De oudste Nederlandse drieling nog bij de tijd Leegstand huurwoningen minimaal C.D.A. Tholen/Sint Philipsland in regionaal verband ti i D _L BOUMAN POTTER Foto-raadsel De Meestoof snel opgelost Hoop sprankelt op O.O.I. nieuwjaarsontmoeting 1983 met 360 bisamratten Twee ernstige verkeers ongelukken op de Postweg Donderdag 15 januari 1984 40e jaargang no. 9 Meer bejaarden en alleenstaanden Werkervarings project Koosje, Johannes en Simon Schot vieren morgen 75ste verjaardag Nummer een, twee en drie Minister Deetman in Februari voor C.D.A. Tholen Twaalf pond in totaal Schapendiefstallen opgelost Van der Doef in St Annaland DEZE WEEK Tholen wil in 1984 opnieuw in alle kernen bouwen Molenstraat tel. 01662-2445 Poortvliet Knaap is notaris Blindenbach ADRIC. BROEKHUIS EN ZN Een begrip voor kwaliteit en service! Eöndrachtbode Postbus 5 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 01 605-2752. Telex 54520. Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland, waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Postrekening 1 2 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement ƒ18,— per halfjaar. Per jaar 34,50 per post 42,70 per jaar. Losse nummers 1 Opgave advertenties voor dinsdag 1 6.00 u. Advertentieprijs 0,33 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 7,50 contant Inclusief btw op rekening 9,— Hoofdredakteur G. Heijboer. Het is niet voor het eerst dat de goe-gemeente na een'jaarwisse ling met cijfers wordt overstelpt. Dat niet alleen omdat bedrijven zo snel mogelijk hun inventaris op papier pogen te krijgen teneinde de balansgegevens voorhanden te hebben, maar veel meer omdat er zo snel mogelijk bevolkingsover zichten komen, voorlopige cijfers vanuit het bedrijfsleven worden gelanceerd, en het centraal bureau voor de statistiek ook egn behoor lijk cijfersteentje bijdraagt. Nu kunnen die ctjfers en vooral dat eindcijfer zeer leerzaam zijn. Voor elk individu, ook voor een kleiner of groter gemeenschap. Daar ko men dan veelal vergelijkingen van eerdere jaren aan te pas. Mogelijk wist men dat niet meer, maar op 1 januari 1900 had ons land 5.1 miljoen inwoners, in 1940 waren het er 8.8 miljoen, in 1949 was de tien miljoen bereikt en nu zitten we dan aan zo'n 14,5 miljoen mensen op de niet zo veel Neder landse kilometers. Men kan het allemaal lezen in het nog niet zo lang geleden verschenen statis tisch zakboek 1982. Daaruit blijkt dan ook dat Zee land en Groningen de provincies zijn met de meeste bejaarden. Het zou verwonderen als Tholen en Sint Philipsland daarop de uit zondering in ons gewest zouden uitmaken. In Zeeland is 14,2 pro cent van de bevolking 65 jaar of ouder. Er is voor de organisatie bejaardenzorg wel heel wat werk aan de winkel, want nogmaal Tholen en Sint Philipsland doen er niet voor onder. Terwijl de oudste leeftijdscategorie sterk in aantal is toegenomen is de jongste leeftijds categorie in omvang af genomen. Aan het begin van deze eeuw vormden de 0 tot 19 jarigen bijna 45 procent van het totaal, maar in 1981 was dat nog maar goed 30 procent en deskundigen berekenen dat omstreeks het jaar 2000 nog maar 25 procent van het totaal tot de jongste leeftijds cate gorie behoren. Mogelijk is het ook nog interessant te weten, dat die cijfers leerden, dat er in ons land 520.000 niet-Nederlanders wo nen, waarvan dan de Turken en Marokkanen met 215.000 domi neren, maar er wonen nog altijd meer Nederlanders in het buiten land dan buitenlanders in Neder land. Niet alleen het aantal be jaarden neemt neemt sterk toe, maar ook het aantal alleenstaan den en kleine gezinnen. Het eerste zou men een gevolg kunnen noe men van de stijgende leeftijd, want dat brengt vooral meer we duwen (alleenstaanden) mee. Dat het gemiddeld aantal perso nen per huishouding de laatste 20 jaar sterk is afgenomen kan iedereen bekend zijn. Voor die tijd waren er niet alleen maar kinderrijke gezinnen in de Rooms