THO LENDER WIJS Raad nam ongerustheid peuterspeelzaal weg WAT WIJ HIER EEN GRIEPJE NOEMEN, KAN VOOR DE POLEN FATAAL ZIJN informatierubriek van de gemeente tholen NIEUWE WIJZE VAN SUBSIDIËREN PREMIE A- EN B-WONINGEN VRIJDAG 27 JANUARI VERGADERT DE KOMMISSIE OPENBARE WERKEN VOLGENDE WEEK WEER INZAMELEN VAN AFVALGLAS IN DE GEHELE GEMEENTE MELDING VAN KLACHTEN OVER WONINGEN HINDERWET: KENNISGEVING BE KENDMAKING BESCHIKKINGEN N.H. predikant Rehoboth/ Immanuël Nazorg Borstamputatie Donderdag 26 januari 1984 EENDRACHTBODE 5 Zaterdag 28 januari 1984 om 20.00 uur Dorpshuis "De Stove" te Stavenisse MARKIEZAATS KAMERKOOR ZATERDAG 3 FEBRUARI 1984 20.00 UUR Rekreatiecentrum "Haestinge" Sint-Maartensdijk THÉRÉSE STEINMETZ en het trio Nico van der Linden jr. SPREEKUREN B. EN W. SPREEKUUR WONINGSTICHTING Over verhuizing naar oude bibliotheek "U krijgt zonder meer de toezegging dat er met de peuterspeelzaal Ollekebolleke gepraat wordt en de gemeenteraad ontvangt een voorstel, wat er met de voormalige bibliotheek gaat gebeuren." OVERDENKING Dagen tellen Stimuleringskracht Jeugdhonk op- In de lange Poolse winter staan vooral de zwakkeren aan risico's bloot Kinderen, oude mensen, zieken - voor hen zijn medicijnen vaak van levensbelang. Zij hebben dringend onze hulp nodig. Nu, in de eerste plaats met medische artikelen. Ook u kunt helpen... Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1 -5 Sint-Maartensdijk Tel 01 666-2955 Morgen, vrijdag 27 januari, komt de kommissie openbare werken bijeen voor een vergadering in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. De vergadering, die zoals altijd openbaar is, begint om 1 6 .30 uur. Elke belangstellende is van harte welkom en kan vooraf gebruik maken van het spreekrecht. Op de agenda staan een tweetal punten: - Aanleg definitieve bestrating aan de Korte Vest e.o. te Sint-Maar- tensdijk; Momenteel is aan de Korte Vest en de Ds. de Bresstraat een komplex van 16 woningen in aanbouw. In verband hiermee is het noodza kelijk dat grote gedeelten van de Korte Vest en de Hazenstraat, alsmede de Ds. de Bresstraat worden herstraat. Daarvoor is een plan vervaardigd dat aan de kommissie wordt voorgelegd. Gezien het bestaande tekort aan parkeerplaatsen in deze omgeving is het plan zodanig opgezet dat er 20 nieuwe parkeerplaatsen bij komen. Op het geplande binnenterrein achter het nieuwe woning- komplex zijn wat niveauverschillen aanwezig. Burgemeester en wethouders stellen voor keermuurtjes ter hoogte van 50 cm. op de perceelsgrens met de achtererven van deze woningen te plaatsen. De kommissie wordt gevraag advies uit te brengen. Bespreking over de toepassing van inritblokken; Bij de begrotingsbehandeling 1 984 bleek dat er bij de burgerij problemen bestaan met de in gebruik zijnde inritblokken. Verlaagde trottoirbanden zouden als een praktischer oplossing worden erva ren. De meest gehoorde klachten over inritblokken zijn: te stijl, trottoir is smaller en daardoor lastig voor bejaarden, auto's raken met de onderkant het trottoir, hobbelig om er overheen te rijden. Het kollege meent dat een aantal klachten zijn terug te voeren naar het rijgedrag van de bestuurders van auto's. Desondanks erkent zij dat er ook sprake is van gegronde klachten en heeft zij zich beraden over het gebruik van een ander soort inritblok. Over het toepassen van inritblokken wordt opgemerkt dat daarmee reeds kort na de herindeling is begonnen. Ongeveer zeven jaar geleden zijn de eerste probleempjes ontstaan, omdat toen een aanzet is gemaakt met het vervangen van verlaagde trottoirbanden door inritblokken bij her bestratingen in de bebouwde kom. De klachten ontstonden niet zozeer uit de ervaring dat de inritblokken niet goed zouden zijn aiswel dat verlaagde banden altijd als de gemakkelijkste oplossing waren