Flipland schrapt een ton en verhoogt belastingen Olieverfschilderijen Joh. Zoet in Tholen L.T.S. leraar Meeuwsen de V.U.T. in Ahoy: Thools werk in zicht Middenstandsfederatie weegt de toeristenmarkt Donderdag 3 november 1983 EENDRACHTBODE 11 Telefooncel A.J.P. weg, kankeronderzoek zelf betalen De telefooncel in Anna Jacobapolder verdwijnt en de deelneemsters moeten voortaan zelf volledig het onderzoek naar baarmoederhalskanker betalen. Dat zijn enkele voorstellen van b en w van St. Philipsland in de begroting 1984 naast belastingverhogingen met 4%, een stijging van de reinigingsrechten met 77c en kortingen op de subsidie voor verenigingen met 25%. "Het begrotingsbeeld 1984 is niet rooskleurig. St. Philipsland bezit weinig reserves en staat nog voor vele afschrijvingen van investeringen. Een verdere verhoging van lokale inkomsten hoe - politiek gezien - onaangenaam ook, zal onvermijdelijk zijn", schrijven b en w aan de gemeenteraad. Reserves weg Subsidies Gemeentehuis Wateroverlast Geen kleuterschool Drie weken gevang voor 'onder invloed' Joh. Zoet uit Elburg exposeert van dinsdag 8 tot en met zaterdag 12 november olieverfschilderijen in de gasthuiskapel te Tholen. Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 14.30-17.30 uur, vrijdagavond 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag 14.00 tot 17.00 uur. Metaal en muziek domineerden De nu bijna 59 jarige L.T.S. leraar mechanische techniek G.A.R. Meeuwsen wil in deze benarde tijd van zoveel werkloosheid een pilaats vrijmaken voor een jongere. Een bijzondere V.U.T.-regeling maakte hem dat ook financieel mogelijk, want overigens was er nog lust en vitaliteit te over om door te gaan. Na 26 jaar L.T.S. op Tholen en nog 16 voorafgaande werk zame jaren bij de spoortwegen, hoeft het dan nog wel geen "must" te zijn, maar 42 werkjaren zijn in een mensenleven toch eigenlijk voldoende om de punt te zetten. TAALPRAATJE Eieren (II) KAA BEE Bij verhuizing a.u.b. tijdig een adreswij ziging sturen aan Een- drachtbode, Postbus 5, St. Annaland of aan uw bezorger. Vanaf het L.T.S. begin Vier keer op het "matje". Op de fiets Handbal geïmporteerd. Grandioos verdiende onderwijssporen. W erkvergaderingen kunnen korter Er is een tekort van 116,499,94 dat gedicht moet worden. Verho ging van de onroerend goedbe- lasting, woonforensen- en hon denbelasting, alsmede de reini gingsrechten leges met 4% en een stijging van de reinigingsrechten met 7%, levert 13.625 gulden meer op- verder halen b en w 8822.50 van de post onvoorzien, die daarmee 11,18 per inwoner in plaats van de noodzakelijke 15 gulden wordt. B en w zijn het volledig met de gemeenteraad eens, dat reserve ren een nobel streven is, maar de tijd is te ongunstig om deze wens in vervulling te zien gaan. Daar om worden alle voorgenomen nieuwe reserveringen geschrapt: uitbaggeren haven, bibliotheek voorzieningen, opknappen ge meentehuis, stroppenpot ge meentegaranties geldleningen woningbouw, aankoop vracht auto, doorbetaling personeel bij ziekte, onvoorzien kapitaaluitga ven en aanschaf materiaal ge meentewerken, totaal acht posten van 5000 gulden is totaal 40.000 gulden besparing. Daarna kwamen b en w aan be staande posten toe: schrijf- en bureaubehoeften 1600 gulden minder, advertenties vacatures 500, druk- en bindwerk 1000, rechtskundig en ander deskundig advies 1000, bestemmingsplannen 6000, uitsteken vlaggen 250, eigen bijdrage baarmoederhalskanker ("dit is een principiële zaak. De kosten komen nu volledig ten las te van betrokkenen"), meting luchtverontreiniging 1130,43, wegenzout 500, raamkaarten 2500 gulden. Verder molenonderhoud 2000, schilderwerk Ons Doprshuis 5000, geluidsinstallatie 2500, invaliden- parkeerkaart 300, advertences 2500, telefooncel Anna Jacoba polder 