Atletiek Thol. Boys 3 weggevaagd Thol. Boys (2e zege) zegt degradatiezone vaarwel ,«o üfV Ml Vm m m M m m mV Adspiranten de Eendracht bijna nationaal kampioen III in «J1 li „lil L lil Zaalvoetbal Donderdag 1 december 1983 EENDRACHTBODE 13 VOETBAL PROGRAMMA VOETBAL ipipj UIT SLAGEN Thol. Boys 3 had een te zware dobber aan Beatrix 3. De ploeg incasseerde een 5-0 nederlaag. De geplande wedstrijden van NOAD en Vosmeer werden wegens de slechte weersomstandigheden afgelast. Geen verweer Thol. Boys 3 SPS 2 won met 3 - 1 van WHS 3 Afd. voethal Smerdiek 3 verliest in eerste helft Doelpuntenrijke derby Noad 2-Stavenisse 2 WHS 4 boog voor koploper Vrederust 2. Smerdiek 5 veegde vloer aan met Stavenisse 3 Smerdiek dames onderschatten Dreischor Noad aan de leiding Tholense Boys heeft zaterdag met 2-1 gewonnen van het op de voorlaatste plaats vertoevende Krabbendijke, Een belangrijke wedstrijd, want met deze winst kon men eindelijk een stukje los komen uit de onderste regionen. Smerdiek tracteerde fans op mooi kijkspel KNVB voethal WHS-Bru zaterdag degradatieduel Nieuwe scheidsrechters Vosmeer kansrijk tegen Afdelingsteam Vosmeer verloor thuis de oefenwedstrijd tegen het selectie team van de KNVB-afdeling Noord-Brabant (zaterdagvoetbal) met 1-2. De selectie met daarin de NOAD-spelers Bram Kot en Joop Quist legden een fris partijtje voetbal op de mat. Oefenvoetbal Zaterdag won het adspiranten 4-tal van de damclub De Eendracht in Utrecht de 5e en 6e ronde om het Nederlands kampioenschap voor club 4-tallen. DAMRUBRIEK III 11 JUKI H MÉ BI llill n nu mi Mui H® Wh imfl ,111Htt ui ui i 111 lil III ill MM Ui ill III ut m m n i m lil uil m urn iflr o i löö ||'i« ill m in ut liji iiVW lui 11 Voorbeeld VOL LEY BAL 3 Zaterdag 3 dec uur WHS-Bruse Boys(Nooijer) 14.30 Zaamslag-Thol. Boys(Gabriels) 14.30 SPS-Smerdiek(Jasperse) 14.30 Thol. Boys 2-Nieuwdorp 2(M'mees- ter) 14.30 Smerdiek 2-WHS 2(Kluijfhout) 14.30 Thol. Boys 3-Good Luck 3(Andel) 14.30 Wandelbos-Stavenisse(Mols) FCH 2-SPS 2(vd Heijden) WHS 3-PTT (B) 2(Kot) DVO 3-WHS 4(Kl.man) Vrederust 2-Smerdiek 3(Mouwen) 14.30 Chrislandia 3-Noad 3(Starink) 12.30 Stavenisse 2-Thol. Boys 4(Schrauwen) 14.30 SPS 3-WHS 5 Smerdiek 4-Smerdiek 5 Stavenisse 3-SPS 4 Zondag 4 dec Vosmeer-HSC(vd Boom) Vosmeer 2-NVS 2(Melisse) Lep. Boys 2-Vosmeer 3(Bogers) Welberg 3-Vosmeer 4 NVS 5-Vosmeer 5 Sprundel d.-Vosmeer d,(Mient) Dinsdag 6 dec Mvl: zvy Vosmeer 2-Zanzibar 4 20.00 Donderdag 8 dec uur K'buis: zvv Leonita-Vosmeer 3 18.30 14.30 14.30 14.30 12.30 12.30 14.30 12.30 vur 14.30 11.30 12.00 12.30 11.30 10.00 uur 2e kl. A: Oostkapelle-Roda Boys 1-1, rest afg. 3e kl. A: Thol. Boys-Krabbendijke 2-1, Terneuzense Boys-Zaamslag 2-1, Yer- seke-Serooskerke 1-0, Kapelle-NTVV 0-1, Kloetinge-Dinteloord afg' Zwalu- we-Wemeldinge 2-1 4e kl. A: Nieuwdorp-SPS 5-0, Smer- diek-Wolphaartsdijk 5-2, De Meeu- wen-Veere 2-3, Mevo-BWR 1-1, Arendskerke-Nieuwland 0-0 Res. 3e kl. A: Serooskerke 2-Smerdiek 2 bij 3-1 afg. Thol. Boys 2-Klundert 2 afg. De Meevwen 3-Bruse Boys 2 1-2, WHS 2-Kloetinge 2 2-2, Wemeldinge 2-Dinteloord 2 0-2, Seolto 2- Nieuwdorp 2 1-0 le kl. afd FCH-Alliance 5-0, Seolto- Unitas 2-2 le kl. res: Beatrix 3-Thol. Boys 3 5-0, HNC-Rust Roest 2 0-3 le kl. afd 101: afgelast 2e kl. afd: Stavenisse-DVO afg. The 'Gunners-FC Wandelbos 3-1, WSC- Chrislandia 1-1, WR-BVVB 0-1, Beek Vooruit-Terheijden afg. 2e kl. res. A: SPS 2-WHS 3 3-1, Chri slandia 2-FCH 2 11-0, The Gunners 2-Seolto 3 2-2 3e kl. res. A: Smerdiek 3-Chrislandia 3 1-3. Kogelvangers 3-DVO 3 0-6, Noad 2-Stavenisse 2 5-3 4e kl. res. A: Smerdiek 5-Stavenisse 3 7-0 Jeugd: WWV-Thol. Boys C2 1-0. De l'Esperance dames uit Sint Anna- land hebben met 7-0 van de Blue Birds uit Scherpenisse gewonnen. Vanaf het begin was het éénrichtingsverkeer. Door het goede keeperswerk van de doelvrouwe van Blue Birds, duurde het lang eer de l'Esperance dames scoorden. Het eerste doelpunt kwam van Maja Leinse en vervolgens van Marrie Quist, Hanna Moerland 2x en Anja Leinse 2x. Een eigen doelpunt betekende de 7-0 einduitslag. Verde digend hadden keepster Helma Schot, Lianne Kodde en Jeannet van Beveren weinig problemen met de schaarse uitvallen van Blue Birds. Maandagavond wonnen de l'Esperan ce dames met 5-2 van de Molly Dots. In het begin had l'Esperance een klein overwicht en via snel samenspel van Marrie Quist en Hanna Moerland na men ze een 2-0 voorsprong, dankzij doelpunten van Moerland en Anja Leinse. Verdedigster Jeannet van Be- veren