ervaren voor het bereiken van aan de weg grenzende terrei nen en opritten. In gebieden waar nieuwbouw plaats vond (in uitbreidingsplannen) werden reeds bij de eerste aanleg inritblokken toegepast en dit heeft nimmer tot noemenswaardige problemen geleid. De redenen waar om bij herbestratingen in z'n algemeenheid voor inritblokken werd c.q. wordt gekozen waren c.q. zijn heel duidelijk. Uit esthetisch oogpunt verdienen opritten met inritblokken de voorkeur boven verlaagde trottoirbanden. Bovendien vormt het feit, dat bij een inrit met verlaagde banden de tegels niet op hetzelfde niveau doorgaan maar neerzakken met de trottoirband een onge mak voor sommige voetgangers. Een derde reden is dat het oprijden van een inrit langzaam dient te geschieden, omdat in veel gevallen een trottoir gekruist moet worden. Een inrit met verlaagde banden nodigt toch min of meer uit om dit met wat meer snelheid te doen dan in een situatie waar inritblokken zijn aangelegd. De negatieve geluiden over inritblokken zijn de laatste driekwart jaar weer enigszins verhevigd, maar deze betreffen nu meer het mate riaal zelf. Dit vindt zijn oorzaak in het feit dat vanaf die tijd een ander soort inritblok wordt toegepast als gevolg van een wijziging in het fabrikageproces bij de leverancier. De nu in gebruik zijnde inrit blokken zijn qua berijdbaarheid iets te stijl en tussen de straat en de inritblokken is er - zelfs indien beide goed zijn» aangelegd - toch nog te veel niveauverschil. Het kollege heeft deze problematiek doorgesproken met de produ cent/leverancier en deze is bereid gevonden het bestaande model aan te passen. Daarmee kunnen de problemen op afdoende wijze opgelost worden. Benadrukt zij tenslotte nogmaals, dat verlaagde trottoirbanden alleen toegestaan zullen worden, wanneer het uit technisch oogpunt te moeilijk is inritblokken toe te passen. Het toepassen van verlaagde trottoirbanden vindt ook plaats in situaties waarbij in het bijzonder de belangen van rolstoelgebruikers zijn betrokken. De kommissie wordt gevraagd een advies uit te brengen. Tegelijk met de normale huisvuilophaaldienst wordt voortaan eens per maand in de gemeente Tholen huis-aan-huis afzonderlijk glas ingeza meld door de heer K. v.d. Noort uit Nieuw-Vossemeer. Het inzamelen geschiedt elke vier weken dus nu te beginnen op maandag 30 januari. Voor de inwoners van onze gemeente betekent dit dat zij hun afvalglas gescheiden van het normale huisvuil kunnen aanbieden in een karton nen doos, plastic zak of krat. De glasbakken zoals die in alle woonker nen staan opgesteld blijven als vanouds funktioneren. Glastuinbouwers die in het buitengebied hun bedrijf hebben wijzen wij er op dat de mogelijkheid bestaat dat hun breuk thuis kan worden opgehaald. Daarvoor is een telefoontje naar de heer Van de Noort voldoende, tel. 01676-2326. nu de naam MARKIEZAATS KA MERKOOR draagt. Dit koor kent ook een aantal leden uit onze streek. Het repertoire van het koor is zeer uitgebreid. Het omvat werken uit o.a Renaissance, Ba rok, en Romantiek maar ook voor moderne a-capella werken van b.v. Britten, Bartok, Manneke of Messiaen heeft het koor een gro te voorliefde. Entree: Volwassenen 10, leden 9.— jeugd tot 18 jaar en 65 plussers 6,50. Voorverkoopadres: H. Nieu- wenhuis, Markt 28 Tholen, tel. 01660-2363. Kopers van premiekoop A- en B-woningen die na 1 januari 1984 worden gebouwd, krijgen te maken met een nieuw premiesysteem. Het nieuwe systeem gaaf niet langer uit van een inkomensgroei voor de eigenaar-bewoner(s). Zowel kopers van premie A-woningen als van premie B-woningen ontvangen elk jaar een vast bedrag aan premie. Voor eigenaar-bewoners van premie A-woningen geldt bovendien dat zij met het nieuwe systeem van subsidieverstrekking minder risico lopen bij renteschommelingen en