3000 (6 gezinnen maken er gebruik van en daarvoor vinden b en w 3000 gulden niet verant woord), vernieuwen wachthokje buspassagiers Oostdijk 5000, re serve pomp en schaar brandweer 2655, luchtcompressor 2350, drukketel 5000 en herstraten ha venterrein 1765 gulden. De bijdrage aan de peuterspeel zaal dient met 1368 gulden ver laagd te worden. Crescendo 25% is ƒ212,50, V.Z.O.S. ƒ312,50, Ma- ranatha 334 gulden, Mannenkoor 101,85, Soli Deo Gloria ƒ212,50, Concordia - 50% 2983 gulden, open bejaardenwerk - 25% 1556,25 gulden, bejaarden- soos 75 gulden, gymnastiekvere niging De Flippers - 25% 25% 275 gulden, A.N.I.B. - 5.2% ƒ11,66, D.S.V.F. - 25% 137,50 en de N.C.V.B. - 25% 2000 gulden. Dit zijn afwijkingen van het advies van de welzijnscommissie, die een nieuwe subsidie-opzet maakte. Ondanks die kortingen, krijgen sommige verenigingen toch nog meer dan dit jaar: Crescendo ƒ637,50 i.p.v. ƒ506,25, V.Z.O.S. 937,50 i.p.v. 863,50, Concordia 2983.17 i.p.v. 2103 gulden. Werkelijk achteruit gaan Mara- natha van ƒ1115,25 naar 1002 gulden, het Fliplands mannen koor van 430,50 naar 305,65 en Soli Deo Gloria van 666 gulden naar 637,50. Wethouder L Walpot is het daar mee niet eens. Hij wil de vorig jaar gehanteerde normen ook in 1984 toepassen en in elk geval de sub sidie voor de muziekvereniging handhaven op het peil van dit jaar. De subsidie voor het streek museum de Meestoof wordt be vroren op 1.80 per inwoner of ƒ4152,60. Die bezuinigingen waren nog niet voldoende, zodat b en w nog eens met het rode potlood door de be groting gingen en het college vond 11.200 gulden: afscheidingsmuur gemeentehuis 4500, aanplakken en omroepen 50, advertenties 750, representatie 1000, bevolkingsre gister 700, rattenbestrijding 400, haven 1000, begraafplaats 300, aankoop boeken bibliotheek 1000, sportterrein 1000 en evene mentencommissie moet volgend jaar met 500 gulden minder uit zien te komen. Nieuwe werken staan er niet op het programma, want verschillen de verlangens worden uitgesteld naar 1985, zoals ventilatie van de raadszaal, nieuwe bureaus ge meentesecretarie, vitrage en vloerbedekking en stoelen in de raadszaal. Vervanging van de straatverlich ting kan 25% besparing op de energiekosten opleveren. Er kan een TL-buis bij de periodieke uit wisseling van lampen vervangen worden door een aluminium spiegel. Daarvoor komen 140 lan taarns in vier jaar in aanmerking. Er staat een nieuwe algemene po litieverordening op stapel. B en w willen een raadscommissie be noemen om het ontwerp te be spreken. Bedrijven die nog geen hinderwetvergunning hebben, worden aangeschreven. De con trole op de naleving van verleende vergunningen wordt ook ter hand genomen. De dorpsvernieuwing in Anna Ja cobapolder wordt verder aange pakt. Binnenkort komen daarover voorstellen. Voor het sanerings plan Karreveld kwam 99.590 gul den subsidie binnen, wat gebruikt wordt voor afschrijving. Het dan nog resterende bedrag komt ten laste van plan Noord. Voor aanpassing van riolering zit er 131.762 gulden in de reserve- pot. Er moet echter veel gebeuren. Zo heeft de Grontmij een onder zoek ingesteld naar de waterover last in tuinen en kruipruimten in plan Noord. In de nieuwbouw tussen de school- en Zijpestraat is vooral de laatste jaren regelmatig wateroverlast, o.a. in kelderkas ten. De Grontmij verrichtte 10 grondboringen tot circa 2m diepte Uit het rapport blijkt, dat niet te ontkomen is aan ingrijpende graaf- en drainagewerk in de tui nen. Dit moet met handkracht gebeuren, wat een kostbare zaak is. Gemeentewerken bekijken of dit plan in fase uit te voeren is. Gezien de goede ervaringen met het reinigingsbedrijf Boon uit St. Laurens willen b en w het contract verlengen, zij het met aanpassin gen- De container op het industrieter rein