voedde de aanvallen uitstekend en Helmya Schot keepte een sterke wedstrijd. Ze stopte enkele gevaarlijke schoten, maar kon niet voorkomen dat de Molly Dots op gelijke hoogte kwa men. Marrie Quist kon zich goed uit leven door prachtig individueel spel en dat leidde tot 3-2 door een doelpunt van Anja Leinse. De Molly Dots gaven sterk tegenspel maar de l'Esperance verdedigsters vingen deze gevaarlijke aanvallen keurig op. Door een snelle uitval met Maja Leinse en Hanna Moerland, scoorde laatstgenoemde 4-2: De eindstand werd 5-2, toen Anja Leinse een terugspringende bal van de keepster goed onderschepte en hard inschoot. De tweede militaire cross van het rayon Brabant-Zeeland, gehouden op de Rucphense heide bij Roosendaal, eindigde in een dubbele Zeeuwse overwinning. Eerste werd Rinus Je- roense, die 23 minuten en 50 seconden voor zich liet afdrukken over de 7 km. Hij werd op 13 seconden gevolgd door Ad Tierievan Dynamo uit Middel burg, die op zijn beurt Ruud Woord van Thor Roosendaal 7 seconden voorbleef. Nap Nap Hage uit Sint Maartensdijk legde beslag op de 18e plaats met een tijd van 26 minuten en 40 seconden. Onder slechte weersomstandigheden werd zondagmorgen de eerste club cross van Olympia uit Halsteren ge houden. Dit gebeurde in het bos bij Fort Roverde en Rinus Jeroense liet geen twijfel bestaan over zijn bedoe lingen. Hij eiste de overwinning voor zich op in een tijd van 11 minuten en 52,6 seconden. Tweede werd Wim van Dijke uit Sint Maartensdijk in 11.50,2 en verrassend derde Rien Hommel in 13.01. Ko Havermans uit Oud Vosse- meer weerde zich goed bij de vetera nen door in 16.10 de finish te halen. Leek het er afgelopen zomer op dat de clubstrijd op een duel uit zou lopen tussen Rinus Jeroense en Minus Schoonen, de winnaar van de Naks en Vossenberg prestatieloop, hier kwam nu niet veel van terecht, aangezien Schoonen zich nog niet voldoende heeft hersteld van(het zwaar en ver rassend sterk gelopen zomerseizoen. Hij haalde pas als vijfde de finish in 13.34. Daar het kampioenschap over vier wedstrijden wordt verdeeld en de drie beste tijden tellen, hoeft dit nog niet in te houden dat een slechte dag van Minus Schoonen al zijn kansen doet verdwijnen. Na een verre reis ondernomen te" hebben naar 's-Hertogenbosch verloor Thol. Boys 3 de uitwed strijd tegen Beatrix 3 met 5-0. De Tholenaren moesten het zonder routiniers stellen, terwijl de thuis club een uitgebalanceerd elftal van aan elkaar gewaagde spelers was, die elkaar blindelings wisten te vinden. Binnen enkele minuten was het al raak, nadat een uittrap van Peter Baan de spits van Bea trix bereikte, die gemakkelijk scoorde, 1-0. Na een half uur werd het 2-0 en dit was tevens de rust stand. In de tweede helft kwam Henk van Daalen al snel alleen voor de keeper. Hij slaagde er echter niet in de bal in de touwen te schieten. Beatrix was moeilijk uit het ritme te brengen en door dekkingsfou- ten in de achterhoede van Tholen liepen de Brabanders uit tot 5-0. Een teleurgesteld Thol. Boys 3 had, na een deprimerende wed strijd, nog een lange terugreis voor de boeg. Toen zaterdag beide elftallen om half drie gereed stonden ontbrak de aangewezen scheidsrechter. Ook al gaat het dan maar om re serve-teams, leuk is het niet en er bleef onzekerheid of het met eigen fluittist afgedaan kon worden. Toen was er de gedachte om de voor SPS 4 aangewezen scheids rechter, de pas geslaagde Gert van Ham maar te vragen, want zijn wedstrijd was immers toch afge last. Het debuut van Ham werd een toch moeilijke opgave. Me nigmaal werd de fluit naar de mond gebracht voor te hard spel, dat zich aan beide kanten voor deed. maar de toon werd niet ge hoord, omdat de arbiter dan al weer doende was een volgende si tuatie te beoordelen. Daardoor ging er nogal een en ander de mist in en dat maakte het er niet ple zieriger op. Al na 10 minuten was er voor de thuisclub de mogelijk heid op voorsprong te komen. Het leer kwam tegen de hand van WHS verdediger Jan Mosselman en de bal ging op de stip. Wim Oudesluijs schoot raak, maar het doelpunt werd afgekeurd, omdat Van Ham nog niet gefloten had. Inderdaad was dat zo, maar het wekt dan toch enige wrevel, te meer omdat voor de tweede keer de SPS schutter naast schoot. Zo bleef het die eerste helft rondom blank. De arbiter liep ook na de thee nog al eens in de fuik, die geroutineerden hem poogden te stellen. Of de ten val gebrachte WHS-er in het SPS strafschopge bied werkelijk opzettelijk onde ruit werd