Atletiek Thoolse jeugd drievoudig kampioen Grote motivatie en een goed teamverband Zaalvoetbal Tafeltennis Vosmeer geeft niet toe Wielrenners voetballen Turnen in De Wellevaete Donderdag 12 januari 1984 EENDRACHTBODE 13 Vosmeer won de vriendschappelijke uitwedstrijd tegen BSC uit Roosendaal met 1-2. Het was een winstgevende dag voor de Zeeuwse ploeg, omdat koploper Grenswachters, dat één wedstrijd minder had gespeeld, er niet in slaagde om de streekderby tegen Odio uit Ossendrecht in winst om te zetten. Het werd 1-1, waardoor Vosmeer met evenveel gespeelde wedstrijden 1 punt achterstand heeft op Grenswach ters en er nog van alles mogelük is. Oefenvoetbal Schutters 2-Vosmeer2 doelpuntloos Adrie Noordijke jgaat S.P.S.trainenj Eendrachtruiters Johnny de Leeuw (Goes) prolongeerde titel Een weer ongenaakbare Goese atheneum leerling Johnny de Leeuw prolongeerde zijn titel van Zeeuwse sneldammer bij de senioren. Voor de rest werd het een Thoolse aangelegenheid, want zowel bij de junioren, aspiranten en pupillen wer den de jeugdleden van de Thoolse damclub 'De Eendracht' kampioen in hun afdeling. Dat werden dus achtereenvolgens André Kousemaker uit Tholen, Jan Moerland en Ronnie Gunter uit Sint Annaland. Na het succes in 1983 opnieuw een uitstekende start in het nieuwe jaar. Hoe deze sneldamdag in Meulvliet ook organisatorisch uitstekend verliep is hieronder samengevat. De Eendracht-orga- nisatoren konden ook in dat opzicht de hoogtijdag verheugd afsluiten. Trots op die jeugd Nek-aan-nek-race Twee Sint Annalanders in de eindstrijd Ronnie Gunter...de sterkste Verenigingsprijs Thoolse senioren komen er niet aan te pas iÈÉL I VOL— 1 LEY— Hr BAL Unieke dag voor gymnasten in Ahoy-hallen te Rotterdam Donderdag 5 januari vormde voor 27 gymnasten uit St. Annaland en Oud-Vossemeer een leuk begin van het nieuwe jaar: een optreden op de t.v. Een groots opgezet gebeuren, met als verrassing dat de WIK en SPIDO-leden nog eens extra in het middelpunt van de belangstelling kwamen te staan. Zij moesten immers alle dagbladen presenteren, zo kregen de kijkers via de beeldbuis een goed beeld van de meisjes. Na deze dag waren zij niet alleen een ervaring rijker, maar ook een hele rij handtekeningen van beroemde artiesten. Een hoogtepunt in meer dan één opzicht! Ontstaan van de oefening Perfecte uitvoering Zaterdag 14 jan uur Hoek-WHS(Reniers) 14.30 Thol. Boys-Kapelle(v. Straten) 14.30 Nieuwdorp-Smerdiek(Pekaar) 14.30 SPS-'s H. Arendsk.(Kleemans) 15.00 Seroosk. 2-WHS 2(v. Belzen) 14.30 Smerdiek 2-Thol. Boys 2(De Veij) 15.00 NOAD-Seolto(Grinwis) 15.00 Thol. Boys 3-JPS 3(B'burg) 15.00 Stavenisse-WSC(vd Linden) 15.00 Klundert 4-WHS 3(Wijnands) 14.30 u. The Gunners 2-SPS 2(Langelaar) 13.30 WC 3-Stav. 2(Clarijs) 15.00 DVO 3-Thol. Boys 4(M'boer) 12.15 K'vangers 3-NOAD 2(Musters) 12.15 WHS 4-Smerdiek 3(Schrauwen) 15.00 Bergen 2-Stav. 3(Arts) 15.00 NOAD 3-VVC 5(vd Tuin) 13.00 SPS 3-SPS 4(v. 4(v. Ham) 12.30 BVVB 3-Smerdiek 5(L'veld) 14.30 Zondag 15 jan uur Vosmeer-Odio(D'renzo) 14.30 Vosmeer 2-Borgvliet 2(Ooms) 11.30 Cluzona 5-Vosmeer 3(Schevers) 10.00 Odio 5-Vosmeer 4 14.30 St'bergen 8-Vosmeer 5 10.00 Moerse B. Girls-Vosmeer d,(N'laat) 10.00 Maandag 16 jan uur D'oord: ëvv Gebr. vd Made-Vosmeer 19.30 Dinsdag 17 jan uur Mvl: zvv Bergen 2-Vosmeer 3 20.00 Mvl: zvv Vosmeer 2-Halsteren 5 21.00 Het eerste Vosmeer zaalvoetbalteam heeft de thuiswedstrijd tegen Seven Upmet 2-1 gewonnen. Het was een spannende ontmoeting, waarin de gasten de score openden maar Vos meer in de eerste speelhelft door een doelpunt van Bram de Groen toch op gelijke hoogte kwam. Na de rust speelden beide ploegen fa natiek om de volle winst, die uiteinde lijk bij Vosmeer terecht kwam door een mooie goal van Frans Verhees. Op de ranglijst bezet men nu de vierde plaats. Het tweede Vosmeer-team deed het minder goed en verloor de thuiswed strijd tegen Van Opstal met 3-8, na een 2-4 achterstand bij de rust. De goals voor Vosmeer werden gescoord door