Mechanisch onderhoud sloten maakt geschot 1-5,- duurder Walpot: liever herbestrating dan nieuwe doelen voetbal KINDER BOEKEN WEEK Overweldigende belangstelling voor jubileumconcert mannen- en jeugdkoor The IMits: vakwerk Nog veel vraagtekens bij omschakeling Donderdag 29 september 1983 EENDRACHTBODE De omschakeling van chemisch naar mechanisch onderhoud van sloten maakt het geschot 'enkele guldens' per hectare duurder. "Deze vage formulering vind ik het meest eerlijk. Eén gulden kost het altijd en vijf gulden beslist niet. Dit wordt sowieso duurder en we hopen ook beter", zei dijkgraaf I.C.Bage vrijdagavond in het Holland Huis te Scherpenisse. Leeg land Over wintervoor? Geen zomerschouw jfV ar Burgemeester: een pond suiker en een dakvernieuwing De gemeenteraad van Sint-Philipsland heeft unaniem besloten om voor 2500 gulden twee doelen en een ballenvanger op het sportveld te plaatsen. SGP-wet- houder L.Walpot stemde er node mee in. Hij gaf het geld liever uit voor een herbestrating van de Achterstraat. "Het kopen van een pond suiker en het ver nieuwen van een dak is niet tegen elkaar af te wegen", zei burgemeester T.A.Vo gel. Gevaarlijk Kleuterschool Huizenbouw A.J.P. Rehoboth in Tholen en Polyhymnia in Oud-Vossmeer Het Chr. Thools mannenkoor Rehoboth en het interkerkelijk jeugdkoor Poly hymnia te Oud-Vossemeer hebben donderdag- en zaterdagavond enorme be langstelling genoten bij de jubileumconcerten ter gelegenheid van het tienjarig bestaan. De zangkunst boeit velen op Tholen en St. Philipsland, zowel actief als passief. Rehoboth al 4 l.p.'s KAA BEE Bezieling Tenorsolist Jeugdkoor All-round Nazorg Borstamputatie Karreveld MET te van5t/m15 oktober 1983 Niemand van de hoofdingelan den stemde tegen verlenging van de delfperiode van 6 naar 8 jaar, de omschakeling van chemisch naar mechanisch slootonderhoud en de vervanging van een tractor met de aanschaf van een maai- korf. Toch leefden er nogal wat vragen, waarop de dijkgraaf ook nog geen bevredigend antwoord kon geven. Het proefjaar moet wat dat betreft helderheid geven. Aanleiding voor de omschakeling is de herprofilering van de sloten- taluds, die tijdens de herverkave ling in 1955-1960 zijn gegraven. Inzakkingen, erosie en aanstor- tingen zijn er de oorzaak van, dat de taluds van vele waterlopen te steil zijn komen te staan. Dat extra werk dwingt tot verlenging van het delfschema van eens in de acht in plaats van zes jaar. Gemiddeld wordt er dan 140 in plaats van 186 km sloot van de totaal 1100 km jaarlijks aangepakt. Tussentijds moet er dan toch wat gebeuren, maar chemische mid delen worden steeds meer beknot. Daarom werd aan een maaikorf gedacht om de sloten op te scho nen, zoals bijvoorbeeld op Zuid- Beveland ook veel wordt toege past. De uit 1964 daterende trek ker is aan vervanging toe en een nieuwe, vijf tons tractor met aan- bouwdelen en brede banden kan een maaikorf en bodemfrees wel in werking stellen. Opschonen met een maaikorf is een halve delfbeurt. Ook op êên van de hy draulische dupskranen kan de ap paratuur worden bevestigd. Bij toekomstige vervanging van deze rupskraan door een mobiele hy draulische kraan zou de koppe ling mogelijk blijven. Op deze manier kan met handhaving van het huidige machinepark in onge veer drie jaar van chemisch naar mechanisch onderhoud worden overgeschakeld. Mevr.Dijkslag(Tholen) infor meerde of de chemische middelen niet meer gebruikt zouden wor den. "Zeker de eerste jaren zal het nog een combinatie zijn, maar het aandeel van chemische middelen bij het slotenonderhoud wordt steeds minder. Of er ooit absoluut geen chemische middelen meer gebruikt worden, misschien?", zei de dijkgraaf. E.Hage(Scherpenisse) vroeg of de proef niet door derden(loonwer- kers) uitgevoerd kon worden om de kosten