gehaald, bleef voor me nigeen dan ook de vraag, maar de arbiter kende de gasten wel een strafschop toe. Evenals eerder bij SPS domineerde nu ook de ge rechtigheid, want de door Leen Goedegebuure ingeschoten pe nalty werd keurig door doelman Hartog gestopt. Enkele minuten later een scrimmage voor het WHS doel. De groen witte keeper greep het leer op de grond, waar na het niet meer geoorloofd is nog in te grijpen. Dat gebeurde wel, toen een SPS-er het leer onder de hand van Kees Smits in het WHS doel knalde. De WHS keeper kreeg daarbij een verwonding aan zijn hand. De arbiter keurde het doelpunt goed. Met een vervol gens vlaggende lijnman maakte SPS een tweede goal en toen was het wel ongeveer bekeken, al kopte Jan den Engelsman uit een voorzet van Wim Snoep nog wel 2 - 1. Bij het alles of niets WHS of fensief kreeg Abby Hommel nog een goede mogelijkheid, maar doelman Hartog wierp zich knap in de baan van het schot. Bij een SPS counter kwam de eindstand: 3 - 1. De beslissing van het treffen tus sen Smerdiek 3 en Ghrislandia 3 viel al in de eerste helft. De Bra banders gaven een 3-1 voorsprong na de thee niet meer uit handen. Chrislandia scoorde de openings treffer na een kwartier. De bal vloog na een voorzet over de ver dediging en bij een kopbal stond doelman Mare Hogendoorn op het verkeerde been, 0-1De gasten liepen uit naar 0-2. Uit een vrije trap werd het leer opzij gelegd en vanaf de rand van het zestien me- tergebied werd een doeltreffend schot gelanceerd, onhoudbaar voor keeper Hogendoorn. Een kwartier voor rust haalde Kees Verkerke een tegenstander onde ruit in het strafschopgebied. Mede dankzij een vleugje theater kwam het leer op de stip en 0-3 werd een feit. Smerdiek kwam nog voor de thee terug. Ton van de Spiegel soleerde door de Brabantse ver dediging en legde de bal na een kapbeweging beheerst in het doel, 1-3. Na rust legde Smerdiek leuk voetbal op de mat. De kansen werden echter niet benut. Smer diek 3 speelde zaterdag met twee spelers van het vierde, dat vrij was. Tahar Aliai en Piet Hens- kens, die werd vervangen door Mare Bout. De derby tussen Noad 2 en Sta venisse 2 eindigde onder slechte weersomstandigheden in een 5-3 overwinning voor de Fliplanders. In de eerste fase van de wedstrijd verschenen achtereenvolgens Cenny Reijngoudt en Sam Eve- raers alleen voor de keeper, maar de een schoot naast, terwijl in het andere geval dé keeper redde. Na 8 minuten kwam Noad op voor sprong. Cenny Reijngoudt passte op Arno Dieleman, die 1-0 aante kende. Even later een voorzet van Dieleman op Johan Filius, die twee verdedigers passeerde maar de uitlopende keeper hield stand. Jan Kot moest na een blessure het veld ruimen voor Marco van Dij ke. Stavenisse ging beter spelen en na een goede pass van Dies Po- tappel kon René vd Jagt goed in schieten, 1-1. Na de thee kwam bij Noad Wilco van Herk in het veld voor Pim Dupon. In de 25e minuut kon Marco van Dijke. na een voorzet van Wim Verhage, doortikken naar Dieleman, die Noad keihard via de paal op 2-1 bracht. Kort hierna plaatste Jan van der Kleijn op de weer goed in de running zijnde Sam Everaers, die een combinatie met Van Herk opzet te. De bal kwam voor de voet van Dieleman, die van 20 meter fraai zijn hattrick volmaakte, 3-1. Sta venisse probeerde wat terug te doen en een door Van Houdt te ruggelegde bal werd door Kees Wesdorp vanaf 16 meter via de handen van keeper Piet Wage- maker ingeschoten, 3-2. Het Noad-kruit was echter nog niet op. Een keiharde schuiver van Wilco van Herk betekende 4-2. Stavenisse gaf de moed niet op. Na een goede voorzet kwam de bal terecht bij Dies Potappel, die passte op Kees Wesdorp en weer verdween zijn keiharde schot via de handen van Wagemaker in het net, 4-3. Stavenisse probeerde de gelijkmaker te forceren, maar uit blinker Dieleman verhinderde dit. Zijn voorzet rolde naar Marco van Dijke, die fraai scoorde, 5-3. De ploeg van Tonny van der Ree gaf geen kar.sen meer weg, waardoor de Fliplanders zeker waren van de overwinning. De tijdelijk nieuwe leider van de vierde WHS keus Dies den En gelsman concludeerde na afloop dat er best aardig gevoetbald was door zijn mannen, maar dat er evenals bij het eerste elftal een goaltjesdief ontbreekt. Ondanks immers dat de thuisclub te maken kreeg met de koploper in deze af deling, was het veldspel op zich een vrijwel gelijkopgaande spie gel. Aan beide kanten waren de mogelijkheden tot scoren gering, maar uiteindelijk ging dat toch de gasten beter af