Atletiek Vosmeer winnend in winterstop Eerste winst Thol. Boys 2 binnen Tafeltennistitel junioren weer voor Ad van 't Hof -ff JJP ÏCr Smerdiek gaf WHS het nakijken NOAD in halve finale vw,!m Zaalvoetbal Judo-toernooi Donderdag 22 december 1983 EENDRACHTBODE 15 VOETBAL wfj UIT SLAGEN Met een ruggesteuntje van 2 uitstekende oefenwedstrijden won Vosmeer onder stralende weersomstandigheden zijn 11e competitie-wedstrijd met 3-1 van het Heerlense HSC. Het Fliplandse Noad schitterde in de bekerwedstrijd tegen Al liance, terwijl de wedstrijd Wandelbos-Stavenisse werd afgelast. Snelle aanvallen brachten Vosmeer overwinning Afd. voetbal WHS 3 winst op PTT 2 Probleemloze overwinning NOAD 2 Royale winst Stavenisse 2 Wakkere Vosmeer dames Vosmeer 3 tevreden Vosmeer 4 gestaakt De snelle 0-2 die de blauwen zaterdag op een goéd bespeelbaar WHS terrein scoorden, bleek achteraf nog niet helemaal voldoende voor de volle buit, maar tenslotte hielp een misser van doelman Th§o den En gelsman Smerdiek toch aan de oefenzege. Oefen voetbal Vosmeer 2-NVS 2 3-1 Smerdiek 3 ontevreden met 6-0 verlies Gelijkspel Smerdiek 5 NOAD speelde zaterdag thuis de kwartfinale voor de beker tegen Alliance en won met 6-2. De Fliplanders domineerden de gehele wedstrijd en bereikten ge makkelijk de halve finale. Bekervoetbal Tholense Boys 2 kreeg de kans om via een overwinning de laatste plaats In de reserve 3e klasse A te verlaten en de ploeg maakte daar gretig, gebruik van. De Tholenaren wonnen van Nieuwdorp met 3-2. KNVB voetbal Vijf Thoolse jeugdspelers in selectie-team De finale om het Thoolse kampioenschap voor junioren in de Wellevaete was zaterdag een copie van 1982. Ook toen verdeelden Ad van 't Hof en Sjoerd van Loon de eerste twee plaatsen. Duidelijk was te zien dat deze spelers elkaar door en door kennen. Met voorzichtig spel werd gewacht op de foutjes van de tegenstan der. Beide sets gaven een gelijkopgaand beeld te zien. Hoewel veel smashes over de tafel gingen, was de plaatsing van Van 't Hof net iets beter dan de diep gespeelde ballen van van Loon. Ad van 't Hof won met 21-17, 21-17 en prolon geerde daarmee zijn titel van vorig jaar. Verliezers Tevreden ;;^r i V0L— 1 LEY— BAL Zaterdag 24 dec uur VVC-Vosmeer(vriend. 14.30 Vosmeer 2-VVC 2 (vriend) 14.30 u. Dinsdag 27 dec uvr Vosmeer-Eurosport 19.30 Smerdiek 1 Kogelvangers 1 1430 le kl. afd: FSV-Rust Roest 1-0. Ie kl. afd. 101: Vosmeer-HSC 3-1 2e kl. afd: DVO-WSC 3-2, Chrislan- dia-Vrederust 2-1, BVVB-Beek Voor uit 1-1 kwartfinales bekerwedstrijden: VVC- Seolto 1-2, NOAD-Alliance 6-2, Olympia 2-Vesting Boys 0-5, Fam. Boys-FCH 5-0. 2e kl. res. A: Seolto 3-Dinteloord 41-1, DVO 2-Chrislandia 2 4-3. Res. 3e kl. A: Thol. Boys 2-Nieuwdorp 2 3-2. DVO 3-WHS 4 4-6, Chrislandia 3-NOAD 2 0-2, WC 3- Kogelvangers 3 2-2, BVVB 2-VVC 2 1-2. 4e kl. res. A: Smerdiek 5-VVC 5 1-1, Stavenisse 3-SPS 4 1-9. Jeugd: Vosmeer A-Moc A(beker) 2-2, Moe B-Vosmeer B 16-0, Vosmeer D- NVS D 6-2. Moe BI-Smerdiek BI 0-2, Smerdiek B2-FC Bergen B2 11-0. De wedstrijd Vosmeer 2-Molenzickt eindigde in een 1-7 overwinning voor Molenzicht. Na een goede eerste helft en een 0-3 ruststand, ging Vosmeer in de tweede helft in de aanval. Dit re sulteerde in een viertal kansen, die men echter niet benutte. Naarmate de doelpunten uitbleven, werd Vosmeer in de defensie steeds zwakker. Molen- zicht kon toen zonder veel moeite uit lopen naar 1-7. De enige trefïer werd gescoord door Dik de Groen. De in Amsterdam studerende Oud- Vossemeerse atleet Michiel de Looze heeft zich bij de diverse baanwedstrij- den bij A.A.C.Amsterdam deze zomer dusdanig gemanifesteerd, dat hij is opgenomen in de KNAU-selectie op de middenafstanden. Deze uitverkie zing was een gevolg van zijn tijden van 11.70 op de 100 meter, 23.25 op de 200 meter, 49.23 op de 400 meter, 1.49.23 op de 800 meter en 2.25.15 op de 1000 meter. Verder verbeterde hij met AAC het Nederlands record 4 keer 800 me ter. Men boekte op de 4 keer 400 meter een tijd van 3.15.12. Zijn beste klasse ring was dit jaar een vierde plaats op het Nederlands kampioenschap 800 meter achter onder andere Rob Drup- pers, die daar een wereldtijd neerzette. Rien Hommel Adr.zn. heeft zondag middag een prestatieloop bij Spado in Bergen op Zoom op zijn naam ge schreven. Hij was de snelste van 120 vertrekkers die 10 en een halve kilo meter moesten afleggen. Zijn tijd was 38 minuten en 14 