te drukken. Volgens de dijkgraaf was dat niet overwogen omdat het waterschap voldoende mankracht heeft en ook genoeg werk om zelf de maaikorf te ko pen. Men wil demonstraties laten geven en machines gaan bekijken. Het moet een vrij zware trekker worden met aanbouwdelen, ge wicht zo'n vijf ton. De brede ban den passen niet in de rijen, zodat over leeg land pas begonnen wordt. Het eerst over stoppels. "Als het land eenmaal gezaaid is, zie ik 't niet meer zitten", zei de dijkgraaf, die hoofdingelande Hage niet wilde bevestigen of dat ook niet na het ploegen zou ge beuren. "We zullen wel eens met knelsituaties te maken hebben. In de proefperiode zullen we .bekij ken, op welke wijze we 'tj goed doen en de minste schade veroor zaken", aldus de dijkgraaf. Hij antwoordde D.Ver- maas(St.Maartensdijk), dat nog niet bepaald is in welk district de proef gehouden wordt. Het ge beurt wel onder allerlei omstan digheden, smal en steil. J.Versluijs(Scherpenisse) was be nieuwd naar de financiële gevol gen voor het geschot van de om schakeling van chemisch naar mechanis onderhoud van sloten. "Dat is nog niet precies te over zien. Er is terdege naar gerekend, maar 2 0 3 gulden per hectare wil ik niet zeggen, hoewel ik daar ook geeh moeite mee heb. Ik ben hui verig om getallen te noemen, maar we menen dat het meevalt", zei de dijkgraaf. Steendijk(Stavenisse) wees erop, dat een delfbeurt om de zes jaar bij een aantal sloten nu al hard nodig is, zodat acht jaar daar ze ker problemen geeft. Mechanisch onderhoud is 1 op 1 en het huidige delfplan 1 op 6, zodat het een combinatie wordt, waarbij het opschonen met de maaikorf als een halve delfbeurt beschouwd wordt, zei de dijkgraaf. Groenewege(St. Maartensdijk) vond het bezwaarlijk dat een be lendend perceel bij een dijksloot altijd de rotzooi zou krijgen. "Daar is de proef nu voor om de technische mogelijkheden uit te proberen", zei M.J.Giljam(hoofd technische dienst). "Denkt u er niet een beetje te licht over? U hebt maar een maand of drie voor mechanisch onderhoud, want over de wintervoor kun je niet meer heen. Dat is een toe stand van niks. Als de proef slaagt. moet u vier werkcombinaties hebben. Daarom denk ik, dat het nogal wat meer gaat kosten", zei L.de Ouden(St.Philipsland). "Tussen de 1 en 5 gulden per ha, maar we weten er nog te weinig van", antwoordde de dijkgraaf. "We hebben meerdere tractoren en er komt er geen bij. Hoogstens zwaardere bij vervanging. We zijn er vast op berekend dat deze om schakeling offers vergt. Het ge bruik van chemische middelen wordt steeds meer geknot en uit milieu-oogpunt is dat ook terecht. Het mechanisch onderhoud zal wel eens problemen geven, maar met bijvoorbeeld een lange arm over de weg hopen we moeilijk heden te kunnen oplossen.,' E.Hage was toch bang, dat land- gebruikers elk jaar ruimte voor de trekker met maaikorf moeten ge dogen. "Het probleem van de toekomst is, dat het Iandgebrui- kers moet schikken om de maai korf te laten komen", zei de hoofdingelande uit Scherpenisse. "Het meest ideale is, dat u privé die machine aanschaft,', was het wat sarcastische antwoord van de dijkgraaf. Hij wees ook op moge lijkheden met een loonwerker of een combinatie, maar wanneer het waterschap 1100 km primaire waterlopen moet onderhouden, dient er praktisch gewerkt te wor den, zei de dijkgraaf. Versluijs pleitte ervoor, de route wel tevoren kenbaar te maken, zoals dat bij het delfplan steeds gebeurd is. "We denken eraan, op stoppel- land te beginnen, dan bietenper celen over te slaan en verder naar een ander stoppelland te gaan", zei de dijkgraaf. "Dan word ik nog veel benauwder van de kosten", merkte Versluijs op. "Dan ben ik blij dat het niet meer dan 5 gulden per ha meer kost. Daar houd ik u aan", aldus de hoofdingelande uit