zal 'achter slot en grendel' komen te staan. Deze voorziening is een aanhoudende zorg want niet iedereen komt het sorten melden. Daarom wordt er een af rastering aangebracht. Met een tariefsverhoging van 7% betalen de Fliplanders volgend jaar 64% van de kosten van de reinigingsdienst rechtstreeks. De rest komt uit de algemene ge- meentepot. Het ministerie geeft geen mede werking voor de bouw van een kleuterlokkaal bij de nieuwe Chr. School in Steintjeskreek te Anna Jacobapolder. De gemeenteraad besloot daartoe in februari, maar de kleuters moeten in ons dorps huis blijven. Met de bouw van het tweede lokaal voor de openbare kleuterschool is inmiddels begon nen. B en w spreken met genoegen over uitstekende gebouwen voor de Fliplandse scholen. De tekorten nemen echter toe, zo blijkt uit een aantal tegenvallers bij de onderwijsvergoedingen. De gemeente levert een bijdrage in de recreatiezaal van de Roze- boom, maar er moet 4500 gulden bij, zodat het volgend jaar 15 mille Zes weken gevangenisstraf waar van drie voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en 1 jaar niet rijden. Dat was de straf van de Middelburgse politierechter, ge lijk aan de eis van de officier van justitie, voor J.L.K. uit Poortvliet. Hij had dktober vorig jaar in z'n auto onder invloed van alcohol gereden en in juni van dit jaar nogmaals op de tractor. De bloedproef weigerde K. beide ke ren. wordt. Anders zou namelijk de huur van de huizen verhoogd moeten worden en die vindt het college al vrij hoog. Een verdere stijging acht men onjuist. De Ro- zeboom betaalt de gemeente wel weer 7500 gulden terug voor tuin onderhoud. Op dit moment is nog niet duidelijk of de mogelijkheid aanwezig is het tuinonderhoud te miniseren. Volgend jaar moeten de onroerende goederen opnieuw worden getaxeerd, zodat de ge meente per 1 januari 1985 over nieuwe taxatiewaarden beschikt. De Eendenkooi bij Anna Jacoba polder is door de levensverzeke ringsmaatschappij Utrecht ver kocht aan de Stichting het Zeeuws Landschap. Het bezwaarschrift van de Utrecht omtrent de kooi kerswoning in bestemmingsplan Buitengebied verliest daardoor zijn inhoud. B en w willen de 40.000 gulden geschrapte nieuwe reserveringen niet helemaal ver geten, want het overschot van de rekening 1981 wordt hiervoor in principe aangewend. Als er dan nog wat over is, kan er volgend jaar nog herstraat worden, aldus b en w van St. Philipsland in hun begrotingsbrief 1984. De gemeente Tholen heeft zich gepresenteerd op de manifestatie 'vernieuwend ondernemen', di van 26 t/m 28 oktober is gehou den in de Ahoy-hallen te Rotter dam. Burgemeester E. Baerends kon digde dat de gemeenteraad in de laatste vergadering aan en de daad werd snel bij het woord ge voegd. Voorlichtingsambtenaar F.A.P.M. Bakx en ambtenaar Ruimtelijke Ordening G. Nuyten bemanden een stand, zoals die eerder op de Expo Tholen opgezet was, om bedrijven naar Tholen te lokken. Er kwamen een tiental serieuze gegadigden op af en met drie volgt zelfs nog nader contact, zodat de gemeente Tholen hoopt aan de Ahoy nog wat arbeids plaatsen over te houden. Bij de opening van de manifesta tie sprak staatssecretaris van Zeil zich uit tegen financiële steun aan bedrijven door gemeenten en provincies. Hij vond dat ze alleen voorwaarden moeten scheppen voor gebouwen, wegen e.d Na het toeristenmarkt-experi- ment 1983 bleken de meningen over bestendiging daarvan nog wat verdeeld op de vergadering van de Thoolse Middenstandsfe deratie. In een komende februari- bijeenkomst valt de definitieve beslissing. Tholen had hierbij geen problemen, omdat daar het aantal deelnemers voldoende is en de belangstelling goed. Die animo was ook behoorlijk in Stavenisse, met name juist van de kant van de toeristen, maar taande wat op