seconden. Aan de streep had hij een voorsprong van ruim 1 minuut op Jan Tiberius uit Steenbergen. Bij de senioren bevestigde Rinus Je- roense zijn goede vorm door een 2e plaats voor zich op te eisen met een tijd van 24 minuten en 29 seconden. Hij had aan de streep een achterstand van 5 seconden op de winnaar Ronald Klomp van Sprint Breda. Tijdens deze 8000 meter lage wedstrijd liep Klomp vanaf het begin aan de leiding met Je- roense dicht in zijn spoor die in de voorlaatste ronde de aansluiting leek te gaan maken maar hij kon het laatste gaatje van 10 meter niet meer dicht maken en moest in de laatste ronde nog een twintigtal meter meer inleve ren. Ook bij de a meisjes was er een goede prestatie van Patricia Nie mandsverdriet die evenals Rinus Je- roense op de 2e plaats beslag legde met een tijd van 12 minuten en 12 secon den over de 300 meter. Winnares werd Monique Heunen van Thor Roosen daal die aan de finish 24 seconden voorsprong had op de Oud-Vosse- meerse die op haar beurt 46 seconden sneller was als Margriet Borgmans van Groene Ster. Zaterdag was er in de Gemeentelijke sporthal te Kapellen in België een groot judo-toernooi waaraan werd deelgenomen door 18 teams met ieder 5 leden. De Eerste Judo Club Tholen werd bij de junioren t/m 17 jaar en de dames vierde. Voor het hele gezel schap was er een gezellig Kerstgala in het Parochiehuis te Eekeren met o.a. een maaltijd en dansmuziek. In fe bruari a.s. zullen een aantal leden van de Eerste Thoolse Judoclub deelne men aan een toernooi in Frankrijk. Rollerspecialist Hans Liridhout hee-t de driedaagse van Steenbergen op zijn naam geschreven. In het algemeen in dividueel klassement wist de Smer- diekse junior 39 concurrenten achter zich te houden. Hij kon de eerste prijs in ontvangst nemen. Vooral tijdens de zaterdagse finale-avond waren er een reeks spannende wedstrijden met mi nimale verschillen tussen de sterksten. Met een voorsprong van 0,5 sekonde won de Tholenaar met de snelste tijd van deze driedaagse: 18,2 sec. Lind- hout liet 73.9 afdrukken en naaste concurrent Kiezenberg uit Bergen op Zoom noteerde 74.4 De zege van Lindhout werd bekeken door een massa publiek^ waaronder de promi nenten Johan Lammerts en Adrie v.d. Poel. Met zijn ploeggenoten reikte Hans met een vierde plaats in de groepsstand. Nieuweling Frank Breu- re(St. Maartensdijk) eindigde met een eindtijd van 89.05 sec. buiten de prij zen. Tijdens de eerste ontmoeting met HSC in de tweede competitie helft, was de thuisclub al in de eerste minuut gevaarlijk. Rien Vaders gaf voor aan Frans Ver hees, maar zijn schot kon door de HSC-doelman uit de hoek geplukt worden. In de 10e minuut was Vosmeer opnieuw dicht bij een doelpunt, toen Frans Verhees een voorzet van Hans Polderman ra kelings overkopte. Even later kwamen de Brabanders goed weg toen Adrie Capelle een kopbal richting het HSC-net stuurde. Dit op aangeven van Hans Polder man, die de doelman passeerde. Een verdediger haalde de bal echter van de lijn. Hierna kwam de Vosmeer-verdediging even flink onder druk te staan. Enkele hoekschoppen moest men wegge ven en doelman Sjaak Hommel moest bij een vrije trap van Pieter van de Wildenberg naar de uiter ste benedenhoek om zijn doel schoon te houden. HSC slaagde er echter niet in het openingsdoel punt te maken. Vosmeer nam weer het initiatief en een schot van Rien Vaders ging, op aangeven van Frans Verhees, rakelings over. Tien minuten voor rust had Vosmeer pech, toen Hans Polder man een afgeslagen hoekschop met een fraaie boog over alles en iedereen heen op het doel mikte, maar de paal stond een treffer in de weg. Een afstandsschot van Henk Potappel en een hoekschop van Ad van Treyen gingen over. Vier minuten voor rust kwam Vosmeer onverwacht aan de lei ding, toen Capelle met veel effect een hoekschop van rechts in de HSC-doelmond deponeerde, die door een Heerlense verdediger over zijn eigen doellijn werd ge werkt. In de tweede helft namen beide ploegen een afwachtende houding aan, met in de 7,e minuut een snelle aanval van Vosmeer en een pass van Henk Potappel op Fred Hommel. Deze nam in volle vlucht de bal op de slof, maar HSC-doelman René Goorsen tik te het harde schot uit de boven hoek. Na een kwartier spelen was er een vrije trap voor HSC, die door Verhees uit het doelgebied werd gekopt, waarna meteen een snelle tegenaanval werd opgezet. Rien Vaders bracht de bal in een