aanvraag om voor een tegemoetkoming in de studiekos ten in aanmerking te komen nu al worden ingediend. De schoolty pen waar het om gaat zijn VWO, MBO, LBO, MAVO en HAVO. De bijdragen hebben betrekking op de kosten van boeken en an dere leermiddelen' reiskosten, kosten van kinderen die niet thuiswonen en toeslag voor 1 6- en 17-jarigen als het inkomen onder de 40.000,— ligt. Over igens moet worden vermeld dat bij de bijdragen in de boeken- en reiskosten ook het inkomen van de ouders een rol speelt. De rijks bijdragen hoeven niet terugbe taald te worden en in het alge meen blijft het recht op kinderbij slag bestaan. Aanvraagformulieren zijn op de scholen verkrijgbaar. Het gaat om de formulieren-A(50). Voor mensen die willen gaan stu deren aan een universiteit of ho geschool, die een hogere beroep sopleiding gaan volgen of mensen die in het voortgezet onderwijs zitten en voor 1 april 1985 21 jaar zijn, bestaat er de mogelijkheid van een rijksstudietoelage. Het is zaak die toelage nu al aan te vra gen, ook al ben je er nog niet he lemaal uit welke studierichting je wilt gaan volgen. De aanvraagformulieren (A-10) zijn verkrijgbaar bij de scholen voor HAVO, VWO, MBO en HBO en bij de universiteiten. Zij die in december vorig jaar al bericht hebben gekregen over hun aanvraag voor het studiejaar 1984-85 hoeven niet opnieuw een aanvraag in te dienen. De brochure "Verder leren in Zeeland na MAVO, LBO en HA VO"' is bijgewerkt op de laatste veranderingen in de onderwijs wereld. Verder leren in Zeeland is bedoeld als wegwijzer voor leerlingen met een diploma van LBO, MAVO of HAVO op zak. Vermeld worden de Zeeuwse vakopleidingen die met die diploma's begonnen kunnen worden, waar die voortgezette opleidingen kunnen worden ge volgd en aan welke andere voor waarden tot toelating moet wor den voldaan. Als bepaalde oplei dingen in Zeeland niet voorhanden zijn, wordt verwezen naar de I E UWS Dinsdag 31 januari, 10.30 uur, behandelt de Tweede Kamer uit Gedeputeerde Staten een beroep van Commercator b.v. te Sas van Gent. Commercator had bij burgemees ter en wethouders van Oostburg een vergunning aangevraagd op grond van de drank- en horeca- wet. De vergunning is geweigerd wegens schijnbeheer. De in de aanvraag genoemde beheerder was meestal niet in de inrichting aanwezig. Commercator (de ex ploitant) vindt dat geen reden om de vergunning te weigeren. Om 11.00 uur (31-1) behandelt de Derde Kamer uit Gedeputeer de Staten de beroepschriften van een vijftal scholen uit Zeeuwsch- Vlaanderen tegen het Oostburgse raadsbesluit tot vaststelling van het bedrag per leerling. Het be zwaar richt zich tegen het onder deel "onderhoud van bij scholen horende plantsoenen". Als laatste is aan de beurt de Eer ste Kamer uit Gedeputeerde Sta ten. Zij behandelt om 11.30 uur een beroep van de taxicentrale Middelburg b.v. Een verzoek van de centrale tot wijziging van de beperkte vergunning voor het vervoer van rolstoelpatiënten en om uitbreiding van het aantal taxi's tot 24 werd afgewezen. Alle zittingen zijn openbaar en worden gehouden in het Provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42 in Middelburg. dichtstbijzijnde buiten de provin cie. Aandacht wordt ook besteed aan het opleidingenpakket van het leerlingwezen (opleidingen voor mensen die werken en daarnaast een opleiding volgen). Verder leren in Zeeland is