Katholieke, maar evenzeer in de protestantse agglomeraties. Het is immers een aanmerkelijk verschil dat in 1960 het gemiddeld aantal personen per huishouden nog op 3.58 lag en vorig jaar maar op 2.75. Een soortgelijk beeld vertoont het aantal geboortes In 1964 zat men nog zo ongeveer op 21 babies per duizend inwoners, nu op 12.5 Wat eigenlijk ook iederen bekend is, maar kan worden onderstreept is de toename van de werkloos heid in de laatste jaren. In 1980 niet minder dan 14,5 procent. De welvaartstaat kraakt in zijn voe gen en de verzorgingsstaat is zelfs niet bij te benen. Statistische cij fers kunnen worden over- en kunnen worden onderschat. Daaruit de juiste lering trekken is toch wel van belang voor de toe komst. Het Thoolse initiatief is dezer da gen wel bijzonder aktueel. Alsof het niet uit hoogste nood is gebo ren, zo wordt er nu mee omges prongen. Grote koppen in dag bladen suggereren dat minister en staatssecretaris dat afwijzen. We kunnen ons best indenken, dat ze er niet gelukkig mee zijn. maar dat is in wezen het Thoolse college ook niet. Maar wel uit nood ge boren. Als we pogen te verifieren dat zoals dagbladen berichtten de staatssecretaris een brief schrijft aan het FNV Zeeland, dat hij groot bezwaar heeft tegen het Thools initiatief blijkt daar geen sprake van te zijn.. Tholen wist al lang dat er op het ministerie een regeling wordt uitgedokterd en poogde om jongeren in haar ge bied wat te helpen vast een voor zichtig beleid tot stand te brengen in de wetenschap dat ledigheid des duivels oorkussen is. Het Thools college zal en iedereen met haar best onderkennen dat het Vijf en zeventig jaar geleden werd er in een huisje aan de Bebouwdendam in Tholen een drieling geboren. Dat huisje staat er niet meer. De drieling verkeert evenwel in blakende gezondheid. Met uitzondering van bijzon dere jubilea hebben de drie geboren Thoolsen hun verjaardag in eigen kring gevierd. Als de naaste familie op bezoek kwam, kon men moélijk van huis. Simon Schot in Tholen, Koosje Schot in Nieuw Lekkerland en Johannes Schot in Sint Maartensdijk. Maar als het een kroonjaar was, kwam een gezamenlijk verjaardag vieren wel aan bod. Dat is ook bij de 225 jaar samen het geval. Morgen, vrijdag 13 januari in de Wingerd te Tholen zal de gehele familie samenzijn. Dat hopen we althans, zo wil de drieling voorzichtigheidshalve laten weten in het besef zeker op die leeftijd mensen van de dag te zijn. Dat samenzijn wordt ze van harte gegund en namens de Eendrachtbode-gemeenschap gefeliciteerd met het toch wel bijzonder feit. Waarschijnlijk uniek in den lande. Vooral de twee broers zullen naar aanleiding van deze mijlpaal weer heel wat (kwa)jongensverhalen ophalen. Johannes gaf daar tij dens het maken van het plaatje voor de fotograaf al een voor proefje van: 'Ze noemden mij met m'n bakkersfiets destijds wel de schrik van Tholen. Ik ben ook nog wel eens een keer over de voet van Voerman (toen veldwachter in Sint Maartensdijk) gereden' - Jo hannes Schot kan nog steeds geen afscheid nemen van het bakkers vak. Soms springt hij dan ook nog bij in de bakkerij van zoon Siem op de haven in Sint Maartensdijk, die enkele huizen verderop woont. Broer Simon doet wat avonturen verhalen betreft nauwelijks voor Johannes onder. Zo haalt hij zich zonder moeite de dag voor de geest dat hij na het wegschoppen van een suikerbiet van voor een ln december zijn op het eiland Tholen 17 en op Sint Philipsland 3 bisamratten gevangen. Het jaar totaal is hiermee op 360 ratten komen te staan, wat volgens de ambtenaar van het faunabeheer dhr. J. Meyll een uitstekend re sultaat is. Hoewel de vangstacti viteiten op hetzelfde peil bleven, kwamen er desondanks 125 ratten minder in de klemmen terecht, zodat geconcludeerd mag worden dat men met de bestrijding op de goede weg is. karrewiel van een boerenwagen dat voertuig de haven van Tholen liet inrijden. Koosje vult