goede schietpositie, maar de Heerlense doelman redde goed en stompte de bal voor de voeten van Hans Polderman, die de beloning voor zijn fraaie werk niet kreeg, doordat de paal voor de tweede keer een doelpunt tegenhield. Halverwege kwam Vosmeer dan toch op 2-0, toen tijdens een scrimmage voor het HSC-doel, Frans Verhees plotseling een schietkans kreeg en van dichtbij hard inschoot. Vosmeer leek de zaak af te ronden, maar toen het derde doelpunt er maar niet in wilde, kwam er wat onzekerheid binnen de Vosmeer-gelederen. Eerst redde 13 minuten voor tijd doelman Sjaak Hommel de ploeg voor een tegentreffer door met de voet een schot van Kees Govers uit de hoek te schoppen, maar 2 minuten later werd een aarzeling in de Vosmeer-verdediging toch door dezelfde speler afgestraft en kwam HSC terug in de wedstrijd, 2-1. Vosmeer, dat tien minuten na rust Hans Vaders in de ploeg had gebracht voor Adrie Capelle, zette toen ook linkerjeugdspits Leo Polderman in, waardoor de aan val meer snelheid kreeg. Hans Polderman kopte op aangeven van Hans Vaders over en een schot van Rien Vaders werd door de Brabantse doelman opnieuw uit de hoek gedoken. Vier minu ten voor tijd maakte Frans Ver hees aan alle onzekerheid een einde, toen hij op rechts werd aangespeeld door Hans Vaders en met enkele schijnbewegingen zet te hij de HSC-verdediging op het verkeerde been en schoof de bal langs de vallende Brabantse doel man, 3-1De strijd was gestreden en het was te danken aan doelman Goorsen dat de nederlaag niet groter werd voor de gasten. Leo Polderman brak op links door en gaf een goede voorzet aan Frans Verhees. Zijn schot werd echter uit de hoek gehaald. Door deze overwinning bracht Vosmeer zijn puntentotaal op 15 en kan men met een gerust hart gaan genieten van de winterstop. Grenswachters 10 5 5 0 15 15- -2 Vosmeer 11470 15 20-14 Sprundel 11 63 2 15 16- 13 Odio 11 5 3 3 13 17- 12 SVC 105 3 2 13 10- 10 SC Welberg 103 4 3 10 13-11 NSV 102 5 3 9 11- 10 SAB 11 1 64 8 13- 17 HSC 11 3 26 8 7- 13 Kaaise Boys 10 3 07 6 9-14 DSE 11 1 28 4 11- 15 De derde WHS-keus kon de paar punten voor de winterpauze nog best gebruiken, al bleek dat zater dag tegen de PTT-ers uit Breda niet zo gemakkelijk te zijn. De gasten gaven een frisse partij voetbal en de thuisclub moest alle zeilen bijzetten, o.a. omdat ook Jan Mosselman ontbrak. Zo was er op het middenveld wel sterk verweer van Ad Lindhout, maar de snelheid van Jan Snoep bleef beperkt. Een nu en dan gave pass van Leen Goedegebuure en een snelle uitval van Abbie Hommel of Kees van der Reest verplichtten de PTT-defensie evengoed op hun hoede te zijn als de groen witte laatste linie aan de andere zijde dat moest doen, tegen PTT uit vallen. Langdurig bleef het ron dom blank, maar Abbie Hommel opende de score voor WHS en tenslotte was er diep in de tweede helft een fraaie omhaal van Leen Goedegebuure, die de PTT-doel- man kansloos maakte: 2-0. NOAD 2 speelde zaterdag een uitwedstrijd bij Chrislandia 3 op een moeilijk bespeelbaar veld. De Fliplanders wonnen met 0-2 en waren vanaf het begin de betere ploeg, maar echte kansen rolden er nog niet uit. In de 15e minuut kon na een mooie voorzet van Pim Dupon, de attente Wim van der Ree goed afronden: 0-1. Kort daarop een eerste doelpuntkans voor de thuisclub, een afstands schot dreigde in de kruising te be landen, maar de fraaie redding van keeper Piet Wagemaker voorkwam dit. Even later draaide een corner het Chrislandia doel in, maar het doelpunt werd afge keurd wegens het aanvallen van de keeper met drie man tegelijk. Tot aan de thee kabbelde de wedstrijd met dezelfde stand ver der. Na rust een sterk spelend NOAD met goed opgezette aanvallen door laatste man Wim Verhage en menige bal rolde op het Chrislan dia doel af. In de 8e minuut een corner van Arno Dieleman. Jan van der Reest kwam inlopen en bij de tweede paal kopte de goed spelende linksback in, 0-2. Een aanval via Wilco van Herk ging door tot aan de achterlijn. De bal werd teruggelegd op Wim van der Ree, die scoorde. Het doelpunt werd echter afgekeurd wegens buitenspel. Piet Geluk kwam in het veld voor Sam Everaers. Chrislandia probeerde wat terug te doen, maar hun gevaarlijke spits werd volledig uitgeschakeld door Jan van der Kleijn, terwijl Tonny van der Ree de handige linksbuiten eveneens prima in bedwang hield. NOAD kwam met de vele uitvallen dichter bij een doelpunt dan