dat de premie na verloop van tijd naar beneden of naar boven kan worden bijgesteld. Dat laatste is alleen mogelijk als één van de inkomens is weggevallen. Kopers van een premiewoning komen in aanmerking voor een vaste jaarlijkse bijdrage, als hun gezamenlijke belastbare inkomen niet meer dan 70.000,— bedraagt Bij het bepalen van de hoogte van de vaste jaarlijkse bijdrage worden, in tegenstelling tot wat voorheen het geval was, eventuele andere inkomens van leden van het huishouden vanaf het begin al meegerekend, ook indien deze geen mede-eigenaar zijn. Inkomens van eventuele kinderen tellen niet mee. Kopers van een premiewoning die vermogensbelasting moeten betalen, komen niet in aanmerking voor een jaarlijkse bijdrage. Premie A-woning De vaste jaarlijkse bijdrage bij premiekoop A-woningen bedraagt ƒ5500,—. Bij premie A-woningen is het mogelijk, in overleg met de bank, een vast gedeelte van de hypotheek af te zonderen. Er is dan sprake van een samengestelde hypotheek. De hoogte van dat afge zonderde gedeelte is afhankelijk van het inkomen. Bij de inkomensca tegorie met een belastbaar inkomen tot ƒ32.500,— is dat 'ƒ48.000,-. Bij de inkomenscategorie tussen ƒ32.500,— en ƒ37.500,— is dat ƒ42 .000,—. Bij de inkomenscategorie tussen ƒ37.500,— en 42.000,— is dat 36.000,—. Het rijk betaalt de bijdrage niet in een keer, maar in vaste jaarlijkse bijdragen van 5500,— Hoeveel jaar achtereen de bijdrage wordt verstrekt is afhankelijk van de hoogte van de rente. Hoe hoger de rente, hoe langer jaarlijkse bijdragen worden verstrekt. Met de vaste jaarlijkse bijdragen kan de koper de jaarlijkse verschul digde rente en aflossing van dat afgezonderde deel van de hypotheek betalen. Het rijk staat er voor in dat ook bij hoge rentestand dit afge zonderde gedeelte in ieder geval binnen dertig jaar is afgelost. Gedurende de periode dat de subsidie wordt verkregen wordt het inkomen regelmatig getoetst. Bijstelling van de subsidie is mogelijk zowel naar beneden als naar boven. De maximale stichtingskostengrens van premie A-woningen is per 1 januari 1 984 1 32.000,—. Premie-B woning De vaste jaarlijkse premie is bij premiekoop B-woningen gekoppeld aan de stichtingskosten van de woning en bedraagt 5000,per jaar. De totale bijdrage is het hoogst bij stichtingskosten tot 1 32.0000,—. In dat geval wordt de jaarlijkse vaste bijdrage vijf jaar achtereen uitge keerd. Voor elke 10.000,— meer stichtingskosten wordt steeds één jaarlijkse bijdrage minder uitgekeerd. De maximale stichtingskosten grens voor premie B-woningen is per 1 januari 1984 162.000, Daarbij worden dan twee jaarlijkse bijdragen uitgekeerd. Nadere informatie Indien gewenst kunt u nadere informatie over de nieuwe premierege lingen krijgen op het gemeentehuis, bureau volkshuisvesting, tel. 01666-2955, tst. 255 De Stichting "Beter Wonen'' die kantoorruimte heeft op het gemeen tehuis te Sint-Maartensdijk heeft circa 2200 woningen in beheer en onderhoud. Onderhoudsgebreken aan de woningen dienen - zoals be kend - door de huurders te worden gemeld door gebruik te maken van de zogenaamde "klachtenbriefjes die op de postkantoren en de ge- meente-sekretarie te Sint-Maartensdijk verkrijgbaar zijn. De ontvangen klachtenbriefjes worden per kern verzameld en de te kortkomingen aan de betrokken woningen worden aan de hand van een opgesteld schema wekelijks gekontroleerd. Een opzichter kan worden verwacht. Tholen: dinsdag v.m. Sint-Maartensdijk en Stavenisse: dinsdag n.m. Sint-Annaland en Oud-Vossemeer: donderdag n.m. Poortvliet en Scherpenisse: vrijdag v.m. Steeds meer huurders gaan echter eenvoudige klachten i.p.v. met een klachtenbriefje telefonisch melden. Dat vraagt extra (onnodige) tijd van de desbetreffende afdeling, terwijl u toch gewezen wordt op de juiste wijze van melding van klachten. C.V.