De wonderdokter uit Goes Heemschut Overname gemeente bedrijven Middelburg ST^p Belastingstijging accoord Z L KLAM) I N DL I>LX Volwassenen educatie Steunpunt Welzijns planning Bietencampagne 12.50 20.00 20.00 Jeugdappel met 350 bezoekers Uien 47 cent, Eigenheimer 0,97 Autobedrijf Bolier bv Donderdag 29 september 1983 I X HL POLP Gedeputeerde staten van Zeeland willen een consulent speeltuinen en jeugdrecreatie aanstellen. De mogelijkheid hiertoe is geopend doordat het rijk een speciale bijdrage verleent. Niet alleen speeltuinwerk Kinderen en bestemmings plannen COM M I SS I i;s Herinrichting Niet te flauw Lengte of breedte Rioolrechten Ongelukkig Begraafrechten barnes c/ëèren tyjiiflappei* eJ Dakkapellen. Speciaalzaak In kousen, sokken, panty's, maillots. Dubbel feest PAK EVEN UW ZAKBOEKJE A.s. za. 1 okt. tijdens de gratis verlichtingsactie 10 cent/1 korting op benzine diesel. Super van 1.89 voor1.79 Diesel 1.19 voor1.09 Nu de allergoedkoopste benzine en diesel voor geheel Eiland Tholen (e.o.) Rekent u mee: 50 I. a 10 cent 5.voordeel. ƒ5.-: 1.79/1 2.8 I. 2.8 1.x (1:1 5) 42 km. bij super 4.6 69 km bij diesel ƒ5.- 1.09/1 4.6 x (11 5) gratis (om)-rijden. Tot ziens bij: Langeweg 16-18 Scherpenisse 01666-2629 Verlichtingsactie van 9.00 tot 16.00 uur ABDIJ "Albert Willem van Renterghem (1846-1939) was de zoon van een Zeeuwse huisarts. Van 1867 tot 1877 diende hij als officier van gezondheid in de marine. Tij dens zijn verlofperioden studeer de hij medicijnen aan de universi teit van Utrecht, waar hij in 1 877 tot arts werd bevorderd. Hierop vestigde hij zich als huisarts in Heinkenszand en later in Goes, waar hij in 1881 de praktijk van zijn vader overnam"Zo begint de derde paragraaf uit het eerste deel van het werk van Ilse N. Bulhof: Freud en Nederland, dat onlangs is verschenen. Van Renterghem stond open voor nieuwe methoden in de genees kunst. Hij was sceptisch over de bestaande mogelijkheden en die scepsis werd nog versterkt door het overlijden van een dochtertje aan een geheimzinnige ziekte waartegen niets hielp. Toen een Belgische arts, A. de Burggraeve, een therapie had uit gedacht die uitging van een prin cipe dat alleen de natuur zelf kan genezen, waarbij de arts moet helpen in de vorm van het toedie nen van zeer kleine hoeveelheden geneesmiddelen in zuiver chemi sche vorm, de zg. dosimetrie, ver vaardigde Van Renterghem een handboek voor de vervaardiging van speciale pillen. Tot grote teleurstelling van Van Renterghem nam de weten schappelijke pers geen notitie van het werk. De Belgische arts troostte hem met de eigenaardige woorden: "In tijden van deca dentie kan men zich beter buiten dan in de kerk bevinden; dan loopt men geen gevaar om door het neervallende puin begraven te worden". De Goese arts ging uit van het standpunt: onderzoekt alle din gen en stuitte hierbij op de hyp nose. Dat brengt ons ook in relatie tot het boek over Freud. De schrijfster laat ons zien dat Van Renterghem zich van hypnose ging bedienen met gunstige ge volgen bij de behandeling van hysterische patiënten. Zijn prak tijk in Goes groeide, ondanks het feit dat zijn collega's hem afschil derden als een charlatan en een godsdienstige knoeier. Maar doordat hij huisarts was van zowel de dominee als de pastoor, was deze beschuldiging niet steek houdend integendeel, zijn presti ge steeg, aldus mevrouw Bulhof. Een leraar te Goes, Ch. van De venter schreef over de methode van Van Renteghem een enthou siaste brief aan zijn vriend Frederik van Eeden. Na een bezoek aan Van Renterghem werd Van Eeden zo geestdriftig dat hij hem voorstelde samen in Amsterdam een kliniek voor therapeutische hypnose te beginnen. Zij kwamen tot over