Kees Bout, Adrie Schot en Adrie Bout. Rinus Jeroense heeft op Fort De Ro- vere bij Vrederust de tweede clubcross (4 km) van Olympia Halsteren op zijn naam geschreven. Hij deed dit in de nieuwe persoonlijke en parcoursre- cord-tijd van 11 minuten en 37,4 se conden. Wim van Dijke uit Sint Maar tensdijk werd 3e in 12.41, 5e Rien Hommel in 12.53. Hommel heeft door de stijging van zijn prestaties weer een wedstrijdlicentie als senior aange vraagd, waarbij hij in september toe zal treden tot de veteranen. Bij de trim mers werd Piet Etienne uit Oud Vos- semeer eerste van de veteranen 1 in 15.05. Bij de veteranen 2 was de over winning voor Ko Havermans uit Oud Vossemeer in 16.48. Gymnastiekvereniging W.l.K. uit Sint Annaland begint met turnen voor heren. Gezien het gebrek aan mogelijkheden voor deze sport op het eiland Tholen, verwacht men zeker een goede belangstelling. Deelnemers vanaf 15 jaar die geïnteresseerd zijn, kunnen vrij dag van 18.45-20.00 uur terecht in sportzaal 'De Wellevaete'! André Smulders treedt op als sportleider. -V' Zaterdag trad Batho 1 aan tegen Match Point 1 uit Hoogerheide. Tus sen beide teams slechts 1 punt verschil, resp. de 3e en 2e plaats. Als eerste trad Rob Peper aan voor de herenenkel tegen Mare Daems. Beiden hadden in de bijna afgelopen districtscompetitie nog niet verloren. De set werd vrij ge makkelijk door Daems gewonnen met 15-5. Bij de tweede set haalden beiden alles uit de kast. Peper stond weliswaar steeds voor maar in de verlenging won Daems ook de 2e set: 17-14. Een 0-1 achterstand dus voor Peper. Daarna kreeg Fery Lammers de taak om de stand in evenwicht te brengen tegen Albert Joosen. Het werd een voortva rende start, maar Joosen kwam telkens terug Toch wist Lammers beide sets te winnen met 15-13 en 154-12. Het was 1-1. Vervolgens kwam Jantine Stroop aan bod tegen Martha Klaas- sen. De laatste een oude rot in het vak, die zelfs eens landelijk 2e klas speelde. Toch verloor Stroop de 1ste set maar op het nippertje 11-8, de tweede set ging met 11-2 verloren. Weer een 1-2 achterstand. Dien Berrevoets kon weer gelijk maken tegen Carline van Deu- velen, maar ze keek binnen de kortste keren tegen een 6-0 achterstand. Door uitstekend serveren kwam ze echter tot 6-6 terug, maar moest toch met 11-8 gewonnen geven. De tweede set ver loor ze met 11-4. Het zag er niet best uit voor Batho 1. Het was immers al 1-3 voor Match Point 1. Voorde heren dubbel traden Paul Jan Overbeeke en Rob Peper in het strijdperk tegen Mare Daems en Albert Joosen. De eerste set werd met 15-5 verloren. In de tweede set keerde het tij, die met 15-7 werd gewonnen. Het werd een uiterst spannende partij en in de verlenging won Batho de derde set met 18-17. De dames dubbel bestond vervolgens uit Carla Snepvangers en Dien Berrevoets tegen Martha Klaassen en Carlie van Develen. De eerste set werd met 15-12 gewonnen, de tweede ging met 18-17 verloren en met alles op alles viel in de 3e set na verlenging de beslissing in het voordeel van Match Point 18-17, het was nu 2-4. Met nog 2 mixen en een half Uur van de 13 voor de boeg was het opschieten geblazen. De beide mixen werden tegelijk gespeeld. Door de 1ste mix werden beide sets verloren met 15-4 en 15-6. De uitslag 2e mix was 15-5 en 15-7. De eindstand 5-3 in het voordeel van Match Point 1. Beide teams hadden zich voor 100 procent ingezet. T- r,c/- achterstand kon verkleinen, Tegen derde klasser BSC kwam Vosmeer wat stroef uit de start blokken en moest zich in het eer ste kwartier dikwijls tot verdedi gen beperken. Naarmate de wed strijd vorderde kwam men toch beter in het spel en in de 20e mi nuut legde Adrie Capelle een vrije trap haarzuiver op het blonde hoofd van Hans Vaders. Hij had weinig medelijden met de Roos- endaalse doelman en prikte de bal in de bovenhoek. Vosmeer bleef de gehele eerste helft sterker, maar slaagde er niet in om dat in meer doelpunten uit te drukken. In de tweede helft was men aan vankelijk ook de meerdere