Chrislandia. Arno Dieleman verscheen na een pass van Johan Filius alleen voor de keeper, die echter stand hield. Leider Deij kan terugzien op een geslaagde eerste competitiehelft. Na een slecht begin heeft men nu 19 punten verzameld uit 13 wed strijden. Stavenisse 2 speelde tegen Tho lense Boys 4 de sterren van de he mel. De gasten hadden geen ver weer in de strijd en verloren met 4-0. Na enkele gemiste kansen kwam Stavenisse op 1-0, toen Kees Wesdorp scoorde met een mooi schot. Na een voorzet van Wesdorp kon Flip de Rijke 2-0 aantekenen. Nog voor de thee pauze viel het derde doelpunt. Een corner werd ingekopt door Rien Smits. In eerste instantie redde de keeper, maar Smits kon desondanks intikken. Stavenisse had de stand nog wel verder op kunnen voeren, maar dit lukte echter niet. In de tweede helft speelde Stave nisse iets minder alert, waardoor Tholense Boys zich meer liet gel den. Men had echter te weinig stootkracht voorin, om echt-ge vaarlijk te worden. Na 10 minuten werd het 4-0, toen Kees Wesdorp weer goed doorging en Flip de Rijke voor de tweede keer in staat stelde met een fraai schot te sco ren. Stavenisse kreeg nog vele kansen, maar met name Dies Po tappel had weinig geluk. Zeker lijkende doelpunten van hem werden door de keeper gestopt. De wedstrijd Stavenisse 3-SPS 4 eindigde in een 1-9 overwinning voor SPS. Henk van Zetten redde voor Stavenisse nog enigszins de eer, door de 0 op het scorebord door een I te vervangen. De Vosmeer dames hebben in de uitwedstrijd tegen Sprundel goed werk geleverd door met 1-6 te winnen. De opening van de wed strijd was voor Sprundel dat al na 4 minuten scoorde. De Vosmeer dames werden echter door deze treffer wakker geschud. Helma Goedegebuure tekende met een harde schuiver de gelijkmaker aan. Na een kwartier kwam Vos meer op voorsprong door een treffer van Anita Goedegebuure en vanaf dat moment beheersten de Zeeuwse meisjes de wedstrijd. Anita Goedegebuure zorgde 10 minuten voor rust voor 1-3, terwijl de Sint Annalandse Marian Ver hoef kort voor de thee Vosmeer naar 1-4 schoot. In de tweede helft speelde Vos meer een gemakkelijke wedstrijd, waarin Helma Goedegebuure na 10 minuten de voorsprong tot 1-5 verhoogde. Anita Goedegebuure wilde blijkbaar toch een goal meer dan haar zus en bepaalde even voor tijd de eindstand op 1-6. Vosmeer 3 boekte in de uitwed strijd tegen Lepelstraatse Boys 2 een kleine 0-1 overwinning, waardoor de ploeg als koploper van de kerstbout kan gaan genie ten. De overwinning Verscheen al in de eerste helft op het scorebord. De enige treffer kwam van de voet van Frans Steijns, die met een prachtig schot vanaf de 16 meter lijn via de onderkant van de lat inschoot. Vosmeer kreeg in de eerste helft nog mogelijkheden voor vergroting van de voor sprong, maar had in de afwerking geen geluk. Na de rust was de eerste zorg van de koplopers om de voorsprong vast te houden, waardoor het als kijkspel geen al te beste wedstrijd werd. Lepelstraatse Boys viel dik wijls aan, maar de Vosmeer de fensie gaf geen krimp. Wanneer het schuttersvizier van de Vos meer voorwaartsen wat beter was afgesteld, had men in de tweede helft wat meer zekerheid kunnen krijgen, hoewel de doelman van de thuisclub zijn plaats onder de lat meer dan waar maakte. Het bleef 0-1 wat voor de beide pun ten ruim voldoende was. Vosmeer 4 stond slechts 50 minu ten in het veld tegen SCW 3 in Welberg. Het toekennen van een buitenspeldoelpunt vlak na rust aan SCW, stuitte op zoveel Vos meer protesten aan het adres van grensjager Jan de Klerck, dat de scheidsrechter het beter vond om maar met de winterstop'te begin nen. Dit doelpunt bracht SCW op een 3-1 voorsprong, nadat de rust met een 2-1 vorsprong voor de thuisclub was ingegaan. Na 10 minuten hadden ze de leiding ge nomen maar Gerrie Schot schoot Vosmeer halverwege op gelijke hoogte. Kort voor rust namen de Brabanders een voorsprong en toen na rust het omstreden doel- Het in de running en in de com petitie vlot draaiende Smerdiek, uitkomende in de 4e klasse, klopte het thans nog in de tweede klas slecht draaiende WHS. Wim Vroegop jr. en Ad Stoutjesdijk hadden voor die vrij snelle 0-2 uit de counter gezorgd. De snelheid van de aanvalslinie van de gasten had Theo Fase en de zijnen over bluft. Overigens werd het meer een verdedigiende houding en zelfs al is men daar niet zo sterk in met uitzondering van de doelman, dan