dan de thuisclub. Men kwam op wat ongelukkige manier achter, toen een terug speelbal voor het glibberig veld te zacht bleek te zijn en een Vrede rust speler haastig profiteerde: 0 - 1De tegenzet van WHS werd af gekeurd wegens buitenspel. Een tweede kans voor Vrederust bete kende een groter afstand: 0-2. Meer dan die twee kansen en ook die twee doelpunten zijn er voor de gasten nauwelijks geweest. Met een uitblinkende Rien Fase bij WHS verzuimde de thuisclub toch de weinige mogelijkheden te ver zilveren en daardoor heeft de sterkste op de ranglijst dan toch de winst kunnen meenemen. Smerdiek 5 handelde zaterdag middag op eigen veld tegen Sta venisse 3 een routineklus af. Na een 7-0 overwinning mag dat wel zo genoemd worden. De Stave- nissenaars kwamen er niet aan te pas. De Smerdiekse trein daverde genadeloos over de helft van de gasten. In de tiende minuut zette Kees van den Hoek Smerdiek op 1-0 na voorbereidend werk van Adrie van Splunter. Kort daarop werd een vrije trap van Huib Knuist door Jaap op den Brouw naar 2-0 gekopt. Indirect nam ook Smerdiek-doelman Kees Bijl deel aan het doelpunten festijn. Hij lanceerde een verre uittrap, die alleen nog maar een kopstoot van Kees van den Hoek nodig had om het Stavenisse doel te bereiken, 3-0. In de rust mocht Kees van den Hoek meteen onder de douche. Hij maakte plaats voor Sjaak Kwaak, die in de beginfase van de tweede helft na een voorzet van Adrie van Splunter 4-0 aanteken de. Een mooie treffer van Cor Boom resulteerde in 5-0. Jaap op den Brouw maakte er 6-0 van. Het laatste woord was aan Stavenisse. Oud-Smerdiekspeler Jackie van Poortvliet bewees zijn oude club met een eigen doelpunt een goede dienst. De blauwen wonnen ver diend met 7-0. Dat belooft wat voor het treffen met Smerdiek 4! De dames van Smerdiek verloren zaterdagochtend met 2-1 van Dreischor, dat op de laatste plaats bivakkeert. Smerdiek had er in de eerste helft een tegenstander bij: de felle wind. De ploeg van leider Lindhout ging meteen in de aan val. Dreischor werd met de rug tegen de muur gezet. De ploeg uit Schouwen Duiveland hield de verdediging goed dicht. Dreischor loerde op de counter. Halverwege de eerste helft wierp die tactiek van de gasten vruchten af. Drei schor scoorde de openingstreffer, 0-1. Na de thee toonde Smerdiek bereidheid die achterstand weg te werken, maar het pakte anders uit. De gasten liepen uit naar 0-2. Met nog een kwartier voor de boeg bleef Dreischor aardig over eind. Tien minuten voor het einde bracht Hennie van Dijke de stand op 1-2. Een pleister op de Smer diekse wond, want verder kwam de thuisclub niet meer. Noad kwam, doordat Seolto na een 2-2 gelijkspel tegen Unitas een punt verloor, samen met Rust Roest aan de leiding in de eerste klas van het zaterdagvoetbal. Bei de ploegen staan nu één punt voor, ondanks de afgelasting za terdag. Eerste klasse standaard 1.Rust-roest 10 6 4 0 16 28- 7 2. Noad '67 10 7 2 1 16 25- 8 3. Seolto 11 5 6 0 16 24-14 4. F.C. Vesting Boys 10 5. Family Boys 9 6. F.S.V. 9 7. F.C.H. 10 8. Alliance 9. D.S.E. 10. V.V.C.'68 9 11. Unitas'30 10 6 2 2 14 32-14 11 10 2 12 25-13 3 8 14-21 16-25 16-20 14-21 8-18 9-43 De wedstrijd begon met twee voorzichtige ploegen. Het spel ging wat op en neer, maar echte kansen werden er in de beginfase niet geschapen. Dries Lindenberg loste na ongeveer 20 minuten het eerste gevaarlijke schot, dat echter net naast ging. Aan de andere kant moest doelman Ben v.d. Aarssen, vervanger voor de ge blesseerde Jos Geene, handelend optreden toen een tegenstander alleen voor het doel opdook. Th. Boys kreeg nog wat kleine kansen o.a. door een schot van Jan v.d. Vlies en een voorzet van Dries Lindenberg, waarop Ben Schot net naast kopte. Toch kwam Th. Boys nog verrassend op voor sprong. Een vrije trap. die door Ben v. Olffen ter hoogte van de middenlijn werd genomen, kon worden doorgekopt door Jan v.d. Vlies, waarnaar de bal bij Dries Lindenberg belandde, die onder de slecht reagerende doelman 1-0 liet aantekenen. Deze stand bleef zo staan tot aan de rust. Th. Boys begon ongewijzigd aan de tweede helft. Krabbendijke werd vooral verdedigend erg onrustig. Na tien minuten kwam er een slechte doeltrap in de voeten van Paul Deurloo. die Rien van Vossen vrijspeelde, de bal weer terug in de voeten kreeg en simpel de bal in het lege doel speelde: 2-0. Nog in dezelfde minuut kreeg men de kans op 3-0. Piet Jansen mocht een penalty nemen wegens duwen tegen Rien van Vossen. Hij lepel de de