en in de 10e minuut was er een snelle aanval die doqr Henk Potappel in de verdediging werd opgezet. De bal ging via Adrie Capelle naar Frans Verhees die op snelheid door de BSC-verdediging flitste en de bal op maat aangaf aan Rien Vaders, die met een harde schuiver Vosmeer op 0-2 schoot. Vijf minuten later moest Vosmeer de helft van de voorsprong weer inleveren toen de buitenspelval te laat dichtklapte en BSC de Ondanks slecht weer een goed bespeelbaar terrein in de compe titiewedstrijd tussen Schutters 2 en Vosmeer 2. De laatsten met slechts 11 man, omdat Ronnie Vaders en Frans Havermans niet van de partij konden zijn. In een 4-4-2 opstelling wist Vosmeer het achterin af te grendelen en pakte een verdiend punt. De kansen waren gering, maar Jesper Tim mermans had 5 minuten voor tijd toch de wedstrijd moeten beslis sen, toen hij oog in oog stond met de doelman van de thuisclub. De door de Schutters in de rust aan geboden droge shirts wérd door de Vosmeerders als bijzonder po sitief ervaren. 1-2. Met nog een half uur te spelen joeg BSC op de gelijkmaker maar Vosmeer gaf niet toe, zodat de overwinning mee naar Tholen kon worden genomen. Grenswacnters 115 6 0 16 16- 3 11 4 7 0 15 20-14 1163 2 15 16-13 12 5 43 14 15-12 105 3 2 13 10-10 10343 10 13-11 1025 3 9 11-10 Vosmeer Sprundel Odio S.V.C. SC Welberg N.S.V. H.S.C. S.A.B. Kaaise Boys D.S.E. 11326 11 164 103 07 11127 8 6-10 8 11-15 6 9-14 4 10-12 Na zes seizoenen gaat trainer J Toon Pollemans S.P.S. veria- J i ten. Zijn opvolger wordt j Adrse Noordijke (43) thans i j trainer van W.l.K. te Kerk- J i werve en eerder van het Fli- i plandse NOAD. Noordijke i stond ooit zelf in het eerste j elftal van S.P.S. die evenals i broer Serien al vele SPS Lau- J I weren oogstte. u De Thoolse KNWU-wielrenners, met enkele gastspelers in hun op stelling, kwamen in het veld tegen een Westbrabants wielerpeloton. Bij de gasten waren de profs Jo- han Lammerts en Ludo de Keu- lenaere, beiden uit de nieuwe Postploeg 1984, aanwezig. Op het Haestinge-sportpark deden de teams weinig voor elkaar onder, maar de Brabanders waren direc ter in de afwerking waardoor doelman Gerard van Velzen drie keer moest capituleren. Voor het Thoolse team scoorde Dirk Uijl. Eindstand: 1-3. Scheidsrechter Cees Bolier uit Poortvliet leidde correct. Ook in het winterseizoen blijven de Eendrachtruiters aktief. Half november zijn de lessen voor zo wel pony's als paarden in de bin- nenmanege van het Jos de Grauw-fonds te Halsteren gestart. Zo'n 20 ruiters en amazones scha ven daar wekelijks hun rijkunst bij. Maar er worden ook indoor wedstrijden in de winter georga niseerd. Kees van Dalen nam deel aan een indoorspringwedstrijd op 26 en 27 december in Hoeven. Op 2e kerstdag sprong hij met Faust een balk af en kwam zodoende niet in de barrage voor. Met Ugo- letto bleef Kees zowel bij het pro gressieve parcours als in de barra ge foutloos, en had bovendien de snelste tijd wat de eerste prijs in het M-springen en winstpunten opleverde. De volgende dag had Kees van Dalen wat pech. Met Faust sprong hij in het M- springen wederom een balk af en met Ugoletto kwam hij niet verder dan de eerste hindernis omdat paard en ruiter vielen. Beiden waren zo uit hun koncentratie dat ze dit niet meer konden herstellen en er nog 2 weigeringen en het welbekende bel-gelutd volgden. Op zaterdag 7 januari haalde Kees van Dalen nog 2 prijzen weg in Kapelle. In het progressieve parcours klasse M behaalde hij met Faust een 3e prijs en met Ugoletto in het 'Heen en weer'- parcours ook een 3e prijs. Tussen Kerst en oudjaar zijn ook de traditionele bosritten van de Eendrachtruiters weer gehouden. Op donderdag 29 december ver trokken 18 ruiters vanuit manege Stevenshof te Hoogerheide rich ting Kalmthout waar voor paar den en ruiters een rustpauze en versnapering was in de vorm van respectievelijk water en hooi en koffie en Belgische pudding broodjes. Om ongeveer 4 uur waren we na een prachtige rit door bos