wat bedaarder maar toch wel overtuigend aan, dat toen moeder het niet eens zo erg vond, dat de boerenwagen in de haven reed. Ze was al lang blij dat Simon ook niet in het water lag. De vrouw in het drielingschap praat zonder moeite over aktuele on derwerpen. Het is niet voor het eerst dat deze drieling in onze krant komt. Dat was ook 25 jaar geleden al het ge val. Het moet dus wel een herha ling zijn te berichten dat op de 13e januari 1909 Johannes de eerste van de drieling was. Een uur later volgde broer Simon. Toen ging vader Schot de een eindje verde rop wonende Opa Schot meede len dat er een tweeling was gebo ren. Nauwelijks was hij weer thuis of Jacoba zag het levenslicht. Vader weet naar opa, die wat verbluft riep: ga gauw terug, mis schien komen er nog meer. Dat was niet het geval. Koosje was er bij de geboorte niet best aan toe. In die tijd ging het allemaal pri mitief. Ze werd in een schoenen doos gelegd. De dokter zag het niet zitten, maar toen vader Schot het meisje een spiegel voorhield, besloeg die. De drieling heeft het 75 jaar overleefd. Het was voor vader Schot een hele toer bij het al drie kinderen tellende gezin er plotseling drie bij te krijgen. Wel iswaar had daarover moeder Schot de eerste zorg, maar hij kon Op dê vergadering van de C.D.A. gemeentelijke kiesvereniging Tholen werd besloten om tot een regio verband met Sint Philips land te komen. Een bekrachtiging van een al eerder daartoe gevoerd overleg. Namens de kiesvereni ging Tholen zullen tot het regio bestuur toetreden mevr. G.H. de Ruijter en de heren K. Jansen en W. Mullie. Het regionaal bestuur zal zich voor het eerst presenteren op een openbare bijeenkomst in de tweede helft van februari met als spreker minister drs. W. Deet man. In de op 9 dezer belegde leden vergadering werden in het bestuur van de kiesvereniging Tholen ge- of herkozen de heren E.Ph. Nieuwkerk (voorzitter), A. van Elz kken (secretaris) K. Jansen, penningmeester, Leden mr. J.A. de Boe, J. Boxhoorn, J. de Korte en T.H. de Riet; Voorts werden op deze vergade ring een aantal provinciale zaken besproken, die betrekking hadden op Tholen, zoals de toekomstige weg over de Oesterdam, waarvoor de C.D.A. statenfractie zich al sterk maakte om vertraging te voorkomen. Het werd als van bij zondere betekenis voor Tholen zijnde door de aanwezigen on derstreept. Verbazing bestond er over publi catie rond het werk-ervaringspro- ject Tholen. Het college van b en w bleek echter niet in het bezit van een brief van de minister, waarin Tholen hard op de vingers werd getikt. Nadere -informatie bevestigde tro uvens, zo werd in de C.D.A. vergadering meegedeeld, dat zo'n brief niet bestaat en evenmin ver zonden zal worden, althans niet door de minister. De C.D.A. voormannen wensten op deze bij eenkomst overigens niet te verhe len, dat het bureau Zeeland een dezer dagen het gemeentebestuur zal informeren. In krantenartike len is ook gesuggereerd, dat de toetsingscommissie geen unaniem advies uitgebracht heeft. Ook dat is niet juist, want men heeft zich van advisering onthouden. De toetsingscommissie vindt dus waarschijnlijk dat dit niet hun pakje aan is. Overigens bleek uit de discussie dat het C.D.A., ook het C.D.A. Tholen, onverkort vast houdt aan het realiseren van het werkervarings project. Uiteraard wel binnen de grenzen van de doelstelling. Ia die vergadering was er ook bezorgdheid over de consequenties die de toekomstige herstructurering van het voortge zet onderwijs voor Tholen zal hebben en ook in dat licht bezien kan het zijn nut hebben, dat de minister van Onderwijs binnen de Thoolse poorten optreedt. Tenslotte was er een eerste ver kenning over het discussierap port: 'van verzorgingsstaat naar verzorgingsmaatschappij'. Ko mende maanden wordt dit rap port door discussiegroepen in de provincie besproken met een re gionale inbreng op 24 maart. Vanavond is er een C.D.A. bij eenkomst