eenstemming. Op 14 augustus 1887 werd de kliniek geopend, 's Morgens begaf Van Renterghem zich naar het pand, waar Van Ee den een witte kartonnen kaart voor het raam had geplaatst: "Behandeling door hypnotisme. Dr. W.A. van Renterghem, arts, en dr. Fred, van Eeden, arts, op werkdagen van 11 tot 3 uur". In 1893 scheidden hun wegen. Van Eeden ging zich bezig houden met schrijven en de sociale hervor ming. Van Renterghem zette zijn bloeiende praktijk voort. I EUWS De tweede kamer uit gedeputeer de staten houdt dinsdag 4 okto ber driemaal zitting. Op de rol staan beroepschriften die zijn ge baseerd op de algemene bij standswet die afkomstig zijn van inwoners uit Middelburg en Vlis- singen (2). De zittingen beginnen om 10.00, 10.30 en 11.00 uur. De eerste kamer uit gedeputeerde staten behandelt dinsdag 4 okto ber, 11.30 uur het beroep van de taxicentrale Middelburg b.v. te Middelburg. De taxicentrale is het niet eens met het besluit van bur gemeester en wethouders van Middelburg waarbij een verzoek om ontheffing van art. 49 van de wet autovervoer personen werd afgewezen. Hierin wordt geregeld dat een taxi tijdens een rit geen extra passagiers mag meenemen. Alle zittingen zijn openbaar en worden gehouden in het provin ciehuis, Sint Pieterstraat 42 in Middelburg. Gs willen de Bond Heemschut voor de jaren 1984 tot en met 1987 een subsidie geven van jaarlijks 3500,Tot nu toe ontving de bond 3000, Heemschut heeft belang bij een wat hogere provinciebijdrage om dat als gevolg van de economi sche recessie enig ledenverlies wordt geboekt. Een bedrag van 3500,— komt overeen met wat gemiddeld de overige provincies in Nederland beschikbaar stellen. Gs zeggen veel waardering te hebben voor het werk van de Bond Heemschut, die zich inzet om het Zeeuwse landschaps- en stedenschoon zo goed mogelijk te bewaren. Ook streeft de bond naar het geven van constructieve adviezen over stedebouwkundige zaken. Activiteiten zijn o.a. het uitgeven van een tijdschrift, houden van voordrachten, meewerken aan tentoonstellingen en het bestude ren van speciale vraagstukken. De staten behandelen het gs- voorstel in hun vergadering van 1 8 november. Jeugdrecreatie en speeltuinwerk De begeleiding van het Speeltuin werk in Nederland wordt vanouds gedaan door de NUSO (de letters stonden voor Nederlandse Unie van Speeltuin-Organisaties, maar nu is het officieel: "Landelijke or ganisatie voor speeltuinwerk en jeugdrecreatie' Herhaalde malen heeft de NUSO de - toenmalige - minister van CRM gewezen op de onvoldoende begeleiding van de 850 aange sloten speeltuinen. De minister heeft ruim een jaar geleden besloten iets te doen aan het begeleidingswerk. Dit gebeurt via een "gedecentraliseerde steunfunctie". Dit wil zeggen dat er op provinciaal niveau functio narissen kunnen worden aange steld die adviserend werk gaan verrichten voor speeltuinorgani saties. De provincie krijgt hiervoor geld van het rijk. Zeeland krijgt ƒ60.500,— en legt er zelf ƒ20.000,- bij. De Zeeuwse consulent speeltuin werk zal niet alleen met dit werk worden belast, maar krijgt ook een taak op het gebied van de jeugdrecreatie. Het is de bedoe ling dat hij of zij aan beide werk soorten ongeveer even veel tijd gaat besteden. Het woord "steunfunctie" of "steunpunt" kom je tegenwoordig nogal eens tegen. Het is een "uitvinding" van de welzijnsplanning. Waar het op neer komt is dat een "steunfunctionaris niet zelf het eigenlijke werk doet, maar dat vanuit zo'n functie adviezen wor den verstrekt, informatie wordt verzameld en doorgegeven, op leidingen worden verzorgd etc., waar de uitvoerende mensen hun voordeel mee kunnen doen. Het is vooral de provincie die steun functies vervult. Zo ook met