en heide weer terug in Hoogerheide. Vier combinaties van ruiter en paard overnachtten bij de fam. Stevense. De anderen verkozen hun eigen bed en keerden terug naar Tho len. Vrijdags ging de tocht met 20 ruiters vanuit Hoogerheide naar manege Molenzicht in Bergen op Zoom. Onderweg werden diverse sprongen gemaakt. Mede door het ideale weer en de prima sfeer werden deze bosritten weer een zeer geslaagde activiteit die ook in 1984 weer op het programma zal komen staan. Naast allerlei aktiviteiten te paard zijn er ook een elf-tal Eendracht ruiters weer druk aan het repete ren voor liedjes en een toneelstuk voor de Ruiteravond die gehou den zal worden op 10 maart in "de Vossenkuil". te Oud-Vossemeer. waar U de toneelkunsten van de Eendrachtruiters weer kunt be wonderen. De wens van damclub voorzitter W.A. Boogerd vijf jaar geleden geuit na afloop van het Zeeuwse Sneldamkampioenschap 1978 te Sint Maartensdijk is in vervulling gegaan. De eerste twee door de Thoolse damclub 'De Eendracht' georganiseerde Zeeuwse snel damkampioenschappen (in 1973 en 1978) moesten in Sint Maar tensdijk worden gespeeld, wegens het ontbreken van een grote speelruimte. Hij hoopte toen een dergelijk kampioenschap ook nog eens in Tholen zelf te organiseren, de zetel van damclub De Een dracht. Zaterdag j.l. werd dit een feit. Voor de derde keer in haar bes taan organiseerde de jubilerende Thoolse damclub,.-de Zeeuwse sneldamkampioenschappen en plaats van handeling was nu het gemeenschapscentrum 'Meul vliet' te Tholen. Niet alleen hier mee toonde voorzitter Boogerd zich uitermate tevreden. Ook in andere opzichten werd dit kam pioenschap voor de organiserende damvereniging een groot succes. In de eerste plaats legden de spe lers beslag op vier van de zes te behalen Zeeuwse titels. André Kousemaker werd kampioen bij de junioren. Jan Moerland werd eerste bij de aspiranten en Ronnie Gunter ging bj de pupillen met de hoogste eer strijken, terwijl voorts de verenigingsprijs bij de Thoolse damclub bleef. Bij voorgaande successen was de Thoolse jeugd er tevoren toch niet in geslaagd in alle drie de jeugdcategoriëen ge lijktijdig de titel voor zich op te eisen. Ook het aantal deelnemers was een succes. In voorgaande ja ren was nooit een zo groot deel nemersveld op dit kampioenschap aanwezig. Meer dan 150 Zeeuwse dammers waren present. In zijn welkomstwoord stond de Thoolse voorzitter met trots stil bij het grootse resultaat van de vier Thoolse aspirantdammers, die een maand geleden nog clubkam pioen van Nederland werden. Di rect na het behalen van deze Ne derlandse titel werden ze gehul digd door het gemeentebestuur, waarvoor de voorzitter eveneens dank bracht. Ook was hij de jeugdleiders J. v.d. Velde en P. Nieuwenhuijzen erkentelijk voor hun enorme inzet. Het damclub- bestuur had gemeend met die huldiging te wachten totdat zich een passende gelegenheid voor deed. Natuurlijk kwam het snel damkampioenschap daarvoor het meest in aanmerking. Nadat de voorzitter de vier cracks verzocht had het podium te betreden, feli citeerde hij hen namens het bes tuur en leden van de damclub en overhandigde hij als blijvende herinnering een balpen met in scriptie aan achtereenvolgens André Kousemaker, Jan Moer land, Henk en Ronnie Gunter. Met een ovationeel applaus van de 150 aanwezige^ dammers en tientallen andere belangstellen den werd deze huldiging besloten. Hierna vond de officiële opening plaats door de burgemeester van Tholen de heer E. Baerends, die nogmaals de gelukwensen over bracht aan de jubilerende vereni ging met hun voortreffelijke pres taties op landelijk niveau. Het was hem opgevallen dat een groot aantal dammers ook o.a. uit Wal cheren, dat toch niet bij de deur ligt, de moeite had genomen om in Tholen te komen dammen. Hij sprak de hoop uit dat het voor al len een gezellige en sportieve damdag zou worden. Na zijn toespraak opende de Thoolse burgemeester het kam: pioenschap met een 'Hollandse opening' aan het bord van