PLAATSELIJK NIEUWS J. VAN OOST :r„=PLAATSELIJK NIEUWS SPECÜLAAS 3.50 PREDIKBEURTEN Donderdag 1 december 1983 THOLEN DEURLOO EN ZOON Deze week: MOSSELEN 9c PANHARING 1 nn SCHAR Q nn STAAF GEVULDE SLAGROOMTOMPOUCEN ROND ROZIJNENBROOD 1 Qr Al meer dan 50 jaar uw warme bakkér OUD- V0SSEMEER V.O.WftTiftinG-KIPmULOER SINT-ANNALAND BAKKERIJ SLAGER STAVENISSE SINT MAARTENSDIJK Voor voordelig autorijden naar WEEKENDDIENSTEN 2 EENDRACHTBQDE THOlEN STAVENISSE SCHEHPFNISSE SIN r PHll IPSIAND OUD VOSSEMEER POORTVLIET SINT ANNALAND SINT MAARTENSDIJK ANNA JACOBAPOlDER JACOBAPOLDER NIEUW VOSSF ME F R THOlEN STAVENISSE SCHERPFNiSSE STAVENISSE SCHERPFNISSE SINT PHiLlPSlAND OUD VOSSEMEER POORTVLIET Al A ATCri 11/ U|ir||\A/C NA JACOBAPOIDFR NIEUW VOSSEM LHH I O Li I O IV PI I t U II Vsf SINT PHIIIPSLAND OUD VOSSEMEER POORTVLIET SINT ANNAIAND SINT MAARTENSDIJK ANNA JACOBAPOLDER NIEUW VOSSEME E R THOlEN STAVENISSE SCHERPENISSE Mossel- en Zeevishandel Contr'Escarpe 11 Tholen Tel. 01660-2799-2504-3257 Imperialen per kgZiZJ per stuk I lUU 4 kg. voor9i9v Regelmatig aanvoer van verse spiering Advertentie I.M. Gezondheidsbesef Ten huize van dhr. D.J. Brink horst komt sinds najaar 1982 af en toe een studiegroep gezondheids besef bijeen. Tijdens de interes sante avonden worden ervaringen uitgewisseld en recepten doorge geven. Er werden onderwerpen besproken als voedings-scholen, gezondheid in het algemeen en de psychische kant. Tevens was er een voorlichtingsavond van het reformhuis de Ridder uit Bergen op Zoom. Een grote groep belangstellende dames en een heer volgde in de Oesterschelp zes avonden de cur sus volwaardige voeding van de Ned.Ver. voor gezond leven en natuurgeneeskunde. Het betrof een kookcursus met moderne voedingsinzichten en het gebruik van liefst onbespoten middelen. Lerares mevr. A. Herweijers-de Wijn zorgde steeds voor rauw- kostsalade, de hoofdmaaltijd en een dessert. Chemische stoffen werden zoveel mogelijk verme den, vele kruidensoorten werden toegepast en ook onbekende graansoorten kwamen aan bod. De laatste les ging over koeksoor- ten en snacks. In de Oesterschelp werd ook van de nieuwe groot keuken gebruik gemaakt. Bewust koken is zeker niet duurder, maar wel arbeidsintensiever. De studie groep ziet de volgende cursus in 1984 met belangstelling tegemoet. Bloemetje voor ouderen Het ANBO-bestuur is verheugd over het aanbod van de fa. v.d. Berge om alle ouderen boven de 75 jaar op hun verjaardag gratis een bloemetje te bezorgen. De thema-ochtend voor alle ANBO- afdelingen van het eiland is 7 fe bruari niet in Meulvliet, zoals vo rige week per abuis gemeld, maar in Hof van Holland. Wat u vers haalt, is pas lekker! Vrijdag en zaterdag: 4 halen 3 betalen van 2.75 voorI >93 Advertentie I.M. Vernielingen Meermalen blijken jongeren rond Meulvliet vernielingen te plegen, o.a. ook aan fietsen. De tweewie- Ier van het dochtertje van mevr. L. was voor de zoveelste keer onder handen genomen. De politie poogt een extra oogje in het zeil te houden, maar zal het ook op prijs stellen wanneer anderen dat con stateren, het onverwijld gemeld wordt. Aan de Eben Haezerschool is er van donderdag op vrijdag voor ongeveer 1000 gulden schade ont staan door vernieling van ont- luchtingsbuizen op het dak en het slopen van regenpijpen, waardoor er de andere dag ook nog water schade ontstond. Materiële schade In de Garnalenstraat ontstond vrijdag een aanrijding tussen de autobestuursters M.J.v.d. E. en J.J.O., toen bij het achteruit rijden niet voldoende werd uitgekeken. De botsing beperkte zich tot ma teriële schade. Olympia nieuwe penningmeesteresse Gymnastiekvereniging Olympia hield donderdag 24 november in Meulvliet haar ledenvergadering. Het aantal bezoekers deed het echter meer op een bestuurs- dan op een ledenvergadering lijken: van de 330 leden was er één pre sent, de anderen zaten in bestuur of behoorden tot de leiding. Niet temin werd gezellig vergaderd, werden de diverse verslagen afge werkt en vond er een wisseling in het bestuur plaats. Mej. Koe man was niet meer herkiesbaar als penningmeesteresse. Zij werd op gevolgd door mevr. L. Feenstra- van der Sande. Voorzitter J. van den Heuvel, dankte de vertrek kende penningmeesteresse voor al het werk en liet zijn woorden ge paard gaan met een bloemstuk als afscheidsgeschenk. Het voorlopi ge programma voor 1984 werd doorgesproken. Daarin