Atletiek Bekerzege Noad Beslissing na rust in derby Tholense Boys 2 -WHS 2(0-3) Oefenvoetbal Zaalvoetbal Jeroense 7e Brabants elftal 23 nov. in Oud-Vossemeer KAA BEE Donderdag 17 november 1983 EENDRACHTBODE 19 VOETBAL PROGRAMMA VOETBAU UIT SLAGEN Voor de doelpunten in de streekderby tussen de Thoolse en Sint Annalandse reserves moest tot na de thee worden gewacht en ook toen bleven de goals beperkt tot eenzijdigheid. De gasten zochten met een 0-3 winst de kleedkamer op. KNVB voetbal Glorie voorbij Verzwakking Bewegelijk Aid. voetbal Lichtpuntjes Thol. Boys 3 Stavenisse 3e Noad won zaterdag een bekerwedstrijd tegen FSV, bekerwinnaar van vorig jaar, met 2-0. Vier weken geleden speelden de Fliplanders voor de competitie tegen deze ploeg en wonnen toen met 5-0. FSV was dus gewaarschuwd, wat merkbaar was aan hun voor zichtige spel. Noad in de aanval Pech in verlenging nekt Stavenisse Noad 2 in subtop WHS 5 won van BVVB Overtuigend Smerdiek Smerdiek 2 deelde SPS in vorm Vosmeer won royaal Pechvol Smerdiek 4 Winst Smerdiek dames Gelijkspel Vosmeer 2 Vosmeer 3 brandde los BOEKEN? Bellen! 01665-2375 Verlies Vosmeer 4 Pover resultaat Vosmeer 5 Vosmeer dames gaven reserve-bank kans X Zaterdag 19 nov uur WHS-Good Luck(Ginneke) 14.30 Wemeldinge-Thol.B.(Roegiest) 14.30 SPS-Meeuwen(Hendrickx) 14.30 Smerdiek 1-Alliance l(za,oefen) 14.30 Thol.B. 2-Seolto 2(v. Belzen) 14.30 Stavenisse 2-Smerdiek 3 14.30 Smerdiek 2-Meeuwen 3(Vught) 14.30 Smerdiek 4-WHS 5 12.30 Dinteloord-WHS 2(Verhoeks) 12.30 Smerdiek dames-Wemeldinge 11.00 Donderdag 17 nov uur Vosmeer 5-Wemeldinge 5 19.30 Zaterdag 19 nov uur Noad-DSE(v. Ham) 14.30 BVVB 2-Noad 2(v. Ooft) 12.30 Noad 3-BVVB 3(Taks) 12.30 Zondag 20 nov uur SAB-Vosmeer 14.30 SC Gastel 3-Vosmeer 2 12.00 Vosmeer 3-MOC 7 14.30 FC Bergen 5-Vosmeer4 14.30 Vosmeer 5-Halsteren 9 12.00 Vosmeer d.-Marjola Girls 2 10.00 Maandag 21 nov uur Mvl: zvv Eendr. Boys-Caraco Boys 22.00 Vijfspr: zvv Tijo Boys-Vosmeer 3 20.45 K'buis: zvv West-Brabant-Zeeland 21.15 Dinsdag 22 nov uur Mvl: zvv Meilust-Vosmeer 20.00 Mvl: zvv Vosmeer 2-Cromwiel 3 21.00 Woensdag 23 nov uur Vosmeer-zat. elft. N.Brab. 19.30 Res. 3e kl. A: Thol. Boys 2-WHS 2 3-0, Bruse Boys 2-Wemeldinge 2 1-1, Seol- to 2-Kloetinge 2 2-3. Ie kk res: Thol. Boys 3-HNC 2 1-1 4e kl. res. A: WHS 5-BVVB 3 3-1, Smerdiek 4-VVC 5 0-3. Jeugd: Thol. Boys Al-MOC Al 5-0, MOC Cl-Thol. Boys Cl 1-1, Thol. Boys C2-Steenbergen C2 4-0, Cluzona Dl-Thol. Boys Dl 0-4, Thol. Boys D2-Vosmeer D2 1-1, Thol. Boys D3- MOC D4 8-0, Thol. Boys El-Nw Borgvliet El 1-1, Nw. Borgvliet E2- Thol. Boys E2 3-0, Steenbergen Fl- Thol. Boys F1 0-7, Thol. Boys F2-Me- to F2 1-0 Steenbergen Al-WHS Al 11-3, WC Bl-WHS BI 4-4, Dosko B2-WHS B2 0-3, WHS Dl-MOC Dl 5-4, NVS D2- WHS D2 0-3, WC El-WHS El 0-0, Vosmeer Fl-WHS F1 8-2, WHS F2- Dosko F2 1-2. Smerdiek Al-Nw Borgvliet 1-0, NVS BI-Smerdiek BI 3-1, Smerdiek B2- METO B2 4-1, SPS Cl-Smerdiek Cl 10-0 Vosmeer A-Dosko A 1-1, Rimboe B- Vosmeer B 0-5, Vosmeer C-NVS C 1-4, Vosmeer E-Smerdiek E 1-0 Het Zeeuwse team speelt a.s. maandag 21 november een wedstrijd tegen het West Brabantse team in sporthal 'De Kannebuis' aan de Poelekes te Hal steren. In het West Brabantse team komen de volgende spelers uit: Huub Suijkerbuijk, Conny Verhoef, Toon Lauwen, Commer Verwijs, Fred Swaanen, Piet Rokven, John Schuur- biers en Corné van Dort. Het damesteam van s.v. l'Esperance uit St. Annaland heeft zaterdag een tournooi in Gageldonk te Bergen op Zoom gewonnen. Er deden 8 ploegen mee, verdeeld over twee poules. De eerste wedstrijd tegen Kannebuis werd een 2-0 overwinning door doelpunten van Marrie Quist en Anja Leinse. Er werd goed samengespeeld, zonder al te veel problemen met de tegenstander. De tweede wedstrijd was een stuk moeilijker omdat de Molly Dots ster ker tegenspel leverden. Anja Leinse bracht vreugde met een mooi doel punt, maar dat was van korte duur. Een misverstand tussen Jeannet van Beveren en haar keepster Helmya Schot leverde de gelijkmaker op. Tot twee keer toe voorkwam de lat de l'Esperancc-overwinning: het bleef 1-1. De derde wedstrijd tegen WC was beslissend voor de finaleplaats. Marrie Quist zorgde direct na de aftrap met een goed ingeschoten bal voor 1-0. Lianne Kodde, Maja Leinse en Jean net van Beveren hadden in de verde diging weinig problemen met hun tegenstanders. In de finale tegen