Ronnie Gunter. de jongste en enigste on geslagen deelnemer van het suc cesvolle Thoolse damkwartet, waarna de voorronden omstreeks kwart over tien van start gingen. Bij de junioren zeven deelnemers met aanvankelijk een nek-aan- nek-race tussen André Kousema ker en Sjakko Sandee vit Goes. Na 13 ronden gingen beiden ge zamenlijk aan de leiding met 21 punten. In de 14e ronde versloeg André zijn naaste concurrent en had in de laatste ronde aan remise genoeg tegen Berkholst uit Bergen op Zoom, die uiteindelijk 3e zou worden. André nam geen risico's meer (hij had eerder twee keer van deze speler verloren) en stuurde bekwaam af op remise. Hierdoor pakte André Kousema ker, die voor het eerste jaar bij de junioren uitkomt, direct al de Zeeuwse titel. Van de overige Thoolse spelers werd Leen Beth vierde. Peter Luten vijfde en Ben Kegge zevende. Ook 'bij de aspiranten waar 24 jeugdigen hadden ingeschreven, waren twee Thoolse kanshebbers: Jan Moerland en Henk Gunter. Ook Gerard Krijger'uit Aagte- kerke speelde overigens nog een belangrijke rol in de strijd om de bovenste plaats. Hij wist Jan Moerland remise af te dwingen, maar verloor van Henk Gunter die op zijn beurt weer in Jan Moerland zijn meerdere moest erkennen. Dit betekende dat Jan Moerland Zeeuws aspiranten- kampioen werd met 21 punten uit 11 partijen. Henk Gunter werd tweede met 20 punten en Gerard Krijger derde met 19 punten. Op een gedeelde vierde plaats ein digde Marcel Verspuij (Tholen) samen met de Souburgse Debora de Graag met 12 punten en wer den de Thoolse spelers Martin Zuiddam en Johan Elenbaas resp. 9e met acht punten en lie met vier punten. Van DSVF! Sint Philipsland ein digden A. ien Hove op een 10e plaats met 5 punten en A. Verwijs op een 12e met twee punten. In de verliezersgroep werden de Thool se spelers Peter van Dijke, Jan Menheere en Robert Melse resp. 5e, 6e en 7e elk met 13 pnt. Van Sint Philipsland eindigden A. Quist, G. vd Velde, R. Backer en E. van Herpen resp. 2e met 17 pnt, 4e met 13 pnt, 9e met 10 pnt en 10e met 6 punten. In de categorie van de jongste dammers (tm 12 jaar) bestond er geen twijfel over dat Ronnie Gunter de sterkste van de 22 zou zijn en met het kampioenschap zou gaan strijken. Hij kwam dan ook geen moment in gevaar en met de maximale score van 22 uit 11 werd hij eerste. Op een gedeel de tweede plaats eindigden Arjo Kousemaker uit Yerseke en Mar- nix Kousemaker uit Tholen bei den met 17 punten. De derde Thoolse pupil Martijn Schellin- ger, tevens de jongste speler (8 jaar) van het toernooi leverde een uitstekende prestatie door met 9 punten beslag te leggen op een fraaie zevende plaats. Door de leeftijdsoverschrijding zullen Ronnie Gunter en Arjo Kousemaker niet afgevaardigd kunnen worden naar de Neder landse sneldamkampioenschap pen, zodat voor de pupillen hier mag uitkomen Marnix Kousema ker. Samen met zijn broer André en Jan Moerland zullen drie Thoolse spelers Zeeland verte genwoordigen op de Nederlandse sneldamkampioenschappen ju nioren, aspiranten en pupillen in juni a.s. Voor de Thoolse damclub bleef het bij deze drie titels overigens niet. Ook de verenigingsprijs, waarvoor elke club vier spelers kon opgeven, van wie de in voor ronden gescoorde punten telden, was voor Tholen. Voor deze prijs had Tholen het Nederlandse kampioensteam bij de aspiranten ingezet dat in de voorronden 45 punten scoorde, vier meer dan de gebruikelijke winnaar van deze prijs Middelburg. Op een gedeel de derde plaats eindigden Goes en BDV uit Bergen op Zoom met 32 punten. Schril tegenover deze daverende jeugdsuccessen stonden de resul taten van de Thoolse senioren. In de hoofdklas waar uiteindelijk de Zeeuwse kampioen uit voortkomt hadden ingeschreven de Thoolse spelers P. Nieuwenhuijzen, P.C. vd Velde, A. Boogerd en C. Droogers en de Fliplander J. vd Velde. Van deze spelers wist alleen P. Nieuwenhuijzen zich in de 2e fi- nalegroep te plaatsen, maar kwam in deze groep niet verder dan een bescheiden 1 