neemt de organisatie van de provinciale wedstrijden op 25 februari a.s. in Meulvliet een bijzonder grote plaats in. Verder kon men terug zien op een geslaagd verenigings jaar: een grootse uitvoering en een uitstekende geslaagde jeugddag in Huijbergen. Smienten en bergeenden De natuurvereniging maakte za terdagmiddag een uitgebreide ex cursie in het gebied van de Krab- benkreek bij St. PJiilipsland. Er werd onder leiding van de heren Sauter en Westerweel speciale aandacht besteed aan de vogels in het gebied. Vooral de veldken- merken werden onder de aan dacht gebracht. Er waren weeral diverse "wintergasten" waar te nemen, zoals smienten, pijlstaar teenden en bergeenden. De werk groep die zich bezig houdt met de vogeltelling op het eiland Tholen, heeft ondertussen diverse excur sies achter de rug, o.a. naar de Pluumpot en de Rammegors. Op 12 december is de natuurvereni ging "binnenshuis" actief in de Oesterschelp met het determine ren van veldflora. P. Laban unicum Trouwe Duif Trouwe Duif hield zaterdag in Hof van Holland haar jaarlijkse tentoonstelling. De organisatie was na afloop zeer tevreden. Er waren 180 duiven ingezet, afkom stig uit Tholen en St. óhilipsland. Keurmeester was de heer J. Tak uit Stampersgat. De publieke be langstelling was goed. Het rad van avontuur draaide prima, mede dankzij de uitstekende spelleiding van J.M. van Dijke. Verder was er nog een wedstrijd waarbij men de gezamelijke leeftijd van 6 duiven moesten raden, met daarbij de to tale vliegafstand van één van deze duiven. De gezamenlijke leeftijd bleek 67 jaar te zijn en de vliegaf stand 32.500 km. Deze wedstrijd werd gewonnen door P. Laban, die de le prijs kreeg, met Jacco van der Kleijn als goede tweede (hij raadde de leeftijd goed maar de km. niet) en J.M. van Dijke werd derde. Er werd in 8 klassen gekeurd. Uitblinker werd P. Laban. Hij behaalde niet minder dan zeven keer een eerste prijs, daarna nog driemaal een tweede prijs, één maal een derde prijs en éénmaal een vierde prijs. Verder was hij nog goed voor een Z.E.V. en een E.V. P. Laban behaalde daarmee 14 prijzen van 15 inzendingen. Mooiste doffer was P. Laban, duivin was van P. Laban, jonge duiven was van P. Laban; jonge doffer was van P. Laban. Dit is volgens het bestuur, zover men zich herinnert, nog niet eer der voorgekomen. Mooi en goed gaan hier samen, want ook in de zomer met het vliegen werd P. Laban generaal kampioen. Verdronken land Reimerswaal De Vrijzinnig Hervormde vrou wenvereniging heeft op haar maandelijkse bijeenkomst in het N.P.B.-gebouw stadgenoot de heer B.W. Gerritsen bereid ge vonden iets te vertellen over ar cheologie, in het bijzonder over de opgravingen en de geschiedenis van het vroegere Reimerswaal. De heer Gerritsen is al 18 jaar met veel enthousiasme en met hulp van een collega, op dat terrein bezig. Eens was Reimerswaal de derde stad van Zeeland, veel hui zen waren van hout, maar grotere gebouwen waren wel van steen gebouwd. Het verdronken gebied behoort aan het kroondomijn, is dus staatseigendom. Het graven is zwaar werk en het moet ook snel gebeuren, daar er maar een paar uren gewerkt kan worden, tijdens laag water. Hij liet middeleeuws aardewerk en andere voorwerpen zien, alle opgravingen en de voorwerpen worden gefotografeerd, speciale vondsten gaan naar het Rijksin stituut voor Oudheidkundig Bo demonderzoek, waar ze schoon gemaakt en eventueel gerepa reerd worden. Toen een oude stadsput werd blootgelegd kwam daar een grote hoeveelheid uit. In de fotoalbums was ook veel in teressants te zien. Presidente .me vrouw A. de Regt-Burger bracht de dank van de aanwezige leden over, vergezeld van een attentie, zij benadrukte nog eens hoe iedereen onder de indruk was van deze interessante hobby van de heer Gerritsen. De Kerstbijeenkomst is woensdag 21 december. De Kogge doet 't goed Watersportvereniging de Kogge hield vrijdag haar 8e algemene ledenvergadering in het eigen clublokaal "Het Koggedek". Voorzitter D.J. Binkhorst sprak een welkomstwoord tot de vele aanwezige leden en ging in zijn openingswoord nog even terug naar alle activiteiten die het afge lopen, uitstekend geslaagde, sei zoen plaats vonden. Tevens ver meldde hij dat het contract met havenmeester Adja Schot naar te vredenheid verloopt, dus weer verlengd is. In het bestuur vond bij het secretariaatswerk een wis seling plaats: dhr. J. Boelhouwers