in Anna Jacobapolder en mogelijk komt ook daar het C.D.A. federatief verband met Tholen nog ter sprake. niet je van het is. Maar laat men toch wat met beide benen op de grond staan. Niemand neemt noodmaatregelen als er geen nood is. Als dat er is moet er worden gepoogd van twee kwaden het beste te kiezen. Wie van oordeel is dat er geen kwaad bestaat voor jongeren, die dagelijks achter 'de kachel moeten zitten' zal ook nooit een (nood(maatregel willen nemen. Steek de kop dan maar in het struisvogelzand. met vissen ook niet meer dan een gulden of negen per week op tafel leggen. Het was voor de kraamvrouw een hele hap, maar toch kwam de drieling in totaal niet boven de twaalf pond. Het valt nu nog nauwelijks te geloven en het is ei genlijk ook een wonder. Het viel vooral niet mee om later de twee broers uit elkaar te houden. Voor de buitenwacht was er geen spra ke van en zelfs binnenshuis was het soms twijfelachtig wie wat wel en wie wat niet had gedaan. Toen Johannes later een tand door zijn lip viel was het in elk geval bin nenshuis wel opgelost, wiewie De rijkspolitie van de groep Tho len heeft in samenwerking met de collega's te Steenbergen de scha pendiefstallen, die de laatste paar jaar plaats vonden in het zuid westen opgelost. Het onderzoek kon in het jaareinde worden af gerond. Het was naar aanleiding van diefstal van autowieldoppen, dat in Steenbergen werd aange houden J.H. en C.H. aldaar. Uit dat verhoor bleek ook een be trokkenheid met andere diefstal len. Als gevolg daarvan werden vervolgens aangehouden J.O. en P. H. uit Steenbergen, evenals A.H. en C.S. uit Tholen. Uit dat verhoor kon een aantal diefstallen worden opgelost, namelijk van het ontvreemden in Steenbergen van 3 sets wieldoppen, 3 brandblu- sapparaten, 120 kg. aardappelen en een bankstel. In Tholen was gestolen 2 Video-recorders, 1 c.v. ketel, 1 fiets, 1 afzuigkap, een ste reo installatie en een, schemer lamp. De goederen werden geheel door een F.J. uit Halsteren, die eveneens werd verhoord. Door dit onderzoek werden bovendien alle schapendiefstallen van de laatste tijd opgelost. De dieven opereer den daartoe in Steenbergen - Dinteloord, Halsteren, Nieuw- Vossemeer en op het eiland Tho len. In totaal werden ongeveer 80 schapen gestolen, die op de vee markt te Den Bosch werden ver kocht. Dat de politie met dit speurwerk een goede slag deed, zal uit het bovenstaande duidelijk zijn. Jaap van der Doef (PvdA tweede kamerlid) houdt maandag 16 ja nuari tijdens een nieuwjaars bijeenkomst van de PvdA afde ling Tholen een spreekbeurt. Ver schillende politieke zaken komen er aan de orde. ledereen is wel kom om 20.00 uur in café Haven zicht te Sint Annaland. was. Johannes werd bakker en verhuisde naar Sint Maartensdijk. Simon werd fietsenmaker en is daarom in Tholen zelf het meest bekend. De drieling zuster trok een tiental jaren gelden naar Nieuw Vrijda -Lekkerland. hopen ze met kinderen en kleinkinderen, met familie en kennissen de drie maal 75 jaar te vieren. Nog gezondheid toege wenst. Toename bejaarden en alleen staanden Van twee kwaden... Fotoraadsel 'de Meestoof snel opgelost. Hoop sprankelt bij industrieën Zeeuwse bedrijven verwachten in 1984 geen omzetdaling Provincie Zeeland groeide in 1984 minimaal Onvergelijke dag voor Thool se gymnasten Thoolse drieling morgen sa men 225 jaar. Thoolse landbouw niet bang voor computer De uien zijn de zes dubbeltjes gepasseerd. CDA Tholen/Sint Philipsland in Regionaal verband Winnaars van de Kerstpuzzel Thoolse jeugd kan er wat van bij het sneldammen LEER UIT HET VERLE DEN HOE DE TOEKOMST AAN TE PAKKEN Dit nummer bestaat uit 14 pa gina's WONINGINRICHTING Advertentie I.M. U provincie heeft de gemeente Tholen voor 1984 met-57 woningwet woning bedeeld. Dan dient het gemeentebestuur zich te beraden hoe een inmiddels gering aantal over zich levend willen houdende kernen moet en kan worden verdeeld/Uiteraard is er