le plaats met 7 pun ten, via overwinningen op David- se (Middelburg) en Van Elewout (Bergen op Zoom) en remise tegen Provoost (Aagtekerke), van Rijswijk (Vlissingen) en Dusebout (Bergen op Zoom). Winnaar in deze groep werd Wiskerke uit 's- Gravenpolder. In de 3e finale- groep plaatsten zich P.C. vd Velde die derde werd en André Boogerd die op een 8e plaats eindigde. Winnaar werd in deze groep J. Veerhoek uit 's-Gravenpolder. In de 4e en laatste finalegroep ein digden de 's-Gravenpolder-spe- lers Louwerse en Blom beiden bovenaan. J. vd Velde uit Sint Philipsland werd vierde en de Thoolse speler C. Droogers 7e. Vervolg op pag. 13 MOEIZAAM GELIJK SPEL VERO NICA HEREN I Zaterdag traden de heren van Veroni ca '74 aan tegen het Roosendaalse Blauwwit. In een tumultueuze wed strijd werd een nauwelijks verdiend gelijk spel in de wacht gesleept." Scheidsrechter P. de Kunder uit Tho len had geen gemakkelijke middag, zonder dat hij zelf ooit in paniek raakte. Het was juist het Veronica- team dat nogal moeite had met de nieuwe instrukties van de scheids rechters dat er soepeler gefloten dient te worden. Dit ter eigen interpretatie van de scheidsrechters. Dit laatste be tekent dat er wekelijks op vergelijkba re situaties anders door de verschil lende scheidsrechters wordt inges peeld. Voor de spelers is het nu vaak moeilijk om te weten waar men aan toe is. En als de scheidsrechter dan nog een afwijkende beslissing neemt op een beslissende stand, dan wil de vlam nog wel eens in de pan slaan. Zo ook afgelopen zaterdag waar scheidsrechter De Kunder in de eerste set bij een 13-11 voorsprong van Ve ronica een aantal beslissingen op rij nam, waar hij op grond van zijn in strukties gelijk in had, doch die voor Veronica totaal verkeerd uitpakten en tot setverlies leidden: 13-15. In het begin van de tweede set bakten de Smerdiekenaars er helemaal niets van. De pass lag slecht en ook aanvallend werden de mogelijkheden niet uitge buit. Bij een 3-12 achterstand leek het pleit beslecht, maar met behulp van het publiek knokte men zich terug in de wedstrijd. Het ongelofelijke ge beurde. Met 15-13 werd de tweede set alsnog winnend afgesloten. De derde set liep vooral in de aanvang perfekt. Goede passes stelde de spelverdelers in staat de aanval te voeden met ais resultaat een 6-0 voorspron Slordig heden maakten dat Blauwwit kon te rugkomen. Enkele verschillen van mening met de scheidsrechter zorgden er vervolgens voor dat deze schier omverstoorbaar zijn werk bleef doen, terwijl Veronica het hoofd verloor. De Roosendaalse formatie profiteerde dankbaar van de ontstane onrust en won verdiend met 9-15. Ook in de laatste set speelde Veronica meer tegen zichzelf en de scheidsrech ter, dan tegen Blauwwit. De set verliep met wisselende kansen maar op het laatste moment kon Veronica nog juist op tijd een paar beslissende smashes uitdelen. Met 15-13 werd een nauwe lijks verdiend gelijk spel behaald. De komende weken zal Veronica uit een ander vaatje moeten tappen willen zij zich in deze klasse handhaven. Hef is ontzettend spannend, zo moge blijken uit de onderstaande competitiestand na precies de helft (11) van het aantal te spelen wedstrijden. STANDEN LIJST PER 7 JANUARI (helft van de competitie) 1. Apollo 33, 2. Brevoc 32, 3. Set-Up 26, 4. Rowi 24, 5. Zebra's 22, 6. De Batsers 21,7. Symmachia 21,, 8. AKS 20, 9. Veronica 19, 10 Blauwwit 19, 11. SV Gilze 18, 12. Bermi. Na de winterpauze kwam er tussen Diomedon-Veronica dames 1 een ge lijkspel uit de bus. Cadies Suurland en Lenny Clijsters speelden weer mee. Bij de eerste set meende men dè punten al binnen te hebben, maar de volgende en 3e werden een nederlaag. Betsie Gaakeer moest er aan te pas komen en men wist nog een punt uit het vuur te slepen. Amigos 1-Diomedon 1 De eerste return tegen een ploeg, waarvan de eerste wedstrijd kansloos werd verloren moest oppeppen om er in het nieuwe jaar tegen aan te gaan. Daarvan was in de eerste set evenwel niets te merken. Tot 