die secretaris was, redactie voerde van de "Kogge-berichten" en lid van de beheerscommissie is heeft deze taken afgestoten en blijft slechts als gewoon lid werkzaam. Zijn taken worden thans overge nomen door dhr. Binkhorst (red actie) en dhr. S. Bestman die het secretariaat en de beheerscom missie gaat doen. Boelhouwers werd voor al zijn werkzaamheden hartelijk dank gezegd. De exploi tatie van de Koggebar ging in middels in andere handen over. Tenslotte sprak de voorzitter nog een enkel woord over de pogingen om samen met de W.S.V. St. An- naland de exploitatie-som ge schoond te krijgen van aandelen in de kosten van aanleg en onder houd van parkeerterreinen, open bare verlichting, kaden en taluds. B. W. hebben echter laten we ten niet bereid te zijn om aan het verzoek te voldoen. Omdat vol gende stappen politiek kansloos zijn, legt het bestuur zich bij de huidige toestand neer, aldus de voorzitter. Het financieel verslag leerde dat er geen problemen waren, terwijl er op deze vergadering ook nog enige tijd gesproken werd over eventuele recreatiemogelijkheden nabij de jachthaven. Dit zou dan moeten zijn op de gedempte oes terputten; bv. enkele barbecues, speelatributen voor kinderen, e.d. Maar deze plannen worden op langere baan geschoven omdat men eerst af wil wachten tot bv. de Oesterdam klaar is. Er zijn bij voorbaat al bezwaren in verband met financieën en onderhoud e.d. Er vond een tussentijdse verkie zing plaats: de plaats van L. Mar- cusse als havencommissaris wordt ingenomen door C. Bal. Deze werd bij acclamatie gekozen. Prettige mededeling van het bes tuur was nog, dat men het liggeld kan verminderen met ƒ2,— per m2 ten opzichte van 1983. Het was een gezellige vergadering, in een goede "Koggesfeer". Verkoping vrouwenvereniging De vrouwenbond van de gerefor meerde Gemeente "Bid en Werk" houdt zaterdag 3 december in de kerkzaal aan de Hoogaarsstraat, haar jaarlijkse verkoping. De tij den zijn vanaf 10.30 uur tot 16.30, ook tussen de middag kan men hier terecht: voor de aankoop van eigengemaakte artikelen, plantjes, bij de boekenstand, e.d. De Smulhoek heropend Cafetaria de Smulhoek op de hoek Hoogstraat/Stoofstraat heeft na twee en een halve maand gesloten te zijn geweest, weer een nieuwe exploitant. De familie Langenberg, die in de Burg. Elk- huijzenlaan te Halsteren met veel succes cafetaria de Beek runt, zag wel brood in het Thoolse bedrijf. Er is een zoon die het werk graag doet en zo kan men op prima wij ze de twee cafetaria's bemannen. Na een grondige schoonmaak beurt, enkele timmerwerkzaam- heden en het plaatsen van een nieuwe oven, zijn maandag voor familie, genodigden en belang stellenden de deuren geopend. Vanaf dinsdag konden de inwo ners weer terecht voor een portie smakelijke patates-frites en ijs, evenals voor de vele goed ver zorgde hapjes. Bami en Nasi ko men uit eigen keuken. De andere produkten betrekt men, evenals in Halsteren, van een betrouwbaar adres dat tot grote tevredenheid levert. In de Smulhoek is een ge zellige bar, drie ruime tafels en tien losse zitplaatsen. De fam. Langenberg werd goed in de bloemetjes gezet en het is zeer waarschijnlijk, dat men binnen kort goed op de hoogte is van de gezelligheid en kwaliteit, die hoog in het vaandel staat bij de nieuwe exploitant. Het cafetaria is iedere dag, behalve maandag, geopend van 12.00 tot zonodig 2.00 uur. Nieuwe ouderling Dhr. P. Roggeband (Verbrande- straat) is zaterdag met een goede meerderheid tot ouderling van de Hervormde Gemeente gekozen in de vacature J. Deurloo. Hij bek leedde vroeger dat ambt ook al. De 179 stemgerechtigden, meer dan vorige keer, hadden J.A.C. (Kon. Wilhelminastr.) als andere kandidaat. Ouderling M.K. de Wilde (v. Glymesstraat) werd met grote meerderheid herkozen met J. Overbeeke (Oudeland) als an dere kandidaat. Heel gering was het verschil tussen D.C. v.d. Have (Burg. Waghtoplein) en K. Flik- weert (Groot Verréhof), van wie de eerste als ouderling herkozen werd. Tegen de diakenen W.A. Blaas en M. van Dijke waren geen tegenkandidaten ingediend, zodat zij herkozen zijn. Zang/orgelavond Op 10 december is er in de Ne derlands Hervormde Kerk een zang- en orgelavond. Hieraan wordt medewerking verleend door de Chr. Gem. Zangvereni ging 'Crescendo' onder leiding van Johan Melse, de organisten Bram Beekman en Paul Heijboer en Johan van der