THOLEN DERWIJS 1 informatierubriek van de gemeente tholen AANDACHT VOOR "DE OPEN SCHOOL" OPENINGSTIJDEN GEMEENTEHUIS VAN 9.00 tot 12.00 uur DINSDAG VERGADERT DE KOMMISSIE FINANCIEN GISTEREN VERGADERDE DE STUURGROEP WERKLOOSHEID STAND VAN ZAKEN PROJEKTEN IN HET KADER VAN HET BAANLOZENPLAN THE N/TS OPNIEUW INFORMATIE VIA DE INFOTELEFOON INLEVEREN VAN GEVAARLIJKE KATAPULTEN BIJ PLAATSELIJKE POLITIE X HINDERWET: KENNISGEVING VAN BEKENDMAKING ONTWERP BESCHIKKINGEN WAT LIGT TER INZAGE? KURSUS KREATIEVE HANDVAARDIGHEID VOOR VRIJWILLIGERS IN HET JEUGDWERK Donderdag 22 september 1983 EENDRACHTBODE SPREEKUUR BEN W SPREEKUUR WONINGSTICHTING Zaterdag 24 september 1983 om 21.00 uur Sport- en gemeenschapscentrum "Meulvliet' THOOLS THEATERSEIZOEN START MET Arabisch i Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Tel 01 666-2955 Sinds enkele weken heeft Tholen een Regionaal Educatief Centrum. Het is gevestigd aan de Molenvlietsedijk 5a in Tholen. Dit Centrum biedt vele mogelijkheden voor volwassenen om iets te leren. In de komende weken willen we in Tholenderwijs wat meer aandacht geven aan de verschillende mogelijkheden. Deze week gaat het over de Open School, een geheel nieuwe vorm van onderwijs voor volwassenen. De laatste jaren hebben steeds meer mensen behoefte om iets te leren. Men merkt dat men iets mist en men krijgt steeds meer vrije tijd die men nuttig wil besteden. Hqe vaak komt het niet voor dat men als volwassene denkt: nu begrijp ik het niet meer, ik kan het niet meer volgen. De kinderen leren verder, de krant verzint steeds meer moeilijke woorden, de formulieren die we in moeten vullen zien er iedere keer ingewikkelder uit, en het nieuws wordt steeds moeilijker. De Open School probeert daaraan iets te doen. In kleine groepen wordt gewerkt aan onderwerpen waarmee iedereen dagelijks te maken heeft. Aan de ene kant geeft de begeleider uitleg en verduidelijking, maar aan de andere kant wordt van de deelnemers verwacht dat ze er zelf aktief aan mee werken. Omdat iedereen op het werk, in het gezin, op straat of in de vereniging al het nodige heeft geleerd kunnen anderen daar voordeel van hebben. Men leert van, maar ook aan elkaar. Dat leren in zo n groep gebeurt aan de hand van korte thema's: arbeid, veiligheid, gezondheid, geld, cul tuur, enzovoort. Daarnaast wordt er ook gewerkt aan vakken, ledereen kan kiezen uit een groot aantal mogelijkheden: Nederlands, frans, engels, duits, wis kunde, economie, boekhouden, aardrijkskunde, geschiedenis en bio logie. Hoeveel vakken men kiest hangt af van de hoeveelheid tijd die men er aan kan en wil besteden. De vakken worden in kleine groepjes gegeven, ledereen bepaalt zelf het nivo, het tempo en de hoeveelheid tijd die er aan besteed wordt. De vakken worden gegeven door be voegde docenten. De boeken die gebruikt worden zijn speciaal voor volwassenen geschreven. De lessen vinden plaats op het eiland Tholen. In welk dorp hangt af van de deelnemers, want de plaats en de tijd wordt in overleg met de deelnemers bepaald. Een Open School jaar bestaat uit ongeveer 35 weken de vakanties niet meegerekend. Alle lessen vinden wekelijks plaats, De kosten zijn 100,— inclusief de boeken en andere mate rialen. Als u meer inlichtingen wilt kunt u de Open School bellen: 01 660-31 94. Op donderdag en vrijdag is er altijd iemand aanwezig. Op andere dagervKurtf u het beste bellen: 01 1 00-20547 (Goes) Langskomen kan ook: Molenvtietsedrjk 5a in Tholen. Vanaf de gemeentelijke herindeling (1 juli 1 971) gelden als openings