dan overleg met de, stichting 'Beter Wonen' die al vele jaren zorg draagt voor bouw en exploitatie, evenals dat op plaatselijk niveau plaatsvindt door het we zen-armbestuur te Sint Annaland. Het advies van 'Beter Wonen' viel bij het college in goede aarde, die dan ook het verzoek doorzendt aan de hoofdingenieur-directeur van de provinciale woningbouw. Wanneer men ook op dat niveau kan instemmen met de wensen van wonings tichting en gemeentebestuur zal er in 1984 opnieuw in alle Thoolse kernen worden gebouwd. Hoe mondjesmaat de toewijzing ook is. Tot dusver blijkt het in deze ge meente in tegenstelling tot eerdere berichten en geruchten nog wel mee te vallen met de leegstand van huurwoningen* Zo is er geen sprake van een leegstand van 8 nieuwe huizen in Scherpenisse. Daar is het vanaf het begin eigen lijk maar tot 2 beperkt gebleven, zoals in de gehele gemeente spra ke is van nauwelijks 2 procent leegstand en dat is dan veelal het gevolg van verhuizingen, die in derdaad heel wat frequenter zijn dan vroeger het geval was. Bij de toewijzing 1984 gaat het om wo ningwet- en premiehuur-wonin- gen. Van de toewijzing 1984 ad 57 zij er in 1983 al zeven gebouwd, dus verbruikt, maar de gemeent c.q. de woningstichting heeft ook weer de mogelijkheid om in 1984 tien procent op 1985 vooruit te lopen, zodat er rekening kan wor den gehouden met een planning van 56 woningen, Met dit getal als uitgangspunt was er volledige overeenstemming tussen de wo ningstichting en gemeente, zodat het verzoek naar ae provincie voor 16 januari uitgaat om tot de volgende verdeling te komen. Tholen 14 woningwet(eenge- zins)woningen. Poortvliet 4 woningwetwoningen. Scherpenisse 7 bejaardenwonin gen, maar hiertoe moet nog wel een plan door 'Beter Wonen" worden gemaakt. De bedoeling is wel tot het zgn., klassieke bouw type te komen. Voor Sint Maartensdijk staan er 6 eengezinswoningen op de lijst. Voor Stavenisse denkt men aan ongeveer 5 woningwetwoningen. In Sint Annaland zou de wezen armen toestemming worden ver leend tot realisering van de eerste bouwfase Havenplein, wat 11 wo ningwetwoningen zou betekenen. Voor Oud-Vossemeer wordt ge dacht aan 4'eengezins- en 5 be jaardenwoningen, zodat ook die kern in 1984 flink aan haar trek ken kan komen. Als er provinciaal goedgunstig wordt beschikt, kan iedere kern op Tholen weer enige bouwakti- viteit tegemoet zien, zij het in be scheiden mate. Ook in woning- bouwgetal is de na-oorlogse room er nu eenmaal af. Niet alleen vanwege de gulheid van de gastheer, al komt het O.O.I. haar genodigden ook in dat opzicht ruimschoots tegemoet, maar vanwege toch wat meer economische lichtpuntjes was er op de O.O.I. ontmoeting 1984 wat meer optimisme dan de paar voorgaande jaren. Optimisme over eén wat aantrekking van de. economie en dan in het bijzonder van het industriële klimaat.' Die hoop werd trouwens versterkt door de weliswaar nog niet met cijfers omklede mededelingen van de naar gewoonte ook aanwezige secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in Zeeland, mr. R. de Blij. Hij deed zelfs nog een stapje verder, dat er niet alleen wat meer perspectief in zat voor de industriële bedrijven, maar ook voor de detailhandel. Met name het laatste kwartaal van 1983 spoorde al wat in die rich ting, ondanks het feit dat hèt "spoor" in die maanden niet altijd even aktief en accuraat was. Waarschijnlijk zal binnenkort openbaar komend cijfermateriaal de uitlating van mr. de Blij on derstrepen. Daarmee is niet ge zegd, dat meteen elk O.O.I. lid of andere aanwezige ondernemer in die vreugde kon delen, maar lichtpuntjes zijn er dan toch wel. HetO.O.I. kreeg zo ongeveer weer de gebruikelijke belangstelling op haar nieuwjaarsontmoeting met een vertegenwoordiging van bur gemeester en wethouders, een vertegenwoordiging ook van het Thoolse Waterschap, het Ar beidsbureau, de Commissie Be drijfsleven, terwijl ook enkele raadsleden