Scherpe- nisse. De dijkgraaf vond dat er genoeg over gezegd was. Afschuivende slotentaluds moeten in elk geval verbeterd worden. Een flauwer beloop geeft meer stevigheid. Het gebruik van zware tractoren en landbouwmachines moet niet on- de schat worden, zeker niet onder natte omstandigheden. Chemi sche bestrijding van de vegetatie in waterlopen heeft ook een ne gatieve invloed op de stevigheid. Met een voorzichtige aanpak dient naar mechanisch onderhoud overgeschakeld te worden. Eén maaikorf kan in de verste verte dit werk niet aan, maar in de praktijk moeten de mogelijkheden nu af getast worden, aldus de dijkgraaf. Daar had niemand bezwaren tegen. D.Vermaas deed het voorstel om de gehele zomerschouw achter wege te laten gezien de komst van het mechanisch onderhoud. "Die vraag komt me niet vreemd voor", zei de dijkgraaf. "We zullen niet schromen ons beleid aan te pas sen, maar het bestuur wil zich hierover toch eerst beraden. In een volgende vergadering kan er dan op teruggekomen worden." Op vragen van M.C.Wielaard(S- tavenisse) zei Giljam, dat de per sleidingen van Stavenisse en St.Annaland naar de rioolwater zuiveringsinstallatie te St.Maar- tensdijk half november in gebruik worden genomen. Mevr.Dijkslag had geconstateerd dat een geliefd re' creatiepunt als het eind van de Veerweg bij Tho len na het vaststellen van de nieuwe Keur afgesloten was. "De gemeente heeft gemeend dat dijkvak niet meer voor recreatie te moeten openstellen", antwoordde de dijkgraaf. Aanpassing van pachtcontracten in verband met inmeting van nieuwe dijktracê's leverde geen enkele discussie op, evenmin als grondruil met de gemeente bij Poortvliet inverband met de aan leg van het fietspad. Dit was een toegevoegd agendapunt. De dijkgraaf noemde het buiten gewoon plezierig, dat de rij met belangstellende oud-bestuurders, -hoofdingelanden en -medewer kers groeide. Hij had een bijzon der welkomstwoord voor de hoogbejaarde oud-dijkgraaf Bou- deling uit Anna Jacobapolder en toekomstig hoofdingelande ge bouwd J.L.Noom uit Scherpenis- J»:* WÊ E2 A' i X "V l Delfwerk bij 'de Weele' te Oud-Vossemeer, waar machinist G.v.d. Gouwe uit St. Philipsland riet en modder verwijderd uit een belangrijke waterloop. Voortaan zal hij daar om de acht in plaats van om de zes jaar verschijnen, maar tussendoor komt er wel een tractor met maaikorf aan te pas. Binnen een halfuur had de Fli- plandse raad woensdagavond 21 september de kleine agenda afge werkt. Over de vervanging van de doelen op het voetbalveld en de ballenvanger aan de achterkant van de huizen aan de Zijpestraat werd nog het meest gesproken. De kosten zijn respectievelijk 1850 en 650 gulden, die uit de nog beschikbare onderhoudspot van 2750 gulden betaald kunnen wor den. Het onderhoud van het ter rein en de daarop aanwezige doe len en de afscheidingen komt voor rekening van de gemeente, zo be paalde de gemeenteraad op 24 juni 1973. Walpot vond dat jammer, want hij had liever gezien dat de voetbal vereniging Noad '67 de spelattri- buten zou moeten onderhouden. Nu moest hij zich aan de ge- bruiksovereenkomst houden, maar hij had er nogal wat moeite mee. "Er is wel meer in de ge meente dat dringend onderhoud behoeft, zoals herbestrating, maar daar is ook geen geld voor. Ik denk rechtlijnig en ik vind, dat de doelen en de ballenvanger het zelfde lot zouden moeten onder gaan. Als wethouder moet ik ech ter het raadsbesluit van 1973 uit voeren, zo nuchter ben ik dan ook weer. De Achterstraat ligt er echter miserabel bij: het water spuit om hoog, zo merkte ik zondag, toen ik naar de kerk ging. Zo'n slechte straat weeg ik dan af tegen doelen op het voetbalveld. Maar de stok van de voetbalbond KNVB zit achter de deur. Als er geen nieuwe doelen komen, keuren ze het veld af, aldus