tijden van het gemeentehuis, elke dag van 9.00 tot 1 2.00 uur. In de praktijk werden deze tijden vrij soepel gehanteerd, in die zin dat vrijwel nooit iemand die zich op een ander tijdstip aandiende, werd terugge stuurd. De laatste tijd kloppen steeds meer bezoekers in de middaguren aan. In het bijzonder de afdeling sociale zaken ondervindt daarvan de negatieve gevolgen. Zaken die zich namelijk 's morgens hebben aan gediend, worden geacht in de middaguren te worden uitgewerkt. Met de bedoelde publieke belangstelling in de middaguren komen de me dewerkers van deze afdeling daar niet aan toe. Daardoor bestaat het risico dat aanvragen noodgedwongen blijven liggen. En dat kan niet. Reden voor ons de Thoolse bevolking uitdrukkelijk te wijzen op de vastgestelde openingstijden. Bent u niet in de gelegenheid in de och tenduren naar het gemeentehuis te komen, belt u dan even. Wellicht is het mogelijk een afspraak te maken op een tijdstip dat u beter schikt. Vanaf volgende week loopt u echt het risico te worden teruggestuurd. Dat is vervelend voor u, maar ook voor ons. Houdt u zich daarom aan de openingstijden: elke dag van 9.00 tot 12.00 uur. Dinsdagavond komt de kommissie voor de financiën voor een verga dering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Deze openba re vergadering begint om 19.30 uur en is voor elke belangstellende toegankelijk. Vooraf kan men gebruik maken van het spreekrecht. Gesproken wordt over de verhoging van de verschillende gemeente lijke belastingtarieven voor 1 984. Hondenbelasting Voorgesteld wordt een trendmatige verhoging van 3 14%. Daarmee zouden de tarieven als volgt wijzigen. Van 37,50 naar 39,- voor de 1 e hond van een houder. Voor de 2e hond van een houder wordt het tarief verhoogd van ƒ63,50 naar ƒ66,- en voor de 3e hond van ƒ89,50 naar ƒ93,-. Door de verschillende afrondingen naar boven komt de verhoging neer op circa 4%. Rioolrechten Ook hier wordt een verhoging met 3 14% voorgesteld. Deze verhoging brengt de navolgende wijzigingen teweeg. Het recht wat van de eige naar wordt geheven per aansluiting gaat van 24,- naar 24,80. Het recht te heffen van de gebruiker bij een waterafname van minder dan 75 m3 per jaar van 1 2,- naar 1 2,40' van 75 m3 t/m 1 50 m3 per jaar van 24,- naar 24,80 en van 1 51 m3 t/m 225 m3 per jaar van 36,- naar 37,20. Begraafrechten Een trendmatige verhoging van deze tarieven met 3 14% geeft het volgende resultaat. De begraafrechten gaan van 83,- naar 86,-, het verzorgen van begrafenissen van gemeentewege van 223,50, naar 231,50 het onderhoud van voorwerpen op graven van 28,- naar ƒ29,- per jaar, de uitgiften van eigen graven van ƒ181,- naar 1 87,50, het gebruik van de aula van 80,- naar 83,-, het opbaren in de aula per dag van 30,- naar ƒ31,-. Legestarieven De meeste tarieven gaan, rekening houdende met afrondingen, met maximaal 3 14% omhoog. Enkele tarieven worden niet gewijzigd. Zo worden de leges voor bouwwerken tot 80.000,- niet verhoogd. Voor duurdere bouwwerken wordt echter een geringe verhoging toegepast die voor de dyurste bouwwerken tot 7% kan oplopen. Onroerend-goedbelasting In verband met de hertaxatie van de verschillende objekten is voor 1 983 besloten geen tariefsverhoging toe te passen. Om de lastendruk voor de burgers zoveel mogelijk te beperken stellen burgemeester en wethouders voor 1 984 geen trendmatige verhoging toe te passen, doch slechts een aanpassihg van het tarief met 1 Dit komt erop neer, dat het op ƒ8,85 berekende tarief voor 1983 wordt verhoogd tot 