an dere kernen. Oud-Vossemeer bijvoorbeeld hield het in elk geval voor gezien. En de voorzitter J.K. Elenbaas meende dat het in het algemeen bekeken een goede zaak is om ac tief te zijn. Het valt ook moeilijk af te wegen in zo'n experimenteel jaar. Sommige leden bleken van mening, dat het naast de braderie toch wat veel van het goede is, terwijl ook kritiek werd geuit op de geringe medewerking van de campinghouders voor wat de door de middenstand gemaakte propa ganda betrof. Tijdens de discussie bleek wel, dat de VVV gedachte toch meer bijval kreeg, om voor wat de Thoolse bedrijven betreft geen beperking op te leggen door vorig jaar. Men zou, indien er animo voor is op de toeristen- markten in alle 7 kernen moeten kunnen staan, wat ook meer hout zou kunnen snijden voor wat het aantal deelnemers betreft. Heel wat meer unanimiteit was er ten aanzien van de braderie. Daar wil in elk geval elke kern mee door gaan en in dit opzicht konden zelfs al enkele data voor 1984 worden geprikt: Oud-Vossemeer 2 juni, Scherpenisse 14 juli, Sint- Annaland 4 augustus. Poortvliet 18 en Tholen 24/25 augustus of in elk geval tegelijk met een mu- ziekfeestweek van een dan 100 ja rig Concordia. In zijn openingswoord had de voorzitter opgemerkt wat meer vertrouwen te hebben in een eco nomische opleving dan vorig jaar. Dat houdt dan niet direct een koopkrachtverbetering in van de consument, omdat het voorshands nog inleveren is, maar op het in dustrieel gebied zijn er toch ten- denzen, die een wat gunstiger uit zicht bieden. Hij vond overigens het overheidsbeleid wat merk waardig in die zin, dat zodra grote concerns het moeilijk krijgen (denk maar aan De Schelde) en zodra er maar één woord valt over ontslagen van werknemers, het overheidsgeld naar die concerns vloeit van onder meer ook de be lastinggelden die het midden- en kleinbedrijf moet opbrengen. Die kleinere ondernemingen moeten altijd maar voor zichzelf zorgen en ook nog anderen instandhou den. De voorzitter vond het de hoogste tijd, dat in dit opzicht de overheid via de vakorganisaties wakker geschud wordt. Een posi tief geluid was, dat de al enkele jaren witte federatievlek Stave nisse wellicht organisatorisch weer kan worden ingevuld. Daar toe werd door het federatiebe stuur een eerste bespreking ge voerd met enkele ondernemers in Stavenisse en kon een afvaardi ging daarvan deze federatiever gadering al bijwonen. In een tweede bijeenkomst op 8 novem ber hoopt men nóg betere stekken te kunnen slaan. Meegedeeld werd dat de bouw vakvakantie 1984 voor het zuid westen op 16 juli begint. Ook de aktiviteiten voor de komende sin terklaas-winkelweken werden be sproken. Amateur-schilder J. Zoet uit Elburg met enkele van zijn schilderijen die volgende week in de Gasthuiskapel te Tholen bekeken kunnen worden. De 56-jarige amateur-fijnschilder beoefent achtjaar naar hartelust zijn hobby, nadat hij door ziekte niet meer kon werken. Zijn wer ken zijn in twee groepen te verde len: replica's van bekende schil derijen en eigen werk". "Door het maken van replica's krijg je het best de techniek onder de knie. Vele oudé meesters waren name lijk ook fijnschilders. Rembrandt had vele hulpjes die voor hem schilderden", vertelt dhr. Zoet. Hij wordt erg getrokken door zeeschilderijen, later volgden landschappen en portretwerk. Hij wil eigenlijk alle onderwerpen, proberen om niet vast te.lopen. Meestal is hij met 2 tot 3 schilde rijen tegelijk bezig: als de een aan het.drogen is, kan dhr. Zoet met de ander verder. Gemiddeld vergt een schilderstuk zo'n drie maan den. Dat ging vrijdagmiddag voor de heer Meeuwsen gepaard mét rui me hulde voor zijn werk op school en in de gemeenschap van Tho len. Daarbij bleek o.a. dat hij op onderwijsgebied nooit de eerste We vervolgen ons taaipraatje over de eieren met 'ongelegde eieren zijn onzekere kuikens'. Deze oude wijsheid houdt de waarschuwing in, dat men geen al te hoge ver wachtingen moet koesteren: men moet niet te vroeg juichen. Ver gelijk: de beer verkopen voor men hem heeft geschoten. 