bal echter naast. Hierna ging Th. Boys aan het sukkelen en liet men de tegenstander veel te ver oprukken. Ben v.d. Aarssen moest een aantal malen ingrijpen toen men gevaarlijk voor het doel kwam. Na ongeveer een half uur kon Krabbendijke toch tegensco- ren, toen laatste man Ben van Olffen onvoldoende ingreep en Peter Kok 2-1 binnenschoot. Nog in dezelfde minuut was het de zelfde speler die hoog boven de Thoolse verdediging, maar net naast kopte. Jan de Bruin kwam de geblesseerde Jacco Vos ver vangen. Paul Deurloo kreeg nog een grote kans, maar knalde de bal net over. Krabbendijke bleef nog gevaar lijk, maar doelman Ben v.d. Aars sen hield zijn doel prima schoon. Piet Korstanje werd nog geno teerd voor grof spel. Eindstand 2-1. Opstelling: Ben van der Aarssen - Jacco Vos (Jan de Bruin) - Ben van Olffen - Piet Jansen - Chris Quist - Paul Deurloo - Ben Schot - Jan v.d. Vlies - Piet Korstanje - Dries Lindenberg - Rien van Vossen. Y erseke Serooskerke N.T.V.V. Kloetinge Dinteloord Zwaluwe Tem. Boys Wemeldinge Tholense Boys Kapelle Krabbendijke Zaamslag 9630 15 16- 6 106 1 3 13 18- 10 105 3 2 13 11- 8 944 1 12 16- 9 5 13 11 14- 103 5 2 11 15- 9342 10 15- 103 3 4 9 10- 1023 5 103 1 6 9 126 9027 12 10 12 12 M 7 12- 17 7 14- 22 4 8- 17 2 6- 18 Smerdiek heeft zaterdagmiddag het publiek laten genieten van een mooie partij voetbal tegen Wolp- haartsdijk. De toeschouwers ge noten vooral van het spel van aanvaller Addie Stoutjesdijk en de watervlugge Rien Vroegop, die bijna moeiteloos een hattrick op zijn naam schreef. De vierde klasser uit Sint Maartensdijk toonde lef. Het speelde open voetbal. Seizoenen lang is dat an ders geweest, maar een wat frisse re aanpak van trainer Van de Meeberg begint vruchten af te werpen. Zo kunnen verdedigers gemakkelijk mee naar voren, mits hun plaats maar direct overgeno men wordt. Ook die tactiek droeg bij aan de dikverdiende 5-2 over winning. Smerdiek startte met Wim Vroegop sr. als laatste man. Rien Joppe zat op de bank. Al na enkele minuten, waarin Wolp- haartsdijk enkele keren voor het Smerdiekse doel opereerde, scoorde Wim Vroegop jr. 1-0. Hij hoefde het leer na een voorzet van Rien Vroegop maar een klein tikje mee te geven. Diezelfde Wim Vroegop zette zijn ploeg bijna op 2-0, maar nu knalde hij een voor zet van zijn broer over. Voor Wolphaartsdijk betekende die loeier slechts uitstel van executie, want rond de 20e minuut werd een hard schot van Addie Stout jesdijk, na een voorzet van weer Rien Vroegop, door een Beve- landse verdediger van richting veranderd. De keeper had het na kijken, 2-0. De over het voetbal veld waaiende noten van Euterpe, dat de Sint inhaalde, zetten de feestvreugde op toepasselijke wij ze luister bij. Het schaapje Wolp haartsdijk dreigde verscheurd te worden door wolf Smerdiek. Een een-twee combinatie tussen Rien Vroegop en Wim Scherpenisse op het middenveld leek 3-0 in te lui den. Ab Poot probeerde de bal na een haarzuivere voorzet van Rien Vroegop op een clubgenoot terug te leggen, maar een verdediger van de gasten stak daar een voet tussen. Die counter van Wolp haartsdijk mondde bijna uit in 2-1. Doelman Kees Lindhout trok het falen van zijn verdedigers recht en wierp zich stijlvol voor de doorgebroken aanvaller en greep de bal. In de slotfase van een bij zonder aantrekkelijke eerste helft scoorde Rien Vroegop 3-0. Op aangeven van broer Wim. Wolp haartsdijk maakte er vlak voor rust 3-1 van. Doelman Kees Lindhout liet de bal na een vrije trap van ongeveer twintig meter los. Een attente aanvaller van de gasten profiteerde en scoorde. Vooral van Smerdiekse kant was de tweede helft wat chaotischer. Desondanks behield de thuisclub een duidelijk overwicht. Rond de tiende minuut vergrootte Addie Stoutjesdijk bijna de voorsprong, maar zijn boogbal na een mooie voorzet van Rien Vroegop ging net naast. Stoutjesdijk nam wel de voorbereiding van Smerdiek's vierde doelpunt voor zijn reke ning. Halverwege de tweede helft passeerde hij met een oogstrelen de beweging een tegenstander en stevende met het leer aan de voet op het Wolphaartsdijkse doel af. Addie gaf een afgemeten pass aan Rien Vroegop, die beheerst 4-1 scoórde. Van de Meeberg haalde Ab Poot en Wim Vroegop jr. uit de ploeg en zorgde voor verse krachten in de personen van Rudy Wesdorp en Rien Joppe. Joppe als laatste man, Wim Vroegop sr. schoof op naar het middenveld en ging zich wat meer met de aanval bemoeien. Kort na die wissels kwam Wolphaartsdijk terug tot 4-2 na