het speeltuinwerk en de jeugdrecrea tie. De consulent speeltuinwerk zal voor de speeltuinen in Zeeland gaan adviseren over de vraag hoe je een speeltuin opzet, waar je materialen kunt kopen en wat de prijs is. Aan de orde kunnen ook komen vraagstukken op het ge bied van het bestuur van speeltui nen, de instructie van vrijwilligers, risico's van bepaalde speelwerk- tuigen en bestrijding van vanda lisme. De steunfunctie jeugdrecreatie komt o.a. tot uiting in advieswerk aan gemeenten en welzijnsinstel- lingen over de organisatie van Gs vragen provinciale staten hun vertegenwoordigers in de aan deelhoudersvergadering van de PZEM op te dragen in te stemmen met de overname van het gas- en elektriciteitsbedrijf van de ge meente Middelburg. Ook vraagt het college om instemming voor wat betreft de overname van het kinderkampen, speelweken, kin deropvang etc. Een belangrijke derde taak is voor de consulent weggelegd in de vorm van advieswerk bij gemeen telijke bestemmingsplannen. Het komt nog steeds voor dat bij de planning van woonwijken de kin deren worden "vergeten". Het is een taak van de consulent advie zen te geven hoe woonwijken "vriendelijker" voor kinderen kunnen worden gemaakt. Gs hebben hun opvattingen weergegeven in een voorstel aan provinciale staten, dat op 28 ok tober zal worden behandeld. Maandag 3 oktober, 14.00 uur vergadert de afdeling volwasse neneducatie van de provinciale onderwijsraad. Besproken wor den de basisnota volwassenene ducatie, de hoofdlijnennotitie van de rijksoverheid over basiseduca tie, wetgeving volwassenenedu catie en (betaald) educatief verlof en de voorbereiding van vragen die worden gesteld aan minister Deetman over volwassenenedu catie voor de studiedag op 4 ok tober a.s. Het steunpunt voor kunstzinnige vorming en volwasseneneducatie bespreekt in haar vergadering van 3 oktober de volgende punten: statistiek voor de volwassenene ducatie, evoluatieonderzoek voor alfabetiseringswerk en de discus sienota structuur provinciale wel zijnsplanning. De stuurgroep coördinatie wel zijnsplanning vergadert donder dag 6 oktober, 10.00 uur Op de Gs willen de consulent onder brengen bij het Zeeuws-service en informatiebureau. waterleidingbedrijf (door de WMZ). De overname van de gemeente bedrijven Middelburg zal er, aldus gs, toe leiden dat er een einde komt aan de verbrokkelde situa tie: Zeeland wordt één verzor gingsgebied. Gas en elektriciteit worden geleverd door de PZEM, water door de WMZ. Er blijft nog een kleine uitzondering: Sint-Phi- lipsland krijgt water van het be drijf "Noord-West-Brabant". De overname gebeurt per 31 decem ber a.s. 70 Mensen van het Mid delburgse bedrijf gaan naar de PZEM6 naar de WMZ en 6 zullen er afvloeien. Met Middelburg is overeenstemming bereikt over de bedragen die worden betaald voor de overname, en o.a. de bouw van een rayonkantoor aan het Molenwater. De PZEM neemt voor ongeveer 35 miljoen (boekwaarde per ba lansdatum 31 december 1983) het gas- en elektriciteitsbedrijf over. Voor het waterleidingbedrijf geldt een bedrag van ca. ƒ10 miljoen. Ook zal de PZEM per 1 januari 1984 7,5 miljoen beta len in verband met door de ge meente te derven inkomsten. agenda staat de herstructurering van de provinciale welzijnsplan ning. Alle bijeenkomsten zijn openbaar. De afdeling volwasseneneducatie vergadert in het provinciehuis. Sint Pieterstraat 42 in Middel burg, het steunpunt aan de Rouaansekaai 43, Middelburg en de stuurgroep welzijnsplanning in het statencomplex. Abdij 11 Middelburg. Abdijnieuws is de informatierubriek van de provincie Zeeland Redactie: bureau vooriichting, Sint Pieterstraat 42 4331 EW Middelburg, telefoon 01180 31391 of 31392 Vervolg van pag. 