'Die eieren heeft opgegeten, moet niet verwachten dat er kuikens van komen'. Opnieuw een waar schuwing. Men kan zijn geld maar één keer uitgeven, denk bij de aankoop van iets eerst even na. Verkwisting is een slechte zaak. Eveneens op de ondeugd verk wisting duidt de zegswijze: Heeft hij veel eieren, hij maakt veel doppen. Dat wil zeggen: hij maakt alles direkt op. De enigszins spottende uitdruk king 'wie geen eieren heeft, moet het nest bebroeden', betekent van Al.IJ- MHIKiKN VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD Zuid-Oostsingcl 4.t l ol. Ut68 BKRCKNORZOOM Advertentie I.M de nood een deugd maken. Als een ander iets niet voor je doet, moetje zelf aan de slag. 'Men moet niet te veel eieren on der eene hen leggen'. Zet men een broedse kip op teveel eieren, dan zullen ze beslist niet allemaal uit komen. Figuurlijk gezegd van ie mand die in één slag veel winst wil maken en daardocr het doel voorbijschiet. Ook: men moet niet alles op één kaart zetten. Bijna al deze wijsheden zijn af komstig van het boerenland, waar het leven goed was. Zo ook: Leg er maar niet te veel van, waag er niet teveel aan, het valt beslist tegen. 'Er zijn geen eieren aan gebro ken', wil zeggen: er is niets aan verbeurd. Vergelijk: er is geen kind overboord. Voor het komen tot een vergelijk bij het handelen op de markt, ge bruikte men oudtijds de grappige zegswijze: Er een eitje door klut sen. Beide partijen moeten hun eisen niet te hoog stellen. Met soepel toegeven bereikt men het beste resultaat. Uit Zuid Nederland stamt de wijsheid: Een struif, een vla (Limburgse vla), de pap of de soep om één ei bederven. Door te grote zuinigheid (één ei te weinig in de vla) benadeelt men zichzelf. 'Een eitje met iemand te pellen hebben' betekent dat men met ie mand een onplezierige zaak moet afhandelen. Vergelijk: een ap peltje met iemand te schillen heb ben. 'Dat is den dode een ei gepeld' betekent: dat is vergeefse moeite. In de Achterhoek kent men een leuke zegswijze voor een goed huwelijk doen en wel 'zijn eieren goed ter markt brengen'. Als iemand erg veel, eigenlijk te vaak, bij mensen op bezoek komt, zegt men wel: 'ergens met eieren liggen'. Vandaar voor een onder komen, een thuis vinden: 'zijn eitje of zijn eieren ergens neerleg gen'. Voor korte metten maken, kende men oudtijds de uitdrukking 'Sla eieren in de'pan, dan komen er geen kwade kiekens van'. Zacht moedigheid is wel een goede ei genschap, maar is niet altijd ge wenst. Soms moet men wel eens gedecideerd optreden. Vergelijk: 'zachte heelmeesters maken stin kende wonden'. Ook: 'sla er eie ren in', voor: maak het kort, draai er niet omheen. 'Iemand behandelen als een rauw ei' betekent voorzichtig met ie mand omgaan, oppassen hem niet te krenken. Een ei is immers erg breekbaar. In sommige streken bezigde men de zegswijze: 'als dat ei breekt, zal het stinken', om aan te geven dat een overdreven vriendschappe lijke omgang meestal eindigt in een hooglopende ruzie. Een oud spreekwoord luidt: Een ekster wordt ook wel eens een ei ontnomen'. Betekenis: de bedrie ger wordt wel eens bedrogen. Van een man die het met de huwelijk strouw niet al te nauw nam, zei meh: 'eieren in het riet leggen' (een onecht kind verwekken). Ook: 'zijn eieren in een anders nest leggen', zoals de koekoek. 'Zijn eieren verloren leggen' wil zeggen een nadelige zaak onder nemen. We besluiten de taaipraatjes over de eieren met: 'Er zijn vier begij nen om één ei te klutsen'. Er zijn veel te veel helpers, ze lopen el kaar in de weg. 