uitge geven door de Provinciale Onder wijsraad: de brochure kost 2,50 en is te bestellen via de schoolde- kaan of het bureau Onderwijs in het Provinciehuis, Sint Pieter straat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180-31343. De aan vulling is gratis voor degenen die de editie 1 983 van de brochure al in hun bezit hebben. De deelnemers aan de wedstrijd worden verdeeld in drie leeftijds groepen: van 9 tot en met 1 2 jaar, van 1 2 tot en met 1 5 jaar en van 1 5 tot en met 25 jaar. Het maakt niet uit of je scholier bent of niet. Of je het werkstuk alleen maakt, met een groep(je), met de klas of met de hele school is ook geen punt. Wel moet dit natuurlijk blijken uit de inzending, want als je in de prijzen valt moet natuurlijk iedereen die eraan heeft meegewerkt in de eer kunnen de len. Om zoveel mogelijk jongeren te bereiken heeft het werkcomité "Nationale viering Bevrijding 5 mei 1984" te Middelburg brie ven met richtlijnen en aanwijzin gen gezonden aan de jeugdorga nisaties en de scholen in Zeeland. Aan het onderwijzend personeel is gevraagd hun leerlingen en studenten op te roepen aan de wedstrijd mee te doen. Hoe het thema "Bevrijding en verdraagzaamheid" moet of kan worden uitgebeeld, hangt hele maal af van de vindingrijkheid van de maker. Alle uitingsvormen zijn in beginsel toegestaan. Als sug gesties geeft het werkcomité op stellen, verhalen, interviews, ge dichten, tekeningen, schilderijen, collages, stripverhalen; ontwer pen voor affiches, een prenten boek enz. Het comité en de jury geven zich rekenschap van het feit, dat de deelnemers aan de wedstrijd de bevrijding op 5 mei 1945 niet hebben meegemaakt. De begrip pen Bevrijding en Verdraagzaam De Nieuwe Kerk in Middelburg; Centraal bij de nationale 5-mei- viering 1984. heid zijn - zeker voor de jongste deelnemers - vrij abstract. Het werkcomité heeft in brieven aan de drie leeftijdscategorieën getracht hierin duidelijkheid te verschaffen. Bovendien is het de bedoeling dat de lijn van de Be vrijding toen wordt doorgetrokken naar de situatie nu, of zoals het werkcomité schrijft aan de groep van 16- tot 25-jarigen: "Maar heeft het geen zin de vraag te stellen hoe het is gegaan met de Vrijheid en vooral - de Verdraag zaamheid? Je hoort en leest van discriminatie, van onverdraag zaamheid ten opzichte van men sen en groepen mensen die anders zijn, in allerlei opzichten. Mensen b.v. die uit het buitenland hier heen zijn gekomen en onder ons wonen en werken. Kan als je aan hen denkt, altijd worden gespro ken van door hen zo vurig ver langde Vrijheid en Verdraagzaam heid?". Uit het voorgaande moge duide lijk zijn, dat de Verdraagzaamheid duidelijk in het werkstuk naar vo ren moet komen. Wordt een opstel of een verhaal geschreven, dan mag dit niet lan ger dan 300 woorden zijn. Alle inzendingen moeten duidelijk zijn voorzien van de naam en het adres van de inzender. Natuurlijk moet ook steeds de leeftijd worden ingevuld; zonder dat kan de categorie-indeling niet tot haar recht komen. De inzendingen moeten voor 1 maart 1984 worden gezonden of Woensdag 1 februari, 13.00 uur vergadert de Provinciale Onder wijsraad. Besproken worden o.a. het evaluatieverslag van de sta gecyclus voor studenten uit het Lager Technisch Onderwijs, de ontwikkelingen in het voortgezet onderwijs en de totstandkoming van de nieuwe basisscholen. Voorts