1 Bij de herinrichting van plantsoe nen gaat het voornamelijk om moeilijk bereikbare en meestal kleine grasstroken. Dit gras moet vervangen worden door lage be planting: bodembedekkers. Het onderhouden van kleinschalige grasstroken kost per jaar per 100 m2 volgens IMAG-normen 6.26 uur (maaien en kanten snijden). Het onderhoud van bodembe dekkers vergt maar 95.2 min. per jOO m2. per jaar, dus circa vier uur minder. Raadslid J. de Bres constateerde, dat er met deze kostenbesparing Met het wat buitennissige meteo- rolgisch jaar heeft ook de bieten campagne wat vertraging opgelo pen. In plaats van september, be gint de suikeroogst maandag 3 oktober. Bijna drie weken later dan normaal. Wie wil aannemen, dat menig bietenzaadje zes weken te laat in de akker terecht kwam, moet voor de natuur blijvend zijn petje afnemen. Er worden grote verschillen ver wacht, zoals dat ook al het geval was bij de aardappeloogst. Ver ondersteld mag wel worden, dat de laatste, zonnige week met hoge temperaturen na zeven dagen re gen, nog een bijdrage heeft gele verd aan een suikergehalte, dat over het algemeen waarschijnlijk toch matig zal zijn. Vorig jaar werd menig record gebroken met een gemiddelde opbrengst van bijna 62 ton per hectare. Mogelijk dat de in begin september geno men monsters met een suikerge halte van ongeveer 15.5% deze week nog wat zijn verbeterd en dan mag bepaald niet van een mislukte oogst worden gesproken. In het zuidwesten zal men daarbij nog niet het slechts af zijn. Zeker niet als in aanmerking wordt genomen, dat er normaal half april bieten worden gezaaid, terwijl men er dit jaar in mei nau welijks aan te pas kwam. Naar mate er meer kilo's en suiker uit de bieten komen, worden de vaste produktiekosten gedrukt. Maar de grote verschillen zullen er wel blijven. Daarmee mag, ondanks lagere kilo-opbrengsten, zeker nog niet van een mislukt boeren- jaar worden gesproken. De sui kerbietencampagne geeft extra (zwaar) verkeer en bij regen ook ongemakken op modderige we gen. Op polder- en hoofdwegen wordt het meer uitkijken. Er dreigt weer slipgevaar. dus op den duur ook minder werk komt bij de plantsoenendienst. Het plan voor inschakeling van zes jonge werklozen moet echter doorgaan, vond hij. Van Damme was dat met hem eens en ook zonder 1% O.G.B.-verhoging in 1984 zou dat project aangepakt worden, meende het VVD-raads- lid. "Als de wethouder dit niet had meegedeeld, was ik nu tegen de O.G.B.-stijging geweest. Iedereen probeert de zaak in het gareel te houden, alles loopt terug en de gemeente verhoogt belastingen en tarieven. Het zijn hele kleine be dragen, maar ik had die 1% O.G.B.-verhoging in 1984 toch maar achterwege gelaten. Laten we niet te flauw doen, want zon der die 17.500 gulden meerop brengst komen we er ook wel uit, met het plantsoenwerk geeft de wethouder echter een andere wending aan de Zaak. Je kunt ei genlijk niet meer tegen de verho ging zijn. Zulke dingen heb ik echter al tien jaar meegemaakt. Er komt altijd wel wat om de belas tingverhoging te billijken. Er zijn voor de begrotingsbehandeling steeds donkere wolken, maar later zie je rekeningoverschotten", al dus Van Damme. "De wolken zijn nu echter don kerder dan ooit. Ik ben pessimis tisch", zei wethouder van Schet sen gezien de toenemende wer kloosheid. "Het is goed om een werkgelegenheidsbestemming aan deze O.G.B.-verhoging te ge ven. Voor het dekkingstekort op de begroting 1984 is de stijging wel niet nodig en ook zonder de O.G.B.