Walpot. Het is zelfs gevaarlijk, want de doelen staan op instorten, merkte raadslid A.P.Kornaat(PVAB) op. Hij sprak van een noodzakelijke reparatie. De burgemeester was het daarmee eens: "De doelen staan er sinds 1973, zodat het niet uitzonderlijk is dat ze vernieuwd worden." Volgens Kornaat had Noad de kans gelopen, dat de voetbalcom petitie niet kon beginnen wegens de slechte doelen. "In mei is het al aangeroerd, in juni lag er al een ambtelijk advies en nu komt het in september pas in de gemeente raad", aldus het PVAB-raadslid. "Dan wil ik de bal terugspelen en die zit nog in het doel ook, want ik had geen verwijten geaccepteerd wanneer de KNVB het veld had afgekeurd. Mei is vrij laat dat 't geconstateerd is en in september hebben we al een voorstel", zei de burgemeester. "Na juni is er nog een raadsver gadering geweest", merkte Kor naat op, doelend op 17 augustus. "Dan is m'n doelpunt afgekeurd", gaf de burgemeester toe. Als gedeputeerde staten van Zee land de uitgave goedkeuren, kun nen de doelen en de ballenvanger worden geplaatst. Het agendapunt over de wijziging van de erfpachtsovereenkomst met Noad,67 werd afgevoerd. B en W stonden er ook afwijzend tegenover, maar de Rabobank had het recht van verkoop van de erfpachtsgrond bij het niet nako men van de verplichtingen door Noad, na speciale toestemming van het hoofdkantoor niet meer nodig. De bank gaf zonder die zekerheid geld voor de bouw van een kantine op het sportveld, waarmee vrijwilligers van de voetbalvereniging inmiddels be gonnen zijn. Het beschikbaar stellen van geld voor het tweede lokaal van de openbare kleuterschool en het sluiten van een geldlening van 750.000 gulden was een hamer stuk. Een dezer dagen begint aan nemer Ligtendag met de bouw bij de Luijster. Het deed de burge meester deugd, dat dit voor de gemeente budgetair neutraal ver loopt: alles kan met de rijksver- goeding betaald worden. Dit jaar is glad, inclusief een reservering voor toekomstig onderhoud in 1984. Het ministerie van onderwijs gaf 11 maart toestemming voor de bouw van het tweede speel/wer klokaal van de openbare kleuter school de Luijster. De inspectie gaf 18 augustus groen licht en met aannemer Ligtendag werd een prijs overeengekomen, die bene den het bedrag ligt dat door het ministerie wordt vergoed. Vorig jaar werd het eerste lokaal gebouwd waarbij het rijk uitgaat van 365.763 gulden: 250.60 bouw, 33.210 fundering, 33.293 eerste inrichting en 48.600 grond. Het tweede lokaal vergt 372.325 gul den: 253.258 bouw, 33.650 funde ring, 33.625 eerste inrichting en 51.792 grond. De rijksvergoeding is respectievelijk.43.350 en 42.300 gulden gedurende zestig jaar. In de praktijk kost de gehele openbare kleuterschool met rente en afschrijving 650.182,80, waarvan de raad al ƒ395.950,02 beschikbaar stelde. Daarom werd woensdagavond het besluit geno men er nog ƒ254.232,78 bij te doen. Voor de bouw van de school en voor enkele andere openbare werken zoals de drukriolering en het industre industrieterrein heeft de gemeente langlopende lenin gen van ongeveer 750.000 gulden nodig. Omdat het tijdstip van af sluiting voor het rentepercentage zeer belangrijk is, kregen b en w toestemming van de raad om dat zelf te regellen. Het hek staat er al en binnenkort wordt ook met de daadwerkelijke bouw begonnen van zes bejaar denwoningen aan de Langeweg in Anna Jacobapolder. De oude school wordt verbouwd tot drie huizen en op het plein komen drie nieuwe woningen. Het leggen van de eerste steen zal op feestelijke wijze gebeuren. De voorlopige stichtingskosten zijn 428.340 gulden en de ge meente moest formeel de finan ciering bij het ministerie regelen ten behoeve van de stichting Ge reformeerde Bouwcorporatie voor Bejaarden, 't Was een hamerstuk. De geboren en getogen