Jagt, dwarsfluit. Solistische medewerking is er van Johan Melse en Piet Bout. De aanvang is kwart voor acht en iedereen is hartelijk welkom. Stieren vernielden tuintje Twee uit het weiland ontvluchte stieren van B. richtten in een r v_ tftiuin ooGminno coniftcuinzin 1 Steenbergaestraat 20-22, Tel 01640-34228 BERGEN OP ZOOM lid O V en A NV.C. Advertentie I.M. tuintje aan de Dorpsweg schade aan, door o.a. een boom te ver nielen. De eigenaar wist de dieren te pakken te krijgen. Een losge broken hond van A. van W. werd dood gereden, toen automobilist J.C.S. uit Tholen het plotseling overstekende dier niet meer kon ontwijken. De auto werd flink be schadigd. De eigenaar van de hond werd opgespoord, toen hij bij de politie informeerde of zijn trouwe viervoeter ergens was ont dekt. 0VM heeft jazz-band Muziekvereniging OVM heeft vrijdagavond in de Vossenkuil zijn jaarlijkse winteruitvoering gehouden. Voorzitter A.A.J. Hommel toonde zich in zijn ope ningswoord duidelijk tevreden over de goede opkomst van het publiek. Hij blikte terug naar de Thoolse dagen, een uitwisselings concert bij Euterpe Sint Maar-» tensdijk en voor Concordia Sint Philipsland, een vijftal rondgan gen, een klinkende taptoe met ruim 700 toeschouwers en een ei gen clubhuis in de Veerstraat. Te vens kreeg men een nieuwe loot aan de vereniging: een majoret- tenpeloton en werd ook het eerste vrouwelijke bestuurslid, mevr Zweegers, geïntroduceerd. De in zet van de leden was er ook vrij dagavond in de uitvoering, die afwisselend optredens te zien gaf van de muziekvereniging o.l.v. Ko van Driel met afwisselende num mers, het tamboerkorps o.l.v. Hans Vroegop die e?n eigen com positie van instructeur J. van de Boom met veel enthousiasme brachten, dat compleet met strijdkreet hooogtepunt was van hun optreden. Ook de majorettes kwamen aan bod o.l.v. Claudia Coppens. Sinterklaasliedjes, waarbij ook de pepernoten en an der lekkers door de Vossenkuil vlogen, kondigden de pauze aan met verloting. Een nieuw onder deel van OVM was een jazz-band. die onder de naam Millety Jazz band aan een luidruchtig optre den begon, waarvoor men vooraf was gewaarschuwd door voorzit ter Hommel. Het volume dat de 11 jazz-muzikanten uit hvn in strumenten wisten te halen, was enorm. Het optreden werd en thousiast ontvangen, zodat er in de toekomst zeker een vervolg mogelijk zal zijn. Het slot van dé avond was in handen van Vos meers blaaskapel. Leider L. Hart man introduceerde de groep die in de zomer heeft meegedaan aan de NCRV-blaaskapel blaastest. Zes staande lessenaars werden ver^ vaardigd door bekkenslager P van Meel. terwijl P. Plompen wa pens van Oud Vossemeer,en,Zeer land en de naam van de groep aanbracht, 't Was esn fleurig ge--, zicht. Dhr Hartman dankte de firma Deurloo, die pro deo mate rialen beschikbaar heeft gesteld. De 15 muzikanten tellende blaas kapel met Marleen Vaders en Rian Vos, speelde alle nummers die men ook voor de NCRV- microfoon liet horen. Deze Beier se muziek ging er in als koek, wat ook wel aan het applaus was te merken. Na een dankwoord van voorzitter Hommel aan alle me dewerkenden besloot een bal de geslaagde winteruitvoering van OVM. Aankomst Sinterklaas Zaterdagmiddag is Sint Nicolaas officieel aangekomen. Rond de klok van half twee verscheen de Sint met drie van zijn knechten in een open rijtuig Onder de Molen, waarna de muziekvereniging aan een rondgang begon, waarvoor grote belangstelling bestond. Na dat de goedheilig man in prak tisch alle straten zijn gezicht had laten zien, werd hij bij de Vossen kuil welkom geheten door de voorzitter van het Sint Nicolaas comité J. Zwagemaker, die blij was dat de Sint ondanks het stor machtige weer zijn belofte om te komen, had waargemaakt. In de Vossenkuil waren ruim 30Ó kin deren verzameld, die hem met een aantal Sinterklaasliedjes verwel komden. Er was een poppenthea ter en ondanks een stampvolle Vossenkuil kon men bij vlagen een speld horen vallen. Alle kin deren ontvingen een tractatie. Het Sint Nicolaas comité was uiterst tevreden over deze geslaagde middag, die onder meer mogelijk werd gemaakt door bijdragen van het verenigingsleven en een zak- jesaktie onder de inwoners, waar door het zelfs mogelijk was om de gebruikelijke entree voor de kin deren achterwege te laten. Nieuwe plaat Jeanine Zaterdagavond heeft in de Vos senkuil een artiestenavond plaatsgevonden, die