de familie Geertse begon l'Esperance nerveus, maar met goed samenspel kwam de overwinning tot stand via een doelpunt van Hanna Moerland. Zij zorgde er ook voor, dat de penaltybokaal meeging naar St.Annaland. Ze benutte de beslissen de strafschop in het duel met haar tegenspeelster van de Molly Dots. De ze twee overwinningen waren een aardig succes voor Jeannet van Beve ren, Lianne Kodde, Marrie Quist, Hanna Moerland, Helmya Schot, Ma- ja en Anja Leinse. De Caracoboys hebben zondag in een niet al te beste wedstrijd de Thoolse fam. Bout met 15-5 verstagen. Binnen 10 min. stonden de Smerdiekenaars al met 4-0 voor. De animo ging eraf met veel persoonlijke duels, wat in de zaal niet bevorderlijk is. De verdediging werd verwaarloosd, maar gelukkig had Jan Guiljam weer een van zijn beste dagen, zodat de ruststand 8-0 was. In de tweede helft hetzelfde spel- beeld zodat scheidsrechter J. van Houdt zich liet vervangen door Van Ast. Doelman Guiljam wilde hiervan profiteren, maar hij werd telkens te ruggefloten wegens praten. Kees Zwagemaker was weer van de partij, maar moest tien minuten voor het einde uitvallen. Perry Opree blonk uit. Caraco zal toch uit een ander vaatje moeten tappen als ze maandag tegen de Eendrachtruiters spelen. Guiljam ging nog meevoetballen en dat kostte 2 doelpunten, 't Werd 15-5 met goals van Jan de Viet 5, Perry Opree 4, Wim Vroegop 3, Jaap Moerland 2 en Jan Guiljam 1. Rinus Jeroense bevestigde zijn stijgen de vorm met een 7e prijs in de Thor- cross te Roosendaal. Hij liep 23.20 min over de 7700 m, 1.15 min. langzamer dan winnaar Johan Vermeulen uit Middelburg. Jeroense liet zijn clubge noot Minus Schoonen opnieuw ver achter zich: hij werd 13e op 48 sec. van Jeroense. Een overigens weinig spannende ontmoeting met ook maar zelden hoogtepunten. De groen-witten hadden wat meer inhoud, maar konden dat voor de thee nauwe lijks openbaren door de ietwat angstige terughoudendheid waar mee werd gevoetbald. De thuis club wilde er in elk geval voor werken de nederlaag te beperken dan wel nog een puntje uit het vuur te slepen. Dat dit niet lukte, lag zeker niet aan de beste speler binnen de lijnen. Jan de Bruin, of aan Doelman Ben van den Aars- sen. In de eerste helft gebeurde er in feite maar weinig. In de aan- valslinie van WHS was Nico Hage nog niet zo op dreef en bij de Thoolse formatie speelde na een lange blessuretijd Andries Lin- denberg weliswaar voor de tweede wedstrijd mee, maar hij was op het middenveld geposteerd en daar kwam zijn snelheid ook niet zo uit de verf. Ook de WHS kan sen bleven beperkt, al kwam dan Jo Ridderhof een keer geheel al leen voor dé Thoolse sluitpost, maar hij zag daarbij kans nog ver naast te schieten. ontbrak evenwel in de Thoolse aanvalslinie. Het Thoolse vonnis werd voltrokken, toen Nico Hage opnieuw poogde te soleren, maar werd neergelegd binnen de lijnen. Dat gebeurde niet onfatsoenlijk, maar in dat gebied rest een scheidsrechter niet zoveel anders, dan de fluit in werking brengen. Bram Rijnberg benutte onberis pelijk en met de 0-2 achterstand stond de thuisclub voor een on mogelijke taak. Toch kwam er nog een spetter van Jan de Bruin, die alle talenten vergde van de WHS keeper. Een kwartiertje voor tijd werd op rechts Kees Westdorp op de rand gevloerd en bij die vrije trap stap te Nico Hage handig over het leer, waarna Bram Rijnberg in de kruising knalde en Ben van Aars- sen opnieuw machteloos was. Han Vroegop had inmiddels voor blessure het veld moeten ruimen bij WHS. De spanning was er uit en dat Jo Ridderhof het in de laatste minuut opnieuw presteer de om voor het open Thoolse huis te falen was voor de uitslag van geen betekenis. Voor Tholense Boys zal het toch een moeilijke zaak worden in dit seizoen, zeker als men door blessures in het eer ste elftal ook nog spelers als een Lindenberg en/of Jan de Bruin voor de topselectié moet afstaan. De glorie, die de Thoolse reserves eens ken merkten, waardoor ze zelfs als enig streekteam nog een klas hoger voetbalden, is er nu niet bij. Kloetinge II 962 11428-13 Serooskerke II 9 6 1 2 13 22-12 Meeuwen III 9 5 3 1 13 13- 9 Bruse B. II 95 2 2 12 20-13 WHS II 94 3 2 1122-16 Seolto II 9 24 3 8 13-14 Klundert II 93 24 8 17-22 Dinteloord II 9 2 3 4 7 12-22 Wemeldinge II 9 144 6 16-17 Nieuwdorp II 9 2 2 5 6 16-20 Smerdiek II 9 1 3 5 5 7-17 Tholense B. II 9 13 5 