Fliplander J.P.Wesdorp voldeed aan de cri teria voor een gemeentegarantie voor aankoop van het pand Achterstraat 8. Ook dit voorstel ging snel onder de hamer. Vaststelling van het bestem mingsplan Steintjeskreek was niet moeilijk. Naast de school en de 5 huizen is er nog ruimte voor 13 rijtjeswoningen, 5 huizen maxi maal twee aaneen, 4 vrijstaande woningen, 11 autoboxen, een speelterrein en de groenvoorzie ning. Door een ontsluiting vanaf de Langeweg en de Noordweg wordt de lintbebouwing in Anna Jacobapolder enigszins doorbro ken. Ook wordt voorkomen, dat Steintjeskreek geografisch en so ciaal een eigen Teven gaat leiden. De Polder zal in 1992 naar ver wachting 405 inwoners tellen, maar dat zijn er nu al precies 400. SG P-raadslid L.den Engelsman wilde zich daarom niet vastleggen aan de in het bestemmingsplan genoemde fasen. Hij wilde ruimte over houden. Daarentegen vond CDA-raadslid J.de Jager, dat het gemeentebestuur zich toch aan de principebesluiten diende te hou den. "Jezelf niet op getallen vast pinnen, maar de exploitatiebe groting zit wel als stok achter de Maakte het Smalstads mannen koor onlangs nogal wat ophef van de eerste Tangspeelplaat, Reho both heeft al vier l.p.'s uitgebracht met een totaal van 5000 grammo foonplaten. De eerste was 'om die te doen uit dankbaarheid', daarna volgden 'Hoort' gij die stemme', 'leer mij uw weg o heer' en 'laat 's Heeren lof ten hemel rijzen' met koor- en gemeentezang. Reho both werd in 1973 opgericht door Cor den Engelsman, Jan v.d. Male en Siem Baaij. De eerste dirigent was C. Burger. Het bestuur be stond naast Baaij en Van der Male uit Kees Deurloo, Kees Kot en Hans van Voorst. De Grote Kerk in Tholen was donderdagavond vol, niet alleen met zo'n 750 bezoekers, maar ook met muziek. Prachtige koorzang en orgelmuziek, allemaal ter gele genheid van het 10-jarig jubileum van het Christelijk Thools Man nenkoor Rehoboth. Dhr. J.v.d. Jagt, ouderling van de Gereformeerde Gemeente, sprak na het gemeenschappelijk zingen uit Psalm 66: I een 4, het ope ningsgebed waarna hij las uit Handelingen 16, 16-25. In dit schriftgedeelte waar Paulus en Si- las in de nacht de kerkermuren door hun geloof en hun zingen om zien vallen, vond ouderling v.d. Jagt zijn tekst voor het toepasse lijk openingswoord. Voorzitter C. Kot richtte welkomstwoorden tot het echtpaar Baerends, Ds. Ver- Al I K SOOKI KN VLOERBEDEKKING GRATIS GELEGD Zuid-OatMsingcl 41 I cl .14.168 BKRt.KN OR.ZOOM Advertenlie I.M heul, kerkeraad en kerkvoogdij van de Ger. en Herv. Gemeente. Tevens maakte hij melding van vele felicitaties en sprak de vele afgevaardigden toe. Zo waren er het koor Salvatore uit Nunspeet, Gem. Koor Nieuw-Beijerland, Mannenkoor Asaf uit Goes, Et han uit Yerseke, Herv. Jeugdver, uit Nw. Tonge, en verder las hij een gelukstelegram van het Urker Mannenkoor Crescendo dat te vens een bloemengroet zond. Or ganist Klaas Jan Mulder is zoveel gevraagd dat hij een jaar tevoren moet worden gesproken, aldus dhr. Kot. "Bij deze maak ik dus meteen een afspraak voor het ko mende jaar". Daarna zong het koor o.l.v. Rijk J. Rijkse een vier- nummers, waaruit de kracht en de harmonie van dit prachtige koor goed naar voren komt. Er zijn niet voor niets zo'n 5000 exemplaren van de 4 platen verkocht. Burgemeester Baerends week vol gens zijn zeggen graag van een door hem ingestelde regel af. Ei genlijk gaat hij niet in op uitnodi gingen voor een 10-jarig jubileum. Er zijn op Tholen zo'n 350 ver enigingen en organisaties, dus ik kan niet overal bij zijn. Maar voor deze sector, de zangkunst, maakte hij graag een uitzondering. Dit stukje harmonie in de gemeen schap, het gezamenlijk zingen is juist in deze tijd van disharmonie zo broodnodig. Samen zingen is dé methode om je geluk, maar ook om je verdriet