-klachten Het moet elke huurder genoegzaam bekend zijn, dat met name klach ten over het niet of slecht funktioneren van decentrale verwarming rechtstreekse dienen te worden gericht aan: Mampaey Installatietechniek te Dordrecht, tel. 078-1 82566. Op 1 5 oktober 1964 richtte de in onze streek bekende Elsa Herna- dy-van Buren in Bergen op Zoom het Madrigaalkoor op Dit koor bestond uit leerlingen van de Ge meentelijke Muziek- en Ballet school, waaraan Elsa Hernady als docente voor piano en solozang verbonden was. In zeer korte tijd maakte zij van dit ensemble een gekwalificeerd kamerkoor dat zich door concerten en radiouit zendingen een stevige reputatie verwierf. Zo werd het koor nog onlang op grond van zijn presta ties tijdens de auditie en de daar opvolgende workshop, georgani seerd door de NOS en het Buma- fonds, uitgenodigd, om deel te nemen aan het slotconcert in het Concert-gebouw in Amsterdam. In 1 979 werd het Madrigaalkoor yeenzelfstand|geverenigingdie Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat door hen, onder oplegging van voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen, op 1 9 januari 1 984 vergunningen zijn verleend ingevolge de H inderwet naar aanleiding van aanvragen van: 1. zeevishandel "de Eendracht", Brugstraat 12 te Tholen voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor het opslaan en verwerken van vis op een perceel gelegen aan de Edisonweg te Tholen: 2. firma P. en A.J. Roggeband, Vossemeersepoort 32 te Tholen voor het oprichten en in werking hebben van een warenhuis voor het telen van groente e.d. op een perceel gelegen aan de Molenvlietse- dijk te Tholen; 3. A.C. de Rooij, Veerstraat 24 te Oud-Vossemeer voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor het opslaan en sorte ren van fruit op een perceel gelegen aan de Patrijzenweg te Oud- Vossemeer; 4. J.J. van der Slikke, Kadijk 20 te Tholen voor het uitbreiden c.q. wijzigen van een ligboxenstal voor rundvee gelegen aan de Kadijk 20 te Tholen. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 27 januari 1984 gedurende een maand ter gemeentesecretarie van Tholen te Sint-Maartensdijk ter inzage elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur, alsmede elke maandag van 17.00 tot 20.00 uur in de openbare bibliotheek, Markt 58 te Sint- Maartensdijk. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne staat gedurende een maand na. de datum van de ter visielegging beroep open bij de Kroon voor: T a de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen, die overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid of 28, eerste lid onder c, van de wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht. d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21 of 22, tweede lid, of 28, eerste lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60A van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Msjesteit de Koningin en worden gezonden aan de Raad van State, Afdeling voor de Ge schillen van Bestuur, Binnenhof 1, 2513 AA 's-Gravenhage. Het ver zoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Sint-Maartensdijk, 26 januari 1 984 Burgemeester en wethouders van Tholen. Thérèse Steinmetz is een unieke theaterpersoonlijkheid, die haar publiek altijd weer weet te boeien en mee te slepen met haar spon tane, vrolijke en enthousiaste manier van zingen. Haar leven is gevuld met muziek, geen wonder, want zij is de dochter van een pianiste en een opera-zanger. Thérèse vertegen woordigde Nederland op het Eu rovisie Songfestival in Wenen en behaalde de eerste prijs (Het Gouden Hert) op het Intervisie Songfestival te Bresov (Roeme nië), hetgeen haar ook in de Bal- kanlanden grote populariteit be zorgde. Sedert 1976 vormt ze samen met haar vaste begeleiders, de groep