kan men het tegen de zwakste WHS schakel, de aanvalslinie nog wel klaren. Dat kon Smerdiek dan ook de gehele eerste helft. Na de thee bracht Jan Burgers de achterstand terug tot 1-2 en de thuisclub hield 70% van balbezit, maar alles in de breedte en maar zelden verrassend. Dat gebeurde wel, toen een passerende Sander Westdorp meteen voorzette op de sterk inlopende Ewoud Fase, die meteen op slof onhoudbaar voor Kees Lindhout uithaalde: 2-2. Piet Fase blonk pas uit, toen hij Wim Vroegop jr. nadat de bal al was vertrokken, een bloeduitstor ting van jewelste bezorgde, wat hem in de competitie op 3 wed strijden had komen te staan, ter wijl hij nu terecht naar de lijn werd verwezen. Een uittrap van Lindhout belandde ver en zijn collega aan de overkant wist er geen raad mee, zodat Poot de kans greep om er 2-3 van te maken, in vrijwel dezelfde minuut als de ge lijkmaker op het bord stond. Met uitzondering van de uitwas Piet Fase een toch aardige oefenpartij met de sterkste zijde van Smer diek op het toneel via de counter en bij WHS de zwakke competi tiesnaar: de doelpunten. ,4e klasse A: BWR-'s-Heer Arends- kerke 0-3; Wolfaartsdijk-SNS 0-3. punt viel, betekende dat een on verwacht einde van de wedstrijd waar geen van de partijen mee gediend was. Vosmeer won thuis de derby tegen NVS met 3-1 op een moeilijk bes peelbaar veld. NVS nam binnen 5 minuten al een voorsprong. Vos meer bleef, echter aanvallend voetballen en na 25 minuten scoorde C. Timmermans de ge lijkmaker, 1-1. Even later mate deze zelfde speler er 2-1 van. Nog voor rust viel de mooiste goal van de wedstrijd. Sjaak Istha speelde de op rechts opkomende Jos de Wit vrij, die keurig de bal langs de NVS-doelman plaatste, 3-1. In de tweede helft werd A. Aar- noudse gewisseld voor R. Haver- mans. Ook nu wist Vosmeer vol doende kansen te creëren, maar er werd niet meer gescoord. Wilmar Hofman kwam nog in de ploeg voor Wim Douw. Vosmeer be haalde vlak voor de winterstop een belangrijke zege op de Nieuw Vossemeerders. Smerdiek 3 verloor de uitwed strijd tegen Vrederust 2 met 6-0. Smerdiek ging op pad met maar 7 man van het basis elftal en voor de rest aanvullingen. Smerdiek be gon goed en bood aardig weer stand aan het combinerende elftal van Vrederust, maar na ruim een kwartier bracht Vrederustspeler Sakko de stand op 1-0. Het doel punt werd opgevolgd door enkele goede kansen voor Hans de Korte en Ton van de Spiegel, maar de bal ging echter naast en over. Smerdiek was in de laatste fase van de eerste helft wel sterker, maar kon dit niet in doelpunten uitdrukken, terwijl Vrederust 2-0 aantekende. Na rust kwam Perry Opree in het veld voor Hans de Korte. De rust had Vrederust goed gedaan. Het werd al snel 3-0 terwijl Jurgen vd Keulen de eindstand met een zui vere hattrick op' 6-0 bepaalde. Smerdiek werd overklast, vooral omdat de ploegleden door de vele afmeldingen en invallers niet op elkaar waren ingespeeld. De wedstrijd Smërdiek 5-VVC 5 eindigde in een 1-1 gelijkspel. Er werd gespeeld op het veld van WC, omdat de wedstrijd in een eerder stadium was afgelast en de voetbalbond besliste dat het in- haalstreffen op Halsterse bodem moest worden uitgevochten. In de eerste helft hadden de Zeeuwen WC goed onder bedwang. Keu rige combinaties werden echter, zoals vaker, niet doeltreffend af gerond. Het eerste doelpunt viel vlak voor de pauze aan de kant van Smerdiek-keeper Bijl. De VVC-spits schoot keihard via het hoofd van de goed spelende Henk Stoutjesdijk boven in de kruising. Na rust werd Kees van den Hoek wegens een slepende blessure ge wisseld voor Piet de Jonge. Scheidsrechter Schetters noteerde Jaap de Rijke, nadat deze zich niet langer meer kon beheersen en net iets teveel zei. Uiteindelijk kwam toch de verdiende gelijkmaker. De bal kwam na een voorzet bij Op den Brouw, waarna hij via omwegen bij Huib Knuist terecht kwam, die beheerst scoorde, 1-1. De thuisclvb begon aanvallend en in de 4e minuut, na goed storen van Jos van Splunter, opende Bram Kot de score, 1-0. Vijf mi nuten later bracht Reini Reijn- goudt de stand op 2-0. In de 14e minuut schoot Van Splunter kei hard tegen de paal. Hierna ver slapten de Fliplanders iets en na een foute pass van Bram Filius, maakte Alliance een tegendoel punt, 2-1. In een op en neergaand spel voorkwamen beide keepers met goede reddingen meer doel punten. In de 38e minuut kreeg Joop Quist op links