een schoonheidsfoutje in de Smerdiekse verdediging. Het laatste woord was voor Smerdiek. Rien Vroegop rondde een ouder wetse solo op zijn bekende manier af. Weer was de doelman kans loos. Smerdiek verdiende een pluim. Vooral omdat het de zaken energiek aanpakte en de kijker waar voor zijn geld gaf. Het enige waar de Smerdiekenaars zater dagmiddag tegen SPS voor moe ten oppassen is onderschatting. In de Eendrachtbode van vorige week werd gesteld dat Smerdiek in afdelingsploegen zoals NOAD, Stavenisse en Alliance harde spe lers tegenkomt. Bij de clubs uit Sint Philipsland en Stavenisse is dat in het verkeerde keelgat ge schoten. Het werd Smerdiek kwa lijk genomen. Het kwam er in feite gewoon op neer dat de eerste elf- talspelers van Smerdiek de laatste wedstrijden tegen die ploegen niet als honderd procent vriendschap- Vervolg op pag. 15 Zaterdagmiddag wordt om half drie in Sint-Annaland het belangrijke degradatieduel WHS-Bruse Boys gespeeld. In de tweede klas duikelt er di rect maar I club, maar de voorlaatste kampt met zwak ke broeders in de andere tweede klassen om een 2e de gradatieplaats. Bru heeft nog maar 1 punt, maar ook een wedstrijd minder gespeeld dan WHS, dat met 3 punten nog steeds op z'n eerste over winning wacht, 't Is een wed strijd tussen oude bekenden, want zowel trainer N. de Frel als J. Englebert hebben WHS en Bruse Boys onder hun hoede gehad. Trainers waaro ver hoog werd opgegeven en die nu beiden als zwakste ploegen nog op hun eerste overwinning wachten. Als WHS deze wedstrijd niet wint, lijkt de tweede klas verloren. Wegens regen en storm ging alleen de wedstrijd Oostka- pelle-Roda Boys door: 1-1. Rozenburg 9 9 0 0 19- 5 Oostkapelle 9 8 6 2 13 22-9 Roda Boys 10 5 2 3/ 12-11 Hoek 9 5 0 10 15-12 Good Luck 8 4 1 3 9 17-10 Arnemuiden 9 3 3 3 9 8-9 SSC'55 9 3 3 3 911-13 SHO 9 4 0 5 8 12-17 AZVV 8 3 1 4 7 14-13 Oranje Wit 9 1 5 3 7 10-15 WHS 9 0 3 6 3 4-12 Bruse Boys 8 0 1 7 1 5-23 Het scheidsrechter-examen, waarmee de scheidsrechtercur sussen veldvoetbal zijn afgesloten, is door 33 cursisten met goed ge volg afgelegd. De lessen werden gegeven door enkele vakmensen op voetbalgebied: De heren C. Nagtzaam uit Breda en W. vd Heijden uit Roosendaal. Dhr. N. Kievits, bestuurslid van de KNVB, afdeling Noord-Brabant, reikte de diploma's uit. De nieuwe scheidsrechters zullen de eerste weekenden, begeleid door meer ervaren collega's, het voetbalge weld in goede banen proberen te leiden. De geslaagden zijn: A. Arts, Sint Maartensdijk; M. de Been, Moer dijk: P. van Bergen, St. Wille- brord; H. Bholasingh, Bergen op Zoom; A. Broere, Etten-Ler; A. van Gastel, Steenbergen; G. van Ham, Sint .Maartensdijk; N. Heefman, Halsteren; L. Hopsta ken, Roosendaal; H. Kramer, Moerdijk: A. Krijnen, Steenber gen; C. Langen, Roosendaal; S. de Leeuw, Tholen; P. Lisseveld, Poortvliet; P. Luijks, Nispen; J. Lijten, Bergen op Zoom; A. Mat- hijssen, Bergen op Zoom; C. Openneer, Bergen op Zoom; H. Prop. Woensdrecht; P. de Pijper, St Willebrord; C. Quispel, Ze venbergen; A. Sebregts-de Jonge, Bergen op Zoom; A. Stolwerk, Halsteren; R. vd Tuin. Bergen op Zoom, H. Verduit, Halsteren; C. Wezenbeek, Roosendaal, J. Wit- senberg, Halsteren; W. Westhuis, Etten-Leur; R Vuijk, Roosen daal; W. Burger, Etten-Leur; P. Jaspers, Roosendaal: L. de Ruiter, Kiundert; A. Maas, Etten-Leur. Brabant begon goed. al in de vijf de minuut knalde John Knobel (DVO) uit een voorzet van Harm-Jan Roubos (Rust Roest) de openingstreffer in. De aanval len van Vosmeer waren ook niet van gevaar ontbloot. John Walt- huis (WC) moest in zijn doel al zijn talenten gebruiken om de ge lijkmaker te voorkomen bij scho ten van Frans Verhees en Rien Vaders. Na rust was het selectie team op enkele plaatsen gewijzigd, om alle spelers een kans te geven. Harm- Jan Roubos was dicht bij 0-2, maar kon niet afmaken. Vos meerder Adrie Capelle had daar entegen meer succes en tekende de gelijkmaker aan, na een voor zet van jeugdspeler Leo Polder man, 1 -1Een schot van Bram Kot (Noad) werd met moeite gekeerd, waarna Roubos de selectie naar de stand van 1-2 schoot. Vosmeer werd nog enkele keren gevaarlijk door hun snelle linksbuiten Hans Polderman en een kopstoot kon ternauwernood uit het doel getipt worden door invallend doelman Jan Smit (FCH). Scheidsrechter Stoutjesdijk uit Sint Annaland en secundanten De Bakker en Kot leidden de wedstrijd tot ieders te vredenheid. Woensdag 14 decem ber speelt het selectie-elftal de tweede oefenwedstrijd