staat de vaststelling van het commentaar op de rijksnota "Tweede fase vervolgonderwijs" ter discussie. De statencommissie voor Be stuurszaken vergadert vrijdag 3 februari, 9.30 uur. Op de agenda staan o.a. een aantal subsidies; aankoop van natuurgebied in de Kievittepolder en Het Zeepe/Slot Haamstede en een subsidie voor Miniatuur Walcheren. Ook wordt er gesproken over de overdracht aan de gemeente Middelburg van een gedeelte van de weg Middel burg-Sint Laurens. t De Statencommissie voor Ruimtelijke Ordening bespreekt in haar vergadering van 3 februa ri, 15.00 uur de nota nazorg streekplan Midden-Zeeland. Evenals in de commissie Be- ingeleverd bij de Zeeuwse cultu rele Raad, Dam 31Postbus 407, 4330 AK Middelburg. Nadere in formatie kan worden verkregen bij de heer W. Hofman van de Cul turele Raad, tel. 01180-33024. Een deskundige jury, bestaand uit mensen met een taalkundige en een kunstzinnige achtergrond beoordelen de werkstukken en zij bepalen aan wie de prijzenpot van in totaal 1.500,— wordt uitge keerd. De prijzen zullen onder an dere bestaan uit boeken-, platen- en theaterbonnen. Ook hier wordt zodoende een relatie gelegd met Bevrijding en Verdraagzaamheid. stuurszaken wordt er gepraat over subsidies voor de aankoop van enkele ha Kievittepolder en duin- grond in natuurgebied 't Zee pe/Slot Haamstede. Alle commissievergaderingen zijn openbaar. De commissies voor Bestuurszaken en Ruimtelijke Or dening hebben spreekrecht voor het publiek en vergaderen in het Provinciehuis, Sint Pieterstraat 42 in Middelburg. De Onderwijs raad vergadert in het Statencom- plex. Abdij 11 in Middelburg. Vrijdag 27 januari, 10.00 uur, is er een vergadering van Provinciale Staten. De staten beslissen op subsidie verzoeken van de stichting Unie van Vrijwilligers in Zeeland, de stichting Overleg Kindercentra Zeeland en aan Scouting Zeeland. Achterstallige subsidies moeten worden verstrekt aan de Katholie ke Plattelands Jongeren, aan de KWJ-werkende jongeren, NW-jongerencontact en CNV- werkende jeugd. Gevraagd wordt of de staten een deel van de kos ten voor hun rekening willen ne men voor onderzoek naar het leerlingenvervoer in Zeeland. Ook zijn er de jaarstukken van de stichting Zeeuwse Centrale Mu ziekbibliotheek en de begroting voor 1 984 van de Technische bi bliotheek ter bespreking. Gs stellen de statén voor de petitie met 5.000 handtekeningen tegen de plaatsing van kernwapens aan hen ter advisering te geven. Het zelfde geldt voor de brieven van de Woonlastencomité's Vlissin- gen en Middelburg over de ener gietarieven. De statenvergadering wordt ge houden in openbaarheid; verg aderruimte is de Statenzaal, Abdij 11Middelburg. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland. Redactie: bureau voorlichting. Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg, telefoon 01180 31392 of 31402 Doel van de stichting Reinwater is de bevordering van schoon water in de rivieren Maas en Rijn en de stroomgebieden van deze rivie ren. "Hoewel Reinwater een goed doel nastreeft, moet de gemeente geen subsidie geven. Tholen geeft al een bijdrage aan de overkoepe lende Vereniging Milieuhygiëne Zeeland. Subsidiëring van instel lingen die zich met facetten van het milieu bezighouden, zou ons inziens te vergaande financiële gevolgen met zich meebrengen", aldus b en w. Van Belzen(RPF/GPV) noemde de VMZ minder