de bal en om speelde de te ver uit zijn goal ge komen keeper, waarna hij goed voorzette. Bram Filius maakte zijn eerdere fout goed. Hij scoorde *3-1. Net voor rust kwam Bram Kot alleen voor de keeper en te kende zijn tweede doelpunt aan, 4-1. In de tweede helft kwam Joes Huismans in de plaats van Cennie Tichem en 10 minuten later ver ving Dim Verwijs Jan van Dijke. Het sterke Noad kreeg een steeds hardere en gemenere tegenstan der voor zich, wat door scheids rechter Van der Linden werd ge- honoreerd met 3 boekingen voor Alliance-spelers. In de 65e minuut bracht Dim Verwijs uit een vrije trap de stand op 5-1Vlak voor het einde weer een vrije trap voor NOAD. Jan Zuidweg maakte hieruit een van de mooiste doel punten van de wedstrijd, door ge lijk in de kruising te schieten, 6-2. Voor de competie werd één wed strijd gespeeld, nml. FSV-Rust Roest. Rust Roest verloor de par tij met 1-0. Voor de Fliplanders een gunstige uitslag, omdat hier door de plaats in de kop van de ranglijst verstevigd wordt. Stand le klasse Rust Roest 1265 117 28- 8 Seolto 12 5 70 1724-14 NOAD'67 107 2 1 16 25- 8 FC Vestingboys 11 7 2 2 16 33- 14 Familyboys 95 22 1223- 13 FSV 11 3 5 3 11 18-24 DSE 103 2 5 8 14-21 Alliance 113 17 7 16-20 FCH 113 17 7 16-25 WC'68 11 1 5 5 7 12- 22 Unitas '30 12 04 8 4 11- 50 Tholen begon slecht. Het eerste half uur kwam de club maar zel den onder de druk van Nieuw dorp uit en kreeg men met een 1-0 achterstand te kampen. De gasten voetbalden eerst fel en combi neerden goed. In het laatste kwartier kregen de Boys echter meer greep op de wedstrijd en via snelle aanvallen dreigde er gevaar voor het Nieuwdorpse doel. Er werden kansen gecreëerd, waaruit H. de Korte en Sjaak Suijkerbuijk scoorden. De thuisclub ging met een 2-1 voorsprong de rust in. Na de theepauze zette Nieuwdorp alles op alles, maar een echt over wicht werd niet meer bereikt. De Thoolse spitsen H. de Korte, J. Schot en de ingevallen jeugdspe ler Joh. Schot stichtten zoveel ge vaar voor het Nieuwdorpse doel, dat het gemakkelijk 4-1 had kun nen worden, maar mooie kansen werden gemist. Na een snelle uit braak werd het via De Korte toch nog 3-1. Nieuwdorp probeerde nog wel wat terug te doen, maar de Thoolse verdediging, geleid door B. vd Aarssen en K. Wilsing, zat goed in elkaar. Twee minuten voor tijd vonden de gasten deson danks toch nog een gaatje en werd het 3-2. De Boys behaalden met deze uitslag de eerste overwinning en verlieten hiermee de laatste plaats op de ranglijst. De vriendschappelijke wedstrijd Thol. Boys-DSE eindigde in een 1-1 gelijkspel. Tholense Boys 3 won met 7-2 van DSE 4, na een ruststand van 3-2. De doelpunten werden gemaakt door Hans van Daalen (2), Leen Ottevanger (2), Piet Geuze (2) en Leen van As. Reserve 3e klasse A: Thol. Boys II- Nieuwdorp II 3-2; Dinteloord II- Seoltn II I-a WHS 2 S.kerke 2 K.tinge2 B. Boys 2 Meeuwen 3 Seolto 2 Klundert 2 Dinteloord 2 N.dorp 2 T. Boys 2 Wemeldinge 2 Smerdiek 2 12 7 4 11 8 1 12 7 3 12 7 12 6 12 4 11 4 12 3 12 3 11 1 12 1 11 1 1 18 34-18 2 17 31-14 17 36-17 16 26-23 15 18-14 13 17-15 10 21-26 9 16-27 8 22-26 6 10-26 6 18-28 5 10-25 Tijdens de selectiewedstrijden van de kring Bergen op Zoom tegen de kring Roosendaal en Breda zijn er vijf Thoolse jeugdspelers door scouts gekozen om deel uit te ma ken van de West-Brabantse selec tie. De spelers zijn Peter Scherpe- nisse en Danny Vroegop van WHS (respectievelijk B- en C- selectie), Rinus Slootmaker van SPS (C-selectie) en Marcel Baan van Tholense Boys (C-selectie). Ze zijn gekozen uit zo'n 50 jeugd spelers (per selectie) van de krin gen Bergen op Zoom, Roosendaal en Breda. Om een Brabantse B- en C- selectie tot stand te brengen zijn er wedstrijden gespeeld tegen Bra bant Oost en Brabant Centrum. De C-selectie van West-Brabant won beide partijen, resp. met 3-2 en 2-0, waarbij Danny Vroegop van WHS éénmaal scoorde. De B-selectie verloor van Brabant Oost met 4-3 en zegevierde over Brabant Centrum met 2-0. Frans Hagenbeek van Smerdiek nam hier een goal voor zijn rekening. In januari 1984 wordt de voorlo pige Brabantse selectie bekendge maakt. 