tegen de reserves van NAC in Breda, aan vang 19.30 u. iw mil lilt!! iilu ww Ihiii üiii Twr lo André Kousemaker, uit Tholen, Jan Moerland en de gebroeders Henk en Ronnie Gunter uit St. Annaland traden voor de 5e ronde aan tegen het op dat moment aan de leiding gaand Doetinchem. Tot in het middenspel ging het rede lijk gelijk op, doch daarna begon het er voor De Eendracht goed uit te zien. Henk Gunter geraakte weliswaar een schijf achter, doch met een prachtige slagzet wist hij een dam te halen. Jan Moerland speelde intussen zijn tegenstander positioneel uit balans en hij was dan ook de eerste die de eerste 2 bbrdpunten in de wacht sleepte. In het eindspel moest zijn tegen stander een schijf offeren, waarna Jan hem totaal klem zette. Ronnie Gunter nam intussen in een ge lijkwaardige stand een combinatie die aanvankelijk winst leek in te houden. Echter, door een offer wist zijn tegenstander nog net re mise te maken. Doordat Henk eveneens remise overeen kwam, kon Tholen in ieder geval niet meer verliezen. Alle ogen waren daarna op André Kousemaker gericht. Remise was voldoende om de winst voor de Eendracht te laten optekenen. Door een paar offers te plaatsen, wist hij door te breken naar dam en voorkwam hij, dat zijn tegenstander eveneens een dam zou behalen. Door nog een paar angeltjes te omzeilen, wist hij een stand van 1 om 3 op het dambord té brengen, waarna zijn tegenstander met remise ge noegen moest nemen. Door de winst op Doetinchem nam de Eendracht de leiding over. Eind stand 5-3. De 6e ronde werd gespeeld tegen Lunteren. Wederom gaf Jan Moerland het voorbeeld hoe het moest. Zijn tegenstander lette niet goed op waarna Jan 2 schijven opgaf en er 3 schijven voor terug nam. Dit had ook nog tot gevolg, dat Jan dam kon nemen, waarna zijn tegenstander geen goede zet meer over had. Na nog eens een combinatie stond Jan 4 schijven voor en dat redt zelfs Harm Wiersma niet meer, zodat de Eendracht in een half uur tijd al met 2-0 voor stond. De tegenstan der van André had kennelijk te veel naar deze verliespartij geke ken. want ook hij liep in een ge makkelijk zetje. In een 2 om 2 kon André daarna op zijn gemak om dam gaan. zonder dat zijn tegen stander daar iets aan kon veran deren. Verlies was daarna voor hem niet te vermijden. Doordat Ronnie remise behaalde was de winst binnen. Het verlies van Henk kon daar niets meer aan veranderen. Door deze 2 winst partijen is het puntentotaal van de Eendracht op 10 gekomen. Met nog 1 wedstrijd te spelen kan al leen Doetinchem nog roet in het eten gooien, doch alleen indien de Eendracht de laatste wedstrijd tegen de damclub Huissen verliest en Doetinchem zou winnen van Schagen. De laatste ronde is za terdag 3 december te Harderwijk. 1. De Eendracht 10 (28) p: 2. Doetinchem 9 (30) p; 3. Huissen 7 (27) p; 4. Zoetermeer 6 (24) p; 5. Groningen 6 (25) p: 6. Schagen 5 (24) p; 7. Lunteren 4 (18) p; 8. Rijnsburg 1 16) p. Winst Amigos heren II Een 2-1 overwinning van het tweede herenteam van Amigos bezorgde maandagavond in Meulvliet het Nieuw-Vossemeerse TOS 1 een ne derlaag. Het begon goed met een voorsprong voor Amigos, maar TOS kwam dichterbij tot 15-10. In de twee de set ging het finaal mis. Herhaalde foute services van Amigos en een goed aanvallend en blokkend Tos bezorgde Amigos een 6-15 kater. In de derde set kwam het herstel met prachtige smas hes van Johan Vos, die de 15-8 over winning brachten. Veronica dames 1 Bij de eerste keus van Veronica dames is goed merkbaar dat alle beslomme ringen, zoals langdurige enkelblessu res achter de rug zijn. De rust is weer gekeerd en dit is in het spel te merken. Er wordt feller gespeeld. Dat was dan ook maandagavond goed te horen in Tuinwijk. Met veel lawaai en hard werken werd de tegenstander bestre den. En die tegenstander was geen kleintje nml. het gedegradeerde team van Sic Pugno. Deze dames zijn ge wend aan snel spel uit de districtsklas se. Toch kon Veronica goed tegenspel geven, ze waren niet veel minder als Sic Pugno. Dit resulteerde in een spannende wedstrijd. De eerste set was nog maar goed en wel begonnen of Veronica keek al tegen een kleine achterstand aan. Maar door goede vechtlust en ook wel wat intimidatie d.m.v. flinke aan moedigingen kwamen de Smerdiekse dames toch weer goed bij. Het resul taat was een verbluffende setwinst. In de tweede set kregen de dames wel een terugslag na de krachtsinspanning van de eerste set. Deze set werd dan ook verloren. De derde set speelde Vero nica