5 10-21 In die eerste helft kon bij Tholen se Boys de eigenlijk geblesseerde Wilsing als laatste man nog wel voor de nodige rust zorgen in de laatste linie, maar hij moest zich tijdens de pauze toch laten ver vangen en dat betekende voor de thuisclub toch een verzwakking. Aan de andere kant ontbrak de technische bekwame Theo Moer land, die als trainer zijn elftal in een bekerronde moest begeleiden. Sander Goedegebuure moest hem als laatste man vervangen en deed betrouwbaar werk. Nog in die eerste helft kopte de naar voren meegekomen verdediger Tinus Suurland net over de Thoolse lat. Andere wapenfeiten deden zich niet voor, al had WHS doelman Theo den Engelsman het dan iets gemakkelijker dan zijn collega aan de overzijde. Toch helde ook in de periode de balans over naar een wat sterkere groen witte for matie, maar de thuisclub wist er toch de grendel in de eerste helft op te houden. Het meeste werk werd nog verzet door de arbiter, want die hanteerde de fluit bij het leven om alles binnen de perken te houden. Dat bleef het ook wel op een enkele uitzondering na. In dat opzicht had men elkaar niet zo veel te verwijten. In de tweede helft een vooral be weeglijker Nico Hage en daardoor meer WHS gevaar. Hij opende dan ook na een tiental minuten de score na in een solo twee verdedi gers op het verkeerde been te hebben gezet en met een laag schot ver buiten doelmans bereik het net te vinden: 0-1. Jan de Bruin en de zijnen poogden terug te slaan en met Lindenberg op de rechtervleugel was er ook Thools gevaar. Lindenberg opereerde evenwel nog wat voorzichtig na een zo lange rusttijd en daardoor kon zijn tegenstander Tinus Suurland meestal tijdig ingrijpen. De meest aangespeelde, ook meest vrijlopende speler bij de Tholenaren was Jan de Bruin. Hij zorgde ook voor een goede verde ling, zij het dat Lindenberg wat minder werd bediend dan in de linkervleugel. Verrassend gevaar Het Brabants zaterdagteam gaat op woensdag 23 november vanaf 19.30 uur een oefenwedstrijd spelen in en tegen v.v. "Vosmeer". Aan het Brabants elftal zijn in vergelijking met het vorig seizoen 7 nieuwe spelers toegevoegd, waaronder 2 van Alliance uit Roosendaal 1, van D.V.O., 1 van The Gunners, 1 van Seolto en 2 van Rust Roest uit Eindhoven. Bovendien spe len in de selectie mee Joop Quist en Bram Kot van Noad Sint Philipsland. Coach is Rinus Hamer uit Breda en verzorger J. Theunisse uit Lage Zwaluwe. Uiteraard zal, Vosmeer pogen de sterkste formatie binnen de lijnen te krijgen. De thuiswedstrijd Tholense Boys 3-HNC 2 eindigde in een 1-1 ge lijkspel. Tholen was goed op dreef en ging doorlopend in de aanval. Desondanks keek men in de rust, vooral door enkele foutjes in de verdediging, tegen een 0-1 achterstand aan. Na de thee gingen de Boys er nog feller tegenaan, wat uiteindelijk resulteerde in een doelpunt. Door goed stoorwerk van Leen Otte- vanger maakte een HNC-er een eigen doelpunt. 1-1. Hierna kreeg de thuisclub de beste mogelijkhe den. Cor Prince kreeg nog een mooie kans toen hij oog in oog met de keeper kwam te staan. De bal ging echter hoog over. Toch een punt voor Tholen terwijl de overwinning niet ver van de ploeg verwijderd was. Aan het eind van de competitie promoveert de kampioen naar de KNVB, de nummers laatst en voorlaatst degraderen naar de 2e klasse reserve. Bijna halverwege de competitie staat Stavenisse op een goede derde plaats met 10 punten uit 8 wedstrijden, maar de midden moot is groot, zodat SCS gemak kelijk stuivertje kan wisselen. Met 11 tegengoals behoort de verdedi ging echter tot de beste van de 2e klas, terwijl de aanval met 17 doelpunten ook een goed figuur slaat. Om voor promotie in aan merking te komen, moet er echter een schepje bovenop. Alleen de nummer 1 promoveert direct, ter- De gasten probeerden het op de counter en dat had in de 4e mi nuut bijna succes, maar keeper Wim Ligtendag kon, zij het met moeite, redden. Hierna ging de wedstrijd op en neer. Ongeveer een kwartier voor rust ving Reini Reijngoudt na een voorzet de bal buiten de 16 meter op, passeerde twee man en scoorde fraai, 1-0. Na de thee kwam Jos van Splunter in het veld voor Arno Dieleman. Noad ging in de aanval wat kan sen opleverde vooro.a. Bram Kot, maar hij schoot echter twee keer net naast. Na een kwartier trok Noad na een uitval van FSV net buiten de 16 meter aan de rem. De vrije