's-H. Arendskerke Veere Smerdiek Nieuwdorp Meeuwen Nieuwland S.N.S. B.W.R. Mevo Wollaartsdijk S.P.S. 10 7 1U 5 10 6 15 26-14 14 20-10 14 25-15 13 20-12 12 26-20 10 12-10 9 15-18 7 10-19 6 12-18 6 11-21 4 8-28 Zaterdag om 2 uur 's middags Hof het op tegen Johan Gunter. verwelkomde het bestuur van Zonder moeite won Van 't Hof Smash '76 20 jongens en 6 meisjes, deze wedstrijd en plaatste zich die ingeschreven hadden voor het kampioenschap voor junioren t/m 15jaar.In 8 poules werd de le ronde gespeeld. Direct hierop be gon men de 2e ronde met de 16 spelers die in de eerste meeting 1 of 2 wedstrijden gewonnen had den. In de eerste 2 rondes waren geen verrassingen, al werden di verse partijen pas in 3 sets beslist. Het kampioenschap werd ges peeld op 10 tafels in sportzaal De Wellevaete in Sint Annaland. Omdat men de beschikking had over deze grote zaal, was het toer nooi zodanig georganiseerd, dat ook de verliezers uit de eerste twee rondes konden blijven spelen. Nadat de verliezers hun eerste vervolgwedstrijden achter de rug hadden, werd de kwartfinale ges peeld door de beste 8 deelnemers van het toernooi. Niet altijd zon der moeite kwamen hieruit de volgende 4 spelers als winnaar te voorschijn: Ad van 't Hof, Johan Gunter, Sjoerd van Loon en Hans van Dijke. Vooral Johan Gunter moest, in zijn wedstrijd tegen Ka rin Bolier, alle zeilen bijzetten om tot de laatste 4 door te dringen. In de halve finale nam Ad van 't daarmee voor de finale. Tege lijkertijd werd de andere wedstrijd in de halve finale gespeeld door Sjoerd van Loon en Hans van Dijke. In de, volgens velen, mooi ste wedstrijd van het toernooi, met steeds wisselende kansen, lieten Van Loon en Van Dijke een strijd van hoog niveau zien. Twee spe lers die graag een aanval opbou wen, maar daarbij de verdediging zeker niet verwaarlozen. De eerste set eindigde in het voordeel van van Loon. Op zijn openingen en smashes kon Van Dijke niet gelijk het goede ant woord vinden. Toen Hans van Dijke in de tweede set het spel wat korter hield en zich niet liet ver leiden ver achter de tafel te blij ven. moest Sjoerd van Loon het onderspit delven. In de 3e en be slissende set ging het eerst gelijk op, maar in de tweede helft van de set kwam Van Loon weer opzetten Hij won tenslotte nog vrij ge makkelijk. In de strijd om de der de en vierde plaats stonden de zelfde spelers als vorig jaar tegen over elkaar: Hans van Dijke en Johan Gunter. De eerste set werd gewonnnen door Gunter. Maar de aanvallen die hij opbouwde in de 2e en 3e set, hadden niet het ge wenste resultaat. Hans won en prolongeerde daarmee zijn derde plaats. Bij de prijsuitreiking was de wed strijdleiding tevreden met het vertoonde spel, vrijwel alle spelers maken vorderingen. Tholen werd vertegenwoordigd door 1 speler, evenals Oud Vossemeer. Tien spelers kwamen uit Anna jacoba- polder en 14 spelers uit Sint An naland. De eindrangschikking is nu: l.Ad van 't Hof (St Annaland), 2. Sjoerd van Loon (St. Annaland), 3. Hans van Dijke (St. An.) 4. Jo han Gunter (St. An.), 5. Hans van Hees (Oud Vossemeer) 6. Karin Bolier (AJP) 7. Jacco Bruijnzeel (St. An.) 8. Jos Ijzerman (St. An.) 9. Jorrit Schmidt (Tholen) 10. Perry Moerland (St. An), 11. Mo nique Eikelenboom (AJP). 12. Auke Quist (AJP),|3. Corné Gunter (St. An.) 14. Christian Ot- ten (St. An.) 15. Bram Smits (AJP)", 16. Jan Hage (St. An.) 17. Sjaak Bolier (AJP), 18. Ratael Fructuoso (St. An.) 19. Guus Dunki Jacobs (St. An.) 20. René Moerland (AJP). Zaterdag om 14 u. zijn de wed strijden voor spelers van 16 jaar en ouder, eveneens in sportzaal de Wellevaete in Sint Annaland. Emergo-Deetos Het eerste seniorenteam van Emergo lijkt op weg naar het spelpeil van vroeger. Men speelde in het eigen tempo en liet de bal goed rondgaan. De verdediging kon echter niet ver hinderen, dat tegenstander Deetos een 0-1 voorsprong nam. Peter Roelse scoorde van afstand de gelijkmaker. Deetos had iets meer geluk met het treffen en liep uit naar 1-2. Dit leek ook de ruststand te gaan worden. De scheidsrechter zag echter een onregle mentair feit en bestrafte dit door de bal op de stip te leggen. In de laatste seconden van de eerste helft werd het hierdoor 1-3. Na rust speelde Peter Klomps zich vrij en zag in een oogwenk Peter Roelse vrij staan. Peter Roelse kon rustig aanleggen en tekende 2-3 aan. Hierna opende Emergo de jacht naar de ge lijkmaker. Men deed dit echter te ge haast, waardoor veel kansen onbenut bleven. Deetos liep hierdoor zelfs uit tot 2-5. Maddy Bijl zorgde met een afstandsschot voor 3-5. Even later was het Dicky vd Linden die koelbloedig van 2,5 meter de stand op 4-5 bracht Deetos bleef echter telkens een pas voor lopen, 