beter en vocht terug na een achterstand, maar moest desondanks deze set aan Sic Pugno laten. Het be gin van de vierde set gaf hetzelfde spelbeeld. Veronica kwam zelfs ver achter: 9-1. Daarna openbaarde zich de kracht van dit team, zij vochten te rug tot 13-13. Het wasjammerdat deze set toch verloren ging, afwas het laat ste punt van Sic Pugno aanvechtbaar. De scheidsrechter gaf later toe dit ver keerd beoordeeld te hebben, maar de wedstrijd was gespeeld. Lenny Clij- sters raakte nog geblesseerd. Verdere speelsters waren Ria de Rijke. Mariel- la van Schilt, Karina Stoel en invalster vit het tweede team Johanneke Brooymans en als goede set-uppers Renée van Brakel en Betsy Gaakeer. Meilust 2-Amigos 2, 1-2 De Amigos dames moesten eerst op dreef komen, waardoor de eerste set verloren ging. In de 2e set ging de strijd eerst gelijk op, maar door zeer goede aanvallen en smashes kwam Amigos al snel op voorsprong. De derde set gaf hetzelfde spelbeeld te zien. Oplettend en vechtend bereikte men de overwin ning. Veronica D2 - Diomedon Veronica D2 speelde in Steenbergen tegen het hooggeklasseerde Diomedon 1. De wedstrijd begon slecht en de dames raakten met 6-0 achter, toch wisten zij door hun inzet terug te komen. Set stand 13-15. In de tweede zet zakte het peil van Veronica zodanig dat het een overwinning werd wederom voor Diomedon. Gebrek aan concentratie en hierdoor misverstanden onderling leek de oorzaak. Nadat aanvoerster Rina Lindhout haar speelsters hartig had toegesproken, ging men goed van start in de 3de set. Veronica raakte voor met 14-6 maar wist echter het laatste puntje niet binnen te halen. De dames van Diomedon profiteerden hiervan en kwamen terug tot 14-15. De spanning steeg, de service ging over en weer. Totdat Veronica toesloeg en won met 17-15. In de laatste set werd er aan weers kanten wat slordig gespeeld en de ver moeidheid ging parten spelen (het was 'inmiddels 23.20), dit resulteerde in een overwinning voor Diomedon 15-12. VERONICA HEREN I GRIJPT OP NIEUW NAAST DE WINST Het eerste herenteam van Veronica '74 uit Sint-Maartensdijk trad j.l. zaterdag in sporthal "De Vijfsprong" in Rucp- hen aan tegen het nog ongeslagen team van RoWi uit Etten-Leur. Het werd een wedstrijd waarin beide ploegen niet in staat bleken om een opgebouwde voorsprong van soms wel vijf of zes punten vast le houden. In de eerste set ging de wedstrijd gelijk op, totdat RoWi kans zag via 12-9 en 13-10 de beste uitgangspositie te creëren. Goed serveren van met name Co Heijnen en een aantal bekeken aan- valsakties van André van Damme en Perry Bakx deden de balans alsnog in Smerdieks voordeel doorslaan: 13-15 setwinst. Veronica rook zijn kans en ging voortvarend te werk. Een goede pass lag aan de basis van een reeks goede set-ups van de beide spelverdelers Dik Bentschap Knook en Timo Bocxe. In die fase van de strijd kon ook Ko Drogendijk zich wat uidelijker mani festeren. Met een stand van 4-9 op het bord leek Veronica direkt af te steve nen op een tweede seloverwinning. Zoals ook de twee voorafgaande wed strijden het geval bleek konden de Veronica mannen de mentale druk om het karwei te klaren niet aan en moest de set alsnog met 15-10 uit handen worden gegeven. De neergaande lijn zette zich in de derde set voort. RoWi kon op simpele wijze, zonder specta culair volleybal, een ruime voorsprong opbouwen. Enkele time-öuts waren nodig om Veronica weer op het goede spoor te zetten. Rondom het dertiende punt van RoWi konden de Smerdie kenaars langszij komen. Vanaf dat moment ontspon zich een strijd met wisselende kansen die uiteindelijk met 15-17 in Zeeuws voordeel kon worden beslecht. In de laatste set opnieuw voorsprong voor Veronica en wel 5-10. Op kin derlijk eenvoudige wijze door middel van 5 achtereenvolgende tactische ballen kreeg RoWi weer aansluiting en werd de aanvankelijke achterstand omgebogen in een 13-10 voorsprong. Veronica leek geslagen maar maakte dankbaar gebruik van het op dat mo ment te onstuimige aanvalsspel van de Ettenaren. Men kwam opnieuw in de wedstrijd via 13-13 en 14-14. Nieuwe kansen deden zich voor, edoch het doek viel bij 17-15 voor Rowi. Voor de derde achtereenvolgende maal speel de Veronica gelijk en werd de winst uit handen gegeven. Veronica Heren 1 is zaterdag vrij maar speelt op 10 de cember a.s. om 15.00 uur een thuis wedstrijd in .Haestinge" tegen Zebra's uit Oudenbosch. De toegang is zoals altijd gratis.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 13