-verhoging zou het plant soenproject op wat kleinere schaal mogelijk wel doorgaan, maar met deze 1% O.G.B. (17.500 gulden) kun je toch wat meer doen. Het moet toch uit de lengte of de breedte komen", zei van Schetsen. Hij rekende voor dat met alle ge noemde verhogingen alsmede de al eerder aangekondigde stijging van de reinigingsrechten, 48.950 gulden meer bij de gemeente zou binnenkomen. Het dekkingste kort op de begroting 1984 is echter maar 25.637 gulden, zodat er 23.313 gulden over is. "Toch is dat nodig", zei de wethouder. "Voor de komende jaren verwacht ik geen grote meevallers meer, in tegendeel, er komt van alle kanten druk op de begroting. De tegen vallers op onderwijs e.d. komen nog dus dat moet dan van de post onvoorzien af', Zëi vari Schetsen. Overigens zei hij geen strakke koppeling te willen tussen de 1% O.G.B.-stijging en het plantsoen- werk voor zes jongeren. SGP, PvdA en CDA gingen met de 1% O.G.B. accoord, de VVD behield zijn stem voor, maar Van Damme zei van dit punt geen 'heksenjacht' te willen maken. Bij de 3 'A% verhoging van de rioolrechten wilde Bijl de boot af houden. "Ik zeg nog niet nee, maar ik wil de begrotingsbehan deling afwachten. De 10 mille die de verhoging zou opbrengen, zie ik in de totaliteit van de belastin gen", aldus het CDA-raadslid,. "Juist de trendmatige verhoging is zo gevaarlijk. Automatisch doen we 't maar. De burger en met na me ambtenaren leveren grote be dragen in en daar bovenop komen nog belastingverhogingen. Dat telt dubbel. Dan moeten we onze wensen maar inperken. Voor het dekkingstekort op de begroting 1984 is de stijging ook niet nodig", zeil Bijl. Ook Dijke meende, dat bij voor gestelde verhogingen wel eens aan het matigen van de eisen gedacht mocht worden. "Iedere gulden telt mee voor de burgers, maar dan zou je alles achterwege moeten laten", zei wethouder van Schet sen. "Als je een geringe verhoging niet toepast, verminderen je geld middelen gezien de kortingen van het rijk op verschillende uitkerin gen aan de gemeenten". De Bres noemde bezwaren tegen verhoging van de rioolrechten 'Het meest ongelukkige voor beeld' "Als er 1 stijging is die geen bezwaren ontmoet, dan wel op dit terrein gezien de rioleringsprojec ten die op stapel staan. Ook het rijk kijkt bij het geven van subsi dies naar de hoogte van de riool rechten, dus als je niet verhoogt, zou je nog veel slechter uit kunnen zijn", zei het PvdA-raadslid. Van Damme was het daarmee eens. "Bij de rioolrechten is een verhoging met name aantoonbaar nodig. Er zijn al diverse vervelen de gevallen geweest met watero verlast. Als je iets zou willen doen, is 3 'A% eigenlijk veel te weinig", aldus het VVD-raadslid. Dijke had geen moeite met de stijging, maar kon toch wel met Bijl meevoelen, dat de rioolrech ten een onderdeel van de totale belastingheffing vormen. Volgens de wethouder stond 't er los van en zou er ook geen afbreik aan de begroting worden gedaan bij af wijzing. De Bres bestreed dat om dat B en w in de begrotingsbrief wel degelijk een koppeling met verhoging van de belastingen en tarieven te maken. Gezien de investeringen in koe linstallaties en vefbetering Van dé HEREN KNIPPEN kort haar HEREN SPECIAAL MODEL DAMES COUPE KNIPPEN KINDEREN KNIPPEN 4 A AA tot 10 jaar lU.OU Geopend ven 08 30-18.00 uur, zaterdags tot 17.00 uur. Bouterhamstr. 51 (bij da stoplichtan), Bargan op Zoom, tal. 01640-33317 Advertentie I.M. aula's had de commissie geen be zwaar tegen de 3 Vi% stijging van de begraafrechten. Wethouder van Schetsen benadrukte, dat het nog maar een bijdrage in de dienstverlening was, want de wer kelijke kosten komen veel hoger uit. Dijke pleitte voor meer informatie over het onderhoud van grafste nen. Dat zou via Tholenderwijs, de lijkdienaars of met de nota's kunnen gebeuren. De leges werden ook met 3 Vi% verhoogd. Van Damme vond het vreemd, dat bij bouwwerken ook leges over 18% btw betaald moest