trap werd echter door doel man Ligtendag bekwaam tot stil stand gebracht. Vijf minuten voor tijd kwam Bram Kot alleen voor de keeper, passeerde hem en scoorde 2-0. Een overwinning voor Noad, wat zeker als een steuntje in de rug beschouwd mag worden Stavenisse is uitgebekerd na een 2-4 nederlaag tegen WC. De gasten begonnen feller dan Sta venisse, wat hun na ongeveer een kwartier op voorsprong bracht, toen Rien Smits met een hard schot werd verslagen. Na dit doelpunt werd Stavenisse wakker geschud en probeerde men wat terug te doen. Men kwam op ge lijke hoogte toen een uittrap door Nico Nooij meteen werd terug gespeeld naar Paul Oostdijk. Op zijn beurt trok deze weer voor op Nico Nooij, die 1-1 scoorde. Een prachtig doelpunt. Stavenisse ging steeds sterker voetballen en voor rust kwam men op voorsprong toen de VVC-keeper de bal losliet en Jaap Hoek, die goed was door gelopen, van dichtbij inschoot. Na ae thee probeerde Stavenisse de voorsprong te behouden, maar na ongeveer 10 minuten kwam de stand weer gelijk. Een hard schot verdween achter keeper Smits in het doel. Tot het einde van de wedstrijd waren er hierna weinig kansen voor beide elftallen. Na 90 minuten kwamen er dan ook ver lengingen. In de eerste verlenging kwam Stavenisse op achterstand toen een schot van zo'n 25 meter onhoudbaar was voor keeper Smits, 2-3. Kort hierop werd het 2-4. In de tweede verlenging wer den er geen doelpunten meer ge maakt, zodat Stavenisse het on derspit moest delven en WC ver der bekert. wijl de drie periodekampioenen in een halve competitie om een tweede bevordering kampen. Voor degradatie komt dit Stave nisse niet in aanmerking. Er dui kelt naar 1 ploeg, waarvoor WSC en BVVB in aanmerking komen. 2e klasse standaard Ï.The Gunners 9 13 21-9 2. V.V.R. 8 1120-13 3. S.C. Stavenisse 8 10 17-11 4. Vrederust 8 10 16-11 5. Terheyden 8 10 18-17 6. Chryslandia 8 9 15-11 7. F.C. Wandelbos 8 8 I5-J3 8.D.V.O.'60 8 8 13-17 9.Beek Vooruit 8 7 11-18 10. B.V.V.B.'63 8 2 6-19 11.W.S.C. 9 2 6-21 De streekclubs in de 3e klasse re serve doen 't nogal wisselvallig. Noad 2 behoort tot de subtop met 13 punten uit 9 wedstrijden en Stavenisse 2 doet het eveneens goed met 12 uit 9. Er promoveert maar 1 elftal, zodat de Fliplanders en Stavenissenaren nog wel een stapje meer moeten doen. Smerdiek 3 heeft teveel lekken in de verdediging met 24 tegengoals in 9 wedstrijden. De blauw-zwar- ten staan op de 8e plaats met 6 punten. Een slecht seizoen toe nu toe heb ben WHS 4 met 3 uit 9 en Tho lense Boys 4 met 2 uit 9. De laatste ploeg heeft een record aantal van 45 tegengoals. Er degradeert maar 1 ploeg en volgens de huidige stand is dat een Thools gevecht. 3e klasse reserve 1. Vrederust 2 9 16 36-10 2. Kogelvangers 3 9 14 32-12 3. N.O.A.D. '67 2 9 13 16-11 4. S.C. Stavenisse 2 9 12 20-13 5. B.V.V.B.'63 2 9 10 33-23 6. Chrislandia 3 9 10 18-18 7. V.V.C. '68 2 9 )en9 13- 9 8. Smerdiek 3 9 6 14-24 9. V.V.C.'68 3 9 6 17-27 10. D.V.O.'60 3 9 5 15-28 11. W.H.S.4 9 3 14-16 12. Tholense Boys 4 9 2 8-45 Zelfs dit mooie voetbalseizoen was er nog een zaterdag bij dat een wedstrijd voor plensbuien moest worden gestaakt. Daarom werd de toen voortijds afgebroken ontmoeting tussen WHS 5 en BVVB 3 zaterdag herhaald. In de Groen witte gelederen miste men de sluitpost Rien den Engelsman Jzn, die door blessure aan de kant moest blijven. Henk Dijkema sr. verving hem op die plaats en de WHS linies rukte al bij de start ver op, waardoor het gevaar van een Bruijnzeel-counter aanwezig was. Dat kwam de thuisclub in die be ginfase zelfs op achterstand te staan, 0-1. Nog voor rust kwam de thuisclub terug, toen een Bruijn- zeel speler op zijn doelman terug speelde, waardoor de opgerukte en zich tussen die twee bevinden de Henk Dijkema geen buitenspel kon staan en dan ook rustig kon intikken: 1-1. In de tweede helft was een combinatie tussen Dijke ma en invaller Jan den Engels man, voldoende om laatstge noemde de schietkans te biedenr 2-1. De eindstand werd bereikt toen Paul v.d. Repe al storende het leer te pakken kreeg, soleerde tot op de 16 meter en van daar de kruising trof: 3-1. WHS 5 doet het goed in de com petitie. Met 11 punten uit 7 wed strijden wordt de ranglijst aange voerd en de 9 tegengoals wijzen op een betrouwbare verdediging. De aanval zou nog beter kunnen dap 18 doelpunten, want WC 5 is nog een geduchte