kenbaar te maken, en samen kun je een stuk bezie ling, een stuk bemoediging en een stuk kracht doorgeven. Vooral wanneer men zingt, zoals dit koor uit geloofsovertuiging. Hij wenste het koor nog een lange toekomst waarbij men veel mag betekenen voor ons allemaal, maar vooral voor ons aller Heer en Heiland. Er was verder in het programma plaats voor gemeenschappelijk zingen met daartussen orgelsolo's van Klaas Jan Mulder. Tenorso list Johan Baay klonk vooral in "Hij die rustig en stil" van M. Kramer ontroerend mooi. Het dankwoord door voorzitter C. Kot sloot een fijne zang- en orgel avond, waaraan de liefhebbers (die er op Tholen zoveel zijn) een zeer goede herinnering zullen be waren. Ds. Verheul sloot de avond met dankgebed af. Het "Dankt, dankt nu allen God", dat ter ge legenheid van dit jubileum door Klaas Jan Mulder speciaal was bewerkt, vertolkte de gevoelens van de koorleden, die in dank baarheid terugzien op de afgelo pen tien jaar. Polyhymnia vierde zijn tienjarig bestaan zaterdagavond feestelijk in de Vossenkuil. Voorzitter Rien van Dijke was blij met de over weldigende belangstelling. Her en der moesten stoeTen worden bij gezet. Na 'Het lied van ons leven' zong het chr.gemengd koor o.l.v. A.H. Ridderhof en organist C.Droogers Czn. vier liederen: Looft de Heer o mijn ziel, Zingt een danklied voor de Heer, Psalm 24 en het altijd imponerende On ze Vader. Dhr.H.W.v.d.Kaa bracht de feli citaties over van de N.H.Kerk en van het kinderkoor. "Veel jeugd koren worden opgericht, maar weinige houden het vol. Poly hymnia is daarop een gunstige uitzondering. Het is een koor met een blijde boodschap, zodat ik er alle vertrouwen in heb, dat er nog menig lustrum zal volgen", zei dhr.v.d.Kaa, die een envelop met geld overhandigde. Dhr.P.B.Vogel sprak gelukwen sen uit namens de Geref.Kerk. Hij herinnerde zich nog goed, dat hét koor in zijn woonkamer werd op gericht. De toenmalige hervorm- dé predikant ds.G.J.Voortman was er een warm voorstander van en zag Polyhymnia als de eerste aanzet voor meer jeugdwerk. Bij de eerste jeugddienst was het ijs al gebroken, want de kerk was tot de laatste plaats bezet. Zo groeide het interkerkelijk jeugdkoor naar een solide vereniging, die zijn be staansrecht binnen en buiten Oud-Vossemeer bewees, aldus dhr.Vogel, die eveneens een fi nanciële bijdrage toezegde. Voorzitter A.Geertse van het chr.gem.koor sprak over de goede samenwerking tussen het kinder-, jeugd- en volwassenenkoor. In Oud-Vossemeer kan men van acht tot tachtig zingen. Dhr.Geertse hoopte, dat ook zijn vereniging van de doorstroming zou kunnen profiteren, waarna hij een geldelijke ondersteuning aan bood. Het geduld van het kinderkoor was intussen lang op de proef ge steld, maar nu kon de jeugd zich laten horen met begeleiding van Mark Aarnoudse(orgel), Arjan Bout(cello) en Mariska v.d.Kreek, Anne van Halum en Heieen de Graaf(allen fluit). Na een wat ze nuwachtig begin zong men de vijf liederen toch met veel geestdrift, wat in de warme Vossenkuil me nig zweetdruppeltje kostte. Diri gent v.d.Kaa was trots gezien het applaus. Na de pauze was het de beurt aan de jubilerende vereniging met de musical 'Leven in geloof, hoop en liefde', bestaande uit Nederlandse en Engelse liederen. Ina Wilbrink, Albert Boot en José de Wilde spraken de verbindende teksten uit. Solozang was er van Marjan van Dijke-Douw, Carolien Bie- rings, Rien van Dijke en Dianne Zoeteweij. Dirigente me- vr.J.Droogers-Vogel bleek niet veel tijd nodig te hebben om haar enthousiasme over te brengen. Het koor werd uitstekend bege leid door Kees Droogers(piano), Wim Bevelander(gitaar), Peter van PoortVliet(drums) en Heieen Bout en Pieter Roggeband(beiden fluit). Een staande ovatie was de belo ning voor vele uren van intensieve