was georga niseerd door piraat Elvis en waar aan medewerking werd verleend door disco Telstar. Ondanks de iets tegenvallende opkomst was het een gezellige avond, waarbij de Poortvlietse zangeres Jeanine de spits afbeet met een vijftal liedjes en waarbij ze haar nieuws te singel Flamingo Love introdu ceerde. Vervolgens was er een El- vis play back show van een 12- jarige Bergen op Zoomse Elvis bewonderaar en een internatio naal optreden van de Belgische zanger Leo Smits met onder an dere zijn nieuwste singel 'Jij bent mijn alles'. Jan van der Zande uit Lepelstraat stuurde ook een nieuw plaatje de ether in: Juliette. De tweede vrouwelijke artieste was zangeres Marielle uit Roos endaal met haar nieuwste plaat 'Vakantie op Texel', waarna een play backende Vader Abraham, Elvis uit Steenbergen en zanger Ricardo het programma vol maakten. Gezien de inzet van de artiesten had dit avondvullende programma zeker meer belang- sjelling verdiend. Organisator El- vis bood allen bloemen aan en kreeg van zijn collega uit Steen bergen zelf een bokaal aangebo den als waardering voor dit ini tiatief. Biljarten Krijt op Tijd: A-team; M. Goudswaard, kortste partij, 10 beurten. F- Hommel, hoogste se rie, 24 caramboles. Uitslagen: C. de Koning-F. Hommel 0-2, H. van Daalen-I. Schetters 0-2, M. Voormeulen-M. Istha 2-0, M. Goudswaard-A. Aarnoudse 2-0. B-team: A. Havermans, kortste partij, 19 beurten, hoogste serie, 9 caramboles. Uitslagen: A. Haver- mans-J. Rijstenbil 2-0, A. Brusse- laars-M. Moerland 0-2, F. Zwee- gers-C. van Steenpaal 0-2, A. van Daalen-A. Goudswaard 2-0. Bij 3e B-spelers zit de competitie er voor de helft op. Alle spelers heb ben 8 wedstrijden afgewerkt. Aan kop gaan A. Goudswaard en A. van Daalen. ieder met 12 punten gevolgd door A. Havermans en A. Brusselaars met 10 punten. M. Moerland en C. van Steenpaal met 8 punten, J. Rijstenbil en W. de Leeuw met 6 punten en F. Zweegers met 0 punten. De Treffers: J. Geuze, hoogste serie, 18 caramboles, beste ge middelde van 3.31, kortste partij, 19 beurten. Uitslagen: L. van Wezel-H. Hommel 2-0, G. Ha- vermans-B. den Hollander 0-2, I. Etienne-J. Geuze 0-2. Winkelactie optimistisch De middenstandsvereniging is gezien het resultaat van de eerste week optimistisch gestemd over de winkelactie: De start is aan zienlijk beter geweest dan in de eerste week van de vorige actie. Er werden drie tussentijdse trekkin gen verricht van 10 levensmidde lenpakketten. 10 boterletters en 10 textielpakketten, zodat al meni geen een prijsje aan de actie heeft overgehouden. Deze week zijn er nog twee tussentrekkingen waar na a.s. zaterdagavond om 8 uur in de Vossenkuil de hoofdprijzen zullen worden uitgeloot, met on der andere een audiotoren. he renrijwiel, schaatsen, een friteuse e.d. Beenbreuk na botsing Dhr. J. van 't Hof is vrijdag ochtend met een beenbreuk in het ziekérihuis opgenomen na een botsing op de Steenbergseweg bij Dinteloord. Het verkeer werd door de ravage geruime tijd om geleid. Van 't Hof reed met een bestel auto en aanhangwagen van Maasair uit Tholen richting Din teloord, toen omstreeks kwart voor zeven een busje door nog onbekende oorzaak op de linker weghelft richting Steenbergen kwam. Deze bestuurder, van E., kon na behandeling in het zie kenhuis weer naar huis. De schade aan de beide voertuigen was aan zienlijk. Ds. Geuze aanvaardde beroep uit Noorden De Hervormde predikant ds. M.D. Geuze vertrekt naar Noor den in de gemeente Nieuwdorp van de classis Alphen a.d. Rijn. Waarschijnlijk begin april zal hij daar zijn intrede doen, na zes jaar aan Hervormd St. Annaland ver bonden te zijn geweest. Daarvoor was hij zendingspredikant in Ke nya. De kerkelijke gemeente Noorden is met een 300 lidmaten belangrijk kleiner dan Hervormd St. Annaland, waar hij 16 april 1978 werd bevestigd door ds. A.C. de Reuver uit Capelle a.d. IJssel met een prediking uit Handelin gen 10:42. In de middagdienst deed hij zijn intrede met als the ma: gezonden om de vredesge- dachte van de Heere te verkondi gen uit Jeremia 29:11. Ds. Geuze maakte zondag naast zijn vertrek ook nog twee kandi daten bekend voor uitbreiding van het aantal diakenen: P.J. van de Repe jr. (Brugstraat) en G. Gunler Azn. (Burg. Baasstraat). Zaterdagmiddag wordt er ges temd. Meer dan 100 kinderen profiteer den gisteravond van de gulle Sint bij Bakkerij Slager, toen ze wat lekkers in