concurrent voor de titel. Smerdiek 5 is goede derde, ge- Smerdiek versloeg zaterdagmid dag in een oefenduel zondag vierde klasser Oudemolen met 3-0. De tamelijk aanvallende Bra bantse ploeg beschikte over een slechte achterhoede. De onzekere defensie van Oudemolen werd in Sint Maartensdijk driemaal ver diend doorboord. Bij Smerdiek ontbrak Wim Vroegop jr. (werk). De beweeglijke thuisploeg legde mooie combinaties op de mat. Er waren hoofdrollen weggelegd voor Wim Vroegop sr. en Rien Vroegop. Ab Poot, die een goede partij voetbal speelde, scoorde voor Smerdiek het eerste doel punt. Hij speelde zich vrij en knalde het leer hard de kruising in, 1-0. Smerdiek bleef aanvallen. Wim Scherpenisse ondernam een solo-actie, passeerde daarbij drie spelers en legde de bal terug op Jan de Viet, die slechts enkele centimeters naast schoot. Rien Vroegop zag in Scherpenisse's actie een goed voorbeeld en stormde ook door de Oudemo len-verdediging. Wim Vroegop sr. stond alleen voor de doelman in afwachting van Rien's voorzet, maar die werd onderuit gehaald. Smerdiek hield er niets meer aan over. In de 40e minuut schoot Addie Stoutjesdijk na een voorzet van de mee naar voren gekomen Addie de Jonge rakelings voor langs. Tijdens de rust maakte Wim Scherpenisse plaats voor Piet Pol derman voorhoedespeler van het tweede. Piet posteerde zich op de rechtsbuitenplaats en Rien Vroe gop deed een stapje terug door te verhuizen naar het middenveld. Oudemolen startte de tweede helft sterk, maar benutte geen kansen. Vooral de goede vorm van doelman Kees Lindhout droeg daaraan bij. Een één-twee combinatie tussen Wim Vroegop sr. en Rien Vroegop resulteerde in 2-0. Rien gaf vanaf de achterlijn voor en Wim maakte het karwei af. Een bijna identieke situatie, nu met Wim Vroegop sr. en Addie Stoutjesdijk, leidde niet tot een doelpunt: de bal sprong van Wim's voet. Smerdiek kreeg nog een kwartier de duimschroeven aangedraaid. Toch ontworstelde de ploeg van Chiel van de Mee berg zich aan de Brabantse macht: Rien Vroegop bediende Addie Stoutjesdijk. De bal kwam ver volgens bij Piet Polderman, die Smerdiek aan een verdiende 3-0 overwinning hielp. De laatste tien minuten werden zonder proble men afgewerkt. lie Smerdiekse reserves kwamen "zilterdagmiddag in een vriend schappelijk duel tegen Kogelvan gers 2 in Willemstad goed terug van een 1-0 achterstand. De man nen van Cor van den Hoek gingen zelfs nog met 2-1 aan de leiding, maar in de laatste minuut moest toch met een 2-2 gelijkspel ge noegen genomen worden. In de eerste helft van iets sterkere thuisploeg, die in de reserve 2e klasse van het zondagvoetbal uit komt. Een klasse hoger dan Smerdiek. De gasten traden aan zonder de grieperige Piet Bazen en Piet Polderman, die een ver dienstelijke wedstrijd bij het eer ste speelde. Als reserves gingen Ton van der Spiegel en Kees Koopman mee. Vlak voor de thee kwam Kogelvangers op 1-0, toen Jan Guiljam een boogbal van twintig meter verkeerd beoor deelde. Leo Stultiëns verliet de ploeg na de thee voor Van der Spiegel. Jos Leemreijze veranderde van mid denvelder in voorslopper. Smer diek won aan kracht. Vooral Perry Opree was daar een goed voor beeld van. Hij stevende alleen op het Brabantse doel af, waar Wim Westerhuis klaar stond om af te maken. Tot ieders verrassing schoot Perry zelf, 1-1. Kees Koopman kwam binnen de lijnen voor Martin van Houdt. Perry Opree omspeelde een verdediger en haalde net binnen de lijnen van het 16 metergebied hard uit, 1-2. In de laatste minuut bracht Jan Guiljam nog stompend redding, maar het leer kwam precies te recht op de slof van een Braban der en enkele seconden later was de gelijkmaker een feit: 2-2. Een juiste weergave van een goede Brabantse eerste en een Zeeuwse tweede helft. In deze sportieve wedstrijd was er één minpuntje? Hans Lindhout was iets te driftig toen een tegenstander een over treding tegen hem beging: scheidsrechter Van der Ham was tijdig ter plaatse om het brandje te blussen. De oefenwedstrijd SPS-Tholense Boys eindigde in een 4-1 over winning voor de thuisclub. Het eerste punt viel al in het begin van de wedstrijd aan SPS-zijde door een eigen doelpunt van de Thole naren na een voorzet van Vane, 1-0. Enkele minuten later na goed voorbereidend werk van Van As kon Rien Schipper 2-0 aanteke nen. Voor rust werd het nog 3-0, doordat na een voorzet