Nico van der Linden j.r., een hecht muzikaal team. Behalve door haar charmante persoonlijkheid en opmerkelijke muzikaliteit, staat Thérèse ook bekend om haar veelzijdige internationale repertoire in oorspronkelijke ta len. Zij zingt in het Nederlands, vanzelfsprekend, maar ook het wereldrepertoire uit de USA? En geland, Duitsland, Frankrijk, Spanje en Italië. Verder doet zij eigen bewerkingen van interna tionale folksongs in het Grieks, Turks, Arabisch, Ivriet, Russisch en Roemeens. Kortom' Thérèse Steinmetz en het trio Nico van der Linden jr., staan borg voor een onvergetelijke fijne muzikale avond in Sint-Maartensdijk op vrijdag 3 februari a.s. Toegangsprijzen: volwassenen 10,^- jeugd tot 18 jaar en 65 6,50. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burge meester en wethouders vinden plaats op maandag 30 januari 1 984 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester E. Baerends en de wethouders J. Versluijs, L.J. Koopman en P. van Schetsen houden hun spreekuur van 1 1.00 uur tot 1 2.00 uur: Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken belt u dan even naar het gemeentehuis telefoon 01 666-2955, toestel 215. Het bestuur van de stichting "Beter Wonen" houdt elke maandag van 10.30-1 2.00 uur spreekuur in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk voor aanvragen om woonruimte. De woningstichting is telefonisch bereikbaar onder nummer 01 666-3359 Wethouder Versluijs zei dat maandagmiddag, toen de Thoolse raad besloot 'om niet'( gratis) de oude bibliotheek, Crooswijck, St. Annaland over te nemen van de Provinciale Bibliotheek Centra- le(PBC) in Middelburg. Het bestuur van Ollekebolleke zat er op de publieke tribune bij, na dat de fracties al een brief hadden gekregen, waarin de peuterspeel zaal zijn ongerustheid over de plannen toonde. Eerst zou men het noodlokaal van de o.l.s. krij gen omdat het bestaande gebouw aan de Bierensstraat nodig is voor uitbreiding van het streekmu seum. Leer ons alzo onze dagen tellen, dat wij een wijs hart bekomen Psalm 90:12 Het is een vraag om Goddelijk onderwijs die we aantreffen in de bovenstaande tekst van onze overdenking. Deze vraag is uit het gebed van Mozes, de man Gods. Een gebed dat opkomt uit een hart dat leeft in een woestijn be staan. Een zwaar en een moeilijk leven. Mozes zegt daarom: Het uitnemendste is moeite en ver driet. De bidder van onze tekst bevindt zich temidden van een De openbare kleuterschool, die nu nog in het noodlokaal zit, kan na de verbouwing en uitbreiding van de Casembrootschool het lo kaal verlaten, maar de o.l.s. heeft het noodgebouw gereserveerd voor een stimuleringskracht. Er zijn negen schooltijden(een volle dige kracht) met stimuleringsfaci liteiten aan de o.l.s. toegewezen, waardoor klassesplitsing mogelijk is. Nadat bekend was, dat de Ca sembrootschool het noodlokaal nodig bleef hebben, kwam het aanbod van de PBC om de oude bibliotheek over te nemen. volk dat hij leiden moet naar het van God beloofde land. Een schier onmogelijke taak; om gaan met een volk dat telkens tegen hem in opstand komt. Maar het meest schrikkelijke in het leven van dat volk is de op stand en vijandschap tegen God. Thans heeft Mozes zich afgezon derd in de eenzaamheid en wor stelt met vragen rondom leven en dood. Het is ontzettend de macht van de dood te ervaren in het leven. Mo zes weet er van, reeds meer dan zeshonderdduizend mannen van twintig jaar en daarboven zijn in de woestijn door de dood neerge veld. En dan ervaart hij de ver gankelijkheid van het leven, maar niet minder ook daarin de toorn Gods over de zonden. Want zo zegt hij in zijh gebed: Wij vergaan Raadslid I.C. Moerland(PvdA) had al voorspeld dat de o.l.s. het lokaal nodig zou blijven hebben. Hij pleitte voor overleg met de peuterspeelzaal. Ook J.L. van Gorsel (VVD) legde daar de na druk op. P. van Bel- zen(RPF/GPV) vroeg zich af, of eventuele verplaatsingskosten van 19.500 gulden voor de oude bi bliotheek wel zo goedkoop waren. Hij wilde concrete gegevens, wat er met de bibliotheek gaat gebeu ren. Ook M. Dijke(SGP) wilde duidelijkheid. "Wij willen niet de kant op van een eigen ruimte voor de jeugd. Andere verenigingen worden ook naar de dorpshuizen verwezen. Dan is ,t niet te recht vaardigen wanneer de jeugd hier een aparte accommodatie krijgt", zei Dijke. W.C. van Kempen(CDA) kreeg even het idee van 'een gegeven paard niet in de bek zien, bij het met gesloten portemonnee aan vaarden van de oude bibliotheek. Moerland had liever gezien, dat het oude dorpshuis in Stavenisse was opgeknapt, dan dat er nu 19.500 of zelfs 42.500 gulden zou worden uitgegeven voor verplaat door Uw toren; en door Uw grimmigheid worden wij ver schrikt. Het gaat met een mens gelijk als het woestijngras. Wanneer de schrale woestijnwind het zand voortstuift is dat gras daar op den duur niet tegen bestand. Dan kan het zomaar in een dag verdorren, zo groen als het kort voordien was. In één ogenblik gaat het ten gronde. Zo vergaat ons leven door Gods toorn. En dat alles van vanwege onze zonde-val in Adam. Wat God sprak voor de val is na de val bevestigd: Ten dage als gij daarvan eet, zult gij den dood sterven. Vandaar de zo betekenis-volle bede: Leer ons alzo onze dagen tellen dat Wij een wijs hart beko men. Nêe...niet onze jaren, want we re sing van de St. Annalandse bi bliotheek naar meerere plaatsen. "Dat dorpshuis is wegens de min dere kwaliteit gesloopt. In de bi bliotheek zijn er verschillende ruimtes", zei Versluijs. Hij wees erop, dat nu alleen het al of niet accepteren van de voor malige bibliotheek aan de orde was. Dat wilde de raad wel en de komende maanden komt een voorstel met de kosten van het opknappen en de bestemming. In het rechter, grotere deel van de oude bibliotheek zou de peuter speelzaal kunnen, waardoor men over meer ruimte zou beschikken dan in het bestaande gebouw aan de Bierensstraat. De kleinere ruimte in de biblio theek, links van de toiletten, kan voor een jongerengroep dienen, die in de Kerstvakantie plannen heeft gemaakt, die samen met ge meentelijk jeugdwerkster Ina Wilbrink uitgewerkt worden. Dijke benadrukte nog eens, niets te voelen voor een aparte jeugd- ruimte. Hij sprak van rechtsonge lijkheid. "Tholen en Scherpenisse hebben een jeugdhonk, daar heeft de gemeenteraad mee ingestemd. Als u dus geen rechtsongelijkheid wil, moet er in de oude St. Anna- kenen zo dikwijls in jaren, maar onze dagen. Want we zijn maar mensen van een dag. De patriarch Jacob heeft daarvan gezegd: Weinig en Kwaad waren de dagen mijns levens. Het is zo waar wat Mozes bidt in onze pslam: Aan gaande de dagen onzer jaren, daarin zijn zeventig jaren of zo wij zeer sterk zijn' tachtig jaren; en het uitnemendste van die is moei te en verdriet; want we worden afgesneden, en vliegen daarheen. Dagen tellen, dat behoort bij de levenswijsheid. Dagen tellen...dat wil zeggen; be denk de kortheid van het leven, de vergankelijkheid van ons bestaan. Dagen tellen...dat betekent, dage lijks mijn afhankelijkheid ver staan en mijn schuld beleven voor God als een arme zondaar. Geef ons heden ons dagelijks brood en landse bibliotheek ook een jeugd honk komen", zei wethouder Versluijs. In een gezamenlijke vergadering van de kerkeraden van de her vormde gemeenten Rehoboth te St. Maartensdijk en Immanuël te Tholen op 16 januari is besloten een beroep uit te brengen op kan didaat H. Jansen te Zeist. Inmid dels is van genoemde predikant een toezegging van beroep ont vangen. Morgen zullen Ds en mevr. Jansen een bezoek brengen aan beide gemeenten, 's Middags tussen 4 en 5 uur is er voor de gemeenteleden