worden. Wanneer dat achterwege zou blijven, dient het tarief te stij gen om dezelfde opbrengst te houden, antwoordde de wethou der. Bijl informeerde naar de gevolgen van het wegvallen van leges voor kleine bouwwerken als dakkapel len, duivenhokken en antennes, zoals de regering pas aankondig de. Die leges bleef overigens bui ten de 3 'A% verhoging. Van Schetsen noemde het wat onverstandig van de rijksoverheid gezien de problemen op plaatse lijk niveau met dat soort wel standszaken en vergunningen. Het duurt nog lang voordat die plannen de tweede kamer gepas seerd zijn. De wethouder wilde ook niet van het ene (veel regels) in het andere (vrij baan voor dak kapellen, zij het met een mel dingsplicht) uiterste vallen. Bij de hondenbelasting maakte van Damme zoals gebruikelijk de tegenstem van zijn fractiegenoot J.L. van Gorsel kenbaar. De Bres, die nog steeds in z'n maag zat met het voorbehoud van de VVD tegen de verhoging van de reini gingsrechten, pleitte ervoor, de prijs vaft de vuilniszak voortaan in 1 pakket met de andere belastin gen en tarieven triee té rtertiëfL Daarmee Was iedereen hèt eens. Ongeveer 350 bezoekers vulden de grote kerk te Tholen, toen ds. Th.W.H. van der Heyden uit Oud-Vossemeer de appelavond van de classicale hervormde jeugdraad Tholen/St. Philipsland vrijdagavond opende. Na het zin gen van psalm 951 en 4 was er een pittig welkom, vooral gericht tot de meisjes en jongens. Twee leden van de jeugdvereniging 'Liefde overwint alles', Anita Blaas en Marja van Belzen, verzorgden de schriftlezing. Van de kinderkoren beet het Oud-Vossemeers kinder koor o.l.v. dhr. H.W. van der Kaa de spits af met 'Wil je wel gelo ven', 'God keert de rollen om' en 'Jezus leert ons'. Ds. M.A. Jansens uit Tholen be handelde het thema van dit jeug dappel 'Dit is mijn gebod'. Hoe wel niet de jongste van de aanwe zige predikanten, bleek ds. Jan sens heel jong van hart te zijn. "Christen-zijn', zo bracht hij naar voren, "begint als de kerk uitgaat. God heeft niet alleen belangstel ling voor ons zieleheil, maar ook voor de relatie van kinderen on der elkaar, van ouders tot de kin deren, voor de volken der aarde. De goedkoopste oplossing is een beroep te doen op onze zonden. Hebben wij iets van de liefde van Jezus ervaren, dan kunnen wij onzë naaste niet laten staan in de vrieskou van onze minachting. De liefde is het cement van de chris telijke samenleving, de grondtoon van het evangelie. De ongelovige moet aan ons kunnen merken, dat wij in de kerk zijn geweest. Wij zijn daar geen toeschouwers, maar spelers. Liefde plukt aan onze bankrekening, aan ons zakgeld omdat dan het inkomen promo veert tot dienstverlening. De der de wereld gaat voor de kleurente levisie en de surfplank. Het evan gelie is een kracht Gods, geen ze- dénlesje. Christen-zijn is niet al leen een voorrecht, maar bovenal een opdracht. Het evangelie is el ke dag nieuw. De boodschap blijft actueel, want hij is gisteren en he den dezelfde en tot in eeuwig heid", zo besloot ds. Jansens. Het kinderkoor uit St.Annaland o.l.v. dhr. A.P. Kasse zong daarna een drietal liederen en na de samen zang trad het kinderkoor 'De goede Herder' uit Tholen op o.l.v. dhr. M.M. Cornelisse. Ds. H. Verheul uit Tholen besloot deze appelavond, waarbij mevr. M. Hage-v.d. Velde de orgarliste was. Van de gelegenheid om in de Wingerd Icofne of limonade te köfheii drinken, werd druk ge bruik gemaakt. Wouwsestraat 15, B.O.Z. Advertentie IM Vervolg van pag. 1, maakte, zou nu niet meer kun nen". Ze had toen wel hulp van een meisje, dat zg. hand- en span diensten verrichtte. Zelf is ze trouwens ook in Tholen kweke- linge geweest. Bij Juffrouw Jo. Ook de inbreng van de ouders, door