8,94 per heffingseenheid van 3000,- waarde. Het tarief voor de gebruiker wordt dan 4/9 hiervan of 3,97 en het tarief voor de zakelijk gerëchtigde (eigenaar) 5/9 deel oftewel 4,97. Gisteravond kwam de Thoolse Stuurgroep Werkloosheid voor een ver gadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. De verga deringen van de Stuurgroep zijn besloten. In de Stuurgroep hebben zitting een aantal gemeentelijke functionarissen (waaronder wethouder Van Schetsen), vertegenwoordigers van werkgevers (O.O.I.) en werk nemers (F.N.V. en C.N.V.), vertegenwoordigers van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid en Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur, de direkteur van het Arbeidsbureau Tholen en een baanloze (voorheen vertegenwoordiger van de W.B.G. Tholen). Bij het ter perse gaan van dit artikel waren de besluiten van de Stuurgroep nog niet bekend. Volgende week leest u hierover meer in deze rubriek. Onder staand geven wij de onderwerpen weer die in de vergadering aan de orde zijn geweest. Deelname aan maatschappelijke activiteiten door uitkeringsgerechtig den; Staatssecretaris De Graaf van Sociale Zaken en Werkgelegenheid heeft een circulaire gezonden aan de gemeentebesturen met het boven staande onderwerp. Deze circulaire is bedoeld om met inachtneming van de bepalingen uit de bestaande sociale zekerheidswetgeving dui delijkheid te brengen in de voorwaarden waaraan voldaan moet wor den om met behoud van uitkering niet-betdalde arbeid te verrichten. Deze circulaire wordt ter bespreking aan de Stuurgroep voorgelegd. Structuur van het Baaniozenprojekt Tholen; Per 1 januari 1 983 is de gemeente Tholen gestart met een baaniozen projekt. Nu hiermee enige ervaring is opgedaan wordt het nodig geacht een evaluatie te houden en waar nodig correcties aan te brengen. Ten behoeve van de Stuurgroep is een ambtelijk stuk opgesteld. Het is bedoeld als discussiestuk en kan mogelijk dienen als concept-voorstel aan burgemeester en wethouders. In het stuk wordt opgemerkt, dat de verscheidenheid in de samenstel ling van de stuurgroep, de verschillende belangen, de onduidelijkheid over de taken en bevoegdheden nadelig zullen blijven werken op de betrokkenheid van de leden van de Stuurgroep, alsmede op de be sluitvorming en slagvaardigheid van de groep. Dit leert ook de praktijk bij vergelijkbare groepen in andere gemeenten. De Stuurgroep is tot op heden slechts toegekomen aan haar adviserende taak. Voorwaarden scheppend, uitvoerend en coördinerend is er tot op heden vrijwel geen bijdrage geleverd. Voorgesteld wordt de Stuurgroep te laten functioneren als beleidsad- viserend orgaan, doch daarnaast een begeleidingscommissie te instal leren. Deze commissie krijgt als taak het college van burgemeester en wethouders bij te staan met adviezen over de hoofdlijnen van het beleid, maar vooral ook over zaken betreffende de uitvoerende werk zaamheden van de projektleider. Daar waar de Stuurgroep circa twee maal per jaar bijeen zou komen, wordt voorgesteld de commissie een maal per zes weken te laten vergaderen. Werkervaringsprojekt Zoals bekend is het gemeentebestuur onlangs gestart met een zoge naamd werkervaringsprojekt. Het doel van het projekt is jeugdigen tot en met 22 jaar in de gelegenheid te stellen werkervaring op te doen met behoud van uitkering. De Stuurgroep wordt op de hoogte gesteld van de ontwikkelingen van het projekt. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burge meester en wethouders vinden plaats op maandag 26 september 1 983 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester E. Baerends en de wethouders J. Versluijs, L.J. Koopman en P. van Schetsen houden hun spreekuur van 1 1.00- 1 2.00 uur. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon 01 666-2955, toestel 21 5. Het bestuur van de stichting "Beter Wonen" houdt elke maandag van 10.30- 1 2.00 uur spreekuur in het gemeentehuis te Sint-Maartensdjjk voor aanvragen om woonruimte. De woningstichting is telefonisch bereikbaar onder nummer 01666-3359. Kursus Fotografie Voor de kursus fotografie hebben zich ruim voldoende kursisten opge geven. Vanaf donderdag 29 september en voorts elke donderdag gaat deze kursus dan ook o.l.v. dhr. C. Spijkers van start in de voormalige kleuterschool aan de Radda Barnenstraat te Sint-Maartensdijk. Tijds duur: van 1 4.00 tot 1 7.00 uur. Handvaardigheidsprojekt Voor deze kursus, die onder leiding staat van Piet van Meel uit Oud- Vossemeer, hebben zich nog niet voldoende kursisten aangemeld. In eerste instantie gaat men zich bezig houden met maquêttebouw: het bouwen van sierkoetsjes e.d. Dit projekt kan uitgroeien tot een reparatieplaats van speel- en spel materiaal van peuterspeelzalen en kleuterscholen. Het van start gaan van het projekt hangt nauw samen met een voldoende aantal deelne mers (10a 1 2). Nadere informatie over de kursus kan worden ingewonnen bij de do- Cent, dhr. Piet van Meel, tel. 01 667-2669. U kunt zich als deelnemer aanmelden bij de coördinator van het Thoolse Baaniozenprojekt dhr. Toon Jansen, tel. 01 666-2955. Zodra er voldoende deelnemers zijn wordt een introductiemiddag georganiseerd in de voormalige kleuterschool aan de Radda Barnen straat te Sint-Maartensdijk. In overleg met de deelnemers wordt dan ook bepaald op welke dag en op welk tijdstip de kursus wordt gehou den. Sportieve Recreatie Jongstleden vrijdag is de sportieve recreatie voor haanlozen aange vangen in de sportzaal "De Wellevaete" te Sint-Annaland. Het aantal deelnemers was nog niet van dien aard dat over een sukses kan worden gesproken. Daarom nogmaals aandacht voor dit projekt. Oorspronkelijk zou dit projekt o.l.v. Leen Tichem plaatsvinden. Hij is inmiddels zo gelukkig geweest een baan te vinden. Leen wordt ver vangen door een rekreatie-sportleider uit Oud-Vossemeer en wel André Smulders. Het uurtje sportieve rekreatie is morgenochtend van 10.45 tot 11.45 uur en voorts op maandag 3 oktober van 9.45 tot 10.45 uur. Vanaf oktober is het altijd op maandag. Elke Thoolse baanloze kan geheel gratis aan dit sportieve uurtje meedoen. In overleg met de deelnemers wordt bepaald welke sport of welk spel wordt beoefend. Kunstzinnige Vorming in Meulvliet Begin september is in gemeenschapscentrum "Meulvliet" begonnen met de kursus Kunstzinnige Vorming voor baanlozen. In de kursuspe- riode 1 september t/m 31 december houden de kursisten zich bezig met: tekenen en schilderen, werken met textiel, druktechnieken en boetseren en beeldhouwen. Tot nu toe hebben 1 1 deelnemers zich aktief met de kursus bezig gehouden. Om de kursus voortgang te laten blijven vinden is dat er één te weinig. Vóór 1 oktober dient die twaalfde (het mogen er ook meer zijn) kursist zich aan te melden. Dat kunt u zijn!! Neem even telefonisch kontakt op met Toon Jansen, tel. 01 666-2955. Medewerkers gevraagd voor Baanlozenkrant Vorige week schreven wij in deze rubriek dat de Thoolse Baanlozen krant binnenkort opnieuw gaat verschijnen. Het gaat om een krant vóór maar ook gemaakt dóór baanlozen. Een krant waarin men duidelijk