hun schoen vonden. Ook U kunt deze weken kennis maken met onze kwaliteitspro- dukten: speculaas, banketstaaf, binnenkort Kerstkrans, worsten broodjes, e.d. En dat allemaal vers uit eigen bakkerij, 't Smaakt pri ma. Probeert U 't ook eens. Nieuwstraat 10 Advertentie IM Smashers superieur £r was weinig spanning bij de laatste competitiewedstrijd zater dagmiddag van Smash I tegen TCS 1. De Smashers waren dui delijk superieur aan de reeds ge degradeerde gasten uit Steenber gen, die bovendien slechts met 2 spelers aanwezig waren. Christian van 't Hof, Martin vd Klooster en Johan Snoep sloten het voor hun zo succesvolle seizoen af met een 10-0 overwinning. Met dit be haalde resultaat komen ze waar schijnlijk op een gedeelde 2e plaats met 12 punten uit 10 wed strijden. Het tweede senioren team had liever ook de laatste wedstrijd winnend afgesloten om de laagste plaats op de ranglijst te kunnen verlaten. Back Hands 7 was echter voor David van Driel en Leo van Vossen te sterk. Chris Bruijnzeel liet evenals vorige week blijken in stijgende vorm te verkeren. Dankzij twee overwin ningen van hem werd het verlies tot 8-2 beperkt. Smash 3 breide een teleurstellend slot aan de competitie. De eerste competitie helft verliep met 2 winstpartijen vrij voorspoedig voor de routi niers. Tijdens de returnwedstrij den behaalde men tot nu toe slechts 1 gelijkspel. Door de 6-4 nederlaag in de wedstrijd tegen Markiezaat 3 werd het team zelfs op de onderste plaats van het klassement gedrukt. Spelers en supporters hadden beduidend meer verwacht. Ook de junioren bleven op de laatste plaats, wat echter met 3 nieuwelingen beslist geen schande is. Zaterdag werd met 7-3 van TCO uit Ossendrecht verloren. Sjoerd van Loon mocht het geluk van een winstpartij smaken. De pupillen hebben er nog steeds erg veel plezier in en gaan iedere week beter spelen. Ze eindigden op de 3e plaats na het 5-5 gelijkspel tegen TCS 7, die op de tweede plaats staan. Nu de competitie er op zit kunnen de Smashers zich gaan voorbereiden op de Thoolse kampioenschap pen. Deze worden op 17 en 24 december gehouden in sportzaal de 'Wellevaete'. Intocht Sinterklaas Zaterdagmiddag om drie uur wordt Sinterklaas per boot in de haven verwacht, waar de Konink lijke Fanfare voor een muzikale ontvangst zorgt. Er wordt vervol gens een rondgang gemaakt met als eindpunt de Wellevaete, waar de middenstandsvereniging Acti va voor een tractatie zorgt. Collecte De collecte voor sport gehandi capten heeft 350,55 opgebracht, waarvoor collectanten en gevers hartelijk dank. Oud papier Leden van de voetbalvereniging hebben 4700 kg oud papier opge haald. Schoolconcert Het gitaartrio Dick Visser heeft in de Stove een concert gegeven voor de 5e en 6e klassen van de lagere scholen uit Poortvliet, Scherpe- nisse en Stavenisse. Een uur wer den de kinderen vertrouwd ge maakt met de techniek van de Spaanse gitaar. In de volksmuziek van Italië, Griekenland én Indo nesië klinkt dat door. Er werd zeer geïnteresseerd geluisterd, aldus dhr. Visser. Herverkiezing De kerkbestuurders A.D. Gaak- eer, A. J. Zwerus en W.D.J. van Prooijen van de NH-gemeente zijn herkozen, gezien er zich geen tegenkandidaten gemeld hebben. De oogstcollecte bedroeg 8463,35, waarbij inbegrepen een bedrag van 1768,65 gulden voor de diakonie en kerkvoogdij. Inbraak bungalowpark In perceel 25 van het bungalow park Oud Kempen, waarvan M.T. uit Rotterdam eigenaar is, werd ingebroken. Daarbij werd niet al leen het interieur beschadigd, maar ook een kleuren t.v„ wek kerradio en cassetterecorder mee genomen. Juliana van Stolbergschool actief voor een ander Vijfde en zesde klassers van de Juliana van Stolbergschool heb ben in ongeveer een week ruim 450 gulden opgehaald voor de re formatorische stichting Woord en Daad. Dit werd bereikt door het verkopen van mapjes kerst- en nieuwjaarskaarten. Het geld wordt gebruikt voor een leprapa tiënt in India of een school in Guatemala. Alle kopers en de kleine verkopers hartelijk be dankt. Autoshop Han Schot Onderhoud en Superbenzine tegen scherpe prijs Tel.: 01666-2159 Advertentie I.M Winkelweekactie geslaagd De middenstandsvereniging Smalstad is dik tevreden met het goede resultaat van de winkel weekactie. De omzet viel belang rijk hoger uit dan vorig jaar. De eerste vijf prijzen gingen naar 1. Van Gorsei-Koopman. Bloemen- laan 29, waardebon Van 750.