van Schipper, Vane helemaal vrij kwam te staan en de bal moeite loos in de touwen tikte. Tholen kwam er niet aan te pas. In de tweede helft was het meteen weer raak en stevende SPS op 4-0 af, toen Vane de keeper omspeel de en scoorde. Hierna was het lot de gasten even gunstig gezind en na loslaten van doelman Hans Hartog werd het 4-1. SPS was duidelijk in vorm tegen een wei nig overtuigend Tholense Boys. Het eerste elftal van Vosmeer won zaterdagmiddag thuis een oefen wedstrijd tegen FC Bergen met 4-1. Het was geen hoogstaande wedstrijd, maar men speelde on der leiding van Kees Bolier wel sportief. Vosmeer was overwe gend aanvallender ingesteld dan de bezoekers en drukte dit in de eerste helft uit in een doelpunt van Henk Potappel die goed doorging op een dieplepass van Leo Havermans en met een lob de Bergse doelman passeerde, 1-0. Na rust leek aanvoerder Leo Ha vermans op weg naar 2-0 toen hij een dreigende buitenspelsituatie handig uitbuitte door alleen achter zijn eigen pass aan te gaan. maar de Bergse keeper speelde goed mee en kon door ver uitlo pen het gevaar bezweren. Na een kwartier spelen werd het toch 2-0 doordat Adrie Capelle attent rea geerde op een foutieve terug speelbal en na de keeper om speeld te hebben kon hij gemak kelijk intikken. Vijf minuten later werd het 3-0. Fred Hommel stuurde Adrie Capelle opnieuw de diepte in. met een mooie schijn beweging omspeelde hij de keeper opnieuw en schoot raak. Een kwartier voor tijd kwam FC Bergen op 3-1 toen men een aan val over rechts doeltreffend af rondde. Fred Hommel ging echter volgd door SPS 4 en 3. De laatste twee elftallen trekken broederlijk op met eenzelfde aantal doelpun ten, maar de keeper van het 3e elftal moest 1 tegengoal meer toe staan. Noad 3 doet het niet zo goed als de hogere Fliplandse elftallen, maar Smerdiek 4 en Stavenisse 3 zouden zelfs voor degradatie in aanmerking komen. Die terug gang hoeven ze echter niet te ma ken. want in deze recreatieklasse is er geen degradatie. 4e klasse reserve A L W.H.S. 5 7 11 18- 9 2. V.V.C.'68 5 6 10 21-6 3. Smerdiek 5 7 10 15-10 4. S.P.S.4 7 9 22-13 5. S.P.S. 3 7 9 22-14 6. N.O.A.D.'67 3 7 6 16-12 7. B.V.V.B.'63 3 6 4 7-20 8. F.C. Bergen 2 7 4 7-14 9. Smerdiek 4 6 3 15-22 10. S.C. Stavenisse 3 8 2 10-33 Smerdiek 4 moest zaterdagmid dag op eigen veld alleen maar in cijfers de meerdere kennen in ■WC 5. De gasten wonnen met 3-0, maar gaven er niet echt met glanzend voetbal blijk van dat ze de ranglijst van de reserve vierde klasse van het afdelingsvoetbal aanvoeren. Voor de thuisclub had er gemakkelijk een gelijkspel in gezeten, maar de voorhoede van Henk van Houte's ploeg faalde in alle opzichten. De eerste helft ging gelijk op. Het merendeel van de kansen was voor Smerdiek. Na 25 minuten opende WC de score met een zuiver buitenspeldoel- punt. maar omdat de Smerdiekse vlagger zijn stok niet in de lucht stak, was er bij scheidsrechter Valkenburg geen reden om die treffer af te keuren. Piet Henskens scoorde vijf minuten later bijna de gelijkmaker, maar zijn lob over de doelman ging centimeters naast. Ruststand 0-1. In de tweede helft werd Piet de Jonge vervangen door Jaap op den Brouw van het vijfde, dat zaterdag een vrije dag had. Meteen na de Smerdiekse aftrap trok Piet Henskens het leer haarscherp voor het Brabantse doel, maar drie aanvallers van de thuisclub blunderden toen ze het leer aan hun neus voorbij lieten gaan in plaats van simpel in te tikken. Smerdiek bleef kansen missen. Een Smerdiekse verdedi- gingsfout leidde tot 0-2 en tien minuten daarop was doelman Adrie de Viet kansloos bij een schot van 16 meter. De thuisclub in het algemeen en Cor Boom in het bijzonder bleef missen. Voor leider Henk van Houte was het dan ook een zeer moeilijk te slik ken en geflatteerd verlies. De dames van Smerdiek pakten zaterdag in Waarde een 1-0 over winning bij de gelijknamige ploeg. De goede moed werd wat ingeperkt door de zeer slechte ontvangst en een niet veel betere accommodatie. Desondanks bleef er bij Smerdiek genoeg motivatie over om het treffen op Beveland tot een goed einde te brengen. De ploeg van leider Lindhout pakte meteen de aanvalsdraad op en Waarde ging met de rug tegen de muur. De doelvrouwe van de thuisclub hield het hoofd koel. Smerdiek slaagde er voor de thee niet in om haar'te passeren. In de rust werd besloten er nog