kan maken wat het persoonlijk en maatschappelijk betekent om haanloos te zijn. Wat doe ik met mijn haanloos zijn? hoe vul ik mijn vrije tijd in? enzovoort. Als u bij de opzet en uitgifte van een dergelijke krant betrokken wilt worden kan dat. Kom op maandag 26 september, aanvang 14.00 uur voor een gesprek daarover naar het gemeentehuis, pand Markt 1 te Sint-Maartensdijk. Toon Jansen, coördinator van het Thoolse baanio zenprojekt, zal trachten in overleg met de deelnemers tot een verant woorde opzet te komen. De deelnemers aan de verschillende projekten. Het gebeurt nogal eens dat iemand voor deelneming aan een van de projekten van het Thoolse baanlozenplan wordt afgewezen. Dat is ver velend, maar wel begrijpelijk. Het gemeentelijk baanlozenplan wordt voor het grootste deel gefinancierd door de desbetreffende ministeries. Voorwaarde gesteld aan deze subsidiëring is dat het om aktiviteiten gaat voor baanlozen. Tot deze categorie mogen worden gerekend uit keringsgerechtigden van W.W., W.W.V., R.W.W., W A.O. en A.A.W., alsmede schoolverlaters. Hoort u, en misschien maar gelukkig, niet tot een van deze categorieën, dan kunt u niet deelnemen. De werkgroep "Uit op Tholen" is er tesamen met de beheerskommissie van de gemeentelijke dorpshuizen in geslaagd een voortreffelijk thea terprogramma voor het seizoen 1 983-1 984 op te zetten. Via de huis- aan-huis bezorgde poster hebt u daar allen kennis van kunnen nemen. Zaterdag 24 september wordt het theaterseizoen geopend met het optreden van de Amsterdamse groep The Nits. The Nits is een groep die veel in zijn mars heeft, hetgeen moge blijken uit de verschillende plaatopnames die hoge noteringen hebben bereikt en uit de toekenning van een Edison in 1 983 voor "Nescio". Het konsert van a s. zaterdag wordt georganiseerd door de beheers kommissie Tholen. De entree is 1 0,— De infotelefoon geeft informatie voor buitenlanders die in Neder land wonen. Deze informatie is hun eigentaai, elke maand over een ander onderwerp. In de Infotelefoon Informaciön sobre Ia Nota de las Minorias. Del 1 al 31 de octubre pueden ustedes informarse por teléfo- no. en su propio idioma, sobre la Nota de las Minorias que el gobierno ha presentado al Parlamento. Para ello deben llamar al numero: 030-3130 24 Jpaans maand oktober komen er twee onderwerpen aan de orde en wel de Minderhedennota die de re gering aan de Tweede Kamer heeft aangeboden en de eenma- Infotelefoon Azinliklar notasi hakkmda bilgiler 1 ekimden 31 ekime kadar, telefon ile ve Türk9e dilinde, hiikümetin meclise sundugu Azinliklar notasi hakkinda bilgiler alabilirsiniz. Bunun ifin ju nümarayi aramalisiniz: 030-315212 Turks lige uitkering. Onderstaand wor den de Spaanse, Turkse en Ma rokkaanse bevolkingsgroepen op Tholen van een en ander in ken nis gesteld. Infotelefoon oUW i /JU J,» oUjL* <x« 31 ^rU »1juA OUjL» yU vil! 4 oUiïl 5/x. fVt ut 1^* ti-d tfx» jj ij »-L» yL Oj«J:Tlf ji 030-312824 Met ingang van 1 oktober 1983 zal het verboden zijn bepaalde ge vaarlijke katapulten voor handen te hebben, in te voeren, te vervaardi gen of te leveren. Dit is het gevolg van het Koninklijk Besluit van 1 9 juli 1983. Staatsblad 388, uitgegeven op 25 augustus 1983, waarbij dergelijke katapulten zijn aangemerkt als ongewenste handwapenen. Onder een katapult wordt in dit verband verstaan: een schiettuig, be staande uit een met de hand te bedienen voorwerp met daaraan be vestigd elastisch en veerkrachtig materiaal door gebruik waarvan pro jectielen kunnen worden weggeschoten