voorbereiding. Voorzitter Van Dijke was onder de indruk en dankte alle medewerkenden. Hij bood de dirigenten Ridderhof en Van der Kaa bloemen aan, terwijl het echtpaar Hannie en Kees Droogers óok in het zonnetje werd gezet omdat ze de basis legden voor de musical. Deze jubileum viering is voor Polyhymnia een blijvende herinnering. The Nits stal zaterdagavond in Meulvliet te Tholen de show: met een bijna- twee uur durend technisch hoogstaand concert leverde de Amsterdamse viermansformatie weer eens het bewijs dat Nederlandse Engels talige popmuziek zeer volwassen is. Vooral met de inbreng van de veelzijdige toetsenman Robert Jan Stips kan dat ook bijna niet anders. Samen met pianist/gitarist Henk Hofstede leidde hij de groep naar grote hoogten. Drummer Rob Kloet tekende voor het uiterst strakke ritme van de band, terwijl gitarist Michiel Peters zowel op bas- als slaggitaar - het viertal muzikaal completeerde. The Nits streefde naar perfectie. Zowel instrumentaal als vocaal neemt The Nits een aparte plaats in op de Hollandse popmarkt. Het electronische geluid, voorname lijk gevormd door de synthesizer, had in de acoustisch voortreffe lijke zaal van Meulvliet vaak iets ruimtelijks. De kleurrijke lichtef fecten, met zorg gedoseerd, droe gen daaraan bij. De Amsterdam mers speelden bijzonder leuk in op het lichtspel, zodat hun show met een theatraal sausje werd overgoten. The Nits als mimespe- lers. Het -virtuoze electronische krachtenspel had raaklijnen met de muziek van de Engelse bands Dépêche Mode en Soft Cell en zelfs een vleugje Japan, vooral in de oosters getinte numrpers. 'Pleasant Surprise' is zo'n Soft Cell-voorbeeld. The Nits ontwikkelde zich sinds 1974 tot een klasse-band. Kloet, Peters en Hofstede behoren tot de oprichters. Robert Jan Stips kwam vorig jaar februari aanvankelijk als tijdelijke kracht bij de groep, toen de bassist vertrok. Die om wisseling had muzikale gevolgen. Voor die basgitaar kwam name lijk een synthesizer in de plaats. Een betere uitrusting voor de ja ren '80. De inbreng van Stips, die zijn sporen verdiende als bandlid van onder meer The Golden Ear ring, Supersister, Transister en Sweet d'Buster en bijvoorbeeld ook L.P.'s van Gruppo Sportivo produceerde, was zaterdagavond overduidelijk. Met z'n rug naar de instrumenten toe bespeelde hij twee toetsenborden tegelijk. Te vens de meest all-round musicus bij The Nits. Zanger/pianist/gi tarist Henk Hofstede doet echter niet onder voor Stips. Hij bezit andere kwaliteiten. De meester op zanggebied, die moeiteloos ver schillende stemgeluiden produ ceerde. En snel op de electrische acoustistische gitaar, zoals in het klapstuk 'Nescio'. Het met een Edison bekroonde nummer, dat door het 150-koppig publiek licht hysterisch werd ontvangen. De enthousiaste menigte kreeg The Nits tweemaal terug op het po dium. Het traditionele, haast af gezaagde 'We want more' werd gehonoreerd met een flitsende fi nale waarin onder meer 'Tutti Ragazzi', '1 have seen her face', 'Dark Room' en 'Here comes the young reporter'. Na het optreden - tevens de eerste activiteit in het nieuwe seizoen van 'Uit op Tholen', die met The Nits een unieke band naar het ei land haalde - werden de Amster dammers in de kleedkamer be laagd door handtekeningenjagers. Het sympathieke viertal wilde graag aan de vele verzoeken vol doen. The Nits: een groep zónder kapsones, maar mede dankzij een succesvolle formule mét een hele goeie toekomst! Dinsdag 4 oktober is er weer een contact-ochtend van de werk groep Nazorg Borstamputatie. Hierbij is mevr. De Boer van het Integraal Kankercentrum te Rot terdam uitgenodigd. Zij wordt vergezeld door de arts Mevr. Frenkel. Er zal worden verteld wat het I.K.C. inhoudt wat betreft de samenwerking met ziekenhui zen en oncologische instituten en de consulente service. Er zullen tevens dia'S te zien zijn over borstsparende behandelingen en de bijkomende chemo-therapie behandelingen. Vanzelfsprekend is er gelegenheid om vragen te stellen. Deze contact-ochtend wordt ge houden 's-morgens van 10 -12 vur in ziekenhuis Lievensbèrg.