- 2. A. van den Hoek, Zuidsingel 31, waardebon 500,- 3. D. Antho- nisse. Eerste dijk 7, waardebon 250,- 4. J.C, Van Poortvliet. Ha ven 44. half varken, 5. J. Wie laard-Slager, Wouthoekweg 5, Morelli-waardebon ter waarde Van 150,-. De trekking werd traditiegetrouw verricht door wethouder J.J. Ver- sluijs. Op een regenachtige markt had zich een grote massa nieuws gierigen verzameld. Achtenvijftig onder hen mochten zich prijswin naar noemen. Ruud Leijsner, Annemieke Ree dijk en Hilde Moerland zijn de prijswinnaars in de fotowedstrijd die als onderdeel van de winkel week is georganiseerd voor de jeugd tot en met 12 jaar. In de etalages van elke deelnemende winkelier was gedurende een week een foto te zien met daarop een onderdeel van één van de Smerdiekse winkels, vakkundig vastgelegd door fotograaf Cor Poot. Door de kinderen moest worden opgelost in welke winkels de foto's gemaakt waren. In totaal werden er ongeveer 400 formulie ren ingeleverd, waarvan er 145 de goede oplossing bleken te ver melden. Woensdagmiddag 23 november vond op de Markt voor en in rij wielhandel Van Houdt de trek king en prijsuitreiking plaats door dhr W. Brevet, hoofd van de Rie- burchschool. Hierbij ging de eer ste prijs naar Ruud Leijsner die een crossfiets in ontvangst mocht nemen. De tweede prijs was voor Annemieke Reedijk voor wie een fototoestel klaarstond, terwijl de derde prijs, een horloge, naar Hilde Moerland ging. Gezien de door de jeugd getoonde belang stelling mogen de organisatoren terugzien op een geslaagd evene ment, waarmee ze zich op een plezierige wijze aan hun jongste klanten presenteerden. Mosselavond Het Smalle Gleufje Spaarkasvereniging Het Smalle Gleufje hield in café Smalstad een mosselavond, voorafgegaan door een koud buffet. Van de 40 spaarders waren er 34 aanwezig. Er heerste op de avond, die be taald werd van de binnengeko men rente en boetes, een gezellige 'sfeer waaraan het goede eten ze ker bijdroeg. Kandidaat kerkbestuurder In de vacature diaken A. Quist zijn H. Duine(Molenstraat) en C. Oudesluijs(Oostsingel) kandidaat gesteld, maar de laatste deelde mee, zich niet verkiesbaar te stel len. In de Hervormde Gemeente zijn ouderling W.J. van Hemert(te- genkandidaat E. Scherpenisse, Jac. van Beierenstr) en ouderling A.B. Goedhart(tegenkandidaat D L.Deurloo, Groenedreef) wel herkiesbaar. M.A. van Houdt en M.L. Moer land zijn als notabel gekozen. De dankdagcollecte bracht 6491,10 op waarvan 4472,35 voor de kerkvoogdij. Welfarewerk en de Sint De welfaregroep van het Rode Kruis op Tholen vierde het Sin terklaasfeest in Sint Maartenshof, Directeur A^.A. van Tilburg ver welkomde het omvangrijke gezel schap in de recreatiezaal. De Sint had voor iedereen een cadeautje: vier wenskaarten van Anton Pieck. Mevr. de Wit besloot de gezellige middag met een dank woord namens de welfarewerk sters. Klaverjassen Dinsdag 22 november was de op komst bij klaverjasclub Smalstad weer goed, met 20 van de 23 le den. Als nieuw lid werd Dhr. Van Splunter ingeschreven. De leden speelden op 6 tafels. Er was een kleine verschuiving in de ranglijst. 1. Ton Struik, 20763 punten, 2. Cock van Gasteren 20379 p. 3. Coby van Hulsel 20260 p. 4. Frans Meijer 19570 p. 5. Marcel Bent velzen 19176 p. Klaverjasvereniging De Pende laars speelde vrijdagavond vrij dagavond een inhaalwedstrijd in café Smerdiek. In het algemeen klassement gaat J. van Gorsel met 38.622 pvnten aan de leiding, 2. J. van der Werf37.881 p.3.mw.C.J. Franke Tichem 37.514 p. 4. R. Kwaak 36.380 p. 5. W. Groene- wegen 35.840 p. 6. J. van Zetten 35.925 p. 7. P. Bout 35.660 p. 8. C. Boom 35.615 p. 9. J. Knilst 34.739 p. 10. W. Dane 33.309 p. 11. M. van Bloppoel 32.720 p. 12. R. Vermaas 32.672 p. 13. H. Poot 31.573 p. 14. P. van Splunter 30.201 p. 15. L. Kampman 24.254 p. 16. P. Bazen 22.406 p. 17. J. van Splunter 22.218 p. 18. J. Rijnart 19.651 p. 19. A. Arts 18.146 p. 20. H. de Koning 13.351 p. en 21. J. Guiljam 4006 p. De spelers na de negende plaats hebben één of meerdere wedstrijden minder gespeeld. Geluidsoverlast Klapperend plastic was in de stormachtige nacht van vrijdag op zaterdag de bron van geluidso verlast. Sinds enkele weken wordt er in de kerktoren hard gewerkt aan de houtrotbestrijding. Daar toe is rond de balustrade een groot stuk plastic gespannen. De harde wind trok het plastic vrijdag los. Het geklapper was zelfs tot in