'Een ei op een kruiwagen kruien' betekent: gek kenwerk verrichten. (Nadruk verboden). vernieuwer is geweest, maar alles eerst aan degelijkheid, betrouw baarheid en vooral het voordeel voor de leerling daarvan, wenste te toesten. Hij hield het inderdaad liever op metaal dan op kunststof. Onderstreept werden de goede collegialiteit, de inzet voor de leerlingen op het gebied van de lichamelijke oefening en de liefde voor de muziek. Dat alles werd ook in verschillende cadeaus min of meergeopendbaard. Daarnaast werd het niet alleen maar een of ficiéél gedoe, maar waren er lu dieke onderdelen in het totale programma tot zelfs de benoe ming van Meeuwsen als erelid van het lerarencorps toe. De eerste van de L.T.S. Het is ook de eerste leraar die bij deze l.t.s. aan het eind van zijn loopbaan kwam. Tenslotte is hij gelijk met de L.T.S.-start begon nen. De voorzitter van de perso neelsvereniging en wnd. directeur H. de Wit erkende in zijn wel komstwoord dat dit afscheid van een collega je toch wel wat doet. Amper bekomen van de vakantie kwam die voor het personeel toch wel verrassende mededeling dat dhr. Meeuwsen voor de V.U.T. had gekozen. In allerijl toog de p.v. aan het werk om er toch een echt afscheidsprogramma van te maken. Dat lukte vrijdag volop in tegenwoordigheid van de wet houders J. Versluijs en L.J. Koopman, met ook 3 leden van de oudercommissie aanwezig, een jeugdvertegenwoordiging uit elke L.T.S. klas en uiteraard met de gehele staf en han dames. Als eerste spreker kwam de wet houder van onderwijs Versluijs aan het woord. Hij wees er op, hoe Meeuwsen in 2 jaar tijds vier keer in het zonnetje is gezet. In 1981 gebeurde dat omdat hij 40 jaar in overheidsdienst was, in 1982 werd het 25-jarig bestaan van de school gevier^ Dit voorjaar was er voor Meeuwsen een Koninklijke on derscheiding en nu is er dan weer het afscheid. Tevoren was er tel kens nog een tussenstation voor Meeuwsen, maar nu bereikt hij het eind van de rit stelde Versluijs. Het leek de wethouder van on derwijs overbodig opnieuw de ge hele doopceel van Meeuwsen te lichten. Men weet immers dat de ze leraar techniek zich niet be perkte tot de kale lesuren op school, maar zich bijzonder inzet te voor sportbeoefening na schooltijden voor de jongeren en culturele talenten zijn hem even min vreemd, gezien de carillon bespeling en andere muzieklief- hebberijen. Meeuwsen, zo vond de wethouder heeft moeten func tioneren in een voor het onderwijs moeilijke periode met telkens vernieuwingen en noodzakelijke aanpassingen. Meeuwsen stond niet op de eerste rij om er al bij voorbaat in te trappen, maar be keek elke vernieuwing kritisch en zocht vooral naar wat het voor in vloed op de leerling kon hebben. Als hij er dan ook op inspeelde was het wel doordacht en daar voor mogen we vandaag nog wel diep respect tonen, zo vervolgde de heer Versluijs. Daarom vooral zal deze school u missen, maar vermoedelijk u ook de school. Respect mag er eveneens zijn, zo vond de wethouder voor de be slissing om plaats te gaan maken voor een jongere kracht. Dat ty peert trouwens het gehele karak ter Meeuwsen. De heer Versluijs besloot zijn toespraak met de scheidende le raar namens het gemeentebestuur te danken voor zijn inzet ten gun ste van het onderwijs en ten goede voor de gemeenschap en die waardering werd onderstreept met het laten vóórrijden van een gloednieuw karretje (rijwiel) voor iemand, die graag langs dijk en berm toert om van alles in de na tuur te zien. Tenslotte vormt de gemeente ook het bestuur van de Burgemeester Bouwense School voor lager technisch onderwijs en een baas laat zijn werknemer na 26 jarige trouwe dienst niet zo maar gaan. Hoewel het overblij flokaal via eigen werkzaamheden uitbreiding