met een zodanige kracht of gerichtheid, dat bij door die projectielèn getroffen personen ernstig lichamelijk letsel ontstaat. Onder deze verbodsbepaling vallen niet die katapulten, die klaarblijkelijk zijn bestemd om als speelgoed, of in verband met speelgoed (bijv. om een vliegtuigje of parachute de lucht in te schieten), gebruikt te worden. Binds jaar en dag iscië katapult als speelgoed bekend. Maar in de afgelopen jaren worden in toenemende mate katapulten op de markt gebracht die zodanig zijn geconstrueerd, dat met grote kracht projectielen kunnen worden weggeschoten die ernstig lichamelijk letsel kunnen veroorzaken. Uit proeven is gebleken dat projectielen (bijv. ronde stalen of loden kogels) die met deze kata pulten werden weggeschoten, een kinetische energie kunnen hebben, welke die van met sommige vuurwapens weggeschoten kogels even aart, of zelfs overtreft. Sommige van deze katapulten zijn bovendien voorzien van een effectief richtmechanisme. Deze katapulten worden niet alleen bij baldadigheden en vernielingen op de openbare weg' gebruikt, maar ook ingezet bij grootschalige ordeverstoringen als wa pen tegen onder andere politieambtenaren. Omdat deze katapulten een ernstig gevaar opleveren voor de veiligheid van personen en zij geen enkel maatschappelijk aanvaardbare bestemming hebben is er reden voor een verbod. Inleverperiode Wie in het bezit is van een als gevaarlijk aan te merken katapult (of onderdelen daarvan), krijgt de mogelijkheid gedurende een periode van 1 4 dagen deze ongewenste handwapenen bij de plaatselijke politie in te leveren. Als de katapulten in de periode van 1 tot en met 14 oktober 1 983 worden ingeleverd wordt een tegemoetkoming van 5,- uitgekeerd voor een bedrijfsmatig vervaardigde katapult en van 0,50 voor een niet-bedrijfsmatig vervaardigde. Voor ingeleverde onderdelen van een katapult wordt 0,1 0 vergoed. Waar? Inlevering kan plaats vinden op het Groepsbureau van de Rijkspolitie, Hofstraat 4 te Tholen en bij de rayonbureaus te Sint-Maartensdijk, Parallelweg 3 en te Sint-Annaland, Voorstraat 31 Burgemeester en wethouders van Tholen maken gelet op artikel 24, tweede lid, onder c, van de wet algemene bepalingen milieuhygiëne bekend, dat zij voornemens zijn gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorwaarden om gevaar, schade, of hinder voor de omgeving te ondervangen op aanvragen om een vergunning ingevolge de Hinderwet van: 1. Bouwbedrijf G.M. van der Werf, Nijverheidsweg 13 te Sint-Maar tensdijk voor het oprichten en in werking hebben van een bouwbedrijf gelegen aan de Nijverheidsweg 1 3 te Sint-Maartensdijk; 2. C. Slager, Voorstraat 48 te Sint-Annaland voor het oprichten en in werking hebben van een slagerswinkel gelegen aan de Voorstraat 48 te Sint-Annaland De ontwerpbeschikkingen alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 23 september 1 983 gedurende een termijn van veertien dagen ter inzage op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk van 9.00 tot 1 2.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur, alsmede elke maandag van 1 7.00 tot 20.00 uur in de openbare bibliotheek, Markt 58 te Sint-Maartensdijk. Vanaf 8 oktober 1983 tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van de aangevraagde beschikkingen liggen bovengenoemde aanvragen en andere ter zake zijnde stukken elke werkdag ter inzage van 09.00 tot 1 2.00 uur. De aanvrager alsmede degenen die bezwaren hebben, ingebracht naar aanleiding van de aanvragen en ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen gedurende de hierboven genoemde termijn van veertien dagen gemotiveerde bezwaren inbren gen naar aanleiding van de ontwerpbeschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Een bezwaarschrift dient te worden gericht aan het kollege van burgemeester en wethouders van Tholen. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Sint-Maartensdijk, 22 september 1983 Burgemeester en wethouders van Tholen. Voorbereiding bestemmingsplan voor een gebied aan de Schoolstraat te Scherpenisse (bouw kerkgebouw Ger. Ge meente) De burgemeester der gemeente Tholen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22, tweede lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat met ingang van 23 september 1 983 voor een ieder ter gemeentesecretarie dier gemeente, Markt 1 -5 te Sint-Maartensdijk, ter inzage ligt het besluit van de raad der gemeente Tholen van 1 2 september 1 983, waarbij wordt verklaard dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor een gebied aan de Schoolstraat te Scherpenisse. De be grenzing van dit gebied staat aangegeven op de bij bovenge noemd besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte teke ning. Sint-Maartensdijk, 22 september 1983 De burgemeester voornoemd, E. Baerends Vierde planverandering bestemmingsplan "Buitengebied" De burgemeester van Tholen maakt bekend dat met ingang van 23 september 1983, gedurende een maand ter gemeentese cretarie ter inzage zal liggen, de bij raadsbesluit van 1 2 sep tember 1983 vastgestelde vierde planverandering van het bestemmingsplan Buitengebied" Zij die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend kunnen gedurende bovengenoemde terrhijn tegen de ze planverandering bezwaren indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland. Sint Maartensdijk, 22 september 1 983 De burgemeester van Tholen, E. Baerends. Op vrijdagmorgen 30 september a s. gaat in de voormalige kleuter school aan de Radda Barnenstraat te Sint-Maartensdijk een kursus kreatieve handvaardigheid van start ten behoeve van vrijwilligers of toekomstige vrijwilligers in het jeugdwerk. De kursus wordt gegeven door Johannes Milhous die werkzaam is bij het Zeeuws Steunpunt voor Kunstzinnige vorming en Volwassenene- dukatie. De kursus omvat 9 ochtenden (30 september, 7, 14 en 28 oktober, 1 11 8 en 25 november en 2 en 9 december) telkens van 9.00 tot ±11.30 uur. Wat is de bedoeling van de kursus? - zelf leren hanteren van een aantal kreatieve aktiviteiten; - kennis van verschillende materialen vergaren; - leuke ideeën op kreatief gebied opdoen; - leren de kreatieve aktiviteiten te gebruiken in je eigen groep. Wie kunnen er aan de kursus meedoen? - vrijwilligers die werken met kindergroepen van 6-1 2 jaar; - mensen die in de toekomst van plan zijn met kindergroepen te gaan werken; - andere belangstellenden. (er is voor deze kursus geen speciale vooropleiding of ervaring in het jeugdwerk nodig). Hoe ziet het kursusprogramma er uit? We behandelen in de kursus drie programmaonderdelen. 1klei i 2. kosteloos materiaal; 3. druktechnieken. Elk onderdeel bestaat uit 3 bijeenkomsten van ±2,5 uur. Informatie en aanmelden Nadere informatie over de kursus kan worden verkregen bij mevr. Ina Wilbrink, sociaal-cultureel werkster van de gemeente Tholen, tel. 01 666-2955. Bij haar kunt u zich ook tot uiterlijk 23 september aan melden. Aan de kursus kunnen maximaal 15 personen deelnemen. Wacht dus niet te lang met uw opgave.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1983 | | pagina 5