een schepje bovenop te doen. In de tweede helft lukte dat. Trudie Stoutjesdijk brak door de Beve- landse achterhoede en in combi natie met Vrouwe Fortuna maak te ze er verdiend 0-1 van. De zege had groter moeten zijn. Toch was er voor Smerdiek de volle buit! Yerseke Kloetinge Krabbendijke Wemeldinge Kruiningen Smerdiek SVD Dreischor Waarde 980 1 16 50- 6 8 70 1 14 42- 9 8 60 2 12 26-11 7403 8 20-13 7 2 14 5 8-23 7 2 14 5 7-23 7 12 4 4 10-37 6 105 2 2-16 7 00 7 0 1-28 door op een dieptepass van Jan Burgers en verplaatste de bal naar Frans Verhees, die 4-1 aanteken de. Kort voor tijd ging Fred Hommel met een solo door de FC Bergen verdedigeing op weg naar 5-1 maar de keeper dook zijn schot ten koste van een hoekschop uit het doel, waardoor het 4-1 bleef. Aan het eind van dit competitie seizoen promoveren de kampioe nen naar de KNVB. De nummers laatst degraderen naar de tweede klasse standaard. De periode kampioen van elke klasse spelen in een halve competitie voor 1 plaats voor promotie naar de KNVB. Indien de kampioen te vens periodekampioen is dan neemt de nummer 2 van die ein- dranglijst de plaats in. Ie klasse 101 (standaard) Grenswachters 9 14 15- 2 Sprundel 10 14 14-11 Vosmeer 9 12 16-12 SVC 9 11 8-9 SC Welberg 9 9 13-12 Odio 9 9 11-11 HSC 9 8 6-7 NSV 9 7 8-10 Kaaise Boys 9 6 10-12 SAB 9 6 10-14 DSE 9 4 9-20 Voor de 2e periodetitel leidt Sprundel met 4 pnt. uit 3 wed strijden., daarna volgen Grens wachters. Vosmeer en SVC met 3 pnt. uit 2 wedstr. Vosmeer 2 speelde met 1-1 gelijk tegen Kruisland 2. De Zeeuwen openden halverwege de eerste helft de score door een doelpunt van Jos de Wit. Kort na rust kwa men de bezoekers met een prachtig doelpunt op gelijke hoogte. Het ging er in de tweede helft fel aan toe en één keer zelfs iets te fel, waardoor doelman Jac- ky Vaders in de verdrukking kwam en moest worden opgelapt. Doelpunten vielen er desondanks niet meer en het bleef 1-1. Aan het eind van het seizoen pro moveren de kampioenen naar de le klasse standaard. De nummers laatst degraderen naar de 3e klas se standaard. De periodekam pioenen spelen per klasse in een halve competitie om 1 plaats voor promotie naar de le klasse stan daard. Indien de kampioen tevens periodekampioen is dan neemt de nr. 2 van de eindranglijst de plaats in. Bij een gelijk aantal punten voor de 2e plaats in de eindrang lijst is het doelsaldo beslissend van de totale competitie. Is ook dit gelijk dan beslist het doelgemid- delde van de totale competitie. Bij een gelijk aantal punten in het periodekampioenschap beslist het doelsaldo van de betreffende pe riode. Vosmeer 2 benutte het vrije com- petitieweekeinde met een 1-3 overwinning bij FC Bergen 2. Voor rust nam Ronny Vaders een voorsprong en nadat Bergen in de tweede helft langszij kwam, zorg den Vaders en Kees Timmermans Czn voor de verdiende 1-3 over winning. 2e klasse 208 Nw. Borgvliet 2 ODIO 2 DOSKO 3 Cluzona 2 NSV 2 SC Gastel 3 Vosmeer 2 MET0 2 Schutters 2 NVS 2 RBC 3 Halsteren 3 Vosmeer 3 won, ondanks een 0-2 achterstand in de rust, met 3-2 van Roosendaal' 4. De gasten namen in de eerste helft het initiatief en gingen beter met de kansen om dan de thuisclub. Tien minuten na rust werd het 1-2, doordat de Roosendaalse doel man een schot van Frank Tim mermans niet onder controle kon krijgen en Jan Duine zo attent was om met een kopbal de achterstand te verkleinen. Een kwartier voor het einde liet Frank Timmermans met een hard afstandsschot de keeper van Roosendaal een ver geefse sprong naar de linkerbo venhoek maken. In de laatste mi nuut was er een prachtig doelpunt van Duine, die een voorzet van John Hommel vanaf de rand van het strafschopgebied ontstellend hard tussen de palen schoot. Hierdoor werd het nog een on verwachte overwinning voor Vos meer 3, 3-2. Op de ranglijst staat Vosmeer 3 op de eerste plaats, zodat men voor uitzichten heeft op promotie. De kampioenen promoveren naar de 2e klasse standaard. De perioden- kampioenen spelen per klasse in een halve competitie om 1 plaats voor promotie naar de 2e klasse standaard. Indien de kampioen tevens periodekampioen is dan neemt de nr. 2 van de eindranglijst de plaats in. Bij een gelijk aantal punten voor de 2e plaats in de eindranglijst is het doelsaldo be slissend van de totale competitie. Is ook dit gelijk dan beslist het doelgemiddelde van de totale competitie. Bij een gelijk aantal punten in het periodekampioen- schap beslist het doelsaldo van de betreffende periode. Is ook dit gelijk dan beslist het doelgemid delde. 