akte de presence ga ven. In de Stadsherberg poogde de bediening aan ieders wensen te voldoen en dat lukte volop. Ver der een ontmoeting van de O.O.I. leden met dames en de genodig den en dan is een gezellig uurtje snel gepiept. Ook de.O.O.I. wil er in 1984 toch weer tegenaan, wat ook nodig zal zijn voor bestendi ging van bedrijf en de binnen die muren voorkomende, zo uiterma te belangrijke werkgelegenheid. De in ons vorig nummer geplaat ste foto-puzzel kreeg een snelle oplossing. Eén van onze honder den postabonnee's, oud-notaris W.L. Blindenbach kon een hon derd procent oplossing telefonisch meedelen. De twee oudere petso- nen zijn z'n ouders, daarbij zijn zuster en de kleine man van toen is de oud-notaris van nu. Er kwam eerst donderdagmiddag onmid dellijk na de bezorging van de krant in Poortvliet een melding van de heer L. van Beveren uit de Stoofstraat. Hij veronderstelde dat de op de foto voorkomende personen wel eens de familie Dorst uit Stavenisse konden zijn waar zijn vader zijn gehele leven bij had gewérkt op de boerderij Vredenburg. Zekerheid kon hij daaromtrent echter niet verschaf fen en de andere dag, toen de EB ook de postabonnees had bereikt kwam die zekerheid er wel bij monde van oud-notaris W.L. Blindenbach. De toenmalig nota ris van Sint Maartensdijk nam in die periode met anderen o.m. het initiatief tot oprichting van een eerste bejaardentehuis op Tholen. Vestigingsplaats werd Tholen- stad. Het werd "Ten Anker". De heer Blindenbach werd voorzitter van het regentencollege van "Ten Anker". Zijn ouders behoorden mede tot de eerste bewoners van het tot stand gebrachte bejaar dentehuis. Als men zelf op zo'n foto voorkomt is de oplossing ze ker. De heer Blindenbach kon niet verklaren op welke manier de foto in De Meestoof is gekomen. Daar heeft men zich al suf gepuzzeld en aan vele oudere bezoekers ook gevraagd, wie dat wel konden zijn. Een museum wil nu eenmaal haar bezoekers alle gewenste informa tie geven. Bat kan nu voortaan ook voor wat deze foto betreft. Met dank aan de fam. Blinden bach, die vanuit Burgh-Haamste- de nog altijd met belangstelling het Thools gebeuren volgt en daardoor ook gemakkelijk "De Meestoof' aan de oplossing kon helpen. Juwelier-horloger-opticien GROTE KERKSTRAAT 5-7 STEENBERGEN TEL. (01670)6 33 85. Advertentie I M. Deze week gebeurden achtereen volgens op 9 en 10 januari vrij ernstige verkeersongevallen op de Postweg, zij het dat het slachtoffer op 10 januari er nog goed af kwam. Van beide personenauto's bleven er bij deze eenzijdige on gevallen echter niets over. Maandag vond omstreeks 17.15 uur het eerste ongeluk plaats op de Postweg ongeveer ter hoogte van het einde der autoweg. De 24 jarige militair J. van G. uit Poort vliet kwam in een slip terecht en reed tegen een boom. De na de politie en ambulance ijlings gea larmeerde brandweer van Tholen wist het slachtoffer te bevrijden, die naar Bergen op Zoom werd •overgebracht en vervolgens/naar het ziekenhuis Dijkzicht te Rot terdam met vermoedelijk een halswervëlfractuur. Na de Thool se verkeers-specialisten van de Rijkspolitie stelde ook de ver- keersgroep uit Breda een onder zoek in' evenals de Kon. Mare chaussee te Bergen op Zoom. De ze weken is het wegdek veelal vochtig en dat is risico-verhogend. De andere middag, dinsdag 10 ja nuari gebeurde omstreeks half twee een soortgelijk ongeval. Toen reed de 20 jarige A.L. uit Sint Maartensdijk 500 meter ver der als maandag het geval was eveneens tegen een boom, waarbij de auto ook total loss kwam. Voor de bestuurder viel het in deze si tuatie eigenlijk mee, want dokter^ Kale die eerste hulp verleende adviseerde wel een onderzoek in Lievensberg. maar daar kon het slachtoffer later toch weer naar huis. Vermoedelijk was er toch enig oogletsel. Van de oorzaak was niets bekend, al wordt even eens al aan een slip gedacht.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 1