(Mel den bij de portier). Voor qadere inlichtingen kunt u bellen tel. 01640-37980 toestel 2306-2305. deur", zo stelde de burgemeester beide raadsleden tevreden. Gedeputeerde Staten van Zee-- land keurde inmiddels bestem mingsplan Amna Jacobapolder goed, uitgezonderd één artikel, dat betrekking had op ruimere bevoegdheden van b en w ten aanzien van de goothoogte e.d. G.S. vonden dat teveel vrijheid voor de Fliplandse dagelijks be stuurders. Van het ministerie van volkshuis vesting kwam 99.500 gulden loca tiesubsidie binnen voor het Kar- reveld, wat in dank werd aan vaard. St.Philipsland moet volgend jaar 144.277 gulden aan de centrale dienst gemeentewerken Walche ren/Noord-Beveland betalen. De districtsbijdrage is 68.723, de bouwbijdrage 26.208(2307 x 11.36), milieubijdrage 7982(3.46) en de inwonerbijdrage 41.364(17.93). Den Engelsman had in de stukken gezien, dat de bijdrage van St.Philipsland als enige gemeente was verhoogd. De burgemeester schreef dat toe aan de milieubijdrage. Den Engelsman informeerde ook nog naar het antwoord op zijn schriftelijke vragen over onder verhuur van de Wimpel door de gymnastiekvereniging de Flip pers. Dit in verband met ten on rechte betaalde subsidie. Nog steeds kon geen opheldering wor den gegeven, want om vijf uur woensdagmiddag had wethouder A.Kosten pas een brief van de Flippers gekregen, die het stich tingsbestuur van de Wimpel nog moest behandelen. Voor de okto- ber-raadsvergadering is er daar om al één vraag in petto. Na uitreiking van de gouden grif fels en zilveren penselen voor de beste kinderboeken en illustraties zetten de Thoolse bibliotheken de kinderboekenweek vanaf, woens dag feestelijk in met diverse acti viteiten, die tot en met vrijdag 14 oktober duren. Tholen wo 5 okt: 4-7 jr 14 u voor lezen en knutselen, n.a.v. diaserie wordt prentenboek gemaakt, vr 7 okt: 4-12 jr 16.15 u voorlezen, wo 12 okt: 7-12 jr 14 u spelmiddag Meulvliet(bibl.gesL) vr 14 okt: 4-12 jr 16.15 u voorlezen en slotmanifestatie. Voor de knutsel-spelmiddag en de slotmanifestatie is maar voor een beperkt aantal kinderen plaats, dus kom zo snel mogelijk een toe gangsbewijs halen. ST.MAARTENSDIJK vr 7 okt: 4-7 jr 16 u voorlezen, ma 10 okt: 7-11 jr 16 u voorlezen, di 11 okt: 4-7 jr 16 u voorlezen, wo 12 okt: 14 u Haestinge film. vr 14 okt: prijsvraag 'spelen met taal', form, in de bibl. ST.ANNALAND wo 5 okt: 14 u de Wellevaete voorlezen en knut selen kleuters, le/2e kl.l.o. do 6 okt: 16 u voorlezen vanaf 3e kl. ma 10 okt: 16 u voorlezen vanaf le/2e kl. wo 12 okt: 14 u de Wellevaete spelmiddag spelen met taal vanaf 2e kl. do 13 okt: 16 u voorlezen kleuters. Ook hier tevoren opgeven. Men mag in de bibliotheek, die 5 en 12 okt. gesloten is, ook zelf gedichten maken. Poortvliet di. 4 okt. ophalen formulieren speurtocht, wo. 5 okt.: dia's di. 11 okt: inleveren speurtocht do. 13 okt.: 16 uur film en prijsui treiking speurtocht OUD VOSSEMEER di. 4 okt. ophalen speurtocht/k leurplaten do. 6 okt: inleveren formulieren brievenbus dhr. J.D. vroege, Bou Kooijmanstr. 9 di. 11 okt: 19.30 uur prijsuitrei king STAVENISSE vr. 7 okt.: ophalen formulieren speurtocht/kleurplaten wo. 12 okt: voorlezen 14 uur vr. 14 okt: inleveren formulieren vr. 21 okt.: prijsuitreiking 19 uur SCHERPENISSE vr. 7 okt.: ophalen formulieren speurtocht en kleurwedstrijd. vr. 14 okt: inleveren formulieren vr. 21 okt.: 01rl8.30 uur prijsui treiking 15 u voorlezen met

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 9