sympathiek dan Reinwater. Hij was 't niet eens met de argumentatie van b en w en droeg de uitvoering van de mi lieuwetten op aan de overheid. Mevr. Boissevain(Pvda) had de 1 cent per inwoner graag over voor zuiver water. "Het milieugebied is uitgebreid, zodat naast de VMZ om reden van volksgezondheid Reinwater subsidie zou moeten krijgen." Van Kempen(CDA) zag met na me de landbouwbelangen onder ogen. "Na aanleg van de Philips- en Oesterdam komt er Rijnwater bij ons, maar de landbouw heeft niets aan slecht, zoet water. Bekijk deze subsidie-aanvraag nog eens. Inwilliging geeft geen precedent werking", hield hij b en w voor ogen. Van Damme(VVD) sprak van een aanmoedigingssubsidie. "Rein water heeft zich van z'n goede kant laten zien en het proces tegen de zoutlozingen gewonnen. De stichting komt bijzonder sympat hiek over, terwijl de VMZ nooit kijkt naar de economische bete kenis." "Ook b en w vinden dat Reinwa ter bijzonder nuttig werk doet, maar 't is een landelijke zaak", antwoordde wethouder Van Schetsen. Hij herinnerde er tevens aan, dat de commissie financiën op 30 september 1982 unaniem negatief had geadviseerd over een subsidieverzoek. CDA en PvdA wilden toch subsi diëren, waarbij Van Kempen pre cedentwerking uitsloot omdat hij zulke verzoeken van geval tot ge val wil bekijken. De VVD wilde de aanvraag op z'n merites bekijken en eventueel in de begroting 1985 opnemen. Aar- noudse(SGP) was 't daarmee eens: "Na de behandeling in de commissie financiën moet je nu niet omzwaaien." De burgemeester ontraadde CDA en PvdA sterk om te subsidiëren. "Nu is het de landbouw die met Reinwater gediend is, straks een andere groep die gediend is met het voorkomen van de plaatsing van kernraketten. Ook de vereni ging tot behoud van de Wadden zee en de groep die wijst op de gevolgen van zure regen zijn sympathiek, maar 't zijn lande lijke activiteiten, 't Gaat niet om gemeentelijke zaken, zoals bij de VMZ. Dit is geen financiële zaak, maar een beleidszaak. Daarom is 't erg onverstandig om zaken die fijn overkomen nu te subsidiëren. Pik er niet één uit", zei de raads voorzitter. Van Kempen trok zijn voorstel in om nu al subsidie te geven, waar na de gehele raad accoord ging met hernieuwde besprekingen over deze aanvraag voor 1985. RPF/GPV-raadslid P. van Belzen heeft maandagmiddag tegen deelname aan de stichting Regio naal Educatief Centrum de Beve- landen-Tholen gestemd. Niet te overziene financiële gevolgen ga ven bij hem de doorslag. ,'Hoe zit het met de gemeentelijke ver plichtingen als Tholen na 1 jaar uittreedt? Hoe gaat 't dan met wachtgelden? Als de gemeente erin gestapt is, wordt het moeilijk om te bezuinigen. Dat is een groot nadeel", aldus Van Belzen. CDA-raadslid W.C. van Kempen wees erop, dat Tholen een be stuurszetel heeft in het REC en zeker niet de kleinste gemeente is binnen dat verband. "Dat we in het algemeen bestuur meepraten, is belangrijk. Er wordt zeker rekening gehouden met in dividuele belangen. Tholen neemt een aparte positie in ten opzichte van de Bevelanden", zei wethou der Versluijs. In het voorstel aan de raad had den b en w al geschreven, dat een bestuurslid daadwerkelijke in vloed op het beleid kan uitoefe nen. Het REC verzorgt een be langrijk deel van de volwassene- THOLEN vr 27 jan dropping 27 MC vr 27 jan Vergadering 't Koets- huijs, Hoogstr. 