4-6. Kees Klomps had het laatste woord door van afstand 5-6 te scoren. Een gelijkspel had de verhou dingen juister weergegeven. Terheijden-Emergo J. Het le juniorenteam trad aan tegen Terheijden. Harry Verduit nam de openingstreffer voor zijn rekening, 0-1. Nadat Terheijden gescoord had, was het Erwin Stapel die voor de rust stand 1-2 zorgde. Na rust leek Emergo weg te lopen. Grieta Bloppoel tekende via een doorloopbal 1-3 aan. Aanval lend zakte Emergo wat in elkaar, waardoor de goed draaiende verdedi ging het wel erg moeilijk kreeg. Hier door kwam Terheijden langszij, 3-3. Emergo werd echter op Jijd wakker geschud. Het waren Erwin Stapel, Wilma Reijngoudt en Marco van de Hoek, die voor de winnende eindstand van 3-6 zorgden. Emergo J2-Voltreffers Emergo J2 kon tegenstander Voltref fers tot aan de rust nog tegenstand ge ven. Monique op den Brouw scoorde van afstand 1-0. Na de 1-1 stand was het Karin Bout, die via een doorloop bal 2-1 op het bord bracht. Voor rust kwam Voltreffers terug tot 2-2. In de tweede speelhelft liep Voltreffers te gemakkelijk weg naar 2-5. Daaf de Rijke kon zich op sublieme wijze vrij spelen en maakte het laatste doelpunt voor Emergo. Voltreffers had een ant woord klaar en bracht de eindstand op 3-6. Emergo A-Breda Noord Emergo A gaf Breda Noord alle gele genheid om het spel te maken. Er werd zeer slecht verdedigd en doordat men de bal slecht rondspeelde, ontstonden er bijna geen kansen. Hierdoor won Breda Noord overduidelijk met 0-10. Emergo C was kansloos tegen de lengte van Juliana. De bal kon men bijna niet kwijt, wat het spel niet ten goede kwam. Emergo verloor met 0-7. Amigos meisjes wint van Dinteloord Het is de Amigos-meisjes weer gelukt, zodat ze vermoedelijk op de tweede plaats staan. En dit keer boven- in plaats van onderaan. Zaterdag werd met 3-0 van Dinteloord gewonnen: 17-15, 15-8, 15-12. De eerste set was erg spannend en duurde bijzonder lang. Na wat-zenuwachtige standen waren er dan toch twee punten ver schil in het voordeel van Amigos. De tweede set liep gesmeerd. Voverdi was nog van slag en maakte fouten. In de laatste set liep het slecht bij Amigos, waarvan Voverdi profiteerde met een 11-2 voorsprong. Na een wissel liep het bij Amigos weer goed en na veel spanning werd toch met 15-12 gewon nen. Olympus Veronica 2d Met volle moed begonnen de Smer- diekse dames na twee weken rust aan de wedstrijd tegen Olympus. Er moest gewonnen worden aangezien de Hal sterse ploeg onder Veronica aan het eind van het klassement staat. De eer ste set verliep soepel: 15-8, maar de tweede set was in een woord knudde: 4-15 verlies. Door meer inzet en durf haalde Veronica daarna toch weer een 15-5 setwinst. De laatste set beleefde een zeer spannende finale nadat de stand eerst-gelijk op ging. Een luid ge brul van Veronica maakte de 16-14 winst duidelijk. Amigos D2 VVR Amigos dames 2 verloor met 0-3 van VVR, dat in Tholen geen gemakke lijke tegenstander was. 't Was zo 1-9, waarna het wakker geschrokken Thoolse team punt voor punt inhaal de. Vooral het blok maakte heel wat punten, maar daarna ging 't fout: 9-15. In de tweede set werd Amigos iets eerder fanatiek en op goede set ups volgden leuke slagen. Bij 14-8 dacht de Thoolse ploeg er al te zijn, maar VVR kwam sterk terug en won met 14-16. De derde set was niet veel beter, ai probeerde de verdediging er nog iets van te maken, 't Werd een verdiende 12-15 nederlaag en daarmee een 0-3 verlies. Amigos H2 Meilust 2 Het tweede herenteam van Amigos won maandagavond in Meulvliet met 2-1 Van Meilust 2. Ondanks acht be schikbare spelers ging de eerste set met 13-15 verloren, maar na die teleurstel ling werd attenter gespeeld. De 15-5 en 15-6 overwinningen waren duidelijk. Veronica heren 3 - Tobec 3 Nadat begeleider John Vroegop het team van Veronica H3 wat gewijzigd had, werd met succes tegen Tobec 3 gespeeld. In de eerste set werden na diverse op slagwisselingen veel punten ge maakt door harde smashes van Peter v.d. Kooy en Boudewijn Kooijman: 15-7. De tweede set ging aanvankelijk goed totdat bij een 11-6 stand de klad erin kwam. Door goede serves van Tobec werd het zelfs 13-13, maar Vero nica won nog met 16-14. De derde set werd vrij simpel gewonnen met 15-3 door Henk Franssen, Kees Kodde, Boudewijn Kooi jman, Anjo Kentin, Peter v.d. Kooy. Piet van Zijst en Peter Poot.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 15