middel van de oudercom missie, bij schoolfeesten, school- aktiviteiten e.d. is tegenwoordig groot, "'k Heb hiermee alleen maar goede ervaringen", aldus de juf. Ze straalt trouwens toch een grote tevredenheid en groot en thousiasme ten opzichte van haar werk uit. "Nooit" zegt ze zelf", zie ik tegen mijn werk op. Omgaan met kleine mensen, want dat zijn kleuters, levert me iedere dag weer nieuwe inspiratie". Maar al steekt ze vele uren in haar werk, toch gunt ze zich zelf ook haar hobbies: Tennis, yoga, ze leest graag, maar vooral "reizen". Een unieke reis die ze maakte was naar Afrika, waar ze tussen de bevol king logeerde, dus in een hut, en waar ze in Kenya samen met een ter plaatse go de bekende vriendin zeer leerzame contacten had met de bewoners. Een juf dus, die graag zélf nog steeds iets leert. Vrijdag wordt ze in het zonnetje gezet. Dan is er tot 's middags 14.00 uur een feest voor de kleu ters die dan ook op school mogen eten, en tussen 14.00 en 15.00 uur is er gelegenheid voor de ouders de juf te komen feliciteren, 's Avonds tussen 17.00 uur en 19.00 uur is er een receptie in "De Bij enkorf'. Dan komen uiteraard ook de collega's van de lagere school want dat contact aldus de kleuterleidster, wordt de laatste jaren ook veel hechter door de komende basis-school. Verder ge nodigden vanuit het gemeentebe stuur, oud-collega's. Juffrouw Jo Boot komt natuurlijk ook. Want dié viert ook een jubileum. Op 4 oktober staat zij 35 jaar lang voor de neusjes van de Thoolse kleu ters. Ook hier komt een feestelijk gebeuren aan te pas. Om 16.00 uur tot 18.00 uur een receptie voor genodigden, maar het grootste feest is toch voor de kleuters. Want die staan, zowel bij juffrouw Leni als bij juffrouw Jo altijd in het middelpunt. THOLEN vr 30 sept ledenverg. tafelt, ver. TVT, Hofv. Holl. 20 u. do 6 okt Frans Bruggen, Gast huiskapel, 20 u. za 8 okt. Vogelexcursie, Natuur ver. Tholen, Jachthaven, St.An naland, 9.30 u. za 15 okt MAC auto-oriëntatierit, Zoekweg, 19 u. SINT MAARTENSDIJK wo 5 okt studieverg. Calvijn, 19.30 u. do 6 okt modeshow, Haestinge, 20 u. za 8 okt viswed. 14.30-17.30 u. De Noord SINT ANNALAND za 1 okt dansavond, dorpshuis, 20 u. POORTVLIET za 8 okt VVN verl.contr. autobedr. De Graaf, 9-16 u. wo 12 okt lez. Rode Kruis, Tol- rust, 20 u. wo 12 okt. bejaardenreis Neeltje Jans, 13 u. SCHERPENISSE za 1 okt VVN verl.contr. autobedr. Bolier, 9-16 u. do 6 okt lez. Kol. Bosshardt, Leger des Hëils, 19.30 u. OUD VOSSEMEER za 1 okt taptoe reg. muziekkorp sen, 19 u. SINT PHILIPSLAND za 1 okt Kerk A.J.Polder, Smal- stads mannenkoor, 20 u. ma 3 okt kringverg. pl.vr. Drui ventros, 14 u. za 15 okt receptie Reisduif, na middag BERGEN OP ZOOM tot 16 okt tentoonst. tek. en schild. Wim Schütz, Etcetera film film film ROXY 1: Brandende Liefde - 16 jr dag 20 u. vr 21.15 u. za 18.45 21.15 u. zo 14,16.15,18.45 21.15 u. Babyion Pink - 18 jr vr za 23.30 u. ROXY 2: Hot Bubblegum In Het Leger - 16 jr dag 20 u. vr 21.30 u. za 19 21.30 u. CINEM ACTUEEL 1: Merry Christmas Mr. Lawrence - 16 jr dag 20 u. vr 21.30 u. za 19 21.30 u. zo 14, 16.30, 19 21.30 V. CINEMACTUEEL 2: Flahdance- a.l. do, di wo 20 u. vr. 21.30 u. za 19 21.30 u. zo 14, 16.30, 19 21.30 u. Les Vacances De Monsieur Hulot - Filmliga, ma 20.30 v. CINEMACTUEEL 3: Psycho 2 - 16 jr dag 20 u. vr 21.30 u. za 19 21.30 u. zo 14, 16.30, 19 21.30 u. Veiling Sint Annaland dinsdag 27 september (donderdag 22 sep tember). Uien maat 40 opwaartse klasse 2nl 45,50(47,50), Drielingen maat 35/40 klasse 2 nl 32,40(31,00). Aanvoer 78 ton(36 ton). Doré 65-91(70-94), bintje 23-37(30-55), Eigenheimer 55-90(90-97). Aanvoer 160 ton(78 ton). -F

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 7