44, 19 u. za 28 jan MAC auto-oriëntatierit, Zoekweg di 31 jan koffie-ochtend, REC- gebouw di 31 jan ledenverg. tennisver. Eegedima, clubgebouw, 19.45 u. za 4 feb bingo De Pieterman, café De Tol, 20 u. di 14 feb Anib soosmiddag, Meulvliet wo 15 feb jaarverg. NCVB, De Wingerd, 19.45 u. za 28 jan Instuif, Visnet, 20 u. do 2 feb ledenverg. natuurver. café v. Zanten, 20 u. za 4 feb excursie natuurver.'Bos- je', verzamelpunt Kleuterlust, 10 neducatie en kunstzinnige vor ming op Tholen. De gemeenteraad koos wethouder Versluijs met lé stemmen als be stuurslid en wethouder P. van Schetsen met evenveel stemmen als plaatsvervanger. Er was steeds 1 blanco stem. SINT ANNALAND za 28 jan dansavond, dorpshuis, 20 u. wo 1 feb ledenverg. middenst. ver. Activa, café De Hoop, Haven plein, 19.30 u. za 4 feb midwinterschietfeest, kleiduiven, baan Kooymans, 13 u. vr 10 feb filmavond o.l.s. Welle- vaete, 19.30 u. SINT MAARTENSDIJK vr 27 jan muziekuitvoering Haes- tinge vr 3 feb Therese Steinmetz, Haes- tinge, 20 u. do 9 feb bloedgeven Rode Kruis STAVENISSE za 28 jan Markiezaats kamerkoor, De Stove, 20 u ma 30 jan voorlichtingsavond Ned. Hartstichting, De Stove, 20 u. OUD VOSSEMEER vr 27 jan ouderavond School met de Bijbel, 19.30 u. za 28 jan feestavond De Poede laars, Hof van Holland, 19.30 u. Veiling Sint Annaland dinsdag 24 januari 1984. Uien maat 40 op klasse 2nl 67,50 - 68,50; Drielingen maat 35/40 klasse 2nl 37,90 - 38,20. Aanvoer 181 ton. Ook op Tholen kent de geschiedenis zijn weerga niet met het huidige grote aantal werklozen. Een onbevredigende situatie, temeer daar de toekomst hen weinig kansen biedt op nieuwe banen. Om de positie en de vrijetijdsbesteding van werklozen wat te verbeteren, heeft de gemeente Tholen het baanlozenproject. Het bekendste onderdeel is het werkerva ringsproject, maar het houdt nog veel meer in. Coördinator A. Jansen houdt zich onder meer bezig met het organiseren van cursussen voor werklozen die geheel gratis zijri. Ook vrijwilligers die iets voor de ge meenschap willen doen, zijn van harte welkom. Momenteel zijn er op Tholen zo'n 1.150 werklozen, waaronder on geveer 350 jongeren, die vaak nog nooit de kans hebben gekregen te werken voor geld. Toch bezitten velen van hen talennten waarmee ze voor anderen een grote steun zouden zijn. Zij kunnen gaan werken zonder financiële vergoe ding: vrijwilligerswerk. Jansen vindt het daarom ook noodzake lijk dat het begrip "arbeid" wordt herzien, zodat men nie.t meer al leen aan betaald werk hoeft te denken. De coördinator van het baanlo zenproject betreurt het, dat ook Tholen een "arme gemeenschap" is op maatschappelijk en sociaal gebied. "Veel jongeren zouden het bijvoorbeeld best wel leuk vinden om voor oudere mensen boodschappen te doen, of hun tuintje een beetje te verzorgen. Toch tonen ze zelf geen initiatief. Ik moet eerst gaan vragen wie wil en wie niet. Maar uit zichzelf ko men er maar heel weinig", aldus Jansen. Tot verbazing van Jansen blijken er weinig werklozen te zijn die iets voelen voor vrijwilligerswerk, ter wijl dat vele voordelen kan bie den, zoals het op een zinnige ma nier doorbrengen van de dag en het feit dat je door het verrichten van vrijwilligerswerk sociale con tacten behoudt, die je thuis zeker verliest. Voor veel werklozen speelt een grote rol, dat ze het maatschappelijk aanzien behou den. Door vele werkenden wordt