7-7 een gelijkop- gaande partij, maar daarna werd in een opslagbeurt een 14-7 achterstand opgelopen. Een falende aanval en mislukte passes lagen daaraan ten grondslag. De laatste punt werd na vele servicebeurten gescoord, zodat Amigos toch wat in het spel kwam. Dat bleek in de tweede set, toen in 8 mi nuten een 15-1 stand werd bereikt. Diomedon faalde op alle fronten toen Steketee 10 punten op rij serveerde. Wat verbaasd werd met de derde set begonnen. Ook toen bleek Amigos veel sterker. De punten van de Steen bergenaren waren alle eigen Thoolse fouten, maar Amigos was aanvallend duidelijk beter. Johan Everaars be wees deze wedstrijd goed mee te kun nen en smashte enkele fraaie ballen. De vierde set werd een herhaling van de tweede, alleen speelde Amigos nog wat beter en werd met 15-1 gewonnen of 3 belangrijke punten uit deze wed strijd. Afgelopen donderdag was het dan zover: na een lange tijd van uit kijken naar, was "de" dag dan nu toch aangebroken, al heel vroeg zelfs want om 8.00 uur zou men op St. Annaland vertrekken. Nadat ook Oud-Vossemeer was aange daan, zat de luxe tourbus van de Klundert helemaal vol. Onder de uiterlijke schijn van opgewektheid was bij velen toch een zekere ges pannenheid te bespeuren. On danks de gladheid op de wegen bereikte men op 9.15 uur rijveilig de Ahoy-hallen, mede dankzij de ervaren stuurmanskunst van BBA-chauffeur Mas Bazen. Bij aankomst werd verteld dat zij het gebouw niet meer mochten verlaten. Helaas, winkelen op het Zuidplein was er niet bij. Iedereen werd voorzien van een kop koffie, zodat ze enigszins bijkwamen. Tijd om te gaan trainen! De Ahoy-hal stroomde vol met men sen, 270 meisjes moesten dit evenement verzorgen. De training verliep vrij goed, totdat André Hazes de zaal binnen kwam. Me teen was alle concentratie weg...de meisjes moesten en zouden hem zien en horen. De allergelukkigste die dag was toch wel Corrine van der Broek (St. Annaland). Zij kreeg zelfs een zoen van hem! "Ik was me voorlopig niet meer", zei Corrine met een glunderend ge zicht: Na wat liedjes gezongen te hebben met André, begon toch iedereen zijn maag te voelen; tijd om iets te eten. Hierna werden de meisjes bij elkaar geroepen voor iets nieuws dat de AVRO die dag nog éven verzonnen had: alle gymnasten van Tholen moesten een dagblad presenteren, om het geheel wat op te fleuren. Waarom juist zij? "Er zijn eigenlijk twee redenen voor. Ten eerste omdat zij als eersten op moesten, dus helemaal vooraan staan. Ten tweede omdat er één te veel was, zo wist mevrouw Smulders te ver tellen, die trainster van de 2 gym nastiekverenigingen is. Het feit dat WIK en SPIDO vori ge week donderdag in Ahoy wa ren hing af van enkele geluksfac toren. Toevallig stonden de train ster en haar man op dezelfde camping als Leni Lens, voorzitster van de KNGV. Daar ontstond deze oefening, die nu al verschei- denen keren dienst heeft gedaan. De 2 verenigingen waren al eerder op de Para-olympics in Papendal (1981) en in Zürich met de "Gymnastraeda" (1982). De gymnastraeda is oorspronkelijk een Nederlands gebeuren dat la ter internationaal is geworden. "Je kunt het als leek zijnde wel enigs zins vergelijken met de Olympi sche spelen, maar dan in demon- stratievorm en zonder prijzen". De AVRO zag deze uitzending en bedacht hoe leuk het zou zijn om dit gebeuren te verwerken op het einde van "sportgala". In verband met de capaciteit van de Ahoy-hal konden van de 500 aanwezigen in Zürich maar zo'n 270 meisjes overblijven om hieraan mee te doen. Lenie Lens werd door de AVRO benaderd om een groep samen te stellen. Het moesten enigszins kleine groepen zijn, om het ook financieel haalbaar te houden voor de omroep. Tevens moest er sprake zijn van een goed teamverband en een grote moti vatie om dit evenement tot een goed einde te brengen. Op de Generale Repetitie in Nieuwegein kwamen zo'n 300 meisjes bijeen om te repeteren voor het "AVRO EINDE". Achter de "A" zouden de gym nasten van WIK en SPIDO