3e klasse 310 Vosmeer 3 10 17 39-15 DOSKO 6 10 16 35-18 MOC 7 10 13 30-13 BSC 8 10 12 35-32 Cluzona 5 10 1122-22 NVS 3 10 10 23-18 Lepelstr. Boys 2 10 9 26-24 METO4 10 9 27-26 MOC 8 10 8 26-29 FC Bergen 4 10 7 16-34 RBC 5 9 4 18-32 BSC 7 9 2 14-18 Heijboer met veel in voorraad 10 18 21- 4 10 1521-12 10 13 20-10 10 12 17-10 10 12 17-14 9 9 11-9 8 12-13 8 20-27 8 15-22 7 8-14 6 8-17 2 7-25 10 10 10 10 9 10 Advertentie IM Vosmeer 4 liep een 6-4 nederlaag Op in de vriendschappelijke uit wedstrijd tegen Roosendaal 5. Het begin en het einde was voor Vos meer maar daar tussenin heerste Roosendaal. Door doelpunten van Gerrie Schot en Kees Gouds waard kwartten de gasten al snel met 0-2 voor te staan. Roosendaal deed er echter een schepje boven op en voor rust hadden de Bra banders zich d.m.v. 3 goals al van een voorsprong verzekerd. In de tweede helft voerde Roos endaal de 'score gestadig op en binnen 20 minuten had men nog 3 doelpunten gemaakt. Het leek een afslachting voor Vosmeer te wor den, maar de Zeeuwen herstelden zich nog enigszins en door goals van Kees Potappel en Gerrie Schot werd de nederlaag tot 6-4 beperkt. 4e klasse 401 FC Bergen 5 Nw. Borgvliet 3 MOC 9 Vosmeer 4 SC Welberg 3 WW 2 Halsteren 6 Steenbergen 5 ODIO 5 Lepelstr. Boys 3 DOSKO7 HSC 3 10 18 50-13 10 16 39-16 10 14 36-17 10 1433-17 10 12 28-21 9 II 24-21 10 1022-19 10 6 17-29 10 6 22-40 10 5 12-26 9 3 6-35 10 3 7-42 Vosmeer 5 keerde met een 5-1 nederlaag huiswaarts na een oe fenduel met Roosendaal 6. De Vossemeerders verschoten al hun kruit al in het begin van de wed strijd teen Frans Jansen na tien minuten met een harde schuiver de score opende. Het antwoord van de Roosendalers liet niet lang op zich wachten. Een kwartier la ter werd het gelijk, waarna een strafschop de Roosendalers op voorsprong bracht. Kort voor rust werd de Vosmeer-verdediging na een aanval over rechts uitgespeeld en kwam de ruststand op 1-3 te staan. Na dé thee was de thuisclub op nieuw sterker en kwam men na 13 minuten spelen op 1-4 te staan. Halverwege werd het bijna 1-5, maar doelman Corné de Koning redde in eerste instantie na een doorbraak van de Brabantse mid- voor en sloeg de bal in de voeten van een Roosendaler, die niet aarzelde.,Ytydcjtliger Tonnie Kruf nam de doelmanstaak echter over wat de bal weer op de stip bracht, waarna keeper De Koning de bal uit de benedenhoek dook. Tien minuten voor tijd schoot Roosen daal tegen de lat en enkele keren uit cnooie posities over, voordat met het vijfde doelpunt de sport ieve wedstrijd onder leiding van Jan Capelle werd afgesloten. In de competitie spelen de kam pioenen in 43 poules van 2 en in 5 poules van 3, elke poule voor I plaats, in een halve compptitie voor promotie naar de 3e klasse reserve. Afhankelijk van de pro motie naar en degradatie vanuit de 3e klasse reserve promoveert er 1 elftal bij keuze. De mogelijkheid bestaat dat er een extra elftal bij keuze promoveert. 4e klasse 404 Steenbergen 8 10 19 60- 9 SC Welberg 5 10 16 38-11 Vivoo 4 10 13 25-24 NVS 5 10 12 27-17 FC Moerstraten 4 10 12 27-21 FC Bergen 8 10 11 36-23 MOC 12 10 10 27-24 Halsteren 9 10 10 25-31 Vosmeer 5 10 9 22-29 DIV0 4 10 5 17-32 Nw. Borgvliet 7 10 3 19-36 MET0 6 10 0 10-76 Vosmeer dames verloren de uit wedstrijd tegen Roosendaal met 5-0. Dit vriendschappelijk treffen werd benut om alle Vosmeer da mes een tijdje mee te laten doen. zodat ook de reserves aan voet ballen toekwamen. Dit ging ech ter wel ten koste van het resultaat. In de eerste helft schoot de Roos endaalse aanval drie keer raak en in de tweede periode kwamen daar nog twee doelpunten bij. Vosmeer kwam wel enkele malen dicht bij een doelpunt, maar de dames slaagden er niet in de Roosendaalse doelvrouwe te pas seren. 2e klasse west (dames) Moerse Boys Girls 10 19 47- 3 Nw. Borgvliet 9 14 33-13 Vosmeer 10 14 31-14 Rood Wit W. 10 13 12-11 Noordhoek 10 12 22-24 Marjola Girls 2 10 10 14-26 NVS 10 9 14-16 MOC 10 9 22-26 Virtus 10 9 16-21 RSV 9 3 10-23 Sprundèl 10 2 6-35 QVO 10 2 9-25 AI.I.E SOORTEN VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD Zuid-OoMsingel 43 Tel. 34368 BERGEN OP ZOOM Advertentie l.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 19