immers nog steeds vaak neerge keken op niet-werkenden. Ze ver geten dan wel dat de situatie waarin niet-werkenden verkeren, niet vrijwillig is. Er is voor de bij na 900.000 werklozen in ons land immers geen betaald werk meer! Dan is voor hen vrijwilligerswerk het enige overgebleven alterna tief. Veel werklozen weten geen raad met al hun vrije tijd terwijl ook de financiële middelen die ze hebben vaak minimaal zijn. Om voor hen de situatie wat draaglijker te ma ken, heeft de gemeente Tholen een bepaald bedrag aan geld be schikbaar gesteld voor cursussen en vrijtijdsbesteding, die voor de deelnemers geheel kosteloos zijn. Zo is er o.a. de cursus fotografie: hierbij wordt aandacht besteed aan het ontwikkelen, afdrukken en ver groten van door deelnemers ge maakte foto's, in St. Maartensdijk. de cursus weven in Meulvliet te Tholen. het knutselproject in St. Maar tensdijk. sportieve recreatie in de Welle- vaete te St. Annaland afval-recycling, waardoor nu de schillenboer weer op St. Anna land rijdt. de cursus Pech Onderweg: 4 lessen waarin men de auto wat beter leert kennen. Al deze cursussen zijn geheel gra tis, maar Jansen krijgt sterk de in druk dat veel werklozen dat niet weten, terwijl er toch wel publica tie aan gegeven wordt. De cursus pech onderweg bijvoorbeeld kost normaal gesproken 110,— nu betaalt de gemeente dat voor de niet-werkenden. "Het verbaast mij dat er bijna niet op gereageerd wordt (15 mensen). Je biedt ze een kans om iets met hun tijd te doen, zonder dat daar kosten aan ver bonden zijn en dan komen ze niet. Ik kan dat niet begrijpen". Belangstellenden kunnen zich voor de cursussen alsnog opge ven: 01666-2955 (gemeentehuis). B en W mogen voortaan zelf vrij stellingen geven voor openingstij den volgens de Winkelsluitings wet bij Sinterklaasacties van win kels. Dit kan gedurende maximaal tien dagen. Jaarlijks stelde de raad die data vast, maar het was niet mogelijk dan snel op de initiatie ven van middenstandsverenigin gen in te spelen. Gezien de in het verleden gebleken behoefte aan snelle besluitvorming wijzigde de gemeenteraad maandagmiddag de winkelsluitingsverordening. De Kamer van Koophandel en de fractievoorzitters waren hier tevo ren over gehoord. Op voorstel van J. de Bres besloot de gemeenteraad attenties te stu ren aan L. Gtiyt(hoofd gemeente lijke ontwikkeling) en mej. L. den Engete(secretaresse b en w/notu- liste) die altijd de raadsvergade ringen bijwonen, maar na zieken huisopname nu verstek moesten laten gaan. Wijzigingen van de verordening onroerend goedbelasting, de Be zoldigingsverordening, alsmede voorlopige vaststelling uitgaven openbaar lager onderwijs 1982 en het tijdvak 1978-1982, leverden geen problemen op. Dat gold ook voor de vaststelling vergoeding vakonderwijs bijzondere lagere scholen 1982. Over 1983 werd het salaris voor de conciërge-beheerders van de dorpshuizen Oud-Vossemeer en Stavenisse bepaald op 2000 gul den. De beheerders van de ver enigingsgebouwen Poortvliet en Scherpenisse krijgen 1500 gulden, de conciërge-beheerder van het dorpshuis St. Annaland 1000 gul den. vr 27 jan thema-avond Jong Vos- maer, Vossenkuil, 19.30 u. za 29 jan feestavond Poedelaars, Hof van Holland, 19.30 u. vr 10 feb dropping Jong Vosmaer za 11 feb bekerfinale biljarten, café Schetters, )9.30 u. SCHERPENISSE vr 27 jan disco-avond, jeugdver. Scarpenesse wo 1 feb