kreeg (de douches vervielen daar en die ruimte wordt nu op andere wijze benut) was er die vrijdagmiddag toch te weinig ruimte om Meeuwsen een proefrit te laten maken,. Hij was daarom niet minder ingenomen met dit cadeau. De voorzitter van de oudercom missie, C. Vroegop uit Sint Anna land, belichtte in zijn speech vooral de buitenschooltijd-aktivi- teiten van de scheidende leraar. Er werd in de beginperiode van de L.T.S. niet op een extra uurtje ge keken. Het kon best gebeuren, dat de leerlingen pas 7 uur 's avonds thuis kwamen, want dan had Meeuwsen leiding gegeven aan atletiek of handbal. Tot aan die tijd beperkte de sportbeoefening op Tholen zich vrijwel tot voet- en korfbal. Maar via Meeuwsen be reikte men vanuit Tholen zelfs een handbalconcours in Goes. Later besef je pas goed, van hoeveel be lang die lichaamsoefening en ont spanning was, concludeerde de oudercommissievoorzitter, die de dank van de oudercommissie ver gezeld deed gaan van het eerste foto-uitrustings-areaal: een ca- meraflijsopbergtas. Maar die werd aangeboden namens de leerlingen door Johan Vroegop. Namens de collega's moest leraar Slootmans invallen voor een door ziekte verhinderde Bolier. Het ging hem goed af, want ook hier bij werd toch weer een deel van het doopceel van Meeuwsen ge licht tot en met het beker winnen van de midgetgolf wedstrijden toe. Daarbij werd de cadeautafel aangevuld met een mooie camera. De heer Slootmans constateerde o.a.. dat Meeuwsen de l.t.s. sporen grandioos verdiend had. L.T.S. directeur A. Meloen herinnerde zich hoe 5 jaar geleden dhr. Meeuwsen ook in de benoe mingscommissie zat, toen hij had gesolliciteerd. Veelal maak je dan een persoonlijk beeld van de per sonen, die je ontmoet en de direc teur vond, dat zijn eerste indruk niet slecht was geweest, zoals hij in de loop van de laatste jaren in de samenwerking met Meeuwsen had ontdekt. Aan het zwart-wit fotobeeld zat geen ribbelrandje, zo symboliseerde de directeur o.m. het karakter Meeuwsen. De cadeautafel groeide met een fraai gegraveerde glasplaat van me vrouw Bokhoorn, die eveneens een jarenlange samenwerking had met dhr. Meeuwsen. In zijn dankwoord erkende de heer Meeuwsen, dat het een niet eenvoudige beslissing was geweest om er reeds nu een punt achter te zetten. Hij zal de school missen en zeker lokaal 5. Hij prees school bestuur (gemeente), oudercom missie en staf voor de goede sa menwerking en voor de uitste- 1 kende organisatie van allerlei ge beuren. Uiteraard gaan er geen bijna 27 jaar voorbij zonder me ningsverschillen, want als er die zijn, zijn er in elk geval meningen en die moet ieder voor zich kun nen verdedigen. Feit is, dat ik hier fijn heb gewerkt en er nooit spijt van had hier te zijn gebleven. Een opvolger is er nu ook. Hij dankte alle collega's voor de medewer king om er vervolgens het kritisch nootje tussendoor te gooien, dat de werkvergaderingen best wat korter kunnen zijn, want het wordt meer zeven dan zes uur. In de welvaartsperiode was er voor het onderwijs geld zat, maar die goede tijd is nu wel voorbij, meende dhr. Meeuwsen en hij hoopte dat het geen negatieve ge volgen voor de school zou hebben. De gehele regio is immers gediend bij goed technisch'onderricht. Hij hoopte eveneens, dat zijn opvol gers Bolier en Uyl het er goed zullen afbrengen en vooral ook dat de algemene ontwikkeling op deze school goed uit de verf zal komen. Uiteraard deelde ook me vrouw Meeuwsen en het gehele gezin in de feestvreugde, die na het officiële gedeelte plezierig werd uitgebreid met o.a. benoe ming tot leraar-erelid, met een di ploma, oorkonde en andere attri buten. terwijl Janet Stoutjesdijk voor de muzikale intermezzo's op haar accordeon zorgde.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 11