zitten, zodat men in de Wellevaete kon oefenen op een perfect uitvoeren hiervan. "We hebben niet eens zo veel getraind. De vrije oefening beheersten we al en de "A" lever de ook niet zoveel problemen op. Toen we deze oefening 4 jaar ge leden moesten leren trainden we wel 3 a 4 këer per week, daar hebben we nu gemak van gehad", zei ons één van de deelneemsters. Om half 4 begon de Generale Repetitie. Van zenuwen Was bij weinigen iets te merken. Het liep allemaal grandioos uit. Pas om 6 uur was men klaar. En dat werd tijd ook, want de magen lieten weer van zich horen. Om half 7 kregen ze een diner aangeboden door de AVRO. Voldaan begon het wachten op het grote gebeu ren. Ze mochten niet op de tribu ne gaan zitten, maar moesten be neden in de hal blijven. Daar was gelukkig ook een t.v. zodat ze alles op de voet kbnden volgen. Om kwart voor tien moesten ze naar boven om zich op te stellen voor de presentatie van -de dagbladen. De zenuwen begonnen nu toch wel te spelen; zou alles goed gaan? Ja hoor, het verliep prima, het ijs was gebroken. In een sprint ren den ze de zaal door naar achter de gordijaen om samen met de hele groep op te treden. Bij het openen van de gordijnen renden zo'n 270 meisjes de hal in, het publiek was overweldigd en toonde veel be langstelling voor de uitvoering. Vele malen was een "ooh" en "aah" te horen. Vooral toen men de letters moest vormen: de ogenschijnlijke wanorde mondde uit in een schitterend slot; de 2 woorden "AVRO EINDE". De toeschouwers toonden hun waar dering in een geweldig applaus. De uitzending was teneinde, "de" dag voor velen voorbij. Nu be gonnen ze de vermoeidheid toch wel te voelen. Iedereen wilde naar huis. Beneden in de hallen kregen alle deelnemers nog een T-shirt van de NS F, waardoor een grote hilariteit ontstond: waar waren de kleine maatjes? Gelukkig kreeg iedereen er een te pakken en de reis naar huis kon beginnen. Er heerste in de bus een uitgelaten stemming. Allen zongen clublied jes van het sportkamp in Beek bergen en over "het potje met vet". Moe maar tevreden over het ver loop van de dag werd iedereen thuis afgezet. Jolande Bazen uit St. Annaland vertelde enthousiast dat ze deze dag nog graag eens over zou willen doen. "Het ging allemaal zo snel voorbij. En ik was niet eens zenuwachtig, alhoewel ik toch wel blij was dat het klaar was. Toen pas voelde ik de span ning van een hele dag loskomen, ik was best wel opgelucht dat ik het achter de rug had. Maar het is wel een hele belevenis ge weest....jammer dat het voorbij is". Deelnemers Ahoy-evenement WIK 27. Ria van 't Hof-Schot; 6. Maaike Polderman; 21. Petra de Wilde; 19. Diana Fase; 14. Mar leen Polderman; 17. Elma Schot; 12. Carrine v/d Broek; 11. Sarina Smits; 9. Jolita Schot; 16. Sandra v/d Sar; Miranda Schot (ziek); 7. Corina Scherpenisse; 8. Petra Goedegebuure; 5. Ellen Dake; 15. Annette Goedegebuure; 13. Jo- landa Bazen; 10. Anita Ridder hof; 4. Colette-Petra de Boer. SPIDO 3. Truus Rijnberg-Plantsoen; 25. Jenny Bakema; 18. Mariët Hom mel; 2. Henny Heyboer; 23. San dra v. Dijke; 24. Nelleke Ridder hof; 20. Anita Verhees; 22. Anne ke Verreyen; 1. Karin; 26. Train ster mevr. Smulders. Vrijdag 6 januari, tijdens de gy- moefeningen in de Wellevaete, heeft men met plezier teruggeke ken op de voorgaande dag. Bij het kijken naar de video daarna, wa ren velen toch verbaasd zichzelf op de tv. te zien. "Het dringt he lemaal niet tot je door datje op de t.v. geweest bent. Als je jezelf ziet, kun je niet geloven datje het toch bent, al weetje van wel", waren de reacties van de gymnasten. Velen hebben erg leuke reacties gehad, niet alleen van familie, maar zelfs van wildvreemden. Dan zeggen ze vaak: "Hé. jij bent toch dat meisje dat donderdag op t.v. geweest is?". Een klein jongetje had een van de deelneemsters vol ongeloof aan gestaard en gevraagd: "Ben jij die t.v.-ster, hoe kun je dan nu atl terug zijn?"

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1984 | | pagina 13