alg. verg. ijsclub, Holl. Huis, 19.30 u. do 2 feb bejaardenmiddag Herv. Gem. Hoeksteen, 14.30 u. vr 3 feb alg. verg. schietver. Pr. Juliana, G. Leeuw, 20 u. vr 3 feb. tafeltenniscompetitie jeugdver. Scarpenesse ma 13 feb Zld. Welv. alg. verg. toerclub, 19.30 u. POORTVLIET vr 27 jan alg. ledenverg. VVN, Tolrust, 19.30 u. vr 27 jan open rik/klaverjasav. café Centrum, 20 u. vr 10 feb zlm/pl.vr. gezinsavond, Tolrust, 19.30 u. vr 10 feb Willem Vermandere, dorpshuis, 20 u. SINT PHILIPS LAND' vr 27 jan ledenverg. Oud Geref. Gem. ver. geb. 19.30 u. wo 1 feb alg. verg. ZLM, De Druiventros, 19.30 u. vr 3 feb ledenverg. CNV Hout en Bouwbond, Wimpel, 19.30 u. STEENBERGEN zo 19 feb Lourdeskapel, Speel- groep Malloot, 16 u. BERGEN OP ZOOM zo 5 feb kleinkunstprogramma door Joost Prinsen, Hofzaal, M'hof, 12.00 u. zo 29 jan tentoonst. rashonden, KC Scheldezoom, Stoelemat, 10-16.30 u. tm 26 feb exp Bram Tielen (olie verven) eri Gustavo Perez (kera miek), Markiezenhof, di tm zo 13.30-17 u. tot 27 feb exp. 'Krabbels en kapi tale tekeningen', Markiezenhof. film film film ROXY Street Fighters - 16 jr za 18.45 21.15 u. zo 14.30, 18.45 21.15 u. &ROXY 2: Kamermeisjes Voor Het Hetere Werk - 18 jr za 19 21.30 u. zo 14.30, 19 21.30 u. CINEMACTUEEL 1: Never Say Never Again - 12 jr do, di wo 20 u. vr za 19 21.30 u. zo 14, 16.30, 19 21.30 u. Lola - filmliga, ma 20.30 u. CINEMACTUEEL 2; The Bronx Warriors - 16 jr dag. 20 u. vr za 19 21.30 u. zo 14, 16.30, 19 21,30 u. CINEMACTUEEL 3: Sophie's Choice-16 jr dag. 20 u. zo 14,17 20 u. Op 18 januari is gelukkig geble ken dat in St. Philipsland, on danks de sleutelpositie van wet houder Kosten, de gemeenteraad, met in het bijzonder de fracties van de P.V.A.B. en het C.D.A., in staat is gebleken om het ondoor zichtige beleid van het college van B W terug te brengen tot een voor iedereen aanvaardbaar ni veau. In de advertentie in de ge meentekrant van dec. 1983 werd gevraagd om een medewerker bij de buitendienst. Deze persoon moest volgens de advertentie voldoen aan een aan tal eisen, zoals het zelfstandig kunnen uitvoeren van o.a. bestra tingen, rioleringen en een aantal andere taken, kortom een manus je van alles. Op de advertentie kwamen 22 sollicitaties binnen, en 7 kandidaten werden uitgenodigd voor een persoonlijk gesprek. Naar aanleiding van dit gesprek werd door het college van B W de heer A. van Duuren aan de raad voorgesteld als zijnde de meest geschikte kandidaat. Ter verduidelijking A. van Duur en heeft de opleiding GEWALO gevolgd. GEWALO staat voor gas-water-loodgieter. Op de zit ting van de gemeenteraad van 18 jan., 1984, bleek dat 5 leden van deze raad het niet eens waren met de door het college voorgedragen kandidaat, met andere woorden een brevet van onvermogen voor het college van B W. Met 5 tegen 2 stemmen werd de heer W. HOEK gekozen als zijnde de nieuwe medewerker in de bui tendienst. Met instemming van het overgrote gedeelte van de Sint-Philiplandse bevolking, dank ik hierbij de fracties van de P.V.A.B. alsmede die van het C.D.A. voor hun voortreffelijke visie óp de gang van zaken en hun bereidwilligheid om, ondanks het pre-advies van het college van B W, hun praktische kijk op de ont stane situatie tot uitdrukking te laten komen in hun stemgedrag. S.M.QUIST DELDENSESTRAAT 7 SINT-PHILIPSLAND

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 7