uit St. Maartens dijk in de Herv. kapel gelegenheid kennis met hen te maken, terwijl deze mogelijkheid in Tholen aan wezig is 's avonds vanaf 7 uur in de Gasthuiskapel. vergeef ons onze schulden, gelijk ook wij vergeven onze schuldena ren. Dagen tellen....dat wil zeggen, overdenk de oorzaak van de moeiten en zorgen van dit leven. En waar komen we dan terecht? Wel, bij onze zonden en schuld in de rechtvaardigheid Gods in Zijn oordelen en straffen. Nee...alleen het verstandwerk in het tellen van onze dagen geeft geen wijs hart. Hoe is het daarom ook in dezen nodig de verlichting van de H. Geest. Die Geest van God die mij door Wederbarende genade doet verstaan hoe groot mijn zonden en ellenden zijn. Maar die ook leert en doet beleven de verlossing en het God daarin dankbaar zijn voor deze onuitsprekelijke wel daad. Dagen tellen.,..wat zijn ze kostbaar, de dagen die God ons Dinsdag 7 februari is er weer een contact-ochtend wan de werk groep Nazorg Borstamputatie Bergen op Zoom. Uitgenodigd is het hoofd van de afdeling fysio nog schenkt. Het zijn genadeda- gen. Dagen waarin de Heere ons nog toeroept: Bekeer U! Een dwaas hart slaat deze roepstem in de wind, maar een wijs hart, een dagen tellend hart geeft daar acht Kom geliefde lezer, nog roept de Heere ons toe vanuit Zijn Woord: De goddeloze verlate zijn weg, en de ongerechtige man zijn gedach ten; en hij bekere zich tot de Heere, zo zal Hij zich zijner ont fermen, en tot onze God want Hij vergeeft menigvuldiglijk. Kom, verhardt uw hart toch niet onder Gods nodigend woord, maar laat u leiden. Dagen tel len....dat betekend dagelijks bid den en worstelen om genade, maar ook God danken en erken nen voor al zijn zegeningen. Zo bid Daniël driemaal daags. therapie van het Maria ziekenhuis te Tilburg, de heer Verhoeven. Hij zal uitleggen wat er met fysio therapie gedaan en bereikt kan worden, wanneer men na borst kanker oedeem heeft (een dikke arm). Er zijn verschillende thera pieën. Belangrijk is ook, wanneer men een arts moet raadplegen. met open vensters naar Jeruza lem, en met een geopend hart naar de hemel. Kijk, dat is nou een wijs hart. Een hart waarin de vreze Gods gevon den wordt als een beginsel van al le wijsheid. Kom. hebben we nu zo'n hart, gereinigd en geheiligd door het offerbloed van de Heere Jezus Christus. Jonge lezer, denk aan je Schepper in de dagen van je jeugd en dat de kwade dagen ko men en je zeggen zult ik heb geen lust in dezelve. Ouderen, gedenk te sterven, want de dagen gaan inkorten. En sterven is God ont moeten. Voor een man als Job was dat niet erg, en wat zijn we geluk kig als we met hem mogen in stemmen: Want ik weet mijn Verlosser leeft, en Hij zal de laat ste over het stof opstaan. En als zij na mijn huid dit doorknaagd zul Vanzelfsprekend zal er gelegen- hied zijn tot het stellen van vra gen. De contact-ochtend wordt gehou den 's morgens van 10-11.30 uur in ziekenhuis Lievensberg (mel den bij de portier). Voor nadere inlichtingen kunt u bellen tel. 01640-37980 toestel 2306 of 2305. len hebben, zal ik uit mijn vlees God aanschouwen; Den welke ik voor mij aanschouwen zal, en mijn ogen zullen zien, en niet een vreemde; mijn nieren verlangen zeer in mijn schoot. Kinderen van God: voor U is da gen tellen tevens aftellen. Aftellen in het heimwee naar de vereniging met Christus, de Bruidegom." En daar, straks in de eeuwigheid wordt geen dag meer geteld, daar houden de dagen op*. Paulus zegt: Dan zullen we altijd bij de Heere wezen. En mij hiertoe door U ge leid, opnemen in Uw heerlijkheid. Vertroost dan elkander met deze woorden. Tholen J.J. Tanis v.d.M. GEEF OM POIEN,5398 Dit nummer geldt zowel voor bank als giro. Stort uw gift Ln.v. de 'Nederlandse Stichting Hulp Polen', Den Haag.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 5