de Bloemenlaan hoorbaar. Gemeen te werken kwam er zaterdagmid dag aan te pas om het plastic te verwijderen. Die 'ambtenaren- actie' leidde echter tot het stilstaan van de kerkklok. Achteraf bleek dat het weggeborgen plastic het mechanisme van het uurwerk in de weg lag.. Het dorp bleef van vier tot acht van de juiste tijd ver stoken. Feestavond brandweerkorps De personeelsvereninging de Na- blussers van het brandweerkorps zwaaide zaterdagavond korps- commandant A. de Graaf uit. Vanuit de kazerne rukten de brandweerlieden, echtgenotes en kinderen uit naar Familyland in Hoogerheide. waar de bowling ballen ter hand werden genomen. Bij de heren kwam Ben Schot als Vervolg op pag. 15 Zondag 4 december 1983 THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds Verheul CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdiensl GEREF. KERK 10 u. kand. Broekema, A'dam 17 u. ds Poleij, Vrouwenpolder GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds Tanis 14.30 u. leesdienst R.K. KERK za 17.30 en zo 10.30 u. H. Mis NED. PROT. BOND 10.45 u. drs Roos HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. dhr Terborg, R'dam OUD VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds vd Heijden GEREF. KERK 10 en 15 u. dhr Walhout, Breda CHR. GEREF. KERK 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K. KERK za 19 en zo 9 u. H. Mis SINT ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds Geuze GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.15 en 18.15 u. leesdienst GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds den Butter OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst SINT MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds van Loon HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds Hoekstra, Hoogerheide 19 u. ds Ytsma, Bleiswijk OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst wo 7 dec 19.30 u. (HD) ds Malan, Rhenen R K. KERK 1.30 u. H. Mis (Haestinge) SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. (HA) en 14.30 u. ds Van Bergen Bravenboer GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds de Jong GEREF. KERK 10 u. kand. Stam, Etten Leur 14.30 u. kand. Broekema, A'dam GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst SINT PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds Cysouw GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. leesdienst OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds van Galen, BOZ 15 u. ds Vrijhof. Roosendaal za 3 en zo 4 dec 1983 Tholen, Poortvliet. Oud Vosse- meer en Scherpenisse (pat. Dr. Padt) Dr. Mellema, Tholen, tel. 01660-2377 Sint Maartensdijk, Stavenisse, Sint Annaland en Scherpenisse (pat. Dr. vd Bel) Dr. vd Bel, St Maartensdijk, tel. 01666-2400 Sint Philipsland en Nw Vosse- meer Dr. van Doesburg, St Philipsland, tel. 01677-2500 WIJKVERPLEEGSTERS zr Dingemanse, 01677-3246, av- en nachtdienst zr Rijnberg, 01665-2286 TANDHEELKUNDIGE HULP Tas, tel. 01666-3963, Vos/Wou ters tel. 01660-2699 DIERENARTSEN Dr. Rinses, Sint Maartensdijk, spr. u. za. 8.30-9 u. Dr. Brons, Tholen, spr. u. za 11-12 u. en vol gens tel. afspr. 01666-2596 ANONIEME ALCOHOLISTEN Tel. 01660-3742 of 01640-50395 d/m groepsavonden elke do/di 20 u. Gezondheidscentrum, Pour- quinstr. BOZ WELZIJNSORGAAN Alg. Maatsch. Wrk, gezinsverzor ging en info-advieswrk. dag. 8.30-10 u. geestelijke volksge zondheid di-do-vr morgen 9-10 u. cons. bur. alc/drugs, di 19-20.30 u. en volgens afspr. NAZORG BORSTAMPUTATIE di 6 dec contactochtend z'huis- L'berg, tel. 01640-37980 ADVIESB. GEHANDICAPTEN Jelderda, tel. 01677-2533. St Phi lipsland TELEFON. HULPDIENST Voor geestelijke en sociale nood, tel. 01180-15551 BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor mishandelde vrouwen, tel. 01184-14645 LAAI LEVEN Hulp voor moeder/kind bij niet gewenste zwangerschap. tel. 01660-3947 of01665-2654 OPPASCENIRALE Tel. 01667-2178 of 01660-3894 AMBULANCEVERVOER Tel. 01650-40000 STORINGEN ENERGIE Tel. 01660-3250, buiten kantoor uren tel. 01184-79191 HOOGWATERSTANDEN do I tm vr 9 dec uur donderdag 1 0.49 - 13.16 vrijdag 2 1.49-14.13 zaterdag 3 2.40 - 14.59 zondag 4 3.27 - 15.37 maandag 5 3.63 - 16.12 dinsdag 6 4.34 -16.52 woensdag 7 5.12-17.30 donderdag